Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Ramos_ válasza Har_melin (#2750) üzenetére


Ramos_
tag

(#2752) Nordic válasza Ramos_ (#2748) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem hiszem, hogy nem fog játszani, azért ez valamivel tartalmasabb content, mint az Aztziri bohócság, meg asszem Hegemony mondta az egyik stream adásban ,hogy ő is szinte biztos benne, hogy fog játszani Kripp. Valószínű nem fullban fogja tolni mint az elején, de simán várható a megjelenése. Attól hogy nem játszik, meg beszél róla, simán követi a játék sorsát, elvégre az eddigi legjobb ARPG-nek tartja a játékot.

Lassan itt a start de én még most sem tudom mit indítsak :(((. Valószínű az állandó partym-hoz fogok majd igazodni, mert elég sokféle build összejött, és majdnem mindhez van kedvem. Ha caster lesz akkor vagy Ball lighling, vagy ice speares, ha ranged akkor valszeg Ice shot crites, ha meg melee akkor CI claw ls buildben gondolkodom, esetleg valami jó öreg blockos kari.

Legszívesebben megint poison trapes karit indítanék, de sajna az nem éppen partyba való, mivel annak sajna nagyon kell a Vurneability curse, és partyban azt nem nagyon nézik jó szemmel. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2753) Har_melin válasza Ramos_ (#2751) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, ez elég komolynak tűnik.

Más: ha szeretnék eladni cuccokat és csinálok egy posztot a megfelelő fórumon (nem shop, csak sell), akkor hogyan kell feltüntetnem a b/o árat, hogy a PoE Goods értelmezni tudja? Elég, ha beírom a posztba, hogy b/o 1 chaos, utána spoiler tag és abba az eladandók? Egyáltalán, bekerülnek az én cuccaim is a kínálatába? Valahol azt olvastam, hogy csak a top XXXXX játékos kínálatát nézi, én pedig aligha vagyok bárhol is a ranglistán.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2754) tocsek18


tocsek18
senior tag

krippet dobta barátnője hogy visszatér? :Y :D

aki esetleg tanácstalan :) pár 1.2es build poebuilder.comon meg lehet nyitni

[ Szerkesztve ]

(#2755) Nordic válasza Har_melin (#2753) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az hülyeség, hogy csak a top játékosokét nézi. Csak annyiba lehet beleesni ,hogy 300 a keresési limit asszem, szal ha nem szűrnek pontosan, lehet a 300ba a te cuccod nem fér bele.

(#2756) tocsek18 válasza Har_melin (#2753) üzenetére


tocsek18
senior tag

ha felrakod fúrumra az itemeket utána ha itt http://poe.xyz.is/ rákeresel látni fogod
de viszont top15000be lvl szerint benne kell lenni hogy online-nak mutasson az oldal

(#2757) San398


San398
őstag

Árulja el valaki nekem légy szives hogy abban a küldetésben ahol a három bandita van mit kell csinálni ha mindnek akarok segíteni? Ha jól értem a gyenge angolommal akkor mindegyik valami amulettet akar az ő riválisától, de kitől kapom meg az elsőt? Beszéltem már Eramir-al is! A három bandita meg adna egy egy darabot a kulcshoz ami a piramishoz kell Vaal-hoz.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2758) tocsek18 válasza San398 (#2757) üzenetére


tocsek18
senior tag

neeeeeeeeeem :)
2lehetőséged van:
1: vagy megölöd mind a 3att és kapsz 1 passzív pontot és városba öregtől kapod az itemet vaalhoz
2: vagy a 3közül segítesz 1nek és a maradék kettőt megölöd, akkor annak a rewardját kapod meg akinek segítettél értelem szerűen

[ Szerkesztve ]

(#2759) Zyrius válasza Nordic (#2755) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Az aktuális liga top15000-ben kell bentlenned ahhoz, hogy listázza a termékeket a poe.xyz

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2760) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Tocsek, Nordic: kösz, akkor ezt az online mutató szintet kevertem, illetve emlékeztem rosszul.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2761) tocsek18 válasza Zyrius (#2759) üzenetére


tocsek18
senior tag

fals infó :B

(#2762) Nordic válasza Zyrius (#2759) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Szerencsére ez nekem sosem okozott gondot... :P

(#2763) Zyrius válasza tocsek18 (#2761) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Ja úgy értettem én is, hogy akkor listáz, mármint, h fent vagy. Gondolom a játékosok 99%-a online emberre szűr. :U

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2764) xcap


xcap
csendes tag

Fejlesztők beszéltek róla vagy valaki tudja esetleg, hogy a set itemek miért maradtak ki a játékból?

(#2765) Har_melin válasza Zyrius (#2763) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

na megnéztem, gyakorlatilag minden, amit eladnék kapható 1-2 fuse-ért vagy még olcsóbban, nem vagyok fent a ladderen, szóval vendor.

Ha valakinek kell valami ezekből, az írjon pm-et a hét végéig, és leboltoljuk (mind standard ligás):
Páncélok: Foxshade, Briskwrap, Thousand Ribbons
Kétkezesek: Wideswing, Limbsplit, Shiversting, Hrymnor's Hymn
egykezesek: Ungil's Gauche, Mighflay
pajzs: Kaltenhalt
Íj: Quill Rain
Kesztyű: Facebreaker, Lochtonial Caress, Doedre's Tenure
Csizma: Bones of Ullr

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2766) Ramos_


Ramos_
tag

a facebreakert azért nézd meg hogy hanyas %
mert ha még régen találtad és legacy 900% feletti akkor több ex

(#2767) Har_melin válasza Ramos_ (#2766) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Sajnos nem, akkor nem kótyavetyélném el, jól jönne a saját FB marámnak :N

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2768) San398


San398
őstag

Hol találok egy listát arról, hogy a játékban a currency item-ek mennyit érnek? pl. 2 alteration : 1 chance stb.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2769) San398 válasza tocsek18 (#2758) üzenetére


San398
őstag

Köszönöm a segítséged. :K
Engem igazából ez a leírás vezetett meg: [link] :B

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2770) tocsek18


tocsek18
senior tag

(#2771) Ramos_


Ramos_
tag

lol élőben lehet követni ahogy chris írja a patch notes-t

cleave is back!!!
shockwave totemet sztem tulbuffolták iszonyat lesz :Y

beírja skill nerfs: sec afk :C
most itt tartunk

https://docs.google.com/document/d/14JM-RjYcgQ9MZeELGlVQ1DVd4owBI41cH7X_XShtvew/preview?pli=1&sle=true

[ Szerkesztve ]

(#2772) Har_melin válasza Ramos_ (#2771) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

- lehet, hogy megnézem, milyen egy Flame totem - shockwave totem kombó.

- A Cold to Fire igazából mitől jó? A cold sebzések általában rosszabbul skálázódtak (eddig, most a FP, IS buff után már nem tudom) mint a tűzsebzés, miért jó ha ennek egy részét még át is konvertálják? Nyilván valami hasonló trükk van mögötte, mint ami a Lightning Coil-nál is működik, csak én még nem jöttem rá, hogy mi az?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2773) San398


San398
őstag

Kis felvilágosításra lenne szükségem farmolás éren. Olvasgattam de nem igazán tiszta a kép.
Az világos, hogy ezeken a helyeken lehet: ledge, fellshrine, dock
- Mindegy milyen szintű hőssel megyek ezeken végig?
- Ha Act3-on járok akkor is vissza lehet menni Ledge-re farmolni?
- XP büntetés csak akkor van ha ezeken a farm helyeken meghalok farmolás közben vagy akkor is ha túl nagy a különbség a karakterem és az ellen szintje között?
- Hány alkalommal lehet egy-egy pályát farmolni? Amíg meg nem unom vagy van egy határ?
Ha bármi egyéb információ van amit jó tudni farmolás ügyben azt megköszönöm.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2774) tocsek18 válasza San398 (#2773) üzenetére


tocsek18
senior tag

attól függ mit akarsz farmolni xp-t vagy itemet
dropról
item orb drop tök random xp büntetés van persze itt van képlet hogy kell számolni
bármelyik actrol bármelyik actra tudsz waypointal menni sőt még nehézségek között is tudsz ugrálni
mapokat amit eternal laboratoryba nyitsz meg azt 1x kipucolod és vége nyitod másikat
de amire te gondolsz azokat végtelenszer tudod farmolni :D
crt ball klickell kell kattolni és new-ra menni :) ezt meg tudod tenni waypointon vagy ha egy területről másikra lépsz át

(#2775) Zyrius válasza San398 (#2773) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Itt egy XP kép.
Ezen azt látod, hogy hogy jön az xp attól függően, hogy milyen szinten vagy és milyen szintű pályán mész.
Célszerű a zöld sávban maradni, hogy ne bukj XP-t.
Ha lenyomod a Tabot, akkor a jobb felső sarokban mindig kiírja, hogy mekkora az adott terület szintje ahol vagy (ha a waypontokat nézed, ott is látni).

Illetve ahogy Tocsek is írta, ctrl lenyomásával tudsz új instát nyitni. Ledge-et érdemes úgy farmolni, hogy egyik oldalon bemész átmész a végére és amikor vissza jössz, akkor a ctrl lenyomásával új instába lpsz be, aztán ugyen ez visszafelé.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2776) Har_melin válasza San398 (#2773) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

kétféle XP bünti van:
- cruel-en -5%, merciless-en -10% az adott szint xp-jéből ha meghalsz. (Vagyis az abszolút értéke a szinttől függően változik, de mindig egy illetve két osztással vet vissza az alsó XP csíkon.) Nem veszíthetsz így szintet és a gem-ek sem veszítenek vele XP-t.

- a level bünti, ha túl erős vagy túl gyenge vagy egy adott pályához. Alapból a szinted +/-3 level-en belül nincs XP bünti, ez minden teljesített 16 level után 1-gyel nő, vagyis a maximum tolerancia -9 level 96-os szint fölött.

- orb-ok és tekercsek esetén csak 2 szint a tolerancia lefelé, ha nagyobb az eltérés, akkor szintenként 2,5%-kal csökken a drop rate-jük. Pozitív módosító nincs és ez a tolerancia nem is nő. Ez 66-os szintű pályáig tart, utána már nincs bünti. (Vagyis a level-nek kell 66-osnak lennie, nem neked, ez az összes map-ot jelenti és a Merci Act3 végét.)

Vagyis egy 32-es szintű karival XP bünti nélkül játszhatsz egy 27-as szintű pályán, de a currency drop már 7,5%-kal kevesebb lesz.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2777) Nordic


Nordic
Közösségépítő

"The Reduced Mana support gem is now available for all classes as a quest reward." - végre...

"The Trap and Mine support gems now have multiplicative damage bonuses that are specific to traps and mines respectively. This means that you can't cast a skill through a trap and a mine for double bonuses." - ezt hogy kell érteni? Nincs több Poison trapper? :F

(#2778) 0Li


0Li
aktív tag

Remélem shockwave totemet nem nerfelik kezdésig mert már megy a sírás mindenhol :DDD

(#2779) Nordic válasza 0Li (#2778) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Most azzal az a baj, hogy szerintem elég llett volna az, hogy a spell dmg node-ok hatnak rá. Ehelyett most kapott egy rakat phys dmg-s node-ot, meg talán flat dmg-t is. Igazi melee szopatós skill lesz partyban a folyamatos knockback-el. Tuti nem lesz népszerű kari, mint annó a lightling trapper, amikor még nem volt optimalizálva a skill és szétszaggatott minden gépet.

(#2780) Nimda válasza 0Li (#1149) üzenetére


Nimda
addikt

Szia, nekem is ez a bajom a játékkal, de nem értem, ezek valami kapcsolók? hová kell ezeket beírni?

Ha valaki segítene, plíz...

Köszi a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

(#2781) Nordic válasza Nimda (#2780) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Valószínű, hogy ezt(C:\Program Files (x86)\Grinding Gear Games\Path of Exile\PathOfExile.exe" --softwareaudio --swa) az *.exe parancsikon tulajdonságaiban megtalálható indítás hely részhez kell beírni. Tulajdonképpen csak a vastagon kiemelt résszel bővül a sor, meg ugye lehet nálad más helyről/mappából indul a játék.

(#2782) Nimda válasza Nordic (#2781) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, köszi, így már világos :)

(#2783) 0Li


0Li
aktív tag

Bevásárolva, 2 napra lemondva minden, kezdődhet az új liga :K
Shockwavel kezdek, később jöhet majd valami drágább. Ti?

(#2784) Zyrius válasza 0Li (#2783) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Pont most akartam írni én is, hogy ki mit indít? :)

én Softcore ST phis crit dagger shadow karaktert indítok.
Amint kész van a karakter beírom ide a nevét és várom majd szeretettel a fórumtársakat is in game! :))

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2785) nyic19 válasza Zyrius (#2784) üzenetére


nyic19
tag

Softcore ST Scion phys, 2H sword+ egy kis skeleton támogatással. :U

[ Szerkesztve ]

(#2786) Csöbronit


Csöbronit
tag

Most nézem hogy gyakorlatilag az összes skill-t amit szerettem nerfelték . Úgy látszik most ez a menő mert szinte minden játékban ezt csinálják. Rájönnek a játékosok hogy mi a jó azt rögtön gyengíteni kell. Persze,így az ember mást is kénytelen kipróbálni de ne így erőltessék már rá az emberre,ez nekem személy szerint nem tetszik aztán lehet velem egyet/meg egyet nem érteni.

FaZe Clan Member - MLG player

(#2787) Zyrius válasza Csöbronit (#2786) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Ha azért tetszik egy skill, mert bejön, akkor ezután is használható lesz, csak gyengébb, de releváns marad.
Ha azért tetszik egy skill, mert OP akkor jogos a nerf. Pl nálam az spectral throw nerfelték, de nem zavar, megértem, jó lesz így is.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2788) Har_melin válasza Zyrius (#2784) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy indítok bármit is az új ligában. Pontosabban az elején biztosan nem fogok. A SC liga "extrája", hogy nyomjad és rohanj végig az egész pályán, ez nem vonz és hacsak nem találnak ki valami új buildet az új fához, akkor inkább a meglévő karijaimat viszem tovább. Azoknál is lesz annyi változás, hogy egy csomónál szinte teljesen újra kell gondolni.

Most néztem pl., hogy a SA/COC/EK íjásznál szinte reménytelen a sebzést, a crit-et és mellé az életet is tuningolni, vagyis azt valami másra kell majd alakítanom.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2789) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Holnap belemerulnek kicsit a jatekba, tudtok kuldeni vmi olcso karakter buildet?
Jo lenne multiba tolni vegyetek fel steamen: juhiimi

(#2790) 0Li válasza Har_melin (#2788) üzenetére


0Li
aktív tag

Eddig nem ez volt a lényeg? Csak most jár egy kis bonus a gyorsaságért.

(#2791) Nordic válasza 0Li (#2783) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Crit Ice-shot ranger herald of ice-al...had szóljon az a dps ;] , yolo reflect :DDD Am én is most keltem...így mehet az éjszaka meg a nappal zsinórba :DD

(#2792) tocsek18


tocsek18
senior tag

pff sok bagoly :D
én talán benézek kezdésnél 10perce aztán szunya majd reggel go :D

nugi visszatért :C

(#2793) 0Li válasza tocsek18 (#2792) üzenetére


0Li
aktív tag

Kripp is ahogy visszarepül görögbe ránéz a poe-ra. Gyanítom megint le fogja kötni, ahogy engem is.,

1244. vagyok a que-ban :D

[ Szerkesztve ]

(#2794) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Nem tudja valaki, hogyan lehet eltüntetni a quest listát a képernyőről? Értem én, hogy segíteni akarnak, de k*va zavaró 6-8 sornyi szöveg.

Safe betként kipróbáltam a flametoteme karaktert: több élet, magasabb sebzés, kicsit rövidebb életű totemek, eddig rendben. A szörnyikék változatossága persze fel fogja borítani a korábbi "erre a pályára csak cold, ide fire res kell" tippeket. (Tudom, Invasion-ön már régebben is ez volt.) A box-ok nem tudom, ezután is ilyen mennyiségben lesznek-e, most a negyed Slum+Slum sewer pályán volt két rare, három magic és egy normál.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2795) Har_melin válasza Har_melin (#2794) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Megnéztem a 70-es dualclaw shadow-mat is, az is erősebb lett a patch után, nagyobb sebzés, több élet, csak manában buktam egy kicsit, de egy gyors próbakör alapján így is elég lesz a leech.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2796) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

dejó megint szétbaszták a szkilleket. tuti nem lehet ugyanúgy kirakni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2797) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tényleg én nem találom meg az összes raise zombie skillt, vagy kivettek egyet???
Bár a hex master-t sem találom :DDD

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2798) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Zalgradisz néven vagyok megtalálható a Rampage ligában :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2799) Ramos_ válasza Plazmacucci (#2796) üzenetére


Ramos_
tag

hálisten nem basztak szét semmilyen skillt már bocs hanem egy ingyenes játékhoz, ami mellesleg a jelenlegi legjobb ARPG, kaptál egy brutal jó patchet, szintén ingyen

a skill tree-n pedig van kereső funkció, beírod hogy hex master és mutatja az új helyét

(#2800) Plazmacucci válasza Ramos_ (#2799) üzenetére


Plazmacucci
félisten

még jó, hogy te kiállsz a játékért, úgy sem tudja megvédeni magát :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.