Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) aytukabozs válasza tlala (#28099) üzenetére


aytukabozs
addikt

:Y megőrülök, ezt mér' nem mondta eddíg senki? :)

De mi van akkor ha nem a feliratkozásaim közül akarok valamit hallgatni?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#28102) tlala válasza aytukabozs (#28101) üzenetére


tlala
addikt

Nem értem a kérdést.
Szerintem nincs ilyen korlátozás.

(#28103) golyós válasza tlala (#28099) üzenetére


golyós
őstag

Köszi.
Tudja de ez mégsem ua.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28104) aytukabozs válasza tlala (#28102) üzenetére


aytukabozs
addikt

Akkor félreértettelek?
Nem arra a kis harang alakú jelre gonoltál értesítési sáv alatt?
Mert nekem ott csak a feliratkozásaim vannak a chrome-ban megynyitva a yt-ot.

szerk.
ok megvan, a telefon saját értesítési sávjáról beszélsz, nem a yt-éról. :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#28105) mrszitya válasza mrszitya (#28075) üzenetére


mrszitya
senior tag

Frissítettem a kamerás összehasonlító cikkemet, az előlapi modul tesztjével: link

Snap Camera - előlapi modul konfig:
LLM 11
Denoise OFF

(Nyugodtan lehet nappal is bekapcsolva hagyni a Low Light Mode-ot, Auto Low Light ugyanis nem funkcionál. Másrészt a kisebb felbontás miatt gyorsabb a feldolgozás, ráadásul sokszor csak beltérben vagy rossz fények mellett szelfizik az ember. White Balance-t érdemes kipróbálni OFF állásban is. Felbontás, szerintem 3M elég.)

(#28106) tlala válasza aytukabozs (#28104) üzenetére


tlala
addikt

Szevasz! :DD

(#28107) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Pár nap után plusz észrevétel a GD 7.10.19-tol.
Én úgy vettem észre hogy a térerő vétel mintha erősebb lett volna.
Két simmel használom a telot és a második foglaltba van a netezos sim, ott ahol eddig lényegesen gyengébb volt a jel, sokszor valtakozott 4G 3G H E között, most fixen áll 4G-n két vonalkaval.

(#28108) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Kipróbáltam a camera2 api-s Snapcamera-t és Gcam-et, de annyival jobb eredményt nem kapok amennyit megér a szöszmörgés/app váltogatás/állítgatás/várakozás. Hogy lehet visszacsinálni? persist.camera.HAL3.enabled=0 vagy sima kitörlés (és persze újraindítás) után sem hajlandó működni a stock kamera HDR módban.
Ha más nem, pénteken jön EU ROM frissítés, hátha az megoldja.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#28109) mrszitya válasza tonyrulez (#28108) üzenetére


mrszitya
senior tag

Igazából csak egyszer kell Snap-et belőni. Vagy aki ennyire sem hajlandó, a GCam-ben nem is lehet semmit állítani, csak fényképezni kell vele...
A 4pda-s srácok is azt írták, akinek Snap Camera produkciója sem elég este, vegyen DSLR-t. :P ;]

Viccet félretéve, töröld a kamera adatait is. Ha ez sem elég, TWRP-ben dalvik cache-t (vagy root + Link2SD-vel ugyanez és újraindítás). Más ötletem nincs, fel sem vetült bennem a visszaállítás.

(#28110) tonyrulez válasza mrszitya (#28109) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hajlandó lennék rá ha számítana, de tökéletesen megfelelt a stock app, HDR-t is azonnal lőtt, nem volt hosszadalmas postprocess, csak kipróbáltam mit tud még a kamera:)

Sajnos se app data, se cache törlés nem segített. Ha a pénteki ROM update sem fogja működésre bírni, akkor marad a Snap/Gcam.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#28111) zeno79 válasza mrszitya (#28109) üzenetére


zeno79
őstag

Szerintem is, sok esetben nem éri meg a szöszmötölés a camera2.api-val. Szokszor untig elég, sőt, nem olyan részletes, de összességében szebb képet lő (főleg kényelmesebb használni) a stock miui camera HDR-rel, mint bármi más. Aztán meg a fényképekbe ritkán kell 100-200%-ba belenagyítani a részletekért, elég amit a monitoron (1920*1080 24"-ban) lát az ember teljes képernyőn.... Főleg ha FB-re szánja, vagy a Google Fotókba ami meg tömörít.

2: szerintem a miui camera2 apija nem ugyanolyan minőségű képeket lő, mint a LineageOS-ban. Sőt, szerintem a LOS 6-7-8 között is van hajszálnyi különbség....?. Valahol olvastam, hogy a miuiban elcseszték a camera2 apit (nem értek hozzá, lehet hülyeség, de mintha én is látnék pici különbséget.) Bemutatni persze nem tudom, és nincs is akkora eltérés hogy érdemes lenne foglalkozni vele.

3: még mindig nincs exif. Nemá'! Miért nem tudja???? NINCS exif dátum sem még a legújabb verzióban sem.

[ Szerkesztve ]

(#28112) golyós válasza tonyrulez (#28110) üzenetére


golyós
őstag

A rom frissítésnek vissza kéne állítani mert mindig újra kell engedélyezni a az apit frissítés után.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28113) zeno79 válasza tonyrulez (#28110) üzenetére


zeno79
őstag

Hiába veszem ki én is a build.prop-ból, csak a rom ráfrissítése fogja visszacsinálni és helyrerakni a gyári fényképezőt

(#28114) mrszitya válasza zeno79 (#28111) üzenetére


mrszitya
senior tag

1.A "kényelmesebb használni" mondatrésszel egyetértek, de én ugyanilyen monitor mellett szinte mindig látom a mosást a képeken stock kamerával. Ez épületeknél vagy más témáknál, ahol nincs semmi "zöldség," és jók a fényviszonyok, nem is probléma. Jók a gyári képek. Ha van fű és fa a képeken vagy a fényviszonyok nem elég tökéletesek, akkor viszont legtöbb esetben szánalmas lesz a produkció a zajszűrés miatt. Csak annyi lenne a feladat, hogy gyárilag betegyék csak opcióként a denoise off lehetőséget. Már ez is sokat segítene.

Mondom mindezt úgy, hogy egyáltalán nem érdekel a 100%-os nagyítás. :) A tesztben a szemléltetés volt a szerepük. Én mindössze annyit szeretnék, hogy legalább 1920x1080 pixelen 2016-2017-ben legyenek képesek már normális szoftvert alárakni a kamerának is, ha harmadik fél vagy másik gyártó képes rá. :O

2. Nem tudom, én szeretem a MIUI-t. Évek óta, a hibával együtt vagy ellenére...

3. Exif: nálam a 8.2.7-es verzió van Snap-ből. A fájldátumot mindig megírja, ha az összes adatot nem is.

@tonyrulez

Utánajárok még a visszaállításnak. Beírom a cikkbe majd, a TWRP system backup kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#28115) Lacopapi


Lacopapi
addikt

10.31 -es NOS (Oreo) tölthető.... lehet,lesz egy próba.

[ Szerkesztve ]

(#28116) mrszitya válasza zeno79 (#28111) üzenetére


mrszitya
senior tag

Low Light Mode EXIF hibájára az a tippem (8.2.7), hogy első alkalommal miután beállítjuk, nem írja meg az adatokat. Másodjára igen, de legalábbis egy kilépés-indítás után. Így sikerült a hibát újra reprodukálni.
Elméletileg ha beállítás után tehát kilépsz és vissza, mindig jól megírja, amíg nincs bolygatva újra (ki, bekapcsolva).

Lehet hogy találtam egyébként végre működő gyári, kikapcsolt zajszűrős miuicamera-t, de most melóban vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#28117) Just_Reboot válasza Lacopapi (#28115) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Pont most raktam fel. :D

(#28118) rellif válasza mrszitya (#28116) üzenetére


rellif
senior tag

Erre a mod-ra gondolsz?

(#28119) Lacopapi válasza Just_Reboot (#28117) üzenetére


Lacopapi
addikt

Én is,most végeztem a belakással - eddig tökéletesen gurul,bár a kékfoggal megküzdöttem,mert nem látta a karperecet,de sikerült. Érdekes,hogy feljebb tolja az alsó határt a CPU frekinél...akkuidőre kíváncsi vagyok,az eddigiek jók voltak ezen a téren is.A rádió (LTE) stabilabbnak tűnik,nem ugrál a jel.

[ Szerkesztve ]

(#28120) Just_Reboot válasza Lacopapi (#28119) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nekem ugrál és sokszor el is dobja. Két SIM kártyával használod?

(#28121) zeno79 válasza Just_Reboot (#28120) üzenetére


zeno79
őstag

Nálam nem ugrál a térerő és nem is dobálja. Ez MIUI ;] :D

(#28122) mrszitya válasza rellif (#28118) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem pont erre, de köszi. Ebben látom vannak zajjal kapcsolatos opciók, viszont érdemi hatást nem látok a "rendes" gyári, meg e között. (Amit én találtam, szintén semmi).
Másrészt ez is módosítja a build.prop-ot, hogy bekapcsolja az API2-őt, ami pedig kicsinálja a HDR és egyéb funkciókat.

@zeno79

Feladom. Eddig kb. 95%-ban írta ezzel verzióval, most már következesen nem írja EXIF-et a Snap. :C Nem tudom, mi váltotta ki, bár volt mindenféle cache törlésem az elmúlt órákban..

Update: összes cache törlése után úgy tűnik, megint tudja normálisan írni... :O :))

[ Szerkesztve ]

(#28123) Lacopapi válasza Just_Reboot (#28120) üzenetére


Lacopapi
addikt

Egy kártya van benne,de kipróbálom kettővel.

(#28124) tlala válasza Just_Reboot (#28120) üzenetére


tlala
addikt

Nekem is atomstabil a 1031.
Igaz, én pont vele együtt tettem fel a legrissebb 10.19-es MIUI firmware kivonatot is.
Told rá te is kipróbálásként, nincs mit vesztened.
Szerintem nagyon jó lett az Oreo-s NOS. Rengeteg jó apró beállíthatóság, a bosszantó MIUI hibák nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#28125) Lacopapi válasza Lacopapi (#28123) üzenetére


Lacopapi
addikt

Kettővel sincs gond.

(#28126) Just_Reboot válasza Lacopapi (#28125) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Szerintem nekem akkor ez a szolgáltató miatt lehet.

tlala: Szerintem is nagyon jó, nekem többet az életbe nem lesz rajta miui esetleg addig amíg hivatalosan nyitom a BL-t.

(#28127) fecs


fecs
senior tag

Van valakinek alkatrésze USB csatlakozó cseréjéhez? Nem veszi fel a töltést és szétszedve ezt tapasztaltam.
Mintha meg lenne égve a nyák a csati felett. :F
Bocs, rossz topicba írtam. Nem note, "csak" redmi3 pro.

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#28128) Savageboy válasza fecs (#28127) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#28129) fecs válasza Savageboy (#28128) üzenetére


fecs
senior tag

Igen, ez rendben van. Csak most egy használatban lévő telefonhoz sok a 4 hét postázási idő. Hátha valakinek van idehaza. :U

Pixel 6a

(#28130) Lacopapi válasza fecs (#28129) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hátha.... kicsit közelebbi.

[ Szerkesztve ]

(#28131) Ronam válasza tlala (#28124) üzenetére


Ronam
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#28132) martin555 válasza aytukabozs (#28101) üzenetére


martin555
aktív tag

tisztelt urak.

kérdésem a következő, aláírásban szereplő teló és rom (rootolt) ügyében.

a snap camerához való build.prop módosítással kapcs, az ajánlott plusz sort a build.prop ba a szövegfájl legvégére új sorba kell-lehet beilleszteni, vagy valamelyik "szekció" végére a build propban?

köszi!!!!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#28133) Savageboy válasza martin555 (#28132) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Mindegy hol van, én a legvégére szoktam beírni.

(#28134) Bóti


Bóti
senior tag

Sziasztok!
Ma olyat produkált a telefonom (nem először), hogy 88%-ról lemerült 61-ig kb 10 perc alatt, ki is írta, hogy nagyon merül az akku, optimalizáljam. Aztán vagy fél óráig meg se mozdult 61%-ról. O.o
MM Epic Romot használok 7720-at + 10.9-es Agni kernelt + Magisk-et.
Tapasztaltatok már hasonlót ti is?
Illetve van olyan rom+kernel, ami akku barát úgy, hogy nincs nagyon visszavéve a teljesítmény?
Köszi :R

(#28135) martin555 válasza Bóti (#28134) üzenetére


martin555
aktív tag

üdv tisztelt urak.

build.prop szerkesztettem 2 helyen,

engedélyeztem az uj API t a snap camerának

valamint a gyári kamera app bejegyzést betettem.

gyári app sima fotót megcsinál, HDR re lefagy. ez így a tervszerű? hogy az új api t használjuk snap -al, a gyáriban csak az alapfunkciók menthetők meg, hdr ne használjuk?

csak hogy megértsem. köszi a cikket és a supportot!

üdv.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#28136) Lacopapi válasza Bóti (#28134) üzenetére


Lacopapi
addikt

Konkrétan az Oreo is jól kezeli az akksit,az Agni viszonylag réginek számít,azt is próbálhatod cserélni. Vagy a mostanában tárgyalt MIUI 7.9.22 is jól teljesített nálam. Vannak jó romok,kernelcsere nélkül is.

martin555 nem feltétlenül (mert MIUI),de sokan jártak úgy,mint Te,a HDR nem megy a stock kamerán,ha API2 engedélyezve van.Esetleg egy moddolt MIUI kamerával mehet,linket én is raktam be,ha visszaolvasol,találsz is. Kameraügyben egyébként is ajánlom a visszaolvasást,mert éppen mostanában foglalkoztak vele a kollégák.
Alul vannak nyilak,amivel vissza tudsz lépegetni,próbáld ki,működik :DD

[ Szerkesztve ]

(#28137) Lacopapi válasza tlala (#28124) üzenetére


Lacopapi
addikt

Felraktam ezt a firmware-t...nem kellett volna. Azóta nincs szölgáltatás. Basszus.
Hmm...pedig már egészen megszoktam ezt a romot - kezdhetem elölről. Hiába tettem fel újra csak a romot,semmi eredmény...kellett nekem piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#28138) Lacopapi válasza Lacopapi (#28137) üzenetére


Lacopapi
addikt

8.5.3 -as kenzo firmware életet lehelt bele...persze,gondolhattam volna,hogy egy miui-s cucc nem lesz jó - de nem gondoltam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28139) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Lezart kepernyonel a bal also sarokban levo GPS -re hasonlito kor mit jelent?
Nem reg vettem eszre, Global Stable v8.5.7.0 van felrakva.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#28140) tlala válasza Lacopapi (#28138) üzenetére


tlala
addikt

Ó, basszus, összekevertem szerintem, hogy melyik topicban vagyok, és a Kati FW-t linkeltem.
Elnézést!

Amúgy mostanában - épp a tapasztalt Xiaomis anomáliákat elkerülendő - arra szoktam rá, hogy minden FW/ROM/root telepítés előtt kiveszem a pipát a Csatolás menü legalsó négyzetében, a csak olvasható Rendszer opciónál.
Így mindig minden rendben van
Vagy placebo...

[ Szerkesztve ]

(#28141) Aethelstone válasza tlala (#28140) üzenetére


Aethelstone
addikt

Huh, én ma terveztem felrakni...jó, hogy lusta voltam :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28142) tlala válasza Aethelstone (#28141) üzenetére


tlala
addikt

Innen töltsd le a telefonodnak megfelelő friss firmware-t.
(Fárasztó ez az állandó kettősség.)

[ Szerkesztve ]

(#28143) Bóti válasza Lacopapi (#28136) üzenetére


Bóti
senior tag

Köszi!
Oreok rendben vannak már teljesen? :)

(#28144) Aethelstone válasza tlala (#28142) üzenetére


Aethelstone
addikt

Köszi :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28145) Aethelstone válasza Bóti (#28143) üzenetére


Aethelstone
addikt

Kb igen. Napi használatra teljesen gromek a NOS Orejjó.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28146) tlala válasza Bóti (#28143) üzenetére


tlala
addikt

Az összes Oreo verzióról nem tudok nyilatkozni, mert csak a Nitrogen OS/Kenzo-t használom, de nagyon rendben van, hosszú ideje nem éreztem már úgy, hogy bármikor is vissza kéne térnem MIUI-ra. (Pedig MIUI fan voltam.)

[ Szerkesztve ]

(#28147) martin555 válasza tlala (#28146) üzenetére


martin555
aktív tag

bássszzúss

api 2 engedélyezésével ilyen villám gyors lesz a SNAP camerával a hdr?

bászússs!!!

köszi..

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#28148) Lacopapi válasza Bóti (#28143) üzenetére


Lacopapi
addikt

Úgy tűnik,mindannyian a NitrogenOS-t használjuk (emiatt lehet,ránézek a Lineage-ra is),ezzel nincs gond,akkuideje is teljesen rendben van,meg minden más egyéb is. Mondjuk az tény,hogy igen fapados első induláskor, - én pico gapps-al használom -,de Play-ról minden beszerezhető. Ha nem feltétel a MIUI,akkor inkább ezt ajánlom,mint mást,pedig sok mindent próbáltam már.

(#28149) Lacopapi válasza Lacopapi (#28148) üzenetére


Lacopapi
addikt

Lineage elbukott nálam,mert eltüntethetetlen az a tetves google keresősáv....Nova-t meg bármire rakhatok. Kamerája elég jó,egyebekben nem sok különbség van így ránézésre...eléggé lomha a LOS ,emiatt is NOS a nyerő inkább. Nálam.

[ Szerkesztve ]

(#28150) Just_Reboot válasza Lacopapi (#28149) üzenetére


Just_Reboot
addikt

A lineage nálam már nagyon régen elbukott, talan még a 13-as (Marshmallow) kiadasoknal.

Amúgy nem értem hogy miért csak lineage alá van Franco és EX kernel...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.