Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Bad Pritt válasza Intruder2k5 (#13150) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Azt nem tudtam, a virtuális szó miatt azt hittem tényleg csak virtuális. :D
Na nézek valami guide-ot, hogy kell ezt csinálni, nem akarom elpuskázni, csak elég tufa vagyok még ezekhez a dolgokhoz. :B

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#13152) Intruder2k5 válasza Bad Pritt (#13151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, rengeteg jó leírás van, itt logout-on is, meg szerte a neten, magyarul is! Például...

http://online-fizetes-magyarul.info/paypal/paypal.html

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#13153) Bad Pritt válasza Intruder2k5 (#13152) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Ezer köszönet mindenért. :R

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#13154) Kernel válasza Bad Pritt (#13147) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vagy nem instant top-up, hanem normál top-up, szerintem az annyira egyszerű, hogy szinte el sem lehet rontani. Netbankos felületen a sablon elmenthető, utána már csak ismételni kell. De nyilván mindenki maga tudja, hogy mi felel meg jobban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13155) Stanley-B. válasza Intruder2k5 (#13150) üzenetére


Stanley-B.
őstag

a virtuális kártya fizikailag nem létezik, csak az adatai vannak a birtokodban (pl. OTP-nél van ilyen)
Amit te mondasz az már nem virtuális, hanem jellemzően "internetkártya" a neve, pl ami a cibnek is van.

#13151 HáGé: jól hitted.

[ Szerkesztve ]

(#13156) Intruder2k5 válasza Stanley-B. (#13155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha Te mondod, akkor már csak úgy van!

http://www.erstebank.hu/hu/maganszemelyek/bankkartyak/visa-virtualis

Ott van a képe is, nekem pontosan olyan virtuális visa kártyám van! A neve is visa virtuon! Ha nem létezik, hát nem létezik, de én ilyet használok, ezzel vásárolok, és olyankor a kezemben tartom!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#13157) Stanley-B. válasza Intruder2k5 (#13156) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ez érdekes de végülis jogos :D
Én csak ezért írtam, mert szerintem a fórumon többnyire a virtuális kártya alatt a tényleg fizikailag nem létező kártyára gondolnak.
Erre szerintem jobb a CIB elnevezése mint az Erste banké.

Pl

[ Szerkesztve ]

(#13158) Intruder2k5 válasza Stanley-B. (#13157) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Részletkérdés, ahány bank, annyi féle megoldás! Ezekhez a "virtuális internetkártyákhoz" például van ahol külön számla tartozik, vásárlás előtt át kell tenni arra a pénzt! Na most nálam ez sincs, itt egy számla van, és ehhez tartozik egy valódi, és egy virtuális kártya is!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#13159) GG888


GG888
senior tag

Sziasztok,

az elmúlt évek folyamán többször, gond nélkül használtam a paypalt, most viszont nagyon felment bennem a pumpa miattuk.
Még a múlt héten fizettem be a számlára egy nagyobb összeget (közel 4 havi nettó minimálbér), érthető módon megközelítettem az EU-s pénzügyi éves limitiet, meg ugye pénzmosás és társai miatt, beküldtem nekik a személyimet, lakcímkártyát.

Jóvá is hagyták 1-2 napon belül.
Kedden, 22-én párom paypal számlájára áttoltam ezt az egész összeget. Ő elég rég használta a fiókját, hát leporoltuk, beállítottuk a címet, hozzárendeltük a kártyáját, (amihez 25-én úgy kaptam meg a kódot, hogy a K&H-t fel kellett hívni, mivel még mindig nem jelent meg a könyvelésben, csak mint zárolt tétel).
Ugyanezen a napon, 25-én befejeződött a 22-én elkezdett, maximum 24 órás payment review.

Ezzel kapcsolatban 3szor irtam a supportnak, mind a 3 alkalommal valami hulladék automatikus választ kaptam.

Legnagyobb örömünkre, 25-én, így hogy már a hozzárendelt kártya is be volt állítva, ezáltal a küldési limit megnőtt, valamint a pénz is Pending státuszból Avaliable-ba került, hát küldött volna $1190-et asszony egy bizonyoson termékre.

Perceken belül a tranzakció reversed lett, tehát nem tudunk kifizetni amit rendeltünk volna már 22-én, viszont cserébe zárolták a fiókot, nem tudok pénz küldeni, nem tudok kártyát, bankot eltávolitani, stb.

Mindezt arra hivatkozva, hogy szerintük unauthorised access történt és meg akarják lopni asszonyt. Ezért hát változtasson jelszót, security questiont és legyen szíves a személyijét és a lakcímkártyát elküldeni.

Itt tartunk hát, 26-án, hétvégén, amikor a kutya nem fogja jóváhagyni a személyit.
Jelentettem be hivatalos panaszt, egyelőre a weben keresztül, a fent leirtaknál kicsit hivatalosabban, viszont sokkal panaszkodóbban.

Kérdésem, hogy az ellopott időmért/időnkért, valamint a csúszásból adódó pénzösszeg-kiesés miatt számíthatok-e kártérítésre, és ha igen, akkor valaki hasonló helyzetben esetleg mennyit kapott. (végsősoron Amerika)
Természetesen 4 hetük van válaszolni, de ez kitolódhat 8 hétre is.

Mi idegesek vagyunk, az eladó már semmibe néz, viszont a Paypal egy kisebb vagyonon gubbaszt.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#13160) hidroponi válasza GG888 (#13159) üzenetére


hidroponi
aktív tag

joguk van hozza, aszf, "aprobetus resz", a te erdekedben, blablabla...

telefon. telefon. telefon. ha "gyorsan" akarsz barmit csak telefonon.

karterites: :DD :DDD :C
orulj, ha nem nyuljak le a penzed:
www.paypalwarning.com/
www.paypalsucks.com/
www.aboutpaypal.org/‎

(#13161) westcoastog válasza GG888 (#13159) üzenetére


westcoastog
veterán

Érdemes fölhívni őket, mert emailben semmi nem lesz elintézve. Csak akkor össze lehet telefonálni 1000-2000 forintot is...

(#13162) Stanley-B. válasza GG888 (#13159) üzenetére


Stanley-B.
őstag

kártérítés lol
ahogy írták, telefonálhatsz is, de a kért adatokat minél hamarabb küldd el.
Ha nem telefonálsz is 2-3 nap alatt vissza lesz állítva a fiók az én tapasztalataim alapján.

(#13163) GG888 válasza Stanley-B. (#13162) üzenetére


GG888
senior tag

Azóta van ám update, hogy ők tudják ez milyen frusztráló lehet, ha nem használhatom az accountot, de azért jó lenne ha bank statementet küldenék nekik.
Küldtem.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#13164) GG888 válasza GG888 (#13163) üzenetére


GG888
senior tag

Majd hogy a panaszra mit valaszolnak az kiderul, de mindent rendben talaltak, es koszonik hogy a legjobb, legbiztonsagosabb payment processzort hasznalom.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#13165) szag


szag
csendes tag

Sziasztok,

Megtudná nekem mondani valaki hogy a Maestro kártyámat miért nem tudom használni a Payaplon eBay-es vásárláskor?
Kártya regisztrálva, "confirm"-álva.

Előre is bocsánatot kérek, ha valahol már leírtátok de elég "hosszú" a forum ezen része. :-)

Segítségeteket előre is köszönöm,

Szép napot :-)

(#13166) Stanley-B. válasza szag (#13165) üzenetére


Stanley-B.
őstag

mit ír ki?

(#13167) atala


atala
addikt

Mi számít üzleti felhasználásnak a paypal-nél? Nekem havi szinten kb 10-15-en küldenek kisebb összegeket.

(#13168) Stanley-B. válasza atala (#13167) üzenetére


Stanley-B.
őstag

használhatod tovább így.
business account azoknak kell akik céges fiókot akarnak.

(#13169) atala válasza Stanley-B. (#13168) üzenetére


atala
addikt

Köszi, akkor nem aggódom. :)

(#13170) szag válasza Stanley-B. (#13166) üzenetére


szag
csendes tag

Hello,

Ez az üzenete:"We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card x-xxxx."

PayPal már írt, azt mondják valami a banknál van, hívtam a bankot ott meg azt mondják valami a PayPal-nál.
Ki érti ezt????

(#13171) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Bocs a láma kérdésért, de nem vagyok komoly paypal felhasználó. A bankszámlámról utaltam át pénzt a paypal számlára. Ennek van valami nyoma a paypal oldalon, vagy csak akkor lesz, ha elkönyvelik?
Köszi.

Üdv.

(#13172) Kernel válasza Coccolino_O (#13171) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kapsz egy emailt is a PayPal-től, valamint értelemszerűen az egyenleg is megnő a fiókban. Belföldi utalásnak számít, mivel az Unicreditnek küldted, ők hamar jóvá írják a PP-számlára, aznap vagy másnap meg kell érkezni általában.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13173) Coccolino_O válasza Kernel (#13172) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem arra az unicredites számlaszámra küldtem, hanem a TrustPay funkcióval utaltam. Az baj?

(#13174) Kernel válasza Coccolino_O (#13173) üzenetére


Kernel
nagyúr

Általában mindegy. Az instant utalásnak régebben lehetett értelme, de most már a normál utalás is gyorsan megy, mióta az új Giro-rendszer üzemel az országban.

Például az Erste Bankból a 16 órás zárás előtt indított pénz éjfél után megjelenik, vagy utána a másnap délelőtt folyamán. Ez már elég gyors, nekem legalábbis.

Ugyanakkor volt már olyan is, aki az instant utalásra panaszkodott, mert becsúszott valami gikszer, de általában azzal sincs gond.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13175) Coccolino_O válasza Kernel (#13174) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Rendben, köszönöm. Remélem, hogy nem lesz gond, mert minél hamarabb szeretnék utalni egy másik paypal számlára.

(#13176) 426os


426os
őstag

Volt-e már valakivel olyan, hogy valamiért egyszer csak egyik napról a másikra a paypal nem engedte kártyával fizetni?
Már korábban hozzácsatoltam a kártyámat a fiókomhoz, többször is vásároltam vele fizetésnél rákattintottam a payment methods mellett a change-re, majd kiválasztottam a kártyámat). Pár napja azonban, ha vásárláskor rákattintok, nem jelenik meg opcióként, csak a pp egyenlegem. Ha belépek az account-omba, akkor látszik szépen, hogy a kártyám hozzá van csatolva, elvileg minden rendben, de fizetéskor mégsem engedi kiválasztani. Hangsúlyozom, semmi nem történt (tudtommal), amit kapcsolatba tudnék ezzel hozni, egyszer csak nem tudtam kártyával fizetni. A kártya nem járt le, más oldalon, tudok vele fizetni.
Írtam a nap folyamán már a PP-nek, de még nem kaptam választ. Hátha tudja valaki mi a gond és egyszerűen "vissza lehet csinálni" a dolgot..

.

(#13177) Stanley-B. válasza szag (#13170) üzenetére


Stanley-B.
őstag

a bankodnál lesz a gond, limit okés?

(#13178) szag válasza Stanley-B. (#13177) üzenetére


szag
csendes tag

A banot kérdeztem, limit rendben.

[ Szerkesztve ]

(#13179) szag válasza szag (#13178) üzenetére


szag
csendes tag

mármint a bankot. :-)

(#13180) Hintalow válasza 426os (#13176) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem tudom, hogy mit választassz ki minden alkalommal a paypament methodsnál, ha azt, hogy a bankod váltsa a pénzt, akkor azt csak egyszer kell utána már úgy működik.
Egy terméknél/eladónál jött csak elő, hogy csak paypal egyenlegről tudnál fizetni? Vannak olyan eladók, akik nem engedik a csatolt kártyával történő fizetést, esetleg az lehet a helyzet.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13181) 426os válasza Hintalow (#13180) üzenetére


426os
őstag

Azt állítom, hogy a kártyáról vonja le a pénzt, ne az egyenlegből (nem jöttem rá korábban hogyan tudom beállítani azt, hogy ne kelljen mindig választanom, de ez igazából nem zavart).
Nem egy eladónál van, azóta 3x vásároltam már. Azt is megcsináltam már, hogy újra csatoltam a kártyámat (előtte nem töröltem, de lehet megpróbálom még egyszer így is).
Tegnap írtam a PP-nek, de még nem válaszoltak..
Ez így kellemetlen, mert egyrészt mindig meg kell várnom az 1-2 napot, hogy odaérjen a pénz átutalással, de ami rosszabb, hogy nagyon rosszul vált a PP, már ilyen pár ezer Ft-os tételnél is 1-2 száz Ft. a difi. Sok kicsi meg sokra megy.

.

(#13182) Hintalow válasza 426os (#13181) üzenetére


Hintalow
senior tag

Őőő, ha egyszer hozzáadtál egy kártyát a paypal accountodhoz, akkor onnantól azt használja vásárláshoz, nem kell mindig beállítani.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13183) 426os válasza Hintalow (#13182) üzenetére


426os
őstag

Hát, nálam mindig a "PayPal balance"-ról akarta vonni, mindig át kellett állítanom fizetéskor a kártyára (kivéve, ha nem volt elég az egyenlegem, akkor automatikusan a kártya volt az aktív). Most viszont egyszerűen nem tudom használni a kártyám.
Fizetéskor ez jelenik meg, itt szoktam átállítani, hogy a kártyát használja:

Aztán itt választanám ki a kártyát, de egyszerűen eltűnt..

Pedig hozzá van csatolva a profilomhoz..

.

(#13184) axioma


axioma
veterán

Tudom, hogy itt off, de sejtesem szerint itt is jarnak akik tudhatjak, a nagyon porgos topikokat meg nem tudnam sasolni a valaszert. Vennek vmit a dhgate.com-on, a termek oldalan fel van tuntetve a paypal logo, de fizetni vegulis nem lehet vele. Ajanlhato hogy ott siman kartyaval vasaroljak? Meg mindig jobb mint a nemzetkozi atutalas, meg az 53 dolcsi azert nem a vilag vege, csak a kartyaadatok elfogadhato biztonsagban vannak-e. Mashol ugyanez 72, ebay meg 88, ezek azert nagy kulonbsegek, kulonben nem szaroznek vele.

(#13185) Hintalow válasza 426os (#13183) üzenetére


Hintalow
senior tag

Kezdem érteni :)

Ez valóban úgy működik, hogy első körben mindig a paypal egyenlegről vonna le vásárláskor, ha van ott pénz, csak ha nincs, vagy nem elég az ottani összeg, nyúl a kártyához. A te esetedben, ha tartassz pénzt az egyenlegeden, de nem akarod elvásárolni, akkor bizony minden esetben átt kell állítanod.
A konkrét esetre amit képekkel illusztrálsz: hogy van beállítva, a paypal váltaná a pénzt, vagy a bankod?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13186) 426os válasza Hintalow (#13185) üzenetére


426os
őstag

A jelenlegi beállítás szerint a PP váltja (eddig is így volt). Érdekes, azt hittem, már régebben átállítottam, hogy a bankom váltsa. Így viszont nem értem, hogy átutaláskor miért rosszabb az átváltás, hiszen elvileg azt is a PP váltaná, ha minden igaz.
Egyébként az engem nem zavar, hogy mindig át kell állítani. Az már inkább, hogy nem tudom átállítani.

.

(#13187) veze válasza 426os (#13186) üzenetére


veze
őstag

Esetleg ez segít?
átváltás beállítása:
my account
profile ( a sor utolsó eleme, erre kattintani)
My money ( a baloldali menüben a második sor)
jobb oldalon a kártya adatai vannak, ott a negyedik sor: "My preapproved payments" végén az "Update-re kattintani
bejön egy ujab ablak, az ablak fejlécének jopbb sarkaban a "Set Available Funding Sources" feliratra katt
utana meglátom az érvényes kártyák listáját , utánuk az aktuális beálitásukkal "Funding Source" alatt , Ha "Credit card" van akkor banki árfolyamon vált.
ha nem, vagy változtatni akarunk, akkor katt a kártya sora utan lévő "Conversion Options" -ra
Újabb ablak jön elő , ahol a második opciohoz "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." tegyük a pontot.
aztán "submint"
majd "Save"

(#13188) 426os válasza veze (#13187) üzenetére


426os
őstag

Köszi, majd átállítom és kipróbálom, csak most nincs ötletem, hogy mit vásároljak, illetve feleslegesen nem szóróm a pénzt.
A PP meg még mindig nem válaszolt..

[ Szerkesztve ]

.

(#13189) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Paypal számlám pár éve nem használtam, azóta lopás miatt kicserélték a bankkártyám. Kérdésem az, hogy ilyenkor mi a teendő? Beléptem a paypal oldalra, ott most jelzi, hogy a régi kártya azóta le is járt, adjam meg az új 3 jegyű számot.

(#13190) Stanley-B. válasza Eliot Anders (#13189) üzenetére


Stanley-B.
őstag

add meg az új kártyád és kész.
Úgy, ahogy régen.

[ Szerkesztve ]

(#13191) rErEaT


rErEaT
senior tag

Sziasztok!

OTP Junior MasterCard PayPass kártyát miért nem fogadja el a PayPal?

(#13192) Enjoy válasza 426os (#13188) üzenetére


Enjoy
addikt

Szia,

1-2 hete nálam sem működik, szóval nem egyedi az eseted.
Elég sokszor szoktam PP-en keresztül vásárolni, szóval elég idegesítő, hogy most nem engedi.

Melyik banknál vagy?
Én UniCreditnél vagyok, Maestro kártyával.

► més que un club ◄

(#13193) 426os válasza Enjoy (#13192) üzenetére


426os
őstag

Bp Bank, szintén Maestro.
Remélem nem a Maestro kártyásokat szórták ki (gondolom csak szólnának, ha nem fogadnák el többé).. Esetleg aki szintén ilyen kártyával szokott vásárolni írhatna, hogy neki működik-e.

.

(#13194) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Pénzküldésnél miért vált ilyen szarul a PayPal? Minimum egy ezressel többet szokott írni, mint amit a Google váltója dob és amit általában le szokott vonni egy webshop a vásárlásnál. És nem a küldés költségére gondolok, hanem konkrétan a váltásra.

[ Szerkesztve ]

(#13195) Intruder2k5 válasza Jhonny06 (#13194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez benne az üzlet nekik! Váltathatod a pénzt a bankoddal is!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#13196) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hali!

Hol tudok reklamalni ha kifizettem valamit paypal-el és nem érkezett meg már február óta?Konkretan "vettem" két touch screent az alibaba.com-ról hong kong ból vagy nem tudom meik istenhátamögötti helyröl és ugye elöre kellett utalni 32$ söt a posta ebböl 18$!Azota rendeltem kinabol 2-3 het alatt megjöt ami free shipping volt amiert meg 18$ fizettem az még mindig nem ert ide!Irtam az eladonak,aki elöször azt mondta kell a tel szamom mert visszakapta a csomagot mert hogy hianyzott rola...utanna irt hogy meg varni kell meg mittom en...nem nagyon akar valaszolni...Mit tudok tenni?Mivel paypal el fizettem kervenyezhetem vissza a penzemet!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#13197) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok! Hogyan tudok bankszámláról PayPal-ra pénzt utalni? Köszönöm előre is!

(#13198) aytukabozs válasza Szabikaa20 (#13196) üzenetére


aytukabozs
addikt

45 napíg él a PP vásárlóvédelem, abból csöppet kifutottál :/

(#13197) mouzrr

Belépsz az accountodba és a TopUp/Top Up Account (in a few days) menüpontban, látható Unicredit számlára utalod a kívánt összeget,
FONTOS! hogy csak a PP accounttal megegyező névre szóló számláról utalhatsz, és hogy a megjegyzésbe mindenképp írd bele a Transfer ID-t (valami hasonló lesz: 1147TxVKTx6KLYC), mert ezek nélkül nem fog az összeg (egykönnyen) hozzád kerülni....

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13199) Szabikaa20 válasza aytukabozs (#13198) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ezt nem tudtam....És ilyenkor mi van?Csókolom a pénzemnek? :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#13200) aytukabozs válasza Szabikaa20 (#13199) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ahogy mondod.
Ill. még az eladónál futhatsz pár kört hátha kifogsz egy becsületes kínait, de mivel ő is tudja hogy semmilyen eszközöd nincs ellene, nagyon ne reménykedj...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.