Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) nike_ válasza he7edik. (#6400) üzenetére


nike_
addikt

Keresek, rendben.

Egy bajom van a PS3-al, hogy drága, és nem tudom megéri-e :(

[ Szerkesztve ]

(#6402) he7edik. válasza bwoay (#6399) üzenetére


he7edik.
addikt

Szerintem nincs hozzá.
Az ÜK-ban van polós változat de az félő hogy Überkonzol gyártja nem eredeti bundle

Égő szöveg a flém vázon

(#6403) tag.IV válasza nike_ (#6394) üzenetére


tag.IV
csendes tag

Igen, elég kedvezményesen lehet, meg demokat lehet tölteni, HD videókat, témákat, képeket...stb.

(#6404) he7edik. válasza nike_ (#6401) üzenetére


he7edik.
addikt

Féléves 40GB-os PS3-at már annyiért kapsz mint egy új xbox360 prémiumot.

Valós 1080p képet
HD hangot
ingyenes on-line lehetőséget
megbízhatóbb, halkabb működést
régió függetlenséget
a vinyót szabadon cserélheted nem kell nevetségesen drága áron specifikus HDD venned
(bármilyen 2,5" noti vinyót beletehetsz)
operációs rendszert telepíthetsz rá
az idei exclusív játék kínálat sokkal jobb mint a box-é

Égő szöveg a flém vázon

(#6405) nike_ válasza he7edik. (#6404) üzenetére


nike_
addikt

Na ja, de az csak 40GB, míg az Xbox360 pedig 60. Nem tudom..

(#6406) bordi10


bordi10
senior tag

Magyar nyelvû firmware-rõl van valakinek infója? Nem mintha gáz lenne az angol, de psp-re már csináltak....

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#6407) Devastator


Devastator
tag

A PS3 garancia érvényesítése hogy működik? Regisztrálni kell, mint az MS-nél, majd ha baj lesz, akkor szólni nekik, hogy jöjjön a futár? Valakinek nincs tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#6408) bwoay válasza nike_ (#6405) üzenetére


bwoay
nagyúr

az a 60 azért nem egészen annyi, kb 53-at érsz el szabadon.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6409) nike_ válasza bwoay (#6408) üzenetére


nike_
addikt

Igen, kb. A PS3-nál megmarad a teljes tárhely?

(#6410) nicoka válasza nike_ (#6409) üzenetére


nicoka
tag

Nem, természetesen.

(#6411) DM-Fan válasza nike_ (#6409) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem, de plusz 10 eFt-ból 160 GB-os vinyót raksz a megvett PS3-adba, aztán integethetsz az Xbox-nak. Nekem egy 250 GB-os WD vinyó van benne jelenleg, ami 15 eFt-omba fájt fél évvel ezelőtt. Azóta tárolok rajta kb. 150 GB-nyi zenét (gyakorlatilag minden rajta van, amit hallgatni szoktam), így háttérzenéléshez nem kell folyton CD-ket pakolásznom a lejátszóba. A maradék kb. 100 GB-on meg kényelmesen elférnek az ingyen letöltött demo-k, HD-Trailer-ek, sőt, még egyes 720p/1080p-s anyagok is. Nameg a játékinstallok (mondjuk ezek nem sok helyet visznek el).

Ezen felül a PS3-ban wireless LAN is van, tehát mégcsak kábelezned sem kell a net miatt.

Get Moded!

(#6412) nike_ válasza DM-Fan (#6411) üzenetére


nike_
addikt

A PS3-nak milyen hangkimenete van? És hogy tudom összehozni az 5.1-es hangrendszeremmel?

[ Szerkesztve ]

(#6413) GaBBoR válasza nike_ (#6412) üzenetére


GaBBoR
tag

Stereo az AV kimeneten rca csatlakozókkal, és egy optikai kimenet (dts, dolby digital).

(#6414) DM-Fan válasza nike_ (#6412) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Az előttem szóló kihagyta az egyik legfontosabbat: HDMI.

Amúgy az 5.1-es hangrendszereddel csak akkor fogod tudni "összehozni", ha az tud fogadni optikai jelet, avagy van rajta HDMI-bemenet. Az AV-csatlakozós megoldás ugyanis csak stereo-t tud.

Get Moded!

(#6415) nike_ válasza DM-Fan (#6414) üzenetére


nike_
addikt

Akkor marad a stereo.

Egyre jobban húzok a PS3 felé... Csak ne lenne ilyen drága...

(#6416) GaBBoR válasza Devastator (#6407) üzenetére


GaBBoR
tag

Sajna van tapasztalatom. Nem kell regisztrálni sehova, de nem is jönnek érte :) Neked kell bevinni oda ahol vetted, vagy egyenesen a szervízbe. Én az utóbbit választottam. Ha nem készülnek el határidőre, márpedig nem fognak (talán 15nap), akkor kapsz cseregépet.

(#6417) (Kolombusz) válasza he7edik. (#6404) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Igen és gondolom van is mellé neki true hd-t tudó erősítője. :D

Valós 1080p alatt mit értesz?:U

Jah a Killzone 2-t várjuk már meg azért, mert lehet, hogy grafikailag nagyon odabasz, de ettől még lehet egy szar játék. Pl. az első része sem volt valami nagy eresztés...

(#6418) bordi10


bordi10
senior tag

Magyar nyelvû firmware-rõl van valakinek infója? Nem mintha gáz lenne az angol, de psp-re már csináltak....

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#6419) megsemmisito válasza nike_ (#6415) üzenetére


megsemmisito
tag

Szerintem annyit ér amennyibe kerül, ez a boxra is vonatkozik. Nem véletlenül drágább a PS3. Aszerint dönts,hogy mely játékok érdekelnek.

bordi10 : a magyar PSP firmware szerintem tört verzió, ha feltörik a PS3-at talán akkor lesz magyar FW

PSN online ID: Tomasz84hun

(#6420) bwoay válasza bordi10 (#6418) üzenetére


bwoay
nagyúr

psp-re úgy van magyarítás, hogy mikor kijön az aktuális fw,
valaki mindig veszi a fáradságot, és megcsinálja a magyar verziót.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6421) Mappa


Mappa
addikt

Sztem ps bár 60GB-s elég drága lehet(ritka mint a fehér holló) ha nemkell ps2es játékhoz akkor 80 gigás

ezt valaki magyarázza már el? :D ...van olyan PS3 amiken futnak a PS2 gamek ? (gondolom nem az írottak :DDD )

ugyan olyan helyzetben vagyok mindt nike_ kollega ...PS3-ra gonoltam énis ...Xbox nem bejövös még ha olcsóbb is :U már csak a GT5 miatt is meg az ilyen mászkálos ölös játékok miatt is ...bár fps-t szvsz csak pc jó zuzni ...mert konzolon(legalábbis nálam) Black PS2-n halál szar joy-on

igen az ára kicsit magas(mennyibe került anno amikor bejött ide a PS3 amúgy?)

akkor ott a blueraycucc benne...bár igaz én most nemtudom kihasználni a PS3 adta lehetőségeket FullHD...nincs hozzá lcd,plazma...de ami késik nem múlik..de ennek ellenére is inkább mint Xbox

nem kötelező megadni

(#6422) nike_ válasza Mappa (#6421) üzenetére


nike_
addikt

A 60GB-os PS3 kompatibilis a PS2-es játékokkal. Ilyen PS3-at egyedül a Golemkonzolnál láttam, ott is 120.000 Ft csak az alapgép, rendelni tudják csak, és a Golemkonzol nem valami megbízható...

(#6423) users


users
tag

Sziasztok!Én is beléptem a PS3 táborába már rögtön olyan gondom támadt ami nem tetszet a PS3 hütéssel amúgy egy 40GB Start packkot vettem és olyan gondom van ,hogy félóra játék után olyan hangos lett a hütése hogy kikapcsoltam nehogy valami baja legyen!Utána vissza kapcsoltam és nem volt olyan hangos tudja valaki hogy ez mitől lehet vigyem szervizbe de hát még csak 2 napos!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=users

(#6424) DM-Fan válasza users (#6423) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A PS3 hűtése a Cell proci, illetve a GPU hőmérsékletéhez igazodik, azt dinamikusan követi. Ha felmelegszik, akkor a ventilátor magasabb fordulatszámon dolgozik, ilyenkor hangosabb is, ez teljesen természetes.

Mondjuk nálam hardcore (több órai folyamatos) játék után sincs különösebben magas ventilátor-fordulatszám. Nem is számottevően hangos a hűtés, épp csak mormog.

Get Moded!

(#6425) DM-Fan válasza Mappa (#6421) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem csak a 60 GB-os, hanem egyes 20 GB-os és 80 GB-os PS3-ak is PS2 kompatibilisek (hardveresen).

Tessék olvasni:

PS3 géptípusok

Get Moded!

(#6426) AND1


AND1
őstag

Sziasztok! Segitségeteket szeretném kérni.

Van nekem egy ps3-am. Lenulláztam a beállitásait és most újból beállitottam mindent. Használtam vettem valakitől, de semmi baja. Most szeretnék belépni a ps3 network-be de ugy ki van jelentkezve, nem tudom az elöző tulaj jelszavát, csak a mail cimét irja ki. Nem baj, regisztráltam neten, de akkor sem enged. Azt irja, hogy nem léphetek be más id-jával.

Egyébként minden pöpec. Imádom a kicsikét! 1080p-ben, Onkyo hangrendszeren hajtom a játékokat és nagyon meggyöző!

Egy régi PH-s.

(#6427) AND1


AND1
őstag

Szóval a Restore Default Settings-et választottam. A restore PS3 system kell ahhoz h én új userrel betudjak jelentkezni? Gyárira visszateszi a rendszert?

Egy régi PH-s.

(#6428) users válasza DM-Fan (#6424) üzenetére


users
tag

Köszi a válaszod és akkor most nem is lehet vele mit kezdeni belekell törődnöm hogy egy kis játék után ilyen hangos lesz!Még annyi kérdésem lenne,hogy nem volt jó választás ez a 40GB-os?Van töle esetleg amin jobb hütés van vagy stabilabb!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=users

(#6429) Devastator válasza nike_ (#6422) üzenetére


Devastator
tag

A konzolvilágnál én mintha láttam volna 60Gb-os PS3at. Jobb üzlet, mint a golem.

(#6430) Gebriel válasza AND1 (#6427) üzenetére


Gebriel
veterán

Csinálj egy új user-t
Link

(#6431) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Ezzel az Other OS -> YDL

Próbálta már valaki? Azt tudom pontosan mire jó, meg hogy elvileg YDL legjobb választás hozzá, de pl. olyanra lennék kíváncsi, hogy akinek sikerült felrakni, az eltudott-e érni egy kellemesen használható astali gép szintjére vele?

Értem alatta, hogy mondjuk netböngészés, levelezés, office stb. alap dolgok kompromisszumok nélkül mennek.

Ismervén magam, egyszer úgyis rászánom magam, hogy kipróbáljam. Mert nem lenne rossz ha ez működne normálisan. :U

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#6432) DM-Fan válasza users (#6428) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem hinném, hogy amiatt lenne ilyen, mert 40 GB-osat választottál. Én is a 40 GB-os pakkot vettem és 2 hét után vettem bele anno a 250 GB-os vinyót. Szóval az enyém ugyanaz, mint a Tied, mégse hangos. Nem tudom nálad mi számít hangosnak, arra azért ne számíts, hogy egy hangtalan PS3-ad lesz. Ha nem is túl nagy, de a PS3-nak is van hangja. Mondjuk szerintem kifejezetten csöndes, játék közben abszolút nem zavaró, szerintem max. 20 dB lehet. Ha ezen belül van a Tied is, akkor az normál működés. Jó lenne, ha meg tudnád nézni valakiét, hogy az milyen zajos. Ha attól más jellegű, és hangosabb a Tied zaja akkor lehet, hogy megérné megnézetni szervizzel - már ha tudod nélkülözni 1-2 hónapra a gépet. Sajna ilyen a szervizellátottsága a Sony-nak.

Get Moded!

(#6433) DM-Fan válasza AND1 (#6427) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A Restore PS3 System emlékeim szerint egy korábban általad rögzített állapotot képes visszaállítani. Olyasmi, mint a Norton Ghost. Szóval ez neked felejtős, amúgy sem képes a rendszer annál korábbi FW-re visszaállni, mint amit legutóbb rátöltöttek - még akkor sem, ha vinyót cserélsz benne, ugyanis - szerintem - az oprendszer a készülék flash-rom-jába égeti az aktuális verziószámot, és ha vinyót cserélsz is, akkor is a flash-rom-ban szereplő verizójú FW-t kéri tőled pendrive-on.

Szerintem a Te problémádat vagy egy szimpla HDD-format, vagy egy még szimplább User-Account törlés oldja meg. Vagy ennél is egyszerűbb, amit Gebriel ajánlott: simán hozz létre egy új User-t a már meglévő mellé, oszt annyi.

Get Moded!

(#6434) AND1 válasza Gebriel (#6430) üzenetére


AND1
őstag

Szia! Köszi a választ!

Megnéztem a leirásaidat, nagyon korrektek! Csináltam mégegy accot. Létező angol cimmel de akkor is ezt irja ki ha beakarok jelentkezni a konzolon: "You cannot sign in using another user's sign-in ID (e-mail address) :(

Egy régi PH-s.

(#6435) DM-Fan válasza AND1 (#6434) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem az van, hogy megcsinálod ugyan az új User-t, csak nem azzal jelentkezel be. Próbálj rá átváltani! Ha ez sem megy, akkor format. Másra nem tudok gondolni. Netes beállításaid rendben vannak? Csináltál Network-testet? Ott minden átmegy Passed-dal?

Get Moded!

(#6436) AND1 válasza DM-Fan (#6433) üzenetére


AND1
őstag

Köszi a segtiséget!

Sajna nem megy. Remélem nem idegesitek senkit, de létrehozom és egyszerüen azt irja ki, hogy nem léphetek be más ID-val, ahogy előbb is irtam. Hogy lehet accot törölni? Ha HDD-t formázom, akkor hogy kerül vissza a ps3 OS? Még újdonság ez nekem :)

u.i.: hogy érted, hogy "pórbáljak rá átváltani"?

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#6437) AND1 válasza DM-Fan (#6435) üzenetére


AND1
őstag

Még valami: pc-men megkreálom. Ott betudok lépni. Aztán fel is kinál vmit, hogy tranfereljem, de nem volt régebbim.

Na és ha a pc-n megcsináltam accot, odafordulnék ps3-hoz, beirom...erre nem enged be.
Nem csinálok jól vmit? :)

Egy régi PH-s.

(#6438) GaBBoR válasza AND1 (#6437) üzenetére


GaBBoR
tag

Pc-n hogy csináltál accot? Azt csak a ps3-mon lehet.
Jah, a mailcímmel meg az lehet a gond, hogy azt psnid-hez köti. Szóval egy emailcímet csak egy psnid-hez lehet felhasználni.

(#6439) Edgeri válasza AND1 (#6436) üzenetére


Edgeri
senior tag

AND1: hogy érted, hogy "pórbáljak rá átváltani"?

Csinálj a PS3-adon egy új user-t (Users menüpont).
Jelentkezz át abba (Users menüpont), és abból próbálj belépni.

Üdv, Edgeri

(#6440) Edgeri válasza DM-Fan (#6432) üzenetére


Edgeri
senior tag

A PS3 "oprendszere" ezek szerint nem a vinyón lakik, hanem memóriában? Azaz, ha vinyót cserélsz, akkor nem kell semmi programot feltenned rá, hogy újra működjön, mint PS3?

Üdv, Edgeri

(#6441) nike_ válasza Devastator (#6429) üzenetére


nike_
addikt

Én ott nem láttam :(

(#6442) Devastator válasza nike_ (#6441) üzenetére


Devastator
tag

[link] Én ezt láttam, de nem tudom, hogy tudnak-e hozni.

(#6443) nike_ válasza Devastator (#6442) üzenetére


nike_
addikt

Ja, tényleg, hülye vagyok, ezt láttam, összekevertem a Konzolstúdióval :B

Itt is előrendelés..

(#6444) DM-Fan válasza AND1 (#6436) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha HDD-t formázol, akkor a PS3 rendszerszoftver úgy kerül vissza, hogy letöltöd PC-vel azt a verziót (vagy egy frissebbet), ami fönt volt mielőtt leformáztad. Ezt felmásolod egy pen-drive-ra (a mappa neve fontos!) és mikor betetted a szűz vinyót és bekapcsolod a PS3-at, akkor azt a verziószámú szoftvert (vagy frissebbet) fogja kérni, ami legutóbb fönt volt. Mondod neki, hogy pen-drive-on keressen és onnan fölpakolja. Kb. 10 perc az egész művelet azzal együtt, hogy kiveszed a vinyót a PS3-ból, rádugod PC-re, visszateszed a PS3-ba és újrahúzod a rendszert. Amúgy emlékeim szerint még tán ki se kell venni, mert mintha rémlene a rendszermenüben is olyan, hogy format HDD.

PC-ről szerintem sem tudsz accountot csinálni, valamivel kevered.

Mikor belépsz, akkor leg-baloldalt scrollozva találod a user menüpontot. Ott kell Create New User-t nyomnod és ha jól csinálod, akkor nem hivatkozhat korábbi User-accountra. Arra figyelni kell, hogyha létrehoztad az új User Account-ot, akkor abba kell átjelentkezni, majd innen tudsz log-in-elni a PS Network-re.

Get Moded!

(#6445) DM-Fan válasza Edgeri (#6440) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

De! A PS3 oprendszere a vinyón "lakik", csak valamit flash-el az EEPROM-ba is (lehet, hogy mindössze a verziószámot, ezt nem tudom).

Ez azért is biztos, mert amikor egy zsír új vinyóra cseréled a gyárit, akkor nincs oprendszer és rögtön nyavalyog, hogy tedd be a pendrive-ot, ami tartalmazza az update-fájlt, ahonnan ő tudja telepíteni. Viszont valamit biztos, hogy flash-el minden update-nél az EEPROM-ba is, mert amikor beteszed a szűz vinyót, akkor azt a verziószámú frissítést kéri, ami a vinyócsere előtt fel volt húzva, korábbit már nem fogad el. Későbbit természetesen simán. Tehát a FW nem downgradeable, még vinyócsere esetén sem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6446) fpeter07


fpeter07
veterán

Nyárig várható vmiféle árcsökkentés?

(#6447) DM-Fan válasza fpeter07 (#6446) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A világszerte tartósan elhúzódó válság és az épp aktuálisan 300 Ft-os euró árfolyam mellett? Hát, szerintem örülj, ha nem fog drágulni, mert szerintem még az is sanszos.

Get Moded!

(#6448) bordi10 válasza DM-Fan (#6447) üzenetére


bordi10
senior tag

jogos :O ...sajna.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#6449) Edgeri válasza DM-Fan (#6445) üzenetére


Edgeri
senior tag

Köszi, ma is tanultam valamit :DDD

Üdv, Edgeri

(#6450) Helyes válasza DM-Fan (#6447) üzenetére


Helyes
csendes tag

GolemKonzolnál már felismentek 10e-el...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.