Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74151) BLUE TORNADO válasza Wlac (#74150) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Hát tudom, hogy az utángyártott vacak az olyan is, de most ideiglenesen nincs jobb :D Megköszönném viszont a linket pm-ben :)

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#74152) Elims válasza BLUE TORNADO (#74151) üzenetére


Elims
veterán

Szerintem viszont 4500-at ne adj egy régi joy-ért legyen az akármilyen állapotban is.
Ha szétnézel és szánsz rá max.1hetet biztos találsz szép állapotú rezgős joy-t 4e körül.
Persze nem árt alaposan átnézni az eredetiségét,de max. annyit ér. Nem csak nekem... :-)

(#74153) Wlac válasza Elims (#74152) üzenetére


Wlac
Ármester

Ebben nem lennék biztos. Egy ideje már keresgélek második kontrollert, de nem hogy kicsi a választék, hanem gyakorlatilag nincs is. 4500 szerintem korrekt egy rendesért, tekintve, hogy újonnan még mindig 10 ezer forint felett adják őket.

“The wha-"

(#74154) BLUE TORNADO válasza Elims (#74152) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Én is szét akarok nézni még a neten, mert a multkor találtam 7000Ft+postáért SONY PS3 kontrollert :)

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#74155) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Majd elfelejtettem. Feltelepítettem a Gran Turismo 5-öt, első azonnali belépésnél beenged játszani. Másnap belépésnél valami hibát ír ki és be sem enged. Mi lehet vele a gond?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#74156) Wlac válasza BLUE TORNADO (#74155) üzenetére


Wlac
Ármester

Az attól függ, hogy mit ír ki.

“The wha-"

(#74157) Elims válasza Wlac (#74153) üzenetére


Elims
veterán

Én párszor szoktam látni ilyeneket.Érdemes nézni a jofogas/vatera párost is.

(#74158) BLUE TORNADO válasza Wlac (#74156) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

CANT UPDATE MY GAME ERROR 80710723

azt hiszem ezt

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#74159) erahurka


erahurka
félisten

Az Advanced Warfare QT eventjei egyszrűen nevetségesek:
1) apró, fehér ikonokra kellene reagálnom
2) van, hogy ezek a fehér ikonok folyamatosan fehér háttér előtt jelennek meg
3) baromi kevés időt hagy reagálni
4) ráadásul sokszor még bőven kinn van, amikor már nem fogadja el a gombot

Ekkora rakás szart hogy tudtak összehozni, most komolyan? :W

(#74160) Sirandrish válasza erahurka (#74159) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nehézre akarták csinálni :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#74161) Becksman


Becksman
őstag

sziasztok valahonnan a ps3 aljára talpat illetve csavareltakaró "fedelet" lehet kapni?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#74162) seniman válasza Becksman (#74161) üzenetére


seniman
addikt

[link]

Feltéve,hogy slimed van........

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74163) Becksman válasza seniman (#74162) üzenetére


Becksman
őstag

2104B-m van. Akkor majd innen rendelek :) Köszi.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#74164) seniman válasza Becksman (#74163) üzenetére


seniman
addikt

Nincs mit,rémlett hogy valahol láttam ilyet.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74165) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Az első USB csatlakozóból ki van törve a kis műanyag pöcök középről és hiányzik is 2 kis lemez. Ezt hogyan tudnám orvosolni szervízeltetés nélkül? Azt gondoltam, hogy egy másik USB-t beleforrasztok. Szerintetek belekezdjek?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#74166) A`rpi válasza BLUE TORNADO (#74165) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ha az egyik USB csatlakozó épségben van, akkor inkább használj USB elosztót.

A sérült csatlakozó érintkezőit pedig törd ki, hogy ne tudjanak egymással érintkezni, vagy épp a külső burkolattal (test).


Forrasztást csak profi forrasztópákával csináld,
olcsóbb trafós forrasztópisztolyok tönkre teszik az alaplapot!!!

(#409) Algol
"Elvileg ez a páka nem lenne használható elektrosztatikus kisülésre érzékeny alkatrészek forrasztásához, mert bekapcsoláskor, de különösen a kapcsoló felengedésekor a primer tekercsben keletkező induktív feszültséglökés a primer- és szekunder tekercsek közötti parazita kapacitáson átcsatolódik a pákacsúcsba."

[ Szerkesztve ]

(#74167) BLUE TORNADO válasza A`rpi (#74166) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Régi, de viszont tökéletesen működő a forrasztóm. Eddig mindent sikeresen forrasztottam vele. Ha egy eredeti Beast Monster fejhallgatót sikerült, akkor ez már nem lehet olyan bonyolult :D

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#74168) A`rpi válasza BLUE TORNADO (#74167) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ha trafós kivitel, (pillant forrasztó) forrasztópisztoly tönkreteszi az alaplapot. Lásd fentebbi példa.

(#409) Algol
"Elvileg ez a páka nem lenne használható elektrosztatikus kisülésre érzékeny alkatrészek forrasztásához, mert bekapcsoláskor, de különösen a kapcsoló felengedésekor a primer tekercsben keletkező induktív feszültséglökés a primer- és szekunder tekercsek közötti parazita kapacitáson átcsatolódik a pákacsúcsba."

[ Szerkesztve ]

(#74169) torik


torik
senior tag

Látom most a Resident Evil játékok leárazásban vannak az amcsi store-ban. Már egy ideje gondolkozom hogy el kéne kezdeni tolni mert érdekel, de akkor viszont az elejétől hogy ismerjem a sztorit. Látom hogy az első résznek készült HD remake-je, ami elég jól néz ki, de a többi régebbi résznek (mint 2 és 3) nincsen. Ez azért gáz nekem mert ha egyszer megszokom a modern rendszert meg a szép grafikát akkor nem szívesen megyek vissza alacsonyabb szintre, inkább kezdem a legelején és legyen egyre jobb ilyen téren az élmény, + sztori szempontjából is jobb (így toltam az MGS játékokat is, kezdtem az első MGS-el, de nemrég végeztem a 3-al és aztán már nem szívesen térnék vissza az elsőhöz) :D

Szóval kérdésem az volna, be lehet szerezni az első részt ami nem HD? Ezt találtam eddig, de itt azt írja hogy a 2 és 3 csak amcsiban játszható (amit nem értek mert elvileg a PSN-ről ha letöltöd akkor mennie kell és pont) viszont az ntsc accountommal is rákerestem ugyan erre és nem szerepel a PSN-en, szóval nem értem.

Valaki otthon van Resident Evil témában fel tudna okosítani hogy van ez az egész? :U

All that and a bag of chips

(#74170) fausto válasza torik (#74169) üzenetére


fausto
addikt

Nekem ez a pakk volt meg, minden gond nélkül játszható itthon is. A tévével van valami mizéria, ha l jól emlékszem, a régi képcsöves tévék nem szerették az NTSC formátumot, de a mai HD LCD tévéknek nincs ilyen baja.
Azért várd meg, amíg valaki a tévé dolgot megerősíti, de nekem ment simán :)

(#74171) t256 válasza torik (#74169) üzenetére


t256
őstag

Szia!

A PS store-on arra utalhatnak, hogy az NTSC verzió 60 Hz-es képfrissítéssel megy. A PAL 50 HZ-en.
LCD tévén nem tudom van-e értelme.

Playstation 1-en, ha hozzájutottál NTSC játékokhoz, akkor 90%, hogy a CRT tévéd fekete-fehérben jelenítette meg, kellett hozzá egy SCART-RGB kábel, vagy modchip.

Érdemes az eredeti Resident Evil-el kezdeni. A HD remake sokban különbözik. Nem csak a grafika lett teljesen felújítva.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#74172) torik válasza fausto (#74170) üzenetére


torik
senior tag

Rendben, köszi az infót. Igazából azért is vannak aggályaim ezzel kapcsolatban mert sokallom az árat három ps1-es játékra ami még lehet hogy nem is fog tetszeni :D

A történet mennyire összefüggő? Mert akkor inkább kezdeném a 2-3-al aztán ha bejön akkor tovább a HD, 0, satöbbi.

All that and a bag of chips

(#74173) fausto válasza torik (#74172) üzenetére


fausto
addikt

Ha nem sorrendben tolod, akkor is fogod érteni, de gyakran visszautalnak az előző részekre, emiatt talán érdemesebb sorrendbe végigvinni

(#74174) seniman


seniman
addikt

Sziasztok!

Valaki tudna egy képet mutatni a superslim bekapcsoló gombjáról,kiszerelt állapotban?Nem a tényleges panelon ücsörgő gomb érdekelne,hanem a műanyag vacak amivel nyomkodni lehet.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74175) A`rpi válasza seniman (#74174) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

További képeket itt találsz:
https://www.ifixit.com/PlayStation 3 Super Slim

[ Szerkesztve ]

(#74176) seniman válasza A`rpi (#74175) üzenetére


seniman
addikt

Köszi. :R Ez egyben van a meghajtó ajtó nyitójával?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74177) torik válasza fausto (#74173) üzenetére


torik
senior tag

Értem, köszi.

Kicsit kutyaszorítóban vagyok ezzel most, egyfelől szeretem ha van valamiféle rendszer a játékokban amiket megveszek így a linkelt bundle jobb lenne, viszont ha kipróbálom és nem jön be akkor kidobtam a pénzt a semmire :D ellenkező esetben meg ha kezdem a RE2-vel és bejön akkor meg azt vettem meg potyára és már rosszul kezdődik a sorrend, ami megint nem jó :D az lenne a legjobb ha az első részt is be lehetne szerezni magában de olyat nem látok.

Lehet kezdek egy 0-val és az alapján eldöntöm hogy érdekel-e, és ha igen akkor jöhet a bundle.

All that and a bag of chips

(#74178) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Olyan probléma lépett fel a PS3 konzolunknál, hogy mind a két controllere csak akkor működik, ha kábellel van bedugva a PS-be. Próbáltunk már mindenféle lehetőséget, reset gomb a controllereken, áramtalanítás stb, de egyszerűen nem akarnak menni vezeték nélkül.

Esetleg van valami ötlet? Eredeti dualshock 3 SIXAXIS controllerekről van szó, nem hiszem h egyszerre romlottak volna el... :/

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#74179) A`rpi válasza seniman (#74176) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Nem tudom, még nem szedtem szét az enyémet. Valószínűleg igen.

(#74180) A`rpi válasza 3800+ (#74178) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Próbáld ki a kontrollereid másik konzollal.

Esetleg kérj kölcsön bluetooth fejhallgatót, billentyűzetet, ha ezeket sem tudod csatlakoztatni akkor sajnos a BT egység ment tönkre.

A bluetooth egységgel együtt van Wifi modul is, ezt is próbáld ki.

Próbálj a wifin csatlakozni az internethez.

Ha a Wifi/BT modul bebizonyosodott hogy meghibásodott,
többet ne frissíts rajta rendszerszoftvert,
mert utána sajnos teljesen használhatatlan lesz a készülék.
Ezzel a hibakóddal: 8002F1F0

[ Szerkesztve ]

(#74181) 3800+ válasza A`rpi (#74180) üzenetére


3800+
őstag

Köszi a segítséget, de úgy néz ki nem ez lesz a gond. A wifi működik, lehet rajta böngészni. A bluetooth-t nem tudjuk kipróbálni olyan eszközökkel amiket említettél, telefont próbáltuk azt nem látta. :/ Majd kerítünk egy másik konzolt valahonnan, de kizárt h mind a két controller egyszerre romoljon el.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#74182) 3800+ válasza 3800+ (#74181) üzenetére


3800+
őstag

Viszont ami érdekes a controllerrel be lehet kapcsolni a PS-t. Bekapcsolás után azonban csak gyors villogássa van a controller ledjein...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#74183) mntn


mntn
tag

Sziasztok,

új konzolosként kérdezném, hogy a game.co.uk-os Pre-owned játékok mennyire megbízhatóak? :))

(#74184) crue válasza mntn (#74183) üzenetére


crue
őstag

Régebben sokat rendeltem tőlük, minden ok volt velük.

(#74185) Elims válasza mntn (#74183) üzenetére


Elims
veterán

Ėn egy-kėt hónappal ezelőtt megjártam velük.Előtte nem volt gond.
Ha tehetedd inkább itthonról szerezd be. (Kivéve persze ha nagyon nagy az árkülönbség.)

(#74186) sting2 válasza mntn (#74183) üzenetére


sting2
addikt

Hektikus.
Néha minden ok, néha olyan szinten leharcolt a doboz, sokszor a lemez, hogy évekkel ezelőtt felhagytam Game.co.uk forrással.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#74187) erahurka


erahurka
félisten

Múlt héten befejeztem a Life is Strange-et, ki is platináztam, ez a 8. ilyen trófeám :))
A játék sztorija nagyon jó, játékmechanikailag vannak problémák de nem igazán zavaróak. Mindenkinek kötelező aki szereti a műfajt, de a PS3 grafikai kompromisszumai miatt elég okádék ahogy kinéz, így inkább PC-n vagy újabb generációs konzolon érdemes végigjátszani.

Illetve meg lett az 1000. bronzom Lego Jurassic World-ben, hurá ennek is! :))

(#74188) Sirandrish válasza erahurka (#74187) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én PS4en vittem végig, de grafikailag ott sem nagyon domborított, viszont maga a játék szerintem szuper.
Vagyis szuper úgy a feléig...aztán már csak nagyon jó, a vége viszont már csak egy közepes brazil szappanopera...nálam legalábbis.
A készítőknek meg innen üzenem hogy a kevesebb néha több :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#74189) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Nem nagyon tudok mostanában úgy játszani, hogy a házimozi szóljon, úgyhogy jó lenne valamilyen fejhallgatós megoldás. Mit tudnátok ajánlani PS3-hoz, ti mit használtok?
- nem baj, ha vezetékes, de akkor USB-s legyen
- külföldi rendelés elől sem zárkózom el, ha jó ár/érték arányban
- nem hátrány, ha PS4-gyel is kompatibilis (ki tudja, hátha lesz egyszer :) )
- 5.1 - 7.1 hangzás fontos lenne (de ha valamilyen virtuális megoldás, az is belefér, csak jól szóljon)
- a Sony hivatalos megoldásain is gondolkoztam, de nem igazán tudom, hogy melyik lenne jó a fentiek alapján. Gold, Pulse, Silver, mi a különbség?

Köszi előre is!

(#74190) A`rpi válasza fausto (#74189) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Mindhárom jó választás normál használat mellett sokáig kiszolgál.
Amit fontos megjegyezni: Gold, Pulse, hajlamos a törése, repedésre.

Silver meglepetés számomra nem is tudtam hogy jár hozzá USB adapter,
(ez a hangkártyája.)

PS3 támogatja, de gondolom ezzel nem mondtam újdonságot számodra :).

Ami még alternatíva lehet ha nem fontos a chat hang.

RCA Jack átalakító. Bővebben itt olvashatsz róla: [link]

Ha fontos a chat hang, meg lehet spékelni ilyen USB hangkártyával,
utóbbi sajnos játékhangot nem tud kiadni, csak csevegésre jó, mivel nem hivatalos.

Itthon is kapható, csak kb 2000 forint...

[ Szerkesztve ]

(#74191) fausto válasza A`rpi (#74190) üzenetére


fausto
addikt

Köszi!

Ilyen toldásos megoldásokkal nem szeretnék élni, ha USB-s akkor olyan kéne, aminek van egy csatlakozója és annyi.
Ha valaki használ más fülest a hivatalos Sony-n kívül, akkor kíváncsi lennék, miket ajánlotok!

(#74192) SenorDave válasza fausto (#74191) üzenetére


SenorDave
tag

Szia épp ma jött meg az Asus strix dsp -m.Igaz ps4 hez használom.

Tökéletesen működik usb-n keresztül is. :))

[ Szerkesztve ]

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

(#74193) Wlac válasza fausto (#74189) üzenetére


Wlac
Ármester

Sony Gold. Olvastam én is arról, hogy mennyire hamar amortizálódik, de a baráti körömben többen használják, és hozzám hasonlóan ők sem tapasztaltak hasonlót. Jó a hangzása, a két profilos üzemmód jól működik, használható géphez is, kényelmes, és "vakon" is könnyen kezelhető.

“The wha-"

(#74194) Sanyi.mTs válasza Wlac (#74193) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Fejhallgatónak minek profil állítás?

(#74195) Wlac válasza Sanyi.mTs (#74194) üzenetére


Wlac
Ármester

Mert vannak játékok, amelyekhez le lehet tölteni saját hangprofilt, és egy gombnyomással lehet közöttük váltogatni. Pl. a Battlefield 4-en rengeteg dob az Uncharted 4 profilja, de más játéknál jobb a sima.

“The wha-"

(#74196) seniman


seniman
addikt

Üdv!

8002F1F9 hibára(bootloop) CECH-3004B-n tud valaki megoldást?Valamint a DS3 bármilyen mini-USB kábellal tölthető?

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74197) A`rpi válasza seniman (#74196) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Bármilyen kábel jó, amúgy rendszerszoftver telepítésekor kiderül, ilyenkor kábelen kommunikál a joy a géppel nem rádión.

HDD-t vedd ki a PSből, PC-n formázd le (mindegy mire FAT FAT32 NTFS..),
majd tedd vissza PS3-ba, és telepítsd újra a rendszerszoftvert.

(#74198) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne,hozzáértő kollégához...
A következőről lenne szó: adott itthon egy Ps3, szeretnénk még egyet, hogy a fiammal tudjunk együtt multizni (Gta5).

Azt szeretném tudni,hogy egy internet kapcsolattal meg oldható e az, hogy két géppel és természetesen két accounttal egyszerre belépve jatszhassunk?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Psn ID: Tdizsolt

(#74199) seniman válasza A`rpi (#74197) üzenetére


seniman
addikt

Köszi! :R Egy a probléma,eddig akárhány PS3 vinyót raktam a notiba,egyiket sem látta a windows.Biosban megvannak,de az OS(W8.1) nem látja.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74200) A`rpi válasza seniman (#74199) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

how to open disk management in windows 8

PS3nak saját fájlrendszere van, ez a saját gépből nem látszódik, partíció törlése, és a lemez formázása következőképpen érhető el:

Start menü > Vezérlőpult > Felügyeleti eszközök > Számítógép kezelés > Tárolás > Lemezkezelés

Lemezkezelésen belül található több partíció is lehetőleg PS3 HDD-jét válaszd ki, ellenkező esetben akár valamit le is törölhetsz a számítógépedről.

Könnyű felismerni, egyszer tudod a PS3 merevlemezének méretét, továbbá, "fura fájlrendszer" van a HDD-n, amit nem tudsz megnyitni lemezkezelővel.

Rendszer telepítéséhez pedig a segédlet lépésről lépsére.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.