Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2451) #92700160 válasza sonar (#2450) üzenetére


#92700160
törölt tag

unknown mbr és syslinux pbr, akármint is jelentsen :D

(#2452) sonar válasza #92700160 (#2451) üzenetére


sonar
addikt

Állitsd át a SYSLINUX-ról BOOTMGR -re és a win menni fog.
Linux-os boot akkor nem szokott menni ha vmi keveredés van a SATA eszközökkel. Mivel csináltad a linuxos pendrive-ot?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2453) #92700160 válasza sonar (#2452) üzenetére


#92700160
törölt tag

oké, nagyon szépen köszönöm

(#2454) weiss


weiss
addikt

Helló, van egy Kingston Hyperx Fury 32 GB-os pendrive-om, ami azt produkálja, hogy néha megy USB3-mal, néha meg csak USB2-vel. Két különböző gépen is csinálja, amiből az egyik, egy másik pendrive-val mindig jól megy. Ez lehet valami csatlakozási hiba, vagy a csipben lehet valami elszállva?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2455) sonar válasza weiss (#2454) üzenetére


sonar
addikt

A drivert kifelejtetted a listából. ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2456) weiss válasza sonar (#2455) üzenetére


weiss
addikt

Nem tartom valószínűnek, mert hol megy, hol nem, a másikkal meg mindig megy.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2457) sonar válasza weiss (#2456) üzenetére


sonar
addikt

NVidia driver képes hasonlókra.
Egyébként ha nem megy akkor az eszköz kezelőben látszik az usb3-as host? Vagy csak az usb2-es elérhető?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2458) Zola007 válasza weiss (#2454) üzenetére


Zola007
veterán

lehet hibás a csatlakozó.
Én pl kaptam egy kábelt a külső vinyóhoz, amivel egyszer ment usb3-al, egyszer nem. Vettem másik kábelt, azóta minden oké.
Az usb3 második szálja ha kontaktos akkor lehet ilyen

kingston cseréli ha ilyesmi gond van, én inkább kicseréltetném, mielőtt más problémát okoz

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2459) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok vettem egy emtec 16gb-os pendrive-ot usb 2.0 de nem látja a sajátgép akár usb3 vagy 2 be dugom viszont azt irja hogy telepítve. ötlet?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#2460) janinitez45


janinitez45
tag

Sziasztok !

Kaptam egy Kingston Data Travel 8GB-os pendrájvot,WPD-fájlrendszer van rajta . Ezt az eszközkezelő irta ki,a saját gépben mint helyi lemez szerepel.Ha bedugom a pendrivot szinte lefagy a win 8.1 semmi nem válaszol . Próbáltam jobbklikk tulajdonságok -formázás, de netörténik semmi ! Tudnátok segítséget adni a megoldásra ?

Maradok Tisztelettel : Hernádi János

(#2461) talpas válasza janinitez45 (#2460) üzenetére


talpas
aktív tag

Ezt írta egy társunk erre a problémára, Köszönhetően Neki ott a link is. Nem néztem utána, csak a blog Keresőt használtam. Nálad ez miért nem működik?

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2462) janinitez45 válasza talpas (#2461) üzenetére


janinitez45
tag

Sya !

Igazad van ,a gugliban kerestem ,itt a blogban meg elfelejtettem . :R :R :W :W :W :R :R :R

(#2463) talpas válasza janinitez45 (#2462) üzenetére


talpas
aktív tag

Semmi gond, azt becsülöm, hogy erre Te reagálsz, ez korrekt. Segítsen a megoldásban azt kívánom.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2464) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok. Nem olyan rég már írtam a pendrive problémámmal. Akkor az volt hogy 2 részre volt osztva az egyik 36MB a másik 29Gb. Ez jó is lett volna de a 29 gigás részére nem lehetett windows telepítőt csinálni. Próbáltam helyrehozni és nem tudom hogyan de végül sikerült elérni azt hogy egy partíció legyen de az használhatatlan. Amíg bele vagyok lépve egy formázó programba(EaseUS, PartitionGuru) addig felismeri normálisan. De miután kihúzom a következő bedugásnál már vagy fel sem ismeri vagy csak pár perc után. Hogyan lehetne még ebből egy normálisan működő pendrivot csinálni? Ha 16 giga működne én már azzal is boldogabb lennék. Minden segítséget előre is köszönök.
A pendrive Maxell 32gb USB 3.0 E500. Volt hozzá egy program a Mylocker de már arra sem reagál.

(#2465) Zola007 válasza thefreeman (#2464) üzenetére


Zola007
veterán

próbáltad már a Win saját lemezkezelőjében formázni, partícionálni?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2466) thefreeman válasza Zola007 (#2465) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Formázni igen. Particionálni hol kell?

(#2467) thefreeman válasza thefreeman (#2466) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Most igazából működik de miután bedugom csak kb 3 perccel később ismeri fel a gép. Én pedig csak egy partíciót csináltam rá de a gép 2-t lát az egyiken 29.4GB-t a másiknak semmit csak azt érzékeli hogy valami be van dugva. Valahogy nem lehet vissza hozni a gyári beállításait? Mondjuk ha törlöm a driverét?

(#2468) lacko6


lacko6
senior tag

Heló.

Van egy TRANSCEND JETFLASH 700 -as pen em.Bedugtam egy gépbe,de nem ismerte fel.Azóta semelyik gép nem látja és még a led sem világit.Mindha off modba kapcsolt volna.Hogy tudnám életre kelteni?

(#2469) talpas válasza lacko6 (#2468) üzenetére


talpas
aktív tag

Led sem villan fel, mintha kontaktus hiba lenne.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2470) lacko6 válasza talpas (#2469) üzenetére


lacko6
senior tag

Heló.

2.Pent is próbáltam.Miután a gépbe dugtam utána egyik sem müködött.
Lehet valami adat lopás elleni védelem.De nem tudom végleg téglal ett -e a penekböl,vagy csak valami program kellene a helyreállításhoz.Nem ismersz erre valami programot?

(#2471) sonar válasza lacko6 (#2470) üzenetére


sonar
addikt

kontakt hiba alatt szerintem arra gondolt,hogy a pendrive csatijánál lehet gond.
Nem tudni, hogy mennyire intenziven használtad, de elő szokott fordulni, hogy elengedi a forrasztás.
Műszer hiányában úgy tudod kirpóbálni, hogy finoman megfeszegeted az érintkezőket, ha ad valami életjelet akkor csak kell keresni vkit aki tud forrasztani.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2472) talpas válasza lacko6 (#2470) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem tudom mi tenné védetté a pent az egyik gépen aztán nem működik másik pen sem. Nekem ez kissé zavaros. Neked kell tudnod mit és mire használsz, ha "meggyógyulna" akkor megint valami védelem elintézné, nem csak az első kérdésben szereplőt, hanem egy másikat is?

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2473) lacko6 válasza talpas (#2472) üzenetére


lacko6
senior tag

Eddig semmi gond nem volt a gépekkel.Rendszer átállás volt,és azóta van ez.Kisértetiesen érdekes mert,másnak is tönkretette a pen jétt.Mint útolag megtudtam.Majd megkérdezem az informatikusokat.

De végül is jó megoldás (adatlopás ellen) ;] kicsit brútális,letéglázza :( a pendrivéket....

(#2474) Kroni1


Kroni1
veterán

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a gond, ha Androidos eszközön OTG-n néznék filmet NTFS-re formázott pendrive-ról és a 2GB-nál nagyobb mkv filmekkel egyszerűen megáll menet közben a lejátszás. A kisebb filmek mennek gond nélkül. Próbáltam 32 és 64GB-os pendrive-al is és az eredmény ugyanez..

(#2475) talpas válasza lacko6 (#2473) üzenetére


talpas
aktív tag

Szólhattak volna a rendszerről, téglagyár emberek! Nesze neked adathordozás.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2476) Kroni1


Kroni1
veterán

műszerészt nem tud valaki ajánlani aki visszaforraszt egy usb csatit a nyákra?! Sajnos leszakadt a 32GB-ot stickemről, pedig eszmei értéke volt, a feleségemtől kaptam japánból.. :F

[ Szerkesztve ]

(#2477) sonar válasza Kroni1 (#2476) üzenetére


sonar
addikt

Here I'm
dobj egy privit ha még aktuális

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2478) Kroni1


Kroni1
veterán

Azt tudja esetleg valaki hogy OTG-n hasznàlva miért àllnak meg a 2gb-nàl nagyobb méretü mkv filmek bàrmelyik lejàtszoprogival androidon?! Több pendrive-al is probàltam (32 és 64GB) NTFS és exFat -on is de ugyanaz.. Ennek elvileg mennie kéne nem? Lehet a telefon hibàja inkàbb? (Moto G)

(#2479) sonar válasza Kroni1 (#2478) üzenetére


sonar
addikt

Csak mkv-nál csinálja?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2480) gerli


gerli
újonc

Szevasztok.

Egy segitséget kérnék,kaptam egy 8gb os penddrajvot amit felismer a gép de viszont nemtudom sehogy letörölni vagy formázni mert azt irja ki a gépem hogy irásvédett.szüntessem meg az irásvédelmét és hogyan
Nemtudnátok valami okosságot ?? hogy még helyre hozhato lenne ez a pen d mert igy nemtudok rá irni semmit

(#2481) Kroni1 válasza sonar (#2479) üzenetére


Kroni1
veterán

Hàt màs filmem nincs ami nagyobb lenne.. Az 1-2gb os filmek mennek mind, ami mondjuk 4gb az a felénél megàll, ami kb. 8gb az meg màr negyede körül. Mintha 2gb-ig làtnà csak öket..

(#2482) KuZo


KuZo
tag

sziasztok!

érdekes problémába ütköztem. adott egy gép, amin Windows 8.1 64bit professional, magyar fut. bármelyik portjába dugva (4db USB3) egy pendrive-ot (kapacitás és US2/3 függetlenül) az eszközkezelőben "USB Mass Storage"-ként megjelenik, de illesztőprogramot nem tud hozzá betölteni (kód28). bármilyen más hardvert (pl. kamera, billentyűzet, egér..) simán felismer és működik. hol lehet a hiba? se pendrive, se külső HDD, se USB DVD, semmi amin adat van nem megy vele.
ötlet? :)

(#2483) sonar válasza KuZo (#2482) üzenetére


sonar
addikt

Ha lenovo-s a gép akkor nézd meg, hogy van-e friss BIOS meg, hogy minden drivered up to date.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2484) datian197


datian197
tag

Sziasztok! Most vettem egy 32Gb-s Kingston pendrive-ot ami 3.0/2.0 foglalatos. Az lenne a baj hogy a 3.0-ba dugom akkor a gép nem látja, de ha 2.0-ba akkor igen. Mi a probléma?

(#2485) Bjørgersson válasza datian197 (#2484) üzenetére


Bjørgersson
félisten

3.0 driver fel van telepítve?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2486) datian197 válasza Bjørgersson (#2485) üzenetére


datian197
tag

Nem tudtam hogy azt is kell. Köszi megoldotta a problémát. :D

(#2487) Bjørgersson válasza datian197 (#2486) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Windows 7-ig bezárólag kell, 8-tól kezdve már integrálva van a rendszerbe.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2488) Firstline14


Firstline14
csendes tag

Üdv! írtam már korábban a 64GB-s microsdHC kártyámmal és a kártyaolvasóval kapcsolatban. A probléma az volt, hogy formázás után, ha rámásolok bármit is, véletlenszerűen nem működnek a fájlok, maooák, azaz azt írja, hogy a fájl vagy mappa nem létezik, vagy sérült. viszont ha a windowsos hibakeresőnél szektorhiábt javítok, akkor nagyrészük megjavul és használható, viszont van ami azután sem működik. mitől lehet ez? Néztem már több particionáló programmal, biztos nem fake a hely, mert mindegyik 62,4GB-snek írja, és írni is tud rá. Ha tudtok esetleg valami megoldást, vagy tippet adni azt megköszönném. üdv: Balázs

(#2489) sonar válasza Firstline14 (#2488) üzenetére


sonar
addikt

check flash megmondja, hogy sérült-e a flash [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2490) talpas válasza Firstline14 (#2488) üzenetére


talpas
aktív tag

Kikerülni az olvasót, telefonban formázni lehet? nekem nincs okos csak ötlet.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2491) Firstline14


Firstline14
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, csak most jutottam el odaáig, hogy meg is csináljam....:)

Még folyamatban van a dolog, viszont nem sikerült nyelvet állítanom olyanra, amit értek is, így inkább lefényképezem a dolgokat.

telefonban formázást csináltam, ott is előfordult már, hogy letöltött fájlt nem nyitott meg a telefon egy idő után.

itt tart a progress:

És ezeket a hibákat kezdte el kiírni, és írja folyamatosan azóta is...az adressből a rossz cím hibaüzenetre tippelek.

vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#2492) sonar válasza Firstline14 (#2491) üzenetére


sonar
addikt

Ha innen töltöm le akkor angol.
Nos a sárga az elvileg Logical data error. Tehát amit ráírt meg visszaolvasott az nem egyezik.
Szerintem készülj fel lelkiekbe, hogy ez már csak kulcstartó.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2493) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Sandisk Ultra Fit pendrive-ot a kocsimba, sajnos nem kezeli rendesen, másodpercenként meg-megugrik a zene. Fat32-ben is... (amazon-on többen is jelezték ezt a problémát)

Valami megoldás?

Give them hell Ukraine!

(#2494) vito555


vito555
tag

Sziasztok
Van egy Kingston DT 100 G2 8GB pendrive amit a gép nem lát.
Olvastam itt valahol,hogy a chipgenius programmal kiolvasható értékek alapján
található javító progi.
http://flashboot.ru/iflash/ itt kerestem de nem találtam.
Valaki nem próbálta ezt a modszert?

Előre is köszi.
üdv

Chip genius v3.0 :

Device Name: ++USB háttértár(Kingston DT 100 G2 USB Device)

PnP Device ID: VID = 0951 PID = 1653
Serial Number: 001CC0EC32F7FC70C7132399
Revision: 1.00

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: SSS(??)
Chip Part-Number: SSS6692

Product Vendor: Kingston
Product Model: DT 100 G2

𝄢

(#2495) talpas válasza vito555 (#2494) üzenetére


talpas
aktív tag

Nekem így sikerült.
Csak akkor, ha már tényleg újra kell írni azt a vezérlő tartralmat.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2496) Firstline14 válasza sonar (#2492) üzenetére


Firstline14
csendes tag

Rengeteg ideig csinálta, nem tudtam befejezni az angol verzóval az ellenőrzést. :( ilyenkor nem lehet semmit tenni már? esetleg a vezérlővel babrálni a chipgeniussal? vagy bármi más? Mindenestre köszönöm szépen a segítséget sonar :) viszont kulcstartót vehettem volna olcsóbban is, ha úgy alakul :))

(#2497) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az miként lehet, hogy egy TV (Philips 32PHH4309) az egyik pendrive-ot látja, a másikat nem? Az 1Gb-os pqi-vel FAT32-re és NTFS-re formázva semmi gond, a 8Gb-os Kingston DT 100 G2-őt viszont nem érzékeli semmilyen fájlrendszerrel sem. A pendrive természetesen jó, napi szinten használom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2498) sonar válasza Dilikutya (#2497) üzenetére


sonar
addikt

Nem pont ugyanez a tv, de érdemes lenne megnézni
[link]

Illetve ahogy nézem van rá nem is olyan régi SW frissités: Firmware frissítés - Szoftver
version:V3.240, zip fájl , 58.6 MB, közzétéve 2014. november 4.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2499) Dilikutya válasza sonar (#2498) üzenetére


Dilikutya
félisten

A frissítést még nem próbáltam.

Ez a FAQ nálam már ott bukik, hogy az NTFS-t egész biztos, hogy támogatja, mert az 1 Gb-os pendrive megy. Ellenben a Kingston FAT32-re formázva se.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2500) littledon


littledon
tag

Lenne egy problémám, foggalmam sincs, hogy hogy oldjam meg.

Van egy 64 GB Kingstone DT101 G2 Pendrive-om. Szinte új tehát nagy gond elméletileg nem lehet vele és ugye használtam is már egy keveset.

Mac OS Extended (Journaled) - re formáztam majd rámásoltam kb 62 GB adatot tegnap. Ma reggel bedugtam a gépbe minden rendben történt. Délután mentettem volna le ugyan arra a gépre a dolgokat róla majd semmi.

Bedugom a gépbe, pirosan világít de nem jeleníti meg a finderben és még a Disk Utility-ben sem. XP felismeri de nem tudom formázni mert homokórázik majd nem válaszol. Ubuntu próbalemezzel is próbáltam itt is megjelenik + tudom formázni is, de amint belekezd a formázásba kis idő után hibaüzenetet dob ki.

Hogy tudom használhatóvá tenni? Segítsetek... :((( Köszönöm! :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.