Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) PistiSan válasza cigam (#45700) üzenetére


PistiSan
addikt

Imádnék én most is fórumozni, csak már kevesebb időt tudok erre szánni mint korábban. Régebben sokkal aktívabb voltam.

(#45702) Aryes válasza SunMount3r (#45695) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mit kell azon hajlítgatni :) Egyszer behajtod és kész.

(#45703) SunMount3r válasza Aryes (#45702) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem azt mondom, hogy én most, hanem hogy egy ilyen régi kábel már ki tudja mennyit volt hajtogatva "életében".

(#45704) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!Nincs valakinek eladó Tasmotásított Sonoff S26-os aljzata eladó, aki vállalná az S26 Tasmotásítását ?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#45705) DasBoot válasza excalibur36 (#45704) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Pffff. Heeee?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#45706) excalibur36 válasza DasBoot (#45705) üzenetére


excalibur36
senior tag

Sziasztok!Nincs valakinek eladó Tasmotásított Sonoff S26-os aljzata vagy, aki vállalná az S26 Tasmotásítását ?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#45707) SunMount3r válasza DasBoot (#45705) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én előszőr még azt hittem, hogy a végén ez valami "Sonoff a Tasmota" vicc lesz, de így rákeresve a dolgokra még akár komoly is lehet... :F

(#45708) Aryes válasza SunMount3r (#45707) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mi nem világos? Sonoff kapcsoló aljzat Tasmota firmware-rel flashelve.

(#45709) SunMount3r válasza Aryes (#45708) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ennél a világon sem lehete már semmi sem "világosabb"...

(#45710) AiRLAC válasza Aryes (#45708) üzenetére


AiRLAC
addikt

A Raspberry Pi topicban. Világos. Bojler van eladó?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#45711) noorbertt válasza AiRLAC (#45710) üzenetére


noorbertt
őstag

Bojler érdekel, megvan még?

(#45712) Aryes válasza AiRLAC (#45710) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az tény, hogy a kérdés eltévedt, mert ez nem a hardverapró :DDD

(#45713) ReFleXx válasza Aryes (#45708) üzenetére


ReFleXx
addikt

hogy jon a ez a raspberryhez?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#45714) ReFleXx válasza AiRLAC (#45710) üzenetére


ReFleXx
addikt

:C:DD:C:DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#45715) excalibur36 válasza Aryes (#45708) üzenetére


excalibur36
senior tag

Már túl vagyok rajta, megcsináltam.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#45716) FDAssasin


FDAssasin
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy RPI Zero W-t USB Gadgetként használni és gyakorlatilag végigizzadtam a napot ma ezzel, mire sikerült.

Olyanokat csinált, hogy amikor befordítottam az új kernelt ami támogatja, megjelent szépen a HDMI kimeneten a kis színes bootscreen, aztán sötétség és nem is ment tovább.
Reflash, újrafordítás, ugyanez.
Másik kártyával elment odáig, hogy kaptam egy emergency promptot, de nyilván nem tudtam vele mit kezdeni, ugyanúgy letérdelt a rendszer, mert éppen valami service nem indult el (pl. dhcpcd).
Akárhányszor telepítettem újra, mindig más hibát produkált, de kizárólag kernel fordítás után. Addig simán indult, tudtam felrakni csomagokat, frissíteni.
Viszont volt, hogy fordítás közben is CRC hibát kaptam, az eredeti tar fájlra amiből a kernel source jött... wtf? :F
Próbáltam a sima 32 bites (Debian 11) és a Legacy (Debian 10) raspbiannal is, egyik sem ment.

A vége az lett, hogy mérgemben áttettem egy Pi4-ből egy Sandisk Ultra SD-t (amúgy simán lehet hogy valami alis hamisítvány ez is, nem emlékszem honnan van), reflash, fordítás, reboot.
És láss csodát 1/1 működik minden, úgy ahogy kell, pedig szögugyanazt a .sh scriptet futtattam minden egyes alkalommal.

Végigtoltam egy H2Testw-t az egyik (szerintem) hibás SD-n, szerinte rendben van az adat, kétszer is lefutott hiba nélkül a verify.

Hogy a viharba lehet ez? Találkozott már valaki ilyennel? Hogy tudnám kideríteni, hogy az SD volt-e a ludas?
Most úgy jól esne ráverni egyet kalapáccsal, ha tényleg hibás :DD

[ Szerkesztve ]

(#45717) cigam válasza FDAssasin (#45716) üzenetére


cigam
félisten

Konkrét típust is írhattál volna, már csak azért is, hogy olyat ne vegyünk. Pl. nálam is volt anno anomália egy "arany" nyomatú, már nem kapható kingston kártyával.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45718) tvamos válasza Aryes (#45678) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nemi guglizas utan ugy tunik, hogy valoszinuleg az Adafruit library a okozza a lassusagot. Ugy tunik, letezik egy rpi_ws281x nevu libray, az lehet, hogy gyorsabb.

Sajnos az ESP-s progit nem talaltam meg sajnos... :( Az bitmap kepeket rak ki a spiffs-rol. Nem nagy dolog.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45719) FDAssasin válasza cigam (#45717) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

Verbatim Premium volt. Egész pontosan ebből a 16 gigás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#45720) Aryes válasza tvamos (#45718) üzenetére


Aryes
nagyúr

Maga a spiffs sem annyira bántóan gyors, talán egy SD kártyával többre mentél volna, lehet itt van a kutya elásva. De engem az adatmozgatás része érdekelt volna, hátha azt lehetett volna gyorsabban csinálni. A Python-nál is ha van valamilyen utasítás valamilyen modulban, ami elvégzi a feladatot, azt használd, ahelyett, hogy megírod az adat mozgatását ciklus szinten, mert az utóbbi lassú lesz, előbbi viszont byte-code vagy eleve C-ben van megírva.

[ Szerkesztve ]

(#45721) tvamos válasza Aryes (#45720) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vagy C-ben kene inkabb megirnom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45722) Aryes válasza tvamos (#45721) üzenetére


Aryes
nagyúr

:K

(#45723) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

3D nyomtatóhoz csináltam burkolatot, elég meleg lehet ott bent, ezért kiköltöztetem az elektronikát. Van egy 12V-os tápom is, 100w-os, alig van terhelve, LED szalag megy róla. Szeretném erről a tápról hajtani a rpi-t, hogy eggyel kevesebb kábelt kelljen bevezetni. Tudnátok segíteni, hogy mit használjak ehhez? (ezt néztem, jó lenne?)

(#45724) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Segítség kellene adott egy Rpi 4 Raspbian oprendszerrel (kodi már telepítve)
hogy tudnám azt megoldani hogy az egyik hdmi kimeneten a kodi képe mennyen, a másikon a feh "diavetítő"?

DISPLAY=:0.0 XAUTHORITY=/home/pi/.Xauthority /usr/bin/feh -q -p -Z -F -R  60 -Y -D 15.0 /home/pi/Pictures

erre ezt a hibát kapom : feh ERROR: Can't open X display. It *is* running, yeah?

feh -q -p -Z -F -R  60 -Y -D 15.0 /home/pi/Pictures

ez pedig a kliens gépen indítja a dia vetítést.

Valaki tudna nekem megoldást vagy merre keresgéljek.

(#45725) Gabesz87 válasza wassermann (#45646) üzenetére


Gabesz87
addikt

Gőzöm sincs, mit csinálok rosszul, de egyszterűen nem akar találni semmit az Xbox Tuner. Beállítgattam manuálisan a frekvenciákat, symbol rétekkel, modulációval, Force start-ra kattintok, majd a Status-ra, de a log-nál a kül. frekiknél ezt látom (mindegyiknél):
scan no data - failed :F Ezek a beállítások:


Mit csinálok rosszul?

(#45726) Aryes válasza Gabesz87 (#45725) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen szolgáltató?

(#45727) F1DO válasza FDAssasin (#45716) üzenetére


F1DO
senior tag

Pont most küzdök hasonlóval, én egy Zero 2-est szeretnék USB-n keresztül elérni (SSH-val)
Van erről egy video ami alapján próbálkoztam: [link]
De hogy-hogynem kb 2x tudtam beloginolni ilyen módon, (nincs értelmes magyarázatom arra hogy épp akkor miért sikerült) a többi számtalan próbálkozásom során csak odáig jutok, hogy megnyílik az SSH kapcsolat: raspberrypi.local -ként meghívva, azaz kéri a felhasználónevet és jelszót, ám nem fogadja el amit még az alap Raspbian OS telepítésekor megadtam! Csak tudnám, hogy akkor mégis mit vár? :W

A másik érdekesség az volt, amikor beállítottam egyben wifi kapcsolatot is, hogy olyankor a wifi routertől kapott ip címmel és hozzá tartozó account-al be tudtam jelentkezni, az USB-s raspberrypi.local-ban ugyanezzel már nem. Szerk. --> Esetleg gyaníthatóan nem kap ip címet az usb - Windows (11) alatt, ez a gond? De akkor miért nyílik meg az SSH bejelentkezés.. :F

Külföldi fórumokon is olvastam hogy sokaknál problémás ez az egész usb-n keresztüli használat, van itt valakinek esetleg valami 'golyóálló' megoldása?

[ Szerkesztve ]

(#45728) Gabesz87 válasza Aryes (#45726) üzenetére


Gabesz87
addikt

Digi

(#45729) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!valaki tud működő megoldást bluetooth-ra?bt-n szeretném csatlakoztatni az aktív hangfalaimmal a pi-t,a párosítás az sikerül,azonban ha csatlakozni akarok a hangfalhoz,akkor a következőt dobja: "Connection failed - Use the audio menu to connect to this device".
próbáltam pár leírást a netről de egyik sem hozott sikert.a második az majdnem: sikerült összehozni a hangfallal,azonban hang nem jött ki rajta,illetve,kis idő után lekapcsolódik.

(#45730) AiRLAC válasza betyarr (#45729) üzenetére


AiRLAC
addikt

Már csak az operációs rendszert áruld el nekünk.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#45731) betyarr válasza AiRLAC (#45730) üzenetére


betyarr
veterán

sorry!
raspbian.

ezeket próbáltam: [link] itt hibákat nem dob,viszont nincs olyan panel,mint a videóban.
meg ezt: [link] itt van az,hogy hiába csatlakozik bt-n,de akkor sincsen hang.

[ Szerkesztve ]

(#45732) Aryes válasza Gabesz87 (#45728) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor sajnos a beállítások stimmelnek.

(#45733) madrac válasza Gabesz87 (#45725) üzenetére


madrac
őstag

ezek jónak tűnnek. jobb alsó sarokban a debug output-ot nem próbáltad bekapcsolni?
kernel, rendszer logban mi van? minden rendben a tuner eszközzel, firmware is betöltődött bootoláskor?

(#45734) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, másik topicba írtam elsőnek, mert dockerben van beállítási gondom, de nem találom az ott javasolt dolgot hogyan kellene beállítanom, mivel pi-n fut a raspbian, és itt is használtok dockert páran, hát ha tudtok segíteni. [link]

(#45735) wassermann válasza Gabesz87 (#45728) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A DVB... topikban is kérdezz rá, illetve nézz körül [link] . Egyet én is kiszúrtam: ha jól emlékszem Azbest valami olyat írt, hogy kettős vevőknél a linked input-ot is be kell pipálni, nehogy a T-n nézegessen, amikor neked a C-n kéne keresnie. A másik topikban ezt nemrég írta, olvass vissza ott is!

(#45736) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom, ill. kérdezek majd a másik topikban is.

(#45737) Gabesz87 válasza madrac (#45733) üzenetére


Gabesz87
addikt

kernel, rendszer logban mi van? minden rendben a tuner eszközzel, firmware is betöltődött bootoláskor?

Ezeket hol, hogyan tudom megnézni?

(#45738) AiRLAC válasza Gabesz87 (#45737) üzenetére


AiRLAC
addikt

dmesg -T |grep -i firmware

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#45739) wassermann válasza Gabesz87 (#45737) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Szerintem nem jelenne meg a TvHeadend-ben , ha nincs rendben!

(#45740) Gabesz87 válasza AiRLAC (#45738) üzenetére


Gabesz87
addikt

Úgy látom betöltötte, vagy a fene tudja. A közepe táján írj hogy started successfully, aztán a 2. fele már hibákat ír :F

(#45741) madrac válasza Gabesz87 (#45740) üzenetére


madrac
őstag

Errol beszelek. Ez nincs betoltve. Nem mindegy, hogy melyik firmware-rol beszelunk.
Neki a dvb-demod-mn88472-02.fw fajl kell a tunerhez, azt hianyolja.. Toltsd le raspberryrol : wget http://palosaari.fi/linux/v4l-dvb/firmware/MN88472/02/latest/dvb-demod-mn88472-02.fw
es masold be a /lib/firmware konyvtarba.

(#45742) Gabesz87 válasza madrac (#45741) üzenetére


Gabesz87
addikt

Áhhá. Na most egy láma kérdésem lesz, bocsi: hogy másoljam be? Mert file kezelőből a \\Pi-IP address címmel nem érem el. :B SSH-n igen, Putty-ból.

[ Szerkesztve ]

(#45743) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#45742) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kivettem az SD-t a Pi-ből, betettem gépbe, de én nem találok ilyen mappát :F
Egy overlays nevű mappa van csupán, és semmi más, csak egy regiment file.
Ja jó, most esik le hogy nem az SD -n lesz, hanem a belső tárhelyen gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#45744) madrac válasza Gabesz87 (#45743) üzenetére


madrac
őstag

Ne haragudj, de ezek mar sokkal inkabb linux alapok..
Raspberryn nincs belso tarhely, a windows nem latja az ext4 linuxos fajlrendszert az sd kartyan, hiaba keresed. Irtam, hogy magan a raspberryn toltsd le az allomanyt amit SSH-n keresztul kellett volna megtenni, meg a parancsot is megirtam ehhez....
Raspberryn fajlkezelonek ott az "mc", ha nincs rajta fel kell telepiteni... mindezt szinten SSH-n keresztul!
Utana kellene nezni alap linuxos dolgoknak, mi az az user home konyvtar, mi az a sudo, mik a fajlrendszerek jogosultsagok meg hasonlok... :U

(#45745) Gabesz87 válasza madrac (#45744) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja, bocs, nem voltam elég figyelmes. Csak megláttam a linket, és kattintottam is rá, nem olvastam el figyelmesen az egész üzit. Jó, hát tudom, hogy hiányosak a Linux ismereteim, de használok már OMV-t is jó ideje, néha ott is kell, úgyhogy lassacskán, de tanulgatok.
Hm, akkor rosszul gondoltam. Azt hittem a Pi-n van egy alap belső tárhely, de akkor tévedtem.
mc megvan, azt használom néha OMV alatt.

(#45746) betyarr válasza betyarr (#45731) üzenetére


betyarr
veterán

mindenkinek működik a bt :F

(#45747) FDAssasin válasza F1DO (#45727) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

Ja az nekem sem működött soha :D
A windows USB-EEM kezelése valahogy nem szereti ezt az eszközt. Linuxos gépbe dugva (vagy VmWare) ifconfiggal adtam neki IP-t, úgy simán ment minden, tudtam SSH-zni gond nélkül.

(#45748) Gabesz87 válasza madrac (#45744) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi, na így már egyel közelebb vagyok, betöltött a fw valóban! De a csatornákat nem a Channels fül alatt kéne látni? Mert az üres. A DVB Inputs Services fülén jelennek meg, de csak 25 db. Nem tudom, pontosan hogy is kéne működnie a tvheadend-nek, mivel nem használtam ezelőtt, de itt a Play-re kattintva letölt egy m3u file-t, és azt indítva bejön az adás.

(#45749) tvamos válasza tvamos (#45718) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem nagyon lett jobb sajnos. Pedig nem igazan bonyolult a feladat. Nem gondoltam, hogy a python ennyire gyotrelmesen lassu.

Lehet meg kene pronbalnom 4-esen...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45750) azbest válasza Gabesz87 (#45748) üzenetére


azbest
félisten

A dvb input alatt a servicesnél van map services, ott veszi fel a csatornákat a csatornalistára.
Alapból a serciesnél azt írja, hogy technikailag miket lát, de azok közt lehetne kódolt vagy olyan, amit nem akarsz hogy a listában legyen. Szóval a map services amivel rögzíted az csatornalista tartalmát. Valami ilyesmi 12 perctől [link]

Ha az epg részen ékezetek helyén kriksz kraksz lesz, akkor rossz karakterkódolás van kiválasztva a muxnál

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.