Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Néztem akkut , BM46-os Mi logóval ellátott , kb 6-7 ezer körül vannak. Ezek eredetiek vagy replikak?

(#27402) Lacopapi válasza WhiteWalker (#27401) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ilyen áron lehet eredeti..az enyém fele ennyi volt mindenestől. Egyelőre nem rosszabb,mint a másik,pedig kell egy-két töltés,mire kifutja magát.

[ Szerkesztve ]

(#27403) Freddycom válasza Aethelstone (#27400) üzenetére


Freddycom
őstag

Az mondjuk lehet most sem.

(#27404) ElDiabloo


ElDiabloo
senior tag

Nekem is másfél éves a telefon, de én inkább a MIUI 9-re gyanakodok. Eu dev-et használok, és ránézésre minden fogyasztási adat ugyan olyannak tűnik mint régen, mégis nagyjából pont a miui9 óta vettem észre, hogy szinte megfeleződött a SOT.
Persze nem értek az akksikhoz így nem tudom lehet-e hogy 3 hete még hozta a 7 órás kijelző időt, most meg 4 körül van. Én még reménykedek, hogy nem az aksi haldoklik.

(#27405) zeno79 válasza ElDiabloo (#27404) üzenetére


zeno79
őstag

Szerintem meg nem lehet egyértelműen a romra kenni (illetve van az a bizonyos miui-változó, tehát vagy így, vagy úgy, vagy máshogy működik éppen ;] ). Épp reggel néztem, 2 nap üzemidő, 6óra SOT és még 35%-on volt (legfrissebb eu dev rom, gyári kernellel, csak néhány cucc fagyasztva). Szerintem ez nem rossz. Nekem is 1,5 éves a telóm.

[ Szerkesztve ]

(#27406) martin555 válasza martin555 (#27371) üzenetére


martin555
aktív tag

redmi note 3 pro KENZO 2gb snapi +
miui_HMNote3ProGlobal_V8.5.6.0.MHOMIED_afe9fee927_6.0

meg vagyok elégedve a rommal, beállítási lehetőségekkel és főleg AKKUIDŐVEL.

hétfőn reggel fél 8 kor húztam le a töltőről és csütörtök fél 9 kor 54%.

(mobilnet és wifi csak alkalmanként, és most, próbaképp, minden éjjel és napközben is szakaszosan, a battery saver üzemmód be volt kapcsolva, nem is tudom ebben a romban a screen on time-t hol lehet megnézni).

szóval "elengedtem" magamban a CM13 romot, azt is szerettem, sokat használtam, de nagy szívás meg idegeskedés volt a mínusz 2% battery fenomén.

wakelock detector a XIAOMI AKTIVÁLÁS-t, eszközkeresést, xiaomi SIM aktiválást, MIUI SDK, MI FIÓK -ot dobja hogy elég gyakran mocorog, de egyelőre pihentetem a rom további kiganyézását..

üdv mindenkinek és kösz minden jótanácsot.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27407) martin555 válasza martin555 (#27406) üzenetére


martin555
aktív tag

legrészletesebb apk leírás, sztem segíthet

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/how-to/xiaomi-redmi-3s-bloatware-list-miui-8-t3480667

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27408) ElDiabloo


ElDiabloo
senior tag

Másnak is akadt problémája a heti eu dev rom telepítése után ?
Felment TWRP-ből gond nélkül, mint hónapok óta mindig, utána viszont csak egy másodpercre megjelenik az MI logo majd nem történik semmi. Ketten írták xiaomi.eu fórumon is ezt a gondot de még nem jött válasz, hogy mi a gond vagy mit kéne csinálni.

(#27409) warchef válasza ElDiabloo (#27408) üzenetére


warchef
tag

Szerintem visszazárt a bootloader, nézd meg először azt.

"Maga olyan nagy állat, hogy vadászni kellene" by Rejtő

(#27410) ElDiabloo válasza warchef (#27409) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Szerencsére még az előző heti frissítés is rajta volta a telefonon és az gond nélkül felment és bekapcsolt.

(#27411) zeno79 válasza ElDiabloo (#27408) üzenetére


zeno79
őstag

Nekem gond nélkül lefutott az eu rom frissítése twrp-ben és utána a magisk is, majd szépen rebootolt és elindult ahogy kell.

(#27412) hunaqua


hunaqua
addikt

Nekem a " ktommy91 " munkája van fent, szinte tökéletes. Egy gond szokott benne lenni időnként,hogy a nem fogadott hívásokat nem mindig tudom törölni,ill. akkor tűnik el ha újra indítom a készüléket.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27413) hgabor19 válasza Lacopapi (#27382) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Milyen kernel governor beállítással 1-2%?
Nekem van hogy becsúszik 1% alá éjszaka, de most megint 2-3% között mászkál..

(#27414) Lacopapi válasza hgabor19 (#27413) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hagytam békén, az eredeti beállítással fut (úgy emlékszem interactiv),nem volt kedvem szórakázni vele,régebben használtam az interactive balance módban,ha lehet,az még takarékosabb. Múltkor megnéztem antutuban így,hogy minden alapbeállításban van 83+ -t gurított,úgyhogy amikor kell,van erő azért.
Egyébként az új akksival jobb az üzemidő is,első töltéssel még mindig 41%-nál tartok,lassan harmadik napja. Igaz,sokat nem piszkáltam,nem volt időm rá,3 óra SOT nem olyan sok,de a készenlét meggyőző,pláne,hogy nem használok semmilyen akkukímélő módot. Kezdem azt hinni,hogy csakugyan eredeti :DD

MIUI 9 Global 7.9.15 beta ....android 6.0.1 MMB29M....AGNI pureMIUI MM v10.8 MSM8956

[ Szerkesztve ]

(#27415) WhiteWalker válasza Lacopapi (#27414) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem olyan combos az a 3 óra SOT 41%-kal...
Anno új korában a gyári akkuval ilyenkor 55-60% körül volt.

(Azért köszi az állapot jelentést. Nem rossz indulatbol irtam.)

(#27416) martin555 válasza WhiteWalker (#27415) üzenetére


martin555
aktív tag

nincs para!!!

a legjobb az egészben hogy körömmel, szerszám nélkül le pattintható a hátlap (redmi note 3 pro) és "filléres" a pót akku, ha szükség lenne rá.

elvagyok ezzel a telóval.. most az offroad térképekre használom legtöbbet, kielégítő módon scrollozza a bazi nagy letöltött térképeket.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.crittermap.backcountrynavigator

(sokat jelzi, hogy az iránytű pontatlan, forgassam a levegőben 8-as formában.. erre vmi tipp?)

annyira meg nem vagyok nagy fotós hogy pld huawei p10 kamerára vágyakozzam, főleg hogy múltkor motorozáskor esőben eláztattam a telefont, de a P10 árából több ilyen teló is kijön.

esetleg 2 sim mellé még ha beférne a microSD az nem lenne rossz.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27417) Lacopapi válasza WhiteWalker (#27415) üzenetére


Lacopapi
addikt

Persze,nem sok,bár három napra azért nem rossz és mint már írtam,első töltés eredménye...a másik akkum - a régi -,két napokat tudott,én ahhoz mérem. Mivel használtan vettem,nem tudom,az eredeti hogyan üzemelt.
Ez még lehet jobb,legalábbis eddigi tapasztalataim alapján kell három négy töltés-merítés,mire beáll..majd látom.

[ Szerkesztve ]

(#27418) ktommy91


ktommy91
addikt

AGNi 10.8 EAS kernel néhány hozzáadott blobbal, EAS init scripttel: [link]
psndna88 engedélyével osztom meg, övé a kreditek.
Sched governorral elég jól hasít.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#27419) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Ha esetleg más is úgy járna mint én, hogy régebbi rendszer után kipróbálna egy LOS 15-öt, és a telefon nem jut tovább a boot animációnál, akkor flasheljen friss bootloadert. Nálam legalább is ez volt a gond, sima FW frissítés nem volt elég, ezután újra nyitni kellett a BL-t is (friss MiUnlock-kal!).

(#27420) martin555 válasza Savageboy (#27419) üzenetére


martin555
aktív tag

sziasztok, miui ban hogy lehetne lecserélni a gyári SMS progit hogy pl. a facebook messenger kezelje az sms-t, a kontaktlistában is? üdv.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27421) Lacopapi válasza martin555 (#27420) üzenetére


Lacopapi
addikt

Állítsd be alapértelmezettnek a messengert és kész.Messengeren belül engedélyezd az sms kezelést,azután,ha a teló rákérdez,állítsd át az üzenetkezelőről.

[ Szerkesztve ]

(#27422) DshadoW válasza Savageboy (#27419) üzenetére


DshadoW
tag

mi számít régi rendszernek? A másik kérdés meg bootloadert honnan és hogy lehet flashelni? :D Azt csak azért kérdem, mert ha lesz egy hivatalos és stabil los 15 akkor valószínűleg frissíteni fogok rá los 14.1-ről.

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#27423) Savageboy válasza DshadoW (#27422) üzenetére


Savageboy
aktív tag

1. EU-s 7.6.8 volt asszem.
2. Friss MIUI romból, van benne egy firmware-update mappa, azon belül a bootloader az emmc_appsboot.mbn, ezt kell fastboot módban flashelni:
fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn, illetve fastboot flash abootbak emmc_appsboot.mbn parancsokkal. Egyébként nekem csak elsőre zárt emiatt vissza (7.6.8 -> 7.9.21), utána már nem.

Megjegyzem, hogy már vissza is álltam MIUI-ra (na ez sem volt egyszerű, a TWRP-s backup valamiért hibás lett, szerencsére a data partíció nem), kiábrándító az élet Oreo-n Xposed (és MinMinGuard) nélkül :D Egyébként MIUI9-re állítólag már nem jó a sima 87-es xposed, egy user csinált javítást hozzá, ez lett a 87.1-es verzió.

(#27424) Aethelstone válasza DshadoW (#27422) üzenetére


Aethelstone
addikt

Arra várhatsz :D A 14.1-es sem stabil, pedig lassan 1 éves :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27425) ktommy91 válasza DshadoW (#27422) üzenetére


ktommy91
addikt

A legújabb MIUI ROM-ot vagy az abból származó fw-t kell flashelni.

Nincs kerítés.

(#27426) ktommy91


ktommy91
addikt

Ha valakit az F2FS támogatás hiánya tartotta vissza a a portolt 7.0 epic MIUI-tól, az szóljon és feltöltöm a módosított boot.img-t.

Nincs kerítés.

(#27427) DshadoW válasza Aethelstone (#27424) üzenetére


DshadoW
tag

nem úgy értem, hanem ha kijön a hivatalos los 15 nightly release és a visszajelzések pozitívak akkor frissítek. Ha jól tudom soha nem is jött hivatalos stabil release vagy egyáltalán snapshot, de ez nem is baj, mert a nightly is stabil volt (igaz én júniusban raktam fel)

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#27428) Freddycom válasza ktommy91 (#27426) üzenetére


Freddycom
őstag

Csak a cache-t meg a data-t érdemes f2fs-re konvertálni amúgy?

(#27429) ktommy91 válasza Freddycom (#27428) üzenetére


ktommy91
addikt

Igen, a system-et leginkább csak olvassa, azon pedig nem gyorsít az F2FS.

Nincs kerítés.

(#27430) tlala


tlala
addikt

Tegnap este kijött a Resurrection Remix 0924 Final ROM.
Végre megszűnt az utolsó bug is, a Waze GPS dobálása.

(#27431) Aethelstone válasza tlala (#27430) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nah köszi. Erre benevezek.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27432) Lacopapi válasza tlala (#27430) üzenetére


Lacopapi
addikt

Bár most nagyon jól elvagyok a MIUI-val,ez azért érdekel :) Köszi.

(#27433) ElDiabloo válasza tlala (#27430) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Valaki tudna írni erről a romról ? Nézegettem a honlapjukat a funkciókról, de érdekelne gyakorlati tapasztalat is, hogy mik a pozitívumai és előnyei

(#27434) Freddycom válasza tlala (#27430) üzenetére


Freddycom
őstag

Jön az oreo?

(#27435) Lacopapi válasza ElDiabloo (#27433) üzenetére


Lacopapi
addikt

Azért ez még igencsak friss....az RR romok nagy általánosságban megbízhatóak,gyorsak,jól paraméterezhetők - akinek nem tetszik valamiért a MIUI,annak mindenképpen ajánlott. Egyszerűen más,mint a MIUI.

Freddycom...Oreo van már néhány,próbáltam is,de még nem eléggé kiforrott,valami hiba mindig előbukkan - engem idegesített,inkább várok még.

[ Szerkesztve ]

(#27436) Freddycom válasza Lacopapi (#27435) üzenetére


Freddycom
őstag

Igen, megérkeztek már az első fecskék, de egyelőre én is azt tapasztaltam mint te. Most Umang LOS ROM-ját használom F2FS-sel, egyszerűen pazar!

(#27437) tlala válasza Lacopapi (#27435) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem is játékszerek még az Oreo ROM-ok. Tény, hogy rendkívül ígéretesek.

[ Szerkesztve ]

(#27438) tlala válasza Freddycom (#27434) üzenetére


tlala
addikt

Nem, stabil 7.1.2.

(#27439) tlala válasza ElDiabloo (#27433) üzenetére


tlala
addikt

Alapvetően én nagyon szerettem a MIUI-t, de a RR beszippantott, megvett.
1001 apró beállíthatóság, részleteiben átgondolt, felhasználóbarát és gyors felület.
Kiszámíthatóbb, nincs MIUI agyonoptimalizálás, amiket ki kell kapcsolni, hogy ne álljanak le a számomra fontos futó alkalmazások, stb. Ezzel együtt mégis gyors, kellemes.

(#27440) Freddycom válasza tlala (#27438) üzenetére


Freddycom
őstag

Már úgy értem H befejezték a nugát fejlesztését és nekikezdenek az oreonak.

(#27441) Lacopapi válasza Freddycom (#27440) üzenetére


Lacopapi
addikt

Az elnevezés erre utal,csakugyan...meglátjuk,ha ők ráállnak,akkor alighanem lesz belőle valami okosság :)
Egyébként ez a rom úgy tűnik hozza a megszokott és megbízható szintet,eddig legalábbis - sok mindent még nem tudtam kipróbálni,de veszett gyors az tény.

[ Szerkesztve ]

(#27442) tlala válasza Freddycom (#27440) üzenetére


tlala
addikt

Úgy legyen! :)
Jó lenne már valami RR szintű profi Oreo, valóban.

(#27443) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Egyébként Nougat alatt használ valaki Magisk-os Xposed-ot? Működik rendesen?

(#27444) tonyrulez válasza tlala (#27439) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez most nekem is felkeltette az érdeklődésem.
-Akksi idő hogy alakult a MIUI-hoz képest? Olvasni hogy RR zabálja az akksit
-Fénykép/videó minősége milyen a stock app-al?
-Ujjlenyomat olvasó működik?
-Xposed feltehető alá gond nélkül?

Aztán lehet én is cserélek, jelenleg egy "ezeréves" EU ROM van rajta :)

4 8 15 16 23 42

(#27445) martin555 válasza Lacopapi (#27421) üzenetére


martin555
aktív tag

SMS kezelő progit továbbra sem tudok beállítani vagy váltani.

a faceb. messengerben ráböktem az SMS-re, kérdezte hogy akaro mmostantól ezzel az SMS-t? ja.

de nem műx, ha írok messengerrel SMS-t, "eltűnik" (elmegy) , de nem marad nyoma. bosszantó.

a rendszeralkalmazások.ban csak beállításait látom az üzenetkezelőnek, de az nem találom sehol hogy melyik progi legyen az üzenetkezelő.

help, ha esetleg van ötlet.

üdv

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27446) tlala válasza tonyrulez (#27444) üzenetére


tlala
addikt

- akksi idő ugyanolyan vagy jobb, mint MIUI-n,
- kamera ugyanolyan, nincs az a kellemes meglepetés, mint az AOSP Oreon,
- ujjnyomat olvasó ugyanolyan, mint MIUI-n,
- Xposed-et nem próbáltam - egyszerűen annyi a finom beállíthatóság RR-en, hogy nekem elég.

(#27447) zeno79 válasza tlala (#27446) üzenetére


zeno79
őstag

Ha megengedsz kis saját tapasztalatot kiegészítésként ami fontos lehet:
- kamera nem ugyanolyan. Más. RR-ben, és más custom romokon alapesetben nincs HDR, nincs panorámafunkció, nincs feliratozás, semmi. Viszont kevésbé mos, részletgazdagabb lesz a kép MIUIhoz képest
- van már HDR+-os google fényképező app, de nyögve-nyelős a működése
- firmware ide-vagy-oda, a térerő általában véve gyengébb MIUIhoz képest az összes custom romon
- FM rádió RDS-es :-)
A többi úgy van ahogy mondtad, szerintem igen kedvező tulajdonságokkal bír már a 9-es EU MIUI:-)

[ Szerkesztve ]

(#27448) tlala válasza zeno79 (#27447) üzenetére


tlala
addikt

Köszi a kiegészítést, de a 0924-es RR ROM-mal érkező kamerában biztosan van HDR (lásd kép).
Térerő nálam a 0827-es RR-rel is tökéletes volt, korábbit nem próbáltam.

(#27449) zeno79 válasza tlala (#27448) üzenetére


zeno79
őstag

Nem kotozkodni akarok, de az nem igazi hdr, hogy csinál egy sötétebbet és egy világosabbat...

(#27450) tlala válasza zeno79 (#27449) üzenetére


tlala
addikt

Nem is tűnik annak. :)
Nem használok stock kamerát, nem is nagyon értek hozzá.
Ami kamera ügyben nekem mostanában mellberúgás volt, az az AOSP Oreo kamerája. Megmutatta, hogy a kedvenc telónk közepes kamerájának jobb szoftveres megtámogatásában még mennyi potenciál van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.