Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi
    nagyúr

    Nem egészen, mert ha ráirják, hogy Gift akkor nem (igaz, hogy kiskapu, de mindenki él vele. ) Egyébkén meg épp előttem irták, hogy
    "The people we’re talking to have local distribution points all over the world, so you can have your Raspberry Pi shipped from somewhere closer than the UK."

    Closer UK -nél szerintem nem épp Kinára gondoltak

    Vámról meg én úgy tudom, hogy
    A hatályos joganyag (918/83 EGK 27. cikk) szerint bármely küldemény, melyet a címzett részére levél vagy postai csomag formájában adnak fel, és elhanyagolható értékű árukat tartalmaz, importvámoktól mentesen hozható be.

    Elhanyagolható értékű áru postai rendelés esetén olyan tényleges belső értéket képviselő árut jelent, amelynek értéke szállítmányonként nem haladja meg a 22 EUR összértéket. Abban az esetben, ha a postai küldemény értéke postai költséggel együtt meghaladja a 22 EUR értéket úgy vámeljárást kell lefolytatni a kapcsolódó vám és általános forgalmi adó kiszabása mellett.
    22EUR meg majdnem $35

    Erről volt már szó korábban, az EU-ban szerintem még mindig nincs vám, áfát meg bármelyik országban meg lehet fizetni. Tipikusan a fogyasztó felé értékesítő fizeti. Kvázi ott ahol él. Nem hiszem, hogy nyit magyar számlát, hogy fizethesse az itteni áfát.

Új hozzászólás Aktív témák