Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) Kicsirics77 válasza Mewryck (#14850) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nálam no problem vele
az első PP reggemmel csinálta ezt,amit most leírsz,hagytam is a fenébe és csináltam újat,igaz nekem pénz nem volt rajta

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14852) lulu09


lulu09
csendes tag

Sziasztok! Leszögezném, hogy nincs paypal -em, eddig annyira közöm sem volt hozzá, de..
kaptam egy angol nyelvű sms -t, miszerint érdekelné a srácot a bringám, lefixáltunk mindent, elvileg elküldte a pénzt egy Angliában élő barátom számlájára, de úgy van megoldva, hogy látom a bizonylatot, miszerint megérkezett, de legalább is folyamatban van az 500 euro,de csak akkor teszi elérhetővé és hozzáférhetővé nekünk, ha bescannelem majd neki a postai papírt, hogy feladtam a bicajt..kérdésem az lenne, hogy így át tud verni engem az illető, ill lehúzni, hogy mégsem teszi elérhetővé a pénzt nekem, vagy ilyenkor már nem tud ilyesmit csinálni..? Ja és a csavar, hogy ezt nekem itthonról Pennsylvani államba kéne feladnom az USA -ba..?!!?! Nem értem miért éri meg..

köszönöm előre is és bocsi, ha vontatott voltam :))

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#14853) Rick4 válasza lulu09 (#14852) üzenetére


Rick4
félisten

Fel kellene tenned az ebay-re, ha leüti, és kifizeti, küldöd. Itt se csináld másképp, ha nálad a pénz, küldöd a bringát. Ha elküldte, akkor annak oda is kellene érnie.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14854) Intruder2k5 válasza lulu09 (#14852) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnos PP-n még utólag is vissza tudja venni a pénzt tőled, ebből a szempontból mint eladónak, elég rizikós a PP-t használni! Bár én sem régen vagyok regelve PP-re, a topikot is csak néhány hónapja követem, de nem egy károsultat láttam azóta is, és sajnos az esetek nagy többségében rohadt mindegy, hogy Te elküldted a biciklit avagy se, az illető megkapta-e, avagy se, ha reklamálni fog a PP-nél emiatt utólag, minden valószínűség szerint neki fognak igazat adni, és tőled visszaveszik a pénzt, neki kifizetik, és ennyi! Jó lehetőség ez a csalóknak, visszaélni kívánóknak!

Csak egy példa, amit most hirtelen, és egyszerűen meg tudtam keresni!

Ha netán gyorsan kiveszed a pénzt, és lelépnél a vissza fizetés elől, akkor a PP követeléskezelő céget küld a nyakadra, szóval óvatosan ezzel!

(#14855) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Erre valami? Erre.

(#14856) breakout123 válasza lulu09 (#14852) üzenetére


breakout123
aktív tag

Bocsi nem neked szántam!

Regisztráltam paypalra és olyan problémám van, hogy a kártya verifikáláshoz kell egy kód. SMS-t nem kapok tranzakciókról, netbankban nem tudom megnézni amíg nem vonja le és csak foglalásként szerepel. Ma bementem a bankba de ott sem tudták megmondani. Tranzakció azonosítót kaptam csak, de az nem jó. Mennyi idő kb míg levonja vagy mit tudok tenni? Takarékpontos kártyáról van szó.

(#14857) Intruder2k5 - Szóval akkor rendesen levonják, mert ma bankban mondtak olyat, hogy lehet csak foglalásként fog szerepelni azt megszüntetik a foglalást.

[ Szerkesztve ]

Origin: malysztor

(#14857) Intruder2k5 válasza breakout123 (#14856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néhány nap... Már pontosan nem emlékszem, de úgy rémlik, nekem olyan ~5 nap volt, ERSTE VISA Virtuon párossal, bár ez nagyjából mindegy!

[ Szerkesztve ]

(#14858) lulu09 válasza Rick4 (#14853) üzenetére


lulu09
csendes tag

aha, tehát akkor semmiképen nem küldöm el neki így .. köszönöm a megerősítést. nincs sajnos ebay -em, de lehet inkább megvárom, amíg itthon lecsap rá valaki, mert ez nekem nagyon furcsa, hogy másik kontinensről, ráadásul pont az USA -bol akrják megvenni a kis keróm.. :D még egy csavar a dolgoban, azután, hogy kaptam egy harmincas számról az angol sms -t, másnap rá kaptam ugyan erről a számról egy magyar sms -t az AAA autótól, hogy érdeklné őket az autóm -azt is hírdetem- .. itt már végképp elvesztettem a fonalat ..

de hagyom a fenébe az egészet, ennyit nem ér..tényleg nagyon sokan károsodtak emiatt, olvasgattam a linkelt fórumot is, szóval köszönöm a segítséget mind a kettőtöknek!! :R

[ Szerkesztve ]

(#14859) Intruder2k5 válasza lulu09 (#14858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen szám az? Google nem talál rá semmit?

(#14860) lulu09 válasza Intruder2k5 (#14859) üzenetére


lulu09
csendes tag

nem, de holnap felhívom a cégesről, hátha kiderül valami..

(#14861) vFerko


vFerko
tag

Sziasztok!

Kaptam ebay termékek vásárlása után full refund-ot (emailben értesítettek legalabbis arról, h érkezett a számlára: XXX has issued a full refund for your payment.), elméletileg 7 napja DE nem látom a számlámon a visszatérített összeget. Van valami extra dolog amit csinalni kell h visszakapjam a pénzt v csak "várni" kell türelmesen tovább?

(#14862) Intruder2k5 válasza vFerko (#14861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Csak akkor kapod vissza a PP egyenlegedre, ha onnan fizettél! Ha bankkártya volt az áldozat, akkor a pénz a bankszámládra, kártyádra megy vissza!

(#14863) vFerko válasza Intruder2k5 (#14862) üzenetére


vFerko
tag

Igen, így történt, közben megnéztem és a bankszámlára megérkezett. Köszönöm a választ. :)

(#14864) Hintalow válasza lulu09 (#14852) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez kb akkora nigériai csalás mint Godzilla kisszékre állva.

- Ahogy te is írtad, egy amerikainak miért kellene a te bringád? (nem írtad, hogy hol hírdeted egyáltalán, de miért böngészne egy számára tökismeretlen közép-kelet európai ország nyelvén hírdetéseket)

- A paypal nem küld "bizonylatot", hanem a számlán max pending (függő) állapotban lenne a kifizetés.
(az már csak hab a tortán, hogy ha jól értem, TE kaptál valamit emailen a fizetésről, ami teljesen valószerűtlen, lévén ha pénz érkezik valakinek a paypal számlájára, akkor az ahhoz regisztrált mailcímre értesít ki a paypal--->csak a külföldi ismerősöddel kommunikálnának)

- bizonyos esetekben kezdő eladóknál valóban van olyan, hogy x ideig nem használható a pénz, amit esetleg követési szám megadásával lehet gyorsítani (nem fognak postai szelvényeket scanneltetni veled, csak az azonosítót kérnék)
Ráadásul ismét előjön az, hogy ha nem a tiéd a paypal számla, nem igazán veled egyeztetnének

Itt soha nem küldtek semmilyen pénzt, ha paypaltól származó levelet kaptál az mind hamisítvány, csak arra utaznak, hogy követhető módon feladd nekik a cuccot (gondolom abszolút nem érdekelte mennyi a kiküldési költség, azonnal vállalta, akár még kerekítve is :U )

Az egésznek köze nincs jó eséllyel a paypalhoz, csak simán maileket küldözgetnek.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14865) breakout123 válasza Intruder2k5 (#14857) üzenetére


breakout123
aktív tag

Ma már le is vonták és tudtam verifikálni a kártyám. :C
Egyébként hogy célszerű vásárolni? Rakjak pénzt a paypal számlára vagy ne és a rendes számlámról vonja le?

Origin: malysztor

(#14866) Kicsirics77 válasza breakout123 (#14865) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én ha vásárolni akarok akkor előtte egy nappal utalok a paypal-ra a kártyám nem használom ilyesmire,ezért van a paypal.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14867) breakout123 válasza Kicsirics77 (#14866) üzenetére


breakout123
aktív tag

Költségekben van különbség? Azt amúgy valahol nem lehet letiltani,hogy csak a paypal számláról vehessen le pénzt a kártyámról ne?

Origin: malysztor

(#14868) Kicsirics77 válasza breakout123 (#14867) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha a paypal fizetést választod az adott oldalon ahol vásárolsz akkor a paypal számláról vonja le,legalábbis nálam eddig mindíg arról vonta le.
egyébként meg nem is figyeltem,hogy mennyi a költsége az utalásnak,de nyilván 0.001% az otp banknál.de ezt nem tudom pontosan.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14869) breakout123 válasza Kicsirics77 (#14868) üzenetére


breakout123
aktív tag

Akkor nem is lehet olyat,hogy nincs pénz a paypal számlán és akkor a kártyádról vonja le?

Origin: malysztor

(#14870) Kicsirics77 válasza breakout123 (#14869) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az adott oldalon ha fel van tüntetve,hogy paypal maestro mastercard vagy visa a fizetési lehetőség akkor természetesen tudsz a saját kártyáddal is fizetni pl ebay ott lehet a paypalon kívül ezekkel a kártyákkal is fizetni.

aytukabozs: megadta a választ

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14871) aytukabozs válasza breakout123 (#14869) üzenetére


aytukabozs
addikt

De lehet.
Ha van a PP egyenlegen pénz ahhoz nyúl először, ha az nem elég, akkor kipótol a kártyáról.
A számlához csak akkor nem nyúl ha nincs kártya társítva.
A kártyás vásárlás előnye a gyorsaság mellett hogy beállíthatod hogy a PP árfolyama helyett a bankodé érvényesüljön, ami legtöbb esetben jobb mint a PP-é.
Gyorsaság akkor lehet fontos ha nem tervezhető vásárlásba botlassz, ha hirtelen szembesülsz egy villámakcióval, akkor a feltöltés mire teljesül addigra simán lecsúszol a jóságokról.

szerk.:
Sok emberben megmaradt hogy online vásárlás esetén ne add ki az adataidat, de ha a PP-n keresztül vásárolsz kártyával akkor ponthogy védve vagy.
Az eladó a kártyadataidból mit sem lát hisz azt a PP-nek adtad meg, ő csak a pénzedhez jut hozzá, a személyes adataid védve vannak, ill. ha valami gebasz van akkor ugyanúgy vissza is kapod azt minth a PP egyenlegről fizettél volna.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14872) breakout123 válasza aytukabozs (#14871) üzenetére


breakout123
aktív tag

Igen, pont erre voltam kíváncsi. Még annyi, hogy az árfolyamokat meg lehet nézni valahol paypalon belül? Meg írtad,hogy a bankom árfolyamát is be lehet állítani, hogy az alapján váltson. Azt hol pontosan?

Origin: malysztor

(#14873) Kicsirics77 válasza breakout123 (#14872) üzenetére


Kicsirics77
veterán

[link]

Én már át is állítottam.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14874) breakout123 válasza Kicsirics77 (#14873) üzenetére


breakout123
aktív tag

:R

Origin: malysztor

(#14875) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#14873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://itcafe.hu/tema/paypal/hsz_14866-14866.html
http://itcafe.hu/tema/paypal/hsz_14873-14873.html

Amennyiben a PP számládra utalsz vásárlás előtt, és onnan fizetsz, úgy mindenképpen a PP váltja a pénzt, függetlenül attól, hogy mit állítottál be!

(#14876) Intruder2k5 válasza breakout123 (#14867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként pont erre, az internetes vásárlásokra van virtuális kártya, vagy webkártya, függően attól, hogy melyik bank, hogy hívja! Arra minden vásárlás előtt annyi pénzt teszel amennyire szükséged van, vagy a vásárlási limitet állítod akkorára, megint csak banktól függően! Ez viszont 5 perc, még éjjel 3-kor is, és nem tart napokig, mint az átutalás a PP számlára!

(#14877) Mewryck válasza Mewryck (#14850) üzenetére


Mewryck
tag

meglett a megoldás:

3 alkalommal azonosítanak telefonon,ezután elutasít a rendszer: választhatsz, hogy regisztrálsz egy új fiókot vagy adnak egy telefonszámot és egy referenciaszámot;
felhivod a számot, beütöd azt a számot,amit a paypal regisztrációhoz megadtál,az automatán át kell verekedni magad(referenciaszámot itt kell megadni,persze csak angolul tud az automata), kapcsolnak majd egy helpdeskest (ő tud spanyolul is),nála kell azonosítani magad:email cím, bank, bankszámlaszámod utolsó 4 jegye,küld egy emailt,benne egy új linkkel, ahol meg tudod adni az új jelszavad,megismétled és a két biztonsági kérdést kiválasztod és megválaszolod,elküldöd, helpdeskes is nyugtázza, kész van...ez tartott az én 0 angol nyelvtudásommal 17 percig (ebből kb 5 perc volt az automata) és kb 2000 ft-ba került... :W

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#14878) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#14875) üzenetére


Kicsirics77
veterán

persze gondoltam,hogy akkor a paypal váltja,de legalább most már ezt is tudom,hogy hol van és hol kell állítani

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14879) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Még múltkoriban beállítottam e szerint, hogy ne a paypal váltsa a pénzt, hanem a bankom. "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." opciót jelöltem be.
Most pedig vásárolni akartam egy 1.99 eurós terméket, és ott ahol meg kellene erősítenem a vásárlást, a PayPal balance-ra 646 Ft-ot ír. A bankom (K&H) aktuális deviza eladási árfolyama az euróra pedig 311.7100 Ft.
És 1.99 x 311.7100 = 620.3 Ft.
Akkor miért akar még most is 26 Ft-tal többet lenyúlni tőlem a paypal??
A fizetési oldalon a Payment method Change-nél csak azt lehet beállítani, hogy a PayPal számlámat vagy a bankkártyámat terhelje meg.

Jó, a bank honlapján 316.76 Ft az eladási árfolyam, de akkor sem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#14880) axioma válasza maestro87 (#14879) üzenetére


axioma
veterán

Mert van annyi a balance-eden, es az van kivalasztva hogy onnan akarod. Ha a credit card-ra atpottyinted, akkor mar velhetoen annak beallitasa szerint, devizaban fogja terhelni.

szerk. ez csak egy gyors tipp, a berakott kepernyokep alapjan, en ilyet me'g nem csinaltam, sosincs penzem a pp-n

[ Szerkesztve ]

(#14881) Hintalow válasza maestro87 (#14879) üzenetére


Hintalow
senior tag

Én is axioma álláspontján osztanám, az a 646 Ft 2 euróra gyanúsan a paypal féle árfolyamnak tűnik.
+ emlékeim szerint ha kártyával fizetsz és a bank vált opció van beállítva, nem is irkál ki árat forintban.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14882) maestro87 válasza axioma (#14880) üzenetére


maestro87
őstag

Miért ez a "bank váltja a pénzt" lehetőség csak akkor van ha a bankkártyát terhelem meg? Mert eddig én ezt egyszer olvastam és nekem se írták így meg mikor először kérdeztem.
Az meg annyira logikátlan, hogy bankkártya terhelés esetén a paypal váltja a pénzt, mert ez olyan mintha direktben kártyával fizetnék... Most átváltottam a kártyára és így már 1.99 eurót ír.

És ha refund-ot kapok, akkor hova kerül a pénz?

(#14883) aytukabozs válasza maestro87 (#14882) üzenetére


aytukabozs
addikt

ahonnan fizettél.
ha PP acc akkor oda, ha bankkártya akkor a számládra
szerk.
és igen, ha PP accról fizetsz akkor nem létezik hogy a bank váltson, hiszen a PP-nek forintot utalsz a forint számlájára, hogy váltana a bankod? :Y
szerk.2
amúgy ez, ha a téma felmerül mindig le van írva, hogy csak akkor tudod beállítani a bank általi váltást ha kártyával fizetsz....

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14884) maestro87 válasza aytukabozs (#14883) üzenetére


maestro87
őstag

"amúgy ez, ha a téma felmerül mindig le van írva, hogy csak akkor tudod beállítani a bank általi váltást ha kártyával fizetsz...."

Én ezt így szerintem sosem olvastam. Nem követem nyomon a topicot, de mikor kérdeztem itt jó pár hónapja, akkor szerintem nekem nem írták így le. Nekem csak azt írták le, hogy hozzá kell adni a kártyát, dehogy azzal is kell fizetni, azt már nem.:) Egyébként simán válthatna, mert a kártya alapján megállapítja a bankot és egy automata már meg tudná nézni a bank árfolyamát. Bár tényleg értelmetlennek tűnt, hogy ez mitől lenne jó a paypal-nak.:)

De most már ezt is tudom, köszönöm nektek!
De ez a kártyás fizetés egy újabb érdekes kérdést vet fel! Nekem be van állítva az e-bankban a 3D security kód ami nem engedné, hogy online más is fizessen a kártyámmal, mert fizetéskor küld egy sms-t egy kóddal amit még meg kellene adnom a megerősítéshez. Na a paypal ezzel miért nem törődik? Egyszerűen csak leszívott 623 Ft-ot... Miért nem irányít át a bank honlapjára? Így mi értelme a biztonsági kódnak?

Meg be van állítva egy 2000Ft-os limit, gondolom azzal sem törődne...

[ Szerkesztve ]

(#14885) maestro87 válasza maestro87 (#14884) üzenetére


maestro87
őstag

Még egy kérdés. Ha jól sejtem a paypal számlámról a withdraw-val kell visszakérni a pénzt a bankszámlámra. Ehhez nem kell megadni bankszámlaszámot és nem jelent semmi plusz kezelési költséget? Csak rákattintok a "Withdraw funds to your bank account"-ra és 1-2 nap múlva visszajön a pénzem a bankszámlámra?

(#14886) Hintalow válasza maestro87 (#14885) üzenetére


Hintalow
senior tag

Értelemszerűen, ha még nincs felrögzítve bankszámlaszámod, akkor azt meg kell adni, különben nem tudják küldeni. Díjja nincs viszont ha rosszul adsz meg valami adatot, és emiatt meghiúsul az utalás, akkor 1500Ft büntetést terhelnek rá. Arra figyelj, hogy rendes folyószámlaszámot adj meg, ne ilyen webkártyához tartozó alszámlát, azzal szokott gondjuk lenni.

A biztonsági kódos dologra: az jó kezdeményezés lenne, de csak akkor működik, ha az elfogadóhely is támogatja tudtommal. Ha ő fizetéskor nem a bank honlapjára irányít, hanem saját felületen intézi a dolgot, akkor nem működik.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14887) maestro87 válasza Hintalow (#14886) üzenetére


maestro87
őstag

És hol kell megadni a számlaszámot? (bár tudniuk kellene, elvégre már utaltam nekik)

Magyarul sz*rt sem érnek a biztonsági kódok. Ennél jobban nem is tehetném közkinccsé a pénzemet. Elég gáz, hogy meg kell bíznom a bankomon kívül egy másik szolgáltatóban, hogy nem fogja nyitogatni a pénztárcámat...Nem bánnék már valami változást ez ügyben.

(#14888) Intruder2k5 válasza maestro87 (#14884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Meg be van állítva egy 2000Ft-os limit, gondolom azzal sem törődne..."

De azzal törődik, azt nem tudja megkerülni! Pl. nekem az ERSTE-nél ezen az elven működik a VISA Virtuon kártya! Alapbeállítás szerint napi 1Ft vásárlási limit van a kártyán, amit tranzakciós szándék előtt a webbankban meg kell emelni! Be tudom állítani, hogy mekkora legyen a limit, és az engedélyezett tranzakciók számát is, majd ha eléri ezek egyikét, vagy letelik 48 óra, akkor a limit visszaáll 1Ft-ra! Így aztán ha kinézek valamit eBay-en 785Ft-ért, akkor belépek netbankba, 5 perc alatt beállítok 800Ft limitet 1 tranzakcióval, amit el is használok újabb 5 perc alatt, és kész, onnantól nem tudnak többet leszedni a kártyáról!

OTP webkártya esetén ha jól tudom külön alszámla tartozik a webkártyához, ahova mindig át kell utalnod x összeget netbankban! Ezek a limit beállítások és/vagy webkártyára utalások 5 perc alatt megvannak, nem kell órákat, napokat várni rá, még éjjel háromkor sem!

Szerintem ez a célszerűbb módja az internetes vásárlásnak, mintsem az elsődleges kártyádat használni, és folyton azon aggódni, hogy később ki, és mennyit fog leemelni engedély nélkül a számládról!

[ Szerkesztve ]

(#14889) KamuMazsola válasza Intruder2k5 (#14888) üzenetére


KamuMazsola
őstag

"webkártyára utalások 5 perc alatt megvannak,,

Szerintem, aki nem először használja a webbankját ennél lényegesen kevesebb idő alatt végre tudja hajtani a műveletet, belépésestül, sms megerősítésestül. Én tényleg bizalmatlan voltam a netes vásárlással szemben, de be kellett látnom, hogy tényleg működik és tényleg biztonságos. (Persze ésszerű keretek között!)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#14890) Intruder2k5 válasza KamuMazsola (#14889) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát persze, de ha Te most azt mondod, hogy két perc, akkor majd jön valaki akinek megy másfél alatt is, aztán meg egy másik, akinek csak három alatt sikerül! 5 percet írtam, de nem gondolom, hogy ez lenne a lényeg a dologban, hogy 5 perc, vagy 3 perc!

[ Szerkesztve ]

(#14891) maestro87 válasza Intruder2k5 (#14888) üzenetére


maestro87
őstag

Csak nekem nincs webkártyám és nem tudok róla, hogy a K&H-nál lenne-e ilyen.
Az OTP-s webkártyának nem tudod mekkora a fenntartási költsége? Meg gondolom nyitnom kellene az OTP-nél egy lakossági számlát, hogy én is igényelhessek ilyet ami meg számlavezetési díjakkal jár...

(#14892) Intruder2k5 válasza maestro87 (#14891) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szinte kizártnak tartom, hogy lenne olyan bank, amelyiknek nincs erre valamiféle megoldása! Én ERSTE-s vagyok, VISA kártyám van, így egy VISA Virtuon-t kaptam mellé, azt hiszem 900Ft az éves díja! Bár lehet, hogy ez a 2 éves díj, addig érvényes a kártya, már nem tudom, de nem egy csillagászati összeg!

(#14893) KamuMazsola válasza maestro87 (#14891) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az OTP webkártya nekem ingyenes, náluk van lakossági folyószámlám, ahhoz igényeltem. A webkártya típusa MasterCard!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#14894) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha a fórumon találkozok valakivel, akitől vásárolok, azt ugye lehet a paypal-en keresztül?
Ha nem azt kapom, amiben megegyeztünk, vagy semmit se kapok, akkor refund-ot használhatok a pénzem visszakapni és tehetek olyan megjegyzést az ebay-en, hogy ez az illető nem megbízható?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#14895) Intruder2k5 válasza tknof1871 (#14894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Most akkor egy fórumon beszélitek le az üzletet, és Paypal-on fizetsz, vagy eBay-en van fenn a termék? Ha minden egy fórumon történik, akkor nem értem hol akarsz eBay-en megjegyzést írni...

(#14896) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

beteszem ide is hátha valaki belefutott már ilyesmibe

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14897) maestro87 válasza Intruder2k5 (#14892) üzenetére


maestro87
őstag

Én nemrég igényeltem új bankkártyát (Visa Electron) és előtte alaposan végignéztem a listát, hogy milyen kártyákat lehet igényelnem, rákerestem a "K&H webkártya" kulcsszavakra is, de semmit sem dobott ki a google. A hirdetményekben szintén nem találtam semmit. Sajnos mikor a bankban voltam elfelejtettem megkérdezni, hogy van-e ilyen lehetőség náluk, de akkor majd küldök nekik egy e-mailt...

De a fő kérdésre még nem kaptam választ. Hol kell megadni a számlaszámot a paypal felületen?

[ Szerkesztve ]

(#14898) tknof1871 válasza Intruder2k5 (#14895) üzenetére


tknof1871
őstag

Rosszul fogalmaztam. A paypal-en tehetek olyan megjegyzést, hogy valaki nem megbízható, megkárosít másokat? Aminek valami súlya is van.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#14899) aytukabozs válasza tknof1871 (#14898) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem.

szerk.:
Indíthatsz dispute-ot, eszkalálhatod claim-mé, és így visszaszerezheted a pénzedet, ennyit tehetsz.
Nyilván azt az usert aki ellen sok dispute indul szankcionálja valahogy a PP, esetleg ki is zárják, de mivel ez nem egy aukciós oldal/online piactér, értékelni itt nem tudod a partneredet.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14900) Hintalow válasza maestro87 (#14897) üzenetére


Hintalow
senior tag

Olyat keress, hogy "add bank account" de nem életképtelen azért a paypal, ha elkezdessz egy kifizetést (withdraw) és nincs beállítva számlaszámod, hidd el, fel fogja ajánlani, hogy megadhass egyet :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.