Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Kolondrum válasza pvt.peter (#22994) üzenetére


Kolondrum
félisten

Volt egy dev ahol még rosszabb volt, mert képet programhoz sem tudtál adni, pl snapseed stb stb. Most csak erre szűkül. 3 dev verzió óta ilyen, napi szinten kéne többször. Ezért lovagolok rajta és szrok minden másra amit javítanak. Trollkodni is szoktam miéknál, de még semmi. :D

(#23002) schawo


schawo
titán

Korábban kérdeztem, hogy miért jó bootloadert nyitni, miért nem zárt bl mellett romol, rootol mindenki, erre kaptam azt a választ, hogy nyitott bootloaderrel egyszerűbb. Az elmúlt pár hét forumos nyöszörgéseket, szenvedéseket elnézve úgy látom, ez az állapot már alaposan elmúlt. Akkor most megint kérdezem: Miért nem zárt bootloader mellett romol, rootol mindenki?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23003) Moki2 válasza schawo (#23002) üzenetére


Moki2
aktív tag

mert pl EU rom nem megy zárt BL-el , de tudtommal a root se csak furmányos kerülőúton márha összejön..

(#23004) beg válasza Moki2 (#23003) üzenetére


beg
veterán

Hogyne menne. Egyik sem annyira furmányos.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23005) Moki2 válasza beg (#23004) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nekem root SU telepítése recoveryből , zárt BL nél ez nem megy , max ha fastboot romba rakod a TWRP-t.Kingroot és társait hanyagolnám..Vagy milyen root módszer van még?

(#23006) madrac válasza schawo (#23002) üzenetére


madrac
őstag

Érdekelne, hogy raksz fel egy CM rom-ot zárt bootloader-re trükközés nélkül. Nem is értem miért szenved itt mindenki a nyitással.... :U

(#23007) gusthy válasza madrac (#23006) üzenetére


gusthy
veterán

Be tudod bootolni a twrp-t zárt bootloader mellett. Csak tényleg minden alkalommal tornázni kell vele.

(#23008) Moki2 válasza gusthy (#23007) üzenetére


Moki2
aktív tag

Mindenesetre mindenképp sokkal bonyolultabb a romolgatás ha nincs nyitási engedélyed . Akkor ha van TWRP fel aztán megy minden mint a karikacsapás .

(#23009) schawo válasza Moki2 (#23005) üzenetére


schawo
titán

Így van, fastboot romba be zcx twrp, aztán jónapot. 3 perc, nem zár vissza, nem kér enni, fórumaktivitást sem kér, könyörgést, anyázást, mérgelődést sem von maga után.

De persze lehet, hogy mégis ez a bonyolultabb, csak én látom rosszul.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23010) Moki2 válasza schawo (#23009) üzenetére


Moki2
aktív tag

Mindenképp bonyolultabb mint a hivatalos nyitás , csak adott fejlesztőibe megy bele , fastboot után erre kell ráhúzni azt a rendszert amit szeretnél , ha meg vmiért elfexik a rendszer akkor kezdheted előről..
Az más tészta hogy most könyörögnöm kell hogy adják vissza de legalább fél évig nyugodtam romolgattam .
Max csinálok új MI fiókot és arra kérek nyitást..

[ Szerkesztve ]

(#23011) diablo77


diablo77
tag

Egy kis teszt, hogy mit bír a teló. Szerintem nem is rossz :)
[link]

(#23012) schawo válasza diablo77 (#23011) üzenetére


schawo
titán

Ez nem note, hanem kis Redmi. A Note jobban bekanyarodott volna a hajlítás teszten :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23013) madrac válasza schawo (#23009) üzenetére


madrac
őstag

Aztán valami benéz az ember és letéglázza szépen a telóját. Az ilyen hekkelős módszerekben van rizikó. Abba se vagyok biztos, hogy zárt bl-el is bármit meglehet csinálni ami mondjuk már nem twrp alól megy.

(#23014) gusthy válasza madrac (#23013) üzenetére


gusthy
veterán

Valóban, kicsit kockázatosabb, de kockázat nélkül nincs veszteség :)
Szerintem kinek-kinek ízlése szerint.

(#23015) Savageboy válasza gusthy (#23007) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ez tényleg működik? Nekem úgy rémlik, hogy anno próbáltam zárt bl mellett csak bebootolni a recovery-t gépre kötve, de valami olyasmit írt, hogy nem engedélyezett parancs, vagy ilyesmi...

(#23016) Oldman2 válasza schawo (#23009) üzenetére


Oldman2
veterán

És ebben az esetben hogyan teszed fel a későbbi frissítéseket hogy megmaradjon a TWRP és az esetleges root is?

(#23017) madrac válasza Savageboy (#23015) üzenetére


madrac
őstag

Mert zárt bl-nél ez nem is működik, de úgy tűnik valakinél mégis... :DDD

(#23018) schawo válasza Oldman2 (#23016) üzenetére


schawo
titán

TWRP-ből felrakod és kész. Teljes romot és update-et is ugyanúgy felraksz. Nem értem a problémát. Miért gyalulná le magát a TWRP? A root meg egy gombnyomás TWRP-ben. :F

(#23015) Savageboy
Gépre dugva TWRP-be bootolni? Az miért jó?

(#23013) madrac
Mindenben van kockázat, de mitől lenne nagyobb kockázat, mint nyitott bootloaderrel csinálni?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23019) Moki2 válasza Savageboy (#23015) üzenetére


Moki2
aktív tag

Kate topikban találtak elvileg TWRP megoldást zárt BL-nél de amíg nyitott az enyém nem próbálom ki :

https://logout.hu/bejegyzes/grafnet/xiaomi_redmi_note_3_pro_special_edition.html

[ Szerkesztve ]

(#23020) rellif válasza diablo77 (#23011) üzenetére


rellif
senior tag

Sajnos a note 3 nem teljesít ilyen szépen
A patakban fürdetést sem merném kipróbálni. :Y

[ Szerkesztve ]

(#23021) Kolondrum válasza rellif (#23020) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezek nem életszerű tesztek, sztem. Sem a burn teszt, de a hajlítás. Max a karcolás. Legalábbis ahogy én vigyázok rá még csak közelében sem kerül ilyen dolgomnak.

(#23022) madrac válasza schawo (#23018) üzenetére


madrac
őstag

Fastboot rom-ban pl benne van a recovery felülírás is. Az összes gyári fastboot rom ilyen. OTA frissítés is nézi a recovery-t. Abban van kockázat hogy pl mással írod felül a recovery-t mint ami odavaló, vagy a zárt bl miatt egy frissítés téglásítja a telót és lehet EDL módban bohóckodni, ha sikerül egyáltalán. Félreértés ne essék, mindenki úgy hekkeli a telefonját ahogy akarja, de mivel nagyobb a kockázat benne, ezért én nem reklámoznám itt. Vagy készíts egy mindenre kiterjedő részletes leírást hozzá a kockázatok ismertetésével együtt. Az korrekt lenne.

(#23023) gusthy válasza Savageboy (#23015) üzenetére


gusthy
veterán

Asszem nem minden twrp esetén. Vagy nem minden MIUI, vagy ilyesmi. Nem emlékszem már, nekem nyitva van.

(#23024) schawo válasza madrac (#23022) üzenetére


schawo
titán

Ha fastboot romot akarsz, akkor nyilván mindig bele kell tenni a twrp-t. De fastboot rom flashelése amúgy is elég nagy macera, pont azért nyitod ki a BL-t is, hogy ne kelljen. OTA frissítés is megmarad. Részletes leírást az imént linkeltek [link], hónapok óta létezik. Még nem hallottam bárkitől, hogy téglásította volna, pedig sokan megcsinálták.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23025) Moki2 válasza schawo (#23024) üzenetére


Moki2
aktív tag

Azzal azért óvatosan , 8.1.1.0-ás OTA frissítés csak ZCX-en megy ugyebár , de ott meg attól fexik ki hogy bezárja a BL-t . Úgyhogy azért nem erőltetném mostanság az OTA . Elvileg az EU romnak nem kéne zárni a BL-t , de nekem mégis volt hogy zárta , és másnak is ..

(#23026) madrac válasza schawo (#23024) üzenetére


madrac
őstag

Custom rom-ról is úgy tér vissza az ember gyárira, hogy teljes fastboot rom-ot rak fel, akkor újra lehet barkácsolni. OTA frissítés szerintem fel se fog menni, mert az is megnézi, hogy mi van a recovery-n... Jobb esetben csak kihagyja. Ha emlékeim nem csalnak, pont akkor nem szokott boot-olni a teló főleg gyári rom-on, ha zárva van a bootloader és a recovery mégsem az eredeti....

(#23027) schawo válasza Moki2 (#23025) üzenetére


schawo
titán

Igen, én most az eleve zárt BL-ről beszélek ZCX mellett. Azt már beljebb nem lehet zárni.

(#23026) madrac
A fastboot felrakása már eleve barkácsolás, a twrp bemásolása pedig pont 2 másodpercig tart. Más tennivaló nincs. A ZCX már nem veszik össze az OTÁ-val. Minden más recoveryt el kell felejteni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23028) diablo77 válasza rellif (#23020) üzenetére


diablo77
tag

Nyilván a vízbe esést nem tolerálja, de azt egyik sem szereti nagyon (kivéve persze a vízállókat). Ami viszont szimpatikus volt, hogy a kijelző fólia nélkül is viszonylag jól ellenáll a karcoknak, ahogy a hátsó kamera üvegborítása is. Az ujjlenyomatérzékelő tesztje is tetszett, karcosan is jól működött.

(#23029) Moki2 válasza schawo (#23027) üzenetére


Moki2
aktív tag

Én azért óvatos vagyok főleg ha más telefonjáról van szó úgyhogy akinek működik a fastboot módszeres TWRP annak inkább azt mondanám hogy TWRP-ből updateljen ,ha bátrabb akkor esetleg megnézheti a nyitott BL feltolását is , bár itt még senki se erősítette meg hogy működik a dolog . Én azért elmentettem magamnak , ha bezárna először azt nézem meg .

(#23030) schawo válasza Moki2 (#23029) üzenetére


schawo
titán

[link] Ezt is olvasd el. Ez az eredeti angol nyelvű forrás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23031) madrac válasza schawo (#23027) üzenetére


madrac
őstag

A gyári fastboot rom felrakása gyárilag támogatott, ellenben azzal ha valaki manuálisan is belenyúl. Ezek szerint zcx mást is felülír, hogy elinduljon a rom... Mindenki úgy kísérletezik ahogy akar, de laikusok számára én nem reklámoznám, ajánlanám ezt az utat továbbra sem.

(#23032) Moki2 válasza schawo (#23030) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ezzel tisztába vagyok , DE nyitott BL-re vonatkozik ahogy a leírás végén a tánácsoknál is van :
Unlock bootloader if it is relocked

(#23033) schawo válasza madrac (#23031) üzenetére


schawo
titán

Szerintem egyszerűbb, gyorsabb, és biztonságosabb, mint a random visszazáródó bootloaderek, visszavont engedélyek, és amikor ez megtörtént, akkor bambán meredni a kijelzőre. De mindenki azt tesz, amit szeretne. Ez csak egy lehetőség, amiről érdemes tudni, és nem átlépni rajta, hogy egy hülyeség. (A Xiaomi bootloader nyitási megoldása, na az hülyeség. Kunyizz tőlük, meg írkálj a fórumba, meg visszavonom, mert nekem úgy tetszik, meg egyik-másik stabil rom, bezár, stb. Káosz.)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23034) Oldman2 válasza Moki2 (#23019) üzenetére


Oldman2
veterán

Most tettem fel éppen e leírás alapján, pár perc után szólt, hogy frissítés van a 12.29 dátummal.

Amikor egy ilyen OTA frissítést teszek fel, a Root és a Super SU maradhat, vagy ezeket "inaktiválni" kell előtte?

(#23035) Moki2 válasza Oldman2 (#23034) üzenetére


Moki2
aktív tag

If you already rooted your device or you used anyother TWRP you won't be able to use this recovery for flashing the OTA's.
Aző leírásuk szerint a root-ot nem bírja unroot kell , vagy hagyod az OTA és TWRP-ből update zip-el . Global DEV -ed van ?

http://en.miui.com/download-301.html

És ne a beépített SU-t használd hanem ezt
https://s3-us-west-2.amazonaws.com/supersu/download/zip/SuperSU-v2.79-201612051815.zip

[ Szerkesztve ]

(#23036) schawo válasza Oldman2 (#23034) üzenetére


schawo
titán

mellé

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23037) schawo válasza schawo (#23030) üzenetére


schawo
titán

Persze ez nem tartalmazza a zárt BL-es telepítési megoldást.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23038) Oldman2 válasza Moki2 (#23035) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, pillanatnyilag a leírás szerinti 6.10.13 global dev van fent.

Most a leírás szerinti ZIP formátumú Super SU-t tettem fel (eddig a beépítettet használtam).

Újraraktam a telót teljesen (mivel a BL visszazárt). Eddig ez a módszer teljesen jó és egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#23039) Moki2 válasza Oldman2 (#23038) üzenetére


Moki2
aktív tag

Hmm zárt BL? Akkor mindjárt kiderül mit szeret zárt BL mellett.

(#23040) schawo válasza Oldman2 (#23038) üzenetére


schawo
titán

A rootolást a TWRP-ben a gomb megnyomásával csináld. (Haladó / SuperSU)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23041) Moki2 válasza schawo (#23040) üzenetére


Moki2
aktív tag

A régi SU a friss deveknél azért okozott gondot.

(#23042) Moki2 válasza Oldman2 (#23038) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ha megcsináltad a telepítést akkor azért légyszi írd le melyik módszerrel . Na meg hogy rendben ment -e ?

(#23043) schawo válasza Oldman2 (#23038) üzenetére


schawo
titán

Ha a cikkben linkelt Katis fastboot van fent a Kenzódon, akkor TWRP-ből mindenképpen tegyél fel egy másik, Kenzós zip romot, mert a Katissal nem lesz rádiód.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23044) Oldman2 válasza schawo (#23043) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, Katim van (a nejem meg Éva).
:B

(#23045) Moki2 válasza schawo (#23043) üzenetére


Moki2
aktív tag

Na igen remélem nem az van , bár írtam is hogy nem a linkben lévőt kell használni , viszont akkor a most linkelt update zip jó hozzá.

(#23046) Moki2 válasza Oldman2 (#23044) üzenetére


Moki2
aktív tag

Eh de ez meg a Kenzo topik akkor viszont Ne használd a linkeltet
Ahoz ez kell :
http://en.miui.com/download-301.html#449

[ Szerkesztve ]

(#23047) Oldman2 válasza Moki2 (#23046) üzenetére


Oldman2
veterán

OK, számomra egyértelmű volt elsőre...

(#23048) Moki2 válasza Oldman2 (#23047) üzenetére


Moki2
aktív tag

Rendben , akkor bocsi , de a végeredmény tényleg érdekel majd :) .

(#23049) Oldman2 válasza Moki2 (#23048) üzenetére


Oldman2
veterán

Baromi lassan jön le ez az 12.29-es OTA frissítés...

Másnak is lassú szokott lenni?

(#23050) Moki2 válasza Oldman2 (#23049) üzenetére


Moki2
aktív tag

Akkor OTA-n próbálod , na azon sose próbáltam mert rögtön ahogy nyitottam már tértem is eu dev-re :D .
De az nem szokott kapkodós lenni.Bár ha azóta letölt azért az kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.