Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) juhiimi válasza Har_melin (#2900) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Koszonom igy mar ertem
Nordic neked is kosz :R

(#2902) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Közben számolgattam a scion aura lehetőségeit, és nekem sehogy se jön ki az öt aura egyszerre. Ha jól számoltam, akkor 34%-ot lehet passzívból megtakarítani, ehhez jön az Alpha, az 42%, vagyis marad 58%. lvl20 Reduced Mana 71%, vagyis 0,58*0,71=0,412 => ha kedvezően kerekít, akkor az eredeti érték 41%-át fogyasztja egy-egy aura. 1/0,41 = 2,44 => 244% lehet az összes aura eredeti igénye.

A build szerint viszont Anger+Wrath+Haste+2 ele resist = 260% lenne, de még a Herald of Ice-szal és Purity of Lightning-gal is 245%, pont 1%-kal több, mint lehetne.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2903) Zyrius válasza Har_melin (#2902) üzenetére


Zyrius
aktív tag

azt olvastam, hogy nem is ajánlott ez a fajta ST build, 1 mert nagyon drága 2 mert nerfelték az aura használatát és egyéb dolgokat (pontosan nem tudom, h mit) de összességében 40%-ot esett az átlag dps szóval masszív nerf.
De pont emiatt és az egyéb változások miatt a crit dagger st elég életképesnek tűnik.. majd meglátjuk.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2904) Har_melin válasza Zyrius (#2903) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Drágának semmiképpen nem nevezném, gyakorlatilag az Alpha az egyetlen kötelező darabja. Én aztán nem vagyok egy milliomos, exaltot még nem is láttam, de azért erre még nekem is futná. A többi darabnál nyilván a modok értékei sokat számítanak, de craftolási lehetőség ezt is könnyebbé teszi. A Lightning Coil pedig csak alternatíva, nem kötelező, lehet bármilyen jó resistet adó öt linkes páncélt használni és akkor még a Purity of Lightning sem létfontosságú. Az Anger+Wrath+Herald+Haste négyes pedig fenntartható.

A nerfhez nem tudok mit mondani, nem vagyok még olyan szinten a karakterrel, hogy meg tudjam állapítani. A buildhez belinklet dmg képernyő még az 1.1 előtti érték, tehát végképp nem viszonyítási alap. Nincsenek meg a patch előtti számaim, de a patch note alapján az Anger lvl20 sebzése átlag 20-szal, a Wrath-é átlag 30-cal lett kisebb, ami elég durva. Lenne, ha nem hozták volna be mellé a Herald of Ice-t, amelyik lvl20-on 53-70 között sebez, vagyis elvileg alap sebzésben legalább szinten van a build.

Az aura buff node-ok nem tudom, mennyire hatnak majd, de szerintem a 40% dps az eredeti, két ele aurás változatra vonatkozhatott. Amikor a patch után újraosztottam a pontokat, akkor minden esetre az akkor kb. 42-es scion erősebb volt, mint a patch előtt, és ebben még nem volt a Herald, hiszen az új gem.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2905) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Közben néztem a legújabb kommenteket, e szerint egy resist aura még pont befér, nyilván a kerekítéseknél az a hiányzó 1% "megnyerődött".

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2906) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Törölve

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2907) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Közben frissítették a leírást, egyértelmű, hogy egyszerre futtatni az öt aurát csak nagyon spéci felszereléssel lehetne (2 db lvl21-re felhozott corrupted Reduced Mana és az Alpha mellett még egy cucc, ami +1 gem lvl-t ad).

Ez egyrészt azt jelenti, hogy a Lightning Coil-os gear csak a sebzés rovására lenne használható (Purity a Haste helyett).

Másrészt viszont Purity nélkül az Alpha megszerzése után már nincs szükség a sciontól jobbra felfelé menő ágra a mana reduce passzívokkal. Ha azt az egészet (a + life-fal együtt...) kiszórja az ember, akkor helyette fel lehet venni részben sebzést, részben védelmet, részben szintén life-ot adó passzívokat. (csak be kell gyűjteni az összes respec pontot a küldetésekből). A végére - szerintem - egy kicsit kevesebb life, sokkal több sebzés és (Evasion alapú cuccok esetén) sokkal nagyobb védelem lesz. Kevésbé tank, HC-ra nem biztos, hogy jó lenne, de szerintem bőven játszható.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2908) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Tök más, a scion-t azt hiszem kiveséztük:

Van olyan, akinek már legalább mind a hat alap mester megvan? Én öttel már 4. szinten vagyok, de a nekró csajszival még nem is találkoztam, miközben a többiektől rendszeresen kapok véletlen szerű küldetéseket is. Abban bíztam, hogy majd A2-ben a Fellshrine-ban vagy valamelyik dungeon-ben előkerül, de semmi.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2909) Plazmacucci válasza Har_melin (#2908) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Megvan. Tök random hogy jönnek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2910) Nordic válasza Har_melin (#2908) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Itt is megvan mind a 7(a mapos ribi is). Arra figyeljen mindenki, hogy ha hideout-ot vált minden "berendezést" maga pakoljon vissza a stashbe. Én egy hideout váltással buktam egy csomó berendezést mert a drága rendszer baszta beletenni a stash-be :(((

(#2911) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Voricivel még nem találkoztam.
Amúgy hogy megy a szintlépés? A Mastereket értem, de mikor is van az, hogy 2-nél több embert tudsz mastert tudsz behívni a rezidenciádra?

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2912) kristof123 válasza Zyrius (#2911) üzenetére


kristof123
őstag

6-os szint felett lehet 3 master a hideoutban.

(#2913) Har_melin válasza Plazmacucci (#2909) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, akkor várok, majd csak felbukkan.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2914) San398 válasza Nordic (#2910) üzenetére


San398
őstag

Hogy is van ez a Hideout-os váltás? Nem akarom elveszteni a nagy nehezen összeszedett cuccaim!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2915) Plazmacucci válasza San398 (#2914) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem simán visszatette az összes berendezést stockba, nem vesztek el.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2916) Zyrius válasza kristof123 (#2912) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Ok, de hol látom a hideout külön szintjét? Az mitől nő?

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2917) kristof123 válasza Zyrius (#2916) üzenetére


kristof123
őstag

A masternek kell 6os szint.

(#2918) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Tudna valaki tippet adni egy használható dual dagger shadow buildhez? Elkezdtem anno ezt, aljutottam vele a patch előtt 50-es szintig, de most nagyon átvariálták a fát, frissítés pedig nincs. Ennél is nagyobb gond volt viszont, hogy ezen a szinten az ES még kevés volt a CI-hez (összesen volt kb. 450 és azóta sem találtam valami brutál páncélt), az élet viszont még kevesebb, ezért folyamatosan behaltam. Ezért is álltam le vele.

A használható nálam (ahogy már többször leírtam) azt jelenti, hogy legalább map szintig játszható legyen 4L cuccal, ne legyen benne überunique (BoR, stb.) lehetőleg rare-ekből megoldható legyen. Mivel ez crit build volt, azért két Mightflay és egy Maligaro van most is hozzá, a többi csak vegyes zöldség.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2919) Nordic válasza Plazmacucci (#2915) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem is az első 3 váltáskor. Aztán amikor Vorici helyéről váltottam zana helyére meg eltűnt vagy 15 különböző cumó(lámpák, fáklyák, székek, stb). Szerinted én nem lepődtem meg? :U

(#2920) San398


San398
őstag

Sok olyan itemem van amihez Scroll of Wisdom szükséges az azonosításhoz, hogyan tudok ilyet legkönnyebben szerezni? pl. farmolok valamelyik helyen pl. Ledge-n? Cruel-en vagyok Act1-en 43-as szinten.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2921) scar07 válasza San398 (#2920) üzenetére


scar07
tag

Igazából csak a farm segíthet ezen. Farmolni Ledgén, City of Sarn, Dock, és Lunaris Temple-ben a legjobb.
Ha pedig eladsz transmutation orbot azért jó sok wisdomot kapsz pontosabban 1:4 arányban.

(#2922) Sotilis


Sotilis
újonc

Hahó!

Látom jó pár aktív játékos van, gondoltam hátha érdekel valakit.
A Sons of Anarchy guild, mely 2013 február óta létezik, új tagokat keres.
Olyanokat keresünk akik az új SC ligában játszanak. Ha valakit érdekel, tud nálam érdeklődni a részletekről játékban napközben ( Alice_Leroy ).
De ha valaki csak mappezgetne, az is dobhat üzit :)

(#2923) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Újabb patch notes: 1.2.1:

- Über crafting opció a 8. szintű mestereknél, ami ha jól értem, akkor eltekinthet a mod szabályoktól (lehet majd 4-2 vagy 5-1 is a 3-3 helyett? Vagy hatnál több mod?)
- Phys dmg craft opció a gyűrűkre és amuletekre is
- Cyclone és Detonate Dead módosítás
- küldetés és Beyond démon változtatások

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2924) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Lehet, hogy csak én nem vettem eddig észre, de megjelent a mestereknél egy diszkont orb csere opció:

Haku: 20 Alt / 64 Aug (80 helyett)
Elreon: 20 Jeweller / 32 Alt (40 helyett)
Vorici: 20 Fuse / 64 jeweller (80 helyett)
Tora: 20 Chrom / 48 jeweller
Vagan: 10 Alch / 8 Regret
Catarina: 30 Scouring / 96 Chance

Vagyis egy öt linkesítés már "csak" 768 Alteration-be kerül 1200 helyett

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2925) Zyrius válasza Har_melin (#2924) üzenetére


Zyrius
aktív tag

wow, ez mindegyik masternél van?
Kíváncsi vagyok, hogy ez menyire változtatja meg a jelenlegi tradelést.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2926) tocsek18 válasza Har_melin (#2923) üzenetére


tocsek18
senior tag

Prefixes Cannot Be Changed - suffix - Haku
Suffixes Cannot Be Changed - prefix - Tora
Cannot roll Caster Mods - suffix - Vagan
Cannot roll Attack Mods - suffix - Catarina
Can have multiple Crafted Mods - suffix - Elreon

(#2927) Plazmacucci válasza Har_melin (#2924) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vagyis egy öt linkesítés már "csak" 768 Alteration-be kerül 1200 helyett :DDD Csak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2928) Har_melin válasza Zyrius (#2925) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Mindegyik mesternél csak a nála megjelölt csere és csak a saját 6. szintjüktől. Szerintem már pár nap alatt változni fog a trade-ben is, mert aki sokat játszik, annak szerintem már nagyjából megvan mindegyikkel a 6. szint.

Viszont a Chrome-ot még mindig nem lehet semmi másra cserélni :(

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2929) Har_melin válasza tocsek18 (#2926) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, ez érdekes lesz! Az Elreon-os mod akkor, ha van egy két-három nagyon jó mod-os közepes szintű cucc. A többi meg gondolom akkor, ha valaki egy 4-5 modos sárgát akar tovább buherálni, de nem akarja eltolni a rajta lévő nagyon jó rollt.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2930) Har_melin válasza Plazmacucci (#2927) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Persze, így sem kevés, de azért így a harmadával olcsóbb lett. Ha azt veszem, hogy egy 5L unique mibe kerül, akkor ez lényegesen könnyebben elérhető, ráadásul mivel csak tömeg currency kell hozzá, azoknak is, akik még nincsenek map szinten és nincsenek kitömve chaos és exalt orbokkal. Oké, sokat kell oda-vissza szaladgálni a város és a pálya között, de legalább járható megoldás.

Az 5L cuccok felára fog szerintem leesni ettől, ott azért eddig volt egy elég méretes ugrás a 4L-hez vagy 5S-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2931) SmOg


SmOg
csendes tag

Meg azért azt se felejtsük el, hogy csak 9 napja megy a gama. 3 hónap alatt azért szépen lehet termelni. :)

(#2932) Har_melin válasza Har_melin (#2930) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ha azt nézem, hogy ez előtt a diszkont orb lehetőség előtt a 768 Alt 96 fuse-t ért, akkor így még inkább látszik, hogy ez egy reális alternatíva lesz. 5 csomag fuse-t jó eséllyel el lehetett lőni egy 5S cuccra anélkül, hogy siker koronázta volna a dolgot.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2933) San398


San398
őstag

Hol lehet ilyen "recepteket" találni?
Van ezekről valami lista?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2934) MedweSajt válasza San398 (#2933) üzenetére


MedweSajt
tag

(#2935) scar07 válasza San398 (#2933) üzenetére


scar07
tag

itt: [link]

(#2936) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Nordic, láttad Catarina módosított craft listáját? Felkerült rá három opció 6. szinttől, 1% F/L/C dmg life leech, 4 chaos-ért :)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2937) mclord


mclord
aktív tag

Felteszek 1-2 alap kérdést, mivel nem játszottam ez elmúlt 5-6 hónapba, és most beléptem és látom a karakterem (standard) fáját újra lehet kirakni és cuccokat se lehet érni (visszarakni átadni). Most az a kérdem ez a karakternél ha újra kirakom az aktuális standard ligába fog játszani a maruderem ? , vagy ő a jégbefagyba az ősember lett (időm kevés játszani bízok benne nem kell újra kezdeni)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#2938) Nordic válasza Har_melin (#2936) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kell... Life leech gem megy is akkor a picsába.

(#2939) Har_melin válasza mclord (#2937) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ha SC kari volt, akkor igen, a standard ligába kerültél vele. A cuccaid csak azért nem működnek, mert a lenullázott fa miatt gondolom a marád gyenge, mint egy tollpihe.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2940) mclord válasza Har_melin (#2939) üzenetére


mclord
aktív tag

oksa köszi , az infót. Akkor az új fát tanulmányoznom kell mifelé menjek, valami új build ötlet :) ?

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#2941) Har_melin válasza San398 (#2933) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ha ezzel még nem találkoztál, akkor szólok, hogy a kereskedők eladandó készlete is cserélődik minden szintlépéskor és kb, normal A2-től már rendszeresen felbukkanak benne RGB linkes tárgyak, amiket azonnal el is lehet nekik adni 1 chrome-ért, illetve talán Merciless-től 6S cuccok, amikért 7 jewellers-t adnak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2942) Har_melin válasza mclord (#2940) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ez egy frissített fa egy kétkezes (jelen esetben mace-re specializált) infernal blow marauderre. A build koncepcionális leírása itt van, de a szerző nem udatalte az 1.1-hez igazított fát, az amit én linkeltem, az egy kommentből van.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2943) Nordic válasza Har_melin (#2941) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

6S cruel a3-tól lehet vendornál ;)

(#2944) San398 válasza Har_melin (#2941) üzenetére


San398
őstag

Köszi az információt!

MedweSajt, scar07 köszi a linket.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2945) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

infernal blow-ra meele splash-t kötni nagy lagtengert okoz? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2946) Nordic válasza Plazmacucci (#2945) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem... Sőt egyenesen kötelező. :DDD

(#2947) Har_melin válasza Nordic (#2943) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Látszik, hogy régen léptem szintet, nekem korábbinak tűnt. :)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2948) kristof123 válasza tocsek18 (#2815) üzenetére


kristof123
őstag

Itt az Én rekordom:

Wini ezt döntsd meg! : D

(#2949) tocsek18 válasza kristof123 (#2948) üzenetére


tocsek18
senior tag

sea witch statpadd nem ér :D

(#2950) Nordic válasza tocsek18 (#2949) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Inkább hc-n toljátok ahelyett hogy ilyen semmilyen számokkal méregetitek az e-penist. :P ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.