Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) ux1 válasza gusthy (#9998) üzenetére


ux1
addikt

Én nem beszéltem számlázásról.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#10002) RVR400 válasza gusthy (#9998) üzenetére


RVR400
veterán

Hallottál már emelt díjas SMS-szolgáltatásról? Amire mondjuk az apróbetűs rész el nem olvasásával feliratkozol, és a kapott SMS-ek után fizetsz? Ennyit a nem felelsz az SMS-forgalmadért dologról...

[ Szerkesztve ]

(#10003) madmike válasza RVR400 (#10002) üzenetére


madmike
őstag

Ezt én is megszívtam egyszer, amikor még emelt díjas SMS-sel lehetett polifónikus csengőhangot letölteni. 2-300Ft volt az SMS. Utána minden nap kaptam SMS-t tőlük, majd egyszercsak azt vettem észre, hogy eltűnt a feltöltött pénz a számlámról...

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#10004) Siriusb válasza Sty01 (#9991) üzenetére


Siriusb
veterán

Amint azt már megmondták, ehhez állatkodnod kell. :D
Sajnos a részletes testreszabást megszüntették, de azért van trükk, amivel elő lehet csalni a Customize gombot a Témák menüpontban. Leírás is van a neten a trükkről, de nekem úgy is előjön időnként, ha pl. egy újraindítás után nyitod meg a Themes app-ot, amikor még nincs betöltődve a memóriába. Ilyenkor 1-2 másodpercre megjelenik a fent említett gomb, ha gyors vagy, bejuthatsz. ;)
Egyébként a neten van róla leírás, valami olyasmi, hogy ki kell lőni a futó alkalmazások közül, törölni a cache-t és úgy indítani.

(#9993) Trianta
A kormányablaknál kértél export engedélyt kínai BL nyitás engedélyekre? Vagy menj tüntetni a kínai konzulátus elé Free Tibet felirattal, hátha lefizetnek egy BL nyitással. :))

Egyébként elindítottad mostanában az Unlock programot? Hátha sutyiban megkaptad már.

(#10005) gusthy válasza RVR400 (#10002) üzenetére


gusthy
veterán

Természetesen hallottam. Ott nem az SMS fogadásáért fizetsz, hanem azért, mert előfizettél egy szolgáltatásra, még ha elég hm, vitatható módon is.
Ez csak előre rögzített körzetszámról történhet, és csak a te előzetes jóváhagyásoddal, nem csak úgy.

Külföldi számról viszont még ez se működik, a magyar jogszabályok nem teszik lehetővé külföldi számról emelt díjas SMS fogadását.

Plusz, a szolgáltatónál tiltható a bármilyen emelt díjas SMS fogadása.
Sőt, azt hiszem, hogy 2012 óta ez az alapértelmezett,tehat külön kérned kell, hogy ne így legyen.

Még továbbá, az apró betűs rész el nem olvasása a te felelősséged.

[ Szerkesztve ]

(#10006) gusthy


gusthy
veterán

Még egy kis adalék : minden szolgáltató akkor nyújt emelt díjas SMS szolgáltatást harmadik félnek, ha szerződésben vállalják, hogy a szolgáltatás egy darab STOP SMS-sel lemondható. És ezt monitorozzák is amúgy. Szóval ma már nagyon tudatosan akarnod kell az emelt díjas SMS fogadását.

(#10007) prolad


prolad
őstag

Megjött ma a devből a 6.7.5-ös verzió, ami ugye már miui 8-ra épül, kb 5 percig cask szaggatott, de most már nagyon gyors, tetszik, az új értesítési sáv nem tetszik, de az meg állítható.

(#10008) Sty01 válasza Siriusb (#10004) üzenetére


Sty01
tag

Hát sajna úgy nekem nem jön be,a másik megoldásról merre találok valami leírást?

(#10009) watador600 válasza prolad (#10007) üzenetére


watador600
senior tag

Nekem is ez volt hétfőn mikor felraktam a global stable-t, 5 percig csak szaggatott, aztán ahogy belaktam, egyre jobb lett, most is nagyon fasza.

Amúgy a stable meg a dev között, frissítési ciklus meg bug arányokon kívül van más különbség?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#10010) Siriusb válasza Sty01 (#10008) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem a hivatalos MIUI fórumban olvastam róla.

(#10011) prolad válasza prolad (#10007) üzenetére


prolad
őstag

Ja azt elfelejtettem kérdezni, nem arról volt szó hogy 6.0-ra fog épülni a miui 8?Egyáltalán kap 6.0-át?

(#10012) Balzak83 válasza Siriusb (#9981) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ez a proximity sensor kérdés engem is érdekelne, nekem minden 2. hívásnál beragad a fekete képernyő, a voip hívásoknál meg le sem kapcsol a kijelző. Global stable van fent, kérdés, hogy a developer is ilyen?

(#10013) gusthy válasza prolad (#10011) üzenetére


gusthy
veterán

Maga a MIUI 8 több mindenre is épülhet, sajna ez a miénk továbbra is 5.1.1. Viszont maga a MIUI majdnem mindent tartalmaz, amit a 6.0.

(#10014) Sty01 válasza gusthy (#10013) üzenetére


Sty01
tag

A Miui 8-nál már most eltudom mondani hogy üzemidőben nagyon jó, teljes fenyérón erős teszteléssel 5%-ot merült a telefon 40 perc kijelzövel

[ Szerkesztve ]

(#10015) Graphics válasza Sty01 (#10014) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az elég jónak ígérkezik.

-----
Én ma rendeltem meg, holnap már hozza is a futár, már nagyon várom a MIUI-t végre újra.

A jó üzemidőt, a fullHD kijelzőt, a jobb kamerát mint eddig.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10016) citkar válasza Graphics (#10015) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem MIUI 8-cal határozottan javult az üzemideje (bár a Redmi Note 3 Pro jobb).
Kamerája is rendben van, szerintem 200 USD körül teljesen vállalható.
Ami miatt én megvásároltam az a fizikai mérete, sajnálom, hogy a 4S annyival többe kerül, mert jobban tetszik, de annyival azért nem :)

(#10017) Graphics válasza citkar (#10016) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EUstocktól jön, hát majd látom mit tudok mókolni.

8-as tetszik, a P70-esen már kipróbáltam, határozottan jobb

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10018) citkar válasza Graphics (#10017) üzenetére


citkar
addikt

Jajj, benéztem, azt hittem az Mi4C topikban vagyok és azt rendeltél, rövid időn belül sok Xiaomit rendeltem :D De egyiket sem Eustocktól, viszont sok bajt nem olvastam a ROM-jaikról.

A Redmi note 3 pro-val kapcsolatban még 7-es MIUI van az itthoni telón, megvárom a stabil 8-t, viszont nagyon jó az üzemideje így is (nekem Mi4C alatt sokat javult 8-cal, nem vagyok annyira aktív felhasználó, nyugalomban kevésbé merül így), kamera nappal szerintem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#10019) gusthy válasza Sty01 (#10014) üzenetére


gusthy
veterán

Reméljük, így lesz, nagyon várom a fejleményeket, csak nekem kicsit bugos még.

(#10020) JJazon


JJazon
tag

Sziasztok! Flashtaltem miash-el egy global stable 7. valamit, updatelte magát 7.3.7.0-ra, az lenne a kérdésem, hogy így lesz majd miui8as ota update?
Másik: próbálkozok a bl nyitással, viszont a legelső aktiváló kódot sem kapom meg, amit 5-10 percen belül kellene. 5-6 napja próbálom, semmi. Esetleg van valami ötletetek, hogy ez miért lehet? Az accom 100 pontos...

(#10021) madrac válasza Savageboy (#9974) üzenetére


madrac
őstag

Én nem a boot partícióról beszéltem, aminek semmi köze a bootloader nyitáshoz.... De érdekelne, hogy hol olvastál olyat hogy ezek a TWRP-k automatikusan bootloader-t nyitnak....

(#10022) Savageboy válasza madrac (#10021) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hol írtam én azt, hogy akármelyik TWRP bootloadert nyitna? Pusztán megakadályozzák, hogy a gyári rom flashelése visszazárja a bootloadert... De úgy látom nem sikerült értelmezni amit írtam. :U

(#10023) madrac válasza Savageboy (#10022) üzenetére


madrac
őstag

Na, mesélj akkor, hogyan akadályozza meg, ha nem nyitja? Mert én ilyet sehol nem olvastam, és amit írsz bármiféle hiteles bizonyíték nélkül, nehezen értelmezhető. Taníts minket mester! :R

(#10024) Mr X válasza madrac (#10023) üzenetére


Mr X
veterán

Nem azt írta, hogy nyitja a bootloadert, hanem hogy nyitott bl mellett a gyári rom flashelésénél megakadályozza, hogy visszazárjon.

Parancsolj, okulásképp: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10025) madrac válasza Mr X (#10024) üzenetére


madrac
őstag

Mutasd már meg akkor konkrétan, hogy ebben a leírásban hol szerepel, hogy a TWRP maga gondoskodna arról, hogy a bootloader ne zárjon vissza! Biztos az én szememmel van gond, hogy ebben se látok semmi ilyesmit....

(#10026) Mr X válasza madrac (#10025) üzenetére


Mr X
veterán

Cofface leírásában:

"Patches boot.img automatically, no need to flash UBP Zip after flashing MIUI Recovery ROM Zip"

Ugyanígy működik az Alka is.

(#10027) Trianta válasza Siriusb (#10004) üzenetére


Trianta
tag

Most reggel ismét megpróbáltam és most megérkezett az első sms.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#10028) Charx


Charx
senior tag

Nincs meg valakinek a spemallos szállitási menetrend, mert most rendeltem telót, és hogy hány nap mire franciából ideér?

(#10029) Graphics válasza Charx (#10028) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Először Kínából megy Franciába, majd onnan Ausztria , Magyarország, márha DPD-s, de én úgy tudom, hogy az.
Így rendeltél? [link]

Emlékeim szerint betartják a 9-12 munkanapot, inkább utóbbihoz tart jobban.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10030) Charx válasza Graphics (#10029) üzenetére


Charx
senior tag

Igen, rendeltem már, csak nem emlékszem, háy nap volt, de talán még németbe is megáll, csak kéne valakinek a trackje, hogy pontosan mennyi.

(#10031) Trianta válasza Charx (#10028) üzenetére


Trianta
tag

Nekem rendeléstől számítva pontosan 2 hét alatt érkezett meg.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#10032) Trianta válasza gusthy (#10019) üzenetére


Trianta
tag

Magyar nyelvű a rendszer? Milyen hibákat tapasztaltál? Érdemes feltenni?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#10033) Siriusb válasza Trianta (#10027) üzenetére


Siriusb
veterán

És mit tettél másképp? Becsuktad közben a szemed vagy féllábon álltál? :))

(#10034) Trianta válasza Siriusb (#10033) üzenetére


Trianta
tag

Semmit, ugyan úgy csináltam mindent, mint korábban.
Szerintem totál leterhelt a szerverük és ha épp jópillanatban van, akkor küldi az sms-t.

Most azon gondolkodom, érdemes e feltenni a legújabb global dev-et, érdemes e nullázni mindent...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#10035) Zsozsoka 74 válasza Trianta (#10034) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Ha most global stabilon vagy és várod a bl nyitás engedélyt akkor érdemes mert általában global dev - el tudod csak nyitni (tudnád china dev - el is)
Nálad most ez a legkönnyebb módszer.
Nálam updater - ből felment simán a dev.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#10036) madrac válasza Mr X (#10026) üzenetére


madrac
őstag

Akkor mégegyszer mondom, - a "boot"-nak semmi köze a bootloader-hez!
A "boot"-ot csak azért patch-eli hogy egyáltalán elinduljon a teló custom recovery-vel.

(#10037) ux1 válasza madrac (#10036) üzenetére


ux1
addikt

Na lassan közelednek az álláspontok. Így van de nem csak custom recovery, hanem a root is megállítja az életet. Illetve bármi ami a systembe rak valamit, akár a Gaps is. Nos leginkább erre jó ez a módszer. Vitatkozni lehet még, szvsz felesleges. Működik és kész. :K

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#10038) Trianta válasza Zsozsoka 74 (#10035) üzenetére


Trianta
tag

Global Stab van fent, tegnap kipróbáltam updaterből felmenne a Dev, de még gondolkodom, mert nem nagyon akarnám lenullázni...
Érdemes feltenni?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#10039) Zsozsoka 74 válasza Trianta (#10038) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Global stabillal viszont csekély a valószínűség hogy nyitni tudsz..
Mint írtam china dev vagy global dev..
Te esetedben viszont a legkönnyebb módszer a global dev.
Ha viszont megvan a bl nyitás akkor akár twrp, super su vagy akár egy xiaomi eu is mehet fel (ha fontos a magyar nyelv)...

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#10040) Trianta válasza Zsozsoka 74 (#10039) üzenetére


Trianta
tag

Nem valószínű, hogy twrp-zni akarok, hanem inkább olyan rom-ot használnék továbbra is, ami ota-n frissül, mint a global stab vagy a dev. Szóval a bl nyitás nem is igazán kell.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#10041) Milestone2 válasza Trianta (#10040) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor global dev, ugyanis abba kerül bele hónapokkal hamarabb a magyar, ha szegény Rajen megkap minden hibavisszajelzést a crowdin project összevisszaságáról és javítja is őket. Őt sem irigylem...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10042) blod001


blod001
tag

Telefonvásárlás előtt állok és nagyon vacilálok a Redmi Note 3 Pro és a sima Redmi 3 Pro között. Tapasztalatok, vélemény? Redmi 3 mennyivel bírja jobban akksival a kisebb kijelző és felbontás miatt? Illetve láttam, hogy benchmarkokban a Snapi 650 odavissza veri a 616-ot, de ez a valóságban is látszik? Tényleg ennyivel pörgősebb és reszponzívabb a rendszer? Nagyon kényes vagyok az akadásokra és mikro lagokra, olyan telefon kell ami nem röccen meg hétköznapi használat mellett, játszani nem szoktam, de egy messenger és google maps váltás között ne gondolkozzon. Látom sok szenvedés megy a BL nyitással, MI3-am volt eddig ilyennel nem kellett foglalkoznom, tényleg ennyire macerás a dolog? Rendelésnél kell valamire figyelni? Xiaomiforsale-t néztem ki magamnak, itt a legolcsóbb és ez a legszimpatikusabb oldal, Redmi 3-nál láttam vannak különböző verziók és szólni kell hogy melyik kódsorozatú kell, itt is van valami ilyesmi amire érdemes odafigyelni?

(#10043) gusthy válasza blod001 (#10042) üzenetére


gusthy
veterán

A redmi 3 pro 5 collos, ami van, akinek előny.
Viszont a note kb kétszer olyan gyors procival van felszerelve, ami azért érezhető különbség.
Mindkettőben 3GB RAM van, tehát multitasking szempontjából nem lesz nagy különbség.
Ami a bootloader nyitogatási témát illeti, egyrészt nem olyan bonyolult, másrészt nem lesz rá szükséged szerintem, főleg, hogy mindjárt itt a MIUI 8.

(#10044) blod001 válasza gusthy (#10043) üzenetére


blod001
tag

No igen, az 5,5 col nálam is inkább hátrány, mint előny a Redmi Note-nál, ezért is estem gondolkozóba. Sokszor még az MI3-at is nagynak érzem, ez meg még annál is nagyobb. Viszont azt se bírnám elviselni ha lagolna a telefon. Van valami információ arról, hogy kapni fog a Note 6.0-s android-ot? Miért nem lesz szükség a nyitásra MIUI 8 alatt?

(#10045) Sty01 válasza blod001 (#10042) üzenetére


Sty01
tag

Nekem Note 3 Pro van,3 napja vettem.Tegnap felkerült rá a Miui 8 kb 1 óra alatt,de hozzá teszem hogy előtte még nem csináltunk ilyet,jó Lg G2 Rom volt cserélve de az sokkal egyszerűbb,szóval nem annyira macerás.Az összefoglalóban találsz segítséget hozzá.Az üzemidőről tegnap este raktam fel egy képet erős tesztelés alatt Antututu teszt stb 40 perc kijelzőidővel 5%-ot merült a telefonom ja és a fényerö maximumon volt

[ Szerkesztve ]

(#10046) ollie válasza blod001 (#10044) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valószínűleg nem kap android 6-ot, marad 5.1-en a miui 8 is.

***

(#10047) gusthy válasza Sty01 (#10045) üzenetére


gusthy
veterán

Azért ha majd normál módon jön ki a frissítés, nem béta, akkor az nem lesz egy óra, pont olyan lesz, mint más telefonon.

(#10048) blod001 válasza Sty01 (#10045) üzenetére


blod001
tag

Az MI3-at sokat mókoltam, szóval van némi tapasztalatom, úgyhogy remélem menni fog. Besz*rás látni ezeket a SoT-kat. Nekem az MI3 ha mobilnetezek akkor 3 óra kijelzőidőnél többet nem tud. Az ujjlenyomatolvasó a hétköznapi használatban mennyire kényelmes? Gyors, pontos? Most már azt hiszem csak az a kérdés, hogy honnan rendeljem. Xiaomiforsale-n kívül valami más méginkább ajánlott oldal? 193 euró onnan szállítással együtt.

(#10049) Trianta válasza gusthy (#10047) üzenetére


Trianta
tag

Pontosan melyik verziót tetted fel, Global Dev 6.7.5?
Írtad hogy van 1-2 angol szöveg. A többi mi, magyar?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#10050) ollie válasza blod001 (#10048) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ujjlenyomat olvasó villámgyors. Én annak idején a spemall-tól rendeltem, megbízható.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.