Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2501) sonar válasza littledon (#2500) üzenetére


sonar
addikt

H2Testw (wines progi) futtatását javaslom első körben, hogy kiderüljön, hogy nem-e fake pendrive-val van-e dolgod.
Mert a jelenség nagyon arra utal.
linux/osx alatt a badblocks-szal is talán meg lehetne próbálni. pendrive-val még nem próbáltam, de ha winyónál müxik akkor itt is kellene

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2502) sonar válasza Dilikutya (#2499) üzenetére


sonar
addikt

Még egy dolog jutott eszembe ami még esetleg szivathat.
Nem volt régebben a 8Gigás pendrive vmi boot-osra formázva?
BootICE-szal le tudod ellenőrizni és törölni is tudod.
Hasonlítsd össze a PBR és MBR beállításokat az 1G-sel.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2503) littledon válasza sonar (#2501) üzenetére


littledon
tag

rendben köszi :) Hogy érted, hogy fake? Hamisítvány?

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#2504) sonar válasza littledon (#2503) üzenetére


sonar
addikt

Úgy, hogy meg van hackelve a vezérlőchip, hogy nagyobb kapacitást mutasson, mint ami valójában.
(volt a témában egy blog bejegyzésem is)
Ha kinából vagy ismeretlen forrásból (vatera,olx-esekkel is fordult már elő) való akkor elég jó eséllyel hamisítvány.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2505) littledon válasza sonar (#2504) üzenetére


littledon
tag

Értem! Meglehet mert ismeretlen a forras. De akkor, hogy tudtam ilyen sok adatot "rámásolni"? Miért nem írja ki a gép, hogy megtelt?

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#2506) sonar válasza littledon (#2505) üzenetére


sonar
addikt

Mert ez ilyenkor olyan, mint a feneketlen tó vagy linuxnál a /dev/null

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2507) Dilikutya válasza sonar (#2502) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bakker. Hogyne lett volna, többször is telepítettem róla itt-ott Windows 7/8/8.1-et. :)
Magam alá csinálok, ha ez kavart be. A 8Gb-osról biztosan tudom, hogy volt bootolható, a másikra nem emlékszem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2508) Dilikutya válasza Dilikutya (#2507) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tegnap is tanultam valamit. Éjfél előtt még kipróbáltam, tényleg ez lehetett a gond.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2509) Vicki91


Vicki91
csendes tag

Sziasztok. Van egy 8 gigás Sandisk pendiveom. Letöltöttem a memtest86 programot mert teszteltem a ramomat. A program mikor felrakta rá a cuccokat megformázta előtte. Végeztem a tesztel utánna megformáztam a sajátgépben mert csak 30 valahány megát írt rá. A formázás után is ugyanennyi volt. Letöltöttem a netről a HP USB DISC STORAGE FORMAT TOOL-t ez már látta formázás elött is a 8 gigát. Megformáztam FAT32 ben és azóta sem a gép sem ez a progi nem látja a pendriveot.
A számítógép kezelésben viszont látja, az állapotra kifogástalant ír zárójelben: elsődleges partíció, Fájlrendszer: RAW, és a kötetnévre nem ír semmit. A területet is felismeri majdnem 8 giga. Formázni neve adni nem engedi itt azt írja hogy a rendszer nem találja a megadott fájlt. Ilyenkor mit kell tenni? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2510) sonar válasza Vicki91 (#2509) üzenetére


sonar
addikt

Javaslom, hogy BootICE-szal nézzél rá és töröld a particiókat, masterbootot.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2511) littledon válasza sonar (#2506) üzenetére


littledon
tag

"error accessing target" ezt írja ki az általad linkelt program. Mégcsak le sem tudom futtatni a "teszt"-et... Sajnos úgy néz ki, hogy neked lesz igazad... :(((

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#2512) DVlad


DVlad
őstag

Urak!
Van egy új Kingston 16GB DataTraveler 100 pendrive-om. Szeretnék ráhúzni egy 5,8GB-os fájlt (MKV), de azt írja ki, hogy nem lehet, szűntesse meg az írásvédettséget ha totalcommanderrel próbálom, ha pedig a w.intézővel, akkor azt írja ki, hogy a fájl túl nagy méretű a cél fájlrendszeréhez.
FAT32, nincsenek partíciók, teljesen új.
Előre is köszönöm a hsz-eket!

(#2513) sonar válasza DVlad (#2512) üzenetére


sonar
addikt

FAT32 nem támogatja a 4GB-nél nagyobb file-okat.
Használj exFAT-ot vagy NTFS-t

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2514) DVlad válasza sonar (#2513) üzenetére


DVlad
őstag

Köszönöm szépen!
Közben rájöttem én is.

(#2515) Vicki91 válasza littledon (#2511) üzenetére


Vicki91
csendes tag

Köszönöm a program segített, ezer hála :)

(#2516) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

van egy kingston 16gb-os pendrive-om....olyan problémába futottam hogy nem tudom a Windows alól NTFS-re formázni...Azt irja ki a Windows a formázást nem tudja be fejezni...
FAT verzión van.....
CSakl parancs sor alól tudom át állítani?

WOT: kissio

(#2517) Dr.Én válasza Dr.Én (#2516) üzenetére


Dr.Én
veterán

megoldva.... :R :R :R

WOT: kissio

(#2518) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy pendrive beraktam a gépbe, a saját gépbe megjelenik mint F meghajtó és átakarok valami másolni rá akkor azt írja ki hogy. Az elem nem látható.
Többé már nincs a következő helyen:Számítógép.Ellenőrizze az elem helyét,és próbálja újra.
Mi lehet a probléma?

(#2519) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Még lenne egy kérdésem. Milyen programot tudnatok ajánlani formázáshoz.

(#2520) bcsongor


bcsongor
újonc

Sziasztok.

Egy 32gb-os ebay-es pendriveról van szó, ami kb. nyolc gigányi adat felmásolása után megadta magát. Formázás után másik gépen még hamarabb jelentkezett a probléma. Mellékeltem egy képet a hibaüzenetről. Miért van ez? A Windows szerint még húsz giga szabad helynek kéne rajta
lennie...ja, ntfs rendszerre nem engedte formázni, csak fat32. Köszönöm a válaszokat.

Üdv,
Cs

[ Szerkesztve ]

(#2521) sonar válasza bcsongor (#2520) üzenetére


sonar
addikt

Nincs kedvem leirni mégegyszer: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2522) djstavross


djstavross
tag

Sziasztok!

Egy elég érdekes problémával szembesültem! Adott 8 darab ÚJ fém dobozos 4GB-os pendrive, egész pontosan a doboz szerint (4gb usb flash drive PREMIUM LINE office Made with SWAROVSKI Elements).

A probléma az lenne, hogy eddig 8-ból 3-ra felismerés után másoltam adatot és mindhárom esetben miután újra bedugtam az usb portba a pendrive-ot az adat olvashatatlan. Ami mappában van annak furcsa karakterei vannak, amik pedig mappán kívül az látszólag rendben van, de nem nyitja meg a program. Legyen az kép vagy zene.

Éppen futtatom az egyiken a H2tesw-t és ezt kaptam:

Warning: Only 4011 of 4012 MByte tested.
The media is likely to be defective.
22.0 MByte OK (45184 sectors)
3.8 GByte DATA LOST (8169344 sectors)
Details:2.9 GByte overwritten (6127008 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
997.2 MByte corrupted (2042336 sectors)
1.5 KByte aliased memory (3 sectors)
First error at offset: 0x0000000001610000
Expected: 0x0000000001610000
Found: 0x00000000aa55aa55

Tehát ez mit is jelent?

Előre is köszönöm! Szép napot!

(#2523) sonar válasza djstavross (#2522) üzenetére


sonar
addikt

Azt jelenti, hogy 22MByte a valós mérete, a pendriveoknak kaputtó - valószinűleg vettél egy rakat fake pendrive-ot. Vagy a flash IC megadta magát.
Ha szép a burkolata akkor akár a karácsonyfára is fel lehet tenni, vagy kulcstartónak is lehet használni.
Esetleg papagáj/hörcsög ketrecébe is bele lehet tenni játéknak.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2524) johnmaclain


johnmaclain
újonc

Üdv!

Van egy 15 gygabyte-os Transcend pendrive-om, melyre tegnap rámentettem egy munkámat meg egy csomó mást. Este a csomó mást ráraktam a gépemre. Ma folytatni akartam a munkámat. Amikor rámentem, azt írta ki, hogy "xy dokumentumfájlt szerkesztésre zárolta ismeretlen felhasználó. Nyissa meg a dokumentumot írásvédett módban, vagy a szerkesztéséhez nyissa meg a másolatát." Így kénytelen voltam másolatban megnyitni. Amikor végeztem, rá akartam menteni a pendrive-ra, erre azt írta ki, hogy "Hozzáférés megtagadva. Nem lehet írni a(z) mdia/Transcend fájlba". azóta nem tudok semmit sem rárakni. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma és hogy oldhatnám meg?
Köszi!

(#2525) djstavross válasza sonar (#2523) üzenetére


djstavross
tag

:D :DDD Köszönöm a gyors választ! :D Szerencsére ingyen volt, de jó lesz valamire. Azóta már találtam egy 113MB-osat is! :D Most végigellenőrzöm az összeset! :-)

(#2526) sonar válasza johnmaclain (#2524) üzenetére


sonar
addikt

Mentsél le minden adatot és formázd újra.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2527) BullZeye


BullZeye
veterán

Tönkrement garis pendriveom, kaptam helyette egy másikat, viszont az új Adata S102pro random tönkre megy. Szerettem volna 64 gigás pendriveot multibootként használni, és a rmprepusb használata közben (konkrétan mikor a gru4dos-t tenné fel) kiírta, hogy nincs pendrive, gép ledobta (több géppel is próbáltam).
Akkor kihúz-visszadug, ment is, de ezzel a módszerrel 1-2 napon belül meghal a pendrive úgy, hogy windows felismeri hogy van, de 0 bájtként, és a nevét se írja ki eszközkezelő, csak hogy valami van.
Linux felismeri 0 bájtosként, de itt legalább lehet formázni, így megint működik 1-2 napig és kész.

Kicseréltettem, kaptam egy harmadik pendrive-ot, az dettó ugyanezt csinálja. Most nálam rossz valami? 2 gépen próbáltam, USB 2.0 és 3.0án egyaránt. NTFS és EXFAT egyaránt volt tesztelésre a pen, ha nem akarok multibootot és linux alól csak formázom akkor is pár napig működik csak.

(#2528) vadasz70 válasza BullZeye (#2527) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! Én nem nagyon értek hozzá, de nekem akkor volt ilyen mikor nem közvetlen a gépbe dugtam a pendrive-vot hanem usb habon keresztül csatlakoztattam és 0 bájtos-nak látta. De a 16GB ment róla csak a 32GB nem. Viszont ha közvetlen a gép hátuljába dugtam minden rendben volt.

(#2529) BullZeye válasza vadasz70 (#2528) üzenetére


BullZeye
veterán

laptopon csak alaplapra integrált USBbe dugom, PCn pedig pár napig működik rendesen. aztán tönkremegy és linux alól kell formázni.

(#2530) sonar válasza BullZeye (#2529) üzenetére


sonar
addikt

Esetleg érdemes lenne lementeni a az MBR-t /PBR-t BootICE-szal vagy bármi mással. És ha újra jön a hiba akkor össze kell hasonlitani a tartalmakat.
Wines formázás azért nem nyerő mert az particiót formáz és nem disk-et (nem a teljes tartalmat)
Szerintem valami oknál fogva megcsesződik az MBR, nem lehet, hogy esetleg túl aktiv virus kergető?
(ha van akkor nézd át a logokat)
Én legalábbis kb így indulnék neki a hiba keresésnek.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2531) BullZeye válasza sonar (#2530) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezer éves Avast 4.8, és próbáltam Low Lefel format toollal formázni akkor is meghal egy idő után. Lementem MBR-t meg PBR-t megnézem őket. De volt, hogy nem raktam rá, szóval csak mezei formatálás, és nem piszkáltam MBR-t akkor is meghalt.

(#2532) BullZeye válasza BullZeye (#2531) üzenetére


BullZeye
veterán

Linux alól megint helyrehoztam, gondoltam megpróbálom Paragon-t is lefuttatni rajta, hátha megoldja a problémát. (reseteli pendriveot amennyire lehet)
Windows felismerte szépen ügyesen, aztán mikor elindítottam volna eldobta pendrive-ot, és hibaüzeneteket kaptam.

Van valami program ami abszolút nullára és gyárira reseteli a pendriveot?

(#2533) sonar válasza BullZeye (#2532) üzenetére


sonar
addikt

Akkor talán alaplap (esetleg nézd meg, hogy van-e bios frissités) vagy az auráddal nagyon nagy gáz van.
BootICE-szal tudsz minden hülye bejegyzést törölni.
checkflash + h2testw -vel a flash ic-t tudod még leellenőrizni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2534) Ombre85


Ombre85
tag

Hali!

Úgy néz ki, nekem is beadta a kulcsot a kedvenc pendrive-om. Nem mai darab, de már USB3-as és szerettem a sebessége miatt. Viszont egyszercsak amikor rádugtam a gépre, felismerte, betűt is adott neki, de az ikon a sajátgépben halvány maradt és ha megpróbáltam megnyitni, kérte, hogy helyezzem be a lemezt. Korábban is előfordult vele ilyen, de egyszercsak jó lett, most viszont már hetek óta bármelyik gépben nézem (win, linux, usb2, usb3, tökmindegy), nem ismeri fel normálisan. A bootice és a h2testw meg sem jeleníti a listájában. Kuka?

(#2535) BullZeye válasza Ombre85 (#2534) üzenetére


BullZeye
veterán

Milyen pendrive volt ez? (ez van nekem is most S102pro-val)

(#2536) Ombre85 válasza BullZeye (#2535) üzenetére


Ombre85
tag

ITMediában vettem, valami saját márka: Platinet. Nem várok tőle csodát, csak érdekelne, hogy mi történt vele, mert szeretném megérteni :)

Ilyen:

(#2537) sonar válasza Ombre85 (#2536) üzenetére


sonar
addikt

Ilyenkor (is) szoktam linuxra rádugni és közben terminálban nézni a kernel üzeneteket
tail -f /var/log/dmesg
Van, hogy ad használható infót ami alapján el lehet indulni.
Viszont ha régi és intenziven volt használva akkor akár a forrasztásokat is átnézném

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2538) kiszi07


kiszi07
senior tag

Üdv,
van egy Pendrive ami 4 GB-os és csak 200 MB-ot lát a windows. Akármilyen formátumban formázom sehogy se lesz jó, ötlet?
Köszi

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#2539) Ombre85 válasza sonar (#2537) üzenetére


Ombre85
tag

Sajna semmit nem ír bele :(
Még szétkapom majd, mert ahogy a képen látszik, kicsit már letérdeltem a notebookról, kapott egy ívet szegény. De ha ott is minden rendben lesz, akkor gondolom mehet kulcstartónak...

(#2540) Fire/SOUL/CD válasza kiszi07 (#2538) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1 partíció van rajta(mert Windows alatt csak 1 lehet, többet nem lát/kezel)? Nézz rá a lemezkezelővel, ha véletlenül ez a szitu, akkor minden partíciót le kell törölni róla. Ha lemezkezelővel nem menne valamiért, akkor kézi hajtánnyal próbálkozz, parancssoros módszerrel

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2541) MagicFarmer


MagicFarmer
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a pendriveval .32 GB-s Hama .Eddig minden jól volt vele ,tegnap egy filmet akartam rá feltölteni ,bedugom ,nem adott ki semmit...minden porton végigpróbálom ,de semmi.Mikor bedugom a gép kijelzi ,hogy kapcsolódott hang is van ,a led is világít rajta (majd egy idő után kialszik) ,nem látom sehol a pendrive-ot ,még leválasztani se tudom ...mi lehet a probléma ,menthető még ?
Még egy furcsaság ,ha ugy indítom a laptopot ,hogy be van dugva ,akkor előjön a Lenovo felirat és nem indul be addig amíg ki nem húzom .Egyszer beindulás közben bedugtam és látta is egy kis ideig ,de utána eltünt.

(#2542) sonar válasza Ombre85 (#2539) üzenetére


sonar
addikt

Ha nem ír semmit a dmesg akkor halott. Vagy a forrasztás elengedte vhol.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2543) MagicFarmer


MagicFarmer
csendes tag

Ha a forrasztás engedte el ,akkor azt hogy lehet javítani...eléggé valószínü ,mert alumínium a váza és hajlamos volt kiforrósodni.

(#2544) sonar válasza MagicFarmer (#2543) üzenetére


sonar
addikt

Forrasztó pákával.
Keress vkit akinek van és ért is hozzá. Nem nagy ügy egyébként, pár perces meló a csatit átforrasztani.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2545) kiszi07 válasza Fire/SOUL/CD (#2540) üzenetére


kiszi07
senior tag

Köszi, megpróbálom :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#2546) sonar válasza kiszi07 (#2545) üzenetére


sonar
addikt

Ha nem megy akkor BootICE ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2547) holapito


holapito
tag

Hello emberek nekem van egy verbatim 30 gb os pendrivom képek vannak rajta elég fontosak.
de 1-2 hónapja újból tettem a gépet és közbe be volt dugva a pednrive és azóta csak ezek vannak rajta [link]
[link][link]
Valaki kérem szépen segítsen mert meghalok ha nem lesznek meg a képek :DDD

(#2548) sonar válasza holapito (#2547) üzenetére


sonar
addikt

:) valami szépen felülírta a partíciós táblát.
Én az alábbiakat csinálnám.
1. dd-vel (linux) csinálnék egy full backupot az usb-ről
2. megnézném, hogy valami recovery helyre tudja e hozni pl. recuva
3. Ha nem akkor bootice-szal v gparteddel helyre raknám a teljes particiót (itt mondjuk jó lenne tudni, hogy mire volt formázva, fat32 v ntfs) és utána újra próbálkoznék a recovery-s progikkal
Ha igy sem akkor a dd-s image-be néznék bele, hogy mi látszik bár ez már hardcore.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2549) Szeryke


Szeryke
újonc

sziasztok,nemreg vettem egy 64GB os sticket,es a tegnap este peldaul kerte hogy formataljam,megtettem de szomorkodtam mert sokminden letorlodott rola mert ugye megjelenitette de csak a nev latszott mas semmi h mennyi ures es mennyi foglalt...ma amikor ujra bedugtam mert akartam ra tenni filmet es zenet azt irja hogy nem lehet mert irasvedett de kozben nem az,es nincs az oldalan semmi gombocska sem, sandisc metal de gondolom utanzat mert nem irja rajta sem a nevet semmit...es elszmoritott,formatalni sem tudom mert nem engedi

(#2550) RAZERXX


RAZERXX
tag

Sziasztok! Kéne nekem valami pendrive javító progi. Van egy 32gb Sony usb és működik de mégsem az igazi pl usb telepítőt nem tudok belőle készíteni pedig mindig sikerült más usb eszközzel sikerül !
Tehát biztos valami megsérült rajta !?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.