Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Harkovz válasza K Norbi (#1946) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Lehet valami az ECU generátor vezerlésben. Az én 2009 - es Sx4 - em most a hidegben indítás után felemeli a feszültséget 14,7-14,8 Voltra. Hiába kapcsolok ülésfűtést, lámpát stb., ugyanennyi marad. Ahogy felmelegszik üzemi hőfokra beáll 14,5 Voltra. Indítás előtt 12,2 Volt van. Ebben van egy kpzár zárás és nyitás. Szerintem jó az akkum.

(#1952) nootropil válasza Jimmy66 (#1947) üzenetére


nootropil
csendes tag

Alany : 2015 Mazda 6 2.0 benya

Hidegen indítottam..
és
12,8 V .. alapjáraton (biztosan mérési hiba.. vagy nem tudom ) :)

12,6 V nyugalomban

Érdekesség: NEM AGM rendszerű az akksi, jó öreg ólom savas, klasszul monitorozható cellával, utantöltési lehetőséggel

Nem tudja valaki hol tudnék utánanézni, hogy milyen kapacitású van benne ?

Rátettem a CTEK-re szépen elindult felfelé .. a fesz.

[ Szerkesztve ]

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#1953) OrLiX


OrLiX
tag

Srácok!
Aki a Fétistől rendelt CTEK MXS 5.0 töltőt, LED-es indikátorral, milyen indikátort kapott?
Úgy írták, hogy CTEK MXS 5.0 továbbfejlesztett verzió + ajándék LED M8-as fix csatlakozóval!

Most nézegetem a CTEK hivatalos oldalát és azt látom, hogy az M8-as ez:

http://ctek.com/hu/en/chargers/Comfort%20Indicator%20Panel%20M8%201%2c5m

Én pedig ilyet kaptam, ami az M6-os elvileg:

http://ctek.com/hu/en/chargers/Comfort%20Indicator%20Eyelet%20M6

Aki akciós csomagban rendelte, ilyet kapott?

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#1954) RudY válasza OrLiX (#1953) üzenetére


RudY
addikt

[56382]
Ez a 8-as, de most te elméletileg vagy gyakorlatilag kaptál 6-ost? ;]

(#1955) OrLiX válasza RudY (#1954) üzenetére


OrLiX
tag

Amit linkeltél, a hivatalos oldal szerint M6-os vagy tévedek?
CTEK M6?

Olyat kaptam, amit linkeltél, M6-ost. :)

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#1956) RudY válasza OrLiX (#1955) üzenetére


RudY
addikt

NEM :N Amit linkeltem az a 8-as:
LED kijelzős -”lengő” töltő gyorscsatlakozó (idikátor) M8 fixrekötős akkumulátor csatlakozóval - sarura

56382 CTEK cikkszám itt is:
[M8]
Article number 56-382

A kábelsaru belső átmérőjére vonatkozik egyébkét, 6-os vagy 8-as.

[ Szerkesztve ]

(#1957) OrLiX válasza RudY (#1956) üzenetére


OrLiX
tag

Ááá, éértem!
Azt hittem a neve az M6, M8. Így már világos, köszi! :R

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#1958) K Norbi válasza nootropil (#1952) üzenetére


K Norbi
addikt

Ott kell hogy legyen felül a címkén [link] ha nem látod középen lazítsd fel a 2 csavart és nézzél alá.

Ebbe 60Ah lehet gyárilag és Start Stop AGM akku a belevaló.
De itt kitudod keresni [link]

[ Szerkesztve ]

(#1959) K Norbi válasza K Norbi (#1958) üzenetére


K Norbi
addikt

Vagy még itt is kitudod keresni [link] [link]
Nekem a Mazda 6 2015 2.0 benya kevés hogy megkeressem pontosan milyen lehet benne.
Kéne motorkód, lóerő,

[ Szerkesztve ]

(#1960) nootropil válasza K Norbi (#1959) üzenetére


nootropil
csendes tag

Szia ! Köszönöm az információkat..

Pontosan
Mazda 6 SPC G145 Attraction
motor : PE2062..
alváz: JmzGJ69

Érdekes szerintem, hogy AGM -t ajánlanak a gyár pedig hagyományosat tesz bele, illetve ha r 1230 kg az egész autó (skyactive) akkor miért nem fért bele egy könnyebb :R

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#1961) K Norbi válasza nootropil (#1960) üzenetére


K Norbi
addikt

Egy másik kereső meg ilyet hozott Japán kivitel [link] De ez tényleg hagyományos.
Magassága elárulná ha megmérnéd 225mm akkor Japó, ha 190mm akkor nem.

Ezekre a keresőkre nem nagyon van mit adni. :(( :D

[ Szerkesztve ]

(#1962) Inhouse válasza nootropil (#1952) üzenetére


Inhouse
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy 60Ah 520A. PE1T
A 12,8V valószínűleg azért van, mert nincs szükség töltésre és lekapcsolta az ECU, mert ha nem lenne egyáltalán, akkor nem lenne nyugalmi 12,6V-os feszültséged, ami jó. Ellenben az előző hozzászólás 12,2V-jával.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#1963) peti85 válasza nootropil (#1960) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem a 2004-es Mazdámban is ilyen felépítésű akkumulátor volt gyárilag. Amúgy szinte biztos, hogy Panasonic gyártmány, ránézésre ugyan olyan, mint az enyém. Nyolc éves korában cseréltem, bár mint utólag kiderült, elég lett volna feltölteni is, de gyors megoldás kellett. Tesóm szintén Japánban gyártott Civic-ében is ugyan ilyen fajta Panasonic akkumulátor 12 éves korában lett cserélve. Addig töltőt nem látott, csak amit a kocsi visszatermelt.
Én szerettem volna ugyan ilyet venni, de itthon (sőt Európában) nem kapni Panasonic akkumulátorokat. Lehet, hogy "elavult" technológiásnak néz ki, de biztos, hogy tartós lesz. A képen nem látszik végig, de a Q-85.... lesz a típus szám bár nem hiszem hogy bármit megtudsz róla, legfeljebb valami Japán honlapon.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1964) Brogyi válasza Inhouse (#1962) üzenetére


Brogyi
senior tag

Érdekes. Ha a refit, és a fűtőventit maxra kapcsolja nem kellene tolnia felfelé a generátorfeszültséget?
Csak az akksiról nem mehet.
Próbáljátok már ki. Kiváncsi vagyok.

(#1965) Jimmy66 válasza peti85 (#1963) üzenetére


Jimmy66
senior tag

10 éves HR-V, és 12 éves Corolla volt, van a családban mindkettő gyári akksival, töltőt soha nam láttak...

(#1966) runner 125 válasza Jimmy66 (#1965) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eh, nálunk is van egy 2005-ös HR-V, imádjuk. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1967) tibcsiworld válasza peti85 (#1963) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A villanykörte összeesküvés megint csak beigazolódott! :(

(#1968) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Ezek közül (főképp) motor akksi töltésére melyiket ajánlanátok? :)

Ctek XS 0.8 - [link] ~ 11k
Noco Genius G1100 - [link] ~10k
esetleg valami más (Bosch C1, stb).

A terv, hogy gyorscsatival folyamatosan a motort töltené, ha a garázsba rakom :) Ehhez a Ctek lenne talán a legjobb.. De mindenre nyitott vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#1969) Kernel válasza nootropil (#1952) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem biztos, hogy mérési hiba, az sem mindegy, mennyi ideig mérted.

A vezérelt generátoroknál van olyan, hogy letiltják az akkutöltést (gyakorlatilag a forgórész gerjesztőáramát), míg a katalizátor elér valamennyi hőmérsékletet például.

Hideg motornál nagyobb a károsanyagkibocsátás, amit tovább növel, ha rögtön rá is terhel a generátor a főtengelyre. A gerjesztőáram letiltása ezt a terhelést megszünteti, a generátor ilyenkor nem termel áramot.

Amellett ez lehetővé teszi az alapjárati fordulat, fogyasztás és emisszió csökkentését anélkül, hogy a motor instabillá válna, a generátor okozta terhelés miatt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1970) crissprivat válasza KrAt (#1968) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ezek mind jók lennének,de talán a ctek a legmegbízhatóbb. Én azt venném motorhoz.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1971) K Norbi válasza KrAt (#1968) üzenetére


K Norbi
addikt

+1 a Ctek re :K

(#1972) Jimmy66 válasza KrAt (#1968) üzenetére


Jimmy66
senior tag

+1 CTEK!

Kérdezz rá, már az újXS 0.8 legyen.

(#1973) nootropil válasza Kernel (#1969) üzenetére


nootropil
csendes tag

Nagy valószínűséggel ez lehet a megoldás.. megnézem majd egy hosszabb út végén ! remélem akkor azért tölt valamit :)

Köszi :))

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#1974) nootropil válasza KrAt (#1968) üzenetére


nootropil
csendes tag

CTEK de sztem Mxs 5.0 vegyél akkor már .. ezzel autót is tudsz tölteni ha kell vagy hajót :D

Mivel a kisebb ctek-l megőszülsz mire egy 2.0D akksit feltöltesz

Mondjuk valamikor ezen fórum topik elején asszem Brogyi linkelt be egy tesztet ahol együtt tesztelték a CTEK-l a NOCO -t és a Noco nyert...

[ Szerkesztve ]

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#1975) nootropil válasza Brogyi (#1964) üzenetére


nootropil
csendes tag

kipróbálom akkor fogyasztókkal .. refi + ventillátor+ ablakfűtés.. hideg és meleg motorral is !

Köszi

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#1976) K Norbi válasza nootropil (#1975) üzenetére


K Norbi
addikt

Az autó fedcomp-ja nem írja a feszültséget? Ezek az új autók már tudják.

[ Szerkesztve ]

(#1977) Peter.70


Peter.70
őstag

Megjött a ctek mxs 5.0 töltőm a Fetis Kft-től. A csomagban van töltő, ledes indikátor vezeték [link], és ctek eyelet füles végü csatlakozó kábel. A töltő mode gombja piros színű.

(#1978) Jimmy66 válasza Peter.70 (#1977) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Korrekt! Akkor lehet töltögetni... :K

(#1979) Inhouse válasza Brogyi (#1964) üzenetére


Inhouse
őstag

Csak az akksiról nem mehet.
Próbáljátok már ki. Kiváncsi vagyok.

Na igen, akkor már muszáj neki. Kevés ilyennel találkozunk errefelé még... :(

Üdv Inhouse

(#1980) Peter.70


Peter.70
őstag

Beüzemeltem a ctek töltőt,csatlakoztatás után rögtön a 3-as számú led kezdett világítani, majd kb 1 perc elteltével már a 4-es. A töltő nem melegszik és nem sípol / zúg.

Más sem kapott hozzá jótállási jegyet, aki a Fetis Kft-től rendelte?

[ Szerkesztve ]

(#1981) nootropil válasza Inhouse (#1979) üzenetére


nootropil
csendes tag

f vMegnéztem egy hosszab út után működő tompított fény, fűtés mellett ...

Hát így sem volt sok : 13,1 V ha rákacsoltam még 1 fogyasztót (ablakfűtés) leugrott 12,8 .. ra majd röviddel utána vissza 13,1 V -ra .

A régi

A 2008-s renault scenic tolja 14,3 V -l :) tehát a multimeter valószínűleg rendben

[ Szerkesztve ]

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#1982) nootropil válasza K Norbi (#1976) üzenetére


nootropil
csendes tag

ilyen APP nincs rajta .. pedig lehetne

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#1983) K Norbi válasza Peter.70 (#1980) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem kaptam én sem, pedig rendeltem tőlük már 3 töltőt kérdeztem annó, a gariztatáshoz a számlája kell és az eredeti csomagolás.
De egy e-mailt dobhatsz nekik és megmondják.

[ Szerkesztve ]

(#1984) Peter.70 válasza K Norbi (#1983) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm, ezek szerint a dobozt nem érdemes eldobni:)

(#1985) Peter.70


Peter.70
őstag

Még valami, az akkumulátornak, illetve az autónak mennyire ártok, ha 100%-ra töltöm az akkumulátort?

(#1986) nootropil válasza Brogyi (#199) üzenetére


nootropil
csendes tag

Ismét feldobnám a régi témát :

Bizonyos AGM akkumlátorok pl : optima,odyssey .. tölthetők 14,7 V --l ?

Bizonyosak nem ...

ld:
34.oldal

A CTEK automatikus hőmérséklet kompenzációja úgyis megemeli 14,7 V-re hidegben ! Ezért tűnt el a hópihe és lett AGM -gomb helyette.

Csak a Fordok töltenek túl ?

A "sima" AGM akkumlátort nem tölthetem 14,7 V -l, akkor a CTEK miért tette bele az AGM gombot ami nagyjából 3 fajta akkura jó csak.. mert ugye a sima AGM-re nem.. :)

Let's fight... :D :C

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#1987) K Norbi válasza nootropil (#1986) üzenetére


K Norbi
addikt

Sima normal töltésnél max 15,5V ig emelheti. ;]
+3C fokon 14,95V
-10C fokon 15,22V
-20C 15,35V mértem. Behoztam egy rossz akkut, a sensort beraktam a hűtőbe és had szóljon.
Előtte mértem egy pontos fokot, 2 hűtőnk van, egy kicsi amibe -10C és egy nagy ami -20C

AGM be még többet mutatna.

14,4V Normal 14,7V AGM 25C fokon érvényes. Ez alatt vagy felett már kompenzál.

[ Szerkesztve ]

(#1988) Peter.70


Peter.70
őstag

tegnap fel töltöttem az aksit teljesen, a töltő az 5. szintnél adott zúgó hangot, ez természetes?

(#1989) K Norbi válasza Peter.70 (#1988) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen az 5 ös lednél jobban lehet hallani mikor ejti a feszültséget, de a 7 es lépésnél is de ott már csak halkan [link][link]
Töltés közben ne zúgjon.

[ Szerkesztve ]

(#1990) Peter.70 válasza K Norbi (#1989) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor megnyugodtam :K

(#1991) Kernel válasza nootropil (#1981) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak ez már egy másik véglet, úgy látom.

Ha feltételezzük, hogy hideg motornál letiltja a töltést, akkor meg kellene nézni meleg motornál, de terhelés nélkül is, hiszen a terhelés nyilván lehúzza.

Valamit érdekes lehet hideg motornál is, hogy mit lép a vezérlés a terhelések bekapcsolására.

Plusz még az alapjárat-pörgetés közötti eltérések.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1992) Kernel


Kernel
nagyúr

Mivel korábban tapasztaltam itt némi értetlenséget, tájékoztatásul megjegyezném:

Nem találom ugyan, de régebben volt valahol egy autós vagy akkus szakmai cikk, ahol azt fejtegették, hogy a gyárinál valamivel nagyobb kapacitású akku beépítése milyen előnnyel vagy hátránnyal járhat? (Nyilván nem start-stop rendszerről volt szó.)

Végkicsengés az volt, hogy üzem közben semmi, a generátor táplálja a fogyasztókat és tölt is.

Viszont a nagyobb kapacitású akku (természetesen, ha kapott elegendő töltést), időben tovább képes biztosítani a jármű indíthatóságát, tehát tovább állhat egy helyben az autó. Miközben szívja lefelé az önkisülés, riasztó vagy egyéb elektronikák.

Ez egy nyilvánvaló, egyszerű összefüggés a kapacitással, amiben én elektronika téren szakmabeliként sem látok semmi kivetnivalót.

Sajnos azért vagyok kénytelen ezt hozzáfűzni, hátha így talán elkerülhető, hogy kioktatásban részesüljek, elektromos alapfogalmakból, iskolás dolgokból, ami azért mégiscsak méltatlan, meg alaptalan is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1993) nootropil válasza Kernel (#1992) üzenetére


nootropil
csendes tag

Nem tudom én teljesen laikus vagyok, de számomra is világos hogy nagyobb kapacitás jobb, illetve hosszabb ideig biztosít indíthatóságot, a cikkek is így írják, hogy ami a helyre befér a legnagyobb Ah-t vegyük..

ezért kapott nálam 70Ah helyett 74 Ah-t a gép

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#1994) kazsmerlaca válasza Hosiminh (#1818) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Helló! Nekem is van ilyen de autó töltésre használom. Ott kiválóan dolgozik...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#1995) Inhouse válasza Kernel (#1992) üzenetére


Inhouse
őstag

Természetesen van némi összefüggés a kapacitás és az indítóáram között. Pl. a 45Ah-s akkuk általában 360A EN képességgel rendelkeznek. De ez változhat, a lemezekkel variálhatnak a gyártók. Épp erről beszélt nekünk egyikük tavaly, hogy el fognak tolódni az arányok. Az indítóáram nem annyira fontos, inkább a kapacitásra kell gyúrniuk, mert egyre több elektronika van az autókban, amiből sok megy legalább időszakosan álló járműnél is. Sokszor találkozunk olyan akkuval, ami indítóáramra még egész tűrhetőnek látszik, de a kapacitásteszten hamar vége van, a 20h töredékét sem tudja.
És igen, ha befér mi is szoktuk javasolni az egyel nagyobb akku vásárlását cserekor.

Üdv Inhouse

(#1996) KrAt


KrAt
veterán

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Hol lehet érdemes beszerezni a legkisebb Ctek-et? :)

(#1997) K Norbi válasza KrAt (#1996) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerintem a Fétisnél! [link] Ha beregisztrálsz jár -5% kedvezmény akkor az ára 11.295Ft+ szállítás díj 1.190Ft
Összesen: 12.485Ft

(#1998) Peter.70 válasza K Norbi (#1997) üzenetére


Peter.70
őstag

Regisztráció után jár az 5% :K De a konkrét esetben célszerü rá kérdezni:)

[ Szerkesztve ]

(#1999) K Norbi válasza Peter.70 (#1998) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem kell, nézd meg az árát, belépés előtt és után.

(#2000) tibcsiworld válasza Peter.70 (#1985) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Mivel az okosok nem válaszoltak, azért írom, amit tőlük tanultam!

Egy dolgot nem szeret az aksi, ha lemerül! Töltőn lehet 3-4 hónapig is. Kivéve ha rotyog, mint a húsleves! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.