Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) kristof123 válasza Nordic (#2950) üzenetére


kristof123
őstag

Inkább mesélj, mit ütöttél eddig HC-ban?:D

(#2952) Nordic válasza kristof123 (#2951) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Eddig összevissza esett egy unique axe ami dualwieldet ad, tudja a rák mi a neve hirtelen, azt egy ex-ért adtam el. Azon kívül esett két ex, és nagyjából ennyi. Nincs valami nagy rng-m, de nem panaszkodom. Elég jól megy a majdnem glasscannon Ball lightlingos witch-el. Ugyan nincs egetverő dps-em, soloban okés csak, de partiban legalább sokkolok folyamatosan. Van még egy Carcass Jack a ládámban, amit diszkontáron vettem, mert tervben volt egy poisontrapper kari is, de szerintem azt tovább fogom adni, mert nem lesz belőle semmi.

(#2953) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Anger-t érdemes használni? Infernal blowos buildet csinálok. Vagy hatred?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2954) Har_melin válasza Plazmacucci (#2953) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Az Anger flat fire dmg-et ad, a Hatred % phys dmg, vagyis nagy valószínűséggel ahogy haladsz előre a Hatred fog jobban skálázódni az erősebb fegyverrel. Ráadásul egy plusz sebzés opció a fire resist ellenfelekkel szemben.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2955) Nordic válasza Plazmacucci (#2953) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Szerintem infernal blow mellé pont nem kell plusz fire dmg...így is úgyis szétkap a reflect, nem beszélve arról, hogy a hatredből amúgy is nagyobb buffot kapsz, mivel az %-os, az anger meg amúgy is nerfelve lett.

(#2956) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ok köszönöm. Találtam egy ilyen herald of ice-ot. Az is érdekes.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2957) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Megvolt az első Beyond Rip itt is...kaptam akkora sallert egy kék mobtól, hogy szerintem még a következő karakterem is belehalt előre. 1Hitelt rólam 3,8k HP-t meg 2,8K ES-t. :DDD Nem mondom, egy pár másodpercig lestem mint az a bizonyos borjú :DDD

(#2958) Har_melin válasza Nordic (#2957) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

RIP :(

3,8K HP és 2,8K ES nálad "majdnem glasscanon"? :Y Egyébként mibe futottál bele, úgy értem reflect volt, valami resist csökkentő map, vagy csak sima pech?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2959) Nordic válasza Har_melin (#2958) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Glasscannon volt, mert szinte nulla armorral rohangáltam.

Amúgy nem volt semmi extra, simán pech. Vannak ezek a sétáló gólemek a2-ben, amik elé dmg-vel csapnak. Na azoknak az óriás változatával futottam össze. Szerintem simán csak kaptam egy peches critet.

Most lehet agyalni, hogy milyen kari legyen a kövi, mert egyelőre ötletem sincs.

(#2960) kristof123


kristof123
őstag

Ilyet se ütöttem még:

(#2961) 0Li válasza kristof123 (#2960) üzenetére


0Li
aktív tag

Megismertelek a gyűrűről :D zEEbra itt :DDD

(#2962) kristof123 válasza 0Li (#2961) üzenetére


kristof123
őstag

Nekem nem volt újdonság : D
Lamek itt. :B

(#2963) Trotta


Trotta
csendes tag

Sziasztok !
A mesterekkel kapcsolatban kérnék segítséget.
Ha egy, (vagy több) adott mestert szeretnék intenzíven fejleszteni azt hogy tudom megtenni ?
Azt látom hogy akik a HO-ban vannak azok napi küldetést adnak amire jókora xp. bónusz jár. Ezen felül hogyan tovább ? Vannak fix helyek ahol újra és újra összefutok velük, így ismételve a küldetéseiket,vagy teljesen random a helyszín , és csak %-os esély van arra, hogy felbukkannak ?
Válaszokat előre is köszönöm !

(#2964) Har_melin válasza Trotta (#2963) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nincsenek fix helyek, valamelyikük minden pályán felbukkanhat, de ez teljesen véletlenszerű. Én pl. tegnap futottam össze először Catarinával, pedig a patch óta minden nap játszom, több karakterrel is.

Fejleszteni úgy tudod a legjobban őket, hogy a 3. szinttől kezdve egyet állandóan bent tartasz a HO-ban, a többit pedig amikor szintet lépnek folyamatosan cserélgeted. (Akit kiraksz, annál elveszted a szintlépése óta felgyűlt pontokat, ezért érdemes rögtön utána cserélni.)

Így lesz egy mestered, amelyik viszonylag gyorsan elérheti a 6. szintet, amikortól már három mestert tarthatsz a HO-ban, így azok is gyorsabban fejleszthetők a napi küldetésekkel.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2965) Trotta


Trotta
csendes tag

Akkor ez azért elfog tartani egy darabig....
Köszi az infot !

(#2966) San398


San398
őstag

Armour vagy evasion kell inkább egy Spectral Throw-os Shadow-nak? Hol van az az egészséges egyensúly a kettő között? És a többi karakternek? Mindig nagy dilemma nekem ez, segítsetek légy szives. Köszi

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2967) Zyrius válasza San398 (#2966) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Nincs egyensúly, vagy armor masszívan vagy evasion.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2968) Nordic válasza Zyrius (#2967) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem volt hybrid karim invasion ligában, de ahhoz kell block is. Tulajdonképpen ami átment a 40% evasion-omon, arra ott volt a block ,amit meg az nem fogott meg, fogta a 12k armor. Az a baj a full eva builddel, hogy kell mellé dodge, de akkor meg a phys spellek csapnak szét, mert felezi az armort. Ráadásul az evasion működése olyan ,hogy ha pl van 80% evasion arányod az azt jelenti, hogy 5 ütésből 4 nem talál, de az 5. biztos el fog találni. Azaz nem rollol minden ütésre, ezért is tartom, jobbnak az ev/ar hybrid-et egy kis blockkal fűszerezve.

Full ev buildet egyedül ranged karinak mernék ajánlani, ott könnyebb kite-olni, de a dodge skillt ott is meggondolnám 2x is.

[ Szerkesztve ]

(#2969) kristof123 válasza Trotta (#2963) üzenetére


kristof123
őstag

Az a lényeg, hogy a hideout mestered legyen meg először 6-os. Akkor tudsz még 2 állandó master-t behívni.

(#2970) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

three dragons sisak jó valamire?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2971) Har_melin válasza Plazmacucci (#2970) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Pl. erre.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2972) Plazmacucci válasza Har_melin (#2971) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jól hangzik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2973) Nordic válasza Plazmacucci (#2970) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A three dragonnal elég nagy fun buildeket lehet csinálni ;)

(#2974) Plazmacucci válasza Nordic (#2973) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen ez a leírás is jó, csak azért érdekelne, hogy a fire arrowos karakterre érdemes e rárakni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2975) San398 válasza Nordic (#2968) üzenetére


San398
őstag

Köszi. Valahogy én is így gondoltam.

Más, pár gem-es kérdés:
- Spectral Throw-ot mivel kell összekötni, hogy ne egyet lőjön egyszerre hanem többet?(videókban láttam, hogy hármat lőtt ki egyszerre)
- Van valami logikája annak, hogy melyik gem hol hatásos? pl. Spectral Throw csak a fegyveren fejlődik renesen?
- Gemeket is árulják úgy mint a többi itemet? Ha igen érdemes venni?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2976) Plazmacucci válasza San398 (#2975) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Spectralra Lesser multiple projectile gem kell. Akkor hármat lő egyszerre.
Gem mindegy hogy hol van.
Gemeket is lehet venni, de csak játékosoktól, vagy az új kiegészítőben n éhány mestertől. Amúgy meg küldetések után kapsz, vagy találsz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2977) Har_melin válasza San398 (#2975) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Itt van egy összefoglaló, hogy melyik karakter melyik küldetésért milyen gem-eket kaphat jutalmul.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2978) Nordic válasza Plazmacucci (#2974) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát ha nem burninges lesz, hanem pure crit dmg-s akkor igen. Ellenkező esetben nincs értelme.

(#2979) San398 válasza Plazmacucci (#2976) üzenetére


San398
őstag

Köszönöm ismételten a segítséget neked is meg Har_melin-nek is.
Azt hittem a küldetésekben kapható gem-ek is random módon vannak kiosztva.

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2980) Plazmacucci válasza Nordic (#2978) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mivel semmi extra cuccom nincs, csak egy unique íjam, így egyenlőre mindkettő egy kicsit. Skillfán nem raktam semmiféle fire vagy burning erősítő node-ra, csak a crit erősítőkre raktam. Egy ilyennel [link] nyomulok, de kezd kevés lenni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2981) Har_melin válasza Plazmacucci (#2980) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A Three Dragon ebben az esetben a tűzsebzést konvertálja villámmá, tehát ha crit-re mégy, akkor jó eséllyel meglesz a shock is a sebzésből. Igazából az a jó benne, hogy profitál a tűzsebzéses boost-okból is és a villámosokból is, így kicsit szabadabb a választék a felszerelésben.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2982) Nordic válasza Har_melin (#2981) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Tévedsz...nem a tűzsebzést konvertálja villámmá, hanem a burning effekt helyett shock-olni fogsz. Attól még tűz sebzést fogsz bevinni, csak nem fogsz tudni burn effektet feltenni. Ezért is crit alapú minden 3D-build, mert az elemental status effek node elég kevés van. Ha burninggel shockolni akarsz akkor kirakhatod a plusz shock node-okat, de a burning nem kell.

(#2983) Har_melin válasza Nordic (#2982) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Bocs, pontatlanul írtam, igazad van. Ezzel együtt az is igaz, hogy a felszerelésben tágabb az opció, mert akár a crit/shock buff-ot adó, akár a nagyobb fire dmg-et nyújtó cuccok használhatók.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2984) San398


San398
őstag

Esnek "MIRRORED" jelzéssel gyűrűk, amulettek, övek ezeknek van valami jelentősége?
Párszor már előfordult, hogy egy egy erősebb szörny után egy kéken szikrázó denevér, ez csak dísz vagy jelent valamit?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2985) scar07 válasza San398 (#2984) üzenetére


scar07
tag

Azok a szikrázó állatkák petek(háziállatkák), exile-ek mellett szoktak megjelenni, hozzájuk tartoznak csak díszek nem csinálnak semmit. Neked is lehet ha veszel pénzért.
A mirrored itemek használhatatlanok.. nem tudsz rajtuk módosítani semmit.

(#2986) San398 válasza scar07 (#2985) üzenetére


San398
őstag

Köszi az infót. Akkor az itemek mennek a boltoshoz.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2987) San398


San398
őstag

Két napja esett ez a Facebreaker, ránézne valaki hozzáértő, hogy értékes e? Egyáltalán mitől függ mennyire értékes?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2988) tocsek18 válasza San398 (#2987) üzenetére


tocsek18
senior tag

1c lowroll
unarmed phisycal dmg-től
nerf óta 600-800 a a roll
de sc-n vannak legacyk ott 500-1000%

(#2989) Har_melin válasza San398 (#2987) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ez sajnos valóban egy gyenge eresztés. A FB lényege, hogy nem használhatsz fegyvert, vagyis a phys dmg csak a ruhán-gyűrűn-amuletten lévő flat (nominális) "Add X-Y phys dmg" módosítók felszorzásából jön össze. Nyilván nem mindegy, hogy a hatszorosára vagy a nyolcszorosára növeli.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2990) San398 válasza Har_melin (#2989) üzenetére


San398
őstag

Köszi neked is meg tocsek18-nak is.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2991) Agaba72


Agaba72
csendes tag

Egy kis segítség kéne. Találtam egy "soul mantle, spidersilk robe" nevezetü armort. Ad 1 plusz totemet meg 50% + totem lifot stb. Mennyit érhet kb? Az új HC ligában vagyok.
Még valami. A multistrike+swipe növeli a desync veszélyt? Mert mintha valahol azt olvastam volna.

(#2992) tocsek18 válasza Agaba72 (#2991) üzenetére


tocsek18
senior tag

itt
http://poe.xyz.is/
meg nézheted az árát mindennek :)
ne felejtsd beállítani hogy melyik ligában játszol.

(#2993) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Gőzkieresztés: a tököm tele van Vorici küldetéseivel. Már harmadszor bukom el a "tartsd 10mp-ig low life-on" küldit, pedig már több karakterrel is próbáltam. Vagy én pusztulok meg (ha olyat választok, amelyiknél lassabban épül fel a sebzés), vagy a célszemély dobja be a törülközőt, amint rácsapok. Az első változat ráadásul egy merci-s karival duplán dühítő...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2994) Nordic válasza Har_melin (#2993) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Akkor nagyon béna vagy, már ne haragudj. Amint megjelenik a számláló, nincs más dolgod, mint elrohanni a farokba, és otthagyni. Aztán ha lejárt quest complete, és le is ütheted. Nem nagy kunszt. :U

(#2995) Agaba72 válasza tocsek18 (#2992) üzenetére


Agaba72
csendes tag

Köszi.

(#2996) Har_melin válasza Nordic (#2994) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem béna, hülye :O
Valamiért azt hittem, hogy ezek gyógyulnak, tehát ha otthagyom, akkor visszatölti a HP-t. Na mindegy, majd holnap.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2997) kemotox


kemotox
addikt

Hellóka!
Van valakinek Geofri's Baptism-ja? Az xyz-s oldal szerint 1-2 chaosért is lehet már venni, bár láttam 4 ért is. Nem nagyon értek a dologhoz, elég kezdő vagyok, de gondolom van különbség unique és unique között is. Valami gyengébb módosítókkal felvértezett is jó lenne, csak tápolásra kell. Rampage ligán játszom. Ezek közül tudok felajánlani érte, ha megfelel.

(#2998) Har_melin válasza kemotox (#2997) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Igazából csak a stun duration módosítójában lehet eltérés, ami IMHO nem nagy szám. Legyen rajta minél több linkelt foglalat, mással ne törődj, bár ahogy elnézem, max az 1 chaos-os sávban tudsz válogatni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2999) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Valaki ajándékozzon meg 1-2 ex-el :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3000) kemotox válasza Har_melin (#2998) üzenetére


kemotox
addikt

Igen közben rájöttem, hogy kicsit butaságot írtam, mert nem a módosítók, hanem a slotok változnak :B
Hát igen, minél több piros linkelt slot lenne a jó. Még egy-két napig gyűjtögetek, hátha esik egy chaos még. Ha nem akkor jó lesz valami gagyi slotos is.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.