Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) Lacopapi válasza mrszitya (#28450) üzenetére


Lacopapi
addikt

7 óra SOT-nál ezzel a cuccal még nem tudtam feljebb lépni,bár meg kell mondjam,hogy nekem ez is elegendő két napra,semmi gond vele.Viszont a stable romra jószerivel nem is emlékszem már,talán valami 7.9.22 volt nálam az utolsó. Customokat lazábban lehet telepítgetni,próbálni. Ám valami kis hiba mindben van sajnos,a Nougatos MIUI-k sem jók még teljesen és az Oreok is megbotlanak egy-két helyen (nálam).
Mindent összevetve lehetséges a visszatérésem GS-ra....majd meglátom,most a xiaomi.eu eléggé jól fut,egyetlen "hiba" ,hogy nem lehet büntetlenül átállítani a méretezést -legalábbis a legegyszerűbbnek tűnő wm density ... módszerrel.

(#28452) mrszitya válasza Lacopapi (#28451) üzenetére


mrszitya
senior tag

Na ja, egy 6-7 órás SOT is simán veri a mai telók mondjuk 2/3-át... Másrészt persze a használati szokások/szoftverek mindenkinél mások, így az üzemidő is jelentős eltérést mutat(hat). Plusz, még egy ismeretlen tényező az akksi állapot is.

(#28453) Lacopapi válasza mrszitya (#28452) üzenetére


Lacopapi
addikt

Tán két hónapja vettem ,vagy három,ugyanattól akitől Te,kicsit tartottam a dologtól,mert nem drága,bármi lehetett volna,de én is úgy tapasztaltam,hogy eredeti. A szerszámok is jók,bár az én készülékemhez már a köröm is elég :)

(#28454) mrszitya válasza Lacopapi (#28453) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nekem is elég volt már a köröm :D Én is tartottam tőle, de ha rátesszük a magyar áfát és profitot, akkor ez reálisnak tűnő ár érte Kínából rendelve.

(#28455) ElDiabloo


ElDiabloo
senior tag

Régen a MIUI-ban nem volt olyan funkció, hogy ha kétszer gyorsan megnyomtad az alkalmazás váltó gombot akkor az előző appra ugrott és így lehetett gyorsan oda-vissza váltogatni?
Lehet az előző Huawei-embe volt ez csak már összekeverem a dolgokat :F :DDD

(#28456) trebrona válasza ElDiabloo (#28455) üzenetére


trebrona
nagyúr

Huawei-en ha hosszan nyomod az alkalmazásváltót, akkor vált alkalmazást.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28457) tonyrulez


tonyrulez
őstag

NitrogenOS alatt előjött az első hiba. Másoltam volna rá kábelen keresztül, erre újraindult, majd megint rádugtam, megint újraindult. Az értesítési sávot nem lehet teljesen lehúzni, csak addig hogy az első sor látszódjon, tovább már nem engedi. Fejlesztői beállításoknál semmi, mondván "A fejlesztői beállítások nem elérhetők ennél a felhasználónál". Alkalmazásváltó egyáltalán nem jött fel. Rendszeranimációk sebessége visszaállt normálisra, anno fejlesztői eszközöknél felgyorsítottam. Gyorsan feltettem a lefrissebb NOS/MAGISK/AGNI kombót, gépre dugva már nem fagy, de minden más anomálisa továbbra is fennáll :F

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#28458) Siriusb


Siriusb
veterán

MIUI-n belül (esetleg NOS Oreónál) van olyan beállítási lehetőség, hogy alapból kihangosítva fogadjak egy hívást?

Egyelőre megoldottam egy e-robot paranccsal, kicsit fapados, de majd finomítok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#28459) BigBear


BigBear
senior tag

Lassan összetöröm ezt a szart.
Találkozott már valaki az alábbi problémával?
A telefon gyári, nem mókolt semmilyen téren. Beta rom, rendszeresen frissítgetve, bár már kipróbáltam a teljes telepítést is.
Ha bármilyen okból újraindul a telefon (akár én indítom újra), csak a logo-ig jut el. Max egy kis töltéscsík, majd újra logo. Azaz bootloop.
Gyári recovery, fastboot van. Ha recoveryben nyomok egy full törlést, utána (némi loopolás után) elindul, telepíthető minden. csak akkor megint bukok mindent. Rohadtul tele a tököm az egésszel, de eddig nem találtam megoldást.
Hogyan tudnám lementeni a dolgaimat a telefonról ilyen állapotban? Sajnos most legutóbb maradt pár mentetlen cucc, amit valahogy le kéne szednem.
Mi okozhatja ezt ill. mi lenne megoldás a dologra?

(#28460) pvt.peter válasza BigBear (#28459) üzenetére


pvt.peter
őstag

Miket szeretnél róla lementeni?

Legutóbbi Global Stable flashelését próbáltad már?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#28461) BigBear válasza pvt.peter (#28460) üzenetére


BigBear
senior tag

Pár kép és dokumentum maradt csak rajta, mert mióta van ez a probléma, rendszeresen mentek.
Nem dől össze a világ ha elvesznek, de jó lenne, ha valahogy meg tudnám menteni őket.
Flashelni csak akkor tudok, ha elindult... ami mindig szenvedés. Zárt rendszer, érintetlen. Ok, tudom, EDL, Miflash etc. Először wipe, majd imádkozás. De eddig wipe után max. 1/2 - 1 óra loopolgatás után elindult.

[ Szerkesztve ]

(#28462) pvt.peter válasza BigBear (#28461) üzenetére


pvt.peter
őstag

hm, Mi Cloud -ba nem szinkronizáltad fel a képeket véletlenül? :-/

Ha esetleg eltudnál jutni vmilyen módon adb módba, akkor parancssoros mókolással áttudnád hozni a fontos fájlokat róla.

Nem olyan nagy ördöngösség a flashelés.
Fastboot -ba rakod és ha MiFlash felismeri normálisan akkor mehet is rá a ROM.
Ilyet mondjuk még nem láttam, hogy ennyire sokáig tartson a a rendszerfelállás.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#28463) ktommy91 válasza BigBear (#28459) üzenetére


ktommy91
addikt

Telepíts TWRP-t, akkor lesz MTP recovery módban és tudsz menteni.

Nincs kerítés.

(#28464) tlala válasza BigBear (#28459) üzenetére


tlala
addikt

Ha gépre dugod a telefont, látod a tartalmát?
Mert akkor lementheted róla amit akarsz. Vagy feltöltöd a mentendő fájlokat Google drive-odba, vagy elküldöd magadnak e-mailen, stb.
Ha aztán úgy döntesz, hogy felteszed a TWRP-t, és rendesen újrahúzod a rendszeredet, akkor itt egy bolondbiztos leírás az én tollamból.

[ Szerkesztve ]

(#28465) BigBear


BigBear
senior tag

A gép alapból nem látja a cuccokat a telefonon.
Gondoltam megpróbálok feldobni egy twrp-t.
Bevallom, elakadtam. Flashelgettem már pár telefont, de ez most kifog rajtam.
Szóval. Fastboot ok. EDL ok. Miflash látja.
Twrp zipet (MiFlash_ZCX-TWRP_By_DroiDMester.zip) tartalmazó mappára mutatok, dolgozik pár pillanatig majd ->
[0,01 COM20]:[COM20]:start flash.
[2,01 COM20]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[4,51 COM20]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[7,02 COM20]:try to reset status.
[7,02 COM20]:Switch mode back
[7,02 COM20]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[7,02 COM20]:Az objektumhivatkozás nincs beállítva semmilyen objektumpéldányra.
Ennyi.
Ööööö.... most mi?

(#28466) pvt.peter válasza BigBear (#28465) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nem tudom, hogy ez működik-e bootloader nyitás nélkül. Szted @ktommy91?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#28467) tlala válasza BigBear (#28465) üzenetére


tlala
addikt

Nincsenek a driverek rendesen feltelepítve. Vagy netán "N"-es verziójú Win10-et használsz?
Mit jelent "A gép alapból nem látja a cuccokat a telefonon" mondatod? Hogy nem látod az eszközkezelőben a telefont Qualcomm eszközként, ahogy a leírásomban szereplő képen is látható?
Vagy a Sajátgépben nem látod a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#28468) tlala válasza pvt.peter (#28466) üzenetére


tlala
addikt

Lásd az iménti linket a #28464-ben.

[ Szerkesztve ]

(#28469) BigBear válasza tlala (#28467) üzenetére


BigBear
senior tag

Lelőttem a win ellenőrzését driverekre, úgy raktam fel. Nem N. Win 10 Home.
Qualcomm eszközként látszik a telefon.
A gép alapból nem látja a cuccokat dolgot úgy értem, hogy simán rádugva, gyári recovery vagy amit elértem módból nem látszanak a belső/külső tárterületek. Bár nem tudom, ez mennyire várható el, egy régebbi telefonomnál simán látszódtak így is. (Valami Sony cucc volt.)
Bár egyelőre tárgytalan is lett a dolog. Feladtam. Wipe, restart, kb. 10 perc alatt bebootolt, megy rendesen. Csak nem kell újraindítanom...

[ Szerkesztve ]

(#28470) tlala válasza BigBear (#28469) üzenetére


tlala
addikt

Simán, ha bekapcsolva rádugod a telefont (és ha MIUI van rajta, akkor a státuszsor felbukkanó menüjében át is kapcsolod USB töltésről MTP/Fál letöltés módba), akkor a Sajátgépben látnod kell a telefon belső memóriáját (részben) ill. a benne lévő SD kártya tartalmát egészben.

(#28471) Siriusb


Siriusb
veterán

Reggel feltelepítettem a friss xiaomi.eu-t. Délutánra eljutott odáig, hogy semmi érintésre nem reagál. Most látom, hogy újra feltöltöttek minden ROM-ot.
Csak szólok, ha valakinek a reggel letöltött verziója van, inkább töltse le újra.

(#28472) zeno79 válasza Siriusb (#28471) üzenetére


zeno79
őstag

Nekem csak a "Telepített alkalmazások" megnyitása FC-zett a biztonsági központból, minden más ment rendesen.

(#28473) Siriusb válasza zeno79 (#28472) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor remélem nem hardveresen van valami problémám...

(#28474) BigBear válasza tlala (#28470) üzenetére


BigBear
senior tag

Ez igaz, ha elindul a telefon. De bootloop mellett nehézkes.
Most már megy minden, de csak úgy, hogy a gyári recoveryben töröltem mindent. De ha most restartolom, újra nem indul, csak wipe után. Nem tudom mi a fene lehet. Bár közben neten leltem egy blogot, ahol írtak ilyesmit. Aszerint a google valamelyik frissítése okoz ilyet egyeseknél, holott ennyire nem mászhatna bele a rendszerbe. De mégis.

[ Szerkesztve ]

(#28475) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Fotósoknak kis csemege ..ha volt már elnézést ,én csak most találtam rá.

(#28476) elroysk


elroysk
tag

szavazzatok hogy legyen tovabb 7-es alapu MIUI9.EU kiadasunk: [link]

(#28477) Lacopapi válasza elroysk (#28476) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ez van fenn éppen,meg vagyok vele elégedve,bár tükrözés vacak (akad,hang nincs),de azzal együtt lehet élni. Néha random nem látja a sim kártyát,vagy csak adatforgalmat nem enged....most cseréltem firmware-t,majd meglátom,ha nem változik,akkor megy a levesbe. Akkuidő remek.
Ja,ebben nincs arcfelismerés,két másikban van,de azok meg lassúak voltak mint a bűn....semmi sem tökéletes :D Wm density megoldás ennél mehet,nem teszi tönkre az ikonokat. Alapból ez is látássérülteknek (is) jó..

[ Szerkesztve ]

(#28478) rellif válasza Lacopapi (#28477) üzenetére


rellif
senior tag

A MIUI.Pro-ban nincs magyar nyelv?
Az EU miben tér el a Pro-tól?

(#28479) Lacopapi válasza rellif (#28478) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ebben..más eltérést nem találtam,bár ez nem jelent semmit,mert nem szoktam feltúrni a romokat,csak használat közben jönnek elő a dolgok...
Ha megy az angol,akkor az is jó - használtam egy ideig,hibák ugyanazok,bár ez a hálózat gond abban nem volt.
Itt-ott cirill betűkkel lehet találkozni,ez néhol zavaró - névkeresésnél tárcsázó használhatatlan az oldalsávval pl.
Én most ezt használom : MIUI 9.1 By Turkdevs v9.1.2.0 Stable

[ Szerkesztve ]

(#28480) rellif válasza Lacopapi (#28479) üzenetére


rellif
senior tag

:R Akkor nem kísérletezek vele.

(#28481) zeno79


zeno79
őstag

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nekem bejön ez a Pixel Experience 8.1 Oreo Rom, jó ez a komplett, egyben minden Pixel-élmény, nagyon tetszik.

(#28482) tlala válasza zeno79 (#28481) üzenetére


tlala
addikt

Nitrogén is 8.1-et lépett, és nagyon gyors lett.

(#28483) tonyrulez válasza tlala (#28482) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez mehet Nitrogen 8.0-ra dirty flashelve?

4 8 15 16 23 42

(#28484) zeno79 válasza tlala (#28482) üzenetére


zeno79
őstag

Igen, de ebben a romban instant működik a "Pixel-élmény" indítóval, google alkalmazással (hírek időjárás miegymás) a baloldali asztalon, élő adatokon alapuló live háttérképekkel, értesítési pöttyökkel, galéria = g.fotók stb. Pixel élmény megvan, és ez az ami megkülönbözteti a NOS-tól, ezért tetszik nekem.
Próbáltam úgy fogalmazni, hogy érzékeltessem: a Pixel Experience romban a tálalás, a google szolgáltatások együttes működése tetszik, ami nincs meg egy pure romban.
Amúgy a google kamera hdr+ is megbízhatóan működik Oreón (7.1-en gyakran FC-zet ugyanaz az app).

[ Szerkesztve ]

(#28485) tonyrulez válasza tonyrulez (#28483) üzenetére


tonyrulez
őstag

Feltettem, egyelőre azt vettem észre hogy lassabb. Gombnyomásra zárképernyő, ujjlenyomatra feloldás sokkal lassabban történik meg, Nova Launcher akadozgat, animációk is tovább tartanak mint eddig, hiába van 0.5x sebességre véve.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#28486) Siriusb válasza tlala (#28482) üzenetére


Siriusb
veterán

Húha, most betetted a bogarat a fülembe, lehet kipróbálom megint. Csak ne merülne kétszer jobban, mint a xiaomi eu. :(

(#28487) ktommy91 válasza Siriusb (#28486) üzenetére


ktommy91
addikt

Microg gapps helyett, greenify, max 480 MHz GPU(Ha nem játszol akkor bőven elég) sokat tud javítani az üzemidőn.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#28488) tonyrulez válasza tonyrulez (#28485) üzenetére


tonyrulez
őstag

Vissza is tértem 8.0-ra (12.02), pedig végeztem clean install-t is. Kiábrándítóan lassú, akadozó volt az új NOS 8.1 :(

4 8 15 16 23 42

(#28489) Aethelstone válasza zeno79 (#28481) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nagyon jó cucc eddig. Köszi a linket :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28490) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Van vmi info arrol hogy mikorra varhato a MIUI 9 -es verzioja Global Stable kiadasban?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#28491) martin555 válasza pvt.peter (#28490) üzenetére


martin555
aktív tag

Urak,

a redmi note 3 pro (nekem 2gb snapi) az lát GLONASS-t?

teszteltem egy GPS trackelő progival (backcountry navigator), és a másik teló (off, ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA) hamarabb fogott GPS -t (glonass-os), és a mentett út google earth-ban nézve a másik telónál nagyon pontosan követte a valódi utat, a redmi az sokszor csak két távolabbi pont között húzott egy egyenest, és a nézetet oldalradöntve a redmi föl-le hullámzott mintha pattogtam volna az úton.

csak egy érdekesség. nyilván ettől még 1 király teló, szeretem is.

[ Szerkesztve ]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#28492) zeno79 válasza pvt.peter (#28490) üzenetére


zeno79
őstag

December végéről volt szó

martin555: nemtom, de vajon mi hír a Galileo projektről? Állítólag támogatott a procink, de a kínaiak biztos nem fogják megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

(#28493) mrszitya válasza martin555 (#28491) üzenetére


mrszitya
senior tag

Amcsi, orosz és kínai műholdakat is lát. (Nekem a 3GB van).

(#28494) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Ez durva. Főzöttben már 8.1 is van....miui meg 6-nál kullog...a stock lassan letolja a miui-t

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28495) Lacopapi válasza Aethelstone (#28494) üzenetére


Lacopapi
addikt

Van Nougat alapú MIUI,fentebb amit írtam,az jól működik..nincs több gyermekbetegsége,mint az Oreo-nak és remek az akkuidő (9.1-es MIUI)

(#28496) Aethelstone válasza Lacopapi (#28495) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez? :)

"tükrözés vacak (akad,hang nincs),de azzal együtt lehet élni. Néha random nem látja a sim kártyát,vagy csak adatforgalmat nem enged."

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28497) Lacopapi válasza Aethelstone (#28496) üzenetére


Lacopapi
addikt

Jaja... :DD Tükrözés az MM-es romon sem jó sajna,bár ott hang van,csak a kép töredezik...szóval ez nem lényeges annyira,a sim kártyás baki meg megoldódott a firmware cserével. Egyebekben jó rom,ennyi gondom Oreoval is volt,bár éppen nem ezek,de mindegyikben van kicsi bibi...NÁLAM. :K

(#28498) Aethelstone válasza Lacopapi (#28497) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez a 8.1-es pixel utánérzés egyelőre nagyon gromek. Marad egy ideig.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28499) Lacopapi válasza Aethelstone (#28498) üzenetére


Lacopapi
addikt

Majd ránézek,gondolom,egyelőre maradok ezen én meg.. :)

(#28500) tlala válasza zeno79 (#28484) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon jól hangzik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.