Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89901) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Van pár eladó dolgom.
CaseLogic netbook/tablet táska: [link]
Szuper Xiaomi Bt füles: [link]
Sony kameratáska: [link]
Sony kamera akku: [link]
Írjon pm-et, akit valami érdekel.

(#89902) M_AND_Ms válasza nesa (#89900) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért ez nem pont így van.
Fűtés módban lehet probléma az alu hőcserélő, mert akkor azon csapódik ki, a kültéri pára, amiben szennyeződések vannak (városi levegő) és ez a közeg képes korrodálni az alut. Hűtő üzemmódban a külső hőcserélő meleg, nincs rajta nedvesség kicsapódás, tök száraz.
Manapság az Lg, és a Gree is bevonatos alu hőcserélőt használ, így a nedvesség nem érintkezik az alumíniummal.
(itt az egészhez a réznek nincs köze. Általában a közvetlen réz-alumínium kötés kerülendő (elektromos vezetéknél tiltott) dolog, csak ha biztosított a teljes oxigénmentesség, vagy bármi ami megakadályozza a korróziót)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#89903) Lacko87 válasza nesa (#89900) üzenetére


Lacko87
tag

Van rá 10 év garancia úgyhogy nagyon nem izgulok :)

(#89904) M_AND_Ms válasza Lacko87 (#89903) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha jól tudom, az Lg 10 évet csak a kompresszorra ad.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#89905) hcl válasza Lacko87 (#89903) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Csak akkor, amikor 8 évesen elf0ssa magát, és hát hiába van gari, alkatrész nincs :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#89906) M_AND_Ms válasza hcl (#89905) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez bármelyik gyártó termékénél előfoulhat. Megjegyzem ezt így a jövőbe nézve teljesen lehetlen kijelenteni. Van rá ilyen és olyan példa is.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#89907) CPT.Pirk válasza hcl (#89905) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De olyankor meg kell oldaniuk, nem? Ha nem lehet javítani mert nincs alaktrész akkor vagy feltesznek egy másikat, vagy pénzvissza.

Gariidő végefelé tönkrement TV esetén is már kétszer jártam úgy, hogy egyszerűen visszakaptuk a vételárat, mert már nem lehetett javítani a TV-t, így rögtön vettünk is újat...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89908) Ance


Ance
őstag

Múltkor valaki keresett, úgyhogy beírom: a goodoffer24.com-on akciózzák a Win10, Office2016 és 2019 verziókat. A GOMD kódot kell beírni és lejjebb megy az ár. A win10 most 15.62 dodo, az lesz olcsóbb, de nem tudom mennyivel, mert az emeleten van a jelszavam és nincs erőm felmászni. :D

CPT.Pirk: Szerintem inkább azt mondják, hogy 8 évig nem szabályszerűen, gyári szervízzel tartattad karban és így nem jár a csere.

[ Szerkesztve ]

(#89909) CPT.Pirk válasza Ance (#89908) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most nézem, LTSC liszenszeket árulnak magánszemélyek számára a HA-n a bazárokban... Ez nagyon szép és jó, leírják, hogy 100% jogtiszta meg minden, csak magánszemély számára nem árusítanak ilyen terméket, ergó ha fizetszt érte és számlát kapsz róla, akkor sem lesz legális... Az egésszel csak annyit úszik meg az ember, hogy így elkerülheti az esetleg vírusos aktivátort okozta problémákat, de legális az nem lesz...

Egy régen eladott T400 Thinkpademet hoztak vissza hozzám, hogy valami történt a frissítés óta és azóta nem indul a W10 prof. No pár újrarakás után leszűkült a kör egy kiadott frissítésre, ami bootloopot okoz.
Igen ám, de normál W10 esetén azt a frissítést nem lehet letiltani, csak eltolni pár nappal. Az MS saját, külön letölthető frissítés konfiguráló eszköze sem engedte, hogy letiltsam azt a frissítést. Szerencsétlen gép számára így az egyetlen megoldást az LTSC kiadás jelentette, amit legálisan mint magánszemély fel sem tehetnék a gépre...

Nem is csoda, hogy eltávolodtam az egész MS ökoszisztémától. Nem is hiányzik, mindent amit a Win7 után csináltak, azt legszivesebben törölném az emlékezetemből...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89910) M_AND_Ms válasza Ance (#89908) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"8 évig nem szabályszerűen, gyári szervízzel tartattad karban"
az állítást bizonyítani is kell....és nem nekem, hogy az ő állításuk hamis hanem nekik, hogy igaz, márpedig ahhoz túl sok bizonyítékuk nincs...megjegyzem a gyári szerviz nem csinál karbantartást, csak javítást, de még telepítést sem

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#89911) Exian


Exian
őstag

Klíma témában én is kérdeznék. Szeretnénk mi is rakatni. Nálunk egyszerű a helyzet, egyetlen szobát kellene csak hűteni, fűteni egyáltalán nem.

Melyik az a legolcsóbb, de már jó márka/típus, ami megfelelő lehet? Ismétlem, teljesítményben nem kell nagy. Csak hűtésre kellene.

Hátha valakinek van tapasztalata, persze tudom, egy klímás tudja majd megmondani helyszíni felmérés után, most csak egy kb árra volnék kíváncsi, hogy mégis mibe kerül majd.

(#89912) Dluinet válasza Exian (#89911) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hűtésre komolyabb klíma kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#89913) emre válasza Exian (#89911) üzenetére


emre
veterán

Hálóban vagy nappaliban lesz?

Ha fontos a csend akkor Daikin, ha nem gond a magasabb szélzaj akkor Gree.
A 100-150k körüli kategória csak akkor ha pár évente cserélni akarod.
Van még pár szempont, klímás topikban majd eligazítanak.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#89914) Exian válasza emre (#89913) üzenetére


Exian
őstag

Nappali háló egyben :DDD csendes lenne jó. Maga a külső cucc hangja mellékes, azt el lehet helyezni úgy elvileg, hogy se minket, se semelyik szomszédot sem zavarná. De a belső egység jó, ha minél csendesebb.

Azért nem a legolcsóbbat szeretnénk. Akkor inkább várunk egy évet és majd jövő nyárra lesz meg, de akkor jó fajta legyen minden szempontból.

Akkor nézelődök Daikinek között, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#89915) hcl válasza CPT.Pirk (#89907) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Elvileg... gyakorlatban meg itthon a garancia akkor él, ha az eladó betartja a törvényt. És nem mind tartja :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#89916) Ance válasza CPT.Pirk (#89909) üzenetére


Ance
őstag

Mondjuk amíg a Microsoftot sem érdekli, addig nincs sok gond vele. Márpedig nem foglalkozik vele.

M_AND_Ms: Nem kívánlak meggyőzni, csak kívánom ne kerülj olyan helyzetbe lehetőleg, nehogy meglepődj.

Exian: 2 szoba tippre igényel egy 3,5 kW-os klímát. Beszereléssel, mindennel együtt 310.000 volt édesanyámnak 1 éve. Most megnéztem a számlát. Ez nem az alap volt, hanem egy profibb Panasonic. Az alap az kb. 270.000 lett volna emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#89917) Exian válasza Ance (#89916) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, ez így nem tűnik rossznak, legalább tudom, kb hogy kell kalkulálni. Köszi!

(#89918) Ance válasza Exian (#89917) üzenetére


Ance
őstag

Szívesen. Ez az ár akkor van, ha 4 méter távolságon belül van a két eszköz egymástól. A nagyobb távolság feláras.

(#89919) Exian válasza Ance (#89918) üzenetére


Exian
őstag

Ezt hogy értve? Két szobára, vagy egyre?

[ Szerkesztve ]

(#89920) Dluinet válasza Exian (#89919) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A beltéri és a kültéri egység közötti távolságot értik alatta.
De a nagyobb távolság (itt pár méterről van csak szó) erősen rontja a hatékonyságot is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#89921) hcl válasza Ance (#89916) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Persze, hogy nem érdekli... Ha erőszakoskodnának, akkor előbb-utóbb elkezdenének váltani az emberek, így meg mindenki Windowst használ.

Mutogatni való hater díszpinty

(#89922) Ance


Ance
őstag

Nem tudja valaki, hogy Pécsen hol ehet kapni Heidi csokoládét?
Legpontosabban ilyet keresek: :)

(#89923) Exian válasza Ance (#89922) üzenetére


Exian
őstag

Mi vettünk már a Tescoban.

Meg a feleségem mondja, hogy az Engerben is vett már.

[ Szerkesztve ]

(#89924) Ance válasza Exian (#89923) üzenetére


Ance
őstag

Wow. Köszi! Engerben még életemben nem jártam. Itt az ideje.

(#89925) Exian válasza Ance (#89924) üzenetére


Exian
őstag

Nálunk is csak a feleségem szokott, én utálom, mert minden léptedet figyelik (pénztáros, pultos, polcpakoló, mikor melyik, vagy mind egyszerre). Párszor voltam csak bent, egyszer eljátszottam, hogy minden drága vackot alaposan megfogdostam, nézegettem, sanda gyanús tekintettel, hogy figyelnek e, oszt' kimentem 1db megvásárolt zsemlével.

De amúgy jó bolt :))

(#89926) IO.sys válasza Exian (#89925) üzenetére


IO.sys
őstag

:DD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89927) Exian


Exian
őstag

Van esetleg valakinek eladó Q9650 procija? Vagy Q9550, Q9505, Q9400, Q8400 is jó lehet.

(#89928) IO.sys válasza Exian (#89927) üzenetére


IO.sys
őstag

Őt kérdezd meg

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89929) UHHH válasza Exian (#89925) üzenetére


UHHH
senior tag

Amikor életemben először jártam ENGERben, céllal mentem: Vettem egy konzervnyitót, 600 ft körül volt. Sajnos otthon kiderült, hogy nem nyitja a konzerveket. Visszavittem, ott komoly tanácskozás volt a vezetőség részéről, sőt: Hátravitték a célszerszámot és megpróbáltak kinyitni vele egy konzervet, de nekik sem ment (nem lepődtem meg). Az adataim elkérése után boldogan léptem ki a boltból: Visszakaptam a pénzt. Aztán vettem a KIKben egy konzervnyitót, mely azóta is csodaszépen üzemel. Műanyagokat és szappant/kézfertőtlenítőt/low end sört viszont jó áron kaptam az Engerben.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#89930) IO.sys válasza Exian (#89927) üzenetére


IO.sys
őstag

Van facen Q9430.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89931) Exian


Exian
őstag

Tudja e valaki, hogy lakcímbejelentő lapot elfogadnak e úgy, hogy gépen kitöltve és kinyomtatva, majd aláírva?

Tehát, a kormányablaktól elhozott papírt beszkennelve, gépen kitöltve, nyomtatva-aláírva.

Logika szerint elkéne fogadniuk, mert nincs a lapon semmi egyedi, se vonalkód, a papír sem spéci. Az rá van írva a hátulján a kitöltési útmutatóban, hogy írógéppel például lehet tölteni.

Elfelejtettem megkérdezni a hivatalban, amikor elhoztam a lapokat, de nagyon nincs kedvem majdnem ugyanazt leírkálni kézzel annyiszor :D nem csak 1 vagy 2db lapot kell leadnom...

Telefonon nem tudtam elérni őket, de hátha tudja itt valaki.

[ Szerkesztve ]

(#89932) Dluinet válasza Exian (#89931) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Elfogadják.

Aláírás szigorúan csak kék golyóstollal.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#89933) Exian válasza Dluinet (#89932) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, akkor megpróbálom.

(#89934) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Érdekel esetleg valakit jó áron egy ÚJ InWin 707-es házikó?
[link]
Fekete-piros verzió és a PK-el együtt 30E az ára.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#89935) blaca83


blaca83
őstag

Jár valaki esetleg a héten Pesten? :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#89936) Exian válasza Sir Riccio (#89887) üzenetére


Exian
őstag

"Nekem Maróti Zsolt csinálta"

Na beszéltem vele én is, jön majd felmérni. Mondom neki többen ajánlottak téged, azt mondja akkor nagy baj lehet, ha őt bárki is ajánlja :DDD

(#89937) Ance


Ance
őstag

Ilyet, vagy ehhez hasonlót (főleg árban :) ) keresek Pécsen. [link]

Köszi!

(#89938) IO.sys válasza Ance (#89937) üzenetére


IO.sys
őstag

Kivágsz pár májusfát... :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89939) Ance válasza IO.sys (#89938) üzenetére


Ance
őstag

Köszi, a közeli ismerőseimtől már rengeteg vicces tanácsot kaptam messengeren, mikor feltettem a kérdést, úgyhogy a “minek az embernek ellenség, ha ilyen barátai vannak” felkiáltással eljöttem ide is feltenni a kérdést.

Lehet hiba volt. :) Úgy látszik egy hintaállvány ezt hozza ki az emberekből. :D

(#89940) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Ha erre van helyed, talán fák is vannak az udvarban/kertben. 2 köze teszel egy rudat.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#89941) IO.sys válasza Ance (#89939) üzenetére


IO.sys
őstag

Technikailag ez tényleg pár májusfa, csavarok, kötél, deszka. Csak magamból indultam ki. :B

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89942) Ance válasza Ajándékok (#89940) üzenetére


Ance
őstag

Sajnos nincs úgy két fa. :(

(#89943) Utka válasza Exian (#89936) üzenetére


Utka
tag

He-he....
Nálam már volt .... :P

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#89944) valentinho


valentinho
aktív tag

Sziasztok. Egy lendületes este alkalmàval beleborult egy pohàr sör a billentyüzetbe (mac pro) azota ragad... Valaki ki foglalkozik ilyen tisztitàssal? :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#89945) Exian válasza valentinho (#89944) üzenetére


Exian
őstag

Ezt most véletlenül se vedd komolyan, igaz nálam működött: Zuhany alá, oszt' jól kimosni :DDD igaz más típussal, de eskü, hogy működött. Lányom laptopja. Kakaó belefolyt a billentyűzetébe. Veszettül ragadt minden gombja. Ki kaptam a billentyűzetet belőle, zuhany alatt alaposan átmostam, de nem csak úgy óvatosan, hanem rendesen át folyatva ezerrel a vizet rajta/benne. 1-2 nap szárítás és tökéletes lett. Évekkel ezelőtt volt, azóta is megy. Azt viszont nem tudom, hogy a macbook billentyűzete bírja e az ilyesmit... Szóval, Just for fun.

[ Szerkesztve ]

(#89946) Utka válasza Exian (#89945) üzenetére


Utka
tag

+1 :K
Többek rőkönypontját felűlről hagytam el, mikor udvaron, slauggal, kefével csutakoltam egy billentyűzetet. Utána megelégedéssel használták még hosszú ideig.
Az előzmény az volt hogy az illető - aki mellesleg volt már csatorna igazgató is - immár a harmadig új klavit kérte, mert rendre beleborult a tejeskávé/capuccino/egyéb ragacsos nemakaromtudnimivoltaz.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#89947) a2d2 válasza Exian (#89945) üzenetére


a2d2
addikt

Ezért kell kakaóálló billentyűzet [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#89948) Exian válasza a2d2 (#89947) üzenetére


Exian
őstag

Van ilyenem, nagy xar, semmire sem jó :) Használatra semmiképp. Nagyon hamar szétment benne egy csomó gomb. És amúgy is kényelmetlen a használata, nagyon.

Viszont a zuhany dolog tényleg működik sok esetben, a legtöbb billentyűzetben nincs semmi különösebb elektronika, bár a világítós gombos megoldásokkal nem tudom, mi a helyzet.

Utka: valóban, sima asztali géphez való billentyűzetet is mostam már így, persze ott a kis nyáklapot a LED-eknél célszerű kivenni előtte :)

Viszont továbbra is csak saját felelősségre ajánlom, ilyen baromságokat nem szokás ajánlani :DDD

(#89949) hcl válasza Exian (#89948) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A legtöbb asztali billentyűzetben van egy kis NYÁK, pár alkatrésszel, meg fália alapú, grafitos érintkezők a gombok alatt, esetleg gumiharangos. Laptop esetén amiben van trackpoint, abban is van némi cucc. Ezek ugyanannyira szeretik a vízkövet, mint bármi más elektronik... OK, hogy kimosod, és mákod volt, de nem mindenkinek lesz :D
Vagy mosás után szétszed, és legalábbis az elektronikát lekezelni alkohollal (esetleg előtte kivenni).

Az a baj, hogy a fóliák általában nem szeretik az alkoholt, a grafitot feloldhatja. Azzal kellene mosni igazából, ha nem lenne vele ez a problem..

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#89950) Exian válasza hcl (#89949) üzenetére


Exian
őstag

Ezért hangsúlyoztam ki többször, hogy just for fun és csak saját felelősségre :) Amúgy honnan tudod, hogy nem gyógyszertári minőségű desztvíz folyik a csapunkból? :DDD Egyébként kényesebb dolgokat (pl. vinil lemezek) azzal szoktam mosni, ahol semmiképp nem maradhat vízkő, csak rohadt drága... 2 L volt valami 1500 Ft, van valahol olcsóbban?

Egyébként a lányom laptopján van egy piktorgram a matricák között, ami egy gőzölgő, félig kicseppenő kávésbögrét ábrázol, lehet, hogy azt jelezvén, hogy nyugodtan borítsd bele, mosható a billentyűzet? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.