Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2551) sonar


sonar
addikt

Kedves 2550 és 2549-es hozzászóló fórum társ.
Legyetek szivesek egy picit olvasgatni már a topicban és az alapvető dolgokat próbálgassátok ki.
Jegyezzétek le, hogy mit próbáltatok ki és minek mi lett az eredménye.

Pár alap dolog, hogy könnyitsek az életeteken.
h2testw - usb ellenőrzésére szolgál, hogy a látszólagos és a valóságos kapacitásból mi érhető el.
flashchip - a flash ic-t ellenőrzi. ha hibát talál az olyan, mint winyónál a bad sector.
bootice - sokoldalú formázó és partició kezelő, igazi sw-es svájci bicska (mindenféle boot os ketyerét is tud)
sdformatter - jó kis formázó progi
gparted - még annál is jobb formázó cucc

Merry XMas

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2552) RAZERXX válasza sonar (#2551) üzenetére


RAZERXX
tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#2553) holapito válasza sonar (#2548) üzenetére


holapito
tag

Valami konkrét segítséget mert ez nekem nagyon kínai :DD

(#2554) talpas válasza holapito (#2553) üzenetére


talpas
aktív tag

sonar leírta. Konkrétan keress programot az adataid visszaszerzésére, progi neveit leírta.Miért nem tudsz programot megkeresni, telepíteni?. Rengeteg van, garancia a 100%-ra nincs. Vagy ez

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2555) laczko.atika


laczko.atika
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Sandisk pendrive, írásvédett lett, nem tudom semmilyen programmal formázni kuka?

A rajta lévő adatokat olvassa hibátlanul, csak nem tudok rá sem írni, sem törölni!

[ Szerkesztve ]

(#2556) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!

ADATA S102Pro 32GB-s flash driver-ra ezt írja ki a Diskpart:

Halott?

Szerk: Total Commander betűjelet ad neki, de semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#2557) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. Van egy pendrive-om, ami jó volt de win7 installt próbáltam tenni és valami gond történt a formázás-adatírás közben.
Az lett a hibajelenség, hogy most ha bedugom a gépbe és ránéz a gép akkor lefoglalja az Expolert és nem tud továbblépni. Blokkolja az egész gépet.
Próbáltam a Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/lemezkezelés részben is, de azt is leblokkolja.
Nem tudom elindítania formázást sem.
Nem tud csinálni semmi a gépem amíg ki nem húzom a pendrive-ot.
Hogy tudnám helyrehozni a pendrive-ot?

A segítséget előre is köszönöm.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#2558) grex4


grex4
aktív tag

sziasztok!

Anyum elvitte a pendrive-om és állítólag még működött mikor elhozta.

Jelenleg betűjelet ad a windows, de total commanderben "nincs ilyen meghajtó".
Sajátgépben BD-rom meghajtóként érzékeli, "az alkalmazás nem található".
Diskpart-ban állapot "üres" 0/0 mb. Kiválasztani sem lehet.
HDSentinelben is látszik, de róla semmi infót nem jelenít meg. Kérdőjelek mindenhol.

A pendrive még garanciális, bedugva még eleinte villog is és Silicon Power Blaze 10 USB3 16 gb drive.

Van valami progi amivel helyrehozható, vagy vajon garanciálisan ezt már kicserélik?

Nem tudni mi történt vele.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#2559) sonar válasza grex4 (#2558) üzenetére


sonar
addikt

Nagy valószínűséggel még ment a másolás (késleltetett írás) és ki lett húzva (a szabályos leállítás helyett)
és ezt a filerendszer nem igazán tolerálta. (ha szerencséd van a vezérlő ic nem halódott meg)
Előre bocsátom, hogy win alatt nincs ötletem erre a szituációra, de linux alatt a következőket próbálnám meg.
Ha fontos a tartalom akkor dd-vel csinálnék egy backupot
kilistázza a particiókat/eszközöket: sudo fdisk -l
válaszd ki a pendrive-ot, és ird át az alábbi parancsot, itt a példában az usb a /dev/sdb
sudo dd if=/dev/sdb of=~/USB_image

Utána a gnome disk utility nevű programmal vagy a gparteddel csinálnék egy check file system-et
Ha szerencséd van akkor helyre áll minden. Ha nem akkor format.
Ha utána sem használható akkor gari v kulcstartó.

illetve még hasznos lehet a dmesg üzenetek figyelése miközben rádugod a pendrive-ot
inditasz egy terminált és: tail -f /var/log/dmesg majd csatlakoztatod a pendrive-ot
(ctrl+c-vel állitod meg a futást)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2560) grex4 válasza sonar (#2559) üzenetére


grex4
aktív tag

értem és köszönöm a választ!

Nem vagyok nagy linux szakértő, de megfontolom a dolgot. Azt hittem valami program windows alatt ezt elvégzi helyettem, és így sem biztos, hogy életre kel. Sajnálom, hogy ennyit kellett gépelned, viszont a #2556 -ra is válaszoltál ezzel.

Köszi a választ és a nem jó híreket :)

üdv

(#2561) sonar válasza grex4 (#2560) üzenetére


sonar
addikt

Linux-ot jobban ismerem (már), mint a win-t. Sokmindenben nekem jobban kézre áll.
mondjuk ahhoz, hogy kipróbáld nem kell feltétlen telepitened a linux-ot. Live OS-ként is futtathatod, cd-ről, usb-ről.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2562) Dinter


Dinter
addikt

Az mitől lehet, hogy minden használatkor javítani kell a pendrive-t?

(#2563) sonar válasza Dinter (#2562) üzenetére


sonar
addikt

Kicsit szűkszavú vagy.
Esetleg egy újra formázást tudnék javasolni. (adatokat lemented, leformázod és megnézed)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2564) hdf


hdf
tag

Sziasztok!
Vettünk egy Samsung UE48H6200 tévét, és egy Adata s102 pro 64GB-os pedrive-ot (NTFS, exFAT).
A pendrivra rámásoltunk egy 5 GB-os 3D filmet, a tv felismerte a pendriv-ot, de lejátszani nem tudta, hosszú töltés után is csak 1-2 másodpercet tudott lejátszani, utána megakadt és tölteni kezdett megint. Ugyanaz a film egy 8GB-os pendriveról (NTFS) tökéletesen működött. Külső merevlemezről (FAT32) szintén lejátszotta a filmet.
Mi lehet a probléma?

(#2565) sonar válasza hdf (#2564) üzenetére


sonar
addikt

Hát ha ebay, vatera... bármilyen egyéb oldalról lett beszerezve a pendrive akkor javasolnék egy H2Testw futtatását. (az megmondja, hogy a 64Gigából tényleg mi az elérhető.)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2566) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Érdekes problémám lenne, de nem jutottam még vele megoldásra, remélem valaki tud segíteni.
Az lenne a problémám hogy először is adott egy Maxell 8GB-os pendrive, valami legolcsóbb fajta szerintem.
Megkaptam, jól működött hibátlan. De mostanában csinál olyant ha például be van dugva a gépbe, és bekapcsolom a gépet akkor amikor betölt a windows megfagy a pendrive miatt, vagy szokásos probléma az hogy bedugom a gépbe és vagy 5-10 percig csak betölti a pendrive-ot hogy felismerje hogy mi ez ..
Most pedig azt csinálta hogy kiírja a windows hogy 5gb szabad a pendrive-on, tehát több mint 2 gigabyte foglalt, na igen csak nincs semmi a pendrive-on, vagyis nem mutat semmit.

Most megpróbálom leformázni, de nem értem miért csinálja ezeket ..

(#2567) hdf válasza sonar (#2565) üzenetére


hdf
tag

Az Iponnál vettük.
A számítógép lejátszotta a rámásolt nagyobb méretű filmeket is. Gondolom a 64 GB valós adat lehet.
De azért lefuttatjuk a javasolt H2Testw-t.

(#2568) OTika


OTika
aktív tag

Erre vki?

(#2569) #93794560 válasza tothjozsi96 (#2566) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia! Nálam a régi gépemen az okozott hasonló problémákat, hogy az egyik USB aljzat egy kicsit tágasra sikerült, mint egy sokat használt nő. :D Előfordult, hogy bedugtam, és üresnek mutatta, miközben tele volt írva. Máskor azt írta ki, hogy nincs megformázva, stb. Ha néha jól csatlakoztatta, elég volt, hogy egy milliméternyit hozzáérjek véletlenül, máris lecsatlakoztatta. Az egyik pendrive-om épp úgy ment tönkre, hogy pont írási folyamat közben érintkezési hiba lépett fel az dugó és az aljzat között. A pendrive-ot soha többé nem lehetett formázni, törölni, használni.
A többi pendrive-ot egy másik aljzatba dugva jól tudtam használni. Próbáld meg te is, hogy viselkedik, ha másik aljzatba dugod!

(#2570) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Van egy 16 gigás pendrive-om, amit ma rádugtam a gépre, és ez fogadott:

Ilyenkor mi van? Nem tudom törölni a partíciót, nem tudom kiterjeszteni, 49 megával meg nem tudom, mit kezdjek...

szerk: beugrott, Memtest86-ot tettük fel rá, attól lett ilyen. De hogy csinálom vissza?

[ Szerkesztve ]

(#2571) Fire/SOUL/CD válasza KrAt (#2570) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Windows alatt csak 1 darab partíció lehet(lehet több is, csak az elsőt tudod csak használni)
Azt a 99MB-os partíciót is a Memtest kreálta gondolom, ha igen, akkor [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2572) sonar válasza KrAt (#2570) üzenetére


sonar
addikt

Vagy a jó kis BootICE, ha lusta vagy gépelni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2573) KrAt válasza Fire/SOUL/CD (#2571) üzenetére


KrAt
veterán

Atomjó, újra a régi, köszönöm! :R

(#2574) szetcsuszott válasza sonar (#2572) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Szia!

Ugyanaz a problémám nekem is, memtestet tettem a penndrive-ra, és azóta csak 149 mb-nak látja a 2 gigát. Letöltöttem a Bootice-t, az látja a teljes 2 gb-ot (azaz 1,9-et) de nem tudok angolul, kurvára kínai, hogy mit kéne tennem..felvilágosítanál?

Köszi!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2575) talpas


talpas
aktív tag

Még nem próbáltam, csak az ötlet miattRAW formátumu pendrive hiba újraformázása

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2576) grigo


grigo
őstag

Sziasztok!
Egyik napról a másikra ez az üzenet fogad ha rádugom a pendrive-om a laptopomra. Minden más gépen működik és felismeri, akár tv akár számítógép, de az enyém nem. Formáztam gyorsformáztam, egyszer felismerte de utána visszaáll mindig erre.
Van valami ötletetek mi a francot csinálhatnék vele? Nem tudom számít e de egy Corsair Voyager GT usb 3.0-ról van szó.

Íme a hibaüzenet.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#2577) sonar válasza szetcsuszott (#2574) üzenetére


sonar
addikt

Helló,

Bocs a késői reagálásért, de már munka nap van
Szóval a dolog a következő képpen zajlik:
Start BootICE
Klikk Parts Manage
Klikk Re-Partitioning
Válaszd ki az USB-HDD mode (single partition)-t
File system legördülőből a szimpatikusat (exFat v NTFS)

Klikk OK
és már kész is

(ha lesz időm egy blog bejegyzésben összegzem majd a BootICE tudását)

#2576 - driver megkergült vagy a foglalat kitágult

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2578) szetcsuszott válasza sonar (#2577) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Éppen 2 perce sikerült megoldanom USB disk storage format tool
program letöltésével, az látja a teljes kapacitást és leformáztam..
De nagyon szépen köszönöm azért a segítő szándékot! :-)

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2579) 911450


911450
újonc

Hello!
Van egy 8 GB-os Kingston DataTraveler 108-as típusú pendrive-om, cirka másfél-2 éve vettem.
Eddig tökéletesen működött, azonban a minap ismerős gépében (előlapi csatlakozón) azt írta, hogy az USB eszközt nem lehet felismerni. Azóta sem az autóban a fejegység USB portja, sem a laptopom, sem az asztali gépem nem ismeri fel. Egyáltalán semmi sem történik mikor bedugom a gépbe. Lemezkezelő sem látja, sem az eszközkezelő ismeretlen eszközként, mintha be sem dugnám. :( Szétszedve az egész egy kis pici fekete lapka, tehát forrasztással sem nagyon lehet ügyeskedni... :W :W
Lehet-e még kezdeni vele valamit, vagy kuka? :F
(7.3 giga igen fontos adat volt rajta)
Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#2580) sonar válasza szetcsuszott (#2578) üzenetére


sonar
addikt

Millió +1 lehetőség van a probléma megoldására.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2581) weiss válasza weiss (#2454) üzenetére


weiss
addikt

Kiderült, hogy csatlakozási hiba volt, sikerült is kigariztatni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2582) FlashR


FlashR
tag

Helló Uraim!

Kiváncsi vagyok, tud-e nekem valaki válaszolni arra a kérdésemre, hogy miért van a következő hibajelenség:
Adott egy Kingston G4 USB 3.0 8GB-os pendrive, amiből Win7 boot disk-et csináltam. Amikor abba a fázisban van a telepítő, (ami erről a pendrive-ról fut) hogy particiót kell létrehozni, az istenért sem csinál a "rendszer számára fenntartott" 100MB-ot és ezzel a telepítés is kudarcba fullad. Bezzeg ugyanez a Win7 ISO egy 8GB-os microSD-n egy kártyaolvasóban meg simán megcsinálja.
Mi a franc lehet ez? Hozzáteszem, nem USB3.0 portot használtam az USB3 pendrive-nak, szóval nem az a gond.

Ötletek? Ha valaki megmondja, vagy esetleg megoldást tud arra, hogy tudjam használni ezt a nyamvadt Kingston USB3 pendrive-ot telepítésre, tuti királycsászár ;)

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#2583) weiss válasza FlashR (#2582) üzenetére


weiss
addikt

Próbáld így.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2584) draco31


draco31
veterán

Hello!

Van nekem egy Kingston DTM-30 32Gb-os pendrive. Tegnap egyik pillanatról a másikra megpusztult, semmi nem ismeri fel. Se Win8.1, se Win7; WinXP; MiniXP; Ubuntu; DVD lejátszó, stb. Az érintkezői rendben vannak, most néztem. Szeptemberben vettem, gondolom cserélni fogják igaz?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2585) FlashR válasza draco31 (#2584) üzenetére


FlashR
tag

Ha van számlád róla, akkor tuti! Ha nincs, akkor Blackvinyl megoldja neked némi logisztikai költségért!

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#2586) draco31 válasza FlashR (#2585) üzenetére


draco31
veterán

Meg van a blokk róla.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2587) FlashR válasza draco31 (#2586) üzenetére


FlashR
tag

Akkor ha szerencséd van egyből cserélik...nemnagyon kell tesztelni, rögtön kiderül, hogy nemjó.
viszont a doboza megvan? Vagy az a valami amibe belerakják. Mert lehet kérik azt is, mert azon van a vonalkód általába.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#2588) draco31 válasza FlashR (#2587) üzenetére


draco31
veterán

Meg van a doboza is. 2-3 elromlott Kingston után megtanultam a leckét. :) Viszont nem bánnám, ha lehetne másik típust is választani, ennek nagyon nem tetszett a fogása sem, teljesen gagyi hatása volt számomra. Bestbyte üzlet egyébként. Úgy látom én akciósan vettem, mert szeptemberben csak 7500 volt, most meg épp hogy nem 10e-be van. A 32gigás 3.0-ás mezőnyben melyik most a jobb 10e alatt? Vagy ez inkább a másik topicba való már?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2589) FlashR válasza draco31 (#2588) üzenetére


FlashR
tag

Ha teheted, olyat vegyél ami fém burkolatos. Azok nem döglenek meg olyan hamar...
És nem muszáj Kingstont választanod. Konkrét márkát nem tudok írni, mert mindegyikből van jó meg rossz, de azt sokan mondták, hogy lehetőleg ne műanyag legyen. Nekem a Toshiba vált be nagyon, de van akinek pont olyan purcant ki és ellene van.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#2590) draco31 válasza FlashR (#2589) üzenetére


draco31
veterán

Ez is fém volt. Na de majd lesz valami, ez már a boltoson múlik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2591) Jesse James


Jesse James
újonc

Sziasztok.

Van egy 16 gb kingston fémházas pendrive-om. 1 éves. Az a problémám hogy 1 év elteltével elég sok képem beszürkül(csak képek vannak rajta). Felteszem gépre és ugyan ez a jelenség,a kép ott van de egy részét elfedi a szürke paca. Lehet erre valami megoldás,hogy a beszürkült,elfedett képeket újra láthassam? Gépen ha állítok,hogy közepes ikonok jelenjenek meg akkor elég sokat megjelenít normálisan,de van ami úgy is szürke marad.

(#2592) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintetek ez a pendrive (Maxell 8GB) hibás, vagy csak rosszul állítottam be valamit ?

H2testw:
Error reading file 'E:\1.h2w', offset 0x10c00000.
(A rendszer nem találja a megadott fájlt. Code 2)
Warning: Only 7435 of 7436 MByte tested.
The media is likely to be defective.
267.9 MByte OK (548856 sectors)
4 KByte DATA LOST (8 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
4 KByte corrupted (8 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x0000000000000000
Expected: 0x0000000000000000
Found: 0x66be0a7e6cecff51
H2testw version 1.3
Writing speed: 3.67 MByte/s
Reading speed: 14.1 MByte/s
H2testw v1.4

Az a gond hogy ha írok rá nagyobb fileokat addig semmi gond, de ha vissza akarom olvasni őket akkor kifagy a filekezelő, leválasztódik a pendrive...

[ Szerkesztve ]

(#2593) Doky586 válasza Doky586 (#2592) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyanítható hogy ez a pendrive nem életképes..?

Eszerint feltalálták a write-only memóriát... :))

(#2594) Doky586 válasza Doky586 (#2593) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eleinte csak zöld pöttyöket csinál utána meg csak pirosakat, orvasási módtól-sorrendtől függetlenül..

(#2595) sonar válasza Doky586 (#2594) üzenetére


sonar
addikt

Sajnos ennek annyi....

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2596) FlashR válasza Jesse James (#2591) üzenetére


FlashR
tag

Nekem ilyen régen a floppíra rakott képekkel volt így. Szerintem nem lehet róla rendesen olvasni. Futtass egy előzőhöz hasonló tesztet és kiderül, hogy gázos-e a pendrive. De amúgy nem sok esély van, hogy rendesen ki lehessen olvasni a képeket róla....ha felmásolod gépre és ott is olyanok a képek akkor nincs mit tenni, megsérült az adatállomány...

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#2597) Jesse James válasza FlashR (#2596) üzenetére


Jesse James
újonc

Köszönöm a reagálást!

(#2598) Ombre85 válasza Jesse James (#2597) üzenetére


Ombre85
tag

Elég érdekes, hogy le lehet róla húzni a fájlt. Nincs ilyenkor valami hibaellenőrzés, ahol jelzi, hogy a fájl sérült és nem másolható?

(#2599) Jesse James válasza Ombre85 (#2598) üzenetére


Jesse James
újonc

Semmit nem jelez. Bárhova le vehető ès vissza rakható. Csinált olyat is hogy bezöldűlt a kèp,rá raktam telóra nem volt jó. Vissza gèpre hirtelen megjelenítette normálisan,gyorsan levettem azóta az kèp jó. Nem èrtem èn ezt... Most nèztem hogy nincs is egy èves csak 7 hónapos a pendrive. Ès zsír újjonan lett vève.

(#2600) FlashR válasza Jesse James (#2599) üzenetére


FlashR
tag

Próbáld esetleg a képet jpg-ről bmp-re konvertálni, mert ugye a jpg egy tömörített képformátum, a bmp meg nem. Hátha a konvertálás/kicsomagolás után rendesen megjelenik...

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.