Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) Dluinet válasza Inception (#53250) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ilyen volt a kábel?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53252) Inception válasza Dluinet (#53251) üzenetére


Inception
tag

Már nem megyek fel,de úgy emlékszem ilyen volt

(#53253) Dluinet válasza Inception (#53252) üzenetére


Dluinet
nagyúr

FF1: F csatlakozó, ebböl kell kettő
FF13: F toldó ebből kell egy

így kell csinálni:

video 1
video 2

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53254) hcl válasza Inception (#53252) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

F csatlakozónak hívják.F toldót és két csatit kérsz. Ez tkp. egy kis cső, amit rátekersz a kábelre, és a toldó két végére kell rátekerni a két F csatit.
A kábelnek azon részéről, ahova rátekered, a külső burkolatot le kell szedni (tkp. a csati lesz a föld, a külső fémháló) érintkezője.

Most akartam betenni azt a képet, amit Dluinet is :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#53255) Inception válasza Dluinet (#53253) üzenetére


Inception
tag

Köszönöm! :R

hcl:Köszi :C

(#53256) Ance válasza Inception (#53255) üzenetére


Ance
őstag

Azért most magamban örülök, hogy nem bombaszakértő akartál lenni nagykorodra... :)

(#53257) Bandus99 válasza Ance (#53256) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem kellene bajlodni a bomba elszallitasaval es nyugdij kasszat se terhelne meg :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#53258) Inception válasza Ance (#53256) üzenetére


Inception
tag

Mindig mindenre meg van a megfelelő ember,ezért is nem értek sok mindenhez. :)

(#53259) hattrickuser


hattrickuser
tag

Továbbra is keresek 500GB-1TB közötti HDD-t.

Ajánlatokat Privát Üzenet formájában várok, HDSentinel képpel és ármegjelöléssel.

Köszönöm!

(#53260) tajcsi


tajcsi
senior tag

Keresek noti vinnyót, sata II csatlakozósat, WD black 160-250GB-ig, vagy akár 60-80GB nagyságú jóárú SSD-t.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#53261) Exian válasza Dluinet (#53231) üzenetére


Exian
őstag

Na, a chksdk 25000 körüli hibás szektort talált, szóval nem is olyan vészes :D :DD :DDD :)) :Y

Amúgy egy pár órát eltartott az ellenőrzés... ennyi hibás szektorral ez nem is csoda.

(#53262) OrangeBud


OrangeBud
tag

Xbox360-at keresek unokaöccs részire :K

[ Szerkesztve ]

(#53263) oyko


oyko
tag

Sziasztok!

Eladó egy újszerű állapotban lévő PS3 SLIM 250GB gép + kontroller, Crysis2, Battlefield 2-3, NFS, játékokkal

Ár:55.000.-Ft
Pécsett

Érd:
oyko@freemail.hu, vagy itt a PH-n

Üdv
Márk

(#53264) Bandus99


Bandus99
őstag

Lehet indulatokat fog kavarni, de nem ez a celom a cikkel, csupan tajekoztatas.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#53265) air válasza Bandus99 (#53264) üzenetére


air
nagyúr

Ezt az oldalt is megértem, és elfogadom. Sőt, minden tiszteletem a becsületes, szabályosan közlekedő kerékpárosoké, de amíg következetesen egymás mellett kerékpározó, egyirányú utcában visszafelé haladó, a közlekedési szabályokat a legkisebb mértékben sem betartó képviselőikkel találkozom az utakon az esetek 90%-ában, addig elég furcsa, hogy a kerékpárosok várnak el toleranciát és szabálykövetést az autósoktól. :R

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53266) Exian válasza Bandus99 (#53264) üzenetére


Exian
őstag

Én mindig is nagy ívben kerültem a bringásokat, motorosokat, ha nem adta ezt meg a helyzet, mert jöttek szemből, akkor akár teljes lelassítással. Főleg teszem ezt azóta, amióta egy részeg motoros épp akkor dőlt be elém, amikor mellette haladtam el. Ha épp jöttek volna szemből, akkor választanom kellett volna: vagy a motorost kaszálom el, vagy engem a szembejövő. Szerencsére nem jött senki, így elrántva a kormányt kitudtam kerülni a borulását. Ő tényleg full részeg volt, szóval nem csak véletlenül elesett. De ez egy másik történet :DDD

(#53267) a2d2 válasza Bandus99 (#53264) üzenetére


a2d2
addikt

Hát igen, én 50%-ban kerékpárral-50%-ban autóval járok melózni (attól függ kell-e asszonynak aznap a kocsi) és rohadtul figyelni kell bringásként (is).
Pl az elő sem fordulhat hogy hátranézés nélkül kidobom az "indexet". Vagy ha balra kell kanyarodnom és szemből semmi nem jön, de ott van a seggemben egy autós akkor inkább lelassítok és elengedem a kanyar előtt és csak utána indexelek/kanyarodok.
Mondjuk vannak olyan helyek ahol ez a másfél méter azt jelentené hogy az egész kocsisor végigkíséri a bicajost pl munkaidő végén a kétpupu felüljárónál. Kétszer is kellett a héten arra hazamennem és eléggé oda kellett magam préselni a szalagkorláthoz és még így sem volt túl megnyugtató a helyzet. Szóval ez a másfél méter hazai utakon soknak tűnik kicsit.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#53268) Bandus99 válasza a2d2 (#53267) üzenetére


Bandus99
őstag

Biztos, hogy ott kell neked kozlekedni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#53269) a2d2 válasza Bandus99 (#53268) üzenetére


a2d2
addikt

Ezek közül kb 2-ről tudom azt hogy tényleg kerékpár út. (Orfű felé és Pellérd felé).
A többi annak csúfolt valami. Ahogy nézem ez még a kétpuput is annak veszi.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#53270) Dluinet válasza a2d2 (#53269) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Komlói úton tilos kerékpározni 06:30-09:00-ig és 16:00-20:00-ig, és simán bejelölik kerékpárútnak? :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53271) oPalRx7


oPalRx7
tag

Kicsit kerékpáros-cikkhez. Nyilván én is vigyázok a kétkerekűekre, de van amikor (talán szabályokra hivatkozva?) de szinte csak a forgalom akadályoztatásaképp használják az utat, mert megtehetik.

Magyarürögi út alsó szakasza. Ha lefele közlekedik a bringás, és szépen gurul 30-40-et, semmi gondom autózni mögötte. Tegye...

...de hegymenetben, hogy ha ott a gyalogos/kerékpárút, és nincs rajta gyalogos, vajon miért az út szélén erőlködik a bringás a maga 10-15km-es tempójával? Igazából önmaga életét, és egészségét veszélyezteti, hisz a kigyorsító autók is jól oda tudják dörgölni a füstöt egyszer emberünk orra alá. (a forgalmi helyzet ott 50-et enged meg, kicsit feljebb már csak 40-et, de ott nincs is közös kerékpárút-szakasz)

Érdekesmódon ha én bringázok, betartom inkább a kijelölt utat, pont azért hogy ne akadályozzam a forgalmat fölöslegesen, plusz biztonságosabban is érzem magam.

(#53272) aneda válasza oPalRx7 (#53271) üzenetére


aneda
aktív tag

Egyszer menj végig azon a "kerékpárúton" meg fogod érteni! :R

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#53273) M_AND_Ms válasza aneda (#53272) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ja, mert nem versenypályának készült és nem lehet 40-nel száguldozni lefelé. Sajnos a legtöbb dróthuszár azt hiszi, hogy mindezt megteheti az autóúton. Én két lábbal rugdosnám a kerékpárútra vissza az összeset.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53274) Bird válasza M_AND_Ms (#53273) üzenetére


Bird
addikt

Csak hogy tovább korbácsoljam az idegeket... Ilyen is megtörtént már. [link]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#53275) aneda válasza M_AND_Ms (#53273) üzenetére


aneda
aktív tag

Én csak felfelé járok arra, eszembe nem jutna a "kerékpárúton" menni, t.i. az csak egy járda, ami át van táblázva.
Igaz, nem is értem az sokszor hova annyira sürgős / miért olyan nehéz kikerülni egy biciklist az autósoknak.
Jobb dudálni, közel menni hozzá, hátha okoznak egy balesetet???
Ez igaz a gyalogátkelőkre is.

Mondom mindezt úgy, hogy évi 30k km-t vezetek.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#53276) Inception válasza aneda (#53275) üzenetére


Inception
tag

"Mondom mindezt úgy, hogy évi 30k km-t vezetek." Ez kemény :D

(#53277) oPalRx7 válasza aneda (#53272) üzenetére


oPalRx7
tag

Végigmentem párszor, ezért írtam amit. Ugyanaz a meredekség, és egy buszmegálló van, ami hülyén van megoldva. Mégis inkább ott tekerek. Aztán a fülemüle utca, és igen, ott is feltekerek inkább. Meg utána a Vizes dűlő, és csak az Abaligeti út utolsó szakaszán tekerek hazáig...

(#53278) Visormail válasza M_AND_Ms (#53273) üzenetére


Visormail
addikt

Ha ez a dobálózás megy akkor nem jutunk messzire. Most akkor elkezdhetnénk sorolni a vadbarom autósok rémtetteit is, egy révai nagy lexikon sorozatba bele is férne az 1%-a. Úgyhogy ennek semmi értelme, aneda mindössze arra próbált utalni hogy kb nincsenek kerékpárutak, egyszercsak kitettek egy csomó táblát pár utcára meg járdára. Azóta építettek egy pellérdit, az igazi.

oPalRx7: Egyébként én is amikor biciklizek ezeket a kijelölt utakat használom, amik mondjuk hatalmas kerülők is pl kertvárosból a belvárosba (ráadásul annak szélén meg véget is ér és onnan csinálj amit akarsz), de ki nem mennék az zsúfolt utakra.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#53279) M_AND_Ms válasza aneda (#53275) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Én csak felfelé járok arra, eszembe nem jutna a "kerékpárúton" menni, t.i. az csak egy járda, ami át van táblázva."

Még mit tennél egy kerékpárútra?

Hidd el láttam és jártam is kerékpárúton jó néhányszor. 5 éve nyaranta rendszeresen Hollandiában kerózom több száz kilométert. Azt hiszem nem kell bizonygatnom, hogy ott tudják és értik a módját a kerékpáros infrastruktúra építésének. De egy kerékpárút ott sem épül 4 méter szélességben, ellenben kellő hosszúságban. A kerékpárutak ott nem elszigetelt betoncsíkok, hanem mindig valahonnan, valahova vezetnek, egyikük csatlakozik a másikba és egységes, használható rendszert alkotnak. Ettől vagyunk messze és nem a versenypálya építéstől. Igaz, az ottani kerékpárosok sem versenyezni akarnak, hanem csak közlekedni (és mindegyik bicajos tudja, hogy az irányváltást jelezni kell), de azt hatékonyan és biztonságosan

"miért olyan nehéz kikerülni egy biciklist az autósoknak."
Nagyon kellemes, amikor az egyik orfűi kanyarban egy kerékpáros billeg ki eléd (főleg ha szemben épp egy busz, vagy a másik hülye, egy önjelölt autóversenyző jön). Pedig nem megyek gyorsan, hisz az az út biztonságosan nem alkalmas rá.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53280) oPalRx7 válasza M_AND_Ms (#53279) üzenetére


oPalRx7
tag

annak a szerpentinnek van egy aduászmumusa. nem tudom arra jár-e még, de egy elektromos tolókocsi is azon a szerpentinen közlekedett régebben rendszeresen. volt 2 eset is, amikor még a ....ről is az izzadtság csorgott hogy szembe fénybe még megláttam mi ment az útpadka mellett... az engem követő motoros csak befutott mellém a szalagkorlát és az autó közé... mivel utána követett, nem állt le egy pofozkodásra... de szerintem nem állt ő se a helyzet magaslatán...

(#53281) aneda válasza M_AND_Ms (#53279) üzenetére


aneda
aktív tag

"Még mit tennél egy kerékpárútra?"
Ahogy Hollandiában szokás, kerékpárútra kerékpár táblát, járdára gyalogos táblát! ;)
Szuper dolog ott felfele tekerni, anyuka tolja a babakocsit (tök joggal!), másvalaki fut a kutyájával, és ráadásul jön szembe egy másik bringás. Persze a saját házától már ne akarjon kiállni senki.

"Nagyon kellemes, amikor az egyik orfűi kanyarban egy kerékpáros billeg ki eléd (főleg ha szemben épp egy busz, vagy a másik hülye, egy önjelölt autóversenyző jön). Pedig nem megyek gyorsan, hisz az az út biztonságosan nem alkalmas rá."

Ha defenzíven vezetsz ebben semmi meglepő nincs. A normális biciklist látod messziről, tudod hogy nem mehetsz el mellette 20cm-el.
Ha nem normális, az meg ugyanaz a történet mintha egy kisgyerek futna ki a házuk udvarából a labdája után.
Számítasz rá, elgondolod a lehetőségeket, felkészülsz előre.

Értem én hogy kellemetlen (sokszor nekem is mehetnékem van), de próbáljunk a másik fejével is gondolkodni, kicsit toleránsabbnak lenni! :R

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#53282) nesa válasza Bandus99 (#53268) üzenetére


nesa
veterán

Jopofa felvaltva Nagy Imre, sarohin ...

(#53283) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Valakinek tablet tok esetleg?USB-s billentyűzet van beépítve új,csak kipróbáltam viszont nekem vastag.9,7"-os Ainol Novo9 Spark belefér (ez asszem iPad méret kb.) Amúgy van ilyen ainol tabletje valakinek?:)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#53284) M_AND_Ms válasza aneda (#53281) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nagyon sok közös használatú út van ott is. Sőt több helyen a robogóknak is ott kell menniük (és személyautónak nem minősülő 4 kerekű járműveknek is)

Az általad ajánlott defenzív vezetést a kerékpárúton is illik betartani!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53285) blaca83


blaca83
őstag

Továbbra is keresek AMD 7870 tulajdonost, aki hajlandó segíteni egy kicsit egy teszt idejéig! :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#53286) oPalRx7 válasza blaca83 (#53285) üzenetére


oPalRx7
tag

attól függ, mi a teszt? :) vizes, tehát kölcsön nehezen adom :D vtx3d féle 7870 2G

(#53287) blaca83 válasza oPalRx7 (#53286) üzenetére


blaca83
őstag

Köszi, hogy reagáltál. :R

Egyik ismerősöm szeretne 7870 CF-et és előtte szeretne pár tesztet futtatni, hogy minden klappolna-e a rendszerével.
Érdemes-e egyáltalán a beruházás számára.

Vizes rendszert ezért ne bontsd meg, de nagyon köszi a segítséget. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#53288) Hunter2


Hunter2
addikt

Eladó Hp mini 110 netbook. [link]
Eladó olcsó 15.6"-os gép. [link]
Eladó Blackberry. [link]
Ugyanitt notebook kijelző csere a legjobb árakon. [link]

[ Szerkesztve ]

(#53289) Exian


Exian
őstag

Ha egy wifi hálózat nincs levédve, szóval nincs se WEP se WPA vagy bármilyen egyéb jelszóbekérés csatlakozáskor és titkosítás sincs, DE be van kapcsolva a MAC address szűrés, tehát nem tud bárki csatlakozni, csak a bevitt MAC address szerinti eszközök, attól még az adatok sniffelhetőek, jól sejtem? Tehát, attól még az adatok, amiket a csatlakozott eszközök generálnak, azok könnyedén "beolvashatóak", ugye?

[ Szerkesztve ]

(#53290) oPalRx7 válasza Exian (#53289) üzenetére


oPalRx7
tag

szerintem bőven

(#53291) Exian válasza oPalRx7 (#53290) üzenetére


Exian
őstag

Ja. Csak mert van egy vacak routerünk, ami nem hajlandó működni, ha bármilyen titkosítás meg van adva, egyedül nyíltként megy. Viszont MAC szűrést legalább elfogadja, így legalább csatlakozni nem tud akárki (legalábbis olyan, aki nem ért hozzá). De akkor addig óvatosan működünk ezen a hálózaton, amíg nincs kicserélve a router.

[ Szerkesztve ]

(#53292) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

No. Ilyen bőrtok tablethez, 10"-ig szerintem kb mindenhez jó, USB-s billentyűzet is van benne. Legyen mondjuk 3000 Ft. Jófej akart lenni az eladó és ilyet adott hozzá, pedig nekem a vékonyabb, sima kellett volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#53293) sutszi válasza Exian (#53291) üzenetére


sutszi
veterán

Biszony sniffelhetők az adatok...de még mennyire. Pont azért vannak a titkosítások, hogy a router és a kliens kommunikációja ne plain text legyen...
Ha titkosítás nincs akkor...az szívás.
A MAC szűréssel valóban meg tudod oldani, hogy ne akárki csatlakozzon de aki képes a sniffelésre, annak ez kb 3 percig jelent akadályt. Az elkapott csomagokból a MAC másolás az egyik legegyszerűbb dolog.
Ha megfelelő eszközkészlettel rendelkezik (pl BackTrack) akkor nem lesz neki semmi akadály...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#53294) Janoska26 válasza Sir Riccio (#53292) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

(#53295) Exian válasza sutszi (#53293) üzenetére


Exian
őstag

Aha, kösz. Amúgy nagy gond nincs, nem a fő router van persze kirakva így, hanem egy al-al-al router mint AP.

Megaztán, megy nálam is a hálózatsniffer, rögtön látom, ha valaki garázdálkodik :DDD

(#53296) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok vadi új 15.6 os laptoptáska eredeti Dell masszív,nagyon jó kialakítású,nagyon esztétikus! 12000 ft volt az ára,de nekem most 17" notim van ezért megválok tőlle akár fél ár alatt! (helyileg kertváros)

(#53297) dunc válasza dunc (#53296) üzenetére


dunc
nagyúr

vidd :D

(#53298) Janoska26 válasza dunc (#53297) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

:))

(#53299) sutszi válasza Exian (#53295) üzenetére


sutszi
veterán

:)

BackTrack?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#53300) Exian válasza dunc (#53296) üzenetére


Exian
őstag

Nekem egy jó állapotú HP emblémás laptoptáska kéne 15.6-os kijelzős masinához, ha esetleg van valakinek felesleges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.