Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77401) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

iPhone 6 64GB ázott.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#77402) s7evcsenko válasza CPT.Pirk (#77400) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#77403) CPT.Pirk válasza s7evcsenko (#77402) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet egyszerűbb megfelelő teljesítményű venti beszerzése, mert ezeknek a vezérléséhez elektronika kell. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77404) s7evcsenko válasza CPT.Pirk (#77403) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Értem.
Azt hittem van benne egy poti, amit esetleg lehet tekergetni. :B
Köszi. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#77405) CPT.Pirk válasza s7evcsenko (#77404) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az AC motorok egy elég tág és összetett téma, de röviden a hálózati frekvencia szabja meg a forgási sebességüket, nem a feszültség, az a leadható teljesítményt befolyásolja az adott fordulatszámon. Emiatt komplikált a fordulatszám szabályzás ilyen motoroknál, ezért vannak a frekvencia váltók.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77406) dunc


dunc
nagyúr

Hirdetéseim. Több mindennél engedmény.

(#77407) moriak válasza a2d2 (#77397) üzenetére


moriak
tag

Talán ez: sentinel ?

[ Szerkesztve ]

(#77408) air


air
nagyúr

Nincs valakinek eladó 5-ös (sima vagy 5C) iPhone-ja? 16-os elég, lehet függő is bármely szolgáltatónál, csak szép állapotú, és jó akksija legyen. Meg persze megbízható eladó. :)
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#77409) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Megjött még nyaralás előtt az autós kamerám.
Most tudtam kipróbálni. Ez valami selejt lehet vagy mi.
Kb 15 év késésben van minőségileg. Írtam nekik hogy ez mi a szösz.

Ez maga a kütyü, ilyent ne vegyetek:
[link]

Full HD napsütéses videó:
[link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77410) a2d2 válasza moriak (#77407) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, közben kötöttem rá első évre casco-t. De majd utána járok mindennek mert ugye ott is van 10% önrész.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77411) Exian válasza a2d2 (#77409) üzenetére


Exian
őstag

Huh még jó, hogy végül nem jött meg az enyém és visszaadták az árát a GearBesten :D Az is szerintem ugyanez a kamera lett volna, legalábbis ránézésre.

Egyébként ennyi pénzért szerintem ne várj sokkal jobbat. Mondjuk az én ~6000 Ft-os kamerám valamivel jobb képet produkál, az igaz:

Ez az. Nem saját felvétel, de ugyan ilyen. Az eső kicsit rondít rajta, de azért látszik pl. a rendszámtáblákon, hogy eléggé éles, leolvasható minden. Nekem megfelel és meg is tartom, még sem cserélem le úgy döntöttem, mivel már másodszorra szívtam meg új kamera rendeléssel! A sors akarja így :D Ez működik hibátlanul már 3 éve.

A tied tudod milyennek tűnik? Mintha valami apróka felbontást nyomna fel nagyobbra digitálisan. Homályos, életlen a kép.

[ Szerkesztve ]

(#77412) nesa válasza a2d2 (#77409) üzenetére


nesa
veterán

Tipikusan akkor lesz ilyen kontraszttalan a felvétel ha zsíros a frontlencse, vagy semmilyen bevonat nincs a lencsén, (esetleg műanyag és nem optikai tisztaságú) vagy még ujjlenyomatos is, talán mind három egyszerre.

(#77413) Exian válasza nesa (#77412) üzenetére


Exian
őstag

Fenét :D Nincs ezen zsír. Ez úgy ratyi optikailag, ahogy van. Nincs szerintem semmi kosz rajta, egyszerűen ennyit tud az "optika" ÉS az érzékelő lapka, az sem elhanyagolandó tényező a történetben. Biztos valami rízsszem nagyságú lapka van rajta, abból is a legócskább. De hát ezek mind ilyenek ebben az árkategóriában, bár mondom, az enyém szerintem jobb (kontrasztosabb és sokkal élesebb is, de mellette nagylátószögű is).

(#77414) a2d2 válasza nesa (#77412) üzenetére


a2d2
addikt

Nem azt megnéztem. Illetve előtte vettem róla le a fóliát. Ez ilyen fos szenzor/optika.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77415) nesa válasza Exian (#77413) üzenetére


nesa
veterán

Nekem leginkább meg a telefon jött be ilyen célra de macera használni.

(#77416) Exian válasza nesa (#77415) üzenetére


Exian
őstag

Jah telefon az macera erre. Az én kamerám tényleg tök jó, 3 éve felraktam a szélvédőre, azóta ott van, hozzá sem nyúltam.

Pedig érdekes, akárhol olvasok utána a kamerámnak, mindenhol maximálisan lehúzzák. Én akkor kifogtam egy hibátlan, tökéletes példányt, mert semmi olyasmit nem tapasztaltam, mint amiket pl. itt írnak.

Mint írtam 3 éve megy, télen -20 fokban és nyáron +50 fokban (belső hőmérséklet) is bent van és működik. Mindig bekapcsol, mindig elindul a felvétel, sosem volt vele gond.

Mondjuk én nem szivargyújtóról járatom, hanem fent az órától loptam neki 12 V-t, meg csináltam neki egy ON/OFF kapcsolót (ha nem akarom, hogy bekapcsoljon, akkor egyszerűen nem adok neki tápot), de ez a lényegen nem változtat.

Én másik, drágább kamerával szívtam meg. Az volt olyan, hogy lefagyott, nem indult vagy épp kikapcsolt, amikor nem kellett volna, felvétel szarul csinálta, tönkretette a memókártyát, stb stb.

Ami még jó erre a célra, valamilyen régebbi, kicsi kompakt fényképező, ahogyan hcl is csinálta (ha jól emlékszem).

(#77417) Sir Riccio válasza a2d2 (#77409) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Szerintem arra, hogy látsszon, hogy ki a hibás egy balesetben, teljesen elég. Oké ótvar a képe, de mennyibe került? :D

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#77418) Bandus99


Bandus99
őstag

Tudnatok segiteni egy Konica Minolta PagePro 1380MF nyomigat szeretnek eletre kelteni win10 64bit alat, de nem akarja. Hatha valakinek van vmi trukkje.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#77419) freaghill


freaghill
őstag

Mindenhol ilyen aranyáron töltik a klímát?
Meggyfa utca 15-7k, Bosch service 17, Pannon-Hunter 15.

(#77418) Bandus99: Nézted ezt már?

[ Szerkesztve ]

(#77420) nbl2 válasza freaghill (#77419) üzenetére


nbl2
senior tag

Farkas filter.
5-10k.

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#77421) Bandus99 válasza freaghill (#77419) üzenetére


Bandus99
őstag

Igen megnézem, azt hittem vmi hasznos, de így kezdi töltsd le a win 10 es drivert

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#77422) UHHH válasza Bandus99 (#77421) üzenetére


UHHH
senior tag

drivereasy talán? nekem sok régi szarnál nagyon jól jött.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#77423) dunc válasza nbl2 (#77420) üzenetére


dunc
nagyúr

Klima olaj is benne van az árba?

(#77424) hcl válasza a2d2 (#77409) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az én kompakt gépem sem rögzít jobbat, ami az autóba van felheftelve, csak ott nem az optika rossz, hanem a tömörítés.
Ha beléd mennek, akkor pont elég lesz ez is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77425) nbl2 válasza dunc (#77423) üzenetére


nbl2
senior tag

Igen.

Never give up!

(#77426) freaghill válasza nbl2 (#77425) üzenetére


freaghill
őstag

Gondolom akkor te voltál náluk. Időpontot kell kérni, vagy csak begurulok és csinálják?
Magyarul mennyire elfoglaltak? :)

(#77427) a2d2 válasza Sir Riccio (#77417) üzenetére


a2d2
addikt

Közel 10e-ért jobbat vártam. Sokkal. Ez 15 évvel ezelőtti technológia.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77428) nbl2 válasza freaghill (#77426) üzenetére


nbl2
senior tag

Időpontot kell kérni.
De lehet még aznapra is kapsz.

Never give up!

(#77429) nesa válasza freaghill (#77419) üzenetére


nesa
veterán

Autóklub 9,900.-
A megy fába is ennyiért csinálják én pár éve rakattam bele ilyet mert előtte nagyon hamar elengette1-2 hónap, mióta ez benne van simán kibír 1+ évet, nem fogja akarni nagyon senki ezt belenyomni mert meggyógyul, egy embert találtam Pécsen aki pozitívan ált a dologhoz Till Attila az autóklubnál de ö is mondta ilyesmit meg soha senkinek nem csinált így az én felelősegem....

Ilyen tömítő van Pécsen is a volt Baumax melleti háztartási gép alkatrész boltba.

[ Szerkesztve ]

(#77430) Balu77


Balu77
őstag

Eladó 2db ilyen noti hdd:
ST320LT014 - 320GB/7200rpm

izé

(#77431) Xray-1 válasza dunc (#77423) üzenetére


Xray-1
tag

1.) Elszálltak a klima gáz árak.
2.) A megnövekedett adminisztráció növeli a költségeket, amit valakinek meg kell fizetni.

:(

(#77432) rnrn


rnrn
tag

Épületklíma...

Hívtam a pécsi nagy cégeket, klimatizálni szeretném a cs.házat. Egy valaki tartotta a szavát, s kijött felmérni, majd küldött egy 1,3MFt-os árajánlatot 5 split klímára. Nem csak az árral van bajom, 5 db 3,5 kw-os klímát ajánl, ami nagyon sok... de mindegy is.
Van esetleg klíma szerelő ismerősötök, mert inkább dolgoztatnék szakival, mint nagy cégekkel.

Köszönöm szépen!

(#77433) Exian válasza rnrn (#77432) üzenetére


Exian
őstag

Én a Klímatrió tulaját ismerem, de ők nem olcsók :( Viszont profik.

Mindenképp olyat rakass csak be, ami fűtési célokra is jó, ha ügyes vagy, simán megoldod vele a fűtést télen (ugye, nesa? :) ). Kérsz rá H tarifát az EON-tól és bingó! Olcsón tudsz fűteni.

[ Szerkesztve ]

(#77435) freaghill válasza nbl2 (#77428) üzenetére


freaghill
őstag

Reggel 8:04kor hívtam őket, 8:20kor már benn álltam és töltöttük a klímát.
10k volt.

(#77436) yerico válasza rnrn (#77432) üzenetére


yerico
senior tag

A 3.5 KW-os klíma nem kicsi, nekem egy déli fekvésű, dupla teraszajtó + ablak, összefüggő 50 nm alapterületű teret hűt 1 db ekkora, kényelmesen. 40 fokban is simán tartja a 24 fokot, alá meg nem hűtök. Egy szobát hűteni a 2.6 KW-os klíma is messze több, mint sok.

(#77437) Szilofon


Szilofon
tag

Ezt a klíma fűtést már magyarázza el nekem valaki,hogy az miért is olcsó? :U

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#77438) nesa válasza rnrn (#77432) üzenetére


nesa
veterán

Nekem 1db 3,5kw huti/futi az egesz hazat 100+ nm , en mondtam meg hova es hogy legyen rakva, mondanom se kell mondtak ez igy nem jo.... jo lett telen nyaron fasza ,persze attol fugg mennyire tagolt a haz, de nalam sem a hideg sem a meleg nem torlodik fel a kuszobon, persze az ajtokat nyitva kell hagyni.

Kakix azert olcso mert 1kw arambol 4+kw energiat szed ki , és van ra H tarifa amivel meg olcsobb,jelenleg europaba ez a legolcsobb futesi mod, ettol csak lopott fa olcsobb.

A 100+nm atlagossan napi 70-80ft-bol hutom atlagba evi 2-4 olyan het van amikor nem megy a gép mert vagy futeni vagy huteni kell....

[ Szerkesztve ]

(#77439) Dluinet válasza Szilofon (#77437) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert hőszivattyú (levegő-levegő típus), és egzakt módon szabályozható

igazából +10°C felett éri meg igazán vele fűteni, -10°C alatt már nem olyan jó buli

de télen néhány hétre korlátozódik a nappali 0°C alatti hőmérséklet, -10°C pedig néhány napra

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#77440) Exian válasza Szilofon (#77437) üzenetére


Exian
őstag

Mert kap(hat)sz rá H tarifát. Meg mert eléggé hatékony a hőszivattyús klímák működése.

(#77441) Szilofon


Szilofon
tag

Értem,de a beszerelés,az anyag meg vásárlása,azért nem kis pénz. Viszont nálunk akkor ez kilőve, A házunk L alakú,és 130nm,marad a kazán :)

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#77442) Exian válasza Szilofon (#77441) üzenetére


Exian
őstag

Ha már van egy meglévő rendszer, akkor persze rövid távon nem biztos, hogy érdemes beruházni rá.

De pl. mi néztünk olyan házat, amiben totál elavult fűtési rendszer volt (volt olyan szoba, ahol csak konvektorok voltak, másik szobában meg csak kályha, semmi központosított radiátoros rendszer nem volt), ott nekünk nyilván megérte volna akár 2-3 klímát is rakatni egy radiátoros rendszer helyett. Kb. ugyanannyi költség lett volna (sőt, a gáz bevezetés, meg kémény építés meg egyebek miatt a radiátoros cucc sokkal több lett volna).

(#77443) UHHH válasza rnrn (#77432) üzenetére


UHHH
senior tag

http://www.woodysystem.hu/ klíma, ma is láttam az autót. :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#77444) Ance válasza rnrn (#77432) üzenetére


Ance
őstag

Nem tudom mekkora házad van, de eléggé túl van méretezve az az 5 darab split. Nem csak a kw sok, hanem a darabszám is. Nálunk a 160 nm-es házat alul egy 3,5-ös, felül egy 2,4-es hűti le és csak 1 szoba marad ki lényegében a szórásból. A hideg szépen szétoszlik. Én az elején csak a legszükségesebb helyekre tennék, nagy térbe, mert a többi felesleges. A fenti egy szobában van és onnan hűti a galériát, fürdőt. Ott marad ki a tőle 10 méterre lévő szoba. Ha ott becsukom az ajtót, ahol van, akkor hiába állítom pl. 26 fokra 23-mat csinál, mert a 2,4-es annyira erős már egy 16 nm-es szobához. Így is alig indul el, majd kikapcsol, de nem tud melegebbet csinálni. :-) Nálunk a Mecsek Klíma szerelte, de természetesen főszezonban nem fog ilyet vállalni, annyi munkája van, 2 hónappal előre kell bejelentkezni karbantartásra is, ha nem magam csinálnám. Korrektek voltak, gyorsak, pontosak. Aki ilyenkor ráér, azért van, mert annyira ért hozzá, hogy 5 db 3,5-ös klímát ajánl :D Mond neki, nem hűtőszekrény lesz, hanem családi ház.

(#77445) dunc válasza Xray-1 (#77431) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen, csak az helyzet, hogy klímát zsebre fizeted amikor töltik.

(#77446) nesa válasza Xray-1 (#77431) üzenetére


nesa
veterán

Az elszálltak a gáz árak mennyivel is lett drágább a gaz (r134a) az elmúlt 3 évbe ne hagyatok már magatokat ilyennel hülyíteni mondjuk igen egy Fiat puntoba 150-200ft-al több a gáz...adminisztráció ugyan már...

(#77447) nbl2 válasza freaghill (#77435) üzenetére


nbl2
senior tag

😉

Never give up!

(#77448) nesa válasza Szilofon (#77441) üzenetére


nesa
veterán

Ezt gyorsan megbeszélted magaddal :C

Felszerelés cirka 50k/db, megjegyzem irreális de ez van, nincs más lehetőség.

(#77449) yerico válasza Exian (#77433) üzenetére


yerico
senior tag

Nekem is ők szereltek anno klímát, egy 2.5 + 3.6-os klíma szerelve 350 volt, de 10 évvel ezelőtt.
Viszont egy sima fertőtlenítés a két klímára 25E forint volt. Azóta más csinálja.
Mostanában viszont nincs elég ember. Az idén 1 hónapra kaptam időpontot fertőtlenítés + átnézésre mástól, de a tisztítás napján lle is mondták, hogy vis major. Azóta se hívtak vissza.

(#77450) nesa válasza yerico (#77449) üzenetére


nesa
veterán

Én ezert vettem meg magamnak mindent ami a tisztításhoz kell, biztos hogy senki nem fog nálam évi 2x 25k ér tisztítani, ami amúgy is kevés inkább az évi 5-6 kell akkor mindig szép", a szűröket meg hetente kimosom.

De még a kültérit is illik évente 2x tisztítani mert elfilcesedik a hőcserélő, de csak nyáron , télen öntisztító.

És évente 1x szétszedem a beltérit amit csak le lehet bontani róla műanyagot azt is átmosom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.