Hirdetés
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gerner1
- Klaus Duran: RCS
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Daikin FTXF35E / RXF35F Sensira 3,3 kW Inverteres klíma - a Sztori
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
Mr Dini
#41941
üzenetére
1, igen ez még az 1 magos armv6, csak felhúzták az órajelét kicsit. Ha nagyobb igényeid vannak lehet inkább Pi 3 Model A+ vagy compute module 4 + valami mini hordozó board kellene neked. Kivéve, ha a fogyasztást nagyon minimumon kell tartani. De ha hálózati kiszolgálónak akarod, akkor nem is értem miért nem egy lan csatlakozós fajtát választottál, lehet a legkisebb pi4 B model lenne a legegyszerűbb.
2. ha jól setjem a video kimeneten az is jelzi egy ikonnal, ha kevés az áram. De lehet logokba is beír panaszt valami, ha kevés. A hivatalos rendszerrel esélyesebb, mint más oprendszerrel.
3. lehet csak lassú szegény egy szál kezeléssel? Nem hinném, hogy ebből csak így sd kártya problémára lehetne következtetni. Meg kell nézni mik futnak, logokat ellenőrizni. Lehet szimplán csak ennyi a terhelés, több dolog is fut.
4. teljesen általános linuxos leírások is jók lehetnek, ebben szerintem nincs pi specifikus dolog. De vannak régebbről leírások pi kapcsán is [link]
5 - pasz
melyik sd kártyára meg, ha túl sokat ír rá, akkor el fog dögleni előbb utóbb. Lehet kapni slc vagy mlc ipari sd kártyákat, amelyek jobban bírják a kiképzést és esetleg még írás terhelés eloszlatást is csinálnak, mint az ssd-k. A pi-ken az sd slot nem tudja kihasznáni a nagy sebességű módokat, szóval kb bármelyik class10es kártya már elmegy, sokkal nem lehet gyorsabb egy nagy sebességű kártya sem a pi miatt. Zero-val meg pláne.
Új hozzászólás Aktív témák
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Tőzsde és gazdaság
- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- Megérkezett az új, M4-es iPad Air
- Harcművészet topic
- Mesterséges intelligencia topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG Strix B450F R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB Zalman S2 TG TT 650W
- GIGABYTE Z790 EAGLE +2x16GB 6400MHz CL32 PATRIOT VIPER VENOM DDR5 kit egyben eladó! GAR/SZÁMLA!
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 5500 8GB DDR4 250GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Sharkoon RGB Slider 400W
- Erős Gamer PC i7-9700K RTX 3060 12GB 16GB Trident Z 850W Gold NZXT H510 Flow
- 10genes kishibàs pc(i3-10105f/8gb/gt1030/win11/SSD/hdd)
- HP EliteBook 840 G10 13. gen i5, 16GB DDR5, prémium üzleti laptop! 1 év garancia
- Samsung Galaxy Watch5 LTE 40mm, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo Legion 9 (16IRX9) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Honor Magic6 Pro / 12/512GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- iKing.Hu - Apple iPhone 13 Pro Alpine Green ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 128 GB-100%
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann