Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgordon

    senior tag

    válasz ar #25737 üzenetére

    Nekem 8 gb Kingmax ramom van már több mint 1 éve P5Q-E-ben C2D E8500-zal, én ezt a 8 GB-ot (4x 2 gb ddr2 1066 ) összesen 20e körül vettem nagykerből élettartam, magyarországi garanciával. Húzhatóak is, igaz, 1066-1170 Mhz körül csak CL6-on megy, viszont alap feszültségen! 800-900-on menne CL5-ben is, de szerintem így jobb.

    Ami vicc, hogy például a "nagy", drága és több volt-on működő Corsair memóriákhoz mérve hasonló alaplappal, procival, az én ramjaim gyorsabbak mindenben ( memória olvasás, írás, stb...). Szóval az olcsó nem jelenti azt, hogy rossz, minden esetben... :)

    Én azt számoltam, hogy nem éri meg a többlet pénz DDR2 1066-nál a CL6 és CL5 közötti különbséget, a CL5-CL4 főleg nem, mert ott általában nagyon sok volt-ot kell adni a ram-nak, ami számomra nem szimpatiks... És ha megnézed a teszteket, hogy mekkora a sebesség különbség, már ha kimutatható és kijön a CL6 és CL5 között, akkor főleg nem éri meg.

    Javaslok a 8 GB-hoz 64 bites op rendszert, vagy 32 bit és lesz kb 3.5 gb-od, és csinálj 4.5 gb-os ramdisk-et a többi ramból, és arra menjen a temp + a windows swap file... = királyság! :K

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés