Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) NORBl válasza thomasa (#13559) üzenetére


NORBl
aktív tag

Jó a Cib Visa Inspire. Nekem is az van, és gond nélkül regiztem.

(#13652) SRII


SRII
őstag

[link]itt
Tudna valaki segíteni? :B

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#13653) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Withdraw-nál a Bank name-hez mi kell (OTP esetén) ?

Bank SWIFT kódját: OTPVHUHB
vagy
A bank nevét: OTP Bank Nyrt

Mindkét lehetőséget olvastam itt a fórumon,de akkor végülis melyik a jó?

[ Szerkesztve ]

(#13654) Kernel válasza Heavyrain (#13653) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, hogy mindegy is, nekem csak a név szerepel: [link]

Nem én írtam oda, a képen látható bejegyzés úgy keletkezett, hogy amikor először pénzt utaltam a fiókomba, a PayPal automatikusan letárolta a számlát.

OTP-nél ugyanez kicsit másképp működik, ha van főszámla és alszámla (webkártya) is. Utalni csak a főszámlára lehet, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13655) Kernel válasza SRII (#13652) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csatolt kártya esetén visszamegy a bankszámládra a pénz (nekem nincs csatolva, de ezt szokták írni a fórumon).

Viszont szerintem minden mozgásnak nyoma kell, hogy legyen a számlatörténetben: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13656) blue eyes


blue eyes
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szűkségem, létre hoztam egy PayPal accountot még unverified a fiók, megadtam a kártya számom, hogy verified legyen tehát levonta 400 Ft-ot néztem netbank-ban meg is kaptam 4 jegyű számot, amit megkel adni, hogy verified legyen.

A gond, hogy amely email címet használok a PayPal fióknál, azzal az email címmel nem tudok belépni az email fiókomba. Ilyenkor mi a teendő? Szerintem törölni kéne PayPal accountot, és teljesen újat létrehozni.

(#13657) verser233 válasza blue eyes (#13656) üzenetére


verser233
senior tag

A paypal fiókodhoz hozzá lehet adni új email fiókot. Amikor hozzáadtad arra fog kiküldeni egy aktiváló linket és utána be kell írnod a paypalod jelszavát.

[ Szerkesztve ]

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#13658) RBJ


RBJ
addikt

Csináltam most egy fiókót, haladni kell a korral. meg is kaptam az sms t. a terhelésről. ami érdekes módon 1 dolcsit ir.
verify ed után kapom a 400 ft os terhelést. és a 4 számjegyű kódot. ezt hova?
Innen tovább?
Érdemes feltölteni pay pal egyenleget vagy jó az ha vásárol az ember és akkor vonja le a szla m ról az összeget.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13659) RBJ válasza RBJ (#13658) üzenetére


RBJ
addikt

off megvan confirm. :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13660) RBJ


RBJ
addikt

Na megvolt az első vásárlásom pay pal al. :DDD
Van apró trükk, hogy esetleg valuta váltásnál vagy melyik valutát használjuk, hogy olcsóbb legyen.
Biztonságilag még mindig nem vagyok meggyőzve mert ha valaki tudja pl az accountom nevét, jelszavát bármikor vásárolhat.
Hiányolom a megerősítést vásárláskor vagy a bank irányából, hogy mehet e az utalás.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13661) Kernel válasza RBJ (#13660) üzenetére


Kernel
nagyúr

Noha ez engem annyira nem aggasztana (a Roboform jelszókezelőt használom, generált jelszavakkal, mesterjelszós védelemmel), de egyébként nem is csatolok bankkártyát a PayPal-hez. Mindig csak annyit utalok rá, amennyi éppen kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13662) RBJ válasza Kernel (#13661) üzenetére


RBJ
addikt

Hát de mikor csinálja az ember a pay pal automatikusan regisztrálod a kártyát hozzá.
Na ennek utána nézek.
Azt láttam, hogy limit et lehet beállítani, hogy mennyi legyen a max összeg stb.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13663) aytukabozs válasza RBJ (#13662) üzenetére


aytukabozs
addikt

Lehet kártya nélkül is regelni, nekem pl még sosem volt kártya rendelve az acc.-omhoz.
De az előnye is megvan annak is ha csak kártyáról fizetsz, ha beleütközöl valami ellenállhatatlan flashdeal-be pl ami lejár mondjuk 45 persc múlva, akkor b@#zhatod a topup-ot...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13664) Kernel válasza RBJ (#13662) üzenetére


Kernel
nagyúr

Már aki automatikusan regisztrál, én például először csak egy próbafiókot regisztráltam, kamu adatokkal, hogy lássam előre a működését. Illetve kíváncsi voltam a névsorrend, dupla utónév megjelenése, megadása esetleges problémáira. (Plusz mellesleg kaptam egy kis ízelítőt a jelszóemlékeztető válaszok megjegyzésének fontosságáról is.)

Mindezek után készítettem el a végleges fiókomat, de kártyát akkor sem csatoltam hozzá, hanem csak utaltam rá, netbankból.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13665) cekkk válasza cekkk (#13619) üzenetére


cekkk
veterán

Erre tudtok valamit mondani?

A kártyára nem érkezett meg a pénz 11. óta. Akkor vajon most elküldték vagy nem :(

Mennyi idő alatt kellene megérkezni-e?

[ Szerkesztve ]

(#13666) neato3loco


neato3loco
senior tag

kösz a választ a kérdésemre..

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#13667) SRII válasza Kernel (#13655) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm szépen! :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#13668) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ha bankon keresztül lett küldve cash a paypal számlámra, de még mindig nem érkezett meg ( 2 hete lett elküldve ) akkor hol tudok nyitni egy case-t vagy bármit, hogy a paypal utánajárjon a dolognak?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#13669) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#13668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A "bankon keresztül lett küldve" annyit jelent, hogy utalva lett? Vagy netán pénztárban befizetve?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#13670) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#13669) üzenetére


jozsi252
veterán

Netbankon keresztül lett utalva.

iPhone 13 Pro Max

(#13671) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#13670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudomásom szerint paypal-al az ilyet legjobb telefonon intézni, vagy ha nem megy annyira az angol akkor emailt tudsz írni nekik, bár visszajelzések alapján az nagyon lassú tud lenni, még arra reagálnak!

https://www.paypal.com/us/webapps/helpcenter/helphub/home/

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#13672) Kernel válasza jozsi252 (#13668) üzenetére


Kernel
nagyúr

Utaltál már máskor is, mindent ugyanúgy csináltál? Pénz nem fordult vissza a bankszámládra, amit esetleg nem vettél észre?

Az utalás nem egy bonyolult dolog, de azért néha ott is vétenek hibát emberek. Feladó nevének egyezni kell, bankszámla nem lehet más PayPal fiókhoz társítva.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13673) zoli62


zoli62
addikt

Szaiasztok! Két kérdésem van. A regisztráció során a fiókhoz hozzáadtam egy OTP-s netszámlához tartozó webkártyát. Az engedélyezéskor levont 1 USD-t, (228 HUF), az ellenőrzéskor meg 400 Ft-t. A Házibankon ezeknek a tranzakcióknak nem látom a nyomát. Vissza fogják utalni a webkártyaszámlára ezeket? A másik kérdésem az, hogy a regisztrációkor ékezetek nélkül adtam meg a nevemet, és kértem ennek a módosítását, ez mg is történt, persze az is lehet, hogy maradhatott volna úgy, ahogy eredetileg volt, nem lett volna zavaró. Viszont van második keresztnevem, amit én ugyan nem használok,és a közüzemi számlákon sem szerepel, amit névváltozási igény bejelentésekor többek közt kér a Paypal, viszont a banki számlakivonaton a komplett nevem szerepel. Okozhat-e ez gondot, ha visszautalást kérek a PP egyenlegemről a bankszámlámra, és nem egyeznek a nevek? A regisztrációnál ugye csak egy rubrika volt az utónévnek, nem kettő, netán három. Persze én se gondoltam erre.Egyébként OTP netszámlánál az alszámlát nem célszerű hozzáadni a fiókhoz, mert arról csak utalni lehet,így mindenképpen a fő számlát kell megadni. Ha a névkülönbség gpndot okoz, akkor marad az a lehetőséf, hogy mindenképpen el kell küldeni legalább kétfajta fénymásolatot? Ha a néveltérés miatt sikertelen a saját bankszámlára való utalás, akkor mennyi a visszautalás költsége?

(#13674) Kernel válasza zoli62 (#13673) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Házibankon ezeknek a tranzakcióknak nem látom a nyomát.

Nem vonja le, csak átmenetileg zárolja, ami később feloldódik. Ez szükséges már csak azért is, mert egyébként bárki regisztrálhatna egy idegen számlaszámot, amit véletlenül megtud valakitől vagy elrontotta stb. Hiába csak párszáz forint, attól még "nem illik" idegen számlára terhelgetni. Zárolás viszont egy idő után úgyis feloldódik.

Ha esetleg találsz valami olyat, hogy zárolt tételek, de én nem ismerem az OTP-s felületet.

A regisztrációnál ugye csak egy rubrika volt az utónévnek, nem kettő, netán három.

De abba az egy rubrikába két utónevet is be lehet írni. Mint említettem, nem véletlenül kreáltam én is előbb egy tesztfiókot, hogy biztosra kipróbáljam, hogyan fog kinézni a végeredmény.

Mindamellett, az Interneten található régi hozzászólások nem annyira mérvadók, mert ma már a számítógépes rendszer állítólag fel van készítve arra, hogy felcserélt név/utónév esetén is fogadja az utalást, sőt olyan vélemény is van, hogy a név nem is számít, csak a számlaszám.

Egyébként 1500 Ft lenne a kezelési költség, amit a PayPal levon magának, visszafordulás esetén.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13675) fffeco


fffeco
tag

Sziasztok!
Vásároltam paypal-al egy netes oldalról múlthéten(szerda), de az oldal szerint még nem érkezett meg a pénz.
OTP-s számla van hozzá rendelve a PP-hez és mastercardos átváltást kértem. A PP fizetés óta completed állapotban van, de az otp-n csak most jelent meg a történetben és mai nap van megadva értéknapnak. Akkor végül csak most fogja látni a shop a pénzt vagy ez kamu? (érdekes a shop oldalán is rég payed állapot van)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#13676) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Szervusztok!

Nemrég kellett csinálnom egy paypal fiókot, mert valamelyik oldal igényelte a vásárláshoz. Mostanra az accountom állapota verified, amit igazolványkép küldéssel és bankkártya igazolással értem el. Egy erste bankos visa kártyát regisztráltam, viszont csak csak másodjára sikerült (amit nem tudok hogy miért), így most 800 Ft van a paypal fiókomon.

A kérdésem az lenne, hogy azt a 800 Ft-ot hogyan tudom vissza vinni az erste bankos fiókomra? Csak mert mikor próbálom hozzáadni a bank fiókot, a számlaszámra azt írja ki, hogy invalid...

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#13677) Kernel válasza Mr. Csonti (#13676) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak mert mikor próbálom hozzáadni a bank fiókot, a számlaszámra azt írja ki, hogy invalid...

Ha nem sikerül eltalálni a helyes formátumot, én inkább küldenék rá egy kisebb összeget (Top Up), mert akkor automatikusan felveszi: [link]. Az utalásnak ugyan van egy díja, amit az Erste felszámít (belföldi utalás az Unicredit részére), de az nem jelentős összeg, főleg az 1500 Ft-os PayPal "büntetéshez" képest, amit egy tévedésért kiszabnak, Withdraw esetén. Miközben egyébként a Withdraw ingyenes.

Mostanra az accountom állapota verified, amit igazolványkép küldéssel és bankkártya igazolással értem el.

Nekem ez is kimaradt, második TopUp után verified lett a fiók.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13678) Mr. Csonti válasza Kernel (#13677) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Ujajj, ilyet még nem csináltam. Szóval ha utalok pénzt a paypal fiókomra, akkor azt a bank fiókot ahonnan én utaltam, fel lehet venni? És a másik, hogy ez a kisebb összeg, lehet kb. 1000 Ft?

(#13679) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Regisztrálnék valahova, és a paypal fiókom 1 dollárral terhelnék megnézni hogy minden okés e. Valamiért nem megy a dolog, payment statusnál "pending" van. A bankszámlánon most csak 3000ft van, ez lehet gond?

(#13680) caprine válasza HollyBoni (#13679) üzenetére


caprine
aktív tag

Hogy hogy regiszrálnál és megterhelnék a számládat? A PP a kártya ellenőrzésekor első alkalommal levon 400FT-ot (amit elszámol az első utalásnál), illetve a kártya cserénél nekem most volt 1 forintot emelt le. Milyen webshop az ami regisztrációnál csekkolja a számládat és rögtön meg is terheli?

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#13681) caprine válasza Mr. Csonti (#13676) üzenetére


caprine
aktív tag

Nem lehet, hogy ez a 800 ft az a regisztrációkor szokásos 400ft amit kétszer számolt el a 2 kisérlet miatt? Ezt az első vásárláskor amúgy is elszámolja neked, annyival kevesebbet von majd le, nem érdemes vele göcsölni.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#13682) HollyBoni válasza caprine (#13680) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem webshop. Egy szimulátor (iRacing) ami amúgy fizetős, de van egy ingyenes promo kódom, viszont regisztrálásnál így is ellenőrzik a számlád.

Érdekes mert eddig nem volt gond PayPal vásárlásnál. :(

(#13683) Kernel válasza Mr. Csonti (#13678) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem kell felvenni, kapásból letárolja a PayPal, mint saját bankszámlát. Először én 5 ezret utaltam, de szerintem mehet egy ezres is, nem tudok alsó határról. Utalás költségét ilyenkor te fizeted, elvileg annyit utalsz, amennyit akarsz. (Adószámlára utaltam már olyan kis összeget, aminek a díja többe került, csak a kivonaton az egyik járuléknál volt egy kis hiány, azt akartam kiegyenlíteni.)

Más a Withdraw, amit nekünk ingyenes, de azt a PayPal finanszírozza, így annál szabnak valami alsó határt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13684) kippedli


kippedli
tag

Instant top upnál a leírás számát átutaláskor a közleményhez írjam vagy a bizonylatszámhoz?

(#13685) Kernel válasza kippedli (#13684) üzenetére


Kernel
nagyúr

Netbankból szoktam utalni (nem instant Top Up), ahol a közlemény rovatba kell írni az egyedi azonosító kódot.

"Leírás száma" nem tudom mi, de szerintem a szlovákok (akik az Instant Top Upot intézik) valami gépi fordítót használhattak, mert akkora baromságot láttam itt is:

https://www.paypal-topup.hu/Faq.aspx

5. Hogyan utalhatok vissza pénzt a PayPal számlámról a bankszámlámra?
Ha pénzösszeget szeretne a PayPal számlájára a bankszámlájára utalni, PayPal számláján válassza ki az 'Eszközök kiválasztása' funkciót. Ez az eszközök kiválasztásának és azoknak a bankszámlájára való utalásának a leggyorsabb módja. Ez az összeg 1 - 2 munkanapon a bankszámlájához lesz írva.

Vagyis szerintük: Withdraw = Eszközök kiválasztása. Okos.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13686) KamikazeHun


KamikazeHun
csendes tag

Budapest Bank fiókom van, a PayPal-omon van most egy kis pénz, amit szeretnék rá átutalni. Sajnos anno rosszul adtam meg a nevet (az idióta 2. utónév kimaradt, így azt külön le kell majd igazolnom mindenféle doksi beszkennelésével). Rámentem a Withdraw-ra, beírtam a bankszámlaszámot, bank nevének Budapest Bank-ot, majd hozzáadtam.
Jelenleg annyit ír, hogy "Budapest Bank Checking Account..". Pontosan milyen procedúra előzi meg a bankszámla leellenőrzését? Addig nem merek utalni, amíg nincs leellenőrizve a cucc, de semmilyen e-mail se érkezett eddig. Addig nem is várhatom hogy leellenőrizzék, amíg pontosan nem egyezik meg a két név, vagy majd történni fog valami? Az account maga Verified (csak bankkártya van hozzáadva ugyanerről a számláról, kb 1 éve).

(#13687) kippedli válasza Kernel (#13685) üzenetére


kippedli
tag

sikerült, köszi.

(#13688) horvathd válasza KamikazeHun (#13686) üzenetére


horvathd
aktív tag

Checking Account = folyószámla

"The Kid just rages for a while."

(#13689) TaaT válasza TaaT (#13639) üzenetére


TaaT
veterán

Úgy látszik tévedés van, mégsem működik a dolog, nem tudok paypal-on keresztül vásárolni. :W

"We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card"

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#13690) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Nektek müködik a paypal?En nem tudok bejelentkezni.Tegnap utaltam a bankszämlämrol paypal-ra, ma meg akartam nezni, hogy megjött-e mär de nem tudok bejelentkezni.Internal server error 500-at ir ki.
Remelem, hogy most emiatt nem fog elveszni az "eterben" a penzem, nem keveset küldtem ät. :S

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#13691) fffeco válasza tibee77 (#13690) üzenetére


fffeco
tag

Nekem se hozza be most, pedig ma működött.

[ Szerkesztve ]

(#13692) RBJ válasza fffeco (#13691) üzenetére


RBJ
addikt

semmi baja.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13693) RBJ


RBJ
addikt

Nekem hozzá van rendelve a kártya. Ha fizetek pay pal al és kártyáról átmegy pay pal ra vagy keresztül az egész dolog a bank irányából mennyi ktg kell, lehet számolni utalásonként?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13694) tibee77


tibee77
őstag

Most mär nekem is müködik.Nem tudom mi volt a baja.....
Nekem nincs hozzärendelve a kärtyäm az accounthoz, mert igy biztonsägosabb.Ha valaki veletlenül megszerzne a paypal-omat akkor sokkal nagyobb összeget is levehetne tölem mint amennyi mondjuk igy van rajta.Mindig csak väsärläs elött utalok rä annyit amennyi kell, igy minimalizälom a kockäzatokat.Persze tudom, hogy ha valaki engem szemelne ki akkor mäshogy is le tudna nyulni. :U

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#13695) zoli62 válasza Kernel (#13674) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi. Közben meglettek a zárolt tételek, 29-ig. OTP-t megkérdeztem, szerintük a PP nem tudhatja meg a számlatulajdonos nevét.

(#13696) caprine válasza zoli62 (#13695) üzenetére


caprine
aktív tag

Én azt hittem visszacsekkolják. :R

De ezek szerint nyithatok PP számlát akár Orbán Viktor néven is? :D

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#13697) caprine


caprine
aktív tag

Tényleg azt nem tudja valaki, hogy van-e arra lehetőség (mondjuk biztonsági célból), hogy befagyasszuk a PP számlát ideiglenesen?

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#13698) caprine válasza HollyBoni (#13682) üzenetére


caprine
aktív tag

Szerintem kicsit túlbonyolitotta a fejlesztő a dolgot. Nem mindegy neki milyen számláról és névről kapja meg a pénzét?

Köszi a választ, legalább tudom ilyen is van. :R

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#13699) #65537792


#65537792
törölt tag

5 percen belűl miért írsz 3 hozzászólást?

(#13700) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Szisztok! Bocsi hogy nem olvasom el az előző hozzászólásokat, biztos írtátok már, csak nagyon sürgős.
Ha PayPal-on a top up-nál az instantly-t választom, és úgy rakok rá pénzt, akkor az mennyibe kerül? :)
Mert a normál, amikor én utalok rá akkor az 1-2-3 nap, és kb 200ft.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.