Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Oh...my...fos... :C

Asszem nem fogom látni a külvilágot 3 hónapig... :DDD

(#2552) Plazmacucci válasza Nordic (#2551) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Végre. Sok jó újdonság. Csak oldják meg, hogy self foundból lehessen jó cuccokat csinálni, több hónap farm nélkül :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2553) tocsek18


tocsek18
senior tag

HYPE :DD

(#2554) Har_melin válasza Nordic (#2551) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Csatlakozom az előttem szólóhoz :)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2555) Csöbronit


Csöbronit
tag

Asszem pár ember rendesen fel lesz cseszve akik mirrorozták a itemeket :D

FaZe Clan Member - MLG player

(#2556) SmOg válasza Nordic (#2550) üzenetére


SmOg
csendes tag

Ejh ejh. ... Megint egyedül maradtam... :)

(#2557) Nordic válasza SmOg (#2556) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem tehetek róla, hogy maze Vaalhoz kevés volt 4800 hp. Két villámmal baszatott agyon...

Majd kövi ligában toljuk. Remélem azért a MoM-ot végre rendes helyre rakják, ha már ennyire átdolgozták a witch/shadow kezdőt.

(#2558) tocsek18


tocsek18
senior tag

GIGA SPOILER

még nem berakott itemek

[ Szerkesztve ]

(#2559) SmOg válasza tocsek18 (#2558) üzenetére


SmOg
csendes tag

Wow derék lista :D

(#2560) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Elolvastam a manifesto-t - szép, vastag változások.

A crafing módosításnak örülök, számomra szimpatikusabb (pontosabban kevésbé frusztráló) egy fix mennyiségű orbot elkölteni garantált eredménnyel, mint a próbálkozás - hiába, nem vagyok egy nagy szerencsejátékos.

Ha jól értem, akkor a masterek csak az új ligákban lesznek egyelőre elérhetők - ennyit arról a reményemről, hogy ezt most kihagyom :)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2561) Nordic válasza Har_melin (#2560) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem csak az újakban lesz. Ha van karid régebbről, akkor már ott is meg lesznek elvileg.

(#2562) dave118


dave118
senior tag

Üdv a PoE társaknak!

Viszonylag új vagyok a játékban, egy ideje gyötröm, de sajnos csak alkalmanként van időm vele játszani. Eddig 2db 50+ os karit hoztam össze, tudom elég gyatra felhozatal, de ennyire futotta az időmből.
A kérdésem az lenne, hogy tudnátok ajánlani olyan buildet ami kihozható 10-15 chaos-ból (ennyit sikerült eddig összekaparászni)? Nem tudom ez mire elég, nem vagyok túl gazdag, de a kb 20 nap múlva érkező ligában szeretnék egy hosszútávú, viszonylag egyszerű de élvezetes karaktert összedobni. Nézegettem már mindenfélét, a newbiefriendly karaktereket főleg, de most a ti véleményetekre lennék kíváncsi.

Előre is kösz!

... Ami ami, az az.

(#2563) Zyrius válasza dave118 (#2562) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Szia,

Nekem az a véleményem, hogy azokon a buildeken kívül, ahol fix itemre írják, hogy must have, mindent ki lehet hozni úgy, hogy az alap map-eket el tudd érni. Onnantól kezdve pedig már jönni fog a drop bőven.

Javaslom, hogy:
-Ne trade csatornán keresztül vásárolj, hanem a poe.xyz weboldalon. Mindenki ezt használja és itt nem húznak le, mint a trade csatin általában. 1-2C-ért is elég jó cuccokat lehet már venni.
-Nézz utána, hogy a fizető eszközök hogyan skálázódnak és kb mi mennyit ér. Az első 1-2 ónapban rengeteg eszközt használtam feleslegesen (pl sicketelgettem linkeltem) ezeket érdemes inkább megtartani feltradelni és kész cuccokat venni belőle, amiknél a socket link color mind stimmel az elvárásoknak.
-Érdemes olyan buildet választani szerintem, amiből több alkategóriát is találsz. A hivatalós fórumon classonként van 1-1 topic, ahol megtekinthetőek az összerakott buildek. Minél több alkategóriát találsz az adott buildel kapcsolatban, annál valószínűbb, hogy newby friendly és különleges tárgy sem kell hozzá, mert menet közben átalakítható kisebb nagyobb módosításokkal.

kb fél éve játszok, és ezeket javasolnám, mint tuti tipp az új ligához kezdőknek.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2564) kristof123 válasza dave118 (#2562) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Szvsz Facebreaker buildet próbáld meg.

(#2565) dave118 válasza Zyrius (#2563) üzenetére


dave118
senior tag

+ (#2564) kristof123: kösz a tippeket.

Igazából olyasmire gondoltam, hogy melyek azok a buildek amik teljesen gear függetlenek, tehát el lehet velük poroszkálni Merci végéig komolyabb gond nélkül. Ha jók tudom van Arc witch, meg a mara Groundslam. Most egy Split es Rangert tápolok, de még neki is van mondjuk egy death harp-ja + goldrim+meginord, ezek csak úgy estek (gondolom nem nagy szám), tradelni még nem tradeltem, cruel végén vagyok és egyelőre simán teszi a dolgát. Viszont ha új liga, ott nem lesz semmi cucc és időm sem lesz farmolni.

... Ami ami, az az.

(#2566) Plazmacucci válasza dave118 (#2565) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem self found-ból nehéz jó közelharcost csinálni. Inkább valami full evás cucc. Én könnyen legyőztem domit egy full evás spectral throw scionnal. Semmit nem vásároltam,csak magamnak craftoltam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2567) kristof123 válasza dave118 (#2565) üzenetére


kristof123
őstag

Ezért jó a FB-er build. Már első napokban lesz belőle a piacon és nem lesz drága, 1-2c vagy 2-4 fusing stb... ráadásul már 16-os szinttől fel tudnád venni. Emellett semmire nincs szükséged! A többi része a gearnek szóljon arról, hogy hp és a resist, ennyi.

A mara ground slam szerintem jóval drágább lesz, mint egy FB. FB-hez nem kell fegyver, egy ground slam azon kívül h end game-ben gáz vagy már korábban is :Y, még drága is a fegyver miatt.
Az Arc witch nagyon jó, viszont end game-re arra is kell cucc már.

[ Szerkesztve ]

(#2568) dave118 válasza Plazmacucci (#2566) üzenetére


dave118
senior tag

+ (#2567) kristof123

Eva témával nekem is jó tapasztalataim vannak, egyedül a resistek kritikusak. Akkor sanszos hogy Spectral os scion-t (vagy Arc witch :) ) viszek én is, nem hiszem hogy endgamelni fogok, egyszerűen nem lesz idő addig eljutni.

A facebreaker eléggé tetszik, ha jó áron lesz a kesztyű akkor talán megnézem azt is. Ti mióta toljátok btw? Napi szinten 2-3 óra?

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#2569) SmOg válasza dave118 (#2568) üzenetére


SmOg
csendes tag

Ha igazán olcsó buildet akarsz akkor searing bonddal fejlődj. Totál igénytelen és iszonyat skálázódik a damage . Cserébe iszonyat unalmas vele ölni, de mivel az elején úgysincs semmi értelmes cucc amivel gyors lenne a clearing speed szépen lehet spórolni mellette olyan dolgokra, amire később fejlődni szeretnél.

Fegyverként elég egy kék scepter ami ideális esetben +1 all skill +2 fire gem (de egy +2 fire gemes reálisabb) berakod a scearing bond + increased burning damage azt csókolom. Semmi más nem kell bele.

Facebreakernél az egyetlen gáz, hogyha később skálázni akarod a damaget akkor mindenképpen kelleni fognak a physicalos jewelek + belt, illetve melee kariként a halálozási esély is nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#2570) dave118 válasza SmOg (#2569) üzenetére


dave118
senior tag

Ez se rossz ötlet. Tapasztaltam az eredetileg LightningStrike temlpar-al, végül hagytam az LS-t és csak Searing Bond-al mentem, foggalmam sem volt honnan van ekkora DAM ja, azt hittem a sok Ele node ból. De ha nem kell neki semmi az jó, viszont tényleg unalmas :DDD

Egyelőre FB és az Arc/Spectral versenyzik :)

... Ami ami, az az.

(#2571) kristof123 válasza dave118 (#2568) üzenetére


kristof123
őstag

Kisebb-nagyobb (inkább nagyobb) megszakításokkal open beta óta. Ha fent vagyok és az AFK is számít úgy 10+ órát. : D Minőségileg ez kb reggel pár map aztán afk és közbe néha trade és beszélgetés.

(#2572) Zyrius válasza dave118 (#2570) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Nálam 2 jelölt van, az eddig jól bevált infernal blow mara vagy Spectral throw (shadow/ranger/duelist/scion)
Kb Február óta tolom heti 3-5 órát, de ha lesz liga, akkor azért napi 2-3 biztos menni fog főleg az elején.

[ Szerkesztve ]

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2573) Nordic válasza SmOg (#2569) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ne terjeszd itt a "Boooooring" Bond igét...annál hányingerebb skill nincs a világon. ;]

kristof123:"Ezért jó a FB-er build. Már első napokban lesz belőle a piacon és nem lesz drága, 1-2c vagy 2-4 fusing stb... ráadásul már 16-os szinttől fel tudnád venni. Emellett semmire nincs szükséged! A többi része a gearnek szóljon arról, hogy hp és a resist, ennyi." - ez azért nem teljesen pontos, mert ahhoz hogy tényleg jó legyen az FB build nem elég csak hp+resist, amire csak lehet kell flat phys dmg-is, különben hajadra kenheted azt a kesztyűt. Max blocknál befigyelhet egy Abyssus is, egy Menigord öv kb alap.

End-game-re meg BoR.

Zyrius :részemről ha indul az új liga tuti nem lát 3 hónapig a társadalom :DDD, kár hogy megint hétvégézek induláskor :(((

[ Szerkesztve ]

(#2574) kristof123 válasza Nordic (#2573) üzenetére


kristof123
őstag

Mindent lehet cifrázni, de még mapozásról szó sem volt. Csak merciless-ig szvsz legjobb, még utána is megállja a helyét...

Szerk.: flat phy-os 2 ring és ott is van a dps dögivel.

[ Szerkesztve ]

(#2575) Nordic válasza kristof123 (#2574) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Jó én csak SmOg FB-s karijából indultam ki(volt szerencsém partyban látni), 12k+ DPS max block. Nem rossz a 3k sem, de csak nem 10k ;]

[ Szerkesztve ]

(#2576) kristof123 válasza Nordic (#2575) üzenetére


kristof123
őstag

~40-es szinten csak talált cuccokból szvsz nagyon jó! (:

Szerk.: ráadásul 4L...

[ Szerkesztve ]

(#2577) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nagyon adja :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2578) tocsek18 válasza Plazmacucci (#2577) üzenetére


tocsek18
senior tag

engémre kula sajnos :(

(#2579) Plazmacucci válasza tocsek18 (#2578) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na tudod kinek a kedvéd b*szd el :DDD
9 zombi mellett elég jó supportnak. Amennyit én játszok és amilyen mapokon megyek (~71) ott op. Szerinted mekkorát néztem mikor nem vettem észre hogy az egyik mapon 18% reflect van? :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2580) tocsek18


tocsek18
senior tag

hát ilyen az a reflect :DD

(#2581) SmOg válasza Nordic (#2573) üzenetére


SmOg
csendes tag

Dehogy terjesztem az igét, csak kezdő barátunknak valami igazán olcsó build kellett. Ennél olcsóbb nincs... :)
Cserébe dög unalom. :P

Facebreaker meg... Hmm jah, a lényeg h legyen aegis... :))
Két napja csekkoltam milyen is volt. 75% phys block 68% spell.

[ Szerkesztve ]

(#2582) Nordic válasza SmOg (#2581) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Mindenesetre lehetne már 21-e...akkor pont az első 2 nap tudok kezdeni. Utána persze, hogy pont mehetek melózni hétvégén, kb mindenkitől le fogok maradni a guildben. Az az egy vigasztal, hogy annyi content jön ebbe a kiegbe, hogy tutira el fogok veszni benne, így nem is érdekel, hogy start után 2 nappal már mapozzak.

(#2583) kristof123 válasza Nordic (#2582) üzenetére


kristof123
őstag

"Mindenesetre lehetne már 21-e"
Teljes mértékben egyetértek! Tudod már mit fogsz kezdeni? : D

(#2584) Nordic válasza kristof123 (#2583) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

halvány lila gőzöm sincs. ahhoz kellene egy új skillfa. Castert szeretnék ,de ha továbbra is a fa ellenkező oldalán lesz a MoM, akkor melee vagy ranged lesz. meg ugye sok minden függ az új skillektől is.

(#2585) kristof123 válasza Nordic (#2584) üzenetére


kristof123
őstag

Szvsz nagyon jól át lesz dolgozva a fa, így tuti kis castereket lehet majd csinálni. (:

(#2586) Nordic válasza kristof123 (#2585) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Attól még a MoM szar helyen van. És amennyi kiszivárgott a witch/shadow kezdőből, abból azt látni, hogy nem rakták hozzájuk közelebb. Sajna enm azzal volt eddig sem a baj ,hogy nem tudsz tuti castereket csinálni, hanem hogy majdnem mindegyik glass-cannon. Azt értem ,hogy nem sokan mennek le az IR-ig, de azért egy full castereknek való pontot a lehető legmesszebbre raknak az érthetetlen. Akkor ennyi erővel simán feltolhatnák az IR-t a hex master mellé, vagy a CI mellé, az is legalább olyan értelmetlen lenne.

(#2588) Plazmacucci válasza tocsek18 (#2587) üzenetére


Plazmacucci
félisten

LOL! [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2589) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok.

Most szeretnem kezdeni a jatekot.
Szerintetek erdemes megvarni az uj nagy pachet mielott nekikezdek.

Milyen karit erdemes kezdeni amivel 'gyorsan vegigszaladok egyszer' hogy sciont kezdhessek?

Koszi

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#2590) Nordic válasza Plazmacucci (#2588) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ilyet utoljára a True Detective sorozatban láttam.

(#2591) tocsek18 válasza domesz (#2589) üzenetére


tocsek18
senior tag

(#2592) Plazmacucci válasza Nordic (#2590) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hannibal :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2593) Nordic válasza Plazmacucci (#2592) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

És tényleg... My mistake

(#2594) Zyrius


Zyrius
aktív tag

megjöttek az új támogatói csomagok
Elég király, hogy egy teljes setet kapunk a csomagba már a legkisebb vásárlásánál is.
Ma be is nevezek a legkisebb csomagra :P

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2595) domesz válasza Zyrius (#2594) üzenetére


domesz
aktív tag

Jól látom hogy ez 50$? :) Már a legksiebb

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#2596) Zyrius válasza Zyrius (#2594) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Igen!
De ha már korábban vettél pl 20$-os csomagot, akkor azt egybe lehet olvasztani egy 50$-os csomaggá ha most veszel még 1 10-est meg egy 20-ast.
A world of warcraft óta ez a havi ~3000 Ft beépült a pénzügyi kiadásaimba :P ezért negyed évente/fél évente egy egy ilyen támogató csomag belefér.
Főleg annak tükrében, hogy ingyenes a játék és mennyire jó.
Legutóbb pl a diablo 3 kiegészítőt spórolta meg nekem. Egyidőbe jött ki az Atziri PoE kieg meg az új kieg a D3-hoz, amiért fizetni kellett volna 10000Ft-ot.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2597) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Path of TEXT - A Searing Bond OPLASER feliratnál behaltam:D

A végén Brutus meg egyenesen sírva fetrengős :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2598) Scale válasza Nordic (#2597) üzenetére


Scale
őstag

Nem játszottam olyan sok poet, foghatnám erre is de a Brutusos rész nem esik le :DDD

(#2599) Nordic válasza Scale (#2598) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Brutus a leg-desyncesebb boss...gyorsan mozog, "hook"-ol összevissza, ezáltal majd minden másodpercben desyncel, így nehéz eldönteni, hol is van éppen.

A legviccesebb mikor csapdákkal dobálod, és a csapda sosem oda esik, mint ahol a kliens mutatja :DDD

PL - bár itt maga a cyclone is egy desyncforrás... :U

[ Szerkesztve ]

(#2600) Scale válasza Nordic (#2599) üzenetére


Scale
őstag

Így már érthető, köszi :D
Bár én ennyire durva desynccel Brutusnál nem találkoztam szerencsére.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.