Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Nordic válasza Har_melin (#2500) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Rosszul tudod...Map szint felett nincs büntetés...azaz lvl66-os zóna és afelett. Fellshrine 59-es.

(#2502) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Tolja valaki az új egy hónapos ligát? HC-ben indultam most először, meglátjuk meddig jutok :)
Tegnap délután kezdtem, most lvl36 Domi előtt vagyok, kollégám elhasalt délután :(

Eddig élvezetes, jó a HC community is.
Kérdés, csak nekem tűnik úgy, mintha megemelték volna az item rarity szorzót? olyan cuccok esnek olyan értékekkel, amilyeneket eddig még nem láttam.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2503) Lacka27


Lacka27
csendes tag

Csak neked tűnik úgy nekem csak használhatatlan vackok esnek azok is ritkán :).

(#2504) Ramos_ válasza Zyrius (#2502) üzenetére


Ramos_
tag

max azért érzed úgy mert invasion bossok és exile-ok dobnak rendesen :K

én is hc-be tolom
ha esetleg majd trade vagy party
ign: MarlaSwinger

(#2505) Nordic válasza Zyrius (#2502) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én pl HC-zom(azaz csak hc-zom), de eddig alig tudtam játszani, talán ha kb.9 órát toltam egy haverral közösen a starttól kezdve aznap reggel 11ig. Azóta szinte semmi, szal megrekedtem lvl52-n.

(#2506) Har_melin válasza Nordic (#2501) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Kösz, akkor az elv stimmel, csak a szintet tudtam rosszul. Vagy ez az XP-re is vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2507) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Valaki ráér most zúzni egyet? Elakadtam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2508) Nordic válasza Ramos_ (#2474) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csak loot. Az xp bűnti, az ugyanúgy megvan.

(#2509) Har_melin válasza Nordic (#2508) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi!

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2510) nyic19


nyic19
tag

Egy kis segítséget kérnék. Templarral megyek az új ligában, pajzsal és csak varázslattal. Lighting és frosttal. Nem tudom eldönteni, hogy ES-re vagy EV-re gyúrjak, illetve a skill-fán merre menjek ( miket szerezzek meg).

[ Szerkesztve ]

(#2511) Ramos_ válasza nyic19 (#2510) üzenetére


Ramos_
tag

elsősorban life-ra menjél
és ha caster leszel erősen ajánlott Eldritch Battery keystone
ennek köszönhetően sok manád lesz, ezért érdemes megfontolni hogy aura passivokra is menjél
később arctic armour skill ha lesz sok manareged

evasion karit templarbol felejtős

(#2512) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Hát reggel megvolt az első RIP... összefutottam The All-seeing Eye invasion bossal. Azt még tudtam, hogy nem okés ha rámtol egy Conductivity-t, mert akkor igencsak fáj az Arc-ja, de hogy auto-attack-al(értsd. base attack, amivel blind-ol) olyat rámcritel, hogy 2200hp megy a levesbe, na az még engem is meglepett. :DDD Olyat röhögtem a kezdeti felocsúdás után, hogy még anyám is bejött kora reggel a szobába, hogy minden rendben van-e :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#2513) kristof123 válasza Nordic (#2512) üzenetére


kristof123
őstag

Te meg közölted vele, hogy "Dehogy van, meghalt a karim!"? : D

(#2514) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Hali!

Lenne pár kérdésem a játékkal kapcsolatban. Jelenleg 50-es vagyok és ahhoz képest, hogy gyakorlatilag értelmes cucc kb. nem esett úgy ölöm a szörnyeket, hogy hullahegyeket hagyok magam után. Egyébként egy shadow karaktert indítottam, egykezes kardra és pajzsra koncentrálva.

- Hogyan lehet tárgyakat berakni abba a ******** chat/trade ablakba???
- Hogyan tudnám elérni, hogy több narancs cucc essen? Eddigi játékom során kemény 3db esett...Jelenleg közepes nehézségi szinten vagyok act 3-ban. Azt hittem, ha normalt elhagyom, akkor megnő ezen tárgyak gyakorisága, de nem...
- Ugye a socketeket lehet fusionnal összekötni ez eddig ok. Ennek pontosan milyen hatási is vannak?
- Magyar guild van? Be lehet szállni?

(#2515) Plazmacucci válasza basaharc502 (#2514) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tradelni érdemes. A játék honlapján van a bazár fórum.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2516) Nordic válasza basaharc502 (#2514) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

- chatbe: Ctrl+Alt lenyomva aztán klikk a tárgyra

- nagyobb rarity kell...ha van 300% rarityd, és egy unique esélye 0.00001%alapból , akkor 300%raritynél lesz rá 0.00003% esélyed. számold ki megéri-e(am meg, de cserébe biztos bukni fogod a dps-ed/hp-d egy részét).

- pontosan olyanhatása van, amire való...összeköti a socketeket, ezáltal tudod használni a support gemeket. Ja meg leveszi a quality-t a cuccokról.

- van. erre majd az aktuális emberek pontosabbat írnak.

(#2517) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Köszi! :R

(#2518) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Beléptem, láttam egy strongboxot, reflexből rákattintottam, kinyilt meghaltam. 1 percel a belépés után ... :O

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2519) Nordic válasza Zyrius (#2518) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

hc?

Am tegnap előtt én is így haltam, mármint én is belépés után, csak én tudtam legalább 5 percet játszani :D

(#2520) tocsek18


tocsek18
senior tag

nah én is indítottam 8nap késéssel 1hónapos sc-n karit
domi farm lesz nonstop semmi más
cél liga végére bino remélem meg lessz
build kb 10ex nem nagy cucc

(#2521) Csöbronit válasza tocsek18 (#2520) üzenetére


Csöbronit
tag

bino az mi?

FaZe Clan Member - MLG player

(#2522) tocsek18 válasza Csöbronit (#2521) üzenetére


tocsek18
senior tag

(#2523) kristof123 válasza tocsek18 (#2520) üzenetére


kristof123
őstag

Én már holnap atzirit szeretnék ölni. : D

(#2524) tocsek18


tocsek18
senior tag

NOLIFE :C

(#2525) tocsek18


tocsek18
senior tag

nah behalt az egész dartabase szerver
persze mikor?:D megint amikor tolnám pont lépnék át cruelra és failed join the instance :(
global1en olyan jót röhögtem ment a trollság keményen :D
csúnya lenne egy teljes karakter wipe de ilyen tuti nem lesz már na :Y :C

(#2526) Plazmacucci válasza tocsek18 (#2525) üzenetére


Plazmacucci
félisten

tegnap mapoztam, akkor is behallt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2527) tocsek18 válasza Plazmacucci (#2526) üzenetére


tocsek18
senior tag

gyorsan kijavították már hasít minden

(#2528) lajos001


lajos001
aktív tag

Hogyan tudom megváltoztatni merci Alira-tól kapott pow. charge-ot skill pontra? Összeszedek 20 regretet és egy amuletet aztán melyik vendornak adom és mi történik?

(#2529) kristof123 válasza lajos001 (#2528) üzenetére


kristof123
őstag

Itt van leírva. Röviden, kapsz egy könyvet és azon a nehézségi szinten kell használnod, ahol kell a pont.

[ Szerkesztve ]

(#2530) lajos001 válasza kristof123 (#2529) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszönöm.
Mindegy melyik vendornak, vagy csak az act2-ben lévőnek? A könyvre ugyanúgy csak rá kell kattintani, mint az egyes küldetések után járó, passzív skillt adó könyvekre?
Még nincs meg az összes regret és nem szeretném elrontani....

(#2531) lajos001


lajos001
aktív tag

Más.
Még a spell echo bevezetése előtt indítottam egy EK-s varázslót critre alapozva. Eljutottam 90-es szintig és 7.500-as sebzésig (+crit), aztán abbahagytam.
Egy olyasféle mara páncélba öltöztetett determ. aurát használó boszi lett belőle a reflect csökkentésére.
A napokban olvasgattam az EK spell fórumot és rátaláltam Xavio hozzászólására [itt].
Megtetszett ez az evas megoldás és rövidesen skill tree reset lesz, meg is tudnám valósítani. Mivel nem ismerem jól a játék működését néhány dolgot nem értek a karival kapcsolatban.
Az EK ugye spell, tehát evaval nem lehet kivédeni.Tudom, hogy van a karinak 46% spell dodge és ki van rakva az Ondar's vagyis (92% proj. evája van, ha jól gondolom???), de 8% esélye akkor is marad bekapni egy teljes reflectet, amit csak granit flaskával lehet csökkenteni.
Jelenleg a karakterem páncélzata + determ. aura + granit 70%-os phys. dam. csökkentést ad a reflect ellen.
Melyik karival van nagyobb esélyem a túlélésre (standard)?
Azért lenne fontos ezt tudnom, mert 6L-es chest vásárlása előtt állok. Lassan egy éve játszom, de most értem el anyagilag oda, hogy vehessek egyet, és nem mindegy, hogy evas chest lesz, vagy armour + energ. shield (mint a jelenlegi 5L-es).
Mellesleg ez a skill fám.

(#2532) lajos001 válasza lajos001 (#2531) üzenetére


lajos001
aktív tag

Jah, megfeledkeztem az evas kari arctic armourjáról, ami maxos és szintén csökkenti a phys. damot. Én egyelőre csak 11-est bírok fenntartani.

(#2533) nyic19


nyic19
tag

Miért nem ad unlock cod-ot a rendszer. Eddig adott.

(#2534) Ramos_ válasza lajos001 (#2531) üzenetére


Ramos_
tag

anno nemesisen EK scionom volt
nem crites ugyan, de kb 11-12k damja volt
8-9k armour és lvl20 Arctic Armour
a phys reflectes mobokat gyakorlatilag észre sem vettem, egyáltalán nem volt probléma
akkor már inkább az elereflect, az added fire meg hatred gemek miatt, de az is teljesen elhanyagolható

hozzá kell tenni, hogy ez még a leech nerf előtt volt

(#2535) kristof123 válasza lajos001 (#2530) üzenetére


kristof123
őstag

Mindegy melyik vendornak, csak az számít melyik nehézségi szinten. Igen, csak kattintani kell a könyvre.

(#2536) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Nem tudom ki hogy van vele, de ez az új Arcane armor set kibek*rt ba**ott jó néz ki melee karakteren ;]

:))

[ Szerkesztve ]

(#2537) lajos001 válasza kristof123 (#2535) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszönöm!

(#2538) Scale válasza Nordic (#2536) üzenetére


Scale
őstag

Jól néz ki :K

(#2539) lajos001 válasza Ramos_ (#2534) üzenetére


lajos001
aktív tag

Jelenleg 17K damom van és 6L-es ruhában ez több, mint 21K lesz. Igaz az nem fogja növelni a phys. damot mert added fire gemet teszek hozzá.
Hogyan számoljam ki a reflectet?
A 20-as EK-val most sebzek1325-1987 phys-t. Másodpercenként 3,98 a castom, és 2,85 a crit szorzóm.
Tehát egy castolással sebzek max. (2*1987 a spell echo miatt) 3974-et, crit. esetén (3974*2,85) 11326 phys.
Nem tudom a phys. reflect mobnak hány % a reflect-je, de vegyük 18%-nak. Ekkor max crit. sebzésből (11326*0.18) 2039 sebzést kapok vissza. A jelenlegi armourom ennek a 70%-át csökkenti le azaz 2039*0,70 = 1427. A kapott sebzés 2039 - 1427 = 612. Ha vannak a mob körül még 4-en (5*612) akkor 3060 sebzést kapok még így páncélban is. Az új leechrendszer miatt 1 mobon okozott sebzésnek a 8,8%-át leechelem vissza. Azaz (17000/3,98*2,85)*0,88 ......feladom :DDD
Másodpercenként 1000 life töltődik vissza, 3 cast után halott vagyok. :F

Persze az is lehet, hogy össze-vissza számoltam, mert valahogy mégis túl szoktam élni a phys reflect mobokat. :D
Evas karakterrel még 92% (dodge) esetén is egyből meghalok, ha egyszer betalál (2039*5=10195 dam az 5100 életemmel szemben).
Van valakinek kedve utána számolni? :)

(#2540) Nordic válasza lajos001 (#2539) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A számtan nagyjából jó, annyi a hiba, hogy mercen 16% a reflect. És általában sokan nem a ""sima" reflecttől fosnak, mert bárkinek lehet irtó nagy dps-e, akkor sem a sima reflect öl majd meg, hanem a dupla/tripla reflect. (pl refis mapon, refis boss)

Ilyen téren az EK nem tom hogy működik, mármint melyik reflect szarabb, hisz phys dmg-t tol, de ugyanakkor spell.

[ Szerkesztve ]

(#2541) lajos001 válasza Nordic (#2540) üzenetére


lajos001
aktív tag

Szerintem a phys. szarabb, az elementalt szinte meg sem érzem.
Viszont még senki sem mondott véleményt a fentebb linkelt eva-s buildre. Kis segítség elkelne, nem volt még eva-s karim.

[ Szerkesztve ]

(#2542) Nordic válasza lajos001 (#2541) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Eddig csak EV melee-m meg ranged karim volt, spellcaster sosem. Én biz reflexből Lightling Coil-al indítanék, mert ha egyszer is eltalálnak az nagyon tud fájni armor nélkül. Mivel nincs EB(gondolom a dodge node miatt), nem is fontos, hogy ES chest legyen rajtad, így a fentebbi unique adja magát.

Aztán tuti kell grace/clarity aura, minden cuccodra +mana, mert másképp nem lesz elég base manád ,no meg purity of lightning. Kb ennyit tudok mondani ami jó lehet egy casternek.

(#2543) lajos001 válasza Nordic (#2542) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszönöm szépen! Ezt az egész eva dolgot még átgondolom skillfa resetig.

(#2544) lajos001


lajos001
aktív tag

Indítottam egy új karit. Átjutottam vele act2 végéig aztán egy barátomat megkértem, hogy segítsen a 80-as karijával gyorsan átjutni act3-ba. Megcsináltam a banditás küldetést, megkaptam a Vaal piramishoz szükséges darabot, majd megöltük (vagyis a barátom megölte Vaalt) én meg bent maradtam a piramisban.
Nem tudok átmenni Act3-ba, mert az amulet (vagy mi) amit Oak (neki segítettem) rak össze már nincs meg. Hiába mentem vissza a banditákhoz és öltem meg, a darabkát nem kaptam meg újra.
Van erre valami megoldás, vagy új karit kell indítanom? :O

(#2545) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Valami megint szarakodik a szerverrel. Első merci Dominus killem (ne firtassuk, hogy hány elhalálozással az első fázisban :DD ), összeszedtem a szajrét és éppen megkaptam az ajándék mapot Dalia-tól, amikor se kép, se hang. belépni sem lehet és ha jól látom éppen az oldal is meghalt. Remélem nem kell újra végigcsinálnom ... :F

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2546) Har_melin válasza lajos001 (#2544) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Amikor megöltétek, akkor nem mentél ki? Akkor nem tudom, lehet, hogy tényleg új karit kell majd indítanod, mert az ilyen quest itemeket amennyire tudom, csak egyszer adja a szerver.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2547) lajos001 válasza Har_melin (#2546) üzenetére


lajos001
aktív tag

Nem tudtam kimenni, a kijárat nem nyílt meg,de megoldódott.
Visszamentem Oakhoz és nála volt az apex darab, elkértem, majd újra megöltem Vaalt. (Pedig egyszer már elkértem tőle és emlékszem, hogy nálam volt.)

(#2548) Nordic válasza lajos001 (#2547) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

két dolog...egyrészt nem kell ott lenni, ha nyitják az apex-el, de viszont kill-nél ott kell lenni. ha megvan a kill akkor neked is eltűnik az apex, viszont ha nem vársz türelmesen az ajtó előtt, akkor nem tudsz átmenni. bizony kinyílik, csak oda kell állni elé. ha messze vagy meg se mozdul. rusholtam már át pár embert, szal tudom, hogy ha nem vagy közel az ajtóhoz, nem mozdul.

(#2549) tocsek18


tocsek18
senior tag

Act 4 confirmed for first half of 2015

(#2550) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Akkor mától egy kis pihenő... sikeresen lerippeltem a délelőtt, és nincs kedvem most új karit húzni. :((( Lvl86 voltam hc-n am.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.