Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) Siriusb válasza zeno79 (#28900) üzenetére


Siriusb
veterán

Én ezt a térerő ingadozást nem vettem észre, de a NOS Oreo saját kernelével nekem is a Phone standby szívta le az akkut. Az AGNI kernellel ez a probléma megszűnt. Talán egy verziónál volt ennek a fordítottja, agnival merült, purekernellel nem.

Viszont a GPS sebessége ég és föld a MIUI és a NOS között az előbbi javára.

(#28902) zeno79 válasza Siriusb (#28901) üzenetére


zeno79
őstag

Agni, pure, radon... Mindent probaltam. Nugáton is ilyen, bár ott kevésbé merült. Kár, hogy ilyen vacak. Igen, miuin a gps is erősebb

[ Szerkesztve ]

(#28903) Siriusb válasza zeno79 (#28902) üzenetére


Siriusb
veterán

Uh, ez durván néz ki, ilyet még nem láttam.

(#28904) madrac válasza zeno79 (#28898) üzenetére


madrac
őstag

Szerintem a többségnél jobban ugrál a jel custom rom-on az elvárhatónál, de én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy ez valóban így is van, vagy inkább csak a kijelzés körül van valami hiba, illetve a miui-n is csalóka lehet az, hogy jobbnak mutatja a jelet mint amilyen valójában. Elképzelhető ez is.
A napokban rászántam magam és felraktam a Magenta NOS Oreot + Agni kernelt és kb 7 óra kijelző időt hoz úgy hogy ki van kapcsolva a kijelzős ébresztés. Szerintem ez egyáltalán nem rossz. Lehet hogy az appok szívják az akkudat, csak miui-n agresszívabb az akku optimalizálás... Firmware-ből nálam is mindegy, hogy mindig a legújabbat rakom fel.
Ami érdekesség, hogy nálam tavaly valamikor azt kezdte el csinálni custom rom-on, hogy bizonyos helyeken ahol korábban vígan ment, nem volt hajlandó LTE hálót használni, és akkor hekkeltem vele valamit amitől megjavult.

(#28905) zeno79 válasza madrac (#28904) üzenetére


zeno79
őstag

Nemtom. Mobilnet mindig be van kapcsolva. Minden esetre furcsa, hogy a visszajelzés is, és a fogyasztás is azt mutatja hogy valami nincs rendben. Akkor szerinted a visszajelzés is rossz, a "színes csíkok" is, és a "Mobilhálózat készenléti módban" akkuhasználatára vonatkozó % is. (akkor tényleg gáz a custom rom, ha ennek nem lehet hinni)
Úgy, hogy szinte egész nap hozzá sem nyúlok a telóhoz egy app merítette? (WLD szerint semmi), és nap végére 60%on áll, előtte miuin meg 3 napig nem kellett töltenem a telót mert készenlétben alig fogyaszt?. Érdekes. Pont a miui zabálta régebben az akkut, most meg fordítva van. Persze, NOS-on nekem is kijön 6-8 akárhány óra SOT egy nap alatt ha nyomkodom, de készenlétben akkor is sokat fogyaszt, nem bír ki 2-3 napot álltában, és bizony a mobilhálózat miatt (én is észre vettem, hogy bizonyos helyeken jobb a vétel miuival)
Abszolút nem vagyok miui párti, imádom a ~CM romokat, de ez egyértelműen hiba, ellene szól.

Ha viszont "nincs semmi baj" a custom rom térerő-, rádió-, gps-, wifi- stb. működéssel, akkor viszont tényleg kár hogy ilyen sokat fogyaszt készenlétben a semmi...és akkor tényleg nem használom, és használom a sokkal többet bíró gyárit.

[ Szerkesztve ]

(#28906) madrac válasza zeno79 (#28905) üzenetére


madrac
őstag

Hát ha eleve rossz a kijelzés, akkor azokat az adatokat rögzíti mindenhova gondolom amiből számolgat.
Nem igazán használtam korábban miui-t, de én nem vettem észre, hogy nagyon merülne ha nem nyomogatom. Nekem az a fontos, hogy nap végére is bőven marad benne tartalék, mert használom.
Úgy kéne megnézni, hogy friss firmware, rom, kernel, gapps és egyéb appok nélkül merül-e.

(#28907) zeno79 válasza madrac (#28906) üzenetére


zeno79
őstag

Lehet úgy kéne megnézni, én viszont úgy nézem, hogy azokkal az appokkal, amikket használok, azokkal melyik rom jobb, melyikkel bírja tovább ha nem nyomkodom, illetve ha használom.
Csak FB lite, Skype Lite, Messenger Lite, Whatsapp, Időkép, MiFit, Google naptár futnak állandóan az értesítések miatt, a többit mindig kilövöm, naponta takarítok, SDMaid, amit meg nem használok azt fagyasztom (főleg miuiban).

(#28908) madrac válasza zeno79 (#28907) üzenetére


madrac
őstag

Akkor maradj miui-n és ne nézz vissza, ha nem ér annyit a dolog, hogy kiderítsd, hogy esetleg mely appok szívják az akkut. Azért elég sok olyat használsz ami folyamatosan ébreszti a telefont, akkor is, ha nincs bekapcsolva a kijelző és megy a mobil net... így viszont csodák nincsenek...

(#28909) zeno79 válasza madrac (#28908) üzenetére


zeno79
őstag

De hidd el nem az ébresztés fogyaszt, a WakeLockDetector sem mutat sokat, 4-5% wake. Viszont ezeket az appokat használni KELL, ha ettől a custom rom kifekszik, miuin meg normális üzemidőt hoz, akkor tényleg marad a miui.

[ Szerkesztve ]

(#28910) Aethelstone válasza zeno79 (#28898) üzenetére


Aethelstone
addikt

LOS 14.1. Hányszor elpofáztam? :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28911) zeno79 válasza Aethelstone (#28910) üzenetére


zeno79
őstag

Igen, eszembe is jutott: Abban készült ez a színes kép... A 17i rommal, 8.1.11 fw-vel.
Igaz, los14.1 jobban viselte ezt akkuban, oreo volt naggyon gáz

[ Szerkesztve ]

(#28912) elroysk


elroysk
tag

a Note Pro es az SE kameraja nem ugyanaz?! mert raraktam a Pro kinai stabiljat (xiaomi.eu) az SE-re es nem ment a hatso kamera. en ugy tudtam a hardware teljesen megegyezik kiveve a fizikai mereteket es a modem reszt.

(#28913) Savageboy válasza elroysk (#28912) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Kate-re külön ROM van tudtommal, EU stabilból ahogy nézem még csak 8.5.x.x van rá.

[ Szerkesztve ]

(#28914) elroysk válasza Savageboy (#28913) üzenetére


elroysk
tag

igy van, pontosan ezert probaltam meg a kinai stabilt amibol a xiaomi.eu kesziti a romjait. termeszetesen a modem reszt kivettem a rombol. na de a problemam az hogy miert crashel be a fenykepezo a hatso kameranal?? (elsovel jo) tudtommal hajszalra megegyezo hardware...

(#28915) madrac válasza Savageboy (#28913) üzenetére


madrac
őstag

ha jol tudom a firmware mas amiben a modem is van. igy pontosabb. viszont ezt a rom-ok nem is szoktak tartalmazni, csak a gyari fastboot-os miui.

(#28916) jacsy


jacsy
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, a note 3 pro telo töltőn volt és azt vettem észre nem tölti a telot,(Más kábel és töltővel is próbáltam) de a töltőkábel töltés közben nagyon melegszik. Fórumot olvasgatva arra gondoltam, hogy az usb panel romlott el, rendeltem egy újat és kicseréltem, de utána sem tölti. Lehet, az akku lenne a rossz? Bekapcsolva rendesen működik a telo, csak most már 8%-on van. Minden segítséget köszönök.

(#28917) Savageboy válasza madrac (#28915) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Valamiért mégis külön van HMNote3Pro és HMNote3SE változatú ROM, gondolom okkal. :) Egyébként Xiaomi.EU zip-es ROM-okban is van firmware-update mappa.

(#28918) szepylaci válasza jacsy (#28916) üzenetére


szepylaci
újonc

Nemrég hasonló probléma volt a készülékemmel! Le kell pattintani egy kis védő bigyót ... a töltés tulfesz elleni védelme ... Utána szépen működik tovább, viszont ajánlatos a gyári töltővel tölteni ....

https://www.youtube.com/watch?v=BOW7gbqFG6w

szepy

(#28919) trebrona válasza elroysk (#28914) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kate-re xiaomi.eu is global romból dolgozik, mivel arra nincs kínai.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28920) zeno79


zeno79
őstag

Szóval akkor azzal ne foglalkozzak, hogy sok a piros és narancssárga rész a térerő-visszajelzőben?
Friss LOS 14.1, miui utáni telepítés. Jobb lenne ha telepíteném a legújabb firmeare-t? Vagy a TheStrix-féle 7.7.6 firmware-t?
A hosszú vízszintes rész az az éjszakai offline állapot.

Nyugtassatok meg, hogy aki custom romot használ annak is ilyen színes ez a csík

[ Szerkesztve ]

(#28921) DshadoW válasza zeno79 (#28920) üzenetére


DshadoW
tag

nekem is eléggé színes a csík. A custom romokkal mindig is gyengébb volt a térerőm és sokkal ingadozóbb mint miui-n

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#28922) madrac válasza zeno79 (#28920) üzenetére


madrac
őstag

Az enyemen meg tobb volt a sarga, de oreon ezt nem is lehet visszanezni, szoval egy folosleges stresszelesi lehetoseggel kevesebb.

(#28923) tlala válasza zeno79 (#28920) üzenetére


tlala
addikt

De nem épp te írtad korábban, hogy megtaláltad a problémádra a megoldást, miszerint egy Miui ROM-ot kell flashelni a custom ROM felrakása előtt?

(#28924) zeno79 válasza tlala (#28923) üzenetére


zeno79
őstag

Igen, írtam ilyet, úgy tűnik úgy még mindig jobb mint a firmware file flashelése. Még ha nem is oldja meg teljesen. Úgy látszik itt még más is közre játszik, egészen pontosan érteni kéne miért ugrándozik a vétel, miért gyengébb mint MIUI-n.
Most pár órája szinte zöld a csík, nem is értem. Nem változtattam semmit. Mobilnet ugyan úgy bekapcsolva.... és nem vészes a fogyasztás, egy nap alatt a cella készenlét csak 2%, úgyhogy marad a LOS 14.1 és nem flashelek külön firmware-t, marad így a MIUI utáni firmware-rel.

[ Szerkesztve ]

(#28925) madrac válasza zeno79 (#28924) üzenetére


madrac
őstag

Folosleges is kulon firmware-t frissiteni, mivel az ugyanugy a miui-bol szarmazik...

(#28926) tlala válasza zeno79 (#28924) üzenetére


tlala
addikt

Nem lehet, hogy valamelyik meghatározó szolgáltatói torony (otthon, munkahely) szívat?

(#28927) madrac válasza zeno79 (#28924) üzenetére


madrac
őstag

Keresgélve a témában, találtam egy olyan írást, hogy valaki tesztelte a firmware-eket, és egészen global stable 8.0.6.0 verzióig ment vissza (2016-os), és azalatt újra stabil volt a vétele. Felkutattam és fastboot módban feltöltöttem a telómra a belőle kinyert firmware fájlokat, de nálam nem változott a jel stabilitása ettől sem.... Szóval inkább kernel és/vagy rom-on múlhat.

(#28928) martin555 válasza madrac (#28927) üzenetére


martin555
aktív tag

Tisztelt Uraim,

egy apró segítségre van szükségem.

SMS-t nem küldi el a gyári app. örökké "küldés..." ben marad az SMS.

aláírásomban a teló és a rom, root-olt.

az SMS beállítások nekem szemre jónak tűnnek, fél éve nem piszkáltam, sms központ is ki van töltve,

2 kártya van benne egy vodás elsődleges és egy 30-as.

a gyári app kezeli az sms-eket, nem a facebook messenger.

kérem tanácsotokat mi lehet a megoldás vagy milyen vonalon induljak el.

köszi.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#28929) martin555 válasza martin555 (#28928) üzenetére


martin555
aktív tag

update:

kínomban kipróbáltam a facebook messengert tettem SMS kezelővé, azzal küld sikeresen, mindkét kártyáról.

sajna a telefonkönyvbe nem épül be, ott továbbra is a gyári üzi kezelő jelenik meg.

tehát meg lehetne-e javítani a gyári üzi kezelőmet?

köszi, üdv.

[ Szerkesztve ]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#28930) zeno79 válasza madrac (#28927) üzenetére


zeno79
őstag

Köszi hogy megírtad, te is utána néztél. Tényleg fura dolog ez, a melóhelyemen zöldebb, itthon több a sárga benne, szóval tényleg függ a tornyoktól is. De függ a firmware-től is, mert a ugyan az a jan.17-i LOS 14.1 saurav-féle firmware-rel gyakorta narancssárga volt, aztán feltettem miuit, majd újra a LOS-t fw nélkül, és ez ma már sokkal-sokkal zöldebb.
Mivel ez fogyasztásban LOS14.1-en nem vehető észre, így már kevésbé zavar hogy "kiszürkül" a térerő-visszajelző háromszög.
Ahogy látom az aláírásodból Te is Nougat-ot használsz, gondolom nálad sem jelentős a cella-készenlét fogyasztása.

(#28931) cuccos19


cuccos19
tag

Nekem a kínai verzió van (B20 nélküli), és már egy jó ideje megragadt a MIUI Global 8.5 Stabil 8.5.7.0 verzión. Az Android meg 6.0.1, tavaly szeptemberi biztonsági csomaggal. Ez mennyire gáz, ha online vásárolok pl. AliExpressen, GearBesten? Nem szívesen turkálom a telefont ha működik (rootolás, más verziós rendszert felrakni, stb) és még cserélni sem akarok, mert nekem megfelel. Csak nem akarom hogy elavult biztonsági szint miatt adatlopás legyen és visszaélés legyen mondjuk a bankkártyámmal.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#28932) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!
Régebben próbáltam az oreot, de akkor felé annyi akkumulátor időt tudott mint a miui, érdekelne, hogy most hogy áll a helyzet ezzel kapcsolatban

(#28933) zeno79 válasza kocsisdavid5 (#28932) üzenetére


zeno79
őstag

Az oreo nálam a mobilhalozat fogyasztasa miatt leszerepelt, amig ki nem javítják

(#28934) mrszitya válasza cuccos19 (#28931) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem kell túlaggódni a dolgot. Például a meglehetős friss Blueborne-féle biztonsági rés (Bluetooth) is javítva van már ebben a ROM-ban.

Egyébiránt két héten belül meg is érkezhet már a stabil MIUI 9.

Ha nem telepítesz állandó jelleggel mindenféle nevenincs appokat/játékokat a Play-áruházból vagy más ismeretlen forrásokból, ha nem kockáztatod meg az ismertebb appok crackelt verzióit használni, valamint ha sosem hiszel a böngészőből felugró ablakokban a vírusveszélyről kamuzó vagy "gratulálunk nyertél" reklám/átverős oldalaknak, és nem engeded az általuk erőszakosan propagált appot sem felinstallálni... akkor nagyon-nagyon kicsi az esélye egy biztonsági incidensnek.
Ellenben aki a legfrissebb biztonsági csomaggal és Android-kiadással is ropja a netet, de egyszer is beveszi például a kamu vírusos hablatyot és telepít egy ismeretlen vírusirtónak hazudott alkalmazást, előbb pórul járhat mint egy többéves rendszerrel netező tudatos felhasználó.
Windows-on ilyen szempontból sokkal rosszabb a helyzet (leszámítva hogy ott legalább a frissítésekkel nincs gond), de ott is kellően ostobának tájékozatlannak kell azért lenni.

[ Szerkesztve ]

(#28935) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Milyen android 7-es custom romot ajánlotok? Nem tudok dönteni a nitrogen, lineage és resurrection remix között, nektek melyik vált be a legjobban ezek közül?

(#28936) Aethelstone válasza kocsisdavid5 (#28935) üzenetére


Aethelstone
addikt

+1 a LOS-nak.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28937) zeno79 válasza kocsisdavid5 (#28935) üzenetére


zeno79
őstag

LOS 14.1-et használok én is.

Arra tudja valaki a választ mikor jelenik meg a galériában a kívülről/máshonnan rámásolt fálj? Wifin másoltam fel képeket az SD-re, fájlkezelőben azonnal ott van, de a galériában csak újra indítás után jelentek meg az új fájlok. Régóta így működik, szerintem elég gáz. Járatlan ember azt hinné fel sem másolódtak a fájlok. Van valami trükk hogy frissitse a fájl-listát???

[ Szerkesztve ]

(#28938) zeno79 válasza Aethelstone (#28936) üzenetére


zeno79
őstag

Te mit használsz internet-sebesség visszajelzésére? Én egy play-es kis appot használok erre. Érdemes ezért valami xposed modult feltenni, vagy még ajánlott valami más esetleg?

(#28939) Aethelstone válasza zeno79 (#28938) üzenetére


Aethelstone
addikt

Hát..igazából semmit. Engem annyira nem érdekel :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28940) madrac válasza zeno79 (#28930) üzenetére


madrac
őstag

Gondoltam másnak is érdekes lehet az info. Én is kísérletezem néha, hátha jobb lesz, de még nem jöttem rá a megoldásra. Még nem frissítettem az aláírásomat, már Magenta NOS oreot használok Agni kernellel. Csak most vettem le a telót töltőről, de nem emlékszem, hogy a fogyasztási adatoknál a cella készenlét vitt volna sokat. Nekem teljesen jó, ha a kijelző időben megvan kb a 7 óra, igaz a kijelzős ébresztés most ki van kapcsolva...

Ebben a rom-ban van olyan beépített funkció, hogy Ébrentartás blokkoló, itt beraktam a pipákat:
NlpCollectorWakeLock
NlpWakeLock

Illetve az ébresztés blokkolóba:
com.google.android.location.ALARM_WAKEUP_ACTIVITY_DETECTION
com.google.android.location.ALARM_WAKEUP_LOCATOR

Ez is segíthet az akku időben, bár a widget-ek frissülésével gondok vannak nálam, még ki kell tesztelnem.

[ Szerkesztve ]

(#28941) cuccos19 válasza mrszitya (#28934) üzenetére


cuccos19
tag

Köszönöm az infókat! :R Nem nagyon telepítek semmi programot a telefonra mostanság, pár - szerintem mások által is használt - hasznos alkalmazás van a telefonomon (online boltok, időjárás, menetrendek és hasonlók), játékból meg három magyar kártyajáték és annyi. Felugró ablakokban lévő reklámokat mindig átugrom, sosem telepítek ilyen helyről semmit (ezt anyumnak is elmagyaráztam, hogy szigorúan tilos ilyeneknek bedőlni, hogy "vírusos a telefon, telepítse ezt meg azt").

A MIUI 9-et úgy érted, hogy erre a telefonra érkezhet meg? Inkább egy Android főverzió frissítésének örülnék, de azt sem bánom, ha a MIUI is ugrik egy verziót felfelé. :)

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#28942) mrszitya válasza cuccos19 (#28941) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nincs mit! Akkor nem nagyon kell tartanod a dolgoktól. Play Áruházból alapvetően nyugodtan lehet telepíteni, de az értékelésre és/vagy a felhasználók számára az adott appnál mindig érdemes odafigyelni. Néha árulkodóak ezek az adatok (például nagyon sok negatív értékelés, alacsony felhasználószám, hozzászólások tartalma).

Már van MIUI 9 fejlesztői kiadás, sőt a kínai ROM-ból stabil is. Február elejére várható nagyjából a stabil global változat. Android főverzió (sajnos) marad 6.0, de a biztonsági frissítéseket és a MIUI (egyes) újdonságait továbbra is megkapja a készülék.
Olyan nagy veszteség így azért nem éri az embert, ez a telefon jó... Osztott képernyőért kár szerintem (bár bizonyos appok így is tudják ezt, online videózásnál), illetve egyes alkalmazások mint a Google Camera új kiadásai, nem mennek 6.0-án.

[ Szerkesztve ]

(#28943) katalin888 válasza Aethelstone (#28812) üzenetére


katalin888
aktív tag

ResurrectionRemix ROM 5.8.X mi a baj? Ez is egy stabil ROM vagy tévedek?

(#28944) Aethelstone válasza katalin888 (#28943) üzenetére


Aethelstone
addikt

A kopasz romokat szeretem.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#28945) mrszitya


mrszitya
senior tag

Korábban már próbálkoztam a hivatalos fórumon egy feature request formájában azzal, hogy legyen végre lehetőség az ébresztési időt megjeleníteni a zárképernyőn. Talán most többen leszünk, összedobtam egy szavazást is hozzá.

Jó lenne szerintetek, ha az ébresztés időpontját ki tudná jelezni a MIUI a zárképernyőn?
Igen, nem, nekem aztán mindegy

Szavazni a hivatalos oldalon, a regisztrált tagok tudnak. Ugyanitt, a Rate opcióval lehet még növelni annak az esélyét hogy a fejlesztők is ránézzenek egyszer: LINK

(#28946) zeno79 válasza mrszitya (#28945) üzenetére


zeno79
őstag

Szavaztam, de a zarképernyőt nem "használom", az ujjlenyomatos feloldással kissé háttérbe szorul a szerepe. De mivel Neked fontos... :-)

(#28947) pvt.peter válasza zeno79 (#28946) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen, de ha megszeretnéd nézni hogy van-e ébresztő beállítva akkor mit csinálsz?
Feloldod amilyen módszerrel szeretnéd, majd szépen az óra alkalmazást megnyitod.
Ezzel a featurel csak a zárképernyőt kellene megnézni.

Tehát amit te írtál az egy kicsit másabb dolog.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#28948) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Rég nem jártam erre. Nem volt időm ROM mókolni.
De viszont most lenne egy kérdés. Utóbbi pár hétben valami gond van a VIBER hívásokkal. Elég gyakran szakadozik. Mind WiFi-n, mind LTE-n direktben.
Ennek lenne valami köze a használatos ROM-hoz vagy firmwarehez?(régóta a mindig aktuális xiaomi.eu-s romokat használom)
(amúgy ahol próbálom, ott az LTE-s net stabilan 100/40Mbit, ping is jó)

Amúgy mi a difi a xiaomi.eu és miui.hu romok között?

Amíg régen LOS romokat cirkuláltam, ott nem emlékszem hogy akadozott volna a VIBER. Ezért gyanakszom hogy ez valami modem/firmware ok lehet.
Viszont ott mindig színes csíkos volt a térerő, ahogy az előbbi posztokból látszik.

Köszi,

(#28949) zeno79 válasza hgabor19 (#28948) üzenetére


zeno79
őstag

Simán lehet hogy a Viberrel van gond, nem kell rögtön ROM-ra vagy firmware-re gyanakodni.

Ha már a színes csíkokról volt szó, a vége az lett, hogy vissza tettem a MIUI-t. Persze az eu stabil 9.2.1-t. Miuin mindig zöld az indikátor, és picit tényleg jobb/erősebb a vétel. Whatsapp hívás mindig jó, de még a Messenger hívás is élvezhető. Egyszer-egyszer még Skype-ot is használtam.
Kivételesen meg vagyok elégedve az eu stabil 9.2.1-el, jól működik, és csak egyszer kell orvosolni/beállítani az éppen aktuális nyűgjeit, és azzal el van kb. hónapig, és nem hetente kell eljátszani/kísérletezgetni.

A Miui.hu is a kínai romból építkezik. Idézve a miui.hu-ról:
- pinyin törölve
- billentyűzet,gamecenter ,sdk,userbook, o2o, data/preinstall appok törölve
- Swiftkey billentyűzet integrálva,hangalapú kereséssel
- Legfrissebb magyar fordítás
- T9 keresés a tárcsázóban (is)
- Legfrissebb Google Play
- Legfrissebb Google play Szolgáltatások
- Live ikon az iránytű és Jegyzetek alkalmazás ikonja is
- Root jogosultság engedélyezése SuperSU telepítése után (Multitool)
- Xunlei letiltva
- Adatforgalom kínai funkciói letiltva
- Naptár kinai funkciói letiltva
- Antispamban a telefonszám azonosítás letiltva (nálunk nem működik)- Témák appban elérhető a testreszabás menüpont is, ikonok alatti szöveg magyar nyelvű
- Böngészőben a MIUIHU módosított kezdőoldal ikonok
- Alapértelmezett óra lecserélve MIUIHU órára (Lánchidas)
- Záróképernyőn bal alsó telefon ikonnal elérhető a tárcsázó.
- Új MIUIHU APP, reklámmentes, gyors, új felület, új alkalmazás esetén értesítés! Köszönet érte Xmister tagunknak!!!

[ Szerkesztve ]

(#28950) zeno79 válasza zeno79 (#28949) üzenetére


zeno79
őstag

Bár ezen változások egy része az eu multi romban is megtalálható (hogy tiltják a kínai dolgokat), szóval inkább arról szól, hogy miben tér el a kínai romtól.
Annyi eltérést tudok, hogy az eu multi romban csak 4x5 és 5x5 lehet a képernyőrács, a miui.hu-ban pedig 6 soros is lehet.
Személy szerint nem szeretem a magyar romot, főleg, hogy nincs stabil*, de tisztelem a munkájukat!

*holott ugye a stabil tulajdon képpen csak egy régi dev átnevezve, semmi más

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.