Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) D4ni


D4ni
őstag

Király lesz, ha ilyen gyakorisággal adják ki a mobiljaikat...

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#2) Laca7601


Laca7601
tag

A hatos Antutuban a kaputelefom is 80 ezer fölött teljesít, ez pont nem mérvadó.
És természetesen ez sem támogatja a B20-at....
Milyen pozitív vagyok ma. 😊

(#3) Izzé


Izzé
őstag

Fain! Ugye a Snapik alapból tudják a B20 lte-t, szóval itt szoftveresen van tiltva? Ergo feloldható?

[ Szerkesztve ]

(#4) Graphics válasza Izzé (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem.

Az X10 is tudja alapbol.. Ha nincs mellette a szukseges antenna nem fogja tudni... :)

@Laca7601: Mert Nem vagyunk piac, se az EU :) Kinaban meg nincs B20...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) prolad


prolad
őstag

Erre most mi szükség volt?Illetve inkább a sima note 3-at nem értem,ha már ez tervezés alatt állt,azt minek hozták ki arra a 2 hónapra,ez mellett ki venné azt?Ettől függetlenül biztos jól sikerült darab,a note 2 is az,ez meg a problémásabb részeken javít (több RAM,jobb anyagminőség és kamera,nagyobb akksi).
Viszont azt továbbra sem értem,hogy miért kell a RAM-ot a tárhelyhez kötni,elkezdte az LG a G3-mal,azóta egyre többen átvették,hatalmas lehúzás.

(#6) sajo13 válasza Graphics (#4) üzenetére


sajo13
senior tag

Nem vagyunk piac, csak az nem érthető, hogy miért. Az EU fejlett országokból áll, lenne itt piac. És az az antenna is kb. 100 Ft-os tétel. Az okok máshol keresendőek.

(#7) Terentius válasza sajo13 (#6) üzenetére


Terentius
őstag

Talán az eu-ban szigorúbb szabályoknak kéne megfelelniük és fizethetnének mint a katonatiszt a különböző licenszeket. Meg minek törjék magukat errefelé, ha a fejlődő ázsiai piacon bőven van mit aratni. Logisztikailag, anyagilag is jobban megéri nekik az otthonhoz közel. Ha idejönnének már nem lennének annyira olcsóbbak a nagy gyártóktól a magasabb költségek miatt.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#8) tothmaxy182 válasza sajo13 (#6) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Az a baj, hogy az Eu lakossága 500 millió. Ez egy egész kontinens, sok országgal, sok szabállyal, sok telefonszolgáltatóval. Gyakorlatilag minden embernek van telefonja, ha akarja lecseréli, ha nem akarja, akkor nem. Kína egymaga 1,3 milliárd lakosú, India 1,2 milliárd. Tele olyan emberrel, akiknek nincs is telefonjuk, vagy szívesen lecserélnék a meglévő szart valami újra.
Hiába gazdag Európa, manapság már egyáltalán nem nagy piac semmilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#9) wlandroid válasza sajo13 (#6) üzenetére


wlandroid
tag

A megoldás az lenne, ha alkalmassá tennék az EU-ban használatos szabványokra is egy módosított modellt némi felárral. Azt szinte biztosra vehetjük, hogy a jövőbeli Xiaomi-k sem fognak megfelelni az itteni előírásoknak, mivel tényleg inkább a saját régiójukra helyezik a hangsúlyt...

#5: Engem is nagyon zavar ez a tárhelyhez kötött RAM, egyszerűen nem akarok csak azért 64 GB-s telót venni, hogy 4 GB RAM-om legyen...

(#10) vicze válasza sajo13 (#6) üzenetére


vicze
félisten

Ha soha nem szánják az adott piacra, miért terveznek bele olyan HW elemet feleslegesen? Mivel ott használt frekit kell támogatni, és annak kell az antenna így eléggé hülyeség ez számon kérni. Mint ha balkormányosban azt kritizálnád, hogy nem tudod áttenni, a jobb oldalra.

Nem csak antenna kell, hanem freki erősítő is, és egy máshogy tervezett nagyobb nyák, ha globál telót akarsz.

Xiaomi azért is tud olcsó maradni, mert csak kevés variációban gyártanak egy HW-t nem 100 verzióban különböző piacokra.

[ Szerkesztve ]

(#11) Graphics válasza vicze (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a hasonlat hatha megerteti :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Crytek válasza Laca7601 (#2) üzenetére


Crytek
veterán

Ez a B20 mitjelent?
Esztergomi vagyok ez mit jelent nekem hogy nem lesz 4G-m sehol vagy mi?

Next PC Upgrade: 2022

(#13) WhiteWalker válasza Crytek (#12) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azt.jelenti , hogy ciki lesz neked.2016-ban 3/32-s telefonnal közlekedned...csak hogy másik topicban egyik kommentedben írtad... :DDD

(#14) Graphics válasza Crytek (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Neked nem jo. Kicsi a tarhelye ..

Ne gondolj erre a telora :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) vicze válasza Crytek (#12) üzenetére


vicze
félisten

Magyarországon 3db sávon van 4G. 800(B20),1800(B3), 2600(B7).
800 -> nagy hatótávolság, ritkán lakott részre, főleg kültérre, épületek erősen árnyékolják.
1800 -> közepes hatótávolság, közepes sűrűségű területekhez, épületek közepesen árnyékolják.
2600 -> kis hatótávolság, nagyon sűrűn lakott területre.

T 4G: 800(B20),1800(B3), 2600(B7), összesen 50MHz-nyi sáv
Telenor 4G: 1800(B3) 20MHz, + bérlik T-től a 800-as hálózatukat +10MHz
Voda 4G: 800(B20), összesen ???MHz.

(#16) Laca7601 válasza Crytek (#12) üzenetére


Laca7601
tag

Pontosan, ahogy a kolléga írta.
Ha Magyarországon szeretnél 4G-t használni, akkor a B20 az alap. Illetve ha nem hagyod el a várost, mint Pataky Attis, akkor nem számít, kivéve, ha vodás vagy. :D

(#17) Freiherr


Freiherr
őstag

Én a kamerára leszek kiváncsi,mekkora előrelépés lesz a váltás.

XXX

(#18) ollie válasza Izzé (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3 hardverkomponensnek kell támogatnia a B20-at:

- SoC
- erősítő
- antenna

Ha csak egyik nem támogatja, ugrott a B20, és általában csak a SoC szokta támogatni ezeknél a készülékeknél.

***

(#19) DaWe94


DaWe94
senior tag

Ó dejó, megint egy telefon... csak tudnám,hogy minek... inkább egy normális,stabil rendszert dobnának össze ahelyett,hogy lassan 2hetente kidobnak egy telefont.. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Crytek válasza vicze (#15) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor tul.képpen nekem jó az ilyen telefon.
Amerre járok azok városok amikor kikerülök sok esetben 3G sincs csak E (ami = nincs net)
Akkor P1 lesz abban ugyanugy nincs ez a B20.Akksi nekem fontosabb.

Next PC Upgrade: 2022

(#21) Potrien


Potrien
senior tag

Szerintem sok pozitív tulajdonsága van ennek az új telefonnak.
1- az előd tipus már elavult volt a mivel már másfél hónapja piacon volt.
2-a változtatás miatt az elődjéhez is ,és hozzá is sokkal könnyebb lesz alkatrészt szerezni később.
3.- komoly átgondolt piaci stratégia vezeti a gyártót abban,hogy havonta új tipusokat hozzon ki, mivel így aki 1 hónaposnál idősebb telefonnal rendelkezik, az már elavul,t és e miatt sokkal többet ér a használt piacon. ;]
Mint látjátok,most próbáltam objektíven csak pozítív dolgokat írni a gyártórol.
Ja és a b20--felesleges, --csak megnöveli az adatforgalmadat,a gyártó így sporol neked.

[ Szerkesztve ]

(#22) Graphics válasza Crytek (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

P1-ben miert ne lenne B20? :U

Hivatalos EU forgalmazasu Lenovokban minden freki van :)

@velosolex: Ha egyszerre adjak ki ezeket akkor is ilyen hiszticsapas megy? :)

Miert akkora gond, hogy nem egyszerre jott ki? Nem igazan ertem...

Amikor mas gyarto bejelent egyszerre 4-5mobilt akkor hol vagytok? Akkor is gyertek mar szajtepni...

Ha van valasztek az is baj..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) vicze válasza Potrien (#21) üzenetére


vicze
félisten

"b20--felesleges, --csak megnöveli az adatforgalmadat"
:U
Jaja, ahogy a maszturbálás meg vakságot okoz.

(#24) Potrien válasza Graphics (#22) üzenetére


Potrien
senior tag

Kedves félisten!
Azt nem értem ,hogy mi szükség volt akkor másfél hónapja az elődjére.
Az a bajom ,hogy ez nem másik telefon, hanem konkrétan ugyanaz pepitában.
-Csak nem te vagy a xiaomi érdek-képviselet?
mert akkor nemszoltam

Ne vegyél ennyire komolyan,ma komolytalan napot tartok. :R

[ Szerkesztve ]

(#25) Potrien válasza vicze (#23) üzenetére


Potrien
senior tag

Új értelmet ad a xiaominál a retina kijelző :C

(#26) DaWe94 válasza Graphics (#22) üzenetére


DaWe94
senior tag

Félreértés ne essék, nem azzal van baj,hogy nő a választék... az teljesen jó dolog... csak ne menjen a minőség rovására. Meg hát amit fentebb is írtam.. :)

(#27) Izzé válasza ollie (#18) üzenetére


Izzé
őstag

Oké, értem, így sajna már egészen más a leányzó fekvése.

(#28) Laca7601 válasza vicze (#23) üzenetére


Laca7601
tag

+1 :C :C

Alig látok már. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ha bővíthető akkor kíváncsi leszek rá

(#30) Graphics válasza Potrien (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A rangot hagyjuk, mert sose kertem....

Neked vicces nap lehet. En mar annyira nem tartom poenosnak.

Nem, nem vagyok senki/semmi erdekkepviselete... Pusztan telefonokat kedvelem... Ennyi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Potrien válasza Graphics (#30) üzenetére


Potrien
senior tag

Ne haragudj!
Én is kedvelem a telefonokat.
Csak amikor elindult a xiaomi nagyon drukkoltam nekik, nagyon szimpatikus volt az üzletmenetük+ nagyon jók a telefonjaik.(redmi1 ,mi széria)
Csak az a bajom ,hogy ez már a mult idő szerintem, most nem arra áll a szekér rúdja mint amerre kellene.
Mondom ezt úgy ,hogy jelen pillanatban is 3 xiaomi termék van a birtokomban.
De ezek egyike sem telefon.

(#32) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Elég lett volna ez a Pro. Nem kellett volna 2 féle még a sima Note3-ból is. Főleg, hogy még a Note2 se régi.

(#33) Graphics válasza Potrien (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem mindegy de eha nem telefon, dobd fel hardveraprora , lesz ra vevo, Te meg vegyel telefont :)

Es ne ekezzuk tovabb a temat, mert is igy melyen szanto

Miert, tan anyagi gondjai vannak a Xiaominak ? :) nem ugy latszik...Nem azert de nem hiszem hogy penzugyi elemzok lennenk... Van a Xiaominak gondja? Csak, mert azt irod nem ugy all a szeker rudja?

Hogy?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) Potrien válasza Fejvadi (#32) üzenetére


Potrien
senior tag

+1
Pont ezt próbálom elmondani.

(#35) Potrien


Potrien
senior tag

Azokkal a termékekkel meg vagyok teljesen elégedve.
Nem eladóak ;)

(#36) Graphics válasza Potrien (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ezek miert nem telefonok? Vazold :) tudni szeretnem, ha mondjuk venni akarok telefont, ez miert nem az

Most mint laikus vagyok itt... Hallgatlak

Uj SoC, nagy aksi, nagy FullHD kijelzo. Fem haz...

Kerul majd 70 ezerbe talan...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Magyarán ez egy lebutított Snapdragon 808? :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#38) moma


moma
őstag

Szerintem azért jönnek ki ennyire gyorsan, mert innen nem látjuk, de rohadt nagy verseny lehet kínában. És akinél a picit frissebb hardver van az adott árért az van előnyben. Vásárlók sem járnak rosszul ezzel.

we all deserve a bit of luck.

(#39) Simid válasza takacsbotond (#37) üzenetére


Simid
senior tag

Miért lenne lebutított? Erősebb annál, benchmarkok alapján még GPUban is. Szóval nem tudom miért fanyalognak itt egyesek. Inkább adjanak ki kéthavonta egy javított verziót a kiváló ár/érték arányú telefonjaikból, mint hogy használhatatlan vackokkal szórják tele a termékpalettát mint pl. a Samsung.
Ha a kamera is jobb lett én lehet le is cserélem rá a Note3-at...

moma: Na ez az! Ez egy nagyon jó észrevétel!

[ Szerkesztve ]

(#40) vicze válasza takacsbotond (#37) üzenetére


vicze
félisten

Jaja, teljesen új architektúrájú kisebb fogyasztású nagyobb teljesítményű A72-es magokkal és szintén új architektúrás GPU-val, mi is benne a butítás??? :U

(#41) Potrien válasza Graphics (#36) üzenetére


Potrien
senior tag

Szoftveresen nem fejleszetenek,csak a miuit tolják.
Mire magyar garival lesz ilyen ciklusokkal, addigra kijön belőle két új tipus.
Az ilyen gyors termékpaletta cserének ,meg lesz a hátulütője, ha a telefon elromlik, a garancia után esetleg.
Hogy a telefon milyen azt csak tesztek után tudjuk meg biztosan, de a kapkodásnak, túl gyors fejlesztésnek, van egy hátulütője---nincsen kellően letesztelve a telefon, ezért az ujabb xiaomiknál folyamatosan az az érzésem ,hogy mi felhasználók vagyunk a bétatesztelők.
És ez nagyon sok gyártóra igaz sajnos, csak a xiaomira, talán a legmarkánsabban.
Ez szerintem a nem megfelelő irány.
Inkább legyen kissé porleptébb a hardverem, de legyen tökéletesen optimalizálva.

(#42) Potrien válasza moma (#38) üzenetére


Potrien
senior tag

Szerintem is igy van, de szerintem a vásárlók nem járnak jól vele annyira, nmert amit nyernek a réven elvesztik a vámon.
Magyarul az ujabb technika, kiforratlan optimalizációval nem biztos hogy olyan jó mint a régebbi hardver jó,és pontos optimalizációval.

(#43) Graphics válasza Potrien (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondom, hanyagold a gyartot es ennyi... Mas meg arra panaszkodott a Redmi 3-nal hogy biztos vmi elavult hardver lesz benne..

Ebbol nekem annyi jon le, hogy tokmindegy melyiket csinalja a gyarto... Nektek usernek nem lesz jo ugy se, mert valamibe mindig bele lehet kotni...

Piaci verseny mellett elavult hardver.. Biztos kiraly lenne..

Adj nekik tanacsokat, biztos jobban latod mint ők... :)

Latom veled meg lesz crashpoint...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) Potrien válasza Graphics (#43) üzenetére


Potrien
senior tag

Tudod a vélemény olyan mint a se@@lyuk, mindenkinek van.
Azon pedig kár vitatkozni ,hogy melyikünké a finomabb illatú.
Gyanítom amúgy ,hogy valahol a kettőnk véleménye között lehet az igazság.
Csak mi két másik partról látjuk a hajót.
:R

De hogy tovább ne bosszantsalak, nem írok ide többet, így nem sértem az esetleges érdekeidet, vagy márkaszeretedet.

peace :R

[ Szerkesztve ]

(#45) Graphics válasza Potrien (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a hajó már elment ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Crytek válasza Graphics (#22) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor más frekisáv nincs benne ami itthon fontos.(Valaki azt írta ezért nincs csak a butított M a hazai kinálatban)

Next PC Upgrade: 2022

(#47) patkánymajom


patkánymajom
csendes tag

A 64G ram vagy SD kártya miatt vártam, ha már Pro. De ezek szerint kár volt, így ugyanott vagyok, mint az MTK-val, mert nem játszom vagy ilyesmi. Sőt remélem, hogy annak most lemegy az ára.
Egy esetben érdekelne a snapdragon.
Kb egy éve hír volt, és nemrég megint felreppent, hogy a Xiaomi lesz az egyik első adoptere a Windows 10-nek. Mivel a MS mobiljai snapdragonok, így csak ez a verzió kapja majd meg? Vagy ez sem:)

[ Szerkesztve ]

(#48) JackeL


JackeL
tag

Arra még nem jöttem rá, hogy honnan szeded, hogy instabil/optimalizálatlan a miui, hogyha nincs is xiaomi telefon készüléked?
Ráguglizol a direkt hibákra vagy mi?
Nekem eddig az alpha romokon kívül nem igazán volt problémám a telefonnal 1-2 apróbb hibát eltekintve, amit letöltött appok okoztak, nem maga a miui.
Teljesen meg vagyok elégedve a MI 3-al és lehet beújítok, majd egy ilyet.

(#49) Simid válasza JackeL (#48) üzenetére


Simid
senior tag

Szerintem sokan csak beleolvasgatnak a MIUIs topikokba és azt látják, hogy mindenki agyal, problémázik, frissítésekre vár. Abba már nem gondolnak bele, hogy ezek általában béta, dev vagy custom romokkal való tesztelgetésből adódnak. Legalább is én nem nagyon tudok másra gondolni, mert Note2 Mi4c stabil(!) ROMja eléggé rendben van és nekem Note3 is tökéletesen és gyorsan működik, mégis több helyről olvastam olyanokat, hogy "elnézve az xy topicot elég szar a ROM...". Frissítések sem jönnek hetente, amiben elrontanának dolgokat (ezt is több helyen láttam leírva). 3 hét alatt nekem csak egy frissítés jött, buggal vagy akadással meg még nem találkoztam.

(#50) GoldhandRent válasza Graphics (#22) üzenetére


GoldhandRent
őstag

azért lett volna jó, ha egyszerre dobják ki, mert akkor aki akar tud választani... most én decemberben megrendeltem a RN3-at 3/32-es kivitelben, tegnap jött meg... Erre ma bejelentik, hogy itt a snapis, jobb kamerával. Hát köszönöm szépen ! :D :C :C :C :C :R :R :R :R

:W :W :W :W

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.