Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) Milestone2 válasza trebrona (#27200) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Lehet.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27202) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#27203) Weeman1


Weeman1
veterán

Mezőkövesd környékén nincs valaki aki romolgatásban benne van?
Asszony telefonját kellene rendberakni.

Xiaomi 11T Pro

(#27204) martin555 válasza Milestone2 (#27198) üzenetére


martin555
aktív tag

hali urak.

a telóm: KENZO snapdragon redmo note 3 pro. 2GB.

windows7 32 bit-re feltettem a MIFLASH-t.

leszedtem ezt:
http://en.miui.com/a-234.html
Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File
kitömörítettem
kenzo_global_images_V8.5.6.0.MHOMIED_20170822.0000.00_6.0_global_e729e01bb7

feltoltam MIFLASH-sel, clean + lock:

kép

[kép]

elindult a rom, bekérte a kezdő infókat, VAN akku 87%.

KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27205) Milestone2 válasza martin555 (#27204) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Remélhetőleg, most már minden OK lesz.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27206) martin555 válasza Milestone2 (#27205) üzenetére


martin555
aktív tag

tisztelt Uraim

minden kedves hosszázólónak nagy köszönetem.

de milyen durva már, hogy 1 éve stabilan futó CM13 meghülyül, és battery -2% ??????

és mindez egy böcsületes flesseléssel megoldható??

komoly...

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#27207) balint355 válasza martin555 (#27206) üzenetére


balint355
aktív tag

Egyrészt ugye a CM nem hivatalos/gyári ROM, ezek akármennyire is stabilnak és jónak tűnnek, azért hibák előfordulhatnak bármikor (nem mintha a gyári tökéletes lenne, de talán kisebb esélye van az ilyeneknek).
Másrészt meg az is elképzelhető, hogy az akksi nem tökéletes már, és most jónak tűnik, de később még lesznek hasonlók. Nyilván nem kivánom hogy ez legyen, és egyáltalán nem is biztos, de ez is egy lehetőség.
Harmadrészt meg hát igen, a tiszta telepítés/flashelés sok mindent megold :)

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#27208) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tegnap vettem egy RN3 Pro-t, és Miui volt még rajta, megnéztem Aida64-gyel, és azt írta a device-nál, hogy Kate. Ma feldobtam az NX ROM-ot, és azt írja hogy Kenzo. Ez mitől lehet? FW-t is leszedtem, de errort dob a TWRP "this device is kenzo" hibával (belső tárhelyről próbáltam a telepítést, ha ez bármit is számít).

(#27209) golyós válasza Ronam (#27208) üzenetére


golyós
őstag

Mert International változatot vettél amin van B20 LTE sáv valószínűleg.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27210) balint355 válasza Ronam (#27208) üzenetére


balint355
aktív tag

Gondolom a ROM alapból kenzo-ra készült? Nem nagyon ROM-olok mostanság, csak tipp. A fw ha jól tudom nem is mehet "keresztbe", vagyis kate-re kenzo fw nem jó (ha hülyeség, javítsatok ki).

Az megvan, hogy mi a különbség a kenzo és kate között? A kate a B20-as 4G-t támogató "special edition" verzió, a kenzo ezt nem támogatja.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#27211) Ronam válasza balint355 (#27210) üzenetére


Ronam
addikt

Volt már egy Kate-m múlt évben, szóval ennyire azért képben vagyok ;), de ilyennel még nem találkoztam, hogy a TWRP ilyen error-t dobott volna, hogy "this device is kenzo", pedig rommá volt romolva.

[ Szerkesztve ]

(#27212) golyós válasza Ronam (#27211) üzenetére


golyós
őstag

Próbáld meg amiről feljebb beszéltünk, tiszta fastbootos telepítést, hátha a romolgatás közben valami bekevert.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27213) Ronam válasza golyós (#27212) üzenetére


Ronam
addikt

Megpróbálom, köszi! Amúgy az lehetséges, hogy az a probléma, hogy belső tárhelyről telepítettem, és nem kártyáról?

(#27214) Milestone2 válasza Ronam (#27213) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem. Onnan is lehet.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27215) Ronam válasza Milestone2 (#27214) üzenetére


Ronam
addikt

Ezt dobja a TWRP, mikor flashelni akarom a filet. Tuti jót töltöttem le, már csak az a kérdés, hogy miért nem engedi flashelni. A ROM első alkalommal felment gond nélkül.

(#27216) Aethelstone válasza Ronam (#27215) üzenetére


Aethelstone
addikt

Kenzo telód van, Kate rom nem megy fel...elvileg nem jó. Gyakorlatilag a legtöbb rom mindkettőre jó, de lehet, hogy a twrp figyeli. Twrp-t nem frissítettél?

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27217) Ronam válasza Aethelstone (#27216) üzenetére


Ronam
addikt

Edigitalban vásárolták a készüléket, wayteq-es gari van hozzá, ez nem hinném, hogy Kenzo. Tegnap este vettem át, akkor még mint írtam Miui volt rajta, és akkor az Aida is azt írta, hogy Kate. Ezért is nem értem ezt az egészet. Nem volt amúgy babrálva a telefon, az előző tulaj csak Miuit használt. Jelenleg ez a TWRP van fenn, és ez a ROM.

[ Szerkesztve ]

(#27218) Milestone2 válasza Ronam (#27215) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Error7 a device ellenőrzés hibakódja.
Ha biztos vagy hogy jó a telódra a rom, a zipben az updater scriptet kell átírni, kiszedni belőle az assert (ellenőrző) sorokat...
ERROR7 -> https://www.youtube.com/watch?v=wed03948gcg

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27219) trebrona válasza martin555 (#27206) üzenetére


trebrona
nagyúr

Volt már: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27220) Aethelstone válasza Milestone2 (#27218) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én nem szedném ki...

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27221) Milestone2 válasza Aethelstone (#27220) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én ki szoktam amikor kell...
De az átlagfelhasználót az védi a más telefonhoz való rom telepítésétől...
Ez igaz.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27222) drdr


drdr
senior tag

Na ezt a 8.5.6.0-t kár volt feltennem. Szinte naponta töltöm..., 8.5.2.0 alatt 4 napos akksi időm volt, de ha keveset használtam 6 nap is előfordult. :(

(#27223) Aethelstone válasza drdr (#27222) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jah, 8.5.2.0-ról én sem merek váltani.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27224) Ronam válasza Milestone2 (#27218) üzenetére


Ronam
addikt

Most próbáltam, de meghalt tőle a telefon. Sikerült visszahozni, de még mindig Kenzo-t ír az Aida :D. Checkoltam a dobozon lévő IMEI-t és amit a telefon ír, és az is stimmel, szóval ez tuti Kate. Nem értem a szitut, de igazából annyira nem is izgat, mert minden megy pöpecül, csak furcsállom kicsit.

(#27225) Aethelstone válasza Ronam (#27224) üzenetére


Aethelstone
addikt

Előbb azt írtad, hogy az Aida Kate-t írt MIUI alatt....azért mert az IMEI szám egyezik a dobozzal, még lehet akármi :) A dobozra mi van írva? Mi a típusa?

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27226) Ronam válasza Aethelstone (#27225) üzenetére


Ronam
addikt

Miui alatt Kate-t írt, de most az NX ROM is és a TWRP is kenzo-t ír.

(#27227) Aethelstone: Azt nem nagyon néztem meg, de magyar nyelvű volt. Én úgy tudom az Edigital csak Kateket árult, nem? Amúgy rákerestem a hibaüzenetre, és ezt találtam. Kate-hez és Kenzo-hoz gondolom külön TWRP van, nem? Lehet, hogy a Kate topikban linkelt TWRP nem stimmel?

[ Szerkesztve ]

(#27227) Aethelstone válasza Ronam (#27226) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szerintem a twrp nem téved....a miui milyen volt? Nem valami webshopos cucc?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27228) danee91


danee91
senior tag

Üdv.

MIUI profilommal már hivatalosan nyitottam egy Note 3 Pro (kenzo) bootloaderét (már régen).
Most ittvan még1 ugyanilyen telefon, amin ki kéne nyitni, de vhogy nem megy.

Global Beta 7.7.20 ROM
Beléptem a nyitandó telefonon az érintett Mi fiókba, és még a SIM kártyát is beletettem, amivel aktiváltam ezt a készüléket is (meg a régit is).

Az Mi Unlock appban minden jó, készülék verifikáció rendben, majd az unlock folyamat 99%-nál megáll, 72 óra múlva próbáljam meg azt írja.(most 45 óránál járunk). Ez csak vmi hülye indok, vagy tényleg várni kell?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#27229) trebrona válasza danee91 (#27228) üzenetére


trebrona
nagyúr

Tényleg várni kell...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27230) Milestone2 válasza danee91 (#27228) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azóta bejött egy új szabály!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27231) Aethelstone válasza danee91 (#27228) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ugyanazt a telefont lehet nyitni akármennyi alkalommal azonnal. Másikra várni kell.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27232) danee91 válasza Aethelstone (#27231) üzenetére


danee91
senior tag

akkor nem maradt más csak várni..
:D

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#27233) Aethelstone válasza Ronam (#27226) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az edigital árul SE és sima Pro telókat is. Mindenesetre ha nem jó romot raksz fel, akkor imei szám ugrik és megy a levesbe a teló. Szóval, ésszel. Tutira kellene menned, hogy milyen készülékről van szó. A twrp nem mérvadó, unified van belőle, ami jó mindkettőhöz.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27234) Savageboy válasza Aethelstone (#27233) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Az IMEI-t vissza lehet állítani, attól még nem kuka a telefon, persze nem árt ha kéznél van a megfelelő mentés hozzá, anélkül kicsit bonyolultabb.

(#27235) Aethelstone válasza Savageboy (#27234) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ok, de ha valaki képes rossz romot flessselni, az nem valószínű, hogy rendelkezik ilyesmi mentéssel :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27236) Milestone2 válasza Aethelstone (#27235) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezért írtam, hogy HA BIZTOS VAGY ABBAN HOGY A TELEFONODHOZ VALÓ A ROM.
Alaptörvény amiről beszélünk: aki nem biztos benne, hogy milyen ROM-ot flessel, az inkább ne is flesseljen.
Ma már fillérekért lehet olyan okoskütyüket kapni az okoskütyükhöz, amivel IMEI, BT, MAC, szinte minden visszaállítható...
Az már más kérdés, hogy mi ez a webshopos szemétkedés a kenzo-kate párossal...fórumhaversrácnál pont most van egy ilyen telefon, amit így vágtak haza, hogy nem tudták, hogy kate-e vagy kenzo...

...lehet @Ronam -nak is őt kéne felkeresnie.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27237) Aethelstone válasza Milestone2 (#27236) üzenetére


Aethelstone
addikt

+1

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27238) Ronam válasza Milestone2 (#27236) üzenetére


Ronam
addikt

Kórházban vagyok, úgyhogy a méregetés most nem fog menni. Nincs esetleg valami alkalmazás, ami megmutatja, hogy milyen LTE frekvenciákat tud a telefon? Addig amíg ki nem derítem, hogy Kate vagy Kenzo marad a jelenlegi ROM, hazavágni nem szeretném.

Amúgy most XDA-n találtam egy ilyet:

Kenzo: 2015116
Kate: 2015161

Nekem a dobozon a 2015161 van, és az IMEI is stimmel a dobozon lévővel.

Viszont még még mindig nem értem, hogy a francba mutathat Kenzo-t az Aida, a Device info, és a TWRP is azt dobja.

[ Szerkesztve ]

(#27239) Milestone2 válasza Ronam (#27238) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha nem valami batári hamisítvány, akkor "katinak" kell lennie, elméletben csak a kate hátlapján van matrica

Rajta a 2015161 kódszámmal. Más különbségről nem tudok, csak az a fránya 2mm hosszban.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27240) Milestone2 válasza Ronam (#27238) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Barátom, nem kellene neked is full újrahúzni a telefont Fastboot ROM-ból CLEAN ALL módan, PC-n keresztül MiFlash-sel...???
Az általában rendbe rak minden elváltozást... (tudom, most kórház, nem megy, de majd ha megy...)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27241) tlala válasza Ronam (#27238) üzenetére


tlala
addikt

Network Signal Guru megmutatja az üzemi frekvenciákat/sávokat, de root kell hozzá. (Root nélkül egyetlen alkalmazás sem tudja a telefonból kinyerni a radio adatokat.)

Egyébként az RR ROM felrakása után nekem is Kenzonak mutatja az Aida meg minden a Katit, de ez nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#27242) Ronam válasza Milestone2 (#27240) üzenetére


Ronam
addikt

Jó nagy madár vagyok :D. A doboz alján ott figyel a Wayteq-es garanciapapír, és ott van rajta hogy Redmi Note 3 SE, az IMEI-t is megnéztem és ugyanaz amit a telefon kiír. Szerintem itt a TWRP-vel lehetett valami probléma, de ezt meg már gondolom elég sokan használták, és senkinek nem tűnt fel? Kate-hez és Kenzo-hoz különböző TWRP kell?

(#27243) Milestone2 válasza Ronam (#27242) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jól van Katika (Emese)! Akkor most már jó úton vagy!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27244) Savageboy válasza Ronam (#27238) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szerintem az Aida és társai csak a build.prop-ban szereplő értéket írják ki, ha a telepített romban kenzo szerepel, akkor azt, ha csillámpóni, akkor meg amazt. :)

(#27245) Milestone2 válasza Ronam (#27242) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyébként látom, "tudod Te hol a helyed...", ott meg megtalálsz mindent az összefoglalóban.
Előbb próbáld TWRP cserével....[link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27246) Milestone2 válasza Savageboy (#27244) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ja.Ja. Írtam én már át vicces kedvemben, "szép" dolgokat a build.prop-ban...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27247) Aethelstone válasza Ronam (#27242) üzenetére


Aethelstone
addikt

A twrp image-ba bele van hardcode-olva, hogy milyen telóhoz készült.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#27248) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Miui.hu-n páran jelezték, hogy Global DEveloper megérkezett OTA a MIUI9...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27249) tlala válasza Ronam (#27242) üzenetére


tlala
addikt

Tőlem le tudod tölteni a ZCX TWRP .img verzióját is, amit simán rá tudsz telepíteni a telódra a régi TWRP segítségével. Saját tapasztalatom szerint ez Katira is hibátlan, tökéletesen megy vele a teljes visszaállítás TWRP mentésből, stb.
Ha véletlenül úri kedvében kínai nyelven indulna, itt egy kép a menüpontokról magyarul, hogy könnyed legyen a nyelv átállítása.

[ Szerkesztve ]

(#27250) beg válasza Milestone2 (#27248) üzenetére


beg
veterán

Igen, most jön le OTA-n. [link]

Letöltés: [link]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.