Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) Aryes válasza excalibur36 (#46300) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha már megvan, tehetsz vele próbát éppen, de ha emiatt akarnál venni, lebeszélnélek róla. Nálam pi2-n fut, de néha még az is borzasztóan lassan reagál, például a webes felület, ha nyomtatás közben piszkálom, igaz, hogy még nem hibázott soha a nyomtatásnál. Elméletileg egy zero is elég lehet a feladatra, de mivel csak 1magos a CPU, semmilyen egyéb feladatot nem fog tudni ellátni mellette (webes felület, kamera kezelés stb), vagy hibázni fog a nyomtatásnál.

(#46302) AiRLAC válasza excalibur36 (#46300) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Recommended hardware: Raspberry Pi 3B, 3B+, 4B or Zero 2. Expect print artifacts and long loading times with other options, especially when adding a webcam or installing third party plugins. Setups not using recommended hardware are not officially supported.

Please note that the Raspberry Pi Zero and Zero W are not recommended explicitly since severe performance issues were observed, caused by the WiFi interface when bandwidth is utilized (e.g. the webcam is streamed), negatively impacting printing quality. See also here. The Zero 2 however is recommended."

Innen

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46303) Tothg86


Tothg86
tag

Sziasztok!
Ismertek olyan java fejlesztői környezetet, ami fut pi-n? Javat tanulok épp, és a gpio sort szeretném használni. Tudom, hogy python-ra talalálták ki..
Próbáltam eclipse-t, de egy pi3-on nem volt használható sebességű. 4-en már próbálta valaki? A BlueJ-t láttam még, arról tudtok bármit?
:R

(#46304) cog777 válasza Tothg86 (#46303) üzenetére


cog777
senior tag

VS Code tavoli eleressel mukodhet, sajat gepeden fut a vscode es ugy tudod megnyitni a fajlokat mintha a sajat gepedrol dolgoznal.
Amugy a 4-esen elfut nativan is.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#46305) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy a linken szereplő módon telepített Plex szervert, hogyan tudnám eltávolítani a pi-ről? Előre is köszönöm a segítséget! link

(#46306) Fecogame válasza kinghaxor (#46305) üzenetére


Fecogame
veterán

sudo apt purge plexmediaserver

sudo rm /etc/apt/sources.list.d/plexmediaserver.list

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#46307) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Ha az RPI4-hez USB-n keresztül nem Web kamerát, hanem IP. kamerát csatlakoztatok működne?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#46308) cigam válasza excalibur36 (#46307) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

USB-n keresztül hogyan csatlakoztatsz IP kamerát?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46309) sonar válasza cigam (#46308) üzenetére


sonar
addikt

usb2ethernet adapterrel

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#46310) kinghaxor válasza Fecogame (#46306) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Lenne még egy kérdésem. Van e esetleg olyan parancs amivel a nem használt, vissza maradt felesleges fileokat, frissítés után maradt szemetet lehetne törölni? Hátha Valaki ismer ilyesmi metódust. Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#46311) Aryes válasza kinghaxor (#46310) üzenetére


Aryes
nagyúr

A fenti parancs volt az. :D

Ha teljes rendszer szinten gondoltad, akkor
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoremove

[ Szerkesztve ]

(#46312) cigam válasza sonar (#46309) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ez olyan fából vaskarika. Minek USB LAN adapter, ha van rajta (W)LAN?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46313) sonar válasza cigam (#46312) üzenetére


sonar
addikt

Talán mert foglalt?
Nekem mindegy, de a kérdésre a válasz szerintem, hogy lehet. Hogy mennyire logikus :U
De talán tudja, hogy mit miért akar csinálni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#46314) kinghaxor válasza Aryes (#46311) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Köszönöm! Igen teljes rendszer szintjén gondoltam. Hogy a felesleges nem használt, visszamaradt dolgokat töröljem. :R

(#46315) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Tudtok egy jó leírást arra, hogyan lehet elérni az RPI-re kötött SSD-t távolról? A helyi hálón samba-n és dlna-n megosztva, no-ip regisztrálva, routeren beállítva.

Előre is köszönöm!

(#46316) cigam válasza fa4hu (#46315) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mit értesz távoli elérés alatt? Ugyanúgy felcsatolnád, mint a helyi hálózatban a samba-t, vagy elég egy FTP kliens/WEB böngészőn keresztüli "felhős" elérés is?

Routered tud VPN szerver lenni? Talán az a legegyszerűbb/gyorsabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46317) fa4hu válasza cigam (#46316) üzenetére


fa4hu
őstag

Szia!

Bármilyen elérés megfelelne. A routerben (Redmi AX5400) van VPN menüpont, de azt még sosem használtam.

Előre is köszi!

(#46318) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Qbittorent a raspberry pi újra indítása után, az elkészült résznél 10 -ből 9 -nek, 0 % -ot mutat és újra kell ellenőriztetni a torrendeket. Az állapotnál annyit ír, "Hiányzó fáljok"
Ez mitől lehet?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#46319) sztanozs válasza fa4hu (#46315) üzenetére


sztanozs
veterán

rpi-re felraksz egy wireguard szervert, beallitod a noip domain-t a szerver konfigban, legeneralod a kulcsokat, kiengeded a portot a routeren, a tuloldalon (mobil, laptop vagy asztali gepen) meg a WG klienssel es a legeneralt kulcssal tudsz csatlakozni.
[link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46320) icemad válasza RaPiDsHaRe (#46318) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tippre a meghajtó nincs csatlakoztatva, amire a fájlokat tölti. Hdd/SSD felcsatlakozik rendesen/automatikusan újraindítás után?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#46321) RaPiDsHaRe válasza icemad (#46320) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Felcsatlakozik, azzal nincs probléma.

(#46322) sztanozs válasza RaPiDsHaRe (#46318) üzenetére


sztanozs
veterán

Vsz elobb indul el a torrent, mint ahogy felcsatolja a lemezt a rendszer.
dockerbol fut, vagy nativan van telepitve?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46323) RaPiDsHaRe válasza sztanozs (#46322) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Natívan fut. Annyi, plusz hogy ntfs file rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#46324) sztanozs válasza RaPiDsHaRe (#46323) üzenetére


sztanozs
veterán

at kell varialni a szervizeket, vagy a startup szkript elejere be kell tenni nemi sleep-et...
valahogy igy: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46325) sztanozs válasza RaPiDsHaRe (#46323) üzenetére


sztanozs
veterán

Alternativakent be lehet rakni az adott mount-t a dependenciak koze:
https://unix.stackexchange.com/a/412070

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46326) cigam válasza fa4hu (#46317) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A legegyszerűbb, ha az ssh portot nyitod meg a routeren. pl. valami random nagyobb számot választasz külső pártnak, és azt irányítod a pi ssh portjára.pl
külső port: 38745
belső port: 22
belső ip cím: a pi belső ip címe.

Távolról be tudsz jelentkezni egy terminál program segítségével, de a fájlokhoz is hozzáférsz így. Pl. winscpvel is rá tudsz így csatlakozni, és egy kétablakos fájlkezelő egyszerűségével férsz hozzá a fájlokhoz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46327) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Találkoztatok hasonló problémával? Friss Raspbian OS32bit, Raspberry Pi 2-n, és RealVNC kliensen keresztül nézve ilyen a Chromium képe. Hol lehet a hiba?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46328) Aryes válasza cigam (#46327) üzenetére


Aryes
nagyúr

A sorkimenő trafó lehet a hibás. 🤔 :DDD

(#46329) RaPiDsHaRe válasza sztanozs (#46325) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ezzel a megoldással sikerült megoldani a problémát.
Köszönöm. :R

(#46330) cigam válasza Aryes (#46328) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Oviban is tranzisztor volt a jelünk? :D
Amúgy fura, mert. van olyan program ami jól működik, van ami el van mosódva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46331) Aryes válasza cigam (#46330) üzenetére


Aryes
nagyúr

VNC tömörítésnek mi van beállítva? Próbáltál változtatni a beállításokon?

(#46332) cigam válasza Aryes (#46331) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog


Nem sok opciót ad a realVNC. A szerveren találtam egy érdekes beállítást, ami megoldás lehetne, de ha bepippantom akkor csak 300x200-as fekete "desktop"-ot mutat, ráadásul lövésem nincs hol a konfig fájl, amiben visszacsinálhatnám ezt a beállítást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46333) ViZion válasza cigam (#46332) üzenetére


ViZion
félisten

esetleg [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46334) cigam válasza ViZion (#46333) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Kösz, de ez nem segít. A szerver ugye Raspberry-n fut, a kliens meg macOS-en. De az stimmel, hogy headles, vagyis nincs rádugva egy monitor/TV.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46335) fa4hu válasza cigam (#46326) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszönöm szépen, sikerült, sztanozs, Neked is köszönöm! :R

(#46336) cigam válasza fa4hu (#46335) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Szívesen! Ha SSH-val használod, digitális kulccsal növelheted a biztonságot: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46337) azbest válasza cigam (#46332) üzenetére


azbest
félisten

ha headless és nincs rákötve monitor, akkor nem fallbackel a pi vissza kompizit videókimenetre (régen úgy volt)? Config.txt-ben lehet paraméterezni, hogy mindenképp hdmi kimenetet használjon adott felbontáson, akár van rákötve monitor, akár nem.

Vnc esetén olyan is lehet, hogy ő nem a sima felhasználói sessiont használja, hanem virtuális framebufferren indít el másik x-et magának.

konfigok? [link] ír egy pár lehetőséget attól függően hogyan van futtatva.

Kliensként kipróbálhatsz mást is. Voltak panaszok realvnc viewerre skálázott képernyőnél.

[ Szerkesztve ]

(#46338) cigam válasza azbest (#46337) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszi! Ezt a linket én is megtaláltam, de nem találtam meg azt a fájlt amibe ezt a paramétert beírta.
Annyira nem fontos, csak kíváncsi voltam, hogy egy Pi2 mennyire tud manapság böngészés közben. Majd kerítek egy HDMI kapcsolót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46339) Joccc07


Joccc07
addikt

Sziasztok, van egy raspberry pi 2 ami feleslegessé vált. Házzal adapterrel mennyiért dobható fel most apróra?

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#46340) cigam válasza Joccc07 (#46339) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

15-20k

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46341) Joccc07 válasza cigam (#46340) üzenetére


Joccc07
addikt

Köszönöm :R

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#46342) S:type


S:type
lelkes újonc

Sziasztok!
Hamarosan venni fogok egy Raspberry Pi 4 Model B 8GB alaplapot de előtte lennie 1-2 kérdésem. Hátha másokat is foglalkoztat a téma.

Ház: Ti milyen házzal használjátok? Mindenképpen szükségen lesz házra mert azért néha mozgatni fogom. Elsősorban valamilyen jobb minőségű, tartósabb, jő passzív hűtéssel rendelkező házra gondoltam. ARGON ONE V2-re gondoltam mert lehet belekerülne egy m.2 SSD a memkártya helyett. Alternatívát esetleg tudtok ajánlani vagy megfelel a ház?
Emellett szükséges lehet még hűtőborda?

Aktív vagy passzív hűtéssal használjátok? Annyira nem zavar ha esetleg hangos bár nem hiszem túl nagy hangja lenne egy ilyen kis ventillátornak. Cserébe ha viszont van szignifikáns különbség és segítségével lehet nyerni pár fokot akkor lehet megéri.

Network monitoringra, webservernek használnám, illetve NAS-nak külső adattárolóval stb. Pontosabban ezeket próbálnám ki. Tanulási céllal vásárolnám.

Milyen OS-t választottatok a használathoz? A Raspberry Pi OS-t még nem próbáltam, Linux Mintet (KDE) raknék fel rá szerintem.

(#46343) tvamos válasza S:type (#46342) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem ilyen van, es kell is, mert rohadtul melegszik. Ha barmi mast hasznalok, akkor kell valami venti ra, de minel kisebb, annal zajosabb.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46344) cog777 válasza tvamos (#46343) üzenetére


cog777
senior tag

+1 a passziv hazra.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#46345) icemad válasza S:type (#46342) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem legalább hűtőbordát tegyél rá. Ha már aktívan használod, akkor fogod látni, hogy mekkora a hőmérséklete, kell e extra hűtés, stb.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#46346) Aryes válasza betyarr (#46290) üzenetére


Aryes
nagyúr

Téves

[ Szerkesztve ]

(#46347) faki_ válasza tvamos (#46343) üzenetére


faki_
senior tag

Jóóó, ~20 °C-ot jelent!

(#46348) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Sziasztok, keresek 3D gyro szenzort,tokozva(hőmérséklet miatt), SPI típusút.
Hol találok ilyet,tudtok ajanlani?

(#46349) tvamos válasza HunChaos (#46348) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt szoktam vasarolgatni: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46350) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Ismét a tapasztaltabbakhoz fordulok kérdésemmel. A Raspberry kameráját, csak a saját csatlakozójáról tudom használni? A Raspberry nem ugyanazon a helyen lenne, mint a kamera. Illetve ilyen kamerát, hogyan tudok üzemeltetni? Esetleg egy Zero-hoz tudnám csatlakoztatni? Egyelőre az ESP-kamerát nem szeretném, és másmilyen wi-fi-st sem. Persze lehet, hogy utóbbi lesz a megoldás. Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.