Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) Louis1980 válasza V/ (#42300) üzenetére


Louis1980
csendes újonc

Ha nyitnek egy másik angol alapú paypalt és arra utalnám át a fontot? Gondolom akkor meg díja van a kuldesnek

(#42302) PROTRON válasza V/ (#42300) üzenetére


PROTRON
addikt

És akkor csodálkoznak hogy egyesek VPN-hez nyúlnak. :D
Hosszú távon lehet érdemes több regisztrációt csinálni bekamuzott ip címekről a különböző valutákhoz, majd csoda folytán Magyarországra költözni...mindegyikkel. :D

Hogy ne kelljen több acc közötti küldés díjat fizetni.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#42303) V/ válasza PROTRON (#42302) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit írsz az a szerződési feltételek kijátszása és jogilag sem engedélyezett, más a jogi szabályozás az USA-ban, más az EU-ban és még nálunk is vannak eltérések az EU-hoz viszonyítva, nem véletlen hogy az EU-s PayPal-hoz tartozol magyarként és nem az USA PayPal-hoz.
A pénzmosási törvények miatt kötelesek azonosítani az ügyfeleket, tehát igazolnod kell a személyes adataidat, a lakcímedet és a pénzügyi dolgaidat. Ahol ténylegesen élsz csak ott nyithatsz fiókot.

Nem lényeges az IP cím és a VPN nem engedélyezett vagy ahhoz hasonló dolog (ez nem jelenti azt hogy ennek ellenére nem használnak az emberek) de egyértelműen le vannak írva hogy melyek azok a dolgok amelyeket ügyfelükként be kell tartani és 2 fiók lehet egy személynek egy magán és egy üzleti.

[ Szerkesztve ]

(#42304) V/ válasza Louis1980 (#42301) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Angliában élsz, ott van érvényes lakcímed akkor igen és mielőtt a magyart lezáratnád hiszen nem itt élsz, átküldheted magadnak.
De egy angol PayPal fiókra most is elküldheted aztán ő a saját bankszámlájára kiutaltathatja és azután a saját bankszámlájáról átutalhatja a te Revolut font bankszámládra. Ilyet már csináltak, működik.

(#42305) Louis1980 válasza V/ (#42304) üzenetére


Louis1980
csendes újonc

Köszi a sok segítséget! PayPal küldés díja angol paypalra mennyibe kerülhet, milyen díja lehet?

(#42306) Morris


Morris
veterán

Sziasztok.
Van egy kis gondom.

Ismerősöm utalni szeretett volna a paypal számlámra
Csakhogy én véletlenül azokat az adatokat adtam meg, amiket akkor kell amikor a saját bankszámlámról utalok át a a saját paypal fiókomba.
Azt olvastam hogy ha saját magunknak utalunk, akkor a megjegyzés rovatba be kell írni a megadott szöveget és meg kell egyezni a bankszámla tulajdonos nevének a paypal fiók tulajdonos nevével.
Na a név és a számlaszám egyezés nem lesz jó.
Mit tegyünk most?

(#42307) V/ válasza Louis1980 (#42305) üzenetére


V/
Topikgazda

Én most nem tudom megnézni, nincs fontom, de a font egyenleg legyen az alapértelmezett, válaszd a pénzküldést írj be egy akár random angol e-mail címet, az összeget, baráti küldést és ha van díja kiírja hogy mennyi, aztán persze ESC-el vissza, vagy törlés-cancel vagy bezárni az ablakot jobb felső sarok X

(#42308) V/ válasza Morris (#42306) üzenetére


V/
Topikgazda

Ki van írva hogy saját bankszámláról utalhatsz a saját PayPal egyenlegedre, nincs az az opció amit csináltatok. Majd visszaküldik a pénzt az utaló személynek max 30 napon belül.
Ha nincs PayPal fiókja akkor te kérhetsz tőle pénzt a PayPal-on keresztül, amit a bankkártyájáról is küldhet.

(#42309) Morris válasza V/ (#42308) üzenetére


Morris
veterán

Igen, észrevettem. Igaz utólag. Nem az számít, hogy én megkapom e pénzt, hanem, hogy az ismerősöm visszakapja e.
De akkor tuti visszakapja?

[ Szerkesztve ]

(#42310) V/ válasza Morris (#42309) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen

(#42311) Morris válasza V/ (#42310) üzenetére


Morris
veterán

Rendben, így legyen. köszi! :R

(#42312) Palesztin994 válasza V/ (#42299) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

De, igazad van, köszi. :DDD

(#42313) Cetli válasza V/ (#42310) üzenetére


Cetli
tag

Végre tudom használni az új kártyával a PayPal om. :DDD

Utolsó beszélgetésem a supportal:.

Bitte überprüfen Sie, ob noch Transaktionen oder Abbuchungsvereinbarungen mit dem alten Bankkonto aktiv sind. Um aus dem Minus zu kommen, laden Sie bitte Ihr Guthaben auf. Dafür überweisen Sie en Betrag bitte von dem aktiven, aktuellen und hinterlegten Bankkonto an die folgende virtuelle IBAN:DE20**************** Das Geld ist dann 2-3Bankarbeitstage später auf Ihrem PayPal-Guthaben.

Elutaltam erre a számlaszámra, 2 nap rajta volt a PayPal on. Ugye lejött -9,99€ és azóta szépen megy. :W :DDD
Köszönöm szépen, és Kellemes Karácsony Ünnepeket. :)

(#42314) V/ válasza Cetli (#42313) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lehet hogy az aa fizetési folyamat eljutott addig hogy a Postabankba befutott viszont valamiért nem volt elérhető a 9,99 € és tartozás maradt, de a német fióknál a hozzárendelt bankszámla szokott lenni az elsődleges fizetési eszköz az egyenleg mellett és a bankkártyák a másodlagosak és adott helyzetben nem a második kártyát veszi alapul, de az a lényeg hogy a tartozás miatt nem engedték használni de most akkor már minden oké.

(#42315) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.lenne megolgás arra hogy be tudjak lépni a paypal fiokomba?adatok megadása után telefonra küldi a kodot amit megkell adni de a régi számom van megadva.rég használtam a fiokom
Köszönöm előre is

(#42316) V/ válasza kirusz1 (#42315) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, van rá megoldás, csak most karácsony miatt nem tudni mikor reagálnak.
Most már mindenképp kell egy pontos telefonszám és változást mindig át kell vezetni.
Összefoglaló, Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz  Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz
9. Belépési telefonszám azonosítási és telefonszám változási probléma megoldása

[ Szerkesztve ]

(#42317) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Fizetni szerettem volna, bevan állítva a 2 lépéses hitelesítés, viszont nem kaptam meg az sms üzenetet többször sem, ezért blokkolták a fiókom.Ilyenkor ez kb meddig van letiltva? Vagy ilyenkor csak az ügyfélszolgálat segít? Vagy feloldódik magától? Köszi előre is!

DokY | www.zsolti.hu

(#42318) V/ válasza Doky1988 (#42317) üzenetére


V/
Topikgazda

2-3 óra, most nincs ügyfélszolgálat, de milyen számra nem megy? Nálam Telekom és DIGI mobilra jön pá mp után

[ Szerkesztve ]

(#42319) Doky1988 válasza V/ (#42318) üzenetére


Doky1988
senior tag

Tehát akkor magyarán feloldódik automatikusan 1 idő után? Akkor remek, ha holnap betudok lépni, állítom is át mobilos hitelesítésre, mármint applikációs.Többször jártam már így.. nincs kedvem tovább kínlódni :D Telenoros vagyok.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#42320) V/ válasza Doky1988 (#42319) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért majd az applikációs mellé tegyél be egy telefonos másodlagost illetve attól függően hogy melyik applikáció, de ha Google lesz akkor annál is legyen "menekülő" lehetőség.
Egyébként előfordulhat hogy csak szinkronizál a Telenor a hordozott szám adatbázissal és jó lesz megint. Most késve sem futnak be? Legutóbb valakinek 1-2 órával később megérkeztek és azután már rendesen működött.

(#42321) Doky1988 válasza V/ (#42320) üzenetére


Doky1988
senior tag

Még nem kaptam meg, kb 1 órája próbálkozom, hagyom szerintem most vagy 3 óráig akkor... Igen Google-re gondoltam kétlépcsős azonosításnak elsődlegesnek.Több fiókomban is azt használom, elég korrekten működik. :) Köszi az infót! :)

DokY | www.zsolti.hu

(#42322) sajtos365


sajtos365
tag

A Monese fiókhoz mikor lehet hozzáadni a Paypal egyenleget? Tavaly azt ígérték, hogy pár hónap múlva mindenkinek elérhető lesz.

(#42323) mazda83


mazda83
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nem érkezett meg egy termék, ezért jeleztem a paypalhoz. Pár napja le is zárta,mert nem emeltem követelésére. Felülvizsgálatot lehet még kérni vagy bújtam a pénzem?

(#42324) V/ válasza mazda83 (#42323) üzenetére


V/
Topikgazda

Írásban kérj felülvizsgálatot és ha lehetséges valami magyarázatot adni hogy miért nem sikerült 20 napon belül kérni a közbelépésüket. Volt olyan akinél elfogadták kimentésnek

(#42325) Doky1988 válasza V/ (#42320) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szia! Fiókomba betudnék lépni már, de se a tegnapi smseket nem kaptam meg, se most nem kapom meg.Valami az sms küldéssel van a paypalnál.

DokY | www.zsolti.hu

(#42326) V/ válasza Doky1988 (#42325) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem náluk van hiba. A telefonszámod nem egy Telenorhoz hordozott szám és vagy valamilyen flottás szám?
Ezt játékot már többször lefuttattuk, h a PayPal-nál van hiba
1. senki nem kap sms-t
2. maximum 3 órán belül kijavítják.
Telekom és DIGI mobil 2-3 mp most, még a Telenor igazi számra is megérkezik és úgy gondolom hogy a Vodafone eredeti számokra is.
Milyen hiba lenne hogy a rendszer csak a te telefonszámodra nem küld sms-t?
Elküldi mindenkinek válogatás nélkül, de ha nem kapod meg az a szolgáltatónál lévő hiba. Amit általában náluk minden rendben van szöveggel elhárítanak, aztán kiderül hogy csak van hiba
Egy próbát megér ha 2G-re állítod telefont.
Más próbálkozott azzal hogy kikerüli a sms jóváhagyást az elfejtettem a jelszóval, de ha ott nem tudsz az sms jóváhagyáson kívül mást választani akkor nem sok értelme.
De megírtam hogy miként lenne célszerű felvenni a kapcsolatot, persze a vasárnap is munkaszüneti nap és nem biztos hogy el tudsz érni embert, ahhoz hogy kikapcsoltasd az sms védelmet.

[ Szerkesztve ]

(#42327) Doky1988 válasza V/ (#42326) üzenetére


Doky1988
senior tag

Igazad van! Nem hordozott szám, viszont flottás vagyok.De Telenoros számom van tehát 06-20, viszont flottában vagyok, de telenoros flottában.Kipróbálom a 2G verziót.

Kipróbáltam, nem kaptam meg az smst 2G hálózatra állítva sem.Úgyhogy ebből ügyfélszolgálat lesz holnap :(

Az elfelejtettem a jelszót én is próbáltam, de amint megváltoztatom rögtön belépésre rak, és sms kódra.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#42328) ablack


ablack
senior tag

Megvan a válasz közben.

[ Szerkesztve ]

(#42329) sajtos365 válasza V/ (#42326) üzenetére


sajtos365
tag

Szia. A Paypal appba belépéskor, hogyan kell kikapcsolni az SMS-t? Ugyanis most touch id-t használok belépéskor, de sms azonosítást is kér, ami kissé macerás. A kétlépcsős hitelesítést kikapcsoltam, de akkor is jön az sms.

(#42330) V/ válasza sajtos365 (#42329) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a PSD2 miatti "védelem", nem kapcsolható ki, mert azon fiókok esetén alkalmazza a rendszerük ahol nincs kétlépcsős védelem. A bankok is már írogatják hogy január 1-től változnak a Netes vásárlások jóváhagyási szabályai, azt OTP az fullba nyomja, mintha az ügyfél lenne érte felelős, a többiek finomabban "kényszerítenek"

(#42331) sajtos365 válasza V/ (#42330) üzenetére


sajtos365
tag

A böngészőnél nem kér sms-t, csak a mobilnál.

(#42332) V/ válasza sajtos365 (#42331) üzenetére


V/
Topikgazda

Fog. De legfeljebb add meg a mobilod biztonságos eszköznek és akkor talán nem fogja gyakran kérni.

(#42333) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!

Megtudná valaki nekem mondani, hogy mikortól van paypal online ügyfélszolgálat?
Mert kb 3. napja nem kapok smst, és nemtudok belépni így sajna.Valahogy jó volna kikapcsoltatni az smses azonosítást mert szükségem volna a paypal accomra..

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#42334) V/ válasza Doky1988 (#42333) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar idő szerint 9-től, de a telefonos most nem igazán teljes kapacitással megy így korlátozott, a segédletben említett másik lehetőség meg Megjegyzés: Ez a chat csak 9.30 és 18:00 közt érhető el.
Azért is van az e-mail-es módszer elsőként beírva az Összefoglalós segítségbe, mert azt már az előző napokban is elküldhetted volna és lehet hogy már ma délelőtt hívnának

[ Szerkesztve ]

(#42335) Doky1988 válasza V/ (#42334) üzenetére


Doky1988
senior tag

Viszont nem beszélek angolul csak google fordítóval tudom ezt megoldani.Chat csak akkor működik ha betudok lépni.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#42336) V/ válasza Doky1988 (#42335) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj de nem. Átmásolom ide a leírást ezen részét mert belépés nélkül használható abban az időtartamban amit írtam.

Másik lehetőség a Chat felületen kérni segítséget.
Köszönet a megosztásáért borges7-nek :R
1. Lépj a Contact Us oldalra: [link]
2. Válaszd a Password and account access-t

3. Válaszd a Login problems-t a következő oldalon.

4. Kattints alul a Message Us ikonra

5. Kattints a Chat with us while you logged out-ra


6. A jobb oldali ablakban írd le a problémát, persze angolul, küldd el és várj a ügyfélszolgálatos jelentkezésére.

Arra is készülj hogy valamilyen módon kérni fogják hogy igazold magad, pl. bankszámla / bankkártya-szám utolsó 4 számjegyét írd be, vagy a teljes számot, vagy egyéb a fiókban megadott adatot, esetleg küldhetnek e-mailt valamilyen kóddal amit vissza kell írni.
Megjegyzés: Ez a chat csak 9.30 és 18:00 közt érhető el.
Ezt végigcsináltam, bejött a Live Chat, leírtam a problémám, és 2 percen belül jelentkezett az ügyintéző

(#42337) Doky1988 válasza V/ (#42336) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ok megvan :)
Írtam nekik live chaten, hátha válaszolnak :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#42338) V/ válasza Doky1988 (#42337) üzenetére


V/
Topikgazda

A kép alatt van írva 3. Válaszd a Login problems-t a következő oldalon.
De akkor teszek egy sortörést


(#42339) Doky1988 válasza V/ (#42338) üzenetére


Doky1988
senior tag

Megvan közben, már írtam is nekik, ezer hálám :)

DokY | www.zsolti.hu

(#42340) Doky1988 válasza V/ (#42338) üzenetére


Doky1988
senior tag

Megvan minden, remek :) Köszönöm a segítséget neked :)

DokY | www.zsolti.hu

(#42341) Doky1988 válasza Doky1988 (#42340) üzenetére


Doky1988
senior tag

Illetve elvileg visszaállították, azt mondták 15perc, küldtek egy jelszóváltoztató e-mailt is, megváltoztattam de még mindig nem kapok smst, lehet mégegyszer rájuk kell írjak... hogy kapcsolják ki az egész smses marhaságot.

DokY | www.zsolti.hu

(#42342) V/ válasza Doky1988 (#42341) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez az ellenőrzési folyamatuk része volt, de ilyenkor mindig meg kell jegyezni hogy a jelszóváltoztatást nem tudod sm-ben megerősíteni, mert nem kapod meg az sms-t, ekkor elméletben olyan oldalra irányítanak ahol e-mail megerősítéses mód van.

[ Szerkesztve ]

(#42343) Doky1988 válasza V/ (#42342) üzenetére


Doky1988
senior tag

Beszéltem velük ismét, kikapcsoltattam az sms-es marhaságot, Google -t bekapcsoltam, ez müxik rendesen.

DokY | www.zsolti.hu

(#42344) V/ válasza Doky1988 (#42343) üzenetére


V/
Topikgazda

De ne felejtsd el annál sem a biztonsági helyreállítást bekapcsolni, mert azzal is szokott gond lenni egy telefon újratelepítés után.

(#42345) mazda83 válasza V/ (#42324) üzenetére


mazda83
csendes tag

Köszönöm. Konkrétan merre induljak el az oldalon? Help center, emailben vagy üzenetet írjak?

(#42346) V/ válasza mazda83 (#42345) üzenetére


V/
Topikgazda

Message Center
New Message
Disputes and account limitations
Disputes
Check the status of a disputed or unauthorized payment
Continue
Az üzenet ablakba írd be amit szeretnél kérni, add meg a dispute azonosítóját is hogy tudják mihez kötni. Lehet bizonyítékot is csatolni a mondanivalód alátámasztására. Célszerű lenne.
Azután Send Email
A válasz lehet hogy automata üzenet lesz, amelybe lesznek valami javaslatok és egy olyan hogy ha nem találtál megoldást akkor erre az üzentre küldj el választ. Ebbe amit előzőleg írtál azt másold be és elküldöd vagy eleve felveszik veled a kapcsolatot és írnak valamit.

(#42347) Louis1980


Louis1980
csendes újonc

Udv. Tudtok segíteni abban hogy magyar számláról angolra font atautalasakor mekkora PayPal díjjal kell számolnom összesen?

(#42348) V/ válasza Louis1980 (#42347) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy a pénz honnan megy. Kezdd el a pénzküldést és addig vidd amíg ki nem írja hogy mennyi a díja, ha van.
Lásd a pénzküldéses leírást az Összefoglalóban, a 6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés

(#42349) mazda83 válasza V/ (#42346) üzenetére


mazda83
csendes tag

Köszönöm. Angolul kell írni?

(#42350) V/ válasza mazda83 (#42349) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.