Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50701) Mercutio_ válasza Ear001 (#50700) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már kocsik: Láthattam én az utcán Skoda Snowmant, vagy a Yeti nőtt meg? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50702) spanyoll


spanyoll
addikt

Valaki tudna segíteni számlázásban?
Nem, nem számlát kéne kiállítani vagy kiokosítani, hogy hogyan kell más cégén keresztül megoldani, hogy legyen. Szimplán csak kéne értelmes emberi nyelven információ arról, hogy mi a folyamata, követelményrendszere és a velejárója annak, ha valaki számlatömböt akarna venni, hogy tudjon rendesen számlázni abból (t.i. lenne egy munkám amihez fontos lenne) - mindezt cég nélkül. Pár mondatos info elég, akár privátban is. Köszipuszi.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#50703) Ear001 válasza Mercutio_ (#50701) üzenetére


Ear001
addikt

Meglepne, ha láttál volna, bár néha egész meglepő kocsik közlekednek mindenféle álca nélkül.

spanyoll Szigorú számlaadású nyomtatványnak hívják ezeket, és az alábbi dolgokat kell feljegyeznie és továbbítania a NAV felé:

a) az értékesített nyomtatványok (számlatömbök, nyugtatömbök) megnevezését,
b) a nyomtatvány sorszámát (tól-ig),
c) a vevő nevét és címét (vállalkozói ig. vagy cégkivonat bemutatásával)
d) a vevő adószámát (vállalkozói ig. vagy cégkivonat bemutatásával)
e) a vevőt a vásárlás során képviselő magánszemély nevét és adóazonosító számát. (adókártya bemutatásával)

Ha ebből bármi is hiányzik, nem tudsz venni belőlük, így számlát sem tudsz kiállítani.

[ Szerkesztve ]

(#50704) Utka válasza spanyoll (#50702) üzenetére


Utka
tag

A hetes lehet a te barátod!

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#50705) Real_Necro válasza Ear001 (#50703) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor most leírom egy adótanácsadó (feleségem) szavaival:

Először is ha magánszemélyként akar számlázni, akkor igényelni kell magánszemély adószámot. Ez nem ugyanaz mint az adóazonosító jel.
VAGY
Egyéni vállalkozói státuszt kell kiváltani, amihez szintén egy adószám jár.

Szóval magánszemély adószámmal, vagy egyéni vállalkozóként...

Ezek közül valamelyik megléte után:
Ahhoz, hogy számlát tudjon kiállítani, szüksége van számlatömbre, amit nyomtatványboltban szerezhet be, valamint pecsétre.
A számlatömb értékesítője (a nyomtatványbolt) továbbítja a NAV felé a számlatömb vásárlójának a fenti adatait.

Az adószám kiváltásakor nyilatkozni kell, hogy kíván e Áfa kör alá tartozni vagy sem. Ha párom jól emlékszik, akkor éves szinten 20 millió HUF árbevétel alatt vannak olyan tevékenységek, amelyek Áfa körön kívül végezhetőek, ez azt jelenti, hogy nincs fizetendő Áfa, viszont nem is vonhatja le a beszerzések Áfáját. Érdemes ezt átgondolni.

Kb ennyi. ;)

Ha cégről beszélünk és nem magánszemélyről, akkor egyszerűbb a helyzet, mert az ügyvezető (vagy meghatalmazottja) saját jogán vehet számlatömböt (cégkivonat bemutatásával).

Bevételek után meg természetesen mind magánszemélynek, mind cégnek adóznia kell. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#50706) Real_Necro válasza Mercutio_ (#50688) üzenetére


Real_Necro
veterán

+Ropi:

Elárulom Nektek, azt csak oda képzeltétek, hogy nincs rajta bugyi... de ilyen korban a rossz látás már természetes... :P ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#50707) zool1


zool1
őstag

Jo estet!

(#50708) #40935168 válasza Ear001 (#50700) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kolléga ! Látom Te lenni hifis. Heco-ról mi a véleményed ? Eléggé hype-olt hangfalak 1-2 helyen. Élőben hallottam az új 1000-es szériás nagyágyújukat, nem térdeltem le tőle, nem szakadt le a pofám a hangminőségtől .. Közép gyönyörű, magas kevés, mély meg döngött mint állat. (Bemutatóteremben, minden off, pure direct egy nagy Onkyo-ról).

[ Szerkesztve ]

(#50709) t_a_m_a_s válasza zool1 (#50689) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kérdés, hogy hány funkcióját használnád ki... A tudásából eredően kissé sűrű a számlapja, ami meg nehezíti a pontos idő leolvasását. Mercihez hasonlóan én is valami letisztultabb (és jóval olcsóbb) G-SHOCK-ban gondolkodnék.

Persze ha fontos az iránytű, a magasságmérő és a barométer, illetve ha nem sajnálsz rá majdnem 70 pénzt csak azért mert tetszik, az más... :DDD
Nekem, ha lenne egy ilyenem, mindenképpen lenne mellé valami "normálisabb" is (ezt pl öltönyhöz baromira nem lehet felvenni).

Holnap majd jól beletépünk...

(#50710) t_a_m_a_s válasza #40935168 (#50708) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nemá Kutya... 4,5 sor??? :F

;]
:DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#50711) spanyoll válasza Real_Necro (#50705) üzenetére


spanyoll
addikt

Hm. Az jó lenne, mert (ha jól értelmezem) akkor kiváltom az adószámom és már be is szerezhetem a számlatömböm, ami nekem jó, mert egyszerű. Köszi a helpet srácok!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#50712) #40935168 válasza t_a_m_a_s (#50710) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na jó.
Még kettő. :P :DDD

(#50713) Mercutio_ válasza Real_Necro (#50706) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tök mindegy, hogy van-e...,majd kevés szabadidődben kérdezz meg egy modit, hogy mi fér bele a Ph-n berakható képek körébe....

Ear001:Hm, félhomály volt, lehetett valami Ssangyong is, ha nekik van hasonló formájú járgányuk. Az orrán biztos, hogy valami kör alapú embléma volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50714) Mercutio_ válasza zool1 (#50707) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az első régi, de megunhatatlan ;] a második ötletes :C (bár sziló-gyanús)

Ez meg csak úgy.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50715) t_a_m_a_s válasza #40935168 (#50712) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

[link]

Ezt hallgattam ma, eszembe jutott, hogy a topikban csak te vagy olyan beteg, hogy talán tetszene... :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#50716) zool1 válasza t_a_m_a_s (#50709) üzenetére


zool1
őstag

Megmondom őszintén most olyan órát keresek, aminek műanyag szíja van. Ilyeneket főleg a Casio gyárt. Van egy Citizen titán órám, és nyáron ahogy beizzad az óra alatt az ember bőre, az egész csuklóm csupa fém színű. A bőr szíjas óra ugyan ez okokból felejtős. Szóval marad ez a fajta óra. A stopper/időzítő funkció is jól jön, íjász edzéskor , ott 2 perces körök vannak. A többi outdoor lehetőséget, meg kihasználom kerékpározás, és túrázásközben. De azért nem kimondottan olyan órát szeretnék, ami kimondottan sporttoláshoz való. Én nem vagyok annyira aktív itt a 110 kgmal. :B

u.i.: a többieknek köszi az órás tippeket! És úgy látom a képek is "bejöttek"! :))

[ Szerkesztve ]

(#50717) #40935168 válasza t_a_m_a_s (#50715) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jóféle !!! :C
Na és az új Thievery albumról a Firelight ? ;)

[ Szerkesztve ]

(#50718) Real_Necro válasza Mercutio_ (#50713) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hajjaj de moderátori pályára készül itt valaki.

Tessék, itt van neked egy személyre szabott, nehogy probléma legyen egy tanga:

;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#50719) zool1 válasza Real_Necro (#50718) üzenetére


zool1
őstag

Ha ügyes többet is ki tud belőle vágni... ;]

(#50720) Mercutio_ válasza Real_Necro (#50718) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor adtam vissza a modi jogomat, amikor te elkezdtél ismerkedni a nettel...

És ki az, aki begerjedt már egy kis topicmodi rangtól is?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50721) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Cicaharc. :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#50722) Real_Necro válasza fi:zi'k (#50721) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ugyan, ven embereket nem bantunk... :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#50723) *Ropi* válasza Real_Necro (#50706) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem képzeltük: nincs rajta bugyi, ahogy kanál sincs. Az orákulum megmondta. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50724) Freddy76


Freddy76
addikt

Egy pillanatra álljunk meg. Itt vagyunk az Internet legmélyén, távol feleségektől, társadalomtól, normáktól. Ismeretlen arcok, egymás között. És itt szóvá tétetik, hogy ruhátlan némberek képmását adják szemünk elé topiktársaink???

Merci, Ropi, ezért kijár rögtön két betű, B, és az U; természetesen nem zárható ki, hogy valaki még mellé teszi a Z-t, esetleg az I-t.

És nem, nem ittam alkoholt (csak sört, de az nem számít), bútorokat szereltem mostanáig.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#50725) spanyoll válasza Freddy76 (#50724) üzenetére


spanyoll
addikt

A bor sem számít.
Z
I

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#50726) Freddy76 válasza spanyoll (#50725) üzenetére


Freddy76
addikt

A gondom az, hogy itt ülök a lakásban, és csak egy üveg Blue Curacao van itthon, amit egy ügyféltől kaptam, de kizárt, hogy megigyam, inkább szomjan halok, vagy, ami még rosszabb, iszok vizet. Kutyus, ha a közelben vagy, hozz pár sört, és megkapod a Curacao-t.

Amúgy vannak mélységei a költözködő férfilétnek. Szinte mindenünk dobozban, vagy IKEA-s szatyorban (költözéshez a legjobb), asszony gyermeket hazavitte, hogy nyugodtan tudjunk pakolni, reggel jön, én egyedül. Éjfél felé megvacsoráztam, megettem egy tonhalkonzervet egy zsemlével. Majd most elővettem a hűtőből a feleségem által itt hagyott francia krémest, és eszem, ugyanazzal a kis villával, amivel korábban a halat. Minden kis tejszínhabos falatkának van egy klassz halas mellékíze, és persze masszív halszag lengi körbe a krémest.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#50727) Real_Necro válasza *Ropi* (#50723) üzenetére


Real_Necro
veterán

+Merci

Rakjatok be PS-be es "rancigaljatok" meg...

Kiderul az igazsag...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#50728) t_a_m_a_s válasza #40935168 (#50717) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Bejövős! Bár én mostanában ezt a cigány-balkán-szving vonalat nyomom, gyorsabban húzom tőle a vonalat :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#50729) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

Kurva telefon! Ébresztő hétfőtől péntekig reggel 6-ra, mert akkor nem kell basztatni. Na milyen nap van ma? :W

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50730) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szeretnem megkerni a tapasztaltabb fotosokat, hogy nezzek meg ezt a kepet: [link]

Nekem ez ugy tunik, mint ha fotoshoppolva lenne, a baloldali varanusz mindenkeppen. Jol latom szerintetek?

Koszi szepen a segitseget! :)

(#50731) TayRol válasza Lassú Víz (#50729) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem 5:15-kor van ébresztő, szóval dettó...

(#50732) TayRol válasza Freddy76 (#50726) üzenetére


TayRol
veterán

Mivel 3. hónapja dobozokból élünk nem találjuk a gyerek téli kabátkáit. Asszony már mérges miatta.

(#50733) Studi válasza TayRol (#50732) üzenetére


Studi
addikt

Mekkora kell? Van eladó... :DDD

(#50734) Mercutio_ válasza Real_Necro (#50727) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudod mit huzigáljál... ;]

Lassú Víz / TayRol : Szerencsére melóhelyi @sság miatt felkeltem hajnal 3-kor, és a 1,5 óra alatt míg fejben kattogtam ez is beugrott, így kinyomtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50735) Real_Necro válasza TayRol (#50731) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tegnap este minden ébresztőt kikapcsoltunk. 11-kor kidőltünk, 4-kor meg felébredtem, mert 3-4 között szokott gyerkőc éhes lenni. Most valahogy nem volt, reggel 7ig aludt, aztán még 2,5 órára vissza dőltünk. Szóval most keltünk... :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#50736) Ear001 válasza Mercutio_ (#50713) üzenetére


Ear001
addikt

Ssangyong Tivoli:

Eperkutyus: A bemutatóterem arra jó, hogy kultúrált körülmények között lehessen egy hifi cucc árára alkudni. Most kérdezhetnék minden félét, hogy mennyit szánsz rá, milyen zenékre, hova tudnád elhelyezni, meg hasonlók, de azt tételezem fel rólad, hogy azon férfi emberek kicsi csoportjához tartozol, akinek van saját véleménye és dönteni is tud. Nézz ki magadnak valami jó kis hifit, vidd haza letét ellenében, élj vele egy hétig (ne csak hallgasd, élj vele, kezeld, hangosítsd, halkítsd, nézz vele tévét, csinálj vele házibulit - mindenfélét ami az életviteledbe belefér), és ha utána azt mondod, ez jó, vedd meg, ha nem, akkor vidd vissza és keress másikat.

Ha kicsit bele akarsz merítkezni ebbe a fura világba tessék, itt lesz a Rezsőshow, kijössz, tudsz majd szörnyülködni meg értetlenkedni, talán megtetszik ez-meg az, ami segíthet dönteni, de legalább megismered a szélső értékeit a hifizésnek.

Amúgy a Heco nekem sem a kedvencem, inkább szépek, mint jók.

zool01 Ahhoz nem kell másik óra, már rég feltalálták a kaucsuk szíjakat.

[ Szerkesztve ]

(#50737) Mercutio_ válasza Ear001 (#50736) üzenetére


Mercutio_
félisten

És tudja, és tudja! :C

szerk. :Próbáltad? Benyomások?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50738) #40935168 válasza Freddy76 (#50726) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azt annyira én sem komálom, de ha találsz Malibut, azonnal megyek, csak mondd, miből vegyek egy rekesszel :D

(#50739) Ear001 válasza Mercutio_ (#50737) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ilyen modern SUV, nem rossz, de semmiben sem különleges. Belül nagyobb, mint a Vitara, kicsit csilivilibb a belső. A benzinmotor nem egy erőmű, de rendben van. Az ára nem rossz, de nincsenek rá giga akciók, így a Suzukikat nem nagyon tudja megszorongatni, bár egy Vitara helyett, ah nincs más, inkább ezt választanám.

(#50740) #40935168 válasza Ear001 (#50736) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem megyek, mert építkeznem kell 2 éven belül és gyűjtés van, márpedig ha mégis elnézek egy ilyenre, azonnal elkezdek számolni, kábelt, DAC-ot, minden szart :) NEEEEEM, légyszi, ne is fűzzél meg győzködj :D

Debrecenben belecsöppentem már egy olyan körbe, hogy Jericho hajtogatott tölcséres hangfalakon, über hígend kábeleken hallgattunk Eric Claptont, Audio Innovations - The First típusú 2A3-as csöviből, Audio Innovations ugyanilyen preamp, Audio Note K, J hangfalak még a Jericho mellett, utóbbiban valami Fostex szélessávú + mikor mellé jött egy magnetosztát, mikor nem, durva lemezjátszó (nem emlékszem) + kar, tű, minden ami kell, MC phono preamp, Nakamichi Deck, volt ott minden :DD Erre csak azért emlékszem, mert ez a lánc tetszett a legjobban és szólt a legszebben, hozzátéve azt az apró megjegyzést, hogy - ezt a tulaj is elismerte - egészen alul, mélyen, már kicsit vékony volt a rendszer, elektronikus zenére (pl. egy Madonna Frozen, ami popzene, egy audiofil lehet megvetően röhög, aztán én is, amikor a milliós szett képtelen leadni a Frozen vagy Substitute for Love-ban lévő mélyeket) .. szóval .. ez egy kurva szubjektív világ és én anno úgy döntöttem, hogy kiszállok belőle, mert sokszor láttam azt, hogy tulajdonképpen ha van 4-5 komplett lánc, egyik Béláé, másik Józsié, harmadik Pityué, negyedik meg Sanyié, akkor kialakul a hitvita, 100-200 főből már nagyjából ugyanannyi ember tudna beállni mindegyik lánc mögé, hogy szerinte az szól a legjobban, legszebben, de a placebó is nagy úr, amikor azon röhögünk, ahogy egy ősrégi dupla Burr Brown DAC-os Mitsubishi CD játszó lefőz valami Teac überhígend akármit vakteszten, a teszt előtt meg kb. státusszimbólumként néz mindenki egy adott alkatrészre. Áhhh, ez a bolondok világa, akik többet adnak egymás véleményére, mint élveznék azt, ŐK EGYEDÜL (vagy asszonnyal) :) , ami SZÁMUKRA a legjobb.

Ezért nem olvasok teszteket sem, a fülemnek könnyebb hinni. Elvégre 6 évig zongoráztam + szolfézsoztam, utóbbiból a 6-ik év végén versenyt nyertem, szóval nincs botfülem. De van cserébe egy Karajan kollekcióm LP-n, amit még életében nem játszott le a gazdája, egy miller csávó (haverom keresztapja) és ingyen hozzámvágta, hogy őt nem érdekli. És ez a Karajan kollekció úgy szól nálam, hogy fejem leszakad (jó értelemben), tömör gyönyör.

Szóval én építettem, fater szintén zenész, kb. egy bárzongorista képességű, eredeti diplomája villamosmérnök és kamaszkorában a virágkarneválokra ő hangosított sokat + épített n+1 csöves erősítőt. Innen van tehát egy erős alap, hogy akkor építsünk hangfalat, így én megépítettem a sajátjaimat :)

Azóta is őket imádom, de a hangszórókat már szívesen kukáznám. Ez még egy klasszikus mdf dobozos nagy szörny, mert a hangminőséget akartam ötvözni a hangerővel, hittem benne (máig hiszek), hogy hangnyomásra is képes doboz is szólhat gyönyörűen. Hát nálam két doboz lett oldalanként, egy mély és egy középmagas szekció, a mélyben két 30cm-es tányér, a középmagasban a közép és a selyem ferrofluid-os dóm. Most tartok ott, hogy a mélyeket cserélném, a közepet cserélném, a magasakat megtartanám, az egészből kidobnám a 3-utas másodfokú Butterworth szűrőt (amit magam tekertem, részben légréssel), átállnék bi vagy tri-amping-re, épített végfokokkal és egy mindentudó mindenevő Oppo kütyüvel az egész előtt.

Amikor azt kérdezem sok embertől, hogy milyen ez, vagy milyen az, az csak egy jó irány nekem, hogy - a feltétlezhetően jó fülű ember - mit gondol róla. Hát nekem ocsmány volt a Heco hangja, persze ez függ ezermillió tényezőtől, de konkrétan az Onkyo hangját szeretem így a mindennapi hifiben, ott egy csúcs Onkyo küldte a két hangfalat... amik gyönyörűek, kicsit a Vienna Acoustics Beethoven Grand-re hajaznak, a fehér zongoralakk gyönyörű, álomszép .. de amikor vittem a sima flac tesztanyagot (semmi DSD, ilyesmi) és végigmentünk jópár kedvenc számomon, hát nekem disztingválnom kellett erősen, hogy ne üljön ki arcomra a döbbenet, a kb. "mi ez a sötét mocsok"-tól, meg közben megkérdeztem, be van-e kapcsolva a SUB, mert akkor kapcsoljuk már ki légyszi, döng alul nagyon - a srác közölte, SUB off és Pure Direct módban vagyunk. Omg. :W

Na, szóval én nem hígendezek, se nem audiofilezek, se semmi ilyen. Építkezek. Aztán majd látjuk :)
Egyelőre a mélyeket fogom papír, érzékenyebb mélyekre cserélni, a közepet szintén + duplázni (2x4 Ohm-ra, az 1db 8-as helyett), magas marad és jön hozzá egy háromutas, ezekre méretezett Linkwitz-Riley aktív crossover, a végfokokat pedig majd meglátom. Lehet építünk, egy 12W-os csövim már megvan alkatrészekben, azt ha összeraktam (nem a szörny hangfalakhoz) :D , akkor a három útnak összerakhatjuk a 6 monoblokkot, az már AB push-pull design lenne, de gyanítom, így is csodásan szólna. Meg én szeretem, ha remeg a kanapé és úgy bax pofán a minőségi hang ;) és 20%-os állásban ugyanúgy befosok a szett hangjától gyönyörömben, mint 80%-on. :K Eléggé csapongok sok műfaj és zene között, jön egy Pet Shop Boys - Axis, utána egy Loreena McKennitt, utána egy Above & Beyond tüctüc, utána egy Rebecca Pidgeon vagy Christy Baron SACD, vagy egy Karajan féle Verdi Requiem (amit élőben hallgatok meg nemsokára a MÜPA-ban), vagy egy Talvin Singh - OK LP.. és mindet tudnia kell a rendszernek, nem fogok átülni a másik szobába, vagy 2-3 hifi láncot tartani a 2-3 főbb műfajnak. :)

Úgyhogy nem megyek hígendezni. ;) :N Magam útját járom inkább.

Freddy, hány sör is kell ? ;]

(#50741) aleister válasza spanyoll (#50702) üzenetére


aleister
veterán

Annyi kiegészítés Necro tanácsaihoz, hogy van egyszerűbb módja is van a dolognak. Az első év után elhagytam a kézi számlát, és áttértem a gépire. Van egy rakat ingyenes, számlázó progi. Nálam a Clear Admin fut.
Ha nem egyszeri alkalomról van szó, akkor mindenképp javaslom ezt használni, mert elegánsabb, bolondbiztos és praktikusabb, mint kézzel mókolni.
Nem kell felvenni a szigorú számadású nyomtatványok közé, de be kell jelenteni a NAV felé.

(#50686) Balinov
Csak óvatosan írj olyat le, hogy nem ismersz valami linkelt lánykát,. :D

(#50705) Real_Necro:
Ez a 20 misi honnét jött? Amióta az eszem tudom évi 5 milliós árbevétel fölött automatikusan áfa körbe sorolódik az ember. Ezt 2-3 éve felemelték 6-ra.

(#50685) m3ss:
Szerintem egyszerűen meguntam, annyit nézegettem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50742) aleister válasza aleister (#50741) üzenetére


aleister
veterán

Na az első mondatból tessék kivenni egy felesleges "van" szócskát! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50743) Real_Necro válasza aleister (#50741) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért írtam, hogy "ha jól emlékszik", akkor itt az eltérés. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#50744) Studi válasza aleister (#50684) üzenetére


Studi
addikt

Igazából te is öregszel, annyi csak a különbség, hogy rád fiatalon se volt kíváncsi senki. :P :DDD

(#50745) aleister válasza Studi (#50744) üzenetére


aleister
veterán

Azt te honnét tudod? ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50746) zool1 válasza Ear001 (#50736) üzenetére


zool1
őstag

Az oratok miatt nem is nagyon lehetne ratenni vagy ha igen akkor meg eleg "furcsan" nezne ki. Azert koszonom a linket elmentettem! :K

(#50747) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, hamar ora es megvagyunk itt aldva oraszakertokkel. Van nekem egy Tommy Hilfiger T10173-am. Meg 30ikra kaptam, borszijjal, amit azota 1x mar csereltettem (genuine-ra). Nos, kezd az is szetesni es arra gondoltam,hogy inkabb femszijat kene.

Fingom nincs ezekrol, de van-e valami oldal, ahol leijrak, milyen meretu/tipusu szij kell (gugli kepek alapjanarultak fem es borszijjal), neadjisten olyan oldal, ahol meg is lehet rendelni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#50748) fi:zi'k válasza zool1 (#50746) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem cserélhető a szíj?

(#50747) Balinov
Milyen szíjat szeretnél?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#50749) Balinov válasza fi:zi'k (#50748) üzenetére


Balinov
félisten

ha egy ilyet be tudnek valahonnet szerezni az lenne a legjobb (vagy hasonlo stilusut)ez a gyari femszij, ahogy latom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#50750) Freddy76


Freddy76
addikt

Rájöttem, hogy a rögbi baromi klassz. Sokkal izgalmasabb, mint a foci.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.