Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98958) Exian válasza M_AND_Ms (#98957) üzenetére


Exian
őstag

"az esetleges szalaghibák (dropout), nagyon meghallatszottak"

Jófajta, keveset futott vagy teljesen új kazettára érdemes rögzíteni, aminek a szalagja még teljesen ép végig. A VHS szalag jellemzően ott sérül, ahol a szalagot ki-be fűzi a mechanika, ott kezd leginkább rojtosodni.

Én erre a célra a TDK E-HG HiFi szalagot szeretem.

Amúgy nálam a szalaghiba max. úgy jelentkezik, hogy olyankor elmegy teljesen a hang, mivel kvázi digitális a rögzítés (vagy van jel, vagy nincs). Nem olyan, mint a hagyományos magnókazettánál, hogy ha rossz a szalag, akkor az hangban jelentkezett úgy, hogy szól a zene tovább, de mindenféle hanghibával, vagy ha zajos volt a szalag alapból, akkor az is hallatszott. VHS-en ugye nincs egyáltalán szalag zaj, amennyiben a bemeneti forrás zajmentes volt.

Igen, jellemzően én is főleg dupla albumokat rögzítettem, amiket úgy is egyben hallgatok meg és akkor szoktam hallgatni VHS-ről, ha nincs lehetőségem 15-20 percenként fordítgatni a lemezt vagy épp kímélni akarom a lemezt, vagy pedig a lemezjátszótól eltérő helyen akarom hallgatni bárhol a lakásban, akár fejhallgatóval.

Milyen a Pana magnód? Ha esetleg eladó lesz, jelezd! :) Be akarok még tárazni egy Panát tartaléknak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.