Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) zeno79


zeno79
őstag

Felmásoltam az SD kártyámra a fotóimat. 1999-től, évenként mappázva, események szerint bontásban. Csak az a baj, hogy a Galériában az Albumok között nem ábécérendben mutatja, hanem kicsit össze-vissza. Appon belül rendezésre lehetőség sajnos nincs. Van rá valami trükk, lehet valami fájlt piszkálni, hogy ábécérendben mutassa a könyvtárakat? Mert jelenleg vegyesen 2016, 2006, 15, 14, 5, 4, 3 a végén 2017 stb sorrend látható. Fura a sorrend, talán az SD-re írás szerinti sorrendben mutatja??? :F

[ Szerkesztve ]

(#28052) mrszitya válasza zeno79 (#28024) üzenetére


mrszitya
senior tag

MIUI Global Stabil, 8.5.6.0 a ROM verzió. Api2 természetesen aktív. Viszont a HDR-t és a HHT-t nem tudom próbára fogni, most és korábbi stabilokkal is kifagy nálam a gyári fényképező. Pedig én is kíváncsi volnék erre, de az biztos hogy a Google HDR+ algoritmusával és a Snap LLM-dal nem nagyon lehet versenyezni.
A használt Marshmallow-s GCam-eket közzéteszem majd, 4dpa.ru-ról szedtem össze amúgy őket.

Annyi kép azért nem lesz, lenne még mit összehasonlítani. Kontraszttal, élességgel, stb. egy kicsit még lehetne játszani a gyári fényképező esetén is, sőt ugye már csináltak belőle zajtalanítás nélküli verziót (nem indult el nálam egyszer amikor próbáltam, bár nem is nagyon erőltettem). Snap HDR módjával szintén lehetne kísérletezni, alapból nem jók a beállításai. Meg még más appok is akadnak persze. Például Bacon Camera kikapcsolt zajszűrője nálam nem funkcionált, ugyanúgy mosta a részleteket.

(#28053) zeno79 válasza mrszitya (#28052) üzenetére


zeno79
őstag

Ja, télleg, a bekapcsolt api2-vel mindig kifagy a stock kameraapp HDR, HHT, pano nálam is, el is felejtettem.
A zajmentesített miui cam nem ír SD-re, nem dátumoz, valami más nyűgje is volt, felejtős részemről.
A SnapCameraHDR HDR részét nem tudtam még sose jól belőni, természetellenese eredmény született mindig. Meg amúgy sem kultiválom már, mert nem ír exif adatokat, és sok képnéző-rendező-megjelenítő nem képes időrendbe rakni az exif-dátum nélküli fájlokat, arra meg nincs időm hogy kézzel beírogassam. :-( Hiába a tökéletes LLM. Videózni is meg kb. csak a gyárival és a google cammal lehet.
Azért szeretem az api1-es stock appot, mert egyszerű, HDR, pano, feliratozás, SD-re írás minden működik, cserébe kicsit gyengébbek a képek.

[ Szerkesztve ]

(#28054) Planner555


Planner555
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy furcsa kérdésem. Berepedt a Redmi note 3 SE telefonom kijelzője a bal felső sarokban. A vicc az, hogy a kijelző azon része amelyen tartalom is van szinte nem látszik semmi, de az a rész ami már lényegében a keret, bepókhálósodott. Így simán tudom használni, abszolút nem zavaró. A kérdés az, hogy van-e értelme sima fóliát vagy edzett üveget felrakni a telefonra? Megelőzvén az esetleges továbbrepedést vagy darabok kiesését. Előre is köszi.

(#28055) mrszitya válasza zeno79 (#28053) üzenetére


mrszitya
senior tag

Dátumozási hiba vagyis az exif-írás javítva lett már (gps koord. mentés is megy), csak a Play Áruházból nem a legfrissebb kiadás jön le a Snapből. XDA-n van fenn mindig a friss.

[ Szerkesztve ]

(#28056) Savageboy válasza mrszitya (#28052) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ezt a kamera app-ot nézted esetleg? Egész tűrhető szerintem, egyedül talán ami kicsit zavaró, hogy a shutter hangot hiába kapcsolom ki, mindig jó hangos, amikor fényképezek vele. Flashelni kell, a gyári app is ugyanúgy működik mellette (multi miuiv9-es romon használom).

(#28057) zeno79 válasza mrszitya (#28055) üzenetére


zeno79
őstag

Na akkor megkeresem és ránézek, kosziii

(#28058) Siriusb válasza zeno79 (#28043) üzenetére


Siriusb
veterán

[ Szerkesztve ]

(#28059) tlala válasza mrszitya (#28052) üzenetére


tlala
addikt

Köszönjük az összehasonlító sorozatot, klassz munka.
Ha olvasgatod az orosz topikot, akkor dobsz majd egy letöltős linket nekem is valami spéci kamerára Oreohoz? :)
Kipróbálgatnám én is ezeket az oroszok által ajánlott verziókat, és nekem az Oreo kamerája alapból is nagyon ígéretesnek tűnik.
Vagy regisztrálni kell a fórumban a letöltéshez is?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#28060) golyós válasza tonyrulez (#28022) üzenetére


golyós
őstag

Esetleg a youtube háttérben való futtatásához nem csináltak apk.-t? Ezt régóta tudja az xposed, hátha ez is van már belőle, vagy ne legyek telhetetlen?

28052 mrszitya nekem nem fagy ki a gyári kamera se Hdr se HHt használata alatt.
Camera2 api van, Snap camerával.
3 kamerát használok: gyári, Gcam, Snap

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28061) Lacopapi válasza Planner555 (#28054) üzenetére


Lacopapi
addikt

Szerintem nyugodtan tegyél fel egy üveget, ártani biztosan nem fog,érzetre meg ugyanaz, mint a kijelző.

(#28062) rellif válasza AeSDé Team (#28049) üzenetére


rellif
senior tag

2,4 Ghz-en nálam hozza a letöltési maximumot (120Mbit/s.)

(#28063) WhiteWalker válasza golyós (#28060) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

OGYoutube ;)
Apkmirror-n fent van, nem kell neki xposed.

[ Szerkesztve ]

(#28064) mrszitya válasza Savageboy (#28056) üzenetére


mrszitya
senior tag

Rossz(abb) viszonyok mellett sajnos nem nő fel a GCam és a Snap Camera mellé. HDR-je talán nem is lenne rossz, talán nappalra még jó lehet.

(#28059) tlala
MIUI-n kívül jó ideje nem használok mást, így aztán Nougat és Oreo-val nincs tapasztalatom. Azt tudom, hogy a Google Camera-val például abszolút érdemes Nougat-on is próbálkozni, ott már a friss kiadások is mennek. Note 4 - legalábbis szerintem - fantasztikus képeket tud produkálni vele.
4pda letöltésekhez regelni kell. Nem volt egyszerű nekem sem, Google Translate és a Search segített benne. :) Annyit tudok felajánlani - ha nem tudsz regisztrálni, hogy küldd el esetleg privátban a letöltési linket közvetlenül, amit kinéztél és felteszem máshová. Csak ne tízesével küldd lehetőleg a linkeket. :D

(#28060) golyós
Nem tudom az okát, de nem csak nálam van így. Nem is csak az app fagy ki ráadásul, hanem a kamera is. Magyarán más fotós app sem megy ilyenkor, csak teló újraindítása után. (Most tiszta telepítés után is ez van nálam).
Igazából csak a teszt miatt lett volna jó a működő HDR és HHT (bár setétben így is elvérzik), egyébként nekem nem hiányzik a gyári kamera app különösebben.

(#28065) golyós válasza mrszitya (#28064) üzenetére


golyós
őstag

Volt nálam is ( minimum fél éve) valami ilyesmi de aztán megjavult, nem tudom mitől pedig 1 évig Dev-en voltam, most álltam vissza Stable-re.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28066) rellif válasza mrszitya (#28064) üzenetére


rellif
senior tag

A gyári kamera app HDR - el használva nálam is kinyírja a kamerát :O
Snap camera beallításaidat megosztod?
Összevetném a sajátommal ;)

(#28067) zeno79 válasza rellif (#28066) üzenetére


zeno79
őstag

Az engem is érdekel, hogy szerinted melyik a jobb: 1esre növelt élesség mellé a legjobb minőségű zajszűrés bekapcs., vagy nullás élesség zajszűrés nélkül? Az az igazság hogy az első, élesebb jobban tetszik nekem általában

(#28068) Siriusb válasza Siriusb (#28058) üzenetére


Siriusb
veterán

És a mai kiadással:

(#28069) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok!
LineageOS alatt hogyan tudom előhozni a service menüt?

(#28070) KurtCobain válasza golyós (#28060) üzenetére


KurtCobain
őstag

iYTBP. Van root-os, és root nélküli verzió is, meg feketére témázott is.

Mmm'kay?

(#28071) mrszitya válasza rellif (#28066) üzenetére


mrszitya
senior tag

Snap Camera v8.2.7

JPEG Quality: Superfine
Low Light Frames: 5-11 (Szürkület) ; 11-32 (Sötét)
Auto Low Light Mode: BE
Denoise: KI
Sharpness: 1-2 (nappal); 0-1 (szürkület, sötét)

Érdemes ezekkel is egyszer eljátszadozni
White balance: Auto => KI
Felbontás: 16M (sötétben 8M is bőven elég)
(Post processing: KI => Autocolor)

zeno79
Nagyon agresszív (tud lenni) HQ-ban is a zajtalanítás, ezt mutatják a fájlméretek is. Én inkább kikapcsolva hagyom mindig. Nappal mellé 1 vagy 2 az élesség, este inkább 0.

4pda-s javaslatok:

[ Szerkesztve ]

(#28072) rellif válasza mrszitya (#28071) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm!
Gyakorlatilag ugyanezeket a beállításokat használnom én is. Az élességet hagyom 0-n.
Videóra kellene még egy megbízható alkalmazás, vagy beállítás. (FHD 60 fps - el.) :U

(#28073) zeno79 válasza mrszitya (#28071) üzenetére


zeno79
őstag

Köszönöm, én is hasonlót használok. A playes régi verzió még más volt, ez az új jobbnak tűnik. A zajszűrést tényleg ki kell kapcsolni ennél. Exifet ennél sem látok 🤨
Köszi és várjuk a tesztet (meg a Google cam hdr app linket 😁)
Rellif: FHD@60-ra a google cam a legjobb sztem, a fokuszálása sem rossz

[ Szerkesztve ]

(#28074) mrszitya válasza zeno79 (#28073) üzenetére


mrszitya
senior tag

A régi Playes verzió low light módban még a fájl dátumot sem írja be, a mostanival ilyenkor az idő és a gps koordináták rögzülnek legalább. Ez volt a legidegesítőbb hibája anno.
Lesz link többféle (6.0 kompatibilis) GCam-mel rövidesen.

(#28075) mrszitya


mrszitya
senior tag

Publikáltam a tesztet: [Xiaomi Redmi Note 3] Kameraappok összehasonlítása

/ Teljes felbontású képek a Zipben lesznek. /

(#28076) Lacopapi válasza mrszitya (#28075) üzenetére


Lacopapi
addikt

Remek,gratulálok !

(#28077) golyós válasza WhiteWalker (#28063) üzenetére


golyós
őstag

Nem játszik le háttérben. Ahogy lerakom háttérbe egyből megáll a zene vagy video.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28078) mrszitya válasza golyós (#28077) üzenetére


mrszitya
senior tag

OGYoutube is működik Xposed nélkül. Én azt használom. Bugja, hogy ha az elforgatás le van tiltva és az appból ilyenkor teljes képernyőre van téve kézzel majd vissza lépsz kicsibe, ilyenkor ez sem tud háttérbe menni. Microg is kell neki a bejelentkezéshez. Link

(Plusz, ha MIUI-ra van felrakva, az akksikímélőben azért jobb kivételekhez tenni).

[ Szerkesztve ]

(#28079) rellif válasza mrszitya (#28075) üzenetére


rellif
senior tag

Igényes,jól összeszedett anyag. :R
A szomszédban is örülni fognak a leírásnak.

(#28080) WhiteWalker válasza mrszitya (#28078) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nálam nem kellett ez a micro íze.
És simán fut háttérbe is. Sőt, ki is lehet rakni az előtérbe (felugro a lakkot) a videót és közbe lehet akár böngészni is. A videó keret méret is állítható.

[ Szerkesztve ]

(#28081) mrszitya válasza WhiteWalker (#28080) üzenetére


mrszitya
senior tag

Elvileg a bejelentkezéshez kell, már nem tudom biztosan. Lehet csak alapból gapps nélküli romok miatt.
Igen, ablakos mód sem rossz. (Ezt a részét a MIUI browser is tudja videóknál).

(#28082) WhiteWalker válasza mrszitya (#28081) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

OGYoutube , OGYouTube Apk V4.1 - 12.31.53, ez van fent nekem. (a linkelt oldalon lejjebb kell görgetni)
Én nem vagyok belépve , nem tudom hogy akkor kell e neki a Microg. De itt nincs a telepitett appok közt , azt még elképzelhetőnek tartom , hogy ezt automatikusan telepiti már ez a verzió .

Viszont ,amit előtte szedtem le az apk mirror oldaláról , annak a verziónak kellett a Microg.( lehet régebbi OGYoutube verzió volt)

MIUI browsert nem használom , jegelve van :D , Samsung browser fut a telefonon .

[ Szerkesztve ]

(#28083) zeno79 válasza mrszitya (#28075) üzenetére


zeno79
őstag

Köszönjük a tesztet, a programok leírását. Jó lett! :C :R

(#28084) mrszitya válasza WhiteWalker (#28082) üzenetére


mrszitya
senior tag

Csodálkoztam hogy van új verzió, mert a fejlesztő XDA-n a 3.5-öt adta ki utoljára (YT policy változtatásai miatt abbahagyta a fejlesztést). Valaki XDA-ról meg is kérdezte az új kiadásról, de ezt már nem ő csinálta. Szimplán lenyúlták tőle az appot...

I sent a message to the creator of ogyoutbe and he told me that all this is a fake. David claims to be the creator of many applications created in XDA, such as OGWHatsapp. if you click on your links for youtube or G +, they will tell you that they are closed for fraudulent content

#zeno és a többiek
:R

[ Szerkesztve ]

(#28085) golyós válasza WhiteWalker (#28082) üzenetére


golyós
őstag

Megnézem ezt a verziót is, köszi.
Nekem is letöltötte a micro bizbaszt, de elinditottam a zenét (bejelentkeztem a tube-ra) leraktam "tálcára" de kilépett.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28086) ktommy91 válasza golyós (#28085) üzenetére


ktommy91
addikt

A ZaneZam-féle a tuti, csak ki kell lőni az automatikus frissítést. AFH-n a youtube-ra keresve mindig megtalálható a legfrissebb. A múltkor oreo-n kicsit meglepődtem, mikor lebegő ablakba rakta a videót, aztán esett le hogy ez 8.0 feature.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#28087) golyós válasza ktommy91 (#28086) üzenetére


golyós
őstag

Köszi, ezt is megnézem.
Lányom Samu A5 2017-re próbáltam egyet felrakni (persze neki is megtetszett) de azt írja, hogy csomaghiba.
Arra más változat kell?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28088) ktommy91 válasza golyós (#28087) üzenetére


ktommy91
addikt

Le kell törölni a régi youtube-ot és települni fog.(sdmaid megfelel a célnak)

Nincs kerítés.

(#28089) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Az Oreo romok másnál is 16GB-osra redukálják az eredetileg 32 gigás tárhelyet?

Illetve nem sok a rendszernek ez a 19 giga?

[ Szerkesztve ]

(#28090) golyós


golyós
őstag

Felraktam ezt a változatot : ogyoutube_12.10.60-3.5U-121060155_minAPI16(armeabi-v7a,x86)(nodpi)
Ez oké, a Giinos változata nem tetszett mert nem lehetett beállítani a saját Yt-s kezdőoldalamat ( nem mutatta a kedvelt és kedvenc videoimat)
Ez a változat mutatja rendben felül.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28091) Lacopapi válasza Just_Reboot (#28089) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nem emlékszem ilyesmire - teljesen belakva mindenestől szokott maradni 15-16 Gb szabadon nálam,ez Oreon is így volt.

(#28092) Just_Reboot válasza Lacopapi (#28091) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Melyik Oreo romot próbáltál?

(#28093) Lacopapi válasza Just_Reboot (#28092) üzenetére


Lacopapi
addikt

NOS 10.26 volt az utolsó,ha jól emlékszem.

(#28094) Lacopapi válasza Just_Reboot (#28092) üzenetére


Lacopapi
addikt

:DD ....persze,hogy rosszul emlékeztem - 10.18 volt az utolsó (eddig) Oreo nálam. Ezt frissítésként tettem fel, harmadszori rom volt . Alapból én adatok törlésével indítom a telepítést,nulláról.

[ Szerkesztve ]

(#28095) Just_Reboot válasza Lacopapi (#28094) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mindegy, userdata wipe megoldotta a dolgot.

(#28096) tlala válasza Just_Reboot (#28089) üzenetére


tlala
addikt

Nem.
Oreo NOS 20171027.

[ Szerkesztve ]

(#28097) WhiteWalker válasza golyós (#28090) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Bocs, nem tudtam hogy ilyen igényeid vannak :DDD , én ebből a szempontból fapados vagyok :D

(#28098) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó , nagyon rég jártam erre.

Valaki találkozott már olyannal , hogy az alsó gombok nem mennek?

Egyik napról a másikra.

Kijelző érzékel mindenhol, habár a gombok közelében nem az igazi , ejtve torve nem volt.

Miui Globál Béta 7.3.23 Radon V4.3 kernel

Van vmi teszt program meg ezzel megnezem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28099) tlala válasza golyós (#28060) üzenetére


tlala
addikt

Chrome böngésző is tudja a youtube lejátszást háttérben is.
Csak be kell pipálni az "Asztali webhely kérése" opciót, majd a fenti értesítés mezőben megjelenő kis yt lejátszó panelen el kell indítani a lejátszást.

[ Szerkesztve ]

(#28100) Savageboy válasza Graphics (#28098) üzenetére


Savageboy
aktív tag

*#*#6484#*#*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.