Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2401) dethroner válasza dethroner (#2400) üzenetére


dethroner
veterán

Sajna nem megy a program. Kiírtam lemezre, újraindításnál ugye ott a lehetőség hogy "N" gombot nyomok és indul a win, vagy enter és akkor jön a program boot. De nem reagál az enterre, csak az "N" működik :O

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2402) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Van egy pendrive-om amit munkában használok, amikor egyik gépről lehúztam még működött, de a másikban már a formázását kérte (természetesen nem formáztam). Próbáltam a GetDataBack programot (FAT és NTFS egyaránt, mert nem tudtam milyen fájlrendszer volt rajta), de nem tudom vele lementeni az adatokat, nem látnak semmit. Tudnátok valami programot ajánlani, mert fontos lenne, hogy ne vesszenek el a dokumentumaim.

Köszi!

(#2403) bzoley


bzoley
veterán

Napot!

A hétvégén megnyekkent a pendrive-om, legalább is úgy nézett ki. Autó rádió nem játszotta le a zenét, hibát nem találtam rajta semmivel. Már majdnem visszavittem gariba, de előbb itt szétnéztem. Többször írtatok a Bootice nevű programról. Elég volt egyszer elindítani, meglett a hiba úgy, hogy semmit nem kellett csinálni a programmal. Rufus-sal újraformáztattam GPT helyett MBR stílusban, egyből jó lett.
A szomorú csak annyi, hogy előtte lemezkezelővel, meg ami a kezembe akadt, formáztam, partíciót töröltem, létrehoztam, de sehol semmi egy halvány utalást sem tett ilyesmire, sehol nincs feltüntetve. Ha látom, valószínűleg ugyanúgy eszembe jut, hogy a GPT problémás lehet.

Üdv,
bzoley

(#2404) dethroner


dethroner
veterán

Nincs valakinek ötlete, miért nem megy a gparted live?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2405) sonar válasza dethroner (#2404) üzenetére


sonar
addikt

Vmi user error lesz. (CSM mode?, boot seq? minden ok)
Ha jól tudom a legutolsó ubuntu live-ba is benne van esetleg próbáld meg azzal.

Azt az N betüs témát nem értem.

#2402
Hát vagy felfogadsz egy profit vagy próbálkozol.
Ha próbálkozol akkor előtte próbáld meg leimagelni az usb-t (már ha engedi vmi. pl.: linux dd, vagy win alatt talán a win32 disk imager, talán még a bootice is tud ilyent. bár nem használok nagyon wint)
aztán tolsz rá egy quick formatot - az csak a particiós táblát érinti a fileokat nem. Utána meg a Recuva-val próbálkozz

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2406) dethroner válasza sonar (#2405) üzenetére


dethroner
veterán

Boot közben ugye adott a lehetőség, ha azt akarom hogy a program töltődjön be, akkor kell enter-t nyomni, ha meg inkább mégis a telepített oprendszert indítanám akkor nyomjak N-t. És nem hajlandó betölteni a programot, bármit csinálok. Csak és kizárólag az N amire reagál, és betölti a windows-t.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2407) sonar válasza dethroner (#2406) üzenetére


sonar
addikt

win le van állitva? vagy csak hibernálva etc...
vagy próbáld ki a manuális módszert. A próba erejéig húzd le a winyót

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2408) dethroner válasza sonar (#2407) üzenetére


dethroner
veterán

Teljes leállítás és indítás. Sose használok hibernálást, altatást.
SSD lehúzást holnap kipróbálom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2409) l.daniel91


l.daniel91
csendes tag

Hali!

Az a helyzet, hogy adott egy teljesen új pendrive (8gb-os kingston usb 3.0). Gépbe bedugtam felismerte, formáztam, másoltam is rá.
Ismerősenk odaadtam, fel sem ismerte a gép. Visszaadta megpróbálom bedugni a gépbe és semmi. Lemezkezelőben sem látja. Mi lehet a gond?
Ezt megcsinálta már egy sony pendrive is, igaz használt, meg egy ugyan ilyen kingston ami használt volt.

Hozzáteszem, hogy másik pendrive amit eddig csak itthoni gépen használtam, működőképes mindegyik foglalatban.

Haver nem tudott már csinálni vele semmit, mivel ahogy bedugja a gépbe, már nem csinál semmit, nem hogy bele tudna piszkálni a lelkébe.

(#2410) hBR


hBR
tag

Sziasztok, nemrégiben vettem egy Sony autórádiót a kocsiba.
Egészen pontosan őt: [link]

Majd használtam egy sima régi 4gigás usb2-es pendrive-val problémamentesen, de egyik nap úgy döntöttem veszek egy 16gigás és kisebb méretű pendriveot. Őt: [link] Azonban ahogy beraktam a kocsiba mintha folyamatosan tekernék a zenébe úgy játsza le a dalokat. Találkozott már ezzel valaki? Van erre megoldás? FAT32-re van formázva mint az előző,

Válaszokat előre is köszönöm.

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#2411) zsoficica


zsoficica
újonc

Maxell pendrivom van..egyik napról a másik napra eltűnt róla minden. Viszont ha bedugom a gépbe, és az ikont mutatja, akkor ott mutatja hogy mennyi fájl van rajta ill. mennyi mehet még rá! Ha azonban megnyitom az eszközt nem mutat semmit.
Fontos lenne még egyszer megnyitnom, mert számomra fontos hivatalos dokumentumok vannak rajta.
Mit tudok ilyenkor tenni ?
Valaki tud ebben segíteni ? :B

(#2412) talpas válasza zsoficica (#2411) üzenetére


talpas
aktív tag

ezek átnézése után sem?

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2413) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

Kingston DT111 16GB pendrivon csináltam egy win7 telepítőt.
Majd letöröltem.
Azóta bármit másolok rá gondok vannak a tartalommal.
PL rámásolom és nem látja

mi lehet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2414) talpas válasza Bacusuz (#2413) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha már végeztél a telepítéssel és nem kell a tartalom, akkor Format. De nem biztos, hogy visszakapjuk az eredeti állapotot. Ezért kell az ezekre a drivokra írt progi, ill. A képen AOMEI progi MBR visszaállítást is felkínál (kérdés, átírta-e valami és megvan-e az eredeti, tartalékba.) Mivel bótolhatóvá tetted, nem csak a látható tartalmat kell letörölnöd. Akár Lin alapura is tehetted, ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2415) Bacusuz válasza talpas (#2414) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi
ki fogom próbálni

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2416) sonar válasza Bacusuz (#2415) üzenetére


sonar
addikt

Ha nem megy akkor BootICE progit töltsd le és azzal csinálj úgy mbr-t, mert lehet, hogy a nagy win telepités közben gpt-s pendrive-ot csináltál aztán utána már csak keveredtek a dolgok.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2417) tonnni1


tonnni1
tag

Sziasztok!

Valami gond lett a pendrive-val, mintha nem ismerné fel a gép, viszont a Total Commanderben látja de ha rákattintok azt írja nincs ilyen meghajtó? Életre lehet valahogy kelteni?

(#2418) sonar válasza tonnni1 (#2417) üzenetére


sonar
addikt

Két dologra tippelnék.
1. Összehányta magát a filerendszer. Egy check disk-et / lemez ellenőrzést próbálnék meg először. Aztán végső esetben formázást
2. Sérült vagy elengedte vhol a forrasztás.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2419) tonnni1 válasza sonar (#2418) üzenetére


tonnni1
tag

Köszi, de hogy tudom formázni ha nem ismeri fel?

(#2420) sonar válasza tonnni1 (#2419) üzenetére


sonar
addikt

Lemez kezelőben esetleg?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2421) tonnni1 válasza sonar (#2420) üzenetére


tonnni1
tag

Sajnos az sem.

(#2422) sonar válasza tonnni1 (#2421) üzenetére


sonar
addikt

Ha bootice és az sd formatter se tud vele mit kezdeni akkor ennyi volt a távsegítség.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2423) eames


eames
tag

Rövid idő alatt a második pendrive-om megy tönkre. Az első, kingston dt se9 mindig azt írta, hogy írásvédett, majd egyszer formázást kért, amit nem tudott befejezni. Azóta raw fájlrendszerből nem tudom visszahozni, formázni nem lehet. A második, sandisk cruzer slice, formázni akartam, nem tudta befejezni, innentől ugyanaz a történet. Tudtok valami megoldást? A netbookomban lehet a hiba?

(#2424) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Végül egy formázás megoldotta,lehet hogy csak én voltam a béna :O
kösz még 1x

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2425) tonnni1 válasza sonar (#2422) üzenetére


tonnni1
tag

Ok, köszi a segítséget.

(#2426) talpas válasza Bacusuz (#2424) üzenetére


talpas
aktív tag

N. mit, működik ez a lényeg.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2427) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Furcsa problémára bukkantam ma,amit igazán nem értek.
Van két 4 gb pendrive-om.Egyik kingston a másik meg adata.
Mindkét pendrive fat32 van formázva,mp3 zene számokat raktam fel.
Van egy LG cd lejátszó,aminek van usb lejátszója is.
Adatat szépen beolvassa és lejátsza,viszont a kingsont meg nem.
Számítógép és az autós fm modulátor is simán beolvassa mindkettőt és le is játsza.
Mi lehet a probléma?

(#2428) talpas válasza Csongeee10 (#2427) üzenetére


talpas
aktív tag

Mivel nálad a lejátszó, javaslom valami kompat.-i okosságot keress, típusa szerint. Aztán az a sok krix-krax a file nevekben sem tetszik a mindenevő lejátszóknak. Ellenőrizd PC-n, format, rá 1 zene, próba.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2429) Csongeee10 válasza talpas (#2428) üzenetére


Csongeee10
tag

Mindket pendrive-ra ugyanazt a zenet husztam ra a geprol formazas utan.
Nem lehet az.hogy pendrive markatol fuggoen masfajta szoftverrel szoftverelnek es nem kompatibilis
egyes lejatszokkal?

(#2430) talpas válasza Csongeee10 (#2429) üzenetére


talpas
aktív tag

Igaz ez fordítva is. A kódolás ott van a lejátszókban, ha nem tetszik neki még beolvasni sem, persze pen-re gyanakszunk. Nem lehet így kiszűrni, vezérlője, akármi okozhatja ezt. Natur Format. volt PC-n vagy célprogival tetted? Teljes Format, Rufus, v. particionáló progi, BootIce, Ha nem segítenek, akkor passz.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2431) Csongeee10 válasza talpas (#2430) üzenetére


Csongeee10
tag

natur formázás volt csak.
Mi a különbség a natur és célprogival való formázás között?

[ Szerkesztve ]

(#2432) talpas válasza Csongeee10 (#2431) üzenetére


talpas
aktív tag

2414, 2416, vagy keresőben.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2433) Puszunty


Puszunty
csendes tag

Sziasztok!
Már másodjára jártam így... :(((
Maxell 8 Gb pendrive se win8 se win7 nem ismeri fel. 2268 PRAM USB Device.
Letöltöttem a Maxell honlapjáról a venture usb mode convertert, de read errorral nem csinál semmit.
Egyszer sem volt még használva a pendrive, csak bedugtam, és ennyi...
Tud valaki jó megoldást? Köszönöm!

(#2434) talpas válasza Puszunty (#2433) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem ismertem, most olvastam, kerestem. És úgy tettél ahogy leírták?. Én ezt látom letölteni Venture USB Partition Download ha gond van. De itt van máshol, régi problémára 1 mai ajánlat cristipetrache től. Itt az utalása

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2435) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Én is már a második 8GB-os pendrive-al szívom meg.

A következők a tünetek:
- bedugom, felismeri, kap meghajtó jelet is
- rákatty, nincs formázva, ok formázzuk
- a Windows nem tudta befejezni a formázást

Viszont minden más gépben tökéletesen működik és ebben a gépben is, ha bekapcsolás óta benne van.
Ja és ebben a gépben más pendrive-ok is mennek csak ez a kettő nem.

Mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2436) talpas válasza meroly (#2435) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha BIOS felismeri és úgy jó, akkor maradnak a rendszerben lévő meghajtók. Vissza mindent amit alaplaphoz adtak és próba.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2437) meroly válasza talpas (#2436) üzenetére


meroly
veterán

Sokszor elég egy kijelentkezés is a Win7-ből és az is megoldja.

Noti és céges, szóval nem nagyon túrkálhatok bele, a kezelő is rendszergazda igényű, de ha mondom mit kellene csinálni akkor segítenek, de a maszek pendrive problémámat nem akarják megoldani.

Impossible is nothing

(#2438) talpas válasza meroly (#2437) üzenetére


talpas
aktív tag

értem

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2439) sonar válasza meroly (#2437) üzenetére


sonar
addikt

Véletlenül nincsen sok hálózati meghajtó felmappelve?
Olyankor szokott ilyen lenni, hogy a kedves windóws elkeveredik.
[link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2440) meroly válasza sonar (#2439) üzenetére


meroly
veterán

Kettő hálózati meghajtó van fenn.
És mondom érdekes az hogy pl 5 pendrive-om van, abból 3-at felismer zok szó nélkül, csak ezzel a kettővel szívat.

Amit linkeltél az a betűjelkiosztásról és annak megoldásáról szól nem? De betűjel van, meg is kapja a G-t vagy D-t vagy mindegy, szóval azt kap.

Ja és admin jog kellene, ami ugye nincs, de ha egy konkrét megoldás van rá és kell hozzá, akkor szólok az IT-snak hogy jöjjön lépjen be két percre míg megcsinálom.

Impossible is nothing

(#2441) sonar válasza meroly (#2440) üzenetére


sonar
addikt

Értem, csak mondtam, hogy nálam akkor volt hasonló jelenség mikor az első szabad hely-re volt a hálózati meghajtó és a gyagya win oda akarta felpattintani a pen-t

más: esetleg bootice-szal megnézhetnéd azt a két pendrive-ot hátha van vmi különbség
pbr és mbr részeket hasonlítsd össze.
Ha nincs különbség akkor Windows nyűg

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2442) Puszunty válasza talpas (#2434) üzenetére


Puszunty
csendes tag

Köszönöm, ezeket már végig zongoráztam... nem indul el a program, mert csak az eszközkezelőben látszik 2268 PRAM USB Device-ként.

[ Szerkesztve ]

(#2443) talpas válasza Puszunty (#2442) üzenetére


talpas
aktív tag

Sajnos nincs több kreatív ötletem. Program sem indul. Sry.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2444) sonar válasza Puszunty (#2442) üzenetére


sonar
addikt

Google-ben ezt találtam:
This is just a guess... as the driver only shows sda, I suspect it could be unpartitioned storage. This is where the whole device (/dev/sda) is used instead of a partition (/dev/sda1). This is sometimes known a "floppy" mode, as floppy disks didn't have partitions.
Nos ha valóban igy van akkor ha a BOOTIce nem tudja megoldani akkor a 'linux-os' Gparteddel tennék egy próbát

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2445) Firstline14


Firstline14
csendes tag

sziasztok! olyan problémám van, hogy rendeltem egy 64GB-s MicroSDHC kártyát, és hozzá kaptam egy USB-s kártyaolvasót. az volt a tervem, hogy a telefonomban (Sony Xperia M2) és pendriveként is tudjam használni...viszont az a bökkenő, hogy exFat és Fat32 4 gb-nél nagyobb fájlokat nem enged a telefonra másolni(én pedig elég sűrűn dobálózok ilyenekkel), ezért a beépített windows-os partíció kezelővel átformáztam NTFS-re, persze az kiment a fejemből, hogy a telefon nem támogatja az NTFS-t. Formázás után az a jelenség került elő, hogy miután rámásolok akármit is, az normálisan működik, olvasható, viszont ha egyszer kiveszem, újracsatlakoztatás után akár a gépben, amiben előtte volt, akár másikban, azt írja minden egyes fájlra, hogy "A fájl/könyvtár sérült, vagy nem elérhető." Mi lehet ennek az oka?

És még egy kérdésem lenne, megoldható esetleg valahogy ez a telefon-usb kártyaolvasós pendrive dolog házilag?

köszönöm előre is a segítséget.

(#2446) sonar válasza Firstline14 (#2445) üzenetére


sonar
addikt

exFAT engedi a nagy méretű file-okat
wiki ntfs.com

A file hibákat szerintem egy full újra formázás megoldja.

usb: nem eccerűbb a telefonba beledugni az usb kanócot? És akkor nem kell kiszedegetni a kártyát.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2447) Firstline14 válasza sonar (#2446) üzenetére


Firstline14
csendes tag

exFat fájlrendszeren volt alapból, mikor megjött, és egy 18 gb-s fájlra írta azt, hogy a fájl mérete nagyobb mint amit a fájlrendszer támogat. Ezért formázgattam, különben hagytam volna :)

Nem oldja meg a teljes formázás, gyanakszom hogy a windowsos patíció wizard a fos, megpróbálom egy értelmesebb programmal majd...

Ha találok egy olyan formátumot, amire tudok nagy fájlokat másolni és a telefonom is felismeri, akkor egyértelmű hogy kábelezni fogok :)

(#2448) sonar válasza Firstline14 (#2447) üzenetére


sonar
addikt

Hmm akkor H2wtest-tel ellenőrizd le a kártyát, lehet, hogy fake és ezért szivatod magadat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2449) #92700160


#92700160
törölt tag

Sziasztok!

Van egy fura problémám. A gépben van egy Gigabyte p35-ds3 lap. USB boothoz be van állítva minden (legacy support, megfeleő sorrend) meg csomoszor tettem fel oprendszert penről. megformáztam feltettem ár az isot (egy linux mintet).

elsőre látta a bios, de nem bootolt rola.

gondoltam kipróbálom win 8.1 isoval, azzal bootol

vissza linux, semmi

aztán bios már nem is érzékeli az usb

másik penre rá linux -- semmi

rá w8.1 mostmár ezt sem érzekli a bios

clean format is volt, mindent végigszenvedtem már, idegállapotba kerültem :D

(#2450) sonar válasza #92700160 (#2449) üzenetére


sonar
addikt

iceboot - pbr és mbr-t nézd át
win8-nál valszeg gpt-s lett a pendrive vagy vmi partició került rá amivel nem tud a win beépitett formázója mit kezdeni.
Szóval nézd meg az alábbiakat:
Physical Disk -> Process PBR -> Current Type: ?
Physical Disk -> Process MBR -> Current Type:?
Physical Disk -> Parts management

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.