Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94801) hcl válasza rnrn (#94800) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Notebooktól függ. Megfelelő Intel procigeneráció/megfelelő dVGA esetén visz 3 megjelenítőt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94802) M_AND_Ms válasza rnrn (#94800) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

ha van rajta kimenet, akkor közvetlenül, ha nincs akkor egy usb-vel pl egy ilyenen
ilyenen kersztül (ez utóbbi többmindenre is jó)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#94803) Exian válasza rnrn (#94800) üzenetére


Exian
őstag

Ha van rajta rögtön DSUB és HDMI, akkor rögtön úgy is, de van még egy lehetőség: vezeték nélküli megoldással, ha a monitor olyan TV, ami tudja ezt a funkciót. Akkor a rácsatlakoztatott monitor mellett vezetéknélküli megjelenítőre is mehet, ám ezt még nem próbáltam, hogy egyszerre megy e a kettő, ezt ki kellene próbálni.

Ja de fontos kérdés, hogy kép tükrözést akarsz, vagy kiterjesztést? Az nem mindegy. Tehát, mindkét monitoron ugyanaz a kép kell, hogy megjelenjen, vagy más-más tartalom a cél? Ha utóbbi, akkor szerintem mindenképp kell a két fizikai kimenet, tehát olyan notebook kell hozzá, amin van két féle kimenet. Ha ugyanaz a kép a cél, akkor az egyszerűbb, arra vannak egyszerű elosztók DSUB-ra is, DVI-re is, HDMI-re is.

[ Szerkesztve ]

(#94804) Ajándékok válasza Exian (#94803) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A 3. és 4. lehetőséget kihagytad:
Ha ugyan azt akarja látni, de nem egyszerre akkor nem elosztó az optimális.
Az is lehet, hogy a notebooknak jó a fogása és ha rá tudja kötni mind a 2 monitort, könnyen át tudja vinni a szomszédba mindet együtt. :F

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#94805) rnrn válasza Exian (#94803) üzenetére


rnrn
tag

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat. Kiterjeszteném, igen. Van HDMI és VGA kimenet egymás mellett, szóval akkor van esély... Heteken belül jön az új masina, nVIDIA GeForce MX230 2GB kártya lesz benne (Dell Latittude 3510Dell Latittude 3510 - Core i7-10510U; 1TB; 16 GB DDR4).

(#94806) rnrn válasza Ajándékok (#94804) üzenetére


rnrn
tag

Nem mozgatom, van nagy dokkolós tabletem bt egérkével és VPN+távoli asztal APP-okkal (kvázi 4. kijelző :-P).

(#94807) hcl válasza rnrn (#94805) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az vinni fogja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94808) Exian válasza rnrn (#94805) üzenetére


Exian
őstag

Ha van két kimenet és megfelelő monitorok, amiken van megfelelő bemenet, akkor menni fog jó eséllyel simán.

(#94809) M_AND_Ms válasza rnrn (#94805) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

..és majd a WIN + P gombbal tudsz üzemmódokat váltani

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#94810) UHHH válasza rnrn (#94805) üzenetére


UHHH
senior tag

Az 1 TB remélem SSD! :)
Csalódtam az új Latitude szériában, az 5x00 is már sokkal rosszabb, mint egy 7x80.
Például aludni sem hajlandó normálisan, külön meg kell hekkelni, hogy S3-as szintű álomba ringassa magát... :(

A monitor kérdésre: Van új usb-c -s dokkolóm, rajta HDMI port is, ha kell, szólj.
"USB Type C mit Ladeanschluss , SD/Micro SD-Kartenleser 4K HDMI-Ausgang 3 USB 3.0"

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#94811) Exian válasza UHHH (#94810) üzenetére


Exian
őstag

Én lassan minden új laptopban csalódok. Egyrészt az áruk horror a ~2 évvel ezelőtti szinthez képest, másrészt valahogy jobbnak érzem a korábbi szériákat én is. Nem csak Dellben. Minden másban is.

(#94812) hcl válasza Exian (#94811) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A fene tudja, nekem az új HP-k, amiket meóhelyen kezdünk használni, kevésbé jönnek be, de a Lenovo T még mindig teljesen jó. A cégesem 480, a BIOS bugon kívül semmi gáz vele, itthon 430 van, a céges 440...470-eknek csak az ismert hülyeségei vannak. Ennek ellenére T460 nálam is a következő cél a saját T430 után :)
Konzumer laposokat meg el kell felejteni. Azok régen sem voltak jók, most se azok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94813) rnrn válasza hcl (#94812) üzenetére


rnrn
tag

Én ma vittem egy vadi új Dell notit táskával együtt a kollégámnak, benne a töltő, egér... Kinyitottam a tatyót, hogy biztosan benne van-e, mert olyan pehely súlyú volt a motyó. Semmi anyag már... :Y Durva!

(#94814) CPT.Pirk válasza hcl (#94812) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyet kellene venni, igazi mérnöki laptop minden szempontból: A COMPLETELY Upgradeable Laptop? - Framework Laptop Review

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#94815) hcl válasza CPT.Pirk (#94814) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Örülnék szabványos laptop alkatrészeknek... Szerelhetőség szempontjából az üzleti gépekkel sok baj nincs, hasonlóak ehhez.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94816) IO.sys válasza rnrn (#94813) üzenetére


IO.sys
őstag

Vannak olyanok, amik gyakorlatilag tabletek laptop házban. Nem a leakasztható billentyűzetesekre gondolok, hanem ezeket konkrétan laptopban árulják. Hitvány bennük minden.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#94817) a2d2


a2d2
addikt

Bocsánat hogy ilyen hülyéket kérdezek de nincs valakinek itt esetleg eladó T10-es katanája?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#94818) Exian válasza a2d2 (#94817) üzenetére


Exian
őstag

Úha... én azt hiszem akkor mostantól elkerülöm az utcátokat :DDD Reszkessetek betörők!

(#94819) Exian válasza Exian (#94818) üzenetére


Exian
őstag

Lejárt a szerkesztési idő: most jut eszembe, olyat tudok, aki készít ilyeneket, ha van rá úgy negyedmilla keret. De akkor az olyan, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

(#94820) a2d2 válasza Exian (#94819) üzenetére


a2d2
addikt

75e+vám(2e)+áfa(20e)+vámkezelési díj(4e) áron tudok nagyon jót, csak ez kicsit macerás.
Meg milyen baromság már hogy a 15e Ft-os szállítási díjra is fizessek vámot meg áfát, röhej.
Szóval a 200 dolláros kardból így 100e-es lesz :(
Mondjuk még mindig 1000x jobb mint amit itthon lehet kapni 100e-ért.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#94821) UHHH


UHHH
senior tag

Jön a tél: [link] 215/55/R17 -es téligumit valakinek? Erősített, defekttűrő.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#94822) Exian válasza a2d2 (#94820) üzenetére


Exian
őstag

Jah hát ezért írtam az egyedi készítésűt, az tutira olyan, amilyet szeretnél, csak hát húzós. De nyilván nem egyszerű móka megmunkálni egy ilyet. Meg nyilván ez nem is a legdrágább, biztos vannak milliós, tízmilliós példányok is :) Mindenesetre ha egyszer úgy döntesz, hogy csináltatnál tök sajátot, akkor szólj. Olyat is tudok, aki kisebb tőröket, bicskákat készít, meg hozzá egyedi bőrtokokat, stb.

(#94823) Ricsi.M


Ricsi.M
tag

Sziasztok!

Helyileg Pécsen eladó a gépem. :)

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#94824) Ance válasza a2d2 (#94820) üzenetére


Ance
őstag

Ha Alin van, akkor megér egy próbát az Aliexpress standard shipping. 3 csomagból eddig egyiken sem volt áfa felszámítva, csak a kezelési költsége a k.... postának.

(#94825) a2d2 válasza Ance (#94824) üzenetére


a2d2
addikt

Külön webshop + ebay-en van fent.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#94826) Ance válasza a2d2 (#94825) üzenetére


Ance
őstag

Akkor esetleg egy német csomagtovábbítóval lehet 19%-os áfa és talán vám sincs. 2020-ban volt jó üzlet, amikor a németeknél nem volt áfa. Azt bírtam. :D

(#94827) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Voltam olyan ügyes és elhagytam valahol a vezeték nélküli billem számítógépbe dugható adó/vevő egységét és vennék hozzá (vagy túrok itthon) egy univerzálisat, azzal csatlakoztatható lenne a billentyűzet vagy teljesen veszett ügy és nézzek úgy billt?

[link] erről a szettről lenne szó.... persze abban sem vagyok biztos, hogy bluetooth technológián kommunikál....

Illetve most vásároltam egy olyan wifi kártyát (ami meg is oldotta szerencsére a wifi vételemet) amiben van pluszban egy bluetooth adapter ha adok neki áramot az alaplapról.... amennyiben bluetoothos a bill ezzel is összehozható lehet a dolog?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#94828) Exian válasza zsolt19900 (#94827) üzenetére


Exian
őstag

Ha BT-s a billentyűzet, akkor mennie kell, akkor bármilyen Bluetooth adapter megfelelő.

Ha egyedi, saját stickje van, akkor lehet szívás. Az én Logitech vezetéknélküli egeremhez például kizárólag a gyári, saját stickje jó, ha elveszne vagy elromlana a vevője, akkor kuka az egér (ami amúgy ~30ezres példány volt). Másik, ugyanolyan egér stickje sem lenne jó hozzá, csak a sajátja, a saját egyedi "kódjával".

Szerintem a te cuccod nem BT-s, így az adóvevő lehet, hogy nem pótolható.

[ Szerkesztve ]

(#94829) 0xmilan válasza Exian (#94828) üzenetére


0xmilan
addikt

Ez melyik Logitech eger? Nekem az MX Master 3 tokeletesen megy bluetooth-szal.

(#94830) Exian válasza 0xmilan (#94829) üzenetére


Exian
őstag

Ez egy régebbi modell (Logitech MX Revolution). Ez még nem BT-s. Jó nagy bumszli adóvevője van, ezen a képen jobboldalt lent, mint egy nagyobbacska pendrive.

Viszont piszok jó egér, mai napig nem találtam jobbat, így már második javítás után is megmaradt (mikrokapcsolót kellett kétszer cserélni, más baja nincs semmi, pedig igencsak nyúzom melóhelyen, napi sok órát, szerkesztő, tervező melóra is már lassan 10 éve).

A "végtelenített" görgő a fő ász cucc benne, az hatalmas találmány, a maga brutál jó kuplungos szerkezetével: ha simán görgetem lassan, akkor racsnisan teker, ha megpörgetem gyorsan, akkor automata kuplung kapcsolja és forog ezerrel. Nagyon hosszú dolgokban így nagyon gyorsan lehet scrollozni.

[ Szerkesztve ]

(#94831) hcl válasza zsolt19900 (#94827) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha BT-s, akkor menni fog, azt könnyen kideríted.
Az ilyen kis gyártós vevőket sehol nem forgalmazzák utólag, nem is szabványosak, nehéz találni. A Modecom szerint "Nano receiver" - ha van ismerősöd, akinek van Nano-s Logitech egere, akkor arra meg lehet próbálni ráprogramozni, és olyat kapsz is külön. De szerintem ez a Nano receiver nem az a Nano receiver.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94832) Ance


Ance
őstag

Üdv! Nem tudja valaki, hogy a Booking-on van-e olyan lehetőség, hogy kiválasztom a szállást, majd megnézem, hogy mikor szabad? Az időpontot tudom szabadabban meghatározni, de nem tudok így keresni. Vagy ilyen kereső kéne nyaralásra. Köszi!

(#94833) M_AND_Ms válasza Ance (#94832) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nincs nagyon.
Annyi van, hogy kérheted mutassa az adott időszakban foglaltakat is, majd azoknál ajánl közeli szabad időpontokat

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#94834) Dare2Live válasza Ance (#94832) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

airbnbn emlékeim szerint van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94835) Ance válasza M_AND_Ms (#94833) üzenetére


Ance
őstag

Eddig erre jutottam én is. Meg arra, hogy nem ajánl fel időpontot így nincs valószínűleg.

Dare2Live: köszi, megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#94836) 0xmilan


0xmilan
addikt

Par napja eles az uj pecs.hu, ami (eddig) 15 millioba kerult. :U

(#94837) Dluinet válasza 0xmilan (#94836) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jó helyre került minden fillér

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#94838) nesa válasza 0xmilan (#94836) üzenetére


nesa
veterán

Nem tölt be, nem tudom milyen, meg különben is milyen dolog ez, tuti jobb lett volna ha a jobb alsó sarokba szerkeszthettem volna egy 16x16 pixeles értelmetlen logót amit senki se ért miért van ott, így csak 4 millióval lett volna több, 5 millióba belefért volna 10x10 pixeles színes is, de 7millioért már olyan is lehetett volna hogy 9x9 pixel de színes keret, b@szki most nagyon megvagyok sértődve.

És azt már nem is említem hogy volt a 7 pálcás nemzeti bank logóhoz hasonló 10 pálcást csináltam volna 10M-ér, milyen frankó lett volna 2 éves licencre , aztán fél pénzér lehetett volna újabb 2 évet licencelni.

[ Szerkesztve ]

(#94839) Dluinet válasza nesa (#94838) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Biztos azért nem tölt be, mert túl sokan akarják megnézni.

Hogy mire ment el 15 millió.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#94840) hcl válasza 0xmilan (#94836) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ez a szürke gondos tervezés eredménye :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94841) 0xmilan


0xmilan
addikt

Uhh, tenyleg, nalam is timeoutol. Futtatam ra egy kis scant, ami lehet, hogy megizzasztotta, de nem hiszem, hogy az eleg lett volna egy DoS-hoz. Viszont mar akkor is ilyen 5 keres / sec-re lassult a szerver egy olyan programnal, ahol mas oldalak 2-300 keresre valaszolnak masodpercenkent. Szoval az a sokmillio egyertelmuen nem a szerverre vagy a load balancerre ment. Amugy nagyon banalis biztonsagi hibat is lehet konnyen talalni, de helyesen konfiguralni a szervert nyilvan nem fer bele ilyen szukos keretbe.
A 404-es oldalon a kepbe viszont sok kreativitast es munkat oltek. :D

(#94842) Bird válasza 0xmilan (#94836) üzenetére


Bird
addikt

Az önkormányzati utak többsége meg lassan használhatatlan.... De nem baj lesz pride, az gyógyír mindenre!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#94843) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Keresünk alkalmazás támogatót a csapatunkba. SQL és angol tudás az alapfeltétel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#94844) Lacko87 válasza 0xmilan (#94836) üzenetére


Lacko87
tag

Egész jó lett, nyilván vannak még bugok, de azokat úgyis javítják. Naprakész tartalom kell és akkor ez végre egy elfogadható pécsi tájékozódási pont lesz mindenkinek.

A 15 millió pedig ha igaz, akkor még mindig kérdés, hogy mit tartalmaz pontosan, mert összességében egyáltalán nem tűnik soknak.

(#94845) hcl válasza Lacko87 (#94844) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a tartalom lehet le lett fejlesztve, csak pl. NISZ szerverre kell tenni, és ott meg senki nem foglalkozott vele hogy ténylegesen működik-e? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#94846) Balu77


Balu77
őstag

Eladó Core2Quad-os Dell gép:
[link]

izé

(#94847) Ance


Ance
őstag

Szerdán bezár a nagy Interspar felújítás miatt (úgy tudom). Van olyan Spar Pécsen és környékén, ami nagyjából hasonló színvonal? Esetleg Kozármisleny? Az Árkádost kihagynám, mert nehéz a megközelítése.

[ Szerkesztve ]

(#94848) Exian válasza Ance (#94847) üzenetére


Exian
őstag

Annál a boltnál szerintem bármi színvonalasabb. Nem véletlenül újítják fel, nagyon ósdi, gagyi szerintem már nagyon régóta, én nem szeretem. Ja, Kozármislenyi nemrossz, meg ami még viszonylag új és modern, persze nem olyan nagy, az kertvárosban a Lidl mellett a körforgalomnál lévő Spar.

(#94849) Dluinet válasza Exian (#94848) üzenetére


Dluinet
nagyúr

khmm.
Voltál mostanában valamelyik tesco-ban?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#94850) Exian válasza Dluinet (#94849) üzenetére


Exian
őstag

Oda járunk. Makaiba kizárólag az önkiszolgálós, pittyegős cucc miatt. Hogy ne kelljen annyit pakolászni. Mi ha vásárolni megyünk, akkor az nagybevásárlás. Utálom a többi boltban, hogy egyszer ugye be kell rakni a holmikat a bevásárló kocsiba, aztán fel kell pakolni bakker mindent a pénztárnál, aztán vissza pakolni a bevásárlókocsiba. Utálom ezt.

A makai tescoban a leolvasós cucc által egyetlen egyszer fogom meg a cuccokat a boltban, amikor leemelem a polcról. Onnan rögtön a szatyrokba megy, az önkiszolgáló pénztárnál meg fizetek és viszlát! Legközelebb otthon fogom meg a dolgokat, amikor kipakolok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.