Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Kiscupák válasza mimic1979 (#900) üzenetére


Kiscupák
újonc

Kicsit üzletszagú a hozzászólás, úgy érzem. Persze mindenki pénzből él vagy inkább akar élni. Főleg egy ilyen terméknél, aminél gondolom alig van árrés a nyomott akciós ár miatt, 1-2 ezer forintra tippelek mindössze darabonként, mint profit. Emellett csak a neten kb. 25 webshop árulja a terméket, ugyanannyiért.

Eleve az importőrnél (www.fetis.hu) ugyanezen az áron, de INGYENES HÁZHOZSZÁLLÍTÁSSAL lehet megrendelni a terméket, akkor miért rendelnénk máshol?

[ Szerkesztve ]

(#902) mimic1979 válasza Kiscupák (#901) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Nem azt kértük hogy rendeljen bárki , hanem a véleményét a termékről. Ha a linkek illetve az előző hozzászólásom zavarná az Önérzeted akkor töröltetem a hozzá szólást!

[ Szerkesztve ]

(#903) Kiscupák válasza mimic1979 (#902) üzenetére


Kiscupák
újonc

Csak a termék link és egy új, erről az oldalról elcsábító fóruminvitáció linkje zavaró. Talán pártfogolatlanul ezen az oldalon lenne a legidálisabb infót cserélni a töltőről.

(#904) mimic1979 válasza Kiscupák (#903) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Kérlek --- A moderátornak jelzem a hozzászólás törlését!

(#905) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Nekem bekapcsolva cicergő sipolo hangot ad ha közelébe hajulok. Akkufüggő meg program. De gondolom az elektronika fütyül. Nektek is hallani valamit? ctek 5.0

(#906) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Egyenlőre a töltést szépen végzi.

(#907) fusion33 válasza mimic1979 (#904) üzenetére


fusion33
újonc

Ne kell töröltetni a hozzászólást mert a régebbi hozzászólásokból ezeket már mind tudtuk és képek is voltak fent.

(#908) fusion33 válasza Gabex.ex (#905) üzenetére


fusion33
újonc

Azt tudom javasolni, hogy ha ki akarod szűrni, hogy az akksi a ludas vagy a töltő próbáld ki más akkumulátoron esetleg többen és akkor fogod tudni, hogy melyik a hunyó. A CTEK töltőknek amikhez volt szerencsém alapesetben van egy pici zizegő hangja amikor dolgozik de ez csak akkor hallatszik ha ráteszed a füledet vagy kb 5cm-ről. Ha nagyobb kapacitású esetleg végét járó akkumulátort tölt lehet kicsit nagyobb hangja de kisebb kapacitású vagy jó állapotú akkumulátornál kisebb hangja lehet.

[ Szerkesztve ]

(#909) Gabex.ex válasza fusion33 (#908) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Így van! Akkor egyenlőre minden rendbe. Csak ha nagy csend van este akkor hallom.

(#910) honvéd44 válasza fusion33 (#908) üzenetére


honvéd44
újonc

A fütyülő, zizegő, stb. hang eredetét a CTEK esetében, a nagy teljesítményű egyenirányítóknál kell keresni, összefüggésben az alaplap feszülésével. Ha jó az akkumulátor, nincs nagyon lemerítve, akkor a CTEK csendesen tölt, gondolom aki használja, tapasztalta. Persze ez a tünet, előfordul az alul méretezett diódáknál is, de kizárt, hogy CTEK szándékosan alul méretezné a töltő lelkét, az öt év garancia önmagáért beszél. Használjátok, ne hallgassátok, nem zenegép!

(#911) Brogyi


Brogyi
senior tag

Akárki akármit mond a fütyülő hang hiba. Mint korábban írtam lehet akksi hiba. Zárlatnál a sipoló hang üzemszerű lehet, de nekem ne zenéljen ha nincs cellazárlat. Gagyi akkor ha normál körölmények között hangot ad. Még akkor is ha az CTEK.

(#912) honvéd44 válasza Brogyi (#911) üzenetére


honvéd44
újonc

Az Extol nem zenél, csendben, hangtalanul dolgozik,tehát megfelel az általad elvárt paramétereknek, a CTEK azonban danolászik, ill. fütyül, zizeg egy-két kivétellel mind, miközben tölti az akksikat. Akkor mind rossz, mert zajos kissé? Tény, és abban nincs vita közöttünk, hogy normális töltő csendben dolgozik, az elektronok hangtalanul suhannak a fizika törvénye szerint. Viszont láttam videón a CTEK belsejét, hát nem semmi ami bele van zsúfolva elektronikából, kb. egy kiló cucc. Az én Extolom 76 deka, nincs egy kiló sem, igaz csendes is.

(#913) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Akku töltés közben 4.-nél 14,45V.
A végén meg...

[ Szerkesztve ]

(#914) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Ha valakit érdekel , az előző optimate2 12v/0,8A töltőm eladósorban priviben lehet érdeklődni.

(#915) Brogyi válasza honvéd44 (#912) üzenetére


Brogyi
senior tag

Akámit is pakoltak bele a nevét adta hozzá még akkor is ha kis sárga rakja össze. Tehát CTEK a bünös abban ha rosszul rakják össze a termékét. Azt már nem is említem hogy netán tervezési hiba miatt a kapcsolási frekvencia leszalad a hallható tartományban. Kizárólag rövidzár üzemben szaladhat le ilyen tartományba.
Ennyi pénzért szégyen amit csinálnak. Most már kiváncsi vagyok mennyi a hatásfoka. Nem csodálkoznék ha a fele annyiba kerülő Magyar termék beelőzné.
Soha nem a márkát nézem, hanem mit nyújt. Ha tudom milyen IC van benne, nekem jó az olcsóbb is hiszen ua tudja kevesebbért. Márkanévért egy fillért se adok.

(#916) Kiscupák válasza Brogyi (#915) üzenetére


Kiscupák
újonc

Németországban dolgozó ismerős OTT, NÉMETORSZÁGBAN VÁSÁROLT CTEK MXS 5.0 továbbfejlesztett töltője NEM SÍPOL, ismétlem: NEM SÍPOL egy 95 Ah-s öreg akksi és egy másik, 85 Ah-s akksi recond módban való töltése/regenerálása közben. Hangtalanul dolgozik. Talán mégis igaz az a tézis és "feltételezés", miszerint a CTEK esetleg tényleg Kelet-Európát "választotta" a sípoló széria elsózására... Persze ha hivatalosan is "létezik" sípoló széria... :) Csupán hangosan gondolkodom, feltételezve dolgokat... :) Nem először és nem utoljára történne ilyen a világtörténelemben egy brand esetében, hogy esetleg ki kell futtatni egy "nem megfelelő" alkatrészekkel szerelt szériát valamelyik, a márka számára kevésbé fontos és nem nagy piacon. Ezt támasztaná alá a 26.000 Ft-ról 19.990 Ft-ra hirtelen mélyen akciózott ár és az ingyen LED-es csatlakozó is, "ajándékba". Németországban dolgozó ismerős nem kapott semmilyen ingyen LED-es csatlakozót a töltő mellé a vásárlásakor, és a töltő ára is 79,95 EURO volt egyébként. Ez ugye nem 19.990 Ft, ha kiszámoljuk...

Mindenesetre érdekes...

Persze sosem tudjuk meg a valódi igazságot, mint más hasonló esetben sem. Nem tartozik ránk. A márka belső ügye.

Már megint az a forgatókönyv, hogy Nyugat-Európából kell hozni a terméket, hogy ok-s legyen, mint a mosóporokkal, Milka csokival, öblítőkkel és egyéb más termékekkel csináljuk? :) Lassan már hozzászokunk ehhez, sajnos. És nagyon szomorú!

[ Szerkesztve ]

(#917) zsozso710711


zsozso710711
újonc

Sziasztok . Tegnap jártam a faternál. Megnézni, illetve -meghallgatni, ctek-kt. Tapasztalat : autós mód 44ah- a fülemre kellett tenni szerintem semmi. Motor 4.5ah- gyengén halható- de nem sípolás-folyamatos (zzzzzz). Nem magas hang, viszont a közeli kisrádió hallgathatatlan lett. Örülten zavarta. Várom a holland ismerős írjon , az övé milyen,hangilag. Kiscupi-a haverodnak csak gratula 60 EUR- környékén ott is kapható :W . Próbálja ki kis aksival is. :Y

[ Szerkesztve ]

(#918) Kiscupák válasza zsozso710711 (#917) üzenetére


Kiscupák
újonc

Zsozso: nem haver, csak ismerős, így nem is kívánok turkálni a pénztárcájában. Az ő dolga, ő élete, ő pénze. Ne akarjunk már mindenkinél ügyesebbek lenni, mi magyarok, főleg itthonról. Az ottani fizetéséből, hidd el, nagy ívben szarik rá, hogy 60 EURO-ért vagy 79,95 EURO-ért vette. Neki az a 20 EURO különbség olyan, mint neked 200 Ft. Nem nagyon hat meg téged sem 200 Ft árkülönbség két termék ára közt, ami 20-25.000 Ft nagyságrendű. Úgyhogy jól van az úgy, ahogy ő vette, főleg ha nem sípol, akkor pedig pláne jó üzletet csinált így! Mivel az informatikában dolgozik kint, szerintem kb. 3-4 órányi órabére az a 79,95 EURO, úgyhogy nagyon nem hatja meg szerintem ez az ár.... Sőt, 100 %-ig biztos vagyok benne!

[ Szerkesztve ]

(#919) fusion33


fusion33
újonc

Üdv. Megfogadtam p300 tanácsát, beszéltem a fétis-el azt mondták küldjem vissza mert garanciás, elküldtem a múlt héten hétfőn, tegnap megjött egy új helyette, annyi, hogy a csavarszemes csatlakozó a régi a dobozban de a töltő egy másik karcmentes ránézésre vadonatúj darab, ez viszont nem sípol recond módban. Náluk nem sípolt egy kisebb akksin (44Ah) az enyém (60Ah) de voltam olyan előrelátó, hogy felvettem diktafonra a sípolást és a telefonba meghallhatták. Szóval kösz a tanácsot, örülök, hogy nem sípol még ha halk volt is.

[ Szerkesztve ]

(#920) honvéd44 válasza Kiscupák (#916) üzenetére


honvéd44
újonc

Brogyi és Kiscupák, igazatok van, mélyen egyetértek veletek. Brogyi igazsága a minőség keresésében van, elvárható felelősség a gyártmányért, bárhol állítják elő. Ebben a CTEK nem állt a helyzet magaslatán, vállalni kell a hibás termék kicserélését. Ahhoz viszont az kell, hogy minden vevő vigye vissza a töltőt és kérje a cserét, de nem egy-kettő, hanem mindenki akinek fütyülős a töltője. Lesz ilyen, előállhat ez, és mit kap helyette?
Kiscupák felvetett egy konteot: hibás sorozat, kevésbé háklis, vagy csekély érdekérvényesítő lehetőséggel, szándékkal megvert, vevőkörnek történő elsózása. Miért ne lehetne? Láttunk már ilyet és naponta megismétlődik, ez Kiscupák igazsága.
Azt gondolom, az eszközök cseréje csak akkor járható út, ha más márkát választ mindenki, mert a raktárak tele vannak olyan CTEK töltőkkel, amik alig várják, hogy ők is fütyülhessenek. :C És van nekünk állami kereskedelmi felügyeletünk. CTEK tulajdonos, vagy bárki, kérhet egy átfogó vizsgálatot ebben a bosszantó ügyben. Egy Németországban, egy itthon vásárolt töltő szakszerű, laboratóriumi összevetése érdekes, a márkára nézve kínos eredményt hozhat. Talán ezt elég lenne meglebegtetni, kilátásba helyezni. :W

(#921) Kiscupák válasza fusion33 (#919) üzenetére


Kiscupák
újonc

Látod, én már akkor megmondtam/megírtam, de te megint nem akartál hinni akkor nekem. Nekem lett igazam. Jól tetted, hogy cserét kértél, jó jártál a cserével és remélem most már a reloaded verziót kaptad, a sípolós széria utáni gyártásból.

(#922) fusion33


fusion33
újonc

Úgy emlékszem nootropil-nak a CTEK-je nem sípolt hanem "átment karácsonyfába" vagyis alul több fény világított az enyém sípolt csak. Nagyon korrekt volt a fétis mert nem javításra küldték hanem egy újat küldtek a régi helyett.

[ Szerkesztve ]

(#923) zsozso710711 válasza Gabex.ex (#895) üzenetére


zsozso710711
újonc

Szia nem tudom hány C- fok van, szerintem picit túl ment a fesz. Vagy a CTEK-elnézük.

[ Szerkesztve ]

(#924) Gabex.ex válasza zsozso710711 (#923) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Szobahőmérsékleten. De valamennyit változhat.

(#925) Gabex.ex válasza zsozso710711 (#923) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Két különböző mérőműszerrel mértem és az egyik 0.04V-al többet mutatott, úgyhogy egyenlőre még azt mondhatom hogy a zizegésen kívűl jó a töltő. Recond módot tesztelem várom h emelje a feszt de még nem tette.

[ Szerkesztve ]

(#926) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Milyen anyagból lehet a ctek 5.0 továbbfejl. burkolata? Olyan mintha az alja műanyag az oldala meg alu lenne. vagy műanyag az egész?

(#927) fusion33 válasza Gabex.ex (#926) üzenetére


fusion33
újonc

Műanyag az egész. Egyszerű teszt ha nincsen kisméretű mágnesed vagy nem ajánlatos mágnest használni: Ha hozzáteszel egy fém dolgot az arcodhoz a fémen érezni, hogy hideg.

[ Szerkesztve ]

(#928) Gabex.ex válasza fusion33 (#927) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Bt oldalon hideg. Probálgattam én is.

(#929) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Érdekes h a ctek 5.0 fejl. verzió jóval olcsóbb mint elődje + ingyen posta meg csati ... ?...

(#930) Kiscupák válasza Gabex.ex (#929) üzenetére


Kiscupák
újonc

Sípolási árengedmény... :)

(#931) Gabex.ex válasza Kiscupák (#930) üzenetére


Gabex.ex
újonc

😂
remélem nekem nem kell cseréltetni.
az optimate2 meg se mukkant, de ha cseréltetni kell akkor ajövőbeni lehet h opt. 6 lesz ☺

(#932) Kiscupák válasza Gabex.ex (#931) üzenetére


Kiscupák
újonc

Az Optimate 6-ról rosszakat nem hallani. Hiába, más piacra készült.... USA, ott csak egyszer lehet súlyosat hibázni, először és utoljára :)

[ Szerkesztve ]

(#933) fusion33 válasza Gabex.ex (#929) üzenetére


fusion33
újonc

Általában egyszerű üzletpolitika miatt olcsóbb valami nem azért mert akad egy-két problémás darab lehet, hogy ezt a típust már olcsóbban tudta a kereskedő megvenni, mint az előzőt mert pl: beindítottak egy újabb gyárat Kínában.

(#934) Kiscupák válasza fusion33 (#933) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ne feledd, nem egyedi esetről és már nem csak egy-két problémás darabról van szó, hanem akár egy teljes szériáról is adott esetben. Elég lehet egyetlen egy rosszul sikerült alkatrész, ami beépítésre került és utólag kiderült, hogy hibás/gyengébb vagy a terhelést nem jól viseli. Így már indokolt lehet a gyors kiárusítás, padlóbb áron. Nem ez lenne az első ilyen egy termék esetén és nyilvánvalóan az utolsó sem.

[ Szerkesztve ]

(#935) Gabex.ex válasza fusion33 (#933) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Ha többet adnak el olcsóbban jó minőségben extrákkal kedvezménnyel akkor jobban szétterjed + nagyobb profit.
Reméljük senkinek nem válik be a "széria" jóslata, és csak egy kettő hibással találkozunk.
.......reménykedek.....

[ Szerkesztve ]

(#936) Kiscupák válasza Gabex.ex (#935) üzenetére


Kiscupák
újonc

Én máshogy látom. Ha a CTEK-et árban leviszik, közelebb a klónokhoz, akkor megszűnik a jóval magasabb minőség=jóval magasabb ár feeling és a vevők egy része már nem hisz annyira a brand-ben. Egy Mercedes sem lesz sosem egy árban egy VW Golf-fal, pedig mindkettő jó autó. Ennyi. És nem azért, mert nem lehetne, adhatná a Mercedes is Golf árban az autóját, de nem akarja, nem teszi és ez így van jól. Mert ha egy árban lenne, azok, akik eddig Mercedest vettek, azoknak egy része nem venné meg többé, és más márkát vennének. A vásárlói reakciók sokszor meglepőek: olcsóbb ár nem feltétlenül jelent nagyobb forgalmat és hosszútávon akár kifejezetten káros lehet a brand-re nézve, ha leteszkósítják a termék árát.

Emellett nekem túl átlátszó a gyártó akciós ajánlata: 5500 Ft árengedmény+ingyen posta+továbbfejlesztett verzió, ami elvileg drágább kellene, hogy legyen, mert már nem csak 4 lépésben tölt, hanem 8 (inkább 7)+ ingyen LED-es kábel. Túl sok engedmény, ingyen dolog ahhoz, hogy ne legyen szaga a dolognak. Mellette pedig sípoló töltők tucatja. Nekem furcsa ez így együtt.

[ Szerkesztve ]

(#937) fusion33


fusion33
újonc

Ha olcsóbban meg tudnám venni ezt a tartozékot biztos megvenném mert nem csakhogy nem kellene felnyitni a motorháztetőt hanem még jelezne is az utastérben az akksi állapotáról. Vagy a hozzáadott ledes csatlakozóra teszek egy szivargyújtó csatlakozót és akkor nem kell 5.000Ft-ot kiadnom csak 500-at és van egy az utastérben lévő visszajelzős csatlakozóm.

[ Szerkesztve ]

(#938) Gabex.ex válasza Kiscupák (#936) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Hát igen... Megvehettem volna a sima 5.0 , de ha már az ujjabb tipus olcsobb (nem is értettem) akkor miért ne. Ha beválik akkor van még egy xs cpl-2054töltőm is eladósorban.

[ Szerkesztve ]

(#939) Kiscupák válasza fusion33 (#937) üzenetére


Kiscupák
újonc

Miért kellene felnyitni a motorháztetőt? Nekem a töltő az utastérben van elhelyezve évek óta a kesztyűtartóban, a motorháztetőt sose nyitom fel. Az akku állapotát pedig egy sokkal egyszerűbb, olcsóbb, szintén fényekkel operáló akkuteszter is megmutatja.

(#940) fusion33 válasza Kiscupák (#939) üzenetére


fusion33
újonc

És neked, hogy csatlakozik az akkumulátorhoz a töltőd?

(#941) Kiscupák válasza fusion33 (#937) üzenetére


Kiscupák
újonc

Emellett én nem vagyok híve a szivargyújtóról való töltésnek, amellett, hogy csak gyújtáson működik és a kulcsot meg sosem hagyom benne az autóban, ha nem vagyok ott, akárhol is áll. Egyszerűen nem tartom műszakilag megbízható stabil kontaktnak a szivargyújtó csatlakozót a sok műanyaggal a környékén 3-5 A átvitele során és emellett annyiszor hagyott már cserben az évek alatt a szivargyújtós csatlakozó és foglalat, hogy inkább kiiktatom az autóból, mint töltési pont. Csavarszemes fix kötés az akkusarukon, kiegészítve széthúzható + 15 A-es biztosítékkel ellátott érvéghüvelyes csatlakozókkal, mindez vízvédett gumifoglalatban, az már igen. Nekem így van.

[ Szerkesztve ]

(#942) Kiscupák válasza fusion33 (#940) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ilyenről beszélek: [link]

(#943) fusion33 válasza Kiscupák (#941) üzenetére


fusion33
újonc

Abban tévedsz, hogy csak gyújtáson működik, már nagyon sok autón működik gyújtás nélkül is, természetesen a sajátomon is működik különben nem akarnék szivargyújtós csatlakozót. Mivel a CTEK gyárilag árul ilyen csatlakozót és a szivargyújtó gyárilag ad áramot gyújtás nélkül nem félek. Kiegészítő rátöltésnek, karbantartó csepptöltésnek megfelel a szivargyújtó.

[ Szerkesztve ]

(#944) Kiscupák


Kiscupák
újonc

Mivel nekem a két csavarszemes csatlakozó után még ugye jön a 2 kábel a kesztyűtartóig, inkább tettem rá egy ilyen 15 A-es biztosítékkal ellátott vízhatlan foglalatot a pozitív szálra, minthogy meglepetés érne a két kábel összeérése miatt, még akkor is, ha szigetelt érvéghüvelyben ér véget a kábel és abban van ugye az áram jó mélyen (anya vég), de az ördög nem alszik. Volt már "szikrabajnokság" és elolvadt kábelszigetelés ezelőtt, mire odaértem (5 mp), azóta így csinálom, biztos ami tuti :)

(#945) fusion33 válasza Kiscupák (#944) üzenetére


fusion33
újonc

Ezt adták hozzá ingyen:

(#946) Kiscupák válasza fusion33 (#943) üzenetére


Kiscupák
újonc

Nem tévedek, csupán az én autómon nem működik gyújtás nélkül a szivargyújtó csatlakozó. Tévedni akkor tévednék, ha azt mondtam volna, hogy egyáltalán nincs olyan autó, amin működik a szivargyújtó gyújtás nélkül. Nagy különbség.

Tehát nekem nem működik, már nem tartom jó ötletnek, ha működik gyújtás nélkül. És mivel a saját problémáimat oldom meg első sorban, így engem nem érint a szivargyújtós töltés. 10 perc alatt átköthetném úgy, hogy gyújtás nélkül is legyen szivargyújtóban áram, de nem teszem, még véletlenül sem. Egy korábbi autómon megcsináltam, kár volt, nem kellett volna...

A másik elvem az, hogy a töltővel az akkut töltöm, nem a szivargyújtót, és ha ugyan az áram el is jut az akkuig nyilván a szivargyújtón keresztül, preferálom a direkt kapcsolatot a töltő és az akku között, ez számomra evidensebb. Nem vagyunk egyformák. Én ilyen "maradi" vagyok.

Az ELMÜ is a villanyórádba köti be a házad betápját és nem a hálószobai olvasólámpa konnektorjánál csinálja meg a ház betápját, visszafelé az egészet. :)

[ Szerkesztve ]

(#947) Kiscupák válasza fusion33 (#945) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ua, nem is kell venned. Csak a kábel rövid, el kéne hozni az utastérig a LED-es részt, 10 perces átalakítással jár és még a töltőt is rá tudnád csatlakoztatni a végére az utastérben, így lenne egy LED-es ellenörződ + csavarszemes kötés+ 15 A biztosíték+ töltési lehetőség+ motortér nyitása megszűnne. All in.

[ Szerkesztve ]

(#948) fusion33 válasza Kiscupák (#947) üzenetére


fusion33
újonc

Ez találtam a neten, ez tetszett meg:

(#949) Kiscupák válasza fusion33 (#948) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ez is jó. De csak a megmérés idejére dugnád be a terméket a szivargyújtóba? Amit ingyen kaptál, azt is át tudod alakítani egy szivargyújtó csatlakozó ráhelyezésével és ua. lesz belőle.

Nekem ha lenne ilyen LED-es kütyüm, fixen betenném valahova az autóba, hogy mindig világítson gyújtás után, így mindig látnám az akku állapotát. Feltenném valahova diszkréten kétoldalú ragasztószalaggal vagy hasonló. Nem túl szem előtt, de mégis jól ellenőrizhető helyre.

[ Szerkesztve ]

(#950) Kiscupák


Kiscupák
újonc

Ilyet lehet, hogy beszerzek, ua, csak több lehetőség van rajta, tudod tesztelni indításkor a generátor töltését, majd alapjáraton a generátor töltését és az akku állapotát/töltöttségét is.

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.