Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74251) Sirandrish


Sirandrish
legenda

PS3ra van pár szép akció Helovín alkalmából!

BioShock Trilogy Pack - 3690ft

The Evil Within - 1890ft

Metro: Last Light Complete Edition . 1529ft

És az apró :)

z123456789 Szétnézhettél volna a privátjaid körül, mert azt a cooptimust már linkeltem neked vagy másfél éve :))

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#74252) z123456789 válasza Sirandrish (#74251) üzenetére


z123456789
addikt

Ne már! Nem találom. :N

(#74253) Sirandrish válasza z123456789 (#74252) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pedig ezt a kérdést már biza feltetted és ugyanezzel a linkel meg is válaszoltam :K
Mondjuk lényegtelen..most már könyvjelzőt neki :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#74254) Tdizsolt válasza Tegla80 (#74237) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Szia!

Igen,a modem van a padláson,és onnan szetetném szétosztani a két ps-hez.A padlásra nem tennék még egy wifi routert,egy már van a nappaliban,az kikapcsolható,nem sugároz,ha nincs rá szükség(a padláson macerás lenne mindig kikapcsolgatni egy másikat).
Tehát marad Árpi féle opció,egy switch-el,az a legolcsóbb,és leg egyszerűbb(és a legjobb).

Psn ID: Tdizsolt

(#74255) Tegla80 válasza Tdizsolt (#74254) üzenetére


Tegla80
addikt

Oks.
Viszont amit nem ertek akkor,h ha a nappaliban van mar egy router akkor annak a wifi jelere miert nem tudtok racsatlakozni a masik ps-el?
(Plusz ,h lehet az,h egy wifire nincs szukseg a mai vilagban es olykor kikapcsolja azt az ember?! )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#74256) Tdizsolt válasza Tegla80 (#74255) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

A háló elég messze van a nappalitól.Ott wifis tv van,és egy nagyobb felbontású videót már nem tudok megnézni a youtube-on anélkül,hogy ne homokórázna. Épp ezért stabilabb,ha kábelesen csatlakoztatom a ps-t főleg multinál. A wifit mindig kikapcsolom éjszakára(ha nem vagyunk itthon,akkor nappal is),főleg a gyerekek miatt,így is eleget kapnak máshonnan az éterből... :U

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#74257) A`rpi válasza Tegla80 (#74255) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"(Plusz ,h lehet az,h egy wifire nincs szukseg a mai vilagban es olykor kikapcsolja azt az ember?! )"

Így is elég nagy elektorszmogban vagyunk. Szvsz jól csinálja. Majd egyszer ha nem tudok mit csinálni jó dolgomban építek egy rádióhullámoktól mentes "süketszobát."

Ha pedig van már a rendszerben router, akkor érdemesebb utp switch-et alkalmazni, összedugja és megy is nem lesz "dupla nat", és még konfigurálással sem kell bíbelődni.

(#74258) Tdizsolt válasza A`rpi (#74257) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

:R

Psn ID: Tdizsolt

(#74259) Tegla80


Tegla80
addikt

Nincs tobb kerdesem,uraim. :D
(viszont En ugy gondolom,h engem spec mas fog kinyirni igy nalam tovabbra is 7/24-ben szorja majd a jelet. :DDD )

Sony® & PlayStation®

(#74260) Tdizsolt válasza A`rpi (#74257) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Viszont amiket nézegetek elérhető áron,azok többsége 10/100Mbps-ot tud....Ez korlátozhatja a sebességet? Most"elvileg" 300-as netem van (mérve sosem volt,egyszer kíváncsiságból teszteltem,akkor 86Mbps volt a letöltési sebességem).... :F Számok alapján nyílván igen,de a gyakorlatban is láthatom kárát,ha lehet így fogalmaznom?

Tegla:

Én sem magamat féltem,hidd el,valószínűleg engem is más ránt majd le a mélybe,nem a térerő.... :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#74261) A`rpi válasza Tdizsolt (#74260) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Maximum játék letöltés esetén limitálhat, de online játéknál nem lehet gond, szóval a 10/100 megabites bőven jó játékra.

(#74262) Tdizsolt válasza A`rpi (#74261) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Oké,köszönöm,akkor azok között is mazsolázok! :K

Psn ID: Tdizsolt

(#74263) james001


james001
veterán

Elég olcsón van most ez a Yakuza Dead Souls is,van aki játszott már vele?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#74264) z123456789 válasza Sirandrish (#74253) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, mindegy is, akkor szerintem azt kitöröltem. De miért? Nem szoktam kitörölni az ilyen üziket. :S
Most elmentettem. :R

(#74265) Monoton


Monoton
tag

Zavvi és Game mellett vannak bevált külföldi oldalak, ahol a magyar árakhoz képest lényegesebben olcsóbban be lehet szerezni játékokat? pl. 1-2 távol-keleti shop is érdekelne. :B

(#74266) erahurka


erahurka
félisten

Darksiders II-t játszotta valaki? A Construct Hulk nevű bossnál teljesen reménytelennek érzem az egészet. A játék szarságai miatt nem tudom legyőzni, egyszerűen borzalmas csata közben a kamerakezelés, ilyen robbanó golyókat kéne rádobni az ellenfélre, de alig akarja felvenni a karakter, sokszor csak odébbrúgja, ráadásul egy idő után maguktól felrobbannak.

Ráadásul ez még az eleje, mi lesz még később???? :W

(#74267) Petreszku válasza erahurka (#74266) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia!

Többszöri nekifutásra sikeredett nekem is. Ne add fel, csak ezt tudom javasolni. Az első részt végig játszottam, ezt nem. Talán még valamikor adni fogok neki egy esélyt. Pedig nem rossz játék, de mindig volt ami jobban érdekelt.

(#74268) RangerFox válasza erahurka (#74266) üzenetére


RangerFox
veterán

Én is abbahagytam az elején, számomra annyira rossz volt a kamerakezelés meg a harcrendszer bizonyos elemei, hogy nem bírtam tovább játszani vele. Majd talán unalmamban adok neki még egy esélyt, de eddig elég nagy csalódás a játék, pedig csak 1800Ft-ba került.

(#74269) seniman


seniman
addikt

Valaki meg tudná mondani,mi az amire a nyíl mutat? :F Ez egy CECHC04 tápja.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74270) A`rpi válasza seniman (#74269) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Relatív egyszerű helyettesíteni PS3 tápját ATX táppal, miért nem próbálkozol azzal?

Amúgy, pont nem látszódik sok az alkatrészből, más szögből nincs kép?

(#74271) seniman válasza A`rpi (#74270) üzenetére


seniman
addikt

Mert az sincs itthon.Letöltött kép sajna,a telefonommal még ilyet sem tudok. :(

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74272) seniman válasza A`rpi (#74270) üzenetére


seniman
addikt

Ha esetleg így jobban látszik.Sípol és ráz a kis aranyos áramtalanítás után,a másik két tesójával ilyen gond nincs.Vagy ha esetleg tudsz olyan topikot,ahol tudnak segíteni a beazonosítással,azt is megköszönném.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74273) A`rpi válasza seniman (#74272) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Az hogy ráz mondhatni üzemszerű, a sípolás sem feltétlen gond. Amúgy valószínű tekercs, azokra jellemző. Ilyen kivágás pedig általában magasfeszültségű szekcióban szokott lenni a nyomatott áramkőrökön.

12, 5, és voltnak kell kijönni a tápból.

Topikot most hirtelen nem tudok rá, de szerintem biztos van.

[ Szerkesztve ]

(#74274) seniman válasza A`rpi (#74273) üzenetére


seniman
addikt

De van még két ilyen a tápban,azok nem ráznak,nem sípolnak.Valami spéci kondi lehet ez?Mert áramtalanítás után sípol és ráz.Nem tudom mennyire megbízható a multiméterem,de a 12volt az ingadozik rendesen.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74275) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

Egy láma kérdés,egy igazi lámától:

A Ps-t router nélkül is hálózatra lehet kötni? :F

A kérdés azért merült fel,mert a már említett második Ps-hez(még nem jött meg) új UTP-t kellett lehúznom(hogy miért,azt azonnal leírom..).
Vettem egy switch-et,amit be kötöttem,a nappaliban a net tökéletesen működik,viszont a hálószoba tvje még a kábelt sem látta. Kiderült,hogy szakadás volt,ezért újra húztam.A tv most már látja a kábelt,de nincs net. Utána olvastam,és ahhoz,hogy a tv-n legyen net,kell hozzá egy router is. Tehát felmerült bennem a kérdés,mint lámában,hogy majd a Ps-hez is kell e router,hogy tudjak vele multizni,vagy elég a modemtől egy kábel,a már beépített switch-en keresztül? :U

A probléma számomra eddig fel sem merült,mert a nappaliban alapból a wifi routeren keresztül kapja meg a kábelt a gép.

Remélem érthetően írtam körül a gondom,és azt is remélem,hogy nem kell még egy router (a switch helyett),mert akkor tökön lövöm magam.... :K :K

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#74276) A`rpi válasza Tdizsolt (#74275) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Akkor lesz csak mindenhol net, ha a router is be van kapcsolva.

Modem > Router > Switch

Ha a középső láncszemet kiveszed,
akkor értelemszerűen sehol nem lesz internet...

(#74277) Tdizsolt válasza A`rpi (#74276) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Akkor viszont a switch-et hiába vettem... :W

Mert ugye az volt a lényeg,hogy a padláson ne legyen még egy router a modem mellett,ahol non-stop sugároz...Tehát mégis csak kell oda egy router. :O

Psn ID: Tdizsolt

(#74278) A`rpi válasza Tdizsolt (#74277) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ez esetben félre értettelek, én azt gondoltam egy kábelt szeretnél ketté osztani. Arra az általad linkelt megoldás amúgy sem lett volna jó.

De ha működött is volna hogy gondoltad, minden alkalommal a padlásra mentél volna? :DDD Mert akkor az egyikből ki kell húzni a másikba be kell dugni...

(#74279) Tdizsolt válasza A`rpi (#74278) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

A mostani verzió a következő:
Padlástér-modem,
modem-switch,
switch1 port-nappali -router.router-ps3.
switch 2 port-háló ps3.

Tehát a lényeg a lényeg,a padlásra a switch helyére is router kell?
(Valahol azt olvastam,hogy a ps elmegy router nélkül is,de most már semmit sem értek.... :N )

(Vagy még egy dologra gondoltam,hogy a hálóba is rakok egy routert a switch után....)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#74280) A`rpi válasza Tdizsolt (#74279) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

╔══════╗
╔══════╗UTP╔══════╗ (UTPkábel)║Switch║
║Modem ║>>>║ ║1 port>>>>>>>>>>>║1port ║
╚══════╝ ║Router║2-port>TV ║ ║2port>>PS3
║ ║3-port>PC1 ║ ║3port>>PS3
║ ║4-port>PC2 ╚══════╝
╚══════╝

Modem után van a router, router után a switch, más megoldás nincsen.
Csak így lehet bekötve másképp nem üzemel a switch.

[ Szerkesztve ]

(#74281) erahurka válasza A`rpi (#74280) üzenetére


erahurka
félisten

Switch nem elég router helyett? :F

(#74282) Tdizsolt válasza A`rpi (#74280) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Oké(köszi az illusztrációt :R ), de nálam most úgy üzemel a szobai router,hogy a modem után közvetlenül a switch osztja szét a netet,és így működik is.... Mindazonáltal az én esetemben így a switch elveszti a létjogosultságát,ugyanis ha mindenképpen két router kell,akkor van elég kimeneti port rajtuk,hogy bőven kiszolgáljanak.

Itt nekem még mindig az a legfőbb gondom,hogy a(padlástéri) modemnek csak egy kimeneti portja van,amit mindenképp ott,helyben kell szétosztanom a lakás két irányába. A padlástéren elhelyezett router kilőve(a folyamatos sugárzás miatt),tehát a mostani helyzet fényében szvsz két lehetőségem van:

1: hazárdírozok,megvárom míg megjön a ps,és router nélkül megkísérlem az üzembe helyezést(valljuk be,kicsi az esély a sikerre)

2: a switch-től lehúzott utp-t(hálószoba) a nappali mintájára bekötöm egy,még nem létező routerbe,majd abba kötöm a hálószobai pst,plusz lehetőség nyílik a "nagyon okos" tv-t is rá kötni...

Szerinted?

(Bocsánat,hogy ilyen nehéz eset vagyok... :B )

Psn ID: Tdizsolt

(#74283) A`rpi válasza erahurka (#74281) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Nem.

(#74284) A`rpi válasza Tdizsolt (#74282) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ez esetben kettő routerre lesz szükséges, viszont itt a beállításban nem fogok segíteni, már amúgy is teljesen lefárasztottál. :) Megfelelő topikban a hálózatos kollégák állnak rendelkezésedre.

(#74285) Tdizsolt válasza A`rpi (#74284) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Gondoltam,hogy elég lesz már belőlem..... :DDD

Köszi az eddigit is!! :R

Psn ID: Tdizsolt

(#74286) manu75 válasza Tdizsolt (#74285) üzenetére


manu75
aktív tag

Kacifántos amit írsz :) talán segít valamit, ha leírom nálam hogy van. A modemet bekötöttem a wifis routerbe ami nálam lent van a nappaliban. A nappaliban van egy ps3 az a routerben csatlakozik de simán megy wifiről is, a routerből pedig 2 szálon házon kívül , hogy ne legyen a szobákban kábel felvittem az emeletre utp kábellel a netet, egyiket a gyerekek szobájába másikat a mienkbe. Ott a kábel végére mindkét szobában egy-egy switchet tettem ami szétosztja a netet fönt nálam a tévére a médialejátszóra és egy ps4-re gyerekeknél egy vita tévére meg számítógépre meg egy ősrégi médialejátszóra ami ugyan nem tud netet, de így szétszedés nélkül a kábelen keresztül tudok rá másolni bármit, tehát erre is megfelelő. Szerintem mivel kábelt úgy is húzol a padlásról a ps3-akhoz, akkor én a ps3-ak mellé tenném a switchet, de ha ott nincs semmi más amit netre kötnél akkor a routerből is simán viheted a kábelt, gondolom ma már olyanokat árulnak aminek van min 4 kimenete. Arra hirtelen nem emlékszem a modemed wifis e eddig azt használtátok, nálam inviteles wifis modem volt de annyira rossz volt a wifije, hogy vennem kellett mellé ezt a mostani wifis routert és a modemből meg kiiktatni a wifit. Azóta már sikerült lecserélnem az invitelt. Hátha segítettem valamit.

(#74287) Tdizsolt válasza manu75 (#74286) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Köszi a segítséget! :R

Nem olyan kacifántos,íme:

Sajnos nincs lehetőség újabb kábel lehúzására,így is tele vannak a védőcsövek...házon kívül semmiképpen nem szeretnék kábelt,a homlokzaton van a hálószoba.A modem nem wifis,és igaz,hogy 3 lan kimente van,de a Digi alapból letiltja a többit,és csak egyet enged használni. A Te megoldásod ésszerű,de nálam sajnos nem kivitelezhető,hogy a modem után egyből routert tegyek. A switch után van a nappaliban található router, és tökéletesen működik.Ennek a mintájáta szeretném ugyanezt a hálóba is(a rajz alapján). Más lehetőségem nincs,ha így nem fog működni,akkor hagyom a fenébe az egészet.... :(

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#74288) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Sziasztok! Lenne egy PS3-am és van vele egy kis baj.. Itt feltehetem a kérdésem,vagy máshova kell irnom?:)

PSN: joskovagyok199

(#74289) A`rpi válasza Tdizsolt (#74287) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Padlásról lejövő kettő UTP kábelt hagyd a fenébe.

Abból neked csak egy darab UTP kábel kell,
az is nappaliban található Router-ed WAN portjába.

Háló és a nappali között húzz át egy UTP kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#74290) A`rpi válasza Vadernagyúr (#74288) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Igen várjuk a kérdésed!

(#74291) Vadernagyúr válasza A`rpi (#74290) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Az lenne a gondom,hogy vásároltam egy PS3-at.. Eddig tökéletesen működött,tegnap vettem egy játékot,amit elinditottam és szerintem feltett hozzá valamit,irta,hogy flashing hdd,eredeti játékról van szó,és aztán volt egy 4gigás mentése.. De töltés közben lefagyott,azóta nem olvassa a lemezeket,és a menüből is eltűnt a dvd ikon.. ez azt jelenti,hogy meghalt a meghajtója?

PSN: joskovagyok199

(#74292) A`rpi válasza Vadernagyúr (#74291) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Nem lehet tudni látatlanban, vidd szakemberhez a készüléket.

(#74293) seniman válasza Vadernagyúr (#74291) üzenetére


seniman
addikt

Ez a félbehagyott frissítések velejárója.Én egyszer véletlen úgy frissítettem rendszert,hogy a meghajtó szalagkábele ki volt csúszva véletlen.Amikor rádugtam csak úgy záporoztak a hibakódok.Ráfrissítettem újra és akkor lett jó.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74294) Tdizsolt válasza A`rpi (#74289) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Köszönöm,nagy vagy!! :R

Most már látom,hogy közvetlen a modem szálát nem lehet router nélkül osztani....

Sajnos ez így kivitelezhetetlen,a nappaliban az összes kábel(hdmi,utp,stb) el lett rejtve,a routerből kijövő,és bemenő is egyaránt,így lehetetlen még egy szálat áthúznom a hálóba...innentől dől az egész... :O

Azért minden esetre köszönöm a segítségedet!!! :R :R

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#74295) Vadernagyúr válasza seniman (#74293) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

és a frissitést,hogyan tudnám megoldani? mert a legújabb 4.80-as cfw van fent,wifim meg nincsen..

PSN: joskovagyok199

(#74296) A`rpi válasza Tdizsolt (#74294) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ez esetben akkor router-re lesz szükséged, méghozzá a padlásra. Általában ki lehet amúgy kapcsolni a wifi-t ezeken a routernek, szóval a padláson lévőnek nem feltétlen kell sugároznia.

Továbbá ahova csak egy kábel megy le (hálószoba) oda tökéletesen használható lesz a Switch, nem kell még egy kábelt lehúznod.

Csak hogy teljes legyen, a kép dupla NAT nélküli helyes bekötés:


Beállításban már nem segítek! Majd a hálózatos kollégák! :K

Opcionális lehet még egy Switch beszerzése is, ebben az esetben mehet a padlásra a meglévő router. Beállítással sem kell szórakozni, mert összedugod és menni fog. Persze leszámítva a meglévő router Wi-FI offolását.

[ Szerkesztve ]

(#74297) seniman válasza Vadernagyúr (#74295) üzenetére


seniman
addikt

Hát ha cfw-s,az szívás.Esetleg recovery módban a helyreállítással próbálkozhatsz.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#74298) Vadernagyúr válasza seniman (#74297) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

azaz igazság,hogy nem tudom milyen.. nincsen modositva,azaz teljesen gyári a gép:)

PSN: joskovagyok199

(#74299) Tdizsolt válasza A`rpi (#74296) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Ha tényleg ki lehet kapcsolni,akkor ez lesz a megoldás! :C
Gondolom ezt az opciót a router menüjében találom meg... :R

Psn ID: Tdizsolt

(#74300) SenorDave válasza Vadernagyúr (#74298) üzenetére


SenorDave
tag

FW- Firmware:Gyári
CFW- Custom Firmware: Módosított

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.