Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Lacopapi válasza WhiteWalker (#27650) üzenetére


Lacopapi
addikt

Is... romcsere-használat-romcsere használat...végtelenítve,bár van egy-két megoldás,ami hosszabb távú (értsd 1-2 hónap),ám az ritka. Miért kérdezed?
Cserék után többnyire értelemszerűen intenzívebb a használat is.

[ Szerkesztve ]

(#27652) tlala válasza WhiteWalker (#27650) üzenetére


tlala
addikt

Nekem munkaeszköz is a telefon, egész nap használom.
Ezért is unalmas a menüképernyő egy idő után.
De tény, hogy eredeti szakmám műszaki volt, de nem abban dolgozom, így ez megmaradt egyfajta hobbiként, szenvedélyként.
Illetve miért ne használnék 8-as Androidot sokkal jobb fényképezővel (az is hobbim...van komoly gépem is, de néha jó telóval is fotózgatni), ha megtehetem? (Engem az ergya kamera zavart legjobban az olcsó telónkban.)
Ez is egyfajta szabadság, hogy nem vagyok odaláncolva a gyári lassan fejlesztett ROM-okhoz. Mindez persze csak válasz a kérdésedre, nem gondolom, hogy másnak is kéne ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#27653) ktommy91 válasza ElDiabloo (#27647) üzenetére


ktommy91
addikt

Az AGNi kernel EAS változatát fejlesztettem tovább leginkább a Nexus 6p-re készült Benzo ROM kernele mentén.(a másik commit forrás a sonyxperiadev kernele volt) A különbségeket felsorolni kicsit hosszas lenne, itt találod a forrását.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#27654) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Csak azért kérdem. Mivel van egy jól belakott telóm, sok appal,szintén beállítva... Nem kezdeném elölről,maximum telefon cserénél ha szükséges.
Ezért kérdeztem amit..

(#27655) tlala válasza WhiteWalker (#27654) üzenetére


tlala
addikt

Semmi gond - eltérő használati szokások/fogyasztói preferenciák. Ez is teljesen rendben van, ahogy te működsz.
Nekem is tele van a 64GB-os kártyám sűrű mentésekkel, hogy bármikor vissza tudjak térni az utolsó stabil rendszerre, azonnal működő appokkal, beállításokkal.

(#27656) WhiteWalker válasza tlala (#27655) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Persze mikor még tavaly romolgattam volt backup szintén sd kártyán + hdd-n.
Csak pl új romnál elölről kezdeni, beállítgatni stb.. mégis mit tud az új rom arra, vagy amikkel használom, úgymond nincs kedvem. Se energiám. Jah és persze hiányzik a belakott telefonom is :D
Állandóan tesztelgetni a romokat, kerneleket default állásba... Annyira “zsibbasztó“ :D

(#27657) mrszitya


mrszitya
senior tag

Sikerült nagy nehezen és kis szerencsével berreggelnem' 4pda.ru fórumára, hogy végre hozzáférjek pár - máshonnan nem letölthető (audió) tweakhez. Hamarosan közkincsé tétetnek majd. :)

1. Hívásrögzítés gyári tárcsázóval, 64kbps bitrátával, JÓ minőségben
2. Videórögzítés növelt bitráta értékekkel (4k esetén 64 Mbit/s videó és sztereó 320 kbps audió), JÓ minőségben

3. Zajszűrő kikapcsolása videóknál és hangfelvevőben => ezt nem teszteltem még

Tesztelve: MIUI GLOBAL STABLE 8.5.6.0 (TWRP és/vagy root explorer szükséges)

[ Szerkesztve ]

(#27658) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Van egy álmom, miszerint valamikor a távoli jövőben működni fognak az értesítések MIUI-n. RR-en csodálkoztam is, hogy olyan app-októl kapok értesítést amitől eddig soha. Most bezzeg visszatettem a MIUI9-et, és egy Gmail értesítést nem kapok meg. Már minden optimalizációt kikapcsoltam, engedélyeztem az értesítéseket egyaránt MIUI-n és Gmail-on belül, és még mindig van hogy nem vagy csak későn jön meg. Ejj...

mrszitya: Várom, jelenleg a hívásrögzítés minősége elég rossz.

4 8 15 16 23 42

(#27659) zeno79 válasza tonyrulez (#27658) üzenetére


zeno79
őstag

System appá tetted a gmailt, illetve indul automatikusan? Global rom esetén a gmail systemapp, igy nincs az automatikusan indulók listájában. De ha rootolt a telód, töröld le a gmailt, majd tedd fel újra, és akkor már meg tudod neki mondani h induljon automatikusan. Régebben így működött, esetleg próbáld ki.
Én minden értesítést megkapok, eu multi dev rom. FB lite értesítéseit is akkor, ha nem ürítem a feladatkezelőből.

[ Szerkesztve ]

(#27660) WhiteWalker válasza tonyrulez (#27658) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jó tanács, a Gmail app egy hulladék.
Aquamail jó alternatíva helyette.

[ Szerkesztve ]

(#27661) pvt.peter válasza WhiteWalker (#27660) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nekem sosem volt még problémám a GMail appal..

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#27662) WhiteWalker válasza pvt.peter (#27661) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Te vagy a kiválasztott :D
De van panaszos az android alkalmazások topicban...többek közt nekem is volt bajom vele.

[ Szerkesztve ]

(#27663) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Köszönöm, ez alapján megpróbálom életre lehelni a Gmail értesítéseket :R

4 8 15 16 23 42

(#27664) golyós válasza pvt.peter (#27661) üzenetére


golyós
őstag

Szintén semmi probléma, teszi a dolgát.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27665) Vicu21 válasza ktommy91 (#27653) üzenetére


Vicu21
tag

Szia, szemezgetek a kerneleddel. én 7.9.14-es fejlesztőit használok most, jól tévedek, hogy ahhoz AGNI_pure-EAS_miui_mm vagy agni_puremiui_mm-es verziót kell leszednem?
visszaolvastam, de előre nem tláltam, hogy a kettő között mi a különbség, leírnád?
köszönöm

(#27666) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok

"apró" kérdés MIUI energia-optimalizálás ügyben.

annó Cyanogenmod-nál, 6-os androidon, találtam valami csalafinta menüt hogy WIFI/bluetooth keresés mindig be vagy ki.

itt a miui -ban (rom-om az aláírásomban) csak a wifi keresés-t találtam meg wifi setting alatt, azt a bluetooth keresés-t, (ami valami eldugott helyen, ahol a GPS helymeghatározásra számítanék, "location" ..... -> wifi és a BT search on/off helyen volt annó) na ezt most nem találom.

tehát hogy van ez MIUI ban

köszi.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27667) evooo válasza ktommy91 (#27645) üzenetére


evooo
aktív tag

Szia!

Én nagyon rövid ideig használtam ( 2nap) RR rommal, mert egy éjszaka 7 óra alatt, 35%-ot merült kikapcsolt wifi és mobilnet mellett.

(#27668) Aethelstone


Aethelstone
addikt

NOS Oreo 10.09. Faszántos.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27669) makoss válasza pvt.peter (#27638) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Megjött ez a 16 GB-os USB pendrive ami neked is van, de nem vagyok tőle elájulva :F
Veszett lassú! [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27670) Lacopapi válasza Aethelstone (#27668) üzenetére


Lacopapi
addikt

A MIUIPro-ból ki lehet venni a Google camera appot,na azzal az igazi a fotó...mármint ehhez a géphez képest :)
Én is a 10.09.-en vagyok,eredeti kernellel - egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#27671) Lacopapi válasza Lacopapi (#27670) üzenetére


Lacopapi
addikt

...már nem.

(#27672) Aethelstone válasza Lacopapi (#27670) üzenetére


Aethelstone
addikt

Hogy lehet kivenni?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27673) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Android 6.0.1 alapú MIUI-t tettem fel. Azt hogy tudnám elérni, hogy az alkalmazások hozzáférjenek a microSD kártyához? Pl. TitaniumBackup-ban hiába adom meg bárhogy az SD kártya mappáját, hiába nem írja már ki a saját fájlkezelője hogy a mappa írásvédett, akkor sem ment oda. FolderSync se tud szinkronizálni. Nougat/Marshmallow SD Fix xposed modullal is próbáltam, nem segített.

4 8 15 16 23 42

(#27674) Lacopapi válasza Aethelstone (#27672) üzenetére


Lacopapi
addikt

Kicsomagolod a ZIP-et és a system-priv.app mappában megtalálod,csak az apk. kell,nekem simán települt az Oreora.

(#27675) Aethelstone válasza Lacopapi (#27674) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nah ránézek. Ez az, ami xda-n is fent van saját thread-ben?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27676) Lacopapi válasza Aethelstone (#27675) üzenetére


Lacopapi
addikt

Xda-ról kettőt is leszedtem,egyik sem volt jó - ez működik...

(#27677) tlala válasza Lacopapi (#27671) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, kiszedem én is.

[ Szerkesztve ]

(#27678) pvt.peter válasza makoss (#27669) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Nagyjából stimmel a sebessége, annyi a különbség, hogy nekem 128GB -os változat van és talán egy kicsit gyorsabb mint a 16GB -os változat, legalábbis a képed alapján.
Itt a sebességteszt amit anno a Pendrive irás-olvasás sebesség topikban készítettem: #1875

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#27680) makoss válasza pvt.peter (#27678) üzenetére


makoss
addikt

De akkor gondolom gyorsabban is másol :U
Nem tudom ezzel mi van, a tiéd Fat32-n megy?
Egyáltalán állítottál rajta valamit? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27681) pvt.peter válasza makoss (#27680) üzenetére


pvt.peter
őstag

NTFS

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#27682) makoss válasza pvt.peter (#27681) üzenetére


makoss
addikt

Volt azon, de vissza kellett állítani mert hibaként jelezte a telóm :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27683) ktommy91


ktommy91
addikt

Nem tudom h újdonság lesz-e, de ellenben a los15-tel, nougat-on(Citrus-CAF) frankón működik az ujjlenyomat olvasóval való exponálás(AGNi 11 feature)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#27684) pvt.peter válasza makoss (#27682) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nem teljesen értem, hogy miért jelzi hibának?
Mit ír ki?
Ebben a hsz -ben leírtakat végigcsináltad?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#27685) makoss válasza pvt.peter (#27684) üzenetére


makoss
addikt

A hibát az átformattálástól írta ki, a telóm vissza formattálta Fat32-re.
A kolegámnak rendeltem, már nincs nállam, de azt jó volna tudni mi a bánatért lassú.
Ha most azon leírtak szerint megcsinálnám, jobb lenne a sebesség? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27686) pvt.peter válasza makoss (#27685) üzenetére


pvt.peter
őstag

elméletileg FAT32 gyorsabb, viszont az NTFS stabilabb fájlrendszer

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#27687) ktommy91 válasza pvt.peter (#27686) üzenetére


ktommy91
addikt

A legnagyobb baj a fat32-vel az a max 4GB-os fájl méret, egy 720p-s filmet sem tudsz rámásolni.

Nincs kerítés.

(#27688) pvt.peter válasza ktommy91 (#27687) üzenetére


pvt.peter
őstag

Én ezt nagyon is jól tudom :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#27689) makoss válasza ktommy91 (#27687) üzenetére


makoss
addikt

Én is amiatt állítottam volna át :K (is)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27690) ktommy91


ktommy91
addikt

Nagyon ügyesek vagytok, jár a buksi simi. Ha máskor előkerülne a téma itt egy elég korrektnek tűnő tesz fat32 vs exfat vs NTFS témában. [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#27691) zeno79


zeno79
őstag

HELP, NO SIM
Tegnap este éppen LOS14.1-et tettem fel (ami remekül is működött), és mire mindent feltelepítettem, mindent beállítottam, egyszer csak elment a SIM. Akárhányszor újraindítottam, akárhány firmware-t telepítettem, akármelyik custom romot, úgy érzékelte hogy nincs SIM. SIM-kártya kivesz-betesz, semmi. Hosszú éjszakám volt... :O Csak Miuival érzékel SIM-et.
Mi a bánat ez??? Valami jutub videót találtam csak, hogy valami EPS partícióval kell mókolni.. ? Unlockolni nem kell, azt írja az unlock app.
Nem értek hozzá, mit kell csinálni ha custom romot szeretnék telepíteni és használni a SIM kártyát is vele? :B ? Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#27692) KurtCobain válasza zeno79 (#27691) üzenetére


KurtCobain
őstag

Amikor még ilyen telóm volt, és amikor még nem hivatalosan volt nyitva, akkor nem evett meg akármilyen firmware zipet, csak egy módosítottat. Ezt.
Nem tudom, hogy ez neked megoldja-e a problémát.

Mmm'kay?

(#27693) zeno79 válasza KurtCobain (#27692) üzenetére


zeno79
őstag

Na, mire váltottál? Örülök hogy benéztél ennek ellenére, és írtál :C
Hivatalosan tudok nyitni, firmware-ral nem szokott gondom lenni. De épp most lett kész, úgy néz ki sikerült megoldanom, flasheltem egy dev fastboot romot, utána twrp-t, (nyitni nem kellett), aztán NOS oreo meg a szokásos, és most már megy a SIM custom romon.

(#27694) tlala válasza zeno79 (#27693) üzenetére


tlala
addikt

Érdemes mindig a memóriakártyán tartani egy MIUI-ból kiszedett firmware-t, pl. ezt a legfrissebb kiadást.
Ez segít egy ilyen nyilvánvalóan firmware elakadáskor. Szerintem a fastboot ROM flash is ezt tette helyre.
(Amúgy nagyon pöpec az új NOS Oreo 10.12-i kiadása.)

[ Szerkesztve ]

(#27695) Lacopapi válasza tlala (#27694) üzenetére


Lacopapi
addikt

Megint van új??? Követhetetlen :DD

(#27696) zeno79 válasza tlala (#27694) üzenetére


zeno79
őstag

Ezt szoktam, illetve a dev 0922-i firmware-t, saurav kollégától. 1-2 rom, firmware, gapps, kernel, Miui rom mindig van az SD.
Nem sikerült, na mindegy, remélem tényleg ez volt a baj és már nem fog elmenni a SIM. De hogy menet közben a LOS 14 miért dobta el???
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27697) Aethelstone válasza Lacopapi (#27695) üzenetére


Aethelstone
addikt

Persze, hogy van. 2-3 naponta jön egy újabb adag. Nagyon jó anyag by the way :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27698) zeno79 válasza Lacopapi (#27695) üzenetére


zeno79
őstag

Fel tudod tölteni valahova a Miui A1 Camera appot amit tudtál telepíteni NOS oreóra? Én is kiszedtem a MiuiPro-ból, de nem települ

(#27699) zeno79 válasza zeno79 (#27698) üzenetére


zeno79
őstag

Valaki lenne olyan jó és a /System/media/audio/ összes miui gyári hangot feltöltené nekem?

(#27700) Lacopapi válasza zeno79 (#27698) üzenetére


Lacopapi
addikt

Parancsolj.... A MIUI hangokat én a Zedge-en szoktam keresni - merthogy tetszenek,meg rengeteg príma háttérkép is van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.