Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Gyors segítség kellene!
Van a telefonomon egy MDScan nevű alkalmazás, a fizetős változat, egy ideje nem használtam. Dokumentumokat szkennelek vele és PDF-be szeretném lerakni. A telefon nem rootolt. Mikor szeretne a tárterületre írni, akkor olyan üzenet jön, hogy :" Először kapcsolja be: Dokumentumok, itt: Beállítások>Telepített alkalmazások"
Egyszer már megtaláltam ezt, beállítottam és szépen működött, most meg sehol nem találom! Lehet, hogy a frissítések kapcsolták ki az engedélyt? A Dokumentumok-at, mint alkalmazást kell engedélyezni, vagy az MDScan engedélyei között turkáljak?

(#28302) trebrona válasza Digger (#28301) üzenetére


trebrona
nagyúr

A dokumentumok (documents) alkalmazást kell engedélyezni, utána meg lehet adni az SD írás jogot.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28303) solor


solor
tag

Több mint egy év után frissitettem GD 7.11.16-ra. Gyorsabb, jobb a rendszer, de nem találom a korábbi alkalmazás/szolgáltatás időzitést, csak a "ne zavarjanak" módot. Van lehetőség valahol beállitani pl. repülö üzemmódot, vagy mobilnetet stb. -tól -ig?
Vagy kivették teljesen és csak külön progival megoldható?

(#28304) zeno79 válasza solor (#28303) üzenetére


zeno79
őstag

Beállítások -> Akkumulátor és teljesítmény -> Akkumulátor -> Automatizált feladatok

(#28305) solor válasza zeno79 (#28304) üzenetére


solor
tag

"Akkumulátor és teljesítmény" menüben nem látok "Akkumulátor" menüpontot igy "Automatizált feladatok"-at sem...
Csak "Teljesitmény" és "Alkalmazások akkumulátorhasználatának kezelése" van.

[ Szerkesztve ]

(#28306) gmisi


gmisi
tag

Szevasztok!
Segítség kellene,a kijelzőmön kiment egy egy cm-es sáv ahol érzéketlen.
Szeretném kicserélni de nem tudom mit vegyek,mert nekem nincs felül 3 ablak csak kettő.Egy a kamerának egy
pedig a hangszórónak több nem látszik.
Létezik ez? Ilyen kijelzőt sehol sem találok. :F

[ Szerkesztve ]

(#28307) Lacopapi válasza solor (#28305) üzenetére


Lacopapi
addikt

Akkor kukkants be a teljesítménybe,ott kell legyen az...bár ilyent még nem láttam.Hol nézed meg a fogyasztási adatokat,ha a fentebb leírt sor nincs?

gmisi...két ablak van nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#28308) gmisi válasza Lacopapi (#28307) üzenetére


gmisi
tag

Akkor ezt szerinted megvehetem?
[link]

(#28309) zeno79 válasza solor (#28305) üzenetére


zeno79
őstag


Nálam (MiuiHU) ott az "Automatizált feladatok". Nem gondoltam hogy eltérés lehet ilyen téren MIUI-ágak között, de miuiHU-ban és biztos hogy az eu multi-ban is benne van ez a funkció...
...és megnéztem, minden szir-szart lehet időzítve ki-be kapcsoltatni

[ Szerkesztve ]

(#28310) trebrona válasza zeno79 (#28309) üzenetére


trebrona
nagyúr

Global romokban nincs már, elég régóta.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28311) zeno79 válasza trebrona (#28310) üzenetére


zeno79
őstag

Köszi a kiigazítást.
Na pl. ezért nem használok globál romot. Sokkal kevesebbet tud.

[ Szerkesztve ]

(#28312) solor válasza trebrona (#28310) üzenetére


solor
tag

Kösz, ezt sajnálattal hallom. Esetleg valakinek tipp valami automatizáló progira?

(#28313) Lacopapi válasza gmisi (#28308) üzenetére


Lacopapi
addikt

Úgy tűnik,igen,de miért nem mész biztosra és Note 3 Pro-ra nézel kijelzőt? Arra is van és az bizonyosan a mienk :)

solor...Tasker például,vagy E-robot

[ Szerkesztve ]

(#28314) solor válasza trebrona (#28310) üzenetére


solor
tag

Kedves Zeno79, Lacopapi és Trebrona, köszönöm a segitségeteket! :R

(#28315) Freddycom


Freddycom
őstag

Ti mit használtok, ha használtok, MIUI-n DPI növelésre? Nekem RR után gusztustalan módon nagy minden a rendszerben, appokban. :D Leszedtem az első találatot a store-ból, de nem mindenre vonatkozik a váltás, úgy tűnik

[ Szerkesztve ]

(#28316) kovacszk válasza Freddycom (#28315) üzenetére


kovacszk
senior tag

Terminálban kiadod a "wm density xxx" parancsot su módban xxx a kívánt dpi érték én 320-at hsználok ezzel már táblagép stílusban nyílnak meg az appok

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#28317) zeno79 válasza kovacszk (#28316) üzenetére


zeno79
őstag

Fú, nagyon tuti. Király vagy :R !
Gondolom újraindítás után visszaáll alapra, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#28318) gmisi válasza Lacopapi (#28313) üzenetére


gmisi
tag

Ok!Köszönöm!
Csak ezek az ablakok tettek bizonytalanná. :R

(#28319) Freddycom válasza kovacszk (#28316) üzenetére


Freddycom
őstag

Terminal emulator jó lehet erre? Vagy kábeles kapcsolat kell?

(#28320) zeno79 válasza Freddycom (#28319) üzenetére


zeno79
őstag

Nálam működik Terminal emulatorral.
És újraindítás után is megmarad a beállítás.
1-2 helyen azért furán néz ki (értesítési függöny ikonjai pl.)

[ Szerkesztve ]

(#28321) kovacszk válasza zeno79 (#28317) üzenetére


kovacszk
senior tag

Nem ez marad, sőt csak újraindítás után áll be minden erre.

Freddycom: persze terminál emulátor tökéletes

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#28322) tlala válasza Freddycom (#28315) üzenetére


tlala
addikt

Adj egy próbányi esélyt a Nova launchernek - mintha pont erre találták volna ki.
A beállításaiban átállítod pl. az Asztal/Képernyőrács opciót 5x5-ösre, és azonnal kis dizájnos ikonjaid lesznek, külön állítható a betűméret az ikonfeliratoknál, stb. - anélmül, hogy az egész képernyő torzulna.
Nekem roppantul bejött.

(#28323) zeno79 válasza tlala (#28322) üzenetére


zeno79
őstag

A kínai alapú MIUI (MiuiHU, eu multi) mindenféle hókusz-pókusz nélkül is alapból tudja a 5x5, sőt, 5x6!-ot is saját launcherével, így az ikonok is megmaradnak, az értesítési pöttyök is gyáriak maradnak!

(#28324) Freddycom válasza zeno79 (#28323) üzenetére


Freddycom
őstag

Nem csak az ikonok, minden nagy, beállítások, Chrome, alkalmazások felülete, billentyűzet.

(#28325) zeno79 válasza Freddycom (#28324) üzenetére


zeno79
őstag

//igen, én értem, engem is zavart a gyári felbontás, pont mint téged, ezért én is megváltoztattam ma! Ez a funkció nagyon hiányzik, de így, egy parancs kiadása még belefér a boldogsághoz

[ Szerkesztve ]

(#28326) kovacszk válasza Freddycom (#28324) üzenetére


kovacszk
senior tag

Igen nekem is mindig olyan érzésem van, mintha vokok és gyengénlátóknak tervezték volna.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#28327) Trianta


Trianta
tag

A legutóbbi publikus Global Beta verzióból kivették a fájlkezelő részből a wifi FTP klienst... :(
Másnál is így van vagy csak én nem találom?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#28328) zeno79 válasza Trianta (#28327) üzenetére


zeno79
őstag

Egyre érdekesebb ez a global verzió... Tök sok funkció hiányzik belőle. Miért használják? (aki tudna váltani, mert aki nem nyit BL-t azt tudom hogy kénytelen globalt hasznalni) Állandóan visszavonják a heti frissítést is.
Sokkal jobb az eu multi/miuihu kínai alapon. Pl. az FTP kliens is megvan, automatizált feladatok is, a kezdő képernyő 5x6 felosztása is, és még sorolhatnám...

[ Szerkesztve ]

(#28329) ux1 válasza zeno79 (#28328) üzenetére


ux1
addikt

+a magyar T9 tárcsázó, gyorskeresés...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#28330) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Üdv!
A legutóbbi pár frissítés óta (LineageOS 14.1) nagyon lassan tölt le dolgogat wifi kapcsolat esetén a netről.... (Ellenőriztem több hálózaton, mindegyiknél fennáll a probléma)
A mobilnet letöltési sebessége hibátlan...
Mit tehetek, hogy a wifi is újra gyors legyen?

(#28331) Head88


Head88
addikt

Sziasztok.

Valakinek van ötlete arra, hogy miért nem működik az előlapi és hátlapi kamera?
Kapott a teló friss rendszert (gyári global beta) és kipróbáltam egy új kamera modullal is, de semmi.
Megnyitáskor egyből dob egy hibaüzenetet, hogy a kamera indítása nem sikerült, indítsam újra a telefont.
Kb 1 hónapja kezdte ezt csinálni, előtte tökéletesen működött.

A válaszokat köszi előre is.

(#28332) zeno79 válasza kovacszk (#28326) üzenetére


zeno79
őstag

Az ikonok nálad is elromlanak a wm density állítása után? A gyorskapcsolók pedig bazi nagyok.
Hogy lehet megjavítani, esetleg vissza állítani eredetire?

(#28333) zeno79 válasza kovacszk (#28326) üzenetére


zeno79
őstag

(#28334) kovacszk válasza zeno79 (#28332) üzenetére


kovacszk
senior tag

Én nem miui-n vagyok hanem rr-en. A "wm density reset" parancs visszaállít, vagy simán beállítod 360-ra.

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#28335) zeno79 válasza kovacszk (#28334) üzenetére


zeno79
őstag

Köszi, a felbontást vissza lehet állítani, az ikonokat nem, újraindítás utan sem. Na mindegy, egyelőre együtt tudok élni vele, akkor inkább átállok az új felbontásra

(#28336) Lacopapi válasza zeno79 (#28335) üzenetére


Lacopapi
addikt

Válts ikont (Téma) és váltsd vissza,ha az jobban tetszik.

Más : MIUIPRO romot végre rendberakták,a 7.11.16 -os eu rom az alapja ,DE már Nougat.

(#28337) zeno79 válasza Lacopapi (#28336) üzenetére


zeno79
őstag

Köszönöm, ez megoldotta, úgy tűnik.
Más:
Nekem a portolt Miui romoknál (Epic) az volt a bajom, hogy nem volt 4G, csak H+. (voda, Bp.)

[ Szerkesztve ]

(#28338) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A MIUI GD 7.11.xx-ben hol tudom letiltani, hogy a rendszer alkalmazások ne érjék el a wifit? Mert a hálózati korlatozasoknál csak mobilnet elérés tiltás van.
A letöltött alkalmazások fülnel mindkét verzió(mobil /WiFi) tiltása lehetséges..

[ Szerkesztve ]

(#28339) zeno79 válasza WhiteWalker (#28338) üzenetére


zeno79
őstag

Szerintem ilyet a Miui külső program nélkül nem tud

(#28340) ElDiabloo válasza zeno79 (#28337) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Tapasztalatod szerint melyik a legjobb portolt rom ? Szeretnék MIUI-nál maradni, de szívesen használnám a Nougat adta lehetőségeket. Most eu romot használok, ez nekem nagyon bevált, ezért is keltette fel a figyelmem a miui pro, de nem tudom melyik milyen, és mire épülnek.

(#28341) WhiteWalker válasza zeno79 (#28339) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Most arra nem emlékszem hogy a MIUI 8-ba volt e ilyen és csak kivettek a 9-bol.
Kicsit idegesítő hogy a frissítést állandóan jelzi az értesítési sávban, kikapcsolni nem lehet...

(#28342) zeno79 válasza ElDiabloo (#28340) üzenetére


zeno79
őstag

Nincs nagy tapasztalatom, mivel nem volt 4G, kapásból ment is vissza az eu rom.
Epic-et próbáltam (korábban az epic romokkal pozitív tapasztalataim voltak), csak amióta átálltak nugátra, azóta nem okés a dolog.

Annak nem látom értelmét, hogy olyan miuit használjak ami nem tökéletes a telóra. Ha arra vágyom, akkor RR/LOS/NOS stb. custom romot teszek fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28343) Lacopapi válasza ElDiabloo (#28340) üzenetére


Lacopapi
addikt

Most tesztelem a MIUIPro -t ,már második napja,semmi gond nincs vele,van LTE,meg minden más is,ami kell. Eddig hibátlan,de persze lehet olyan,amit nem használok,azt nem látom...De azt tudni kell,hogy csak angolul,oroszul,törökül,meg néhány kínaiforma nyelven tud. Kamerája valamivel jobb,mint a natúr MIUI,már csak azért is,mert kikapcsolható a zajszűrés (valamennyire).
Ugyanúgy témázható,igazi MIUI :)) ...csak Nougat - már ha ez számít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#28344) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Amiről beszélek,az a rom INNEN tölthető,én jelenleg a MIUI Pro romot használom.(Download MIUI Pro version),most töltöm ugyaninnen a xiaomi.eu változatot,az alighanem többnyelvű és szintén Nougat - global nem érdekel.

A 7.9.21-es MIUIPro - nál borzalmas a hangminőség,nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#28345) ElDiabloo válasza Lacopapi (#28344) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Na arra az eu verzióra kíváncsi leszek, mert nekem pont az lenne az ideális, eu rom nougatban.

(#28346) Lacopapi válasza ElDiabloo (#28345) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nemsokára fenn lesz,majd referálok.

(#28347) Lacopapi válasza ElDiabloo (#28345) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nahát első olvasatra nincs semmi gond, 9.1-es MIUI Nougat alapon ...az M8 weather ki lett véve és sokkal több a Google app,gyakorlatilag ugyanaz,mint a sima Xiaomi.eu rom. Fényképező jó,video jó,LTE van. Egyelőre ennyi.
Ja és tud magyarul. Ikonosztás : 4x6 és 5x6
Érzésre gyorsabbnak tűnik mint a másik Pro rom és jobb nálunk,mert a Google támogatottság ugye több.
Részletek később.

[ Szerkesztve ]

(#28348) ElDiabloo válasza Lacopapi (#28347) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Na ez gyors volt, köszi az infót.
A telepítést hogy csináltad ? Erről nem találtam semmit

[ Szerkesztve ]

(#28349) Lacopapi válasza ElDiabloo (#28348) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ugyanúgy,mint bármelyik más romot, TWRP - ből (nálam 3.1.1. van fenn),rögtön utánaküldtem egy SuperSu -t rootügyben és kész...dalvik-cache törlés,belakás.
Mivel én nem csinálok mentést,hanem újrarakom a rendszert,adatok formázásával indítok,ez mindent legyalul (24,4 Gb marad tisztán),TWRP be feltöltöm a megfelelő zip - eket és mehet a rázó... :DDD
Ja persze,nyitott bootloader kell,de ezt gondolom tudod. Ehhez a romhoz sem kell gapps,firmware,semmi,minden benne van és minden jól működik,ahogyan tapasztalom. Érdemes kipróbálni annak,aki szereti a MIUI élményt,vagy szeret mókolni,vagy -mint Te-, Nougat alapon szeretné a rendszert.

(#28350) ElDiabloo válasza Lacopapi (#28349) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Csak pár romnál olvastam, hogy nem kell teljes wipe csak cache és dalvik. De akkor ez a szokásos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.