Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) tonyrulez válasza tlala (#27446) üzenetére


tonyrulez
őstag

Xposed igazából csak a MinMinGuard miatt fontos számomra, tudtommal semmi más nem tudja teljesen eltüntetni a reklámokat. Persze lehet játszadozni AdAway-el és LuckyPatcher-el, de a végeredmény nem lesz ugyanaz.
Kamerát elég gyakran használom, és kizárólag csak HDR-ben lövök fotókat, nagyon jó képeket eredményez.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#27452) Freddycom válasza tonyrulez (#27451) üzenetére


Freddycom
őstag

Adguard is nagyon jó.

(#27453) tonyrulez válasza Freddycom (#27452) üzenetére


tonyrulez
őstag

AdGuard egy virtuális VPN, ami kiszűri a reklámokat, emiatt háttérben kell futnia. AdAway a host fájlt szerkeszti és így blokkolja a reklámokat, ezért nem kell a háttérben futnia, de nem is frissül automatikusan mint AdGuard. Bármelyiket is használjuk, az alkalmazásreklámokat eltünteti, de a helyük ott marad (pl. alul/felül egy fekete csík). MinMinGuard egy lépéssel előrébb jár, és attól is megszabadul. Meg Youtube-hoz is van reklámblokkoló ami szintén csak Xposed-el működik.

4 8 15 16 23 42

(#27454) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Kellene egy kis segítség :B
Próbáltam feltenni a ResurrectionRemix-et, a következőeket csináltam:

Dalvik/ART Cache, System, Data, Cache wipe
RR és gapps (ARM64 7.1) install
Cache/Dalvik cache wipe

Viszont reboot után csak a remix töltőképernyője pörög, néha kiad egy-egy pittyegést. Próbáltam már többször is a wipe-install-wipe-reboot ciklust, mindig ez a helyzet, gapps flash-elés nélkül is. Tipp?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#27455) ElDiabloo válasza tonyrulez (#27454) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

A töltőképernyő pörgésénél mennyit vártál ? Nekem volt olyan rom ahol majdnem 20 percet is várni kellett az első bootolásnál.

(#27456) tonyrulez válasza ElDiabloo (#27455) üzenetére


tonyrulez
őstag

Vagy 10 percet. De akkor újrateszem és várok vele legalább fél órát.

4 8 15 16 23 42

(#27457) tonyrulez válasza ElDiabloo (#27455) üzenetére


tonyrulez
őstag

Sajnos nem nyert, fél óra múlva is bootloop és csak pittyen egyet pár percenként :(

4 8 15 16 23 42

(#27458) WhiteWalker válasza tonyrulez (#27457) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Firmwaret raktal fel?

(#27459) tonyrulez válasza WhiteWalker (#27458) üzenetére


tonyrulez
őstag

Na ez lehet gond, mert firmware-el nem volt dolgom :) Leírások alapján csak a ROM-ot és gapps-et flasheltem fel. Firmware-t hol találok?
tlala: csináltam gapps nélkül is, akkor is bootloop. Akkor most jön a firmware-es próbálkozás.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#27460) tlala válasza tonyrulez (#27454) üzenetére


tlala
addikt

Firmware-t pl. itt találsz.
De első körben tényleg baromi lassan áll fel a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#27461) WhiteWalker válasza tonyrulez (#27459) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Firmware mindenképp kell :D

(#27462) tonyrulez válasza WhiteWalker (#27461) üzenetére


tonyrulez
őstag

Jól van na, a sok indiai Youtuber ezt elfelejtette mondani :D

4 8 15 16 23 42

(#27463) WhiteWalker válasza tonyrulez (#27462) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ne ott nézd :U
Írd ide be itt a keresőbe , több haszna van :D
És találsz sok kommentet és segítséget. Anno én is küzdöttem vele.

[ Szerkesztve ]

(#27464) tonyrulez válasza WhiteWalker (#27463) üzenetére


tonyrulez
őstag

Google-n kerestem, de mondom jackpot, pont Redmi Note 3-ra tette fel RR-t a MIUI után. De legközelebb XDA topik alá nem adom :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#27465) tonyrulez válasza tlala (#27460) üzenetére


tonyrulez
őstag

Megmondanád hogy te mit tettél fel és milyen sorrendben? 25 perce boot-ol, pedig most a linkelt firmware-t is feltettem.

4 8 15 16 23 42

(#27466) Lacopapi válasza tonyrulez (#27465) üzenetére


Lacopapi
addikt

A sorrend elvileg Firmware-rom-gapps....melyik TWRP-t használod? Nekem a RedWolf van,azzal telepítettem ezt a romot,aroma gapps-al,tökéletesen fut,igaz,előtte legyalultam mindent.

(#27467) tlala válasza tonyrulez (#27465) üzenetére


tlala
addikt

-"tiszta telepítés", azaz a Recovery-ben Dalvik/System/Data/Cache törléssel kell kezdeni,
- ZCX Recovery-m van azzal tettem fel,
- az SD kártyán van egy 8.2.4.0-ás Miui-ból kinyert firmware (lásd előbbi fórum linkem) , amit ROM előtt szoktam feltenni, de volt hogy utána telepítettem, és úgy is jó volt.
Nekem ugyan Kate van, de ott a fórumban a Kenzo fw is.

[ Szerkesztve ]

(#27468) tonyrulez válasza tlala (#27467) üzenetére


tonyrulez
őstag

Lacopapi: TWRP 3.0.0-0 By:kínai karakterek, ezt írja, már fogalmam sincs honnan szereztem be

Most megcsináltam ahogy mondtad, Dalvik/System/Data/Cache törlés, majd Beta 7.9.22 Kenzo firmware, majd RR-N-v5.8.5-20170924-kenzo-Final.zip, majd ARM64 7.1 gapps, majd fél óra bootloop után kikapcs :( Csapó kettő, most Stable 8.5.6.0 firmware-el, eredmény ugyanaz. Így sajnos marad a MIUI.

4 8 15 16 23 42

(#27469) ktommy91 válasza tonyrulez (#27468) üzenetére


ktommy91
addikt

100 éves ZCX nem egy nagy eresztés. A dadi11-féle twrp-vel nem sok bajom volt, illetve a redwolf is okés. Próbálkozz ezekkel, valószínűleg működni fog. FW-t nem kötelező telepíteni, pláne ha újabb MIUI-ra flashedled, hiszen amit a MIUI is felrak, azt telepíted fel még egyszer.

Nincs kerítés.

(#27470) Savageboy válasza tonyrulez (#27468) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Próbálj frisebb recovery-t feltenni ([link]), illetve erre nézz rá: [link].

(#27471) tonyrulez válasza ktommy91 (#27469) üzenetére


tonyrulez
őstag

Feltettem a redwolf féle TWRP-t, de marad a bootloop. Mondjuk haladunk, 15 perc után felbukkant felül a wifi/hálózat/idő a status bar helyén, majd indult újra a logópörgetés.

Savageboy: bootloader-t hol lelek és hogy flashelek? (remélem TWRP-ben, mert az még megy) Keresve csak unbrick-elgetős topikokat találtam.

4 8 15 16 23 42

(#27472) ktommy91 válasza tonyrulez (#27471) üzenetére


ktommy91
addikt

Lejött a zip rendesen? Lehet h csak szívatod magad, közben hibás a zip.
A MIUI telepítő BL-t is flashel, esélyes hogy nem az a baj.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#27473) tonyrulez válasza ktommy91 (#27472) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem szivatom, PC-n is, telefonon is ellenőriztem md5-tel minden egyes zip/image-t amit csak lehetett :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#27474) batai15


batai15
félisten

Sziasztok ! Kollégának olyan gondja van hogy nem megy a bt küldés. Az elérhető bt eszközöket látja kapcsolódik is de Küldés kor hibát ír ki. Mit lehet tenni?

(#27475) D0zeR válasza batai15 (#27474) üzenetére


D0zeR
tag

Próbáld meg ezt nekem segített :[link]

(#27476) tonyrulez válasza tonyrulez (#27473) üzenetére


tonyrulez
őstag

XDA-n írták hogy másnak sem működik, de van egy ilyen ajánlat:
"Reflash newest stock image, than hack the emmc bootloader of it and try again"
Addig értem hogy tegyem fel a legfrissebb gyárit (ami visszazárja a bootloadert, nem?), de aztán mit hack-eljek emmc bootloader-el? :F

4 8 15 16 23 42

(#27477) batai15 válasza D0zeR (#27475) üzenetére


batai15
félisten

köszi!

(#27478) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Úgy látszik a jelenlegi 6.3.24 EU ROM nem kar elengedni...
ResurrectionRemix: 100-féleképpen teszem fel, de mindig bootloop az eredmény...
Legfrisebb EU ROM: beállítások menü azonnal bezáródik, EU válasza: nyiss bootloader-t. Nyitva van...
AOSP Oreo: ujjlenyomat nem működik (pedig nem goodix-om van),kamera rögtön force close...
Erről ennyit :U

4 8 15 16 23 42

(#27479) Aethelstone válasza tonyrulez (#27478) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nitrogen oreot javaslom. Felpattintottam délután, azóta folyamatosan nyomkodom, de eddig hibátlan. Jah, gyári launcher felejtős, Apexxel gromek.

Szerk: 1 óra 12 perc képernyőidő, 92%-on van az akksi. Folyamatos wifi, netezés.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27480) Lacopapi válasza tonyrulez (#27478) üzenetére


Lacopapi
addikt

Valami nagyon nem stimmel nálad...egyetlen rommal sem volt ilyenfajta problémám,az ugyan előfordul,hogy a global rom aljas módon lecseréli a TWRP-t a sajátjára,de az orvosolható (megelőzhető). Én most éppen visszaálltam a MIUI-ra (global 7.9.22 beta),előtte viszont adatformázást csináltam,ez csakugyan mindent legyalul....kicsit lassabb a belakás - nem szeretem a mentéseket,mert ha rosszat mentek,akkor megint rossz lesz. Viszont így "szűz" terepen dolgozhatok. Szóval,nem értem mi lehet a gond a telódban,ezek a romok könnyedén telepíthetők,erre a készülékre vannak kitalálva.

Aethelstone....videofelvétel megy már a gyári appal? Meg általában a fényképezés - úgy emlékszem bajaim voltak vele,bár az akksiidő csakugyan jó volt . Én Nova-t használtam.

[ Szerkesztve ]

(#27481) Aethelstone válasza Lacopapi (#27480) üzenetére


Aethelstone
addikt

Igen, fotót és videót is gond nélkül csináltam. Sőt, fényhiányos helységben kifejezetten jó fotókat sikerült elkövetni.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27482) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Előljáróban, INGYEN adom, tehát kedves modik ne csapjatok le!

szóval van ez a tokom;

a saját telómra rendeltem, de biztos durva buli volt előző este Sencsenben, és a raktáros néni/bácsi félrenyúlt,
így RN3 tok lett belőle,
a mérete alapján szerintem Kenzora való.

bónuszként a power gombnál el is van repedve, de amúgy masszív kis darab.

ha valakit érdekel PM.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27483) Lacopapi válasza Aethelstone (#27481) üzenetére


Lacopapi
addikt

Köszönöm,akkor lehet ránézek megint,gondolom egy-két dolog változott a legelső kiadás óta...bár ma már nem :DD

(#27484) tonyrulez válasza Lacopapi (#27480) üzenetére


tonyrulez
őstag

Simán benne lehet a pakliban. Anno TWRP-t sem tudtam normál úton feltenni (#2792), erre megint azt kaptam válaszként hogy zárt bootloader, pedig nagyon nem az volt. Milestone2 segítségével fastboot módban sikerült csak elindítani a TWRP-t, ami így egyszer működött átmenetileg, következő indításnál eltűnik. Végül sikerült így feltenni az EU ROM-ot, aminek talán része volt a TWRP, mert utána fastboot nélkül is elértem. Nem értem mi lehet a baja, talán fel kellene tenni a legfrissebb hivatalos ROM-ot, ami legyalulja TWRP-t, visszazárja bootloader-t, és utána hátha, hátha hajlandó működni.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#27485) tlala válasza tonyrulez (#27484) üzenetére


tlala
addikt

Érthetetlen.
Nekem még sohasem volt nyitva a bootloaderem, de ZCX TWRP-vel az összes létező ROM-ot fel tudom telepíteni (beleértve a legfrissebb Oreokat is), illetve bármilyen .zip segédalkalmazás, patch stb. tökéletesen települ.
Pedig hidd el, rengeteg cucc megfordult már a több mint egy éves telefonomon.

(#27486) Milestone2 válasza tlala (#27485) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elméletben zárt BL-re nem lehet TWRP-t se rakni.
Bár láttam már erre is kikerülő útvonalat. De azért fura.
Viszont hozzászólásaidat ismerve nem kételkedem szavaidban.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27487) tlala válasza Milestone2 (#27486) üzenetére


tlala
addikt

Köszönöm, kedves vagy.
De a gyakorlatban szerintem te is tudod, hogy milyen egyszerűen feltehető MiFlash alól a TWRP 12 másodperc alatt Droidmester módszerével zárt bootloaderre, amit itt is nagyon sokan sikerrel megcsináltak már - szóval a dolog túl van az én szavahihetőségemen. :)
De azért köszi.

(#27488) Milestone2 válasza tlala (#27487) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezen már régen filózok.
Mi Maxon működik.
'"Hozzátok csak bejárok", de ezek szerint működik.
Akkor minden SD-n működik?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27489) tlala válasza Milestone2 (#27488) üzenetére


tlala
addikt

Látod, ehhez meg te értesz jobban, mert én nem foglalkozom más telefonokkal, csak az enyémet szoktam szénné romolni.

(#27490) ktommy91 válasza Milestone2 (#27488) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem valószínű. A 6.10.13-as MIUI-t adták ki bugos bootloaderrel, hogy a viszonteladóknak egyszerű legyen TWRP-t telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#27491) Milestone2 válasza ktommy91 (#27490) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De, szerintem minden SD-n működnie kell, csak kell hozzá egy olyan hozzáértő, aki nem csak kicseréli a telefonhoz való recovery.img-t, hanem a könyvtárszerkezetben is tudja módosítani a megfelelő fájlokat, szkripteket, hogy úgy legyen átalakítva a MiFlash-hoz való könyvtárszerkezet és a benne lévő tartalom, ahogy kell. Van egy görög srác, aki megcsinálta mi maxra, most itt van (volt) droidmesteré. Szóval szerintem.... de én nem értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27492) tlala válasza Milestone2 (#27491) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem ha Mi Maxra is meg lehetett csinálni, akkor nem csak Kenzo/Kati specifikus a megoldási lehetőség - szóval egyetértek veled.

(#27493) Milestone2 válasza tlala (#27492) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bár azt nem felejtsük el hogy mindegyik SD 650 (652)...majd konzultálok hozzáértőbbekkel.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27494) tlala válasza Milestone2 (#27493) üzenetére


tlala
addikt

Ez is igaz.

(#27495) ktommy91 válasza Milestone2 (#27491) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem nagy kunszt "megcsinálni". Az eustock alapból a 6.10.13-as MIUI-val, TWRP-vel és zárt BL-lel árulta a telókat... És mivel lehet feltételezni hogy nem valami sámán varázsolja rá a TWRP-t, kipróbálták a legegyszerűbb megoldást és működik. Tehát ez nem akárkinek a módszere hanem egy szándékosan elcseszett BL amivel működik a TWRP is. Ezt nyilvánvalóan a viszonteladók ROM cserélésének a megkönnyítése miatt csinálta a xiaomi.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#27496) Milestone2 válasza ktommy91 (#27495) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Neked nem nagy kunszt...hiszen romokat gyártasz...kerneleket cserélsz... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27497) DroiDMester válasza ktommy91 (#27495) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezeket az ökörségeket honnét szedted?

1, én is Eustoc nál vettem a telómat (nem is 1 Xiaomi-t) egyiken sem volt TWRP és full gyári global ROM volt mindegyiken! Szóval ne beszélj ilyen baromságokat hogy a xiaomi direk bugos BL-t tesz a telóira! Meg az Eustock TWRP-t telepít az eladott telefonjaira! :W

2, a hivatalos TWRP nem működik ezzel a megoldással hogy csak kicserélem a telepítőben a recovery.img -t sőtt a 6.10.13 utáni ROMok eggyikével sem, viszont a 6.10.13 és ez előttivel minddel működik, szóval akkor szerinted a 6.10.13 előtti gyári ROM ok mind szándékosan gyárilag BUG-osak!

[ Szerkesztve ]

(#27498) pvt.peter válasza DroiDMester (#27497) üzenetére


pvt.peter
őstag

Már hiányzott a stílus :D :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#27499) beg válasza pvt.peter (#27498) üzenetére


beg
veterán

Nekem nem... :(((

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#27500) ktommy91 válasza DroiDMester (#27497) üzenetére


ktommy91
addikt

Abban a részében valóban tévedtem, h nem TWRP-vel adták el őket... rosszul emlékeztem.

Az viszont nyilvánvaló hogy, nem lehet véletlen ha egy kínai gyártó telójának a "bugos" bootloadere csak egy echte kínai TWRP variánssal kommunikál. A dolog szándékos és az eredmény az egyszerű mókolhatóság, amit biztos h nem a felhasználók érdekében csináltak.

(#27498) pvt.peter: Általában a való életben cseppet sem ilyen vagány, elnyomott internethuszárok fórumoznak ilyen stílusban.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.