Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2251) rayoliviero válasza rayoliviero (#2249) üzenetére


rayoliviero
veterán

A PQI-al nem low level formatot csináltam, hanem restore-t. Bocs, azt elírtam.

(#2252) actival63


actival63
aktív tag

Üdv!

Van egy 8GB-os pendrive ami tökéletesen működött az asztali DVD olvasóban egészen addig amíg a megfelelő program nem formázta boot Windows 7-re. Azóta a DVD olvasó nem ismeri fel. Ötlet?

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#2253) bugizozi válasza actival63 (#2252) üzenetére


bugizozi
őstag

Meg kell nézni a pendrive fájlrendszerét és azt, hogy a DVD olvasó milyet támogat.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2254) actival63 válasza bugizozi (#2253) üzenetére


actival63
aktív tag

A leírást azt hagyjuk. 5 sor.

Próbáltam Fat32 és NTFS-t is. Logikai és primari partíciót. Raktam aktívra és nem aktívra. Viszont most már nem azt írja, hogy nincs USB eszköz hanem csak olvas és olvas.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#2255) actival63 válasza actival63 (#2254) üzenetére


actival63
aktív tag

Lehet az a baj, hogy a Win 7 Multiple partitions csinált a penre? A Rufus erre figyelmeztetett formázás előtt.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#2256) atti1848


atti1848
senior tag

Üdv.
Van egy Maxell 16GB pendrive, amit ha bedugok a gépbe felismeri, de csak úgy mintha üres lenne. nem tudom formázni, nem tudom megnyitni, semmit sem tudok vele csinálni.

Mit lehetne megpróbálni? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2257) kiscsipa


kiscsipa
csendes tag

sziasztok
nekem egy olyan problémám lenne hogy a laptop nem olvassa be a pendriveokat, egyiket sem,de a többi gépen működik.
az usb.s egeret és az ipodot isbeolvassa, de a pendrivokat nem,
valami ötlet,?
köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Mit is írjak ide?

(#2258) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

actival63 | atti1848 | kiscsipa

1. lépés, ha nem hoz sikert, akkor (és csak saját felelősségre!) 2. lépés.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2259) kiscsipa válasza Fire/SOUL/CD (#2258) üzenetére


kiscsipa
csendes tag

köszi szépen, megpróbálom aztán majd látom hogy mi lesz. :)

Mit is írjak ide?

(#2260) sonar válasza atti1848 (#2256) üzenetére


sonar
addikt

Maxell egy külön "állat faj"
Hasonló esetben nekem ez segitett.
[link]
Linux se volt képes megbűvölni csak hsz-ben irt progik

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2261) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

ADATA S805 pendrive om on a mappák az alábbi kép szerint néznek ki.

[link]

Már egyszer formatáltam. És most megint. MI ennek az oka?

Köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2262) cintula187 válasza cintula187 (#2261) üzenetére


cintula187
addikt

Az a fura hogyha bele akarom menni a könyvárba akkor megnyit egy uj ablakot a böngésző, mintha hivatkozást nyitna meg.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2263) sonar válasza cintula187 (#2261) üzenetére


sonar
addikt

Vírus? :F
Próbáld ki live OS alatt, hogy ott mit mutat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2264) talpas


talpas
aktív tag

Könyörgöm! legyetek jók és használjátok! Ha format miatt törlődik, de visszaálltok a mindennapi használatra telepítsétek újra, nem fáj, nem eszi a pénzetek, nem okoz semmi hiányt, nem anyáz, stb. De, segíthet! :R

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2265) cintula187 válasza sonar (#2263) üzenetére


cintula187
addikt

live os? Nemtom mi az. Total commander is igy látja. LNK -knak. 3 pendrive is. Mindhármon elvégeztem ezt:

http://logout.hu/bejegyzes/donjohnson/serult_pendrive_kapacitasanak_helyreallitasa.html

Az egyik jó lett a másik 2 kuka. Akármit rakok rájuk leválasztás és újra csatlakozás után lnk lesz majdnem minden fájlból vagy nagy részéből.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2266) cintula187 válasza cintula187 (#2265) üzenetére


cintula187
addikt

Ez az immunizer nem csinált semmi használhatót

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2267) talpas válasza cintula187 (#2266) üzenetére


talpas
aktív tag

Jó az neked, azért vagy itt

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2268) sonar válasza talpas (#2264) üzenetére


sonar
addikt

ez csak az autorun-os vírusok ellen véd :)
linux alatt meg amúgy sincs autorun

#2265 - live os = cd-ről usb-ről bootol.
ajánlom figyelmedbe a gparted-et amit kifejezetten formázásra találtak ki.
Illetve H2testw-t amivel le tudod ellenőrizni, hogy méret ügyileg rendben van-e

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2269) talpas válasza sonar (#2268) üzenetére


talpas
aktív tag

Mea kulpa, nem látom, hogy linux volna neki

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2270) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok! Van egy Kingstone DT R3.0 64Gb-os pendrivom. Másfél éves. Eddig minden jó volt vele... egészen múlthétig amikor a rámásolásnál megált félúton, újracsatlakozásnál pedig már nem ismerte fel se a laptopom se az asztali gépem.

Totalcommader érzékeli hogy van valami a gépben, de nemtudom formázni semmivel se. A MiniTool Partition Wizard Home Edition 7.7 pedig nem is látja a meghajtót. Szóval elég nagy a baj.

Szerintetek ezzel vége? Vagy megmenthető valahogyan?

(#2271) cintula187 válasza talpas (#2269) üzenetére


cintula187
addikt

NEm linuxom van. Avast kuka. NOD egyből észrevettem a trójait. Azóta rendben van.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2272) Fire/SOUL/CD válasza cintula187 (#2271) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak a biztonság kedvéért egy MBAM Free-vel is nézd át az összes meghajtódat.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2273) atti1848 válasza sonar (#2260) üzenetére


atti1848
senior tag

Nem sikerül egyikkel sem. Nem tudja formázni. :W :W :W

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2274) cintula187 válasza Fire/SOUL/CD (#2272) üzenetére


cintula187
addikt

MOst megint szedjek le egy free cuccot ami lehet hogy valami szutykot is feltelepít? :O
köszi azért bepróbálom.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2275) Fire/SOUL/CD válasza cintula187 (#2274) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az MBAM Free egy nem valósidejű, kiegészítővédelem, amit 1-2 hetente célszerű lefuttatni. A legerősebb víruskergetők(ami nem az Avast meg a NOD) mellé is felpakolják, mert olyan típusú kártevőket is megtalálhat, amikkel a fő védelmek nem feltétlenül foglalkoznak, illetve azokat nagyon jó hatásfokkal el is tudja távolítani.

Ha bárki azt tapasztalja, hogy egy teljesen leradírozott pendrive-ra(vagy bármely más eszközre), csak úgy a semmiből jönnek létre állományok, akkor elsőre mindig kártevőre kell gyanakodni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2276) cintula187 válasza Fire/SOUL/CD (#2275) üzenetére


cintula187
addikt

Értem, köszi az infot. Akkor fent hagyom.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2277) talpas válasza cintula187 (#2276) üzenetére


talpas
aktív tag

Kíváncsi lennék és kérdezem azokat, akik TV-PC között használnak Pent. Szerintetek ha PC-n leválasztás a rendszerről a jó és ajánlott, akkor TV-n meg a lekapcsolás, majd kihúzás a portból? TV készülék is beteszi mint külső eszközt, még ha nem is ír rá. /nálam/. Volt egy eset mikor filmnézés után,másnap, a kikapcsolt készülékből ki, majd PC-re vittem és egy deka file sem volt már rajta. FAT32 maradt, sérülés nincs, kapacitás maradt.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2278) cintula187 válasza talpas (#2277) üzenetére


cintula187
addikt

Számtalanszor huztam már ki kikapcsolás nélkül tvből és BD lejátszóból is és nem volt gond.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2279) Tuning2107


Tuning2107
újonc

Sziasztok!

Érdekes dolgot tapasztaltam. A pendrive-omon van minden fájlom (azon tárolok minden cuccom, nem a laptopon) és múltkor tapasztaltam már olyat, hogy pár zenét nem tudtam lejátszani egy idő után (előtte letudtam). Nem tudtam mi van velük így letöröltem, vagyis akartam volna. Nem lehet letörölni őket, a fájl meg marad, de maga a fájl mérete az 0MB-ra csökken le miután letörölném. Megpróbáltam mondom a többi fájlt áthelyezem a gépre és a pendrive-ot leformázom, hogy amiket nem engedett törölni zenét letörlődjenek, de rengeteg képet és zenét még csak nem hogy áthelyezni nem bírtam a gépre a pendrive-ról (a dolgok kb 1/4-edét), de még csak másolni sem engedi (kiírja, hogy szüntessem meg az írásvédettséget, pedig nem is írásvédettek). Ez a művelet után azok a zenék és képek amiket nem enged másolni se nem játszódnak le/nem jelenítődnek meg. Képek közt van ami számomra eléggé fontos amiket külföldön csináltam, nem szeretném, ha elveszne. Azoknak a képeknek a mérete 16kb-t csak amiket nem nyit meg (nem tudom, hogy csökkent le a méretük, míg a többi képnek 1-1,5mb a mérete, és ezeknek is annyi volt). A sajátgépbe kis ikonba viszont mutatja kis képekként. Pedig mielőtt át akartam helyezni volna megnyitódott minden kép. Lefuttattam a vírus ellenőrzést, de nem talált vírust, illetve lefuttattam a hiba ellenőrzést és azt írta ki, hogy a windows által nem javítható hibát talált.

Kb 2 hónapja vettem 10 000-ért ezt a pendrive-ot (32GB-os).... Ez most azt jelentené, hogy a pendrive kuka? És hogy azok a fájlok elvesztek amiket nem tudok megnyitni a pendriveról?

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#2280) sonar válasza Tuning2107 (#2279) üzenetére


sonar
addikt

Mentsél le mindent amit tudsz majd H2testw-vel ellenőrizd le.
Illetve checkdisk, ha windows user vagy.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2281) Tuning2107


Tuning2107
újonc

Azt nem csináltam meg még, viszont mindent sikerült áthelyeznem a gépre, még azokat a képeket is amiket eddig másolni sem engedett, de azoknak ugyanúgy maradt 16KB a méretük és továbbra sem tudom megnyitni. A pendrive-ot leformáztam.

[ Szerkesztve ]

(#2282) sonar válasza Tuning2107 (#2281) üzenetére


sonar
addikt

Azért sokat nem vacakoltál...
H2testw-t mindenképpen javaslom, hogy futtasd le az megmondja, hogy hibás-e a pendrive vagy csak a filerendszered omlott össze (esetleg virus fertőzés áldozata lettél)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2283) Tuning2107


Tuning2107
újonc

Rendben! Köszönöm a segítséget!

(#2284) Tuning2107


Tuning2107
újonc

Megcsináltam. Az szerint jó a pendrive.

(#2285) Gaboska14


Gaboska14
újonc

Üdv! Kaptam egy vadiúj 32GB-os KingStone DataTraveler 101 G2 pendrive-t rácsatiztam a gépre és kiirta hogy használat előtt formázni kell. Rámentem és kiírta hogy a Windows nem tudta befejezni a formázást. Hozzáteszem ismerősömnél 2 gépen is próbáltuk ott tökéletesen működött csak nálam írja ki ezt mit tegyek?

(#2286) Kékes525 válasza Gaboska14 (#2285) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy az USB porttal van gond. Próbáltabb több helyre is bedugni (előlapi, hátlapi)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2287) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok
van egy adata s102 16 gb usb 3.0 eszközöm.
nem látja egy gép sem.
eszközkezelőbe nem látja, lemezkezelőbe nem látja.
amikor rádugom gépre látja, vagyis kiírja, hogy ok minden hsználatra kész, aztán eltünik. Próbáltam usb 1.1, usb 2.0 és usb 3.0 ba is.
Esetleg van valakinek valami ötlete ?

(#2288) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Ha egy pendrive-on lévő adat (pl. word doksi) nem másolható át az asztali gépre, mert olvasási hibát ír, azt meg csak leokézni lehet és szintén nem nyitja meg a word sem (de amúgy más doc-ok meg működnek), akkor az a doksi menthetetlen?
A pen azon része kuka? Most nem a pen a lényeg, felőlem az kuka is lehet, hanem az adat rajta.
Így már adatvisszaállító progik sem mennének?
Format kizárt, mert kellenek a doksik.

(#2289) sonar válasza nfsu17 (#2288) üzenetére


sonar
addikt

Hát egy adatvisszaállitóval nem vesztesz semmit.
Ajánlom a recuva-t

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2290) nfsu17 válasza sonar (#2289) üzenetére


nfsu17
veterán

meglessük köszi.

(#2291) Millerchris


Millerchris
tag

Sziasztok!
Segítségetek kéne.
A gépem nem ismeri fel a pendrive-ot, viszont a telefonom OTG kábellel igen. Mi ilyenkor a teendő?
Köszi mindenkinek!

A holnap mèg messze van!

(#2292) sonar válasza Millerchris (#2291) üzenetére


sonar
addikt

Sz#r a géped, már ha számitógépről van szó és nem kapáló gépről
Próbáld kikapcsolni és bekapcsolni?

sorry, de ennyi infó alapján, képtelenség érdemi segítséget adni...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2293) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Mesenézés közben lemerült a lejátszó,azóta a windows nem ismeri fel a pendrive-ot (maxell). Hogyan,hol,mivel kezdjek neki hogy újra jól működjön?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2294) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Sziasztok!

Vásároltam az ebay-en egy kingston dtse9 64gb amivel átvertek, mert ki volt cserélve a firmware és 8gb-os valójában működik, de írtam az eladónak h felnyomom az ebay-nél ha nem küld egy rendeset, küldött is de ez is fake csak ehhez nem találok visszaállításhoz semmit, ha tud valaki segíteni köszönném. :R tesztnél elvérzik mindig.

ChipGenius_v4 ezt írja ki:
Description: [E:]USB háttértár(Generic Flash Disk)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 500mA

USB Device ID: VID = 1908 PID = 1320
Serial Number: SN6369859110

Device Vendor: _Generic
Device Name: Mass storage
Device Revision: 0100

Manufacturer: Generic
Product Model: Flash Disk
Product Revision: SHUS

Controller Vendor: BW

[ Szerkesztve ]

(#2295) talpas válasza Zsolaf (#2294) üzenetére


talpas
aktív tag

Próba, Chipeasy progi és USB2 ben legyen a pen, időzik kicsit és engedd a végén netre mert csak így kapod meg az adatokat. Itt az én esetem van két link ahol turkáltam. Ha nincs controller típus akkor csak kísérletezés.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2296) Zsolaf válasza talpas (#2295) üzenetére


Zsolaf
addikt

Köszönöm!

Ezeken már sajnos túl vagyok, egyet már megcsináltam ahhoz találtam mindent, ehhez semmi...

[ Szerkesztve ]

(#2297) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Hyundai hordozható lejátszó(mp3/USB/rádio/ stb...)és pendrive-ról egyes számokat úgy játszik le mint mikor a régi szép időkben a magnó húzta a szalagot!?Tök nem értem!Ok,hogy egy gagyi márka,de digitálisan?Valakinek van valami ötlete miért csinálja?
Köszönöm!

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2298) sonar válasza zovifapp111 (#2297) üzenetére


sonar
addikt

Talán az mp3 bitrátája más? :F

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2299) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

#2293-ra valaki?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2300) sonar válasza Dan-szan (#2299) üzenetére


sonar
addikt

gparteddel még talán érdemes ránézni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.