Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) V/ válasza tamas1985 (#42800) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak valami technikai hiba lehet, de ugye nem volt olyan hogy le lett volna zárva erre a tételre a dispute?

(#42802) V/ válasza vesir (#42799) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván a te tapasztalatod lesz a valós eredmény. De ahol beírtad a nyomkövetést annál lehet látni a szállítási bejegyzésekből valamit? Értem az alatt hogy csak annyi hogy szállítva, vagy a kézbesítés is?

(#42803) vesir válasza V/ (#42802) üzenetére


vesir
tag

Osztrák üzleti fiók, angol nyelven, ha ez számít.

Shipping Status: SHIPPED
LOxxxxxxxxxAT
28 January 2021 at 13:15:10 CET
Sent with AUT_AUSTRIAN_POST

Csak ennyi látszik, hogy mikor adtam hozzá és milyen courierrel megy. Nem lehet követni PP-on belül, nincs link se ami átirányítana az Austrian Post oldalára, csak "Edit tracking info" gomb van. Ha magamtól rákeresek az Austrian Post oldalán, ott látszik, hogy már kézbesítették 3.-án.

Írtam nekik e-mailt, egyelőre csak egy sablon válasz jött általános információkkal, hogy fel kell építeni a reputációt, meg ha nincs tracking number, akkor 21 nap után oldják fel stb. stb., semmi érdemleges információ. Arra nem adtak választ, hogy miért nem oldják fel annak ellenére, hogy van tracking number és ott a szöveg, hogy "You’ll get your money within 1 day of delivery". A vásárló már vissza is jelezte, hogy megkapta, pozitív értékelést is leadott. Úgyhogy írtam nekik megint, hátha arra már nem sablon válasz jön.

(#42804) V/ válasza vesir (#42803) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ez eBay-es eladás volt akkor a 21 nap az bizony van. De lehet eltérés az oszrták fiók miatt is.
Most hogy látható hogy az általuk írt 1 nap eltelt és a postai oldalon is igazolt az átvétel, újból megkérdezném a helyedben hogy akkor most pontosan mikorra lehet számolni a pénzzel.
Szóval megtetted én is kíváncsi vagyok a válaszukra.

[ Szerkesztve ]

(#42805) vesir válasza V/ (#42804) üzenetére


vesir
tag

Igen, rákérdeztem megint, várok a válaszukra. Nem eBay-es eladás volt egyébként.

(#42806) tamas1985 válasza V/ (#42801) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nem tudok róla, látszania kéne valahol?

(#42807) vesir válasza vesir (#42805) üzenetére


vesir
tag

Volt egy másik, január 22. óta visszatartott tétel is, azt ma feloldották, pedig a tracking szerint még nem is kézbesítették. Ezek alapján lehet, hogy ~14 nap után automatikusan feloldják. Bár akkor meg minek a tracking és a már kézbesített küldeményes tétel meg miért nincs feloldva? Érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#42808) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

PayPallal kellene fizetnem euro-ban. Revoluton szeretném átváltani a forintot euróra, majd azzal feltölteni az Paypal-t euroban. Ez lehetséges? Vagy hogyan lenne megoldható?

Asegítséget előre is köszönöm.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42809) vesir válasza MZsoltee (#42808) üzenetére


vesir
tag

A manuális átváltás és PayPal-ra való feltöltés felesleges és nem is azonnali.
Add hozzá a Revolutos kártyát a PayPal fiókodhoz és a fizetésnél válaszd ki, hogy a kártyakibocsájtó váltsa az összeget, így a Revolut fogja váltani.

(#42810) MZsoltee válasza vesir (#42809) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszönöm a segítséget! Így fogok tenni! :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42811) tamas1985 válasza V/ (#42801) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Menet közben magától megjavult, ki tudtam választani, mennyi idő amíg elbírálják?

(#42812) V/ válasza tamas1985 (#42811) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár nap, 1 hét.

(#42813) tamas1985 válasza V/ (#42812) üzenetére


tamas1985
aktív tag

köszi :R

(#42814) rushty


rushty
senior tag

visszaküldés postázás - Milyen csomagolást kell kérni hozzá, hogy
elég legyen és
időben kapjak megjegyzést? Tehát nem a feladás számít?
(Ha bizonytalan a térítés, akkor csak a legolcsóbbal küldeném, de még az is húzós.)
("Csak az eladó által vállalt visszaküldési időtartam alatt. Az eladó Return megjegyzés napjai amire figyelni kell.")

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#42815) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Hello, hogy lehet forintba kiíratni USD helyett az app-ban a meglévő összeget :

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#42816) V/ válasza rushty (#42814) üzenetére


V/
Topikgazda

Csomagolás? Nyomkövetett küldemény legyen, ha a küldemény 2 kg alatti (max 90 cm befoglaló méret) akkor Posta esetén elsőbbségi ajánlott és célszerű tértivevény, ha ennél nehezebb akkor valamelyik csomag, a futáros cégeké meg könyvelt.
Az eBay topik Összefoglalóban vannak tippek amelyek itt is használhatóak, a 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek.

(#42817) V/ válasza DrTechnoid (#42815) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem a jelentőségét, de ha a Forint egyenleget állítod be elsődlegesnek akkor forintban látod kiírva

(#42818) MZsoltee válasza MZsoltee (#42810) üzenetére


MZsoltee
veterán

A 3d-s autentikációban elakad a fizetés a revolutnál. Ennek mi lehet az oka?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42819) k0pasz


k0pasz
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy személyi paypal fiók, magánszemély névvel, amire történt egy utalás (egyenlegfeltöltés miatt), céges számláról, cégnévvel.
Ilyenkor üti egymást az eltérő név / hozzá nem adott számlaszám?

Névváltásnál, a személyi okmányok csatolása után kéri az új nevet(?), de gondolom oda cégest nem lehet megadni, mivel család/keresztnév variáció van.
Köszönöm!

(#42820) V/ válasza k0pasz (#42819) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet keverni a dolgokat, egyértelműen írva az utalási információknál, más személy bankszámlájáról sem lehet utalni.Majd visszautalják.

(#42821) V/ válasza MZsoltee (#42818) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig működött?

(#42822) k0pasz válasza V/ (#42820) üzenetére


k0pasz
csendes tag

Rendben, továbbítom, köszi a gyors választ! :R
Átfutási időt sacc/kb tudsz, vagy majd jön egyszercsak?

(#42823) V/ válasza k0pasz (#42822) üzenetére


V/
Topikgazda

Hivatalosan 30 napon belül, de úgy 15 munkanap körül szokott alakulni.

(#42824) k0pasz válasza V/ (#42823) üzenetére


k0pasz
csendes tag

Köszi a teljeskörű felvillanyt :R

(#42825) rushty válasza V/ (#42816) üzenetére


rushty
senior tag

22-31-13cm ciposdoboz, azt csomagolnam be. Belföldön átveszik raktárba.
Milyen igazolást kell kérni, amit a PP elfogad?

Időkorláthoz az számít, amikor megérkezik nekik vagy a feladás?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#42826) V/ válasza rushty (#42825) üzenetére


V/
Topikgazda

De most arról van szó hogy valami terméket te küldesz vissza és annak a postázási költségét kéred vissza?
Ha megveszel valamit és valami gond van a kézhez kapott termékkel akkor általában az eladó adott meg valami időtartamot a visszaküldésre, 14-30-45-60 nap mondjuk.
A12 hónap garancia 9. hónapja már nem tartozik ebbe a kategóriába, az garanciális ügyintézés.
Ha feladod értelemszerűen a szállítónak fizetsz érte és kapsz a küldemény átvételéről és a fizetésről igazolásokat.
Ezeket kell elküldened a feladástól számolt 30 napon belül, de ha feladtad akkor már aznap kérheted vissza pénzt, nem kell a visszaérkezést igazolni az eladónak.
Az Összefoglalós leírásban (8.pont) is ott ez a kép amin látható hogy mi kell:

Posta esetén egyszerű mert ajánlottan szoktuk küldeni és feladóvevény tartalmazza a szükséges adatokat, még a díjat is, de ahhoz is a kapott nyugtát is feltöltjük. Ha elektronikus postakönyvön keresztül van feladva azzal is lehet csinálni igazolásokat.
Futárok esetén lehet a felcímkézett csomag képe, ahol látható hogy kinek lett küldve (és ki küldte) és a szállítási költség kifizetés visszaigazolása, nyugat, számla.

[ Szerkesztve ]

(#42827) vesir válasza vesir (#42803) üzenetére


vesir
tag

Na csak, hogy itt legyen, mint tapasztalat. Ezt a választ kaptam:

The payment can no longer be released because we cannot check the zip code. You have to register at Post.at. The money will be released on 02/10/21.

Itt is ez a 14 napos intervallum jön szóba, úgy tűnik ennyi idő után automatikusan feloldják, ha kézbesített, ha nem. Tehát kb. semmi értelme, hogy van-e tracking vagy nincs, max akkor ha a vevő panaszt nyújt be.
Teljesen értelmetlen amiről beszél, de biztos ami biztos hozzáadtam a küldeményt a post.at fiókomhoz és küldtem erről egy képet nekik.
Továbbá leírtam, hogy a tranzakciónál szereplő Confirmed címre küldtem a csomagot és totál elfogadhatatlan, hogy a kézbesítés után 1 nappal nem oldották fel az összeget, ahogy a fejlécben ígérték. Úgy tűnik ez megtette a hatását vagy végre ránéztek a trackingre, mert nem sokkal ezután feloldották.

[ Szerkesztve ]

(#42828) MZsoltee válasza V/ (#42821) üzenetére


MZsoltee
veterán

Új acc. Külföldről szeretnék vga-t vásárolni, csak ezért regisztráltam.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42829) V/ válasza MZsoltee (#42828) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen Revolut bankkártyát használsz? A fix-et vagy az "eldobhatóst" ez utóbbiaknál nem tudni hogy miként is működik az erős hitelesítés. A Revolut topikban ilyen gonddal nem foglalkoztak mostanában?

(#42830) MZsoltee válasza V/ (#42829) üzenetére


MZsoltee
veterán

Kétlem, hogy ott lenne a probléma. Nagyobb összegről van szó, így a revolut szabályszerűen kéri a 3ds titkosítást a PayPal meg nem úgy indítja a fizetést. Egy paypal-ra kapott számláról van szó.

Ez a revolut hibaüzenete:

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42831) modflow válasza V/ (#42791) üzenetére


modflow
veterán

No nézem
Ott van baloldalt hogy ACTIVITY.
De utána nincs Statements, keresés az oldalon-al is nézem, nincs ilyen szó.
Biztos pancser vagyok, de hol van ez?
Nem látom továbbra sem a kivonatot. :F

(#42832) V/ válasza MZsoltee (#42830) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a PayPal a kereskedő.
Ha hozzáadod a PayPal-hoz a kártyádat akkor a későbbi fizetéskor nincs erős hitelesítés kérés, mert nem egészen vásárlásnak minősül technikailag.
Mivel ezt a problémát eddig egyetlen olyan személy sem jelezte aki a PayPal fiókjához hozzáadott Revolut kártyával fizet, azért nem jelenteném ki kategorikusan hogy a Revolutnál ennél a kártyádnál nincs valami technikai beállítási gond és hogy a PayPal-nál van a hiba. Ahova menne a pénz az egyébként EU-s kereskedő?

(#42833) V/ válasza modflow (#42831) üzenetére


V/
Topikgazda

A Request-re készíti el és azután Download lesz a felirat

(#42834) MZsoltee válasza V/ (#42832) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igen, német a kereskedő. De a paypal felületén készített számlát kell, kellene kifizetnem.

A lentiek alapján én azt gondolom, hogy ez a PayPal hibája, de lehet elfogult vagyok mert a revolutot régóta használom.
[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42835) V/ válasza MZsoltee (#42834) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor PayPal hiba, de tudom hogy több topik lakó is használja és nem írtak problémát.
Idézték a PP válaszát használjon másik kártyát.
xxxxx upon checking I see that your card ending with **xxxx is confirmed. In this case, I request you to initiate this transaction via another card.
Nem Revolut kártyával folyamatosan tudok fizetni, Erste, CIB, Transferwise kártyák és egyik sem akad.
Ha igaz a Revolut ügyfélszolgálat azon szövege a linkelt oldalon, hogy valamit állítani kell a PayPal-nak akkor kellene az erős hitelesítés mindig, minden kártyánál nem csak a Revolutnál.
De mint írtam a PayPal nem Internetes kereskedő, nem egészen ugyanaz a szituáció mikor Interneten egy webshopban fizetsz termékért, még akkor is ha bankok vásárlásnak könyvelik.
Itt a bankkártyáddal a PayPal felé elektronikus pénz feltöltést végzel és ők azzal fizetnek, a kereskedő nem direkt bankkártyáról kapja a pénzt és te nem igazán vásárolsz a PayPal-tól sem, lehet hogy a Revolutnak kellene finom hangolni a dolgot, de persze az is igaz hogy nem öribarik a PayPal-al.

[ Szerkesztve ]

(#42836) MZsoltee válasza V/ (#42835) üzenetére


MZsoltee
veterán

Most próbáltam CIB-bel is kínomban. Csatoltam azt a kártyát is és beálíltottam, hogy az én bankom, azaz a CIB váltson. 815 Euro és azzal sem sikerült. Én ezt nem értem.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42837) V/ válasza MZsoltee (#42836) üzenetére


V/
Topikgazda

És mennyire emelted a CIB kártyán a vásárlási limitet? Mert úgy 302194 Ft kellene ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#42838) MZsoltee válasza V/ (#42837) üzenetére


MZsoltee
veterán

296 lett a vége. A revolutos 300 mellé ez már valóban sok volt ma neki. Revoluttal 290k lett volna. :R Hát nem örülök a plusz költségnek, de ez is valami. :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42839) MZsoltee válasza V/ (#42837) üzenetére


MZsoltee
veterán

Jah ls köszi mégegyszer! :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42840) modflow válasza V/ (#42833) üzenetére


modflow
veterán

Köszönöm szépen! :R
Megvan, most már látom.
Köszi!!!

(#42841) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Külföldi rendelések topikból hozom át a korábbi hozzászólásaimat:
01.06-i rendelés TomTop-ról, német raktárból állítólagos 3-5 napos shippinggel. Megállt egy csodálatos helyen, nem tudom hallottatok-e már róla, Feucht-nak hívják. :W

Fr, 08.01.2021, 06:48, Feucht, GermanyThe shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal?searchvalue=CS991506125DE)

Magyar Postát hívtam, nem érkezett be az országba a csomag.
Tomtop support bocsánatot kér ezzel és arra bíztat, hogy várjak még.

Update: 01.28
Erre visszatérve...21-én megnyitottam a dispute-ot Paypalon. TomToposok böfögik serényen, hogy hívjam a helyi postát. 3szor megtettem már ezt, mindannyiszor visszadobták, hogy ilyen csomag nem érkezett be az országba (nem is tud, ha lenyúlják Feucht-ban). Úgyhogy ma eszkaláltam a vitát PayPalnak.
Van értelme azon paráznom, hogy nem a javamra dönt PP (mert mondjuk nem vártam 60 napot, annak ellenére, hogy ez nem egy kínai csomag, ami hetekig is jön)?
01.06-i postázás, 3-5 napos shipping-gel EU raktárból, a csomag pedig nem mozdul 01.08 óta Feuchtból.

Update: 02.06
A magyar posta rendszerében pedig már nem is él a tracking number: "A megadott küldeményre vonatkozóan a rendszer sajnos nem talált adatot."

PayPal invesztigál, eladótól és tőlem is bekérte az adatokat.

(#42842) V/ válasza run4fun (#42841) üzenetére


V/
Topikgazda

Hétvége van, a Magyar Posta rendszere nem dolgozik, ezért nincs információ róla, mindig a hétvégén kókányolják, szóval ez nem szempont most hogy nem talál adatot, tegnap még megvolt és hétfőn már meglesz.
A TomTop-nak csak kérni kellene egy igazolást a német postától hogy elvesztették és akkor a a TT a vásárlói védelmi szabályai alapján nyugodtan visszaadhatná a pénzed.
Nincs jelentősége a 60 napnak sem, a 01.08-as bejegyzés után maximum 48 óra, de a hétvége miatt 12-én meg kellett volna érkezni. Egyébként 6-10 óra a szállítási idő Feucht és Budapest közt.

[ Szerkesztve ]

(#42843) DrTechnoid válasza V/ (#42817) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Köszi a választ, azt gondoltam hogy csak az adott pénznemben rendelkezésre álló összeget jeleníti meg, nem pedig az összesen a számlán lévő mennyiséget USD-ban. Egyébiránt átnyálaztam a teljes android settings menüt , sehol nem találom azt hogy melyik legyen az elsődleges pénznem.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#42844) V/ válasza DrTechnoid (#42843) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtad hogy mobil appban akarod állítani. Ott nem lehet. Ez a böngészős oldalon állítható.
Manage Currencies és pénznem mellett a 3 pont és Make Primary, Set as Primary, Done

(#42845) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne utalással kapcsolatban...

A Paypal számlámról szeretnék pénzt utalni a saját bankszámlámra, de nem sikerül.
Az "Átutalás bankszámlára" opciót választva, nekem nem jelenik meg az ablak, ahol kiválaszthatnám, hogy hova szeretném utalni, hanem csak ezt mutatja..:



De semmi infó nincs, hogy mi baja lenne. Számláról a Paypal-ra tudok utalni, de küldeni nem. Fizetni sem tudok egyébként a Paypal-lal. Akár a saját egyenlegét állítom elsődlegesnek, akár a társított bankkártyát.... :( :F

Mi lehet a gond?

Néztem netes infókat már erről, meg a Paypal saját súgóját is, de mindenhol azt mutatták, hogy a "Átutalás bankszámlára" opció után, egy választó ablaknak kéne megjelennie, ahol meg kéne adnom a szükséges adatokat az utalásra vonatkozóan. De nekem egyből a fent látható szöveg jelenik meg...

(#42846) V/ válasza AthlonXP (#42845) üzenetére


V/
Topikgazda

Állítsd át angol nyelvre, lépj ki és be.
De az is lehet hogy igazolnod kell magad, nincs felül a jobb sarokba piros felkiáltójel az üzenet jelzőnél?

[ Szerkesztve ]

(#42847) AthlonXP válasza V/ (#42846) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nincs felkiáltó jelem. A nyelvet átállítottam angolra. Újra beléptem a fiókomba, de továbbra is ugyan ezt az üzenetet kapom...

(#42848) V/ válasza AthlonXP (#42847) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik bank számlája lenne és már hozzá volt rendelve? Az Összefoglaló 5.b pont az rendben megvolt?

(#42849) AthlonXP válasza V/ (#42848) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, meg volt rendben. K&H bank lenne egyébként.
Eddig a kártya volt csak hozzá rendelve, de már hozzá adtam a bankot is, a számlát...

(#42850) V/ válasza AthlonXP (#42849) üzenetére


V/
Topikgazda

De ugye nem K &H volt a neve mert azt nem szereti hogy &

Látod a bank listában egyébként és ugye ha az utolsó 8 számjegy 0 volt azt is írtad?
Ha küldeni akarsz az egyenlegről akkor jönni kellene annak a képernyőnek ahol kiválasztod a bankszámlát, mert az csak egy eltárolt adat, ha a bank listánál ott van akkor működni kellene, el nem tudom képzelni hogy miért nem adja fel hiszen semmit nem kell ellenőrizni, ha rosszul adnád meg akkor pénz vissza és 1500 Ft bünti.
Hétfőn tudsz nekik írni, most gyér lehet a reakció.
A nem fizetés dolgot nem értem, ha van az egyenlegen pénz és elegendő akkor azzal tudnál fizetni ha az elfogadó hely nem ragaszkodik ahhoz hogy bankkártya legyen a fizetési forrás.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.