Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2351) Lipton válasza talpas (#2350) üzenetére


Lipton
őstag

Nem volt driver csere, elég régi a win install. Amiket felrakott magának frissítéseket, azok vannak fent.
Az USB3 HDD mindig is ment az USB3 portokban, az USB3 pendrive pedig soha nem ment még. A sima USB portokba dugva megy rendesen, azonnal kiírja a gép, hogy bedugtam. Ha a 3-as portba dugom, akkor szó szerint nem történik semmi.
Se a házon lévő kivezetésekben nem megy, se az alaplap hátuján lévőben.

(#2352) talpas válasza Lipton (#2351) üzenetére


talpas
aktív tag

Nézzük meg a HDD-t a 3.0 USB-n. Pld. HD tune proval, azután valamelyik. 2.0-ás porton, az olvasási sebességet tesztelve elég lenne. Azért kellene ez mert a 3.0 anyában ott a 2-es érintkező. Ott felismeri a rendszer. A Pend. (apa) is rendelkezik a 2.0-ához szükséges érintkezőkkel, ezért tud ott is működni. Esetleg Bios ban engedélyek a 3.0-a portra? Nincs esetleg még1 Pendr. a próbára 3.0-ára? Nálam a kettő különbözete

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2353) Djuree


Djuree
félisten

a 2 gigás pendrive-omból lett 200mega. hogy tudom visszacsinálni 2 gigásra? win cd-vel nem tudom újraparticionálni, nem látja a pent.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2354) sonar válasza Djuree (#2353) üzenetére


sonar
addikt

Nem kellett volna sokat visszaolvasni... [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2355) Djuree válasza sonar (#2354) üzenetére


Djuree
félisten

végülis időközben sikerült sd formatterrel. köszi.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2356) Lipton válasza talpas (#2352) üzenetére


Lipton
őstag

A HDD se megy szerintem USB3 sebességgel, mert átlagban 31 mega körül tudok olvasni róla.
Van itthon rengeteg pendrive, egy 16 gigás USB2-es Kingsone pendrive is, az megy rendesen ha a 3-as portba dugom.

(#2357) Lipton


Lipton
őstag

Meglett a hiba, nem volt felrakva a laphoz az USB3 driver. Most átlagosan 90 megával olvas a külsö HDD, és megy az pendrive is. :)

(#2358) talpas válasza Lipton (#2357) üzenetére


talpas
aktív tag

Nagyszerű! Örülök neki!

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2359) Lipton válasza talpas (#2358) üzenetére


Lipton
őstag

Az az igaság, hogy mivel állandóan frissít a win, meg ugye 2014 van, ezért nem is gondoltam, hogy külön drivert kell szedni a lap oldaláról.
Szerencsére csak ennyi volt a baj.

(#2360) sonar válasza Djuree (#2355) üzenetére


sonar
addikt

A lehetőségek tárháza szinte kortalan.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2361) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Sziasztok. Van egy kingston dt101 g2 8GB pendriveom, pár hónapos, másolás közben hibát írt ki, azóta nem működik. Rá dugom a gépre felismeri látja mindenhol, de formázni nem lehet, nem tudja befejezni a formázást, és ki írja utána hogy ismeretlen eszköz. Lemezkezelésben is ugyan ez, látja irja hogy 7,2x GB de formázásnál itt is ugyan az. Kuka? Vagy meglehet menteni? :) Köszi előre is. :R

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#2362) Csak.TnT válasza Csak.TnT (#2361) üzenetére


Csak.TnT
tag

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#2363) Fire/SOUL/CD válasza Csak.TnT (#2362) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen esetekben célszerű ezeken a lépéseken végigmenni:
1. [link]
2. Egy Live Linux-ról bootolva, Linux-al megpróbálni újrapartícionálni és formázni
3. Egy másik gépben megpróbálni a pendrive-t (és az 1.-2. pontot), mert van, amikor az USb portok driverei keverednek meg WIndows alatt(gyakran előfordul, hogy egyazon USB portra dugnak pendrive-okat, egeret, BT adaptert, mobilnet-et stb stb, aztán ilyenkor gyakran megzakkan az adott "USB port")

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2364) Csak.TnT válasza Fire/SOUL/CD (#2363) üzenetére


Csak.TnT
tag

Köszi megpróbálom :) :R

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#2365) tagagaba53


tagagaba53
tag

Üdv !

Már tettem fel itt ezt a kérdést,
de hátha sikerül egyszer választ kapnom. :)
Win 7-t még igen, de Win 8, 8.1-t nem tudok pendrájvról telepíteni.
Lemezről engedi ! Jelenleg is 8.1 van a gépen.

Köszi !

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#2366) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Gparted live-al próbáltam de semmi :( Az is azt írja hogy írásvédett vagy vmi ilyesmi :D

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#2367) Fire/SOUL/CD válasza tagagaba53 (#2365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És ez pontosabban mit jelent, hogy nem tudod pendrive-ról telepíteni?
Be sem tudsz boot-olni a pendrive-ról vagy elindul, de maga a telepítő ír ki valami "hibát"?

Ettől függetlenül ezek a módszerek működnek, ha nem, akkor máshol keresendő a hiba, mert a pendrive biztosan megfelelően lett elkészítve: W7/8/8.1 Install Pendrive | Legacy vagy UEFI install indítás

Csak.TnT
A linketl dolgok közt van egy alkalmazás is linkelve, ami az ilyen írásvédett pendrive-okat is rendbe szokott hozni. Az sem segített akkor?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2368) tagagaba53 válasza Fire/SOUL/CD (#2367) üzenetére


tagagaba53
tag

Hali !

A dolog megoldódott ! :)
Lehet telepíteni, csak pontosan 4 percet kell várni míg a logó
után a folyamatjelző karika elindul.
Nos lemezről ez 30 mp az én gépemen..
Az eddigi " jó tanácsokban :F " senki nem említette, / köztük te sem :) /
hogy esetleg várni kell vele !
Igazából a gyakorlatban még nem találkoztam ilyennel.
Tehát, most ott tart a dolog, hogy lemezről is ugyan annyi időben
feltenni mint a kütyüről . :)

Azért Köszi neked is.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#2369) Csak.TnT válasza Fire/SOUL/CD (#2367) üzenetére


Csak.TnT
tag

sajna egyik sem :( diskpartnál ha beirom hogy select disk 1... ezt írja : disk 1 is now the selected disk.
A restore pedig nem is látja a pendriveot :(

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#2370) Fire/SOUL/CD válasza Csak.TnT (#2369) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"diskpartnál ha beirom hogy select disk 1... ezt írja : disk 1 is now the selected disk."
Figyelmetlenül olvasol... :B Azt is kell, hogy írja (ki lett jelölve az általad óhajtott lemez(ami nem árt, ha tényleg a pendrive))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2371) Csak.TnT válasza Fire/SOUL/CD (#2370) üzenetére


Csak.TnT
tag

jaaa. Clean beirása utána...a rendszer nem találja a megadott fájlt. :(

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#2372) Csak.TnT válasza Csak.TnT (#2371) üzenetére


Csak.TnT
tag

majd felugrik hogy a tálcán hogy ismeretlen usb eszköz :(

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#2373) Fire/SOUL/CD válasza Csak.TnT (#2371) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Erről dobnál egy képet? (Privátba is jöhet)
Azért kérem, mert a clean egy ún. belső parancs, olyan nincs, hogy azt nem találja(vagy ha igen, annak 2 okát ismerem)
1. Úgy ahogy van be van borulva a rendszer(vírus, hardver hiba(pl HDD vérzik a torka stb stb)), ilyesmi
2. bizonyos speciális szoftvereket használsz, pl. RollBack RX

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2374) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok. Van egy ilyen pendrive-om. Az a problémám hogy van egy publikus(27mb) és egy titkosított(29,3GB) része. A pendrivehoz tartozik egy program a mylocker v2.0.0.2 ha megnyitom ezt és beírom a jelszót csak akkor tudok belépni a titkosított részre addig csak a 27mb-t látja a gép. A programmal próbáltam újraformázni úgyhogy fordítva legyen de 100%-nál kiírja hogy : configure size fail ! error code 81 vagy hogy az eszköz eltávolítva pedig be van dugva . Valakinek ötlete hogy lehetne megoldani hogy a publikus része legyen 29gb és a titkosított 27mb?

(#2375) sonar válasza thefreeman (#2374) üzenetére


sonar
addikt

Ezt sasold meg: #409

kereső: Maxell

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2376) egykori


egykori
őstag

Sziasztok!

Nem régen vettem egy Kingston 64GB-os USB3.0 pendrive-ot, és amikor csatlakoztatom az ugyancsak 3.0-ás portba, ezt írja ki:

Miért nem ismeri fel a Dell 5721 laptop 3.0-ásnak? Lehetne ezen valahogy segíteni?

(#2377) talpas válasza egykori (#2376) üzenetére


talpas
aktív tag

Megnézed progival mi a vezérlő típusa, pld.Chipset: Intel USB 3.0 eXtensible....akármi kiválasztod a megfelelőt letöltöd, telepíted. Ha nem driver akkor passz.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2378) egykori válasza talpas (#2377) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm az ajánlatot, és bejött a segítséged, annak ellenére, hogy a gépemen is a legfrissebb verzió volt, de az újratelepítés megoldotta a problémát. Most már valóban 3.0-ás sebességgel kezeli a pendrive-ot, és nem ugrott elő a figyelmeztető ablak. Úgy látszik valamelyik fájl megsérült, ami a laptopomon volt.

Mégegyszer nagyon köszönöm! :R

(#2379) thefreeman válasza sonar (#2375) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Köszi.Ki is próbáltam ezeket de egyik sem segített. Valakinek más ötlet?

(#2380) thefreeman válasza thefreeman (#2379) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Valahogy elértem azt hogy látja egyszerre mind a két partíciót. Valahogy meglehet oldani hogy csak egy legyen így nem látja a telefonom OTG kábelen keresztül.

(#2381) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, windows volt telepítve a pendrivomról. Nem is egyszer...és után leformáztam és azóta nem ismeri fel a tv a pendrivomat. minden más felismeri. mi lehet a probléma?

(#2382) talpas válasza egykori (#2378) üzenetére


talpas
aktív tag

Nincs mit, lényeg, hogy így már jó.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2383) egykori válasza talpas (#2382) üzenetére


egykori
őstag

Pedig olyan kézenfekvő, és mégsem jutott eszembe az újratelepítés. :B

(#2384) sonar válasza Cseri0058 (#2381) üzenetére


sonar
addikt

File rendszer?
A legtöbb TV csak valamilyen FAT-ot kezel.
Ellenőrizd, hogy mire van formázva.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2385) Cseri0058 válasza sonar (#2384) üzenetére


Cseri0058
őstag

Ntfs. Mindig is erre volt. De most valamiért nem látja a tv...

(#2386) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Hi all, Következő a problémám: van egy adatal 64Gb pendrive-m és amikor bedugom a gépbe nem észleli...
Eszközkezelőben ezt a hibaüzenetet írja ki: "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)" ,ha a laptopba dugom ott meg hibakód 43-t ír ki"
Az illesztőprogramot frissítettem, hiba javítót elindítottam stb... ezek nem segítenek egyéb ötlet esetleg?
Várom válaszotokat és előre is köszönöm!

(#2387) sonar válasza Cseri0058 (#2385) üzenetére


sonar
addikt

Értem én, de attól még próbáld ki most FAT-tal.
Ha azzal jó akkor utána próbáld meg újra NTFS-re formázni

#2386 És milyen az a pendrive?
Új vagy régi? Eddig működött? Kellenének konkrétumok.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2388) whited


whited
addikt

sziasztok
ha készítek 1 boot pendrivet és rákötöm az alaplapra, akkor előfordulhat, hogy azért indul újra a gép minden alkalommal még BIOS betöltés előtt mert rádugtam?
Mert ha lehúzom róla, akkor meg elindul a gép....
Fsp hyper 500w vadi új táp
Gigabyte ep35ds3 alaplap

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2389) Cseri0058 válasza sonar (#2387) üzenetére


Cseri0058
őstag

FAT-al sem ismeri fel... :(

(#2390) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!

Van egy pendrive, ami egyik napról a másikra írásvédett lett. Formázni se lehet, próbáltam Partition Wizard-al is, semmi eredmény. Avg szerint vírus sincs rajta. Van valami ötletetek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2391) leslieke válasza dethroner (#2390) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Live linux gparted.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2392) dethroner válasza leslieke (#2391) üzenetére


dethroner
veterán

Mi ez és hogy működik?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2393) sonar válasza dethroner (#2392) üzenetére


sonar
addikt

Egy partició kezelő program.
A működése szerintem nem bonyolult. De a YT telis tele van mindenféle tutoriallal: [link]
Innen tudod letölteni: gparted.org

#2388 Elő fordulhat, de akkor valami nem faja. Pendrive jó? Illetve biztos, hogy jól csináltad meg?

#2389 Hmm akkor csak tippem van. Hogy a win telepitő vhogy particionált is.
Neked is javasolnám, hogy gparteddel, töröld az usb mbr-jét, majd úgy hozz létre egy új particiót az egész usb-re. De ez csak tipp.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2394) Cseri0058 válasza sonar (#2393) üzenetére


Cseri0058
őstag

nincs valami egyszerűbb mód?
mert ez nekem nagyon magas...még csak elindítani sem tudom... :U

(#2395) Cseri0058


Cseri0058
őstag

na mégis sikerült megcsinálni :)
a BOOTICE programmal leformáztam és most látja a tv. :R

(#2396) ZolikaE46 válasza sonar (#2387) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Persze eddig minden rendben volt... ADATS 102S 64GB próbáltam már linux alatt, win xp, win7 és persze ez mind különböző gép volt... semelyik nem ismeri fel és hibásnak írja...

(#2397) sonar válasza Cseri0058 (#2395) üzenetére


sonar
addikt

Sok alternativ program létezik csak én is ragaszkodok a régi jól bevállt dolgokhoz :)
Akkor jó volt a sejtés, hogy a win installer v vmi más belepiszkált a particiókba.

#2396 - akkor vmi keksz van. Ha intenziven volt használva esetleg a forrasztást átnézném. Ha nem akkor sajna van egy usb-nek kinéző kulcstartód.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2398) ZolikaE46 válasza sonar (#2397) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

vissza is vittem gariztatni... szerencsére meg volt rajta...

(#2399) talpas válasza whited (#2388) üzenetére


talpas
aktív tag

Igen, BIOS-ban elsőnek van kijelölve, változtasd meg, első a SSD,HDD és nem a "sallangok". Formázd újra ha problémázik, vagy ne hagyd a portban.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2400) dethroner válasza sonar (#2393) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
És ahogy a yt videón látszik, ki kell írni lemezre a programot? Mert letöltöttem, beraktam dt-ba, de csak mappákat és fájlokat látok, elindítani nem lehet. Szóval ki kell írni? És ha igen, akkor bármilyen program, pl ashampoo jó hozzá?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.