Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2301) zovifapp111 válasza sonar (#2298) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Kipróbáltam,hogy átkonvizom más bitrátára,de ugyanaz a helyzet!Azért köszi a tippet! :)

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2302) ibronnabru


ibronnabru
újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémában szeretnék segítséget kérni, hogy:

Van egy Kingston DataTraveler G3 8GB-os pendrive-om. Nemrégiben megpróbáltam rágyötörni egy Kali-t, de a telepítés során akadt némi probléma. A teleőítés 96%-on leakadt és egy hibaüzenetet kaptam (amire természetesen nem emlékszem) és OK-t nyomtam. Gondoltam leformázom és megpróbálom újra. Azonnal 3GB-osnak ismerte fel a gépem és se Windows, se Linux, se Android alatt nem tudom formázni, csak 3GB-ra. Olyan, mintha gyárilag ennyi lenne a kapacitása.

Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne visszaállítani?

Köszi.

(#2303) sonar válasza zovifapp111 (#2301) üzenetére


sonar
addikt

Hát ha kevés bitrátásat felkonvertálsz az attól még ugyanolyan bénán fog szólni.

#2302 gparted, sd formatter, vagy a windows ban a disk managementben is meg tudod nézni, hogy hogyan is vannak a particiók a pendrive-odon

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2304) zovifapp111 válasza sonar (#2303) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Az-az érdekes,hogy a kocsiban meg teljesen jól játsza le a számokat a fejegység
!Egyébként a youtube-os konvizott számokat "húzza" elsősorban!Mindegy,hogy 256-os vagy 192-es akkor is!?

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2305) sonar válasza zovifapp111 (#2304) üzenetére


sonar
addikt

Az is kérdés, hogy a YT-ra milyen minőségben történt a feltöltés.
Ez egyébként az az eset amire nem fog neked senki normális választ adni mert sok tényezős a dolog.
Próbáld meg más forrásból beszerezni a kérdéses számokat

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2306) zovifapp111 válasza sonar (#2305) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Köszi a tippet :R ,de máshonnan válogatást vagy albumot lehet csak leszedni, a youtube meg egy igazi mindenes! :) Kicsit visszasírom a limewire-t,mert ha csak egy konkrét szám kellet 90%-ban sikeres volt a keresés. :) De ez a húzott lejátszás tényleg egy unikum,mert sehol máshol nem hallottam,olvastam ilyenről.Gondolom ezekben a kis masinákban is van egy valamilyen szoftver ami elég hiányos és kezdetleges,csak gondoltam bekérdezek itt, hátha!Egyébként lefelé konvertáltam 256-ról 192-re,mert más 192-es számokat simán lejátszik :((

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2307) tagagaba53


tagagaba53
tag

Üdv !

Ebben a formában a pendrive már kuka. Igaz ? :F

Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#2308) Fire/SOUL/CD válasza tagagaba53 (#2307) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezeken a lépéseken még menj végig: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2309) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

ADATA S102 / 64GB. Windows 7-em van, tegnapig látta, ma már hibát ír ki rá. (Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10) ) Az driver újratelepítése nem segített, nem értem mi lehet a baj. Valami ötlet?.(

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#2310) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Megnéztem másik gépen is, ott sem tud feltelepülni a driver. (szintén win 7). Ezek szerint meghalt a pendrive?:(

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#2311) tagagaba53 válasza tagagaba53 (#2307) üzenetére


tagagaba53
tag

Ennyi volt a pályafutása ! :K

Azért Köszi !

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#2312) 2csi


2csi
aktív tag

Szaisztok!
Nagy fajlokat nem lehet ratenni a pendrivera, csak több kicsit. Ez mindig igy van? Nincs valami megoldas? Nagyobb pendriveoknal feljebb van a hatar?
Elote is koszi!

(#2313) sonar válasza 2csi (#2312) üzenetére


sonar
addikt

Ez azért jó sok információt tartalmazó post... Talán egy távgyógyító tudna segíteni.

Milyen OS, milyen file rendszer, milyen pendrive... mi a hiba üzenet. Mit próbáltál?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2314) 2csi válasza sonar (#2313) üzenetére


2csi
aktív tag

Bocsi. Regebben probaltam egy kb 8gigás jatekot ratenni egy pendrivra de nem engedte. De hazamegyek lecsekkolom, h pontosan mit ír ki. Mi az hogy fájlrendszer?
Amugy most akarok venni egy Sandisk Extreme 3.0 64gbos pendriveot. Arra max mekkora fajlt lehet ratenni?

[ Szerkesztve ]

(#2315) sonar válasza 2csi (#2314) üzenetére


sonar
addikt

Nos sok múlik azon, hogy mire van formázva.
Javaslom, hogy használj NTFS-t vagy exFAT-ot.

fájlrendszer

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2316) 2csi válasza sonar (#2315) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszi!

(#2317) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Üdv minden szakinak. :R
Lenn egy problémám,ami már nagyon idegesitő.
Adott egy 32Gb-os Pendrive,amiről filmeket szoktam nézni.( Silicon Power 32GB)
Szóval a probléma a következő:
A hdd-ről másolnám át a filmet a pendrive-re,és 2-3 másodpercenként irja a Total Commander,hogy kapcsolódás útána újra másol 2-3 másodpercig és ez ismétlődik mig az adott adatot át nem másolja.
Ugyan ezen a képen egy 600Mb-os pendrive-vel nem tapasztalom ezt.
Mi lehet a gond?

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2318) sonar válasza Kolosszus01 (#2317) üzenetére


sonar
addikt

Mire van formázva az usb?
Próbáltad újra leformázni? Esetleg checkdisk?

Ha esetleg komolyabb gond lenne érdemes lenne a Check flash vagy a H2testw-vel letesztelni, hogy a flash nem-e sérült.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2319) Kolosszus01 válasza sonar (#2318) üzenetére


Kolosszus01
tag

FAT32.
Nem formáztam újra,mert tele van filmel.
Ahogy irtam eről nézem a filmeket lejátszón keresztűl. :K

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2320) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Valamit kifelejtettem.
A pendrive-ről a hdd-re tökéletesen másol akadás nélkül.
A pendrive-ről való törlés is nehézkes. :K
Viszont a hdd-ről a pendrive-re az van amit irtam.. :K

[ Szerkesztve ]

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2321) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Kis időbe telt,de ez is megvan.. :K

Akkor most mi lehet? :F

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2322) 2csi válasza sonar (#2315) üzenetére


2csi
aktív tag

Es melyik a jobb? Az NTFS vagy az exFAT? (Win7 Ult. 64bit) (Sandisk Extreme 64gb 3.0 vagy Corsair 3.0 survivor 16gb)

(#2323) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Még mindig nem jöttem rá mi lehet a gond.. :W :(

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2324) sonar válasza 2csi (#2322) üzenetére


sonar
addikt

Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.
NTFS-en lesz gyors még ha a benchmarkok mást is mutatnak.

Érdemes ebbe beleolvasni
[link]

#2323 - Kolosszus01
Te is olvasd el. Esetleg még a virus kergető túl aktiv. Vagy vmi driver gebasz.
Javaslom egy live linux-szal is próbáld ki, vagy egy másik gépen.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2325) Kolosszus01 válasza sonar (#2324) üzenetére


Kolosszus01
tag

Köszönöm a rám szánt idődet. :R
Kipróbálom másik gépezetben is,és irok,hogy megoldódott-e a probléma.
További szép napot.

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2326) 2csi válasza sonar (#2324) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszi!

(#2327) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Nem tudom, hogy mi lehet a gond. Van egy Kingston DataTraveler HyperX Predator USB 3.0 512GB pendrive. Exfat fájlrendszerre formázva semmi gond nincs vele, csak az a gond, hogy az LG smart TV nem ismeri fel a fájlrendszere miatt.
Megformáztam NTFS fájlrendszerre, 3d-s filmet (kb 10 GB-os) rámásoltam minden gond nélkül, de a számítógép és az LG tv sem játssza le. Ha elindítom a filmet, akkor csak áll és 0 másodpercet ír ki a film méretének.
Szerintetek mi lehet a probléma.
Mivel próbálkozzak még?

Előre is köszönöm!

Impair

(#2328) sonar válasza Impair1980 (#2327) üzenetére


sonar
addikt

Nem lehet, hogy a formátumot nem támogatja a TV?
Más filmet lejátszik a TV?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2329) Impair1980 válasza sonar (#2328) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

A kisebb méretű fájlokat lejátszik, gondolok itt, 1-2 GB-os avi filmekre.
A nagyobb méretű fájlokat nem játszik le, se a számítógép se a tv.

Külső HDD-ról gond nélkül játssza a nagyobb filmeket is a tv és a számítógép is.

Üdv.: Impair

[ Szerkesztve ]

(#2330) sonar válasza Impair1980 (#2329) üzenetére


sonar
addikt

Érdekes. Nagyon nincs ötletem, hogy mi lehet a gond.
Talán érdemes lenne egy crc-t v md5-ös ellenőrzést csinálni a file-ra.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2331) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, van egy 8GB Maxell pendriveom. egyszer volt vele bajom, a pc nem látta a rajta lévő adatokat de formázás után helyrejött és azóta vidáman másolhatok rá bármit.
Windows telepítőt akartam készíteni a Windows 7 USB tool nevű progival. Amikor elkezdené másolni a fájlokat a gép a pendrivera megáll egy hibaüzenettel, hogy nem tud írni rá. A win 7 szerint nincs semmi baja. Mi lehet a bibi? Helyre lehet hozni valami programmal?

S23

(#2332) talpas válasza alex devil (#2331) üzenetére


talpas
aktív tag

Win7-en jó akkor marad w7usb tool, nem tetszik neki valami. "A Rufus ellenőrzi az USB-meghajtót hibás blokkok után kutatva az ISO fájl tartalmának átvitele előtt".Kompatibilis az USB 3.0-s eszközökkel." Az én win7 telepítésemnél pld. leállt a telepítés USB3.0 án, kérte a meghajtó progit USB-re. 2.0-án meg szépen ahogy megvan írva a könyvben.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2333) alex devil válasza talpas (#2332) üzenetére


alex devil
senior tag

Kösz, kipróbálom a Rufust.

[ Szerkesztve ]

S23

(#2334) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Urak,

SOS,
adott egy pendrive tele fontos cuccal.
egy Xp-s gépbe megadta magát. :W

Maga a led rajta világít, de:
- a win látja, de nem normál meghajtóként, hanem "2261 pram usb device" kemény 0-s mérettel
Meg kéne menteni a cuccot róla
Elvileg hozzá is rendelte a Win a "H" betűjelet, de sehol kifli :(
Recovery tool látja, de 0-s mérettel, partiton master pedig nem is látja :W

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#2335) Zsolaf válasza Shokkolo (#2334) üzenetére


Zsolaf
addikt

Engem egyszer ez a"EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional" mentett meg. (kb. 4 éve) Mondjuk az winchester volt és dobálta a fejet gép nem látta simán ez meg mindent, particiót probáld meg vissza nyerni de semmit ne formázz és ne másolj rá akkor van esély.

(#2336) Shokkolo válasza Zsolaf (#2335) üzenetére


Shokkolo
addikt

azt próbáltam, de sajnos a partiton master nem látja, a data recovery pedig 0-snak látja, és sajnos nem tud menteni róla :( :O

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#2337) sonar válasza Shokkolo (#2336) üzenetére


sonar
addikt

Mielőtt tovább bűvölöd csinálj róla bit szintű mentést.
linux dd-vel a legegyszerűbb v win alatt az usb img tool, utána próbálkoznék tovább.

Milyen file rendszer volt rajta?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2338) Shokkolo válasza sonar (#2337) üzenetére


Shokkolo
addikt

elvileg nts vagy fat
hogy kell azt a win toolt csinálni, ha 0-s nak látja minden?! :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#2339) Shokkolo válasza sonar (#2337) üzenetére


Shokkolo
addikt

elvileg nts vagy fat
hogy kell azt a win toolt csinálni, ha 0-s nak látja minden?! :(

ennyi látszik és semmi se tud vele mit kezdeni.
a fura h. ez egy maxell 8gb pendrive... :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#2340) sonar válasza Shokkolo (#2339) üzenetére


sonar
addikt

Hát szivás.
dd megérne egy próbát.

De ha nem fontosak az adatok akkor egy quick format, az csak az mbr-t + a particiós táblát írja újra.
Ha az adatok nem sérültek akkor bármelyik recovery elbír vele.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2341) Shokkolo válasza sonar (#2340) üzenetére


Shokkolo
addikt

mi az a DD ?! :U
egyébként olyan mintha a vezérlő meghalt volna a sticken, még egy olyat akarok megpróbálni, hogy egy műszerésszel átrakatom egy ugyanolyan-ra a mem chipet, hátha bejön.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#2342) sonar válasza Shokkolo (#2341) üzenetére


sonar
addikt

dd :)
Majd ird meg, hogy mi lett.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2343) Orsa707


Orsa707
újonc

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Maxell 2.0 16GB flash drive-om, amit májusban vettem, eddig tökéletesen szuperált. Főleg filmnézésre használtam a TV saját USB csatiján keresztül. Ma gyanútlanul rácsatlakoztattam a laptopomra (Windows XP fut rajta) és a három USB csatlakozó egyikére sem reagál, fel sem villan a kis led rajta, egyszerűen nem történik semmi. Jelenleg csak néhány word doc van rajta, de azért nem bánnám, ha menthető lenne még a kicsike.Már a TV sem látja... Mit gondoltok, lehet még vele kezdeni vmit vagy kinyiffant? Előre is köszönöm a segítséget!!! :R

(#2344) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv. Olyan apro prblemam lenne, hoyg egy usb3.0 pendrivra felraktam a memotest nevu progit ami leformazta 44 mbra es sehogy nemtudom elocsalni illetve visszaformazni 8gbra a pendrivot. A szamitogep kezeles-> lemezkezlesben, ahol a particiokat latom ott regen mukodott a hdd-n, hogy torljem a particiokat es ujra 1 lett. Most nemtudok torlni semmit csak a 44mb particiot formazni. Koszonom elore is a segitseget.

(#2345) sonar válasza Fail3D! (#2344) üzenetére


sonar
addikt

bootice, gparted, sd formatter.....

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2346) leslieke válasza Fail3D! (#2344) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az előbb ajánlott gparted megoldja az ilyen problémákat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2347) sonar válasza Orsa707 (#2343) üzenetére


sonar
addikt

Jó esetben csak a csatit kell cserélni / forrasztani. Rosszabb eseteket nem részletezném

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2348) Fail3D! válasza sonar (#2345) üzenetére


Fail3D!
addikt

Koszonom. Ilyennel meg nemtalkoztam, de 1 mp es megoldotta a dolgot... pedig eddig a winbol mindig meglehett oldani az ilyen jellegu problemakat...

(#2349) Lipton


Lipton
őstag

Van egy 64 gigás USB3-as Kingston pendriveom.
USB2-be dugva megy rendesen, viszont ha USB3-as portra dugom, akkor nem látja a gép.
A portok biztos mennek, az az USB3-as külső HDD-t kezeli rendesen.
Mi lehet a gond?

(#2350) talpas válasza Lipton (#2349) üzenetére


talpas
aktív tag

Volt-e dr. csere, írd le miben van az a a port és milyen rendszerprogi, mikor volt igen, mikor lett nem, és akkor hátha segít valaki. Első körben az eredeti (nem tudom mi a gép) dr.újratelepítése és ellenőrizni ténylegesen azt használja-e.

"Veled, Uram, de nélküled..."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.