Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) tlala


tlala
addikt

Amúgy ebben a topikban lehet elérni az aktuális friss MIUI firmware kivonatokat.

(#27702) zeno79 válasza Lacopapi (#27700) üzenetére


zeno79
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#27703) trebrona válasza zeno79 (#27699) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

Értelemszerűen be kell jelentkezni Mi fiókkal.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27704) zeno79 válasza trebrona (#27703) üzenetére


zeno79
őstag

Köszi, az ébresztőm és a csengőhangot lementettem, a FadeIn és Out hiányzik

[ Szerkesztve ]

(#27705) trebrona válasza zeno79 (#27704) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27706) Savageboy válasza zeno79 (#27704) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#27707) zeno79 válasza trebrona (#27705) üzenetére


zeno79
őstag

köszönöm!
Savageboy erre gondoltam igen, :R

[ Szerkesztve ]

(#27708) trebrona válasza Savageboy (#27706) üzenetére


trebrona
nagyúr

Erre nekem ez jött:

:)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27709) Savageboy válasza trebrona (#27708) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Csak egy fájlmegosztó oldal... :F

(#27710) martin555 válasza Savageboy (#27709) üzenetére


martin555
aktív tag

sziasztok!

az aláírásomban szereplő MIUI GLOBAL "volt" a telómon: tegnap frissült.

KÉRDÉSEM, hogy "ugyanaz" a ROOT jó ehhez is amit korábban használtam?

KÖSZI!!!!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27711) martin555 válasza martin555 (#27710) üzenetére


martin555
aktív tag

tehát pontosítok, MIUI-V8.5.7.0.MHOMIED -re frissült.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27712) zeno79 válasza martin555 (#27711) üzenetére


zeno79
őstag

Szerintem igen, ha valami működött 8.5.6-on, az fog 8.5.7-en is

(#27713) Siriusb


Siriusb
veterán

Volt mostanában pár fontos információ a hozzászólásokban. Valaki, aki sokat szekálja a telefonját, nem szedné össze a lépéseket a Nougat vagy az Oreo telepítéséhez? Gondolok itt arra, mely firmware, gapps, twrp a jó és bevált, illetve ha valami félresiklik, mi legyen a telefonon vagy a PC-én a biztonság kedvéért?

(#27714) KurtCobain válasza zeno79 (#27693) üzenetére


KurtCobain
őstag

Na akkor okés. :)

Zuk Z2-esem van, elég jutányos áron jutottam hozzá. A topik meg a kedvencekben maradt, főleg hogy fateré lett a Kenzo. :)
Hiába a SD820, meg a 4GB RAM, hiányzik az 5.5"-os kijelző. Szóval várom a RN5-öt, hátha alkotnak valami jót.

Mmm'kay?

(#27715) hunaqua válasza Siriusb (#27713) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem (2/16 ) TWRP egyik sem jó,nem tudok használható Backup-ot csinálni! :F

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27716) tlala válasza Siriusb (#27713) üzenetére


tlala
addikt

Kérésedre összeszedve pl. egy Oreo (Android 8) telepítés példája:

1.) ZCX Recovery (vagy Red Wolf) garantálja a sikert, és ebből is egy teljes mentéssel illik kezdeni, hogy ha valami nem tetszik, akkor teljese állapotot lehessen visszaállítani,
2.) TWRP-ben törlések tiszta telepítéshez (System, Data, Dalvik, Cache),
3.) a biztonság kedvéért a legújabb Kenzo/Kate firmware telepítése innen (fontos, hogy a készüléked verziójának megfelelő legyen, lehet dev és Stable is, én a Stable-ra szavazok),
4.) Pl. legfrissebb Nitrogen OS 20171012-es ROM telepítése (Android 8, Oreo) innen,
5.) megfelelő Gapps telepítése - pl. a fenti Oreohoz ezt,
4.) újraindítás.

Nougat ROM-ok telepítésekor értelemszerűen csupán a 4. és 5. pont verziója változik.

[ Szerkesztve ]

(#27717) Siriusb válasza tlala (#27716) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönet! :R

(#27718) martin555 válasza zeno79 (#27712) üzenetére


martin555
aktív tag

üdv,

igy van, műxik, ki is ganyéztam a romot, most kevésbé mentem bele, a google zene, google drive stb erőltetett de SEMMI másra nem szükséges vackokat szedtem le (frissitést integráltam a ROM ba link 2 SD vel majd reboot után uninstall a romból)

kösszcsi!!!

megint rámérek azért WAKELOCK DETECTOR / ROOT -tal, mi baxxa a procit (felébresztgeti) de ha ez a rom is olyan klafa lesz mint az előző akkor nem zsibbadok vele jobban. (global miui)

üdv.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27719) zeno79 válasza martin555 (#27718) üzenetére


zeno79
őstag

Hát így is lehet, ez is egy megoldás. Én, mikor miui volt a telón úgy csináltam, hogy böngészőből letöltöm a teljes romot, ZCX twrp-ben wipe cache/dalvik, reboot újra twrp-be és telepítem a teljes új romot, majd még újraindítás előtt a twrp advanced menüből a saját SuperSU-t újból ráengedem és kész. Amint felállt az új rendszer, SDMaid Pro -val újra ránézek a korábban fagyasztottakból mi akar újra "élni" és azokat újra lefagyasztom (xiaomi xmfs, mi* bizbaszok, cloud, jegyzet, visszajelzés, lebegő labda, google search és a többi google ami nem kell, kb.)- azt' jónapot.
Igen, a Wakelock detector nagyon hasznos eszköz kideríteni mi ébresztgeti.

[ Szerkesztve ]

(#27720) zeno79 válasza Siriusb (#27717) üzenetére


zeno79
őstag

Nem tudom mi a helyzet a goodix FP-vel, nekem FPC1020-van, nincsenek gondok a romokkal.
A 1012-es NOS oreo már tényleg használható, saurav-féle firmware 7.9.22 vagy a stabil remekül megy. Nálam official twrp van (3.1.1-0) az összes custom rommal szuperál. Az official 3.1.1-1 valamiért nem telepít firmware-t, így azt nem használom (meg amúgy sem tudom miben lenne jobb).
Agni nos-n-o 11-es kernelt mindig dobok hozzá kapásból (nem is tudom milyen nélküle a NOS).
Magisk 14.0 szintúgy jól települ. Jelenleg official opengapps 8.0 arm64 (ami még béta) de működik. Tehát:
Twrp 3.1.1.0 kenzo.img
firmware 7.9.22-kenzo
nos-8.0 1012
opengapps 8.0 arm64
agni11 nos o
magisk14.0
A RedWolf reco 2Gb-os kenzora nem jó, csak a 3Gb-on megy.
kb. ennyi

(#27721) zeno79 válasza Siriusb (#27717) üzenetére


zeno79
őstag

Ja, és igen, a twrp-ben én is mindig mindent törlök, kivéve az SD-t ugye. (data-t formázom, újraindítás, aztán wipe-olok mindent kivéve az SD-t, megint újraindítom, és csak ekkor telepítem a fw, rom, gapps, kernel, root).
És nálam mindig ott figyel az SD-n az install mappában az official twrp, és a zcx twrp is, hogy előtte feltegyem a megfelelőt, mikor melyik romot telepítem épp (miui vagy custom rom)

[ Szerkesztve ]

(#27722) tlala válasza zeno79 (#27720) üzenetére


tlala
addikt

"Agni nos-n-o 11-es kernelt mindig dobok hozzá kapásból (nem is tudom milyen nélküle a NOS)."

Egy apró, személyes tapasztalat: nekem Agni kernellel jóval alacsonyabb Antutu értéket dobott az Oreo, mint a saját kernelével...

(#27723) Siriusb válasza zeno79 (#27721) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm neked is!

(#27724) hunaqua


hunaqua
addikt

A 2/16-os amennyiben a belső tárhelyre van a Backup,és nincs benne több mentés,akkor most visszarakta.Igaz most is hibaüzenet,de vissza ment.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27725) martin555 válasza zeno79 (#27719) üzenetére


martin555
aktív tag

hát NAGYON fájlalom hogy csak saját szívás árán-kárán tudom meg, hogy melyik xiaomi, MI, egyéb appok kellenek vagy nem a rom-hoz (a megfelelő működéséhez.)

a xiaom SIM aktiváló szolgáltatás, (ennek még van valami hasonló párja most nem jut eszembe xiaomi ..valami), MIUI frameworkok, miui reklám és statisztika cuccok... xiaomi eszközhely-meghatározó cucc..MI account és egyéb vackok..

LÁTOM wakelock detectorral, hogy ezek ébresztik a legtöbbször fel, de néha (backup után) neki mentem de már a fagyasztást sem bírták hát még az eltávolítást (használhatatlan lett a teló mert a MI account cucc mindenképp jelszót kért eszköz szabaddátételéhez, de ugye nem volt már ott a fogadó framework cucc ami ezt feldolgozta volna)

léci ne gondoljátok hogy szarrágó vagyok, csak szeretném kihasználni a root adta lehetőségeket, hadd alakítsam már úgy a cuccot ahogy szeretném... nem a pár perc plusz akkuidőért reszketek..

KÖSZI

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27726) aytukabozs válasza martin555 (#27725) üzenetére


aytukabozs
addikt

kizártnakntartom hogy xda-n, 4pda-n vagy vagy valahol ne lenne eldugva egy írás erről... :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27727) Milestone2 válasza aytukabozs (#27726) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tesókàm, itt ebben a topicban is volt...
...de màr "adtam neki" egy fórumtàrsat, aki szintén letiltàspàrti...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27728) Aethelstone


Aethelstone
addikt

10.13 NOS Oreo kint van.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27729) aytukabozs válasza Milestone2 (#27727) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezt mondtam én is,
"vagy valahol"
:D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27730) Milestone2 válasza aytukabozs (#27729) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Valahol igazad van... :D

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27731) golyós


golyós
őstag

Na ilyen sem volt még. frissítettem a mai Global Devre, rootolnám vissza erre kiderűl, hogy visszazárta a BL-t.
Ugyanakkor a Root checker szerint rootolva van. WTF? Egyre érdekesebb ez a Miui. :W

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27732) Milestone2 válasza golyós (#27731) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Full ROM?
Full ROM szokta zárni...
Sajnos ez az új módi.
Root szerintem benne maradt.
De ha valóban zárt a BL nem tud "érvényesülni".

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27733) Lacopapi válasza Aethelstone (#27728) üzenetére


Lacopapi
addikt

...már csak megvárom a következőt...

(#27734) golyós válasza Milestone2 (#27732) üzenetére


golyós
őstag

Általában full rom jött mindig hiába Zcx Twrp, még idáig nem zárta.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27735) Aethelstone válasza Lacopapi (#27733) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nem sok történt benne....rutinból raktam fel :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27736) golyós


golyós
őstag

72 óra múlva nyithatok, remek.
Nagyon érik a Mi A1.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27737) WhiteWalker válasza golyós (#27736) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én is szemezek vele ,de elég sok minden hiányzik vagy hiányozna a MIUI-ból ami nincs benne a tiszta droidba :(

[ Szerkesztve ]

(#27738) golyós válasza WhiteWalker (#27737) üzenetére


golyós
őstag

Nekem ez a teljesen random telepítés-root-frissítés és mindenféle xiaomi együttható cseppet sem hiányozna.
Folyamatosan azon izgulni, hogy most vajon, hogy jön le a frissítés, mennyire cseszik el a frissítést, visszazár-e a Bl (amit egyébként 1 éve nem sikerült összehozni, erre most várjak 72 órát, hogy kinyithassam? minek?Mire várjak?)
Unom már ezt az állandó mókolgatást, a másik kiszemeltem a Mate 9.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27739) Aethelstone válasza golyós (#27738) üzenetére


Aethelstone
addikt

Hajrá.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27740) WhiteWalker válasza golyós (#27738) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ebben igazad van.
A stabilt kell akkor használni. Állítólag az stabil. :D
Én megrekedtem a februári GD-n. Nem is frissítek, minek? Ua az lesz a rendszer, ugyanazok az appok lesznek.
Jó, nem lesz a security updatem a legfrissebb.
Viszont maga a MIUI felülettel nincs semmi bajom, hogy be van már állítva. Testreszabható, jóval több mindent tud mint a tiszta droid.

[ Szerkesztve ]

(#27741) golyós válasza WhiteWalker (#27740) üzenetére


golyós
őstag

Valamikor kéne rászánnom egy kis időt és legyalulnám nullára a telefont belső memóriástúl, vissza a stabilt.
Csinál érdekes dolgokat mostanában.
Beszélek a főkártyán, szépen belecsörög, majd megszakítja a hívást és felveszi a másikat.? :( Csengőhangok összevissza.

A fastboot-os telepítés ledarál mindent nem?
A twrp-s tiszta az nem elég.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27742) Milestone2 válasza golyós (#27741) üzenetére


Milestone2
nagyúr

TWRP-vel is full lehet. (Advance wipe-ben minden, majd format data, majd reboot recovery, s ha a recoveryt is gyàrira akarod àllítani, akkor TWRP install menü IMG telepítővel, MiRecovery vissza) Csak sokkal több lépésben, mint MiFlash-sel.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27743) WhiteWalker válasza golyós (#27741) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az komoly, vannak ott bajok...
Hogy hogy a twrp nem elég tiszta telepitesre?

(#27744) golyós válasza Milestone2 (#27742) üzenetére


golyós
őstag

Köszi. A twrp maradhat, jó az ha van.A belsőről is gyalulnék mindent mert biztos van ott rengeteg felesleges dolog ennyi idő után.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27745) Milestone2 válasza golyós (#27744) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azt a format data meg a wipe internal storage megteszi. Ha van bent SD kàrtya, az NE legyen az Advanced Wipe menüben bejelölve!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27746) golyós válasza Milestone2 (#27745) üzenetére


golyós
őstag

Oké, nincs, két simmel használom.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27747) Milestone2 válasza golyós (#27746) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Formázások után teljesen üres lesz a készülék. Így a TWRP Mount/Csatolás menüjében engedélyezni kell az MTP kapcsolatot, majd PC-ről felmásolni a telepíteni kívánt ROM-ot.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27748) Siriusb


Siriusb
veterán

Nem tudtam aludni, gondoltam nekifogok az Oreonak. Fel is ment, de alig találtam meg bármit is, túlságosan hozzászoktam a MIUI-hoz. :)
Direkt feltettem a Red Wolf-ot, de nem tudtam vele root-olni, a szkripteknél hiányzott a magisk és a supersu is, csak Nitrogen OS unroot volt, viszont a rendszerben sehol sem találtam root bekapcsolásra lehetőséget. Így visszaállítottam a rendszermentést, ami dobott 2 hibaüzenetet, egyik a /splash miatt (kit érdekel), a másik meg valami általánosság volt, de elindult a rendszer. Viszont vagy a firmware telepítés miatt vagy mert nem mutat minden partíciót mentéskor, a képernyőzárnál megakadtam, nem fogadta el a régi kódot. Szerencsére ezen leírás segítségével pár fájl törlésével sikerült adatvesztés nélkül kicselezni.

(#27749) evooo válasza tlala (#27716) üzenetére


evooo
aktív tag

Rootot melyik progival lehet intézni?
Vagy alapból rootolt a NOS?

(#27750) tlala válasza evooo (#27749) üzenetére


tlala
addikt

Nem, Magisk szükséges hozzá, simán még recoveryből feltolni a ROM telepítés után.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.