Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Intruder2k5 válasza -PLevi- (#14950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azt nem fogja levenni a számládról, csak befoglalta, de majd néhány nap (legrosszabb esetben 1-2 hét, ez bankfüggő) feloldódik a foglalás, és a pénz visszakerül a banki egyenlegedbe is!

(#14952) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Sima alap personal account-nál van valamilyen pénzforgalmi limit?

köszi szépen!

(#14953) aytukabozs válasza default. (#14952) üzenetére


aytukabozs
addikt

Befizetésre nincs, kifizetésre/pénz fogadásra van, a VIEW LIMITS fül alatt találod.
Én is sima user vagyok, 700k körüli összeg van ott...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14954) -PLevi- válasza Intruder2k5 (#14951) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszönöm, így már világos! :)

A PayPal-ra visszautalt 400Ft(ok)-tal mit érdemes kezdeni? Elkölteni vagy "kivenni"?

[ Szerkesztve ]

(#14955) aytukabozs válasza -PLevi- (#14954) üzenetére


aytukabozs
addikt

felesleges kivenned mert az első vásárláskor el fog tűnni (ha mondjuk 1000Ft-ért vásárolsz, levesz még hozzá 600-at a kártyáról, és egyenesben vagy.)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14956) -PLevi- válasza aytukabozs (#14955) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Igen, olvastam hogy így (is) működik, de nem így történt...
Volt 800Ft a PayPal egyenlegemen (a pár hete elsőre hozzáadott kártyával volt egy kis bibi), majd átállítottam hogy ne a PP váltson, és vásároltam 185USD értékben. Minden rendben volt, de a 800Ft még mindig ott csücsül a PP-n, a teljes összeg a kártyáról került levonásra.

Lehet hogy az USD - HUF kavart be?

(#14957) horvathd válasza -PLevi- (#14956) üzenetére


horvathd
aktív tag

Igen, csak akkor vonja ossze, ha a kartyat is forintban terheli.

"The Kid just rages for a while."

(#14958) -PLevi- válasza horvathd (#14957) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Értem, köszönöm szépen a segítséget mindhármótoknak! :R

(#14959) Unhollywood


Unhollywood
újonc

Sziasztok!

Régen minden ment rendesen a paypal-emmel, de lejárt a kártyám és postáztak egy ugyanolyat csak tovább van érvényessége.
PayPal-en firssítettem hogy új kártyám van.
Beírom a 3 jegyű CSC kódot ( Maestro kártyám van)
Majd kiírja hogy sikeresen updateltem az információt. Mikor megint megnézem a rublikát ahova be kell írni akkor a CSC kód nincs ott a mezőbe. (nem tudom ez mindig eltűnik-e vagy benn kell-e maradnia talán biztonsági okokból tűnik el)
Jön az sms hogy a paypal levont 300 Ft-ot majd rá 2 percre hogy a tranzakció sikertelen.
Nem tudok se levenni, de rá utalni a saját kártyámról pénz a paypalre.
Volt hogy utaltam rá pénzt, majd kiírta hogy a tranzakció elutasítva. Utánna még egyszer elküldtem (Top up instantly) majd nem írt ki semmi. Az összeget 2x vonta le, de nem érkezett meg egyik se.
Írtam a supportnak és azt írták elakadt valami miatt, de miért azt nem tudom. Mondták hogy minden egyes elutasítot tranzakció után 950 Ft-ot levonnak.
Egy hétig harcoltam a pénzemért hogy visszakaphassam ( kinyomtattam a bizonylatokat, ráírtam az unique transaction id-t bescanneltem elküldtem stb). Visszakaptam a pénzem, de nem tudok most se kártyámról a paypalre utalni, megpróbáltam egy ezressel, a netbank az írja levonták az összeget, a paypal nem írt ki semmit de az összeg már 3 napja nem érkezett meg.
First namhez a vezetéknevem írtam be last name pedig a keresztnevem.

Kérlek segítsetek!
Köszönöm

(#14960) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

ha claimet cancelezek, megoldható a hosszabbítás, vagy simán a claim hosszabbítása?

kedves kínai ráért feladni a rendelésemet 2 hét után, persze előre leadva a TN-t :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14961) szpirit


szpirit
újonc

Üdv .

Egy kis segítséget kérnék hátha megtörtént már mással is és tud segíteni.

Csináltam egy új Paypal felhasználót , Németországban élek jelenleg és az itteni bankommal kötöttem össze , aktiváltam is a felhasználót (telefonos , emailos , és banki úton is) megadtam minden jelszót amit küldtek mindent el is fogadott , 100% készen állt a használatra , feltöltöttem az egyenlegem 300EUR-val meg is érkezett azonnal Giropay-t használtam , a paypal számlán ott virított a pénz , majd pár napra rá azt tapasztalom hogy bejelentkezem szépen az aktiválás 20% jár egyik aktiválási mód sincs még meg , a profilkép is eltünt , és a pénz az egyenlegemről is eltűnt pedig a banki tranzakciók között ott van hogy én feltöltöttem 300EUR-val a számlámat.

Mit tudok csinálni ilyenkor?

Előre is köszönöm a segítséget

(#14962) Hintalow válasza szpirit (#14961) üzenetére


Hintalow
senior tag

A paypal tranzakciós naplójában van valami? bármilyen mail-t kaptál?
Azért nehéz ügy, mert eléggé eltérhetnek országonként a paypal jellegzetességei, ez a telefonos, meg %-os aktiválás itthon abszolút ismeretlen.
Elsőre amúgy azt mondanám, hogy valamiért betegeskedik a szolgáltatás, azért mutat hülyeséget (mostanában kicsit leromlott a szolgáltatás szinvonala, gondolom a háttérben az ebay/paypal különválása áll)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14963) bostone


bostone
addikt

A tegnapi nap folyamán az egyik emilemre érkezett egy értesítés a paypall-tól, hogy megérkezett az pénz a számlámra, holott ehhez a címemhez, nincs regisztrálva paypall fiók.
Mit jelenthet ez?
Nem nagy összegről van szó, mégis aggaszt valamelyest.
Valaki érti, hogy mi történt?

(#14964) aytukabozs válasza bostone (#14963) üzenetére


aytukabozs
addikt

scam próbálkozás is lehet, PONTOSAN milyen címről jött a levél?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14965) bostone válasza aytukabozs (#14964) üzenetére


bostone
addikt

member@paypal.co.uk
Bocsánat, tévedtem, először csak a telefon értesítési figyelmeztetései közt néztem meg figyelmetlenül. Tehát, kiszámláztak nekem egy alacsonyabb összeget. :)

(#14966) llaszlo


llaszlo
veterán

Ha átutalta az eladó a hiányzó összeget, akkor nyugodtan zárhatom a claim-ot?
Csak nyomjak a
"If you've resolved this problem, you can cancel this claim at any time."
szövegre és ennyi?

Nem refundolt, mert valamiért nem tudott (korábban adott részleges refundot, csak kevesebbet küldött) hanem utalt, de végülis a költségek levonása után több maradt, mint a hiányzó összeg.

(#14967) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

hello
Paypal-os számlám otp webkártyához van csatolva. Ezzel fizettem egy terméket, de problémás volt az eset és refund-ot kaptam tegnap este. Paypal-ba belépve látom, hogy payment status completed ... Credit to Credit Card Completed, de a pénz nem jelent meg a kártyámon. :F
Tegnap este volt a refund, lehet van némi átfutási idő, még megvárom a banknyitást, de már arra gyanakodtam, hogy a webkártyára nem íródik rá a pénz. Ebben az esetben viszont nem tudom mit kellene tenni. Szerintetek?
Csak nem tűnik el a lóvé a semmiben. :D

[ Szerkesztve ]

(#14968) Intruder2k5 válasza Tamoo (#14967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hosszabb az átfutási idő, akár 1-2-3 nap is lehet! Én is múlt héten kaptam refundot, harmadnap jelent meg a banki egyenlegemben! A paypal fiókban az értesítés szerintem csupán arról szól, hogy a PP megbízást adott a saját bankjának a visszautalásra, de ez ugye nem jelenti még a pénz tényleges utalásának megtörténtét!

[ Szerkesztve ]

(#14969) Tamoo válasza Intruder2k5 (#14968) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi! Csak már paranoiás vagyok.
A "Credit to Credit Card Completed"-ből gondoltam, hogy ennek is azonnal meg kellene jelenni. Vagy legalábbis gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#14970) axioma válasza Tamoo (#14969) üzenetére


axioma
veterán

A refund az az eredeti tranzakcio visszavonasa, kulonleges kezeles, altalaban kezzel is csinaljak, az osszes lepcson amin odafele atment a penz (kereskedo - ez most ok, a pp, tole kiment; aztan a kereskedo bankja, aztan a kartyatarsasag, a te bankod, es a te szamlad...). Valamint pont ezert, mert ez nem utalas, hanem negativ tranzakcio visszairasa, ezt barmilyen kiindulasi szamlara meg lehet csinalni, akkor is ha nem tud penzt fogadni, mint a webkartya-szamla. Szemben a withdraw-val amit nem tudsz arra kerni.

[ Szerkesztve ]

(#14971) zolipapa66


zolipapa66
tag

Sziasztok
Segítsetek, milyen iratok másolatát küldjem a PP nak, hogy végre feloldja a 720 Ft-os limitet.

[ Szerkesztve ]

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#14972) Hintalow válasza zolipapa66 (#14971) üzenetére


Hintalow
senior tag

Amit kérnek.
Ez jellemzően személyi okmányok/közműszámla/bankszámlakivonat kérdéskörben szokott mozogni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14973) zolipapa66 válasza Hintalow (#14972) üzenetére


zolipapa66
tag

köszi

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#14974) krisz56


krisz56
újonc

Üdv mindenkinek!
Több éve csináltam egy Paypal account-ot és aztán felé se néztem. Most viszont szükségem lenne rá. Az akkori kártyám már rég nincs meg, nem is emlékszem az adataira. Az újat meg csak az előző törlésével lehet bevinni (ha jól értettem), ami nekem nem megy az adatok hiányában. Előre is köszi a segítséget.

(#14975) llaszlo válasza krisz56 (#14974) üzenetére


llaszlo
veterán

Kizárt, hogy ne tudjál több kártyát hozzáadni. Nekem is kettő van.

(#14976) Hintalow válasza krisz56 (#14974) üzenetére


Hintalow
senior tag

Egy kártya törléséhez nem kellenek róla az adatok emlékeim szerint.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14977) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Nos akit esetleg még érdekel, hogy küldhet a kártyára nagyobb összeget, annak itt vannak a kritériumok:

To have this limit lifted, you should:
Have a Verified PayPal account.
Have a PayPal account for 90 days.
Have no open buyer complaints.
Have had no limitations on your account in the last 30 days.
Have received over $10,000 since opening your account.

Ha kérdést teszel fel a supportnak, akkor egyből jön egy automatikus levél, viszont ha elolvasod akkor írja benne hogy amennyiben nem kaptál választ a kérdésedre, küldj választ az e-mailra és mihamarabb segítenek.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#14978) Hintalow válasza trialboj (#14977) üzenetére


Hintalow
senior tag

Köszönjük, nem is teljesíthetetlen elvárások (bár látszik, hogy ilyen extra manőverekre azért tényleg csak kiemelkedően nagy forgalmú reg esetén lehet szükség, nem csoda, hogy ilyen ritkán merül fel ez a probléma)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14979) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Ma regeltem egy PP accountot k&h trambulin 18 as maestro kártyára ...
Még elvileg 2-3 nap , míg a confirm code megérkezik .. a KH kártyámra a levont 400FT-al...
De nekem mi hamarabb kéne , hogy tudjak vásárolni. Ez esetben , arra gondoltam , hogy egy pénz feltöltést csinálnék , instantly menünél !
Elvileg ez munka napokon , gyorsan megtörténik :D - Erről valakinek van tapasztalta ? , Hogy ez mennyire gyors?
Mivel , most van steam leárazás így 20.ig kéne pénz ..
Nah már most beregeltem egy accountot PP-re , és egyből vásárolni akartam , de a steam kidobta , hogy nem fogok tudni , mivel , nincs cash a kártyán ... Vagyis a PP accounton! ... Ha utalok rá akkor fogok tudni vásárolni ? :\

Előre is köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#14980) calogero198


calogero198
csendes tag

Mit tegyek, ha a PayPal ma tájékoztatott, hogy lezárta a reklamációmat, mert szerinte valótlan a nem megfelelőség miatt visszaküldött csomagomhoz tartozó tracking number, amit megadtam (RR265944367HU). Én beírom a keresőbe kidobja hol a csomag, épp Kínába. Az eladó nyugtat, hogy megkapom a pénzem. (Nem hinném, ha a PayPal tájékoztatja, hogy lezárta a reklamációt, ezután bármit is foglalkozik velem az eladó...)

Kösz PayPal! Ráadásul még reklamálni se tudok náluk mert az e-mailemet pont le**arják...

Mi a teendő?

(#14981) aytukabozs válasza calogero198 (#14980) üzenetére


aytukabozs
addikt

Anélkül hogy megkérdőjelezném az angoltudásod, lehetne látni az eredeti szöveget?

Gyors interakció szükségessége esetén jobb őket felhívni..

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14982) calogero198 válasza aytukabozs (#14981) üzenetére


calogero198
csendes tag

A Paypal - Resolution centerben is lezártként szerepel. Tegnap még nem így volt és legutóbb ~kb 3 hete kérték a postázás igazolását és én csatoltam is nekik a Postától kapott feladóvevényt - rajta a TN-nel.

Csatolom a legutóbbi PayPal levelet.

Egyébként nem tudok angolul olyan szinten, hogy telefonban 2 perc alatt elmondjam nekik mi a bajom. Bár segítséget még szerzek is ehhez, de nem szívesen beszélgetek 20 percet 6-8 ezerért.

(#14983) Flashget


Flashget
félisten

Hi.

Mekkora a max. összeg/hó amit Unicredit bankban lehet befizetni PP számlára?

Realme GT Master Edition

(#14984) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy külföldről szeretnék hazautalni pénzt egyik paypal számláról a másikra. Hogyan lehetne megoldani úgy, hogy minél kevesebb legyen a kezelési költség? Ha paypal egyenlegből utalok, akkor jóval barátságosabb árat mutat! Előre is köszönöm!

(#14985) RAMy


RAMy
tag

Üdv.

Össze szeretném kapcsolni a PayPal fiókom az OTP-s bankszámlámmal, de a netet böngészve csak pár évvel ezelőtti leírásokat találtam, amikben arra figyelmeztetnek, hogy a vezetéknevet és a keresztnevet fel kell cseréltetni, különben kezelési költséget vonnak le. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez még mindig így van, vagy már változtattak rajta azóta?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#14986) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Paypal-el mi van? A nyitott disputot nem találom sehol. Sőt se zárt, se semmi sincs...

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14987) aytukabozs válasza maggi1886076 (#14986) üzenetére


aytukabozs
addikt

Volt már ilyen, utána visszaállt minden,
de ez nem tudom mennyire volt megnyugtató most :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14988) maggi1886076 válasza aytukabozs (#14987) üzenetére


maggi1886076
addikt

Remélem helyre áll. Jó lenne, ha nem veszne el a pénz. :DDD

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14989) aytukabozs válasza aytukabozs (#14987) üzenetére


aytukabozs
addikt

no közben kifutottam a szerk. időből.
Ehun-e

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14990) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

"This payment cannot be completed because your credit card has been declined by your credit card issuer. Please use a different credit card or complete this payment by adding funds to your PayPal balance using your bank account (it takes 2-3 days)."

Nagyobb összeget szeretnék utalni paypal-on, ezt kb egy órája fizettem be a számlámra, ebankon keresztül látom hogy az összeg a számlán van. Lehet valami limit van, vagy a paypal nem "érzékeli" még ilyen gyorsan az összeget?

(#14991) Kicsirics77 válasza (Bundás) (#14990) üzenetére


Kicsirics77
veterán

takes 2-3 days

Szerintem elég egyértelmű.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14992) (Bundás) válasza Kicsirics77 (#14991) üzenetére


(Bundás)
addikt

Paypal balance mindig is nulla volt, a hozzá kapcsold kártyáról kéne levennie a zsét; az pedig elérhető

(#14993) aytukabozs válasza (Bundás) (#14992) üzenetére


aytukabozs
addikt

"This payment cannot be completed because your credit card has been declined by your credit card issuer."

Ez a tranzakció (kifizetés) nem teljesíthető, mert az ön hitelkártyája elutasításra került a kártya kibocsátója által.

Értsd;
a bankodnál érdeklődj...

Amúgymeg a "ezt kb egy órája fizettem be a számlámra" vitte félre az előző válaszadót,
elsőre én is úgy értelmeztem hogy bankátutalással a PP egyenlegedre fizettél.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14994) Kicsirics77 válasza aytukabozs (#14993) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Én is így értelmeztem mint Te

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14995) Flashget válasza Flashget (#14983) üzenetére


Flashget
félisten

Erre valaki?

Realme GT Master Edition

(#14996) aytukabozs válasza Flashget (#14995) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha arra gondolsz hogy nem utalni hanem UC bankban közvetlen a PP egyenlegedre befizetni, akkor hivatalosan azt egyáltalán nem lehet.
Korábban sokaknak működött, utóbbi időben meg sokaknak egyáltalán nem.

Hivatalosan PP egynleget feltölteni csak 2 módon lehet, Topupp/Instant topup...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14997) Flashget válasza aytukabozs (#14996) üzenetére


Flashget
félisten

Igen erre, mert legutoljára 5K-t fizettem be csak nem emlékeztem pontosan mennyi a max. 20-22K volt asszem /hó.

Realme GT Master Edition

(#14998) (Bundás) válasza aytukabozs (#14993) üzenetére


(Bundás)
addikt

Igen, banki probléma volt, tranzakciós limit. Köszi

(#14999) vityax82


vityax82
tag

Segítsetek léci.
Ezt az üzenetet kaptam tegnap mikor fizetni akartam!
Már 1 hónapja használom a paypalt és eddig nem volt semmi gond!
"This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. "
OTP webkártyát használok és az működik is rendesen.
A webbankba belépve se kaptam semmi üzenetet.
Hogy tudom engedélyezni?
A státuszom verified!

Ha a paypalon a bemegyek a Profil/Mymoney/Bankacount /update-be
akkor ott látszik a bankszámlaszámom utolsó 4 számjegye és hogy be van állítva elsődlegesnek!
Alatta a Debit and credit cards-nál nálam nincs Mastercard logo hanem ez: I want to pay my online transactions with my debit or credit card.
és a szöveg mellett egy add my card!
és ha itt hozzáadom a kártyámat akkor nem engedi , kiírja hogy le van tiltva!
Esetleg ha törlöm és utána újra hozzáadom az úgy működhet?
Olvasgattam itt ott és volt aki ezt megpróbálta és a törlés után nem engedte újra regisztrálni a kártyaszámot mert már volt egy olyan a rendszerben!
Állítólag a paypalnak kell resetelni?
Hiába írtam nekik még eddig nem válaszoltak! :(

Please HELP!

(#15000) Anthony001 válasza Anthony001 (#14984) üzenetére


Anthony001
senior tag

Erre valaki? :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.