Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) San398 válasza Har_melin (#2794) üzenetére


San398
őstag

Az UI beállításainál az első pipát szedd ki és el fog tűnni.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2802) Har_melin válasza San398 (#2801) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Kösz, sikerült.

Harmadik karakterpróba: selfcast arc witch, cruel A2-ben. Itt nem mentettem le az előző statokat, de a Lorrata piramis két szintjét és a wetlanded (Oak-kal együtt) gond nélkül kipucolta, és manával is bírta a folyamatos castingot, pedig az eddig általában gond volt. A shock stack hiányát nem éreztem - minek stackelődjön, ha már az elsőtől megpusztulnak? :)

Eddig nálam háromból három meglévő build erősebben jött ki, mint a patch előtt. Végjátékban lehet, hogy máshogy lesz és ott jön meg a böjtje, de eddig elégedett vagyok.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2803) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Apropó: ki hol tart a masterekkel. Én belefutottam Vorici-be a Lorrata 2. szintjén, de ha jól értettem, majd csak A3-ban látom legközelebb? (A körülöttünk lévő construct-ok nem voltak tekintettel arra, hogy beszélgetünk, ezért nem igazán figyeltem a feliratra....)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2804) Plazmacucci válasza Har_melin (#2803) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is egyel találkoztam, aztán eltűnt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2805) scar07


scar07
tag

Segítsetek légyszi nem igazán értem ezt a masteresdit.. Mi ez konkrétan megcsinálom nekik a küldiket és aztán? Mi a plussz amit adnak?
Köszi.

(#2806) Har_melin válasza scar07 (#2805) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Közben lepacsiztam Vagan-nal is, a fegyvermesterrel. Mindkettő Sarn-ban vár, egy-egy újabb NPC-ként a piacon. (Nem tudom, hogy ha nem A2-ben kezdem az új patch-et, akkor is így lenne-e, gyanítom, hogy mindig a következő Act városában lehet először dumálni velük.) A stash-hez hasonlóan a masterek is közösek a ligán belüli karaktereknél, ha egyszer már felszedted valamelyiket, akkor az összes karim látja őket.

scar07: a találkozáskor adnak egy viszonylag egyszerű küldetést, amit ha teljesítesz, akkor megjelennek a következő városban. Ott részben vásárolni lehet tőlük kék és sárga (persze azonosítatlan) cuccokat. Részben pedig ha felveszel tőlük újabb küldetéseket (elvileg minden nap adnak újat, ha jól olvastam), akkor nő a reputációd náluk. (A városon kívül a pályákon random módon is összefuthatsz valamelyikkel.) Ettől részben jobb cuccokkal kereskednek, részben különböző fejlesztéseket lehet majd venni tőlük a felszerelésedre.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2807) San398 válasza Har_melin (#2806) üzenetére


San398
őstag

Én Act1-ben a kalózos küldetésben futottam össze Haku-val a fegyvermesterrel aki a városban van mint a két boltos, Nessa és Tarkleigh-t.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2808) Har_melin válasza San398 (#2807) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Akkor lehet, hogy csak a már meglévő karakterek esetén kell a következő Act-ig várni, aki az új ligában indít, annak már az adott Act-ban megjelennek.

Adtott küldetést is a városban, vagy csak azt az egyet, amivel felszedted a pályán?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2809) scar07 válasza Har_melin (#2806) üzenetére


scar07
tag

Nagyon szépen köszönöm. :R És ez a rampage? Azt vágom h bizonyos killstreak után aktiválódik. Ha aktív akk tobbet sebzek? esetleg több xp t kapok?

(#2810) Har_melin válasza scar07 (#2809) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Passzolok, én egyelőre csak standardben nyomulok.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2811) Plazmacucci válasza scar07 (#2809) üzenetére


Plazmacucci
félisten

15-30-75... szinteken csinál valami gyilkos effektet :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2812) scar07 válasza Plazmacucci (#2811) üzenetére


scar07
tag

Köszi-köszi :D

(#2813) Plazmacucci válasza scar07 (#2812) üzenetére


Plazmacucci
félisten

százon atomvillan :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2814) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Máris jött egy kisebb patch, 1.2.0b

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2815) tocsek18


tocsek18
senior tag

jó kis dara volt :C

(#2816) Plazmacucci válasza tocsek18 (#2815) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kezdődik a farokméregetés?! :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2817) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Sikerült valakinek már két (vagy több) küldetést kapnia valamelyik mastertől? Közben (egy másik karival) megtaláltam az armormastert is, de a városban még nem jelent meg. Az a kettő viszont, amelyik már ott van azok csak állnak és ugyan azt a pár dolgot kínálják.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2818) Nordic válasza Plazmacucci (#2816) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem is megvolt az első beyond-os unique boss... Hát ezek tényleg nem szarral gurigáznak, ennyire még invasion se volt durva.

Mondom a Bosst... Summon zombie, Vaal Detonate dead, barrage, puncture, plusz egy egész screen méretű temp chain curse...so much fun ;]

Volt mégegy, de ott insta logout lett a vége. Csak az ice spear gmp-t, plusz a spell echo cascade-et láttam 2,3k hp-ről tolt le 200-ra. ott logoltam ki :DDD

(#2819) Plazmacucci válasza Nordic (#2818) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én csak most értem át második nehézségi fokra. Idáig könnyű volt :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2820) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Van most magyar klán, ahová felvételt lehetne nyerni?
Ha igen pls invite - Zalgradisz, köszi :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2821) Nordic válasza Plazmacucci (#2819) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én tegnap kezdtem új karaktert, cruel a3-ig jutottam. Sajna ma már dolgoznom kell

(#2822) domesz válasza Nordic (#2821) üzenetére


domesz
aktív tag

1 nap alatt cruel A3 :) Te sem tegnap játszottál akkor először :)

Én is indítottam most egy witchet, eddig nagyon erősnek tűnik

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#2823) Nordic válasza domesz (#2822) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Open béta óta tó ló m.

(#2824) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ebben a ligában végre olyan cuccok esnek amik a karakteremnek valóak. Meg úgy általában esnek unique-ok. Most találtam egy Deat's Harp íjat, mit ne mondjak, 35-ös szinten egészen jól jött. Orbok is csak úgy potyognak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2825) kristof123 válasza Plazmacucci (#2824) üzenetére


kristof123
őstag

Eddigi ligák is "jól dropoltak". Nem veszek észre különbséget.

(#2826) tocsek18 válasza kristof123 (#2825) üzenetére


tocsek18
senior tag

nekem szar se esik :(
elég fun mercibe a 10 8 -5 -40 res :O

(#2827) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Master probléma megoldva, van már saját dácsám :)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2828) Har_melin válasza Nordic (#2818) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Várhatóan hétfőn jön egy újabb patch a Beyond liga boss-okról.

" players have expressed concern with the balance of some of the bosses in the Beyond league. We are reading the feedback, continuing to playtest, looking at player data and making more changes. I expect the next set of changes will be deployed on Monday or Tuesday. The leagues are an evolving thing, and we're keen to hit the sweet spot of challenge, reward and fun."

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2829) kristof123 válasza tocsek18 (#2826) üzenetére


kristof123
őstag

Nekem is ilyen resistjeim voltak. Most találtam új kezest, cipőt és páncélt, így már kihoztam belőle vmit 2 purity mellett.

(#2830) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Van egy mester küldi, azt hiszem a harmadik vagy negyedik amit a bennszülött ad. Be kell menni a barlangba és egyből potyog a plafon. Nem lehet előle kitárni mert mindenhol esik. Kettőtől meghalok. Direkt ilyen?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2831) Har_melin válasza Plazmacucci (#2830) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nézd meg ezt, hátha segít. Azt mondjuk nem tudom, melyek a displacement skill-ek, de biztosan van aki ebben tájékozott.

PS: azt hiszem a Lightning Warb, Leap Slam, ezek azok.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2832) Plazmacucci válasza Har_melin (#2831) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi. Skippeltem, a következő feladat meg már nem ez volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2833) San398 válasza Plazmacucci (#2830) üzenetére


San398
őstag

Nekem is csak harmadjára sikerült.Persze ha ugyanarról beszélünk! Egy vörös"Conan" sziluettet kell felvenni és azt kihozni a barlangból.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2834) Plazmacucci válasza San398 (#2833) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen igen. Engem azonnal agyonbaszott a lehulló plafon. Három próbálkozás után gondoltam nem vesztek több xp-t.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2835) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Úgy látom viszont, hogy ha valakinek több karaktere is van, akkor érdemes a magasabb szintűekkel felvenni a küldetéseiket, mert azokkal gyorsabban lehet repit szerezni náluk. Én most párhuzamosan többel is játszom standard-ban és Cruelben elég volt 1-1 küldetés az első 3 szint eléréséhez, Normálon pedig már a harmadikat csinálom Torának és még mindig csak a második szint közepén tartok.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2836) Plazmacucci válasza Har_melin (#2835) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Van olyan ajándék workbench amin lehet plusz attack speedet kraftolni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2837) juhiimi


juhiimi
aktív tag

A hideout akkor lesz elerheto, ha megvan minden master?

(#2838) Har_melin válasza Plazmacucci (#2836) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Azt hiszem van, de én még nem találkoztam vele. Lehet, hogy szinttől is függ és magasabb szinten több opciót kínálnak. Sőt szinte biztos, mert Vorici (a socket-linkes) egyelőre max 4. linket ajánl, pedig a videóban volt 6L is.

#juhiimi: nem, elég ha egy masternél eléred a 3. szintet, akkor már felajánlja a saját hideout változatát.

PS: Elvileg Vagan-nak, a fegyvermesternek kellene adnia, nála vannak a phys, crit és ele módosítók.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2839) Har_melin válasza Plazmacucci (#2836) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Frissítették a wikit, jól tippeltem, hogy Vagan-nál lehet AS-t craftolni:

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2840) tocsek18


tocsek18
senior tag

(#2841) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Mesterekről egy pár alapinfó, ha valaki nem olvassa a wikit:

- második szintet kell elérned vele ahhoz, hogy meghívhasd a hideout-ba
- harmadik szinttől lehet saját hideout-ot
- hatodik szinttől lehet 3 mester a HO-ban
- a HO kinézete tetszés szerint cserélhető bármelyik, legalább 3. szintű mesterére
- ha kiraksz egy mestert a HO-ból, akkor a szintlépése után összegyűlt repi pontokat elveszted - célszerű rögtön a szintlépésük után kirúgni őket.
- a HO-ban lévő mesterektől minden nap fixen kapsz egy új küldetést, ez 250%-os repi pontot jelent a "mezei", random találkozókhoz képest - érdemes cserélgetni őket ha mindet fel akarod hozni
- attól, hogy egy mester a HO-ban van még összefuthatsz vele véletlenül a pályán
- akik nincsenek a HO-ban, azoknak fix helye van: Haku és Elron - A1, Tora és Catrina - A2, Vorici és Vagan - A3
- a mestertől kapott crafting bench akkor is a HO-ban marad, ha kiraktad a mestert és követi a mester szintnövekedését.
- a craftolt mod leszedéséhez 8. szintű bench (és mester) kell.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2842) Har_melin válasza Plazmacucci (#2830) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Mivel más is belefuthat ebbe a küldibe, azt olvastam, hogy a sziklaomlás a pálya vége felől indul és megy a kijárat felé, az idő haladtával egyre erősebb. A leírás szerint a spirit változó helyeken lehet, néha a bejárathoz közel, ezért lehettek olyanok, akik nem találkoztak a problémával.

A megoldási tipp egyrészt az, hogy teljesen ki kell pucolni a pályát a spirit és a kijárat között, mielőtt felveszi valaki, hogy ne álljon az útjába senki, másrészt Quicksilver potik, harmadrészt pedig - bár ezt csak egy helyen olvastam és nem erősítették meg - a spirit ledobása Leap Slam, Lightning Warp skill-lel (lehet, hogy a Flicker és a Whirling Blade is jó, ki kellene próbálni), ilyenkor abbamarad az omlás, ki lehet várni, hogy a HP/ES visszatöltsön.

Nekem még nem adta a küldit, ha beesik majd megírom, mi működik ebből.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2843) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

a concentrated effect nem minden esetben ad plusz sebzést? összekapcsoltam a poision arrow-al, de csak a hatókör ment össze, sebzés nem nő. így kell működnie?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2844) Har_melin válasza Plazmacucci (#2843) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Wiki:
"Concentrated Effect will decrease the size of the AoE and increase its damage. However, due to the nature of the skill and the wording of its modifiers, the damage increase will not appear on the tooltip."

Mester öröm: Vagan-nál volt egy eladó Multistrike lvl3-on. :DD Gondolom random, de jól esett... (normál fokozaton, nem mercin.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2845) Plazmacucci válasza Har_melin (#2844) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaaa valamikor kiírja. Pl flameblast. De akkor mindenképpen növel sebzést csak nem írja ki?!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2846) Har_melin válasza Plazmacucci (#2845) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Passz, de mivel ez a PA wikijében szerepel, remélem helytálló.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2847) Plazmacucci válasza Har_melin (#2846) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Remélem, mert most láttam egy jó poision arrow buildet és abból építkezek. [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2848) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

CI-s karakternél kb. mekkora ES mellett biztonságos CI-re váltani? Valahol azt olvastam, hogy kb. 300, de ez nekem elég soványnak tűnik. úgy, hogy 45-50-es szinten történne az átállás.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2849) Nordic válasza Plazmacucci (#2847) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Működik PA-val, volt nekem is, es használtam.

(#2850) Plazmacucci válasza Nordic (#2849) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok, köszi! Tetszik ez a build. Én kihagyom a zombikat és még tolok crit-re is. Viszont elég messze vannak jó life node-ok :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.