Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) anulu válasza Edgeri (#6198) üzenetére


anulu
félisten

ty infot, remelem el tudok ugrani ma, hatha van meg :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6202) szasanyi válasza cilo9 (#6200) üzenetére


szasanyi
félisten

Itt a pont! :U Körültekintőbben kellene olvasni... egyébként nem kell lapozni, az legalsó pontban FullHD + HDMI látható.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6203) asadasad22 válasza Z.m.Z (#6182) üzenetére


asadasad22
őstag

szerintem inkább te nem érted.

"Nem az eredetijéhez képest jobb a platinum!!"
így van, ennek ellenére az előbb pont azt magyaráztad, hogy de.

a kommented további része pedig nem válasz a kérdésemre, nagyrészt vélemények adnak el egy játékot, így van, mindenki tudja. de ettől még miért is jó az nekem, hogy csúnya sárga betükkel ott van egy felirat, amikor én pontosan tudom, hogy milyen játékot veszek?

(#6204) asadasad22 válasza Papa-Georgo (#6191) üzenetére


asadasad22
őstag

hogy lehet repülni? ott vagyok már azon a részen, ott vannak a repcsik, de hogy repülni hogy kell, arra nem bírtam rájönni.

(#6205) Gebriel válasza asadasad22 (#6204) üzenetére


Gebriel
veterán

Kereső sokat segít, már le írták itt a fórumon is legalább 2x ;)

(#6206) bordi10 válasza asadasad22 (#6204) üzenetére


bordi10
senior tag

odamész a 3 repcsi elé..próbálj úgy mozogni, h senki ne legyen körülötted, tehát ne jelenjen meg a többiek neve alul a kék csíkban..pillantra megállsz és kiírja,h red bull airrace, majd "X"...én ma délelőtt csináltam egy jó kis rekordot 0:56:87, egy 3mp-es büntivel:)

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#6207) Gebriel


Gebriel
veterán

Szerintetek Resistanec 2 vagy Legedary :F

(#6208) bwoay válasza Gebriel (#6207) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerinten "rezisztanec" :)
a "legedariról" nem sok jót hallottam, sőt...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6209) Gebriel válasza bwoay (#6208) üzenetére


Gebriel
veterán

jaj má két betűt felcseréltem :DDD
Videó alapján mind2 bejövős. :K
Resi-nek az első része nem tetszett. :(

(#6210) Gebriel válasza bwoay (#6208) üzenetére


Gebriel
veterán

Resistance 2 lett végül is :D :R

(#6211) bwoay válasza Gebriel (#6209) üzenetére


bwoay
nagyúr

meg egy betűt kihagytál a másikból,
de a lényeg, hogy végül jól választottál :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6212) szasanyi válasza Gebriel (#6210) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem nagyon tetszett. Igaz, az első is... de a 2. rész szvsz jobban optimalizált, így a PS3 teljesítményét még inkább kihasználták így szebb, látványosabb lett a game.
Vannak igen komoly háborúk, lehet (kell!) lűni rendesen! ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6213) Papa-Georgo válasza asadasad22 (#6204) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Odamész repcsik elé a kerítéshez, és repcsik irányába az égre nézel, hogy a kép alsó 1/3-ában a repcsik legyenek. Ha nincs nagyon melletted senki, akkor alul kékben kiírja, hogy Red Bull Air Race, nah akkor egy X-aztán még X és már játszol is.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#6214) DM-Fan válasza Edgeri (#6198) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Westend 576-ban valóban sok akciós PS3 játék van 3.750 Ft/db), legtöbbjük nem is platinum kiadás, hanem eredeti. Én ma este bővítettem autós játékaim körét: elhoztam az NFS Carbon-t, illetve a Burnout Paradise-ot, igaz utóbbi sajnos már csak platinum verzióban volt, pont akkor érkezett belőle egy szállítmány, de igazából 3.750 Ft-ért hülye aki kihagyja, mégha platinum is (rohadtul nem érdekel). Az NFS Carbon viszont eredeti nyomás (nem platinum), azzal meg már rég szemeztem, mivel szerintem kb. ez volt az utolsó, még jónak mondható NFS játék.

Tudtok valamit a Crysis PS3-as megjelenésének dátumával kapcsolatban?

Get Moded!

(#6215) DM-Fan válasza Edgeri (#6198) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Westend 576-ban valóban sok akciós PS3 játék van 3.750 Ft/db), legtöbbjük nem is platinum kiadás, hanem eredeti. Én ma este bővítettem autós játékaim körét: elhoztam az NFS Carbon-t, illetve a Burnout Paradise-ot, igaz utóbbi sajnos már csak platinum verzióban volt, pont akkor érkezett belőle egy szállítmány, de igazából 3.750 Ft-ért hülye aki kihagyja, mégha platinum is (rohadtul nem érdekel). Az NFS Carbon viszont eredeti nyomás (nem platinum), azzal meg már rég szemeztem, mivel szerintem kb. ez volt az utolsó, még jónak mondható NFS játék.
WE MM-ban is van pár akciós, de pl. Burnout Paradise ott sem volt (még platinum sem), meg mondjuk láttam a legújabb Mortal Kombat-ot a MM-ban, sima műanyag tokban 18 eFt-ért, az 576-ban meg ugyanaz fémdobozban volt valami 16.900 Ft. Érdekes. Gondolom utóbbi valami limitált edition. Mondjuk MK-ért nemigen adnék többet 5 eFt-nál, úgyhogy gyanítom megvárom abból is a platinumot.

Tudtok valamit a Crysis PS3-as megjelenésének dátumával kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6216) szasanyi válasza DM-Fan (#6215) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez cseles hsz volt részedről. :D Crysis PS3-ra valami szadomazo nálatok? Az a grafikus motor nagyon jó, de nem annyira, hogy jó tudják optimalizálni PS3 GeForce 7 színtű GPU-jára. Szvsz csúnya lesz, mert drasztikusan le kell csökkenteni a részletességet a sebesség érdekében. Egyébkén hol láttál erről (hivatalos) infót? Ismerve a gépigényét már kíváncsi vagyok mit akarnak PS3 téren.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6217) DM-Fan válasza szasanyi (#6216) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Asszem valami fejlesztő ürge nyilatkozta, hogy 2008. december elején X360-ra, majd 2-3 hét csúszással PS3-ra is kihozzák a játékot és nagyon áradozott róla, hogy tán még jobban fog kinézni PS3-on, mint PC-n. Olyanokat fejtegetett, hogy a 7 magból 3 csak magát az árnyékolást számolja majd. Hát, én azért megnézném, ha már ennyit kínlódnak vele, egyrészt, mert szerintem annak ellenére, hogy igen rövid volt, azért kellemes játék volt, másrészt meg azért, mert szerintem erősen a konzol határait feszegetné a játék, amit szeretnék már végre megtapasztalni.

Amúgy itt egy hírmorzsa róla:

Crysis PS3-ra

Ugyanakkor még eredetileg volt olyan verzió is, hogy biztos nem jön ki egyik konzolra sem, mivel a konzolok tápja sem bírná a grafikus terhelést, bla-bla, aztán a PS World UK 2008. januárjában bejelentette, hogy mégis lesz, csak épp a Crytek és az EA ezt akkor még nem erősítette meg:

Crysis mégis lesz PS3-ra

Mindegy, ha nem is lesz Crysis PS3-ra, akkor majd az Uncharted 2-vel kitapogatjuk a PS3 képességeinek határait - legalábbis a fejlesztők ígérete szerint.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6218) szasanyi válasza DM-Fan (#6217) üzenetére


szasanyi
félisten

Mivel nekem meg van eredetiben PC-re, és gépemen kitűnően fut (1440x900-ban, nem 1920x1080-ban!) nem valószínű, hogy érdekel. Hacsak nem nagyon olcsó lesz, ami megint csak valószínűtlen. DE mivel tudom, hogy az én gépem 3D teljesítménye jobb (ami még mindig nem átlagos!) mint amit a PS3 tud (hiába az erős Cell, kevés lesz a GF7 meg a 256MB RAM) nem tudom elképzelni csak komoly grafikai veszteséggel. Én jó játéknak tartom, de van jobb. Amiben a Crysis sokkal jobb az a grafika. És ha pont az fog csorbát szenvedni, nem sokat ér az egész. De, hogy ezt alátámasszam: Crysis Warhead. Hogy jobban fusson a PC-ken (és ne csak a high end kategóriás) "optimalizálták" a grafikus motor. Tudni illik 1900x1200 felbontásban, very high részletesség mellett még most sem megy csak a NASA szerverén... ha beletesznek még 2 db 100k-s VGA-t ;] )
De a lényeget: ez az un. "optimalizálás+" láthatóan azt jelenti, hogy a textúrák (pölö tereptárgyak) egy része nem jelenik meg, vagy csak akkor, ha már nagyon közel vagy hozzá. Nézel előre és látsz egy katonát, amit - először nem érted miért - de nem tudsz lelőni. Pedig látod... aztán közelebb mész pár lépést, és hopp! előugrik egy bazi nagy szikla. :((( Ez ám az optimalizálás! És az a valószinübb, hogy PS3 esetében még drasztikusabb csökkenés lesz grafika terén, mert a RSX nem fogja bírni a számítást és megjelenítést. Ne legyen igazam, mert félre értés ne essék: nem azért drukkolok. De aki ismeri a játékot az tudja miről beszélek.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6219) DM-Fan válasza szasanyi (#6218) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ahogy nézem majdnem azonos a konfigunk, úgyhogy tudom, hogy nálad hogy néz ki a játék. :) Osztom a véleményed, miszerint a grafika viszi föl igazán a Crysis-t, amúgy engem például kifejezetten zavart, hogy a katonák olyan segghülyék, hogy az már fáj. Szóval én sem azért várom, mert olyan hatalmas játékélményt nyújtana (bár hozzáteszem, hogy a rombolható, dinamikusan változó környezet azért nagyon tetszett), hanem mert szeretném, hogy igazán leessen az állam egy PS3-as játék grafikájától. Mert a PC-s verzióétól itt-ott igencsak leesett.

Nem olyan biztos az, hogy sokat le kell adni a részletezettségből, azért ne felejtsük el, hogy a PS3 célhardver és a sokmagos proci azért erősen be tud segíteni a GPU-nak számítási potenciál terén.

A Warhead-et már ki sem próbáltam, annyira nem jött be maga az alapjáték sem, 5 eFt-nál többet pedig biztos nem adnék a PS3-as verzióért sem. Sokkal inkább egy Bioshock-ra fáj a fogam.

Get Moded!

(#6220) szasanyi válasza DM-Fan (#6219) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, a Bioshock nálam is nyerő... lenne. Elég sokba kerül, és meglepő módon 1024x720 a felbontása. :U PC-n csak keveset tudtam vele játszani, mert az ingyenes változat bugos volt de nagyon. No, előbb vagy utóbb csak lesz az is 6k-ért.

MOD: gondolom azt tudod, hogy a Crysis EA akcióbam most 1.995 HUF. ;)

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6221) he7edik. válasza szasanyi (#6220) üzenetére


he7edik.
addikt

Bioshock-ot én is keresek de 10K-t nem fogok adni érte inkább várok.

Égő szöveg a flém vázon

(#6222) szasanyi válasza he7edik. (#6221) üzenetére


szasanyi
félisten

Na ez az. Én pölö úgy vagyok vele, hogy a max 8k. Ha kell várok, úgyis csak ócsóbb lesz az, nem drágább. :N

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6223) he7edik. válasza szasanyi (#6222) üzenetére


he7edik.
addikt

Ha veszel nekem add tovább ha veszek én adom neked tovább

Égő szöveg a flém vázon

(#6224) cilo9 válasza he7edik. (#6223) üzenetére


cilo9
aktív tag

Nemrég néztem, angol országból durván 8k-ért hoznak egyet!

Üdv, Cilo

(#6225) Gebriel


Gebriel
veterán

(#6226) szasanyi válasza Gebriel (#6225) üzenetére


szasanyi
félisten

Pedig de. :B

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6227) Tibojka válasza Gebriel (#6225) üzenetére


Tibojka
csendes tag

ez mi ez? repülő?:) :Y

mondjuk az enyém olyan halk, hogy alig hallom, hogy megy...

(#6228) szasanyi válasza Gebriel (#6225) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam nem csinálja ezt. Csak a lemezt adja ki, vagy csipog, hogy nincs lemez benne. :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6229) Edgeri válasza Gebriel (#6225) üzenetére


Edgeri
senior tag

Ez konkrétan miért csinálják, és nevezik "clean"-nek? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de így felpörgetik a hűtőt és az kifújja a port, ezáltal "kitakarítja magát a gép" a portól? Nem értem :F
Itt is van ilyen bemutató

Ez nem árt a gépnek amúgy?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Edgeri

(#6230) Gebriel válasza szasanyi (#6228) üzenetére


Gebriel
veterán

Kikapcsolod, hátul power off ujjad a lemez kiadón hagyod majd be kapcsolod, működnie kell :K

Edgeri
ja ja :K

[ Szerkesztve ]

(#6231) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Légyszi írjatok nekem egy jó címet a UK store reghez. Elöre is hálás köszönet!! :R

(#6232) Z.m.Z válasza Gebriel (#6230) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Tényleg gyártott komoly porfelhőt!!! Tüsszögtem is rendesen.

(#6233) Plutor válasza Gebriel (#6230) üzenetére


Plutor
aktív tag

:Y
Na ezt én nem tudtam. :B
Szerintem haverok sem tudják,úgyhogy szólók nekik.
Milyen gyakran kell csinálni?

(#6234) Gebriel válasza Z.m.Z (#6231) üzenetére


Gebriel
veterán

[link]

Plutor

Változó, 2-3 havonta nem árt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6235) Z.m.Z válasza Gebriel (#6234) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Köszi! A címgenerátort el is mentettem! Magyarországgal is működik. Jó lehet még bármire. :B

(#6236) he7edik.


he7edik.
addikt

Gamer365-ön kapott az egyik fórumozó egy sajtónak szánt Killzone2 példányt
idézem:
"Bejön a bátyám. bazzeg filmet nézel ? hát ez hihetetlen!"
"Ez über! ez a Konzol Crysis-a, de még szerintem azon is túl mutat ez brutális!"

Égő szöveg a flém vázon

(#6237) DM-Fan válasza Edgeri (#6229) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Na, én meg egy órás külföldi fórumolvasgatás után azt mondom, hogy nem alkalmaznám a fenti műveletet. Íme:

Why you should never do the fan test on PS3

Több helyen olvasható, hogy ez nem egy feature, hanem egy szervizes stress-test a GPU működésének vizsgálatára, ezért is pörög fel a ventilátor maximum sebességre. Szóval a lényeg, hogy ilyenkor erősen túlmelegszik a cucc és a hővédelem kapcsolja le a rendszert, ezért is kezd el a végén villogni a piros led. Szépen megfőzöd vele a GPU-t és minden egyes ilyennel potenciálisan növeled az elhalálozásának esélyét.

Máshol azt írják, hogy valóban fan-test (de csak a 40 GB-os verziónál működik), de ott sem javasolják az alkalmazását, mert esetlegesen nagy kárt okozhat, leéghet a venti ha már sok a por benne, illetve simán el is törhet, ha az idők során elfáradt az anyaga. Több fórumon olvastam, hogy voltak, akiknek egy ilyen "teszt" futtatása után nem kapcsolt be többé a PS3.

Akármi is az igazság, a Sony minden, ez ügyben érdeklődőnek azt mondja, hogy nem javasolja a művelet alkalmazását, mert veszélyezteti a gépet, ez egy szervizes operáció. Egy biztos: ha ez egy user-feature volna, akkor írnának róla a gépkönyvben/használatiban. Szóval szerintem még mindig jobb, ha néha porszívóval kiszívja belőle a user a szellőzőnyílásokon keresztül a port.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6238) Gebriel válasza DM-Fan (#6237) üzenetére


Gebriel
veterán

Én olvastam olyat is, hogy a GTA IV tönkre teszi a PS3 olvasófejét. :U
Érted :U Olvastam, nem egy fórumon....
Nem kötekedés képen, maradjunk annyiban, hogy mindenki saját felelőségére használja.

Szerk: "stress :Y -test a GPU működésének vizsgálatára," ez mit is takar :F

[ Szerkesztve ]

(#6239) anjani182


anjani182
őstag

Beneveztem egy Samsung 40A551 FullHD Tv-re, remélem jót tesz a PS3-nak :DDD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#6240) DM-Fan válasza Gebriel (#6238) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Persze, mindenfélét lehet mindenhol olvasni. Mondjuk a GTA IV példánál maradva, az meglehetősen vicc - bár mondjuk hozzáteszem, hogy minden játék, ami egy az egyben lemezről fut (márpedig a többség ilyen) csökkenti az olvasófej élettartamát, de hogy önmagában a GTA IV szánt szándékkal tönkretegye (merthogy a gonosz programozók direkt úgy vitték fel az adatot a lemezre, hogy a fejnek ide-oda kelljen ugrálni) az nyilván nonszensz kijelentés és fenntartásokkal kezelendő.

A "fan test"-nek nevezett eljárás esetében viszont én inkább hallgatok azokra, akik állítják, hogy lelevelezték a dolgot a Sony-val és a cég nem javasolta az eljárás használatát, mintsem azokra, aki arra buzdítanak, hogy "fújassad csak, úgy fasza". Persze, mindenki döntsön saját belátása szerint, de csak magamat tudom ismételni: ha ez user-feature volna, akkor írnának róla a manual-ok.
Ez pont olyan, mint a TV-knél a szervízmenü. Sehol nincs leírva, hogyan kell belelépni, fórumokra mégis kikerül, a sok láma belenyúl, aztán meg sír a szája, hogy elcseszte a 300 eFt-os készüléket, csakmert egy kicsivel durvább fekete szintet szeretett volna kihozni a TV-ből, úgy, hogy fingja nem volt, hogy mit csinál és milyen értéket mihez állít be. Ugyanez a szitu itt is: gyakorlatilag nem tudsz megbízható forrást találni arra vonatkozólag, hogy mit is takar ez a funkció. Ergo ne használd, csak mert látod, hogy más is teszi.

De persze igazad van: mindenkinek magánügye.

Stress-test-ekkel szoktuk megnézni, hogy mit tud maximum egy CPU/GPU, mikor kezd el hibázni, stabil-e az adott beállításokkal a rendszer. PC-re ilyen pl. a Prime95, vagy az Orthos.

Get Moded!

(#6241) szasanyi válasza Gebriel (#6230) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván való, ezt is csináltam. Mint mondtam annyit a reakciója, hogy kiadja a lemezt. Ha meg már nincs benne, csipog... :U Én sem értem miért, de ez van. Biztos nem poros. :D

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6242) DM-Fan válasza szasanyi (#6241) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ugye nem 40 GB-os verziód van? Akkor azért nem megy.

PS3 fan test is dangerous on 60 & 80 GB models

Get Moded!

(#6243) szasanyi válasza DM-Fan (#6242) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy van... 60GB első verzió. A pufi srác ugyan kézzel-lábban magyaráz, de hogy nem értem az is tuti. Nálunk a fősulin (amikor még fiatal voltam :O ) orosz volt a kötelező vazze! ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6244) Gebriel


Gebriel
veterán

Akar valaki konzol játék tester lenni? Az írjon privit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6245) Gebriel


Gebriel
veterán

Szombat 10-ig jelentkezzen. :)

(#6246) anjani182 válasza Gebriel (#6245) üzenetére


anjani182
őstag

pü ment :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#6247) Z.m.Z válasza DM-Fan (#6242) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Nekem 40 gigás verzióm van és nálam elindult elsőre. :K

(#6248) Gebriel válasza anjani182 (#6246) üzenetére


Gebriel
veterán

re pü is
Nem kihagyni, jó kis móka :K

(#6249) Gebriel


Gebriel
veterán

Komolyan mondóm, ki ideggel ez a Resistance 2 :((
Másodjára csinálja, hogy nem fogadja el a saját mentését "The data is corrupted".
Hányszor kell még újra kezdenem ? :(((
De így teljesen értelmetlen mert egy huzamban nem fogom, tudom végig játszani :W
Mit csináljak? :O

(#6250) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Milyen játékokat ajánlotok a mostanában 4k helyi kreditért kaphatóak közül? Ritkán játszom akkor is inkább az autós (GT5), valamint a "kikapcsoló, szórakoztató" játékok kötnek le.
A Burnout Paradise Platinumban is elérhetőek a letölthető plusz kiegészítések?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.