Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) aytukabozs válasza .LnB (#14050) üzenetére


aytukabozs
addikt

Szerintem csak úgy tudod ezt megoldani hogy a Request Money fülre kattintassz,
ot lejjebb lesz újra egy Request Money gomb, megnyomod
a megjelenő oldalon beírod a vevő email címét és az összeget,
kiválasztod a pénznemet és hogy áruért vársz pénzt (goods),
ezen a ponton megérted hogy a léből 4%(?) a paypalé,
majd legalul a Continue gombra böksz,
megnézed az összesítést, ha akarsz írsz a vevődnek üzenetet,
majd a -hopp megint- Request Money gomb megnyomásával elküldöd a pénzigényedet.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14052) x_o_n


x_o_n
veterán

sziasztok

hogy tudok banszámlárol paypalra rakni pénzt?nehezitett pálya hogy mindkettő németnyelvü,nem tudom a paypalom-un számát amire utalhatok és azt sem hogy a banknál mit hol adjak meg?mert ugye iban,swift stb kér

(#14053) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

mint kezdő user, belebotlottam egy olyan dologba, hogy se pénzt küldeni nem enged a PP, se fizetni vele, a we are sorry we can’t send your payment right now hibával elutasítja a tranzakciókat :U

13.99 font összegű lenne a vásárlás (kereken 14 van a számlán), és ezt küldeni sem engedi... lehet az játszik közre, hogy tegnap körülbelül húszezerszer próbáltam Originről vásárolni, és így letiltott egy időre talán? (de pénzt tudtam fogadni)

amúgy sem bankkártya, sem bankszámla nincs hozzárendelve a PP számlához, utalással fizettem be

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14054) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Köszi a tippet, ismétlődőkben sincsen semmi.
A helpdeskes annyira sötét, hogy teljesen másról pofázott... Aszongya, lát egy meghiúsult fizetést júni 6-án, és innentől az egész levél arról szólt, miért nem sikerülhetett a tranzakció és mit tudok tenni. Pedig pont leszarom, mert azt én magam vontam vissza, mikor láttam, h nem enged azonnal fizetni.
Elég világosan leírtam, hogy itt ez a 3 tétel, aminek nem kellene itt lennie és mi ez és hogy kapom vissza a pénzem? És azt hittem, énbnem tudok rendesen angolul. De a kreténség az nemzetközi.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#14055) trivador


trivador
újonc

Üdv mindenkinek! Nagy segítség kellene. Elszúrtam a paypalon a kártya regisztrációt, és most semmit nem tudok vele csinálni. Unverified a státuszom, a kártya aktiválást meg nem tudom megcsinálni a hibás adatok miatt. 22-es csapdája. Már kész az új regem amihez csatolnom kellene a kártyát, de nem tudom amíg nem törlöm az előzőről. A helpdesknek már írtam, de csak az automata üzenetek jönnek, azzal meg kitörölhetem. Valami ötlet? Mert sajna kellene fizetnem szolgáltatást de nem tudok sehogy.

(#14056) Intruder2k5 válasza trivador (#14055) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyorsan csak telefonon tudsz intézkedni, e-mailben nem!

(#14057) maj-viktor válasza hzx0 (#14048) üzenetére


maj-viktor
őstag

Múltkor én is gondba voltam vele... Kb. pont 1 hete... partial refund elfogadása...
http://prohardver.hu/tema/paypal/hsz_14004-14004.html

Röviden a megoldás: kattints a "Write message"-re és ha megadta a partial refund-ot, akkor felugrik egy ablak, hogy elfogadod-e... elvan dugva... számomra sem volt egyértelmű! De amint rányomsz a paypal történetedbe is látszani fog a refund ténye.... és ~4-5nap alatt visszamegy a pénz a kártyádra, jelen esetedbe az a 14$

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#14058) Hintalow válasza w.miki (#14049) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha a bankkártyádat regisztrálod paypalra, a kártyaadatok megadáskor csinál egy 1 dolláros próbatranzakciót.
Esetedben szerintem ezt sikerült 2x összehozni valamiért. (rendszeres költsége amúgy nincs a paypalnak)
Levonni nem fogják őket, csak ott ülnek kb 2 hétig zárolva a számlán.
Egy időben keletkeztek? amikor regisztráltál?

x_o_n:

német paypal (ami azért fontos mert országonként eltérhet a működése, mit/hogyan lehet/nem lehet) és német bankszámla/netbank kezelésében sanszosan alapból kevés hozzáértő lesz egy magyar fórumon.
Valószínűleg ugyanúgy mint itthon, utalással lehet pénzt küldeni a paypal egyenlegedre. A fiókodban nézegesd meg, mit írnak ezzel kapcsolatban, ott lesz feltüntetve, hogy milyen számlára kell utalni (ergó, hogy melyik banknál vezet számlát No.-ban a paypal)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14059) Hintalow válasza trivador (#14055) üzenetére


Hintalow
senior tag

A tiéd így első hallásra sz*r ügy. Mit rontottál el a regisztráció során? A fő gond az, ha valamiért blokkolta a kártyád regisztrálását a paypal, akkor hiába törölnéd az eredeti fiókodról, nem tudnád egy újabbra regisztrálni, mert blacklistre tette.
Az egyetlen megoldás szerintem, hogy megold a problémát. Ha hibás regisztrációs kísérletek miatt le is lett tiltva a kártya, tuti felajánlott rá lehetőséget, hogy megoldhasd, jellemzően ilyenkor személyazonosító okmányokat, bankszámlakivonatot szoktak kérni.
Amúgy pl. utalással nem tudsz pénzt tenni rá, hogy fizethess?

Kapanyél:

Ez szívás. Sanszos, hogy az üfszolgálat valami indiai/fülöpszigeteki stb. droid, akinek alapból meghatározott sablonokból kell dolgozni a leveleknél.
Még egy próbát tegyél azért, és írj úgy mintha egy szellemi sérült kiskorú egysejtűnek írnál.
Írd meg, hogy ezek az utolsó általad is látott dátum után történtek (az után mehet 3x betűmérettel, vastagítva)
És követeld, hogy nézzenek utána, mit látnak belőle.
Ha továbbra sem tudnak értelmesen válaszolni, akkor szerintem már intézkedhetsz a bankod felé.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14060) hzx0 válasza maj-viktor (#14057) üzenetére


hzx0
aktív tag

Kószi. Probálkozom de nem ugrik fel semmi. Simán elmegy az üzenet. Pp nem látszik még semmi.

(#14061) emgye12


emgye12
újonc

Sziasztok!
Hogyan lehet a paypalon utólag megváltoztatni a napi limitet?
Köszi!

(#14062) Hintalow válasza emgye12 (#14061) üzenetére


Hintalow
senior tag

Mármint milyen limitet?
Ha a bankkártyádnak a napi limitére gondolsz, azt a bankodnál.
A a paypalnél vagy limitálva, akkor verifieddé válással (ha még nem lennél az) amit bankkártya hozzácsatolásával érhetsz el. Azon túl ha még lenne bármilyen korlátozás (ami max már ipari lehet) akkor okmányok beküldésével.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14063) kristof_


kristof_
tag

Írok ide is, hátha itt hamarabb kapok segítséget. Ez volt az első PayPal-os fizetésem és nagyon nem vagyok tisztában még a dolgokkal.
Röviden az történt, hogy telefont vettem az oldalon hirdetett egy csoportos rendelésen belül. PP-n keresztül ki is fizettem, de hetekkel később kiderült, hogy készlethiány van, így a pénzt visszafizetik. Itt kezdődik a probléma, mert nem jelent meg a pénz a bankkártyámon. Azt mondták, hogy nyissak vitát PP-n keresztül, de hol, kinek és mit írjak?
Nagyon megköszönnék egy kis segítséget.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#14064) aytukabozs válasza kristof_ (#14063) üzenetére


aytukabozs
addikt

Megkeresed a problémás tranzakciót, rákatt a details gombra, alul lesz egy resolution center link, arra is rákattintassz, kiválasztod hogy termékkel kapcsolatos a probléma, az erre megjelenő oldalon meg leírod hogy nem kaptad meg a terméket.
(ez az eljárás ha boltban fizetsz, nem tudom milyen hivatkozással utaltad át a pénzt, ha teszemazt giftként akkor lehet más a gyerek fekvése..)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14065) kristof_ válasza aytukabozs (#14064) üzenetére


kristof_
tag

Nagyon szépen köszönöm.
Elküldtem nekik a panaszlevelet, meg is jött az automata e-mail a PP-től, amiben van egy ilyen rész.
Next steps:
- Log in to your PayPal account.
- Click the "Resolution Center" tab.
- Review the dispute details.
- Post new messages to the seller.
Most még további üzeneteket is kell írnom vagy elég volt egyenlőre ennyi?

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#14066) trivador válasza Hintalow (#14059) üzenetére


trivador
újonc

Kösz! Megpróbálok nekik ezt azt bemutatni, hátha összejön valami.

(#14067) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Vásároltam egy terméket ebay-en, az ára 145 dollár volt és a shipping még 28,39 tehát összesen 173,39 dollár. Kifizettem a paypalon keresztül erre jön az sms hogy egyszer levontak $150.00 USD amiről kaptam a banktól egy sms-t is átszámítva 35.763 ft lett, valamint hozzácsaptak még a levonáshoz amiről szintén kaptam sms-t 58,78 USD valamilyen Pitney Bowes Inc címen. Ha összeadjuk a kettőt 208,78 USD-nál tartok. Utána néztem hogy mi ez a Pitney Bowes és látom hogy valami szállítással kapcsolatos dolog. Na de ezt nem írta sehol sem a paypal hogy ennyi még rájön. Most mit kellene tennem?

A terméket az usából vettem de már vásároltam máskor is és sosem volt ilyen plusz levonás, eddig mindig azt fizettem amit az ebay írt.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#14068) axioma válasza pászka (#14067) üzenetére


axioma
veterán

Nem global shipping-es, azaz kifizetted elore a vamot? Nezd meg az adatlapon, azt is szoktak irni ha olyan.
Bar az viszont gyanus, hogy a 145 keszuleka'rbol hogyan lett 150 levonas...

(#14069) aytukabozs válasza pászka (#14067) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát ha ez még friss sztori akkor töröltesd a megrendelést ebay-en, ha nem engedi akkor meg nyiss vitát PP-on, mindkét esetben írd le hogy nem annyi lett leszámlázva ami a teméklapon szerepel (nem volt ott valami apróbetűs rész? tudsz linket dobni a termékről?)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14070) pászka válasza aytukabozs (#14069) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszi ez eddigi válaszokat, apró betűs részt nem találtam, tegnap este vettem a cuccot itt a link róla: [link]
vagy ez:
[link]

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#14071) aytukabozs válasza pászka (#14070) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát akkor ezt axioma már megválaszolta feljebb, annyi történt hogy az áfát nem beérkezés után fizeted, hanem már a szállítási díjjal együtt
(amúgy ahogy én látom ez a terméklapon is így szerepel).

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14072) pászka válasza aytukabozs (#14071) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszönöm, akkor ezt elnéztem, de milyen áfáról van itten szó?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#14073) aytukabozs válasza pászka (#14072) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha EU-n kívülről vásárolsz akkor szépen ki kell csengetni állambácsinak a termék árának 27%-át áfa formájában, bizonyos termékeknél pedig még vámot is...
Bővebben itt olvashatsz erről.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14074) pászka válasza aytukabozs (#14073) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszönöm a segítséged, csak azt nem értem hogy pár hete vásároltam [ezt] és ugyanannyit fizettem mint amennyi ki volt írva. Ebben az esetben akkor hova tűnt az áfa?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#14075) aytukabozs válasza pászka (#14074) üzenetére


aytukabozs
addikt

Na jó mostmár OFF-ba rakom, sok leszünk itt :D
Ha már megkaptad és nem fizettél rá áfát akkor szerencséd volt, nyilván nem tudnak minden csomagot megfogni a NAV-osok, bárhogy is szeretnék.
22 euro felett ha nincs szerencséd akkor a postás nem a termékkel jön, hanem agy ajánlott adatbekérő levéllel, majd a beküldött adatok alapján kiszámolják neked mennyit kell fizetni, és a termék átvételekor azt be is hajtják.
Ennél a mostani csomagodnál a global shipping opció miatt nem utólag, hanem előre fizeted a terheket.
Ha még nem kaptad meg és könyvelt küldeményként jön, akkor meg a nyomkövetési szám alapján lehet tudni hogy ráugrottak e a vámosok vagy nem.

Ha van még nem paypalos kérdésed akkor azt már odaát tedd meg :D:P

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14076) F.Bence


F.Bence
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy terméket Ebay-en, Paypal-al. Majd miután megérkezett nem volt jó, a másik fél egyből visszaküldte a pénzt (full refund). Ez volt június 23-án, olvastam hogy beletellik pár napba, vártam, azóta nem kaptam semmit sem. Mit kell csináljak vagy mi lehetett a baj?

Köszi előre is ! Fontos lenne mert nem 1-2e Ft-ról van szó !

(#14077) hibavissza


hibavissza
veterán

Sziasztok!

Próbaképp elutaltam a paypal-nak 20 dollárt a forintos Ráffizetsz bankszámlámról az Unicredit-nél vezetett paypal számlára.
A költségeket átvállaltam és a devizaváltást is a Ráffizetsz bank végezte. Mindez történt pénteken.
A terhelést befogadták, az Unicredit befogadta a pénzt. A paypalon még nem látom :o . A pár nap igen távol van a négy munkanaptól.

Mindezért a "remek" szolgáltatásért fizettem 1800 forintot költség gyanánt. Így 1 db dollár nekem 320 forintba került. :DDD

Többen óva intettek a paypal-tól. Nem hittem nekik. Most már én is óva intek mindenkit ettől a bandától. Én megfizettem a tanulópénzt. Más ne tegye.

(#14078) Hintalow válasza F.Bence (#14076) üzenetére


Hintalow
senior tag

Őőő, az konkrétan egy hónapja volt, valóban kicsit több, mint a pár nap...
A paypal tranzakciós naplójában mit látsz? (mert ebben a sztoriban valami nagyon nem kerek)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14079) axioma válasza hibavissza (#14077) üzenetére


axioma
veterán

Mi lenne ha elore tajekozodnal? A paypalra magyar regisztracioval CSAK forintot tudsz befizetni. Termeszetesen ha kartyat kotsz hozza, akkor a bankod kulfoldi vasarlasokra ervenyes valtasaval nulla maceraval is kifizetheted, es EZ tenyleg egy jo szolgaltatas (meg a vevovedelem stb. de most csak a penzmozgatasrol van szo).
Ha 20 dolcsit atutalsz tetszoleges magyar szamlara, az is ennyibe kerul neked. Tanulsag, hogy nem kell hasznalni. Sebesseg: forintutalasnal, ha mar az utolso Giro elszamolas elott elment, ejfel korul jovairjak, a tobbiek ilyeneket szoktak irogatni (en nem kuldok hanem kartyazok). Azt el tudom kepzelni, hogy egy devizas esetben ennel bonyolultabb.
Kettes szamu variacio, hogy a bankszamlad mar egy masik paypal account-hoz osszekapcsolodott, akkor hiaba irtad be a sajat azonositodat a megjegyzesbe (remelem azt megtetted), az nem a mostani szamladra megy, hanem a korabbira.

[ Szerkesztve ]

(#14080) Hintalow válasza hibavissza (#14077) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez alapból el lett szúrva, mert amint írták csak forintot lehet feltölteni paypalra (lévén egy darab forintszámlát vezetnek az unicreditnél) így a küldött USD-t szépen visszaváltja az unicredit forintra a saját árfolyamán--> dupla árfolyamveszteség.
A devizautalás sajna minden banknál drága itthon, ez nem a paypalon múlik, kis összegnél nem pláne éri meg, mert mindenhol van kb 5 eur-nyi minimum díj.
Az idő pedig lassú lesz, a devizautalás alapból pár nap (mivel usd, még a sepa szabályok sem érvényesek rá)
btw, nem tudom azzal számoltál -e, hogy konverziós utalásnál a rafinál a normál (legolcsóbb) utalás t+2 napos teljesítésű, ami annyit tesz, hogy megadása utáni második napon megy csak ki a rafitól?
Szerintem még egy pár nap, és ott lesz a pénz, de anyagilag valóban nem lesz egy sikersztori, csatolj hozzá kártyát, vagy utalj forintot legközelebb.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14081) hibavissza válasza axioma (#14079) üzenetére


hibavissza
veterán

A paypalra magyar regisztracioval CSAK forintot tudsz befizetni.

1. miért? ennek semmi értelme. ez is egy olyan szabály, hogy hátha valaki nem tudja és beszopja.
2. miért nem utalta vissza akkor?
3. hol a pénzem 4 munkanapja?

még egyszer leírom: be van fogadva a tranzakció. több mint 1700 forintot le is szipkáztak. ne cifrázd. ez egy szar.

Hintalow: A Ráffizetsz egy csődtömeg tudjuk. De hétfőn már befogadta az Uncredit. Ma szerda van. Ez így ebben a formában nem jön ki. A kérdés továbbra is él: hol a pénzem? Miért ne utalhatnék dollárt vagy jent? Ja, már tudom: me' paypal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14082) axioma válasza hibavissza (#14081) üzenetére


axioma
veterán

1. Mert benne van az altalad ELFOGADOTT szabalyok kozott. Egyebkent penzmosas es kornyeki fogalmaknal keresgelj, miert lenne jo foleg a pp szamara, hogy szivasson, ha (fizeto, vagy fizetest generalo) ugyfelnek akar?
Amugy te magad mondtad, hogy a devizat a sajat bankod valtotta. Marmint nem ertem, hogy 20 dollarnyi forintert utaltal a ft szamladrol, vagy devizaszamlarol utaltal, de ha me'g kerted is hogy valtsak, akkor se az adott devizanemben fog megerkezni, hanem forintban. [Egyebkent ha ft-szamlarol utaltal, es nem eroltetted volna hogy a raiff valtson, akkor 20 usd-nyi forint megerkezett volna forintkent az unicreditbe, es mar reg a pp szamladon csucsulne, amit pp-n belul atvalthatsz, ugyan gyenge de ennel mindenkepp jobb arfolyamon.]
2. A penzugyi szabalyok nem teszik lehetove azt, hogy a fogado bank egy ft szamlara erkezo deviza jovairast ne teljesitsen, megvan a szabalyai kozott, hogy hogyan kell eljarnia. Ha a masik oldalon lennel, gazdag nagybacsi utalna dollart a forint szamladra, te se fogadnad el, hogy nem kapod meg hanem visszafordul...
[Egyebkent TALAN ha az iban szambol kiderul hogy ft szamlara utalsz, akkor a raiff netbankja esetleg az ugyfeles eszrevehetne', hogy hulyeseg devizaban utalni egy ft szamlara, de ez egyaltalan nem kotelessege meg akkor se ha az adat rendelkezesre all; es meg nem is vagyok biztos benne, hogy az latszik a szamlaszambol - a magyar 3x8 jegyubol meg standard modon biztos nem, banki belso modszertol fugg hogy hogyan osztjak ki a szamjeygek jelenteset.]
3. kering a bankrendszerben, hogy a TE irgalmatlanul nagyon ostoba keresedet annak rendje es modja szerint lefocizzak... a raiff leszedte toled, atvaltotta devizara, de csak 2 nappal kesobb inditotta, aztan jovairodik az unicreditnel, de az is kulon tetel mert valtas van az is csak napzaraskor valoszinu, es ha rosszul jon ki a frissites, onnan me'g egy nap az automatikusan feldolgozhato (jo megjegyzes es/vagy mar ismert szamlaszam) eseten is a paypal egyenlegre rakerules.

A szar meg te voltal, mert kapkodtal es hulyeseget csinaltal, csak probalod a paypalra kenni. Nem szentek, de ez is egy eszkoz, ahogy a szamladat, kartyadat, mobiltelefonodat stb. megtanultad kezelni, ezt is meg kell.

Azt most ne is emlitsem, hogy ha ELORE kerdezel itt, vagy csak olvasol, pillanatok alatt magyarul, testre szabva mukodo mankot kaptal volna.

(#14083) F.Bence válasza Hintalow (#14078) üzenetére


F.Bence
tag

Közben utána telefonálgattam/néztem a dolgoknak. Valóban visszakaptam a pénzt, viszont sem sms-t sem a számlán nem jelezték a pénzmozgást. Csak ha utánaszmoltunk a részösszegeknél akkor jött ki a különbség... Érdekes, de legalább megvan. :)

(#14084) NORBl


NORBl
aktív tag

Amennyiben új kártyát kaptam, töröljem a régit, és adjam hozzá az újat, vagy inkább először csináljam meg az újat, és utána töröljem a régit ?

(#14085) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Ez a kedvencem, user error után jön az user és megmondja a frankót hogy mindenki másnak a káá anyját! :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14086) joergie


joergie
őstag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem van, hogy ha egyik felhasználó küld pénzt egy másiknak, ebay vagy bármi közvetítő nélkül, akkor a küldő a pénz megérkezése után vissza tudja igényelni a pénzt bármilyen módon(bekamuz valamit a customer service-nél vagy ilyesmi)?
Nekem az kell, hogy ha megérkezik az accountomra a pénz, azt már vissza ne lehessen venni semmilyen módon.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#14087) -szabi-


-szabi-
őstag

Csináltam ma paypal account-ot, ellenőriztem működött.
Mikor ebay-en fizetni akartam nem fogadta el a jelszót.
Majd paypal-on sem tudtam már bejelentkezni.
Kértem jelszó-emlékeztetőt.
Email-ben kapott linkre kattintva új jelszó megadásakor, gondoltam ugyanazt amit először megadtam.
Erre közli, nem adhatom meg az előző jelszót.
AKKOR MOST MI IS A BAJ??

üdv
szabi

(#14088) hibavissza válasza axioma (#14082) üzenetére


hibavissza
veterán

Látom bank közelében nem jártál mostanában. Talán hívő vérpistikéhez van szerencsém...vagy valami kretén paypal alkalmazott hogy sértegetsz és szarozol engem? :D

1.) rendszeresen utalok és utalnak hozzám külföldről. Valutaváltás utalás egy nap. Ha több lenne bankot válltanék.
2.) azt, hogy a paypal milyen aljadék módon próbálja úton útfélen lehúzni az ügyfeleit - user error-nak álcázva - az nem titok.
3.) de mindettől függetlenül újra megkérdem okoska: hol a pénzem? a ráffizetszel ne kapálózz, azok hétfőn elküldték. nem ültek rajta. Nem az 1800 Ft-os paypal lehúzást sokallom, mert az csak simán gusztustalan. Az átverős technikájuk sajátja.
4.) te figyu, hogy jön ide a pénzmosás? Ez egy szimpla valutaváltás.

A szarozás és ócsárlást otthon. Ha nincs érved, tanácsod. Kérlek ne írj választ.

Buktam 7000 Ft ennyit megért, hogy egy életre elfelejtsem és szarozzam úton-útfélen őket ;]

[ Szerkesztve ]

(#14089) NORBl


NORBl
aktív tag

Új kártya regisztrációja során lejött a 400 huf, és 1 usd (229), de PayPal-on csak a huf látható, a dodó nem. Viszont a bankom történetében ott van a -400, és -341 :F. Miért 341 az amúgy 229 ft - os $1, és miért nem jelent meg ez az $1 a PayPal-on ?

[ Szerkesztve ]

(#14090) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A kereső szerint nem volt még kérdés, de hátha van rá megoldás.

Magyarországról megoldható-e valahogy, hogy a PayPalt beállítsam, mint fizetési mód a Play Áruházban? :U

Samsung Galaxy A54

(#14091) Intruder2k5 válasza NORBl (#14089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is fog megjelenni, mert a PP azt nem vette fel, csak zároltatta a számládon! Majd egy idő után (~1 hét, de lehet kicsit több) feloldódik a zárolás, és visszakerül az egyenlegedbe is! Az összeg eltérés abból adódik, hogy a bank váltja a $-t, vagy pedig a PP! Más-más az árfolyam!

(#14092) NORBl válasza Intruder2k5 (#14091) üzenetére


NORBl
aktív tag

Értem, köszönöm. Bár bankomon belül a zárolás nem csak az $1-ra történt meg, hanem a 400 ft-ra is, pedig az megjelent a PayPal accomon is, tehát akkor hiába 341-el számolta az $1-árt, azt csak zárolta a bankom, az vissza fog kerülni a számámra...

2. Withdraw opcióval tudom a PayPal-omon lévő összeget visszairányítani a számlaszámomra, igaz ?

[ Szerkesztve ]

(#14093) -szabi-


-szabi-
őstag

Ez valami hihetetlenül szar.
Tegnap már lefutottam a kört ezzel a jelszó szarakodással.
Beletörődtem, hogy az érvénytelen jelszóm használatban van, noha érteni nem értem, hogy lehet.
Adtam másikat, aktiválás, biztonsági kérdés minden lósz@r ami kell, email megerősítés, összekapcsolás a kártyámmal, stb.
Erre most megint eldob érvénytelen jelszóval.
Mint valami hulladék huszadrangú fos oldalon lennék.

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#14094) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Eladtam 2 terméket amely már meg is érkezett, de mivel még kezdő eladó vagyok ezért még a paypal függőbe rakta. Hogyan tudom leghamarabb megkapni az összeget, abban az esetben ha már a terméket megkapta az illető és + feedback és én is leadtam az értékelésem(TN-t megadtam már az elején). Vagy meg kell várnom ebben az esetben is a várható "elérési" időt? Kifizetést bankszámlámra majd hogyan kell végezni és mire kell figyelni?
Köszi

(#14095) Intruder2k5 válasza -szabi- (#14093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egész biztos, hogy nincs valami kémprogram, keylogger a gépeden, ami meghülyíti? Nem ártana egy teljes ellenőrzés, vagy még inkább jelszócsere, és paypal használat Linux LiveCD alatt!

(#14096) axioma válasza hibavissza (#14088) üzenetére


axioma
veterán

Ugyan nem vagy melto valaszra, de probalj mar kicsit az olvasott valaszbol ertelmezni is, ne csak a kerdeseidet szajkozni.
1. azt eddig nem irtad, hogy a bankodtol mar kiment hetfon, akkor lep be a masik lehetoseg, hogy nem ARRA a pp accountra erkezett meg a penzed, amire varod (korabbi tranzakcio miatt) VAGY nem jol adtad meg az azonositot, ezert nem megy automatikusan, kezzel fogjak probalni azonositani, vagy sikerul vagy nem (es akkor visszamegy), de ott az ugyek nem 1 perc alatt intezodnek...
2. a paypal mindenrol tajekoztatott, csak nem olvastad, ez bizony user error... mellesleg ha 20 dolcsi utalasaert (az me'g boven a PP-on kivuli resz) kepes vagy kifizetni 1800-at, akkor neked tok mindegy, mert a borod alatt is penz van...
3. meg egyszer: 1800-ra a bankod huzott le, barmely mas szamlara 20 dolcsi atutalasakor lehuzott volna ennyire, koze nincs ahhoz, hogy a pp-ra ment; tobbihez lasd 1.
4. penzmosas elleni vedelem miatt (is) logikus az a PP szabaly, hogy minden regisztracioval csak az adott orszag penznemeben lehet feltenni a penzt... masreszt igen, a PP nyer is a valtason, de amugy se magyarazhato, hogy miert akarsz te dollart rakni a forint szamladrol dragan valtva es utalva a pp szamladra
Adtad volna azt a 7e-et nekem... ertelmesebben is el tudtam volna kolteni, mint hogy direkt elbukod hogy szarozhass (mivel konkretan csak egyet nem kerestel meg a kerdeseddel: a paypalt... ha kuldenel nekik egy utalasi azonositot, talan mar reg tudnad, hogy mi van...)

(#14097) axioma válasza -szabi- (#14087) üzenetére


axioma
veterán

Nezd meg ujra azt az emailt, hogy
- a valodi teljes neved van-e benne
- es a valodi paypal oldalra iranyitott-e...

(#14098) Hintalow válasza hibavissza (#14088) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ezt azért fölösleges ennyire túlragozni.
Bármilyen pozitívan is próbálok hozzáálni, nem sokan lesznek szerintem akik neked adnak igazat :(
Elhiszem, hogy rendszeresen küldessz/kapsz pénzt külföldre/ről, de ez azért más, a paypal lokalizált, minden országban a saját pénznemével működik (pl. a McDonalds-ban is, bár amerikai székhelyű, forintban bonyolítják itthon a kereskedelmüket, ettől függetlenül tudsz ott is dollárban fizetni, de váltják, jó ócska árfolyamon, a paypal ugyanez.)
Az átfutási idő nem kiugró, normál forint utalásánál 2-3 munkanap, amíg megjelenik a paypal egyenlegeden, sajnos bőven benne van, hogy a devizautalás porszemet tesz a folyamatukba, ezért megnyúlik pár nappal a lekezelése.
Sajnálom, hogy rosz tapasztalatot gyűjtöttél az egyébként jó szolgáltatásról, de ez ilyen sajna.

-szabi-:

Esetleg nem ugyanazzal a jelszóval akartad mindkettőt használni? ilyenre ugorhatnak.
Bár akkor kiírták volna normálisan...

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14099) -szabi-


-szabi-
őstag

Tegnapi email jelszó változtatásról:

Sikeres:

Benn az oldalon

E-mail megerősítés: (Mert eddig hova kaptam a levelet??, De mindegy csináljuk)

Sikerült, aktiválva:

Összekapcsolás a kártyával:

Nah ezt akartam ma ellenőrizni, mikor megint nem tudtam belépni.
Nem tudom, mit csináljak, megint változtassak jelszót?? Ez valami belépési eljárás?
Egyébként írtam a support-nak mert nem hiszem el, hogy ez így jó.
Mindenesetre csalódás az egész.

üdv
szabi

(#14100) axioma válasza -szabi- (#14099) üzenetére


axioma
veterán

Ez nem csali-email, ez legalabb biztos. Sajnos azt nem tudom (mondjuk a levelek tartalmat nem neztem), hogy miert lehet problemad a belepessel...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.